Burger-politicus wordt in Djakarta veracht Vrouw van boer liet ua dood geen traan van man en kinderen Paus: priester moet NIET trouwen Positie van de generaals is onaantastbaar Minister moet aftreden Nog twee stemmen tegen „oprakelen" Op oceaanbodem overleden Proces in Bari tegen Mafia-hende Operaties in Vietnam hervat „Kennedy van voren geraakt" Moderamen van Herv. synode HAAGSE AGENDA i J PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD (Van onae reisredacteur Henk Kolb) DJAKARTA GPDHet vierkwaardige schimmenspel van de In donesische politiek heeft het leger in een vrijwel onaantastbare po sitie aan het hoofd van de staat geplaatst. Het morren van de aan de kant gezette politici (goede en kwade dooreen) stoort de generaals niet in het minst. Weliswaar bestaat er nog steeds een volksvertegen woordiging, maar het hoofdbestanddeel daarvan, het Volkscongres, wordt geleid door een generaal, Nasoetion, terwijl de leden niet zijn gekozen, maar aangewezen. De generaals van het leger, die naberwljl In Djakarta hoog wordt opge geven van de gerestaureerde persvrij heid, elders in den lande journalis ten zonder vorm van proces enige tyd de gevangenis in gaan. omdat zij teveel kritiek hebben gespuid. Pers vrijheid moet dan ook vooral worden verstaan als de vrijheid om in posi tieve zin aan het regeringsbeleid mee te werken. En Sarwo, Edhie, bevelhebber in Irian Bar at heeft dezer dagen laten weten dat het nu maar eens afgelo pen moest zyn met al die bezoeken van ministers, assistent-ministers, speciale waarnemers en journalisten, omdat h\j geen tijd meer had om de politieke I heren te ontvangen. j De onaantastbaarheid van het le de val van Soekarno voor een impo sante civiele verantwoordelijkheid zijn gesteld, hebben als zij op eniger mate verantwoordelijke posten zitten, hun eigen preasie-groepen om zich heen. Daarin spelen ook de burger-poli tici, die anderzijds niet meer aan bod kunne komen, hun spel mee. Wan neer er dan ook sprake is van opposi tie tegen kabinetsbesluiten of bepaal de plannen, dan komt die voorname lijk uit de wijde kring van regionale legercommandanten tijdens hun ge zamenlijke besprekingen. Vrijwel al lemaal verschijnen zij aan de verga dertafel met hun eigen Ideeën. De burger-politicus is een veraf- 1 ger spreekt óók uit de talrijke geval- schuwd man sinds generaal Soeharto de macht in handen heeft. Naar zijn mening (lees: volgens het leger» heb ben de politieke partijen zich onder het Soekarno-bewind zozeer met al lerlei onfrisse praktijken geblameerd, dat zij voor de nieuwe orde niet meer bruikbaar zijn als besturende ele menten in de samenleving. En aan- MALIK te onafhankelijk ROEM persoonlijke blaam NASOETION op beslissend moment weg 99 gezien de algemene politieke belang- randeerd. len waarin legerfiguren zich uiterst lucratief wisten op te stellen tussen contrabandehandelaars en afnemers. Op Midden-Java heerst nog steeds de staat van oorlog en beleg de ver houding tussen militairen en bevol king is er gespannen, omdat zelfs geen minimum aan democratische vrijheden redelijk kan worden gega- stelling van het Indonesische volk niet bijster groot mag worden ge noemd, wordt de praktische uitscha keling van de politieke medezeggen schap der burgerij doorgaans wel met bijval geaccepteerd. Tersluiks Dit allee leidt tot veel tersluiks ma noeuvreren. Mr. Mohammed Roem. een ongetwijfeld politiek bekwaam man. die zijn land op velerlei manie ren heeft gediend, mocht van de re gering niet de voorzitter worden van de nieuwe Islamitische partij. Niet zozeer omdat op hem persoonlijk veel bi aam zou rusten, maar veeleer om dat de generaals zeer wel beseften