Ir. C. Hakstege Alphens directeur van G.W. Nieuwe aanwinsten voor Oud-Katwijk Films in Leiden Raad gaat unaniem akkoord E [Ohrxdi 'ftr ZINNEMAN ZAG MORE ROMANTISCH Men noemt mij Ho Scherpe kritiek op de H.B.G. in Lisse aspirine* helpt snel en jrenbng EL-MIOR Afbouw van Provincie huis in discussie GROTE STILTE IIJDAG 31 JANUARI 1969 leidsch dagblad PAGINA 21 ALPHEN a. d. RIJN Tijdens gisteravond onder leiding van urgemeester mr. R. M. Gallas ihouden raadsvergadering (voor- ian in plaats van vrijdag op de atste donderdag van elke aand) heeft de raad met alge- ene stemmen (21) tot opvolger in ir. N. Buijsert als directeur in gemeentewerken benoemd ir. Hakstege (29) uit Voorschoten, nds 1 juni 1965 ingenieur bij nvinciale waterstaat van Zuid- jlland. norts namen de heren Jac. B(jl en A. Remmeren na de beëdiging zit- ig in de raad, de heer Bijl voor de L en de heer Remmeren voor de (P. De heer Pennewaard bleek wegens kte verhinderd deze vergadering te wonen en de heer Scherpbier jens werkzaamheden. Zeer belangrijke punten, „wellicht belangrijkste", aldus de heer Van Vlies, waren de voorstellen van t college van B en W. tot grond- koop aan het Algemeen Burger- Pensioenfonds in Den Haag en Eurowoningen NV, eveneens in n Haag, voor de bouw van in to- ruim duizend woningen, zowel de premiebouwsector als in de wo- igwetsector in Alphen noord. Hier- e is een bedrag van ruim 50ÉSO00 mee gemoeid. Met deze verkoop is de beschikba re bouwgrond in Noord I vrijwel uit gegeven, aldus de heer Van der Vlies, die reeds wilde weten welke plannen of het college met de be schikbare grond in Noord II ten Westen van de Herenweg heeft. De voorzitter wees het raadslid er op dat dit buiten de orde is, maar dat de raad zeer binnenkort hier over voorstellen kan verwachten. De heer H. van Leeuwen