dat Roem geen gelegenheid zou laten voorbijgaan om op versnelde terug keer naar een waarlijk democratische situatie aan te dringen Voor de militairen zou zulks bete kenen dat zij een aanmerkelijk deel van hun macht aan gerehabiliteerde en opnieuw opgerichte politieke par tijen zouden moeten afstaan en daar voor voelen zij vooralsnog niets. Een zeer machtige generaal zei: „Het vo lume van de militaire invloed hangt af van de situatie. Gaat het goed dan wordt het meer een meer een soort besturing op afstand en zullen wij al- I leen bepaalde pceten bezet houden, l Gaat het niet goed dan zullen wij onze invloed vergroten". Zelfs al verklaart president Soe harto binnenskamers met alle moge lijke nadruk dat hy alles zal doen om de algemene verkiezingen in 1971 te laten doorgaan, dan nog blUft het Het kabinet van 23 ministers kent uiteraard zyn zwakke broeders: mi nister van Verbindingen Frans Seda (politiek verleden, onkunde en zelf- v errijking worden hem aangewre ven); Mintaredja. die de relaties tussen regering en parlement onder houdt (omdat hU niet voldoende op de bres zou staan voor de Islamiti sche belangen)Hamengkoe Boewo- no, minister van Economie (die een broer van de Sjah van Perzië op een jachtparty noodt teneinde de betrek kingen tussen de beide landen te ver beterent. een man van wie te weinig zou uitgaan: de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Amir Mach- moed. die als militair commandant van Djakarta al faalde en van wie niets wordt verwacht op de uiterst belangryke binnenlandse post; Id- 1 ham Chalid, minister voor Volkswel vaart. in wie men tezeer een aan hanger van Soekarno's verderfelijke uiterst twijfelachtig of hij tegenover *jet; Harsono Tjokroaminoto, ie generaals, op wie h« voor de uit- die de staatóapparatuur moest her- Die democratische vryheid ls hier dan ook een nogal aangepast begrip geworden de kabinetsvergaderin gen byvoorbeeld zyn bijeenkomsten waar de ministers te horen krygen wat zy moeten doen; van een eigen verantwoordelijkheid voor een eigen beleid is ternauwernood sprake. Pas wanneer om welke redenen dan ook de tijd ryp wordt geacht om de op positie in bepaalde sectoren tevreden te stellen door een minister te laten vallen, zal hy blyken ineens wel ver- antwoordelyk te zijn voor veel van zyn in commissie begane fouten. Zwakke broeders PARIJS (GPDi De aangrypen- Ze toonde zich zelfs nauwelijks ver- de ontknoping van het echtschei- rast en zei alleen dat ze dit gruwelij- dingsdrama in het dorpje Cestas bij ke naspel vanaf het begin had ver- Bordeaux. waar boer André Fourquer wacht. gisterochtend, zoals we al berichtten,1 pranse Liga voor de mensen- zyn beide kinderen en zichzelf van j^hten heeft gisteren onmiddellyk 0 het leven heeft beroofd om te voor- v^n de regering geëist complete ope- al beschouwd worden als behorende I den van de Grote Oceaan voor de komen dat ze naar hun moeder zou- nlng van rond deze tragedie te tot het verleden. kust van Zuid-Amerika. zo is gisteren DJAKARTA (ANP) De Indone sische gepensioneerde luitenant-ge nera al Simatcepang, .1! plaatsver vangend stafchef was ten tyde van de Nederlandse militaire acties heeft gisteren verklaard dat men het verleden niet moet oprakelen. Gevraagd om commentaar op de discussie in Nederland over de kwestie van de oorlogsmisdaden welke Nederlandse militairen in In donesië zouden hebben gepleegd, verklaarde de oud-generaal, dat zijn land streeft naar het ontwikkelen van goede betrekkingen met Ne derland en dat men geen zaken WASHINGTON Reuter-AFP) Op de zeebodem ter hoogte van het eiland San Clemente bij Zuid-Cali- fomië is maandag een elektronicus. Berry L. Cannon, aan 'n hartaanval overleden. De man bevond zich in het onderzeese laboratorium Sealab. waarmee de Amerikaanse marine juist begonnen was met een twee maanden durend experiment De operatie „Sealab III'. die za terdag was begonnen en 60 dagen zou duren, is na het overlyden van de elektronisch ingenieur voorlopig uitgesteld. De Sealab ligt. op 200 meter diepte: hei instrument wordt nu weer naar de oppervlakte ge haald. De ingenieur was met drie anderen in du:kerskostuum het labo ratorium uitgegaan om een lek te repareren. ROME <DPA) In de Italiaanse stad Bari is maandag een proces be gonnen tegen 64 Mafialeden. die in totaal negen moorden en acht po gingen tot moord op hun geweten zouden hebben. Ook is hun chantage en omkoping ten laste gelegd. De verdachten komen uit het ge bied van de Siciliaanse plaats Cor- leone, die reeds vaker het toneel van Maf ia-misdrijven is geweest. De hoofdverdachte is Luciano Leggio, die in de jaren 1955-1964 met een ze kere dr. Navarra een bloedige stryd heeft gevoerd om de leiding van de Mafia-organisatie in die streek. De groep van dr. Navarra werd toen vrijwel geheel geliquideerd. Men verwacht dat het proces meer dan 50 dagen aal duren. Koning Boudewyn naar Finland Het Belgische hof heeft bekendge maakt dat Koning Boudewijn en Ko ningin Fabiola in juni een officieel bezoek aan Finland zullen brengen. De reis, die op uitnodiging van pre sident Kekkonen wordt gemaakt, zal naast een officieel bezoek aan Hel sinki. ook een privé bezoek aan het land zelf omvatten. Onderzeese goudvelden Ryke weer aan de orde moet stellen, die goudvelden zyn ontdekt in het zui den moeten terugkeren, heeft de grootste ontsteltenis onder het Fran- oppositie geiyktydig zelfs het aftre se publiek teweeggebracht. En of- i den va/n de minister van Justitie eis- schoon natuurlyk niemand de vader j die hy direct voor de dood van ln bescherming wil nemen die zyn de twee kinderen, van Fourquet en bende kinderen vermoord heeft, vra- va,n de gendarme, die de boer vorige gen vele Fransen zich toch wel af j week met een kogel van het leven of de gendarmerie-commandant, die jiad beroofd, aansprakelyk meende gist ei-ochtend het bevel tot de „aan- kunnen stellen. val" gaf, ofwel de gerechtelijke auto- j riteiten van wie hij vermoedelijk zijn Instructies had gekregen, deze fatale ontknoping niet hadden kunnen voor komen. Want tenslotte had de boer by herhaling gewaarschuwd tot deze misdaad over te zullen gaan. indien zyn belegeraars zouden pogen hem te arresteren. Fourquet zelf had enkele dagen te voren tegenover een journalist ook over „het onrecht van het recht" ge sproken. waarmee hij doelde op de beslissing van de rechtbank de kin deren aan de zorgen van zijn vrouw toe te vertrouwen. Achteraf schijnt er ook wel een spoor van waarheid ln zyn verontwaardiging te schuilen, want de vrouw heeft gisteren geen traan gelaten, toen ze vernam dat haar vroegere echtgenoot zojuist haar beide kinderen had doodgeschoten. geven, terwyl een kamerlid van de De directeur-generaal voor politie- meegedeeld op een oceanologische ke zaken van het ministerie van conferentie in Brighton (Engeland). Buitenlandse Zaken in Djakarta. An- Een woordvoerder van de Ocean Re- war Sani, liet zich in dezelfde zin I search Equipment uit Falmouth. V.S. uit. Volgens hem is genoemde kwes- j onthulde dat de ontdekking was ge- tie destyds al geregeld by de ronde- I daan door middel van geluidsgolven tafelconferentie in Den Haag in 1949. en later door boringen Was bevestigd. oefening van zyn gezag moet leunen zyn wil kan doorzetten. vormen, doch het probleem van de corruptiebestrijding maar ylings in de yskast heeft gestopt; prof. dr. Si fVI«»i<l«*Iiik wabessi. minister van Volksgezond- held, voormalig lid van het medisch Soeharto is een voorzichtig man.team dat Soekarno gezond hield en Vooruitgang zoekt hy voor alles langs 1 die om persoonlyke redenen zelf ont- de weg der geleideiykheid. In sommi- i slag nam. ge kringen is men bereid dat uit te leggen als een teken van zwakte. Drie legeronderdelen die tezamen de voor naamste stootkracht van het Indone sische leger vormen, staan achter hem: de strategische reserve, het korps speciale troepen en de Siliwan- gl-divisie. Het is wel zeker dat elders binnen het leger, doch ook onder de groepen die hem steunen, enige op positie tegen de president is ont staan. voornamelijk omdat de betrok kenen hem niet krachtdadig genoeg vinden. Van plannen voor een nieu we coup is nog geenszins sprake, doch van ontevredenheid mag wel worden gesproken. Bovendien schynt volgens sommige zegslieden de verhouding tussen Na soetion en Soeharto ietwat gespan nen te zyn. In wezen echter heeft Nasoetion ook onder vorige regerin gen altyd een aanhang om zich ver zameld. terwijl hy op beslissende momenten steeds terugtrad. Zoals gezegd: ontevredenen zyn ln het byzonder te vinden onder de voorstanders van de harde iyn. Dat zyn de mannen meestal, die op hun buitenposten met een v rifwei absolute macht werden bekleed. Daar. buiten de directe invloedssfeer van Djakar ta. wordt geregeerd naar de opvat tingen van de plaatselijke comman danten. Zo kan het voorkomen dat, ADVERTENTIE Omstreden is ook minister van Buitenlandse Zaken Malik. Niet om een gebrek aan capaciteiten, maar vanwege zyn onafhankelykheid, die hem de reputatie heeft bezorgd een speelbal van de buitenlandse invloe den te zyn geworden instede van een vertegenwoordiger der Indonesische belangen. Hetgeen by de huidige toe stand van het land op zyn minst ge nomen een merkwaardig verwyt mag worden genoemd, nu het algemene beleid vrywel in zyn totaal wordt bepaald door de mate waarin uit het buitenland hulp kan worden verwor ven. Bovendien wordt zyn Irian-poli- tiek van verschillende kanten aange vallen. Aan de steeds meer gehoorde roep om een hervorming van het Indone sische kabinet gaat een gevaar ge paard. De verschillende figuren die in het openbaar op de korrel worden genomen besteden meer aandacht aan het behoud van hun positie dan aan hun arbeid en bovendien bewer ken de geruchten over kabinetsher - ziemngen een duideiyke onrust in de regering. Dat Ls geenszins ln het be-1 lang van het land. Vandaar vermoe- delyk dat president Soeharto onlangs met klem heeft verklaard geen mi nisters te willen vervangen. Het blyft echter een open vraag, of hy kort voor de eerste april niet toch zal be sluiten aan de uitvoering van het vyfjarenplan met een opgefrist mi nisters-team te beginnen Naar West minister van ian De Indonesische Binnenlandse Zaken. ADVERTENTIE Wastafel verstopt. )s er nog Fifax? Nee! yaal het even bij de drogist. SAIGON. WASHINGTON (AFP, AP» In Zuid-Vietnam hebben de Amerikanen en hun bondgenoten gisteren de militaire operaties her vat. Twintig minuten na het ver strijken van het door de Zuidvietna- mese regering afgekondigde 24-uurs- bestand voerden B-52's weer bom bardementen uit in het derde tac tisch dlistrict by Saigon, waar de sterkte van de Noord Vietnamese en Vietcong-troepen wordt geschat op 60.000 man. In de Amerikaanse senaat is gis teren een wet aangenomen volgens de welke een jongeman, die in N e- derland is geboren en als Ameri kaans marinier bij gevechten in Vietnam is gesneuveld, posthuum het VATICAANSTAD (Reuter) Paus Paulus noemde het gis teren een uitstekend idee, dat de priester tot het volk gaat en niet wacht tot het volk tot hem komt. Hy waarschuwde evenwel tegen het experimenteren op plaatsen waai de religie bloeit volgens de traditio nele methoden. Evenmin mocht de wens om deel van de wereld te worden leiden tot verwaarlozing van sacramentele plichten. De priester moet priester blijven. Het denkbeeld dat hy moet zyn als de gewone mensen in zyn kle ding. in het vervullen van een be trekking, door naar openbare verma kelijkheden te gaan. door sociale en politieke verplichtingen aan te gaan, door te trouwen en een ge- zin te stichten, keurde de Paus af. Ook waarschuwde hij tegen op- standige priesters, die het gezag en 1 hiërarchie van de kerk willen veranderen. Zulke ideeën noemde de Paus droombeelden, een dwaze hoop staatsburgerschap van' de Verenigde en "PPen-lakkig, vooral ate men de Stapten wordt toegekend. Het betreft soldaat eerste klasse der mariniers j Theodoor Danial van van Staveren, die op 19-Jarige leeftyd op 10 april 1968 by een gevechtsactie in Viet nam sneuvelde. Hy was een zoon van de familie Van Staveren uit Salt Lake City in Utah. Een ongewone foto van NEW ORLEANS (Reuter) Een getulge-deskundige heeft gisteren by de behandeling van de rechtzaak tegen Clay Shaw, beschuldigd van samenzwering om president Kenne dy te vermoorden, verklaard dat volgens hem de president van voren is doodgeschoten. De expert, dr. J. M. Nichols, was voorts van oordeel dat Kennedy en de voormalige gouverneur van Texas. Conolly, door verschillende kogels zyn getroffen. Nichols was opgeroepen om zyn mening te ge ven over een aantal beelden uit een door een amateur opgenomen kleu renfilm van de moord. Hy zei, dat de beelden lieten zien, dat Kennedy het eerst een reactie van pyn toonde en kort daarna Conolly, hetgeen vol gens hem bewyst, dat beiden door verschillende kogels werden ge raakt. Dat Kennedy's lichaam plot seling achterover sloeg duidde er volgens de getulge-deskundige op. dat hy van voren was geraakt. „Ik was te kwetsbaar" De Ame rikaanse senator Edward Kennedy heeft bekend dat hy vorig jaar niet naar de Democratische presidents kandidatuur wilde dingen omdat hy zich te kwetsbaar voelde voor aanval len van Richard Nixon. De druk op hem om zich in augustus op de partyconventie in Chicago kandidaat te stellen was na de moord op zyn LUNTEREN (ANP) Aan het be gin van de eerste synodevergadering 1969 van de Ned. Herv. Kerk. die dit maal wordt gehouden op „De biye werelt" in Lunteren, zyn enkele nieu we leden van het moderamen be noemd. Tot praeses werd herbe noemd dr. G. de Ru uit Rotterdam. Het was mogelyk hen nog één jaar te herbenoemen. Tot assessor (vice- voorzitter» werd benoemd ds. G. Wursten uit Sprang-Capelle. Tot as sessor-secundus werd benoemd ds. J A. G. van Zanten uit Wassenaar en tot assessor-tertius ouderling W. R. van der Heyden uit Nymegen. Het moderamen van de hervormde syno de vergadert wekeiyks ln Den Haag. De synode heeft besloten, dat de as sessoren-secundus en tertius deze wekelykse vergaderingen van het moderamen als adviserende leden zullen bywonen. Dit was tot nu toe nog niet het geval. bestaande structuren wil wljizigen door ze af te breken in plaats van ae te hervormen. De paus sprak op een bijeenkomst van Romeinse geestelijken. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Nu" van John Osborne. Diligentia, 20.00 uur: vereniging voor kamermuziek. Hongaars strijkkwartet. Circustheater. 20.15 uur: variété- avond mm.v. Leen Jongewaard, Jer ry Rlx. Hearts of Soul. Fred Kaps. Car- la Lipp, Rob van Houten, trio Rob van Dük. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: „Er zit een haar ln mijn soep" van Frisby. Kurzaal. 20.15 uur: Residentie -or kest o.l.v. Bohumll Gregor. Bibliotheek geopend Koning Boudewyn heeft gisteren in Brussel de geheel en al met computers uitge ruste Koning Albert-bibliotheek ge opend. In deze bibliotheek kan elk boek of document uit de miljoenen- verzameling binnen tien minuten worden geproduceerd. De lengte van de planken bedraagt 150 km. Franse jeugd tevreden De grote meerderheid van de Franse jeugd is op het ogenblik tevreden met het le ven. Dit biykt uit een opinie-onder zoek, ingesteld door het weekblad L'Express Ongeveer 35% van de jon ge mensen zegt „zeer gelukkig" te broer Robert twee maanden eerder i zyn en 54% is „gelukkig". Slechts 9% generaal-majoor Amir Machmoed. is reusachtige Concorde het Brits- vandaag naar West-Irian vertrokken Franse vliegtuig, dat gisteren op voor een bezoek van zes dagen aan1 het vliegveld van Toulouse te zien onvoorstelbaar groot, zoals Kennedy van de ondervraagden is niet erg ge- dat gebied l was. het tydschrift .Dook" vertelde. I lukkig. DONDERDAG Diligentia. 30.15 uur: Cabaret Frans en Fiet Koeter „Feest". WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. a g 3 0C 2 2 a a a a Amsterdam sneeuw -0 -3 2 De Bilt motsneeuw -0 -2 3 Deelen sneeuw -1 -2 2 Eelde sneeuw -1 -4 5 Eindhoven sneeuw -1 -3 4 Den Helder sneeuw 0 -1 3 I.uchth. R'dam sneeuw 0 -1 2 Twente motregen -1 -2 4 Vlissingen motsneeuw 1 -0 0,1 Zuld-LÏmburg sneeuw -2 -2 3 Aberdeen half bew. -3 -18 0 Barcelona half bew. 12 2 0 Belgrado half bew. -0 -4 0.1 Berlijn onbew. -3 -11 1 Bordeaux zw. bew. 2 0 0 Brussel geh. bew. -0 -4 7 Frankfort sneeuw -3 -6 1 Geneve half bew. -7 -12 0 Grenoble half bew. 3 -9 0 Helsinki licht bew -6 -12 0.1 Innsbruck onbew. -7 -17 0 Kopenhagen zw bew. -0 -4 0.2 Lissabon zw. bew. 10 10 25 Locarno licht bew. 6 -11 0 Londen zw. bew. 4 -3 0 Luxemburg mist -9 1 Madrid regen 10 4 4 Malaga zw. bew. 14 Mallorca licht bew. 14 0 0 MUnchen zw. bew. -1 -6 0 Nice onbew. 11 2 0 Oslo geh. bew. -8 -9 0.5 Parijs mist 3 -9 0 Rome licht bew. 11 0 0 Stockholm sneeuw 2 -8 1 Wenen half bew. -2 -12 0 Zürlch onbew. -2 .8 1 Zijlsingel 2: Volle evangelie-zendt bpr. dhr. J. zyistra. 8 uur nam. Rijksmuseum van OudJheden. Spr M. S. H. G. Heerma van Voss o geïllustreerde dodenboeken uit de zameling van het museum 8 uur ni Stadsgehoorzaal Resident-le-orkest 1 v. Bohumll Gregor. sollet Jacqi Klein (piano) 8 uur nam. Dlamantpl. 27 Bahai-gespreksavo 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwt» Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreeta Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur naa WOENSDAG Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw Plantkunde. Spr. dhr. A. E. Wunderl over „Aaltjesbestrijding" 8 uur na® -i Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur* clale raadsvrouw 4-6 uur nam. Camera-theater K. en O. Film de maand „Sla nooit een vrouw, z niet met een bloem" 7 uur nam. DONDERDAG Kantine Clos en Leembruggen (D de Binnenvestgracht): Philatelies. 1 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Lua bijeenkomst Ned Maatschappij r Nijverheid en Handel. Spr. dhr. Bruynzeel over „De besloten naait ze vennootschap enkele acta vraagstukken". 12.30 uur nam. Gerecht 10 Viering eerste lustr Jongerencontact Ned. Ver. van H: vrouwen 8 uur nam. Zulderkerk: Toonkunst-concert, Verheul (fluit) Jan van der (piano), 8 uur nam. VRIJDAG Snouck Hurgronjehuis (Rapenbt 61Maatschappij der Nederlandse L terkunde. Spr. mevr. dr. Olga KrtJ <a- va (Praag) over „Bevolkte eenzaam heid" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Jaarver dering (met films en dia-wedstrj Ned. Chr. Relsverenlging 7.30 uur u Rudolf Steinerschool (Langebrug Cursus Centrum voor vrij geesteslei Spr dhr H. D. van Goudoever o „De ontwikkelingsweg" 8.15 uur naa Den Burcht Selskip Fryslan/( Grunnegerlaand Luctor et Emergo. treden van folkloristische dansgr^ „Twente" 8 uur nam. Aula school Asserstraat. N C.V n afd. Centrum. Jaarvergadering 8 nam. Oegstgeest (Rijnzlchtweg 27) Evangelie-gemeente Spr. mej. Wieringen 8 uur nam. Auberge Francalse (Kloksteeg 't Cabaret Peter de Jong m m.v. Donf ten Hooven 9 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 .De Dl L boot" Clubhuiswerk handenarbeid r uur nam. Konlngskerk Rullolub 7.30-10 nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Chrislird gem. „Ecclesia" 8 uiur nam. ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huis) Sch» 61 sociëteit Palamedes 2-5.30 uur naa ZONDAG Gerecht 10 Soefi-beweging. Spr. i vrouw M M. Bosman -Sch ur Ink tfer ..'6 Mensen zoeken naar God". 11 voorin. Ons Centrum (Hoolgrt 84) Verbond spr. dr. J. Cohen 10.13 voorin. Ryniandslyceum (ApoUola&n 1) ec meente voor oorspronkelijk christi dom. afd, Oegstgeest Spr. evang. N d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Ch tus van de heiligen der laatste daj 11.30 uur voorm. BIOSCOPEN Mamera: „Romeo en Julia", 14 Dag. (beh. womid.) 2.30. 7 en 9 Zond. 4.45. 7 en 9.30. Nachtvoorstelt do vr. en zat. „Jules et Jim", 18 24 'uur. Wo. 19 febr. „Sla nooit vrouw, zelfs niet met een bloem". 7 9.15 18 Jr. Zo. en wo. 14.30 „Ml ker," de zoon van Rin-Tln-Tln", a.l - Lldo: „De dag van de wraak", 18 Dag. 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.41 Luxor: „Barbarella", 18 Jr. Dag. 2 en 9.15. Zond. ook 4.45. Studio: „De grote stilte". 18 Jr. D 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Rex: „Gunflghters van Red Rif 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15. Zond 4 45. Nachfvoorstelllng vt. en z4 dag'.Manji". 18 Jr., 23.30. Trianon: „Dokter ZJtvago", 14 Dag. 2 en 8 uur. ■U TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Kedl (te nlngen. grafiek) en Wlm de Mol keningen) (tot 27 februari.). AcademiegebouwGuillaume L njoe. schilderijen (tot 21 februari) De Lakenhal. Dag. 105 uur; so 16 uur. Rijksmuseum van Oudheden (I penburg 28): Werkd. 10 uur voorni 5 uur nam.; zond. 15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkua (Steenstraat 1) dag. 105 u.; dags 15 uur nam. Ryksmuseum voor de geschied» der natuurwetenschappen. Dag. 10 uur. zond. 14 uur. Ned.-Legermuseum: Geopend mi dag tot en met vrydag 9 uur voorffl 5 u. nam., zon. en feestdagen uur nam. ■i( Buitencentrum „Korte Vliet": fo expositie, dageiyks van 10-12 en (t/m 28 februari). Sted. Museum ..De Lakenhal" toonstelling van best verzorgde boei (t/m 10 maart). Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Sd derilen Adrian Stahlecker. maand»» m zaterdag van 10-5 uur (bovenal dinsdagsavonds van 8-10 uur) (t/B maart). Avond- en nachtdienst der apotbf* Geopend voor spoedeisende gej Ten: apotheek van Drlesum. 110. tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenbt te Leiderdorp en Apotheek Voorschot zijn de gehele week geopend. (ADVERTENTIE) "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" N jI Dubbele gasdruk - Kachels en P B, fornuizen vlogen in brand in het E f( gelse marktplaatsje Witham en W ;n nen een uur stonden 26 huizen tl brand. Door een fout in de install tie was gas onder dubbele druk In buizen gepompt. Daardoor ontsft den de branden, doofden de wal vlammetjes en kwamen de huSt vol explosief gas te staan. Niemü werd gewond, maar twee bungal" S brandden tot de grond af. Die regenjas kan ik zélf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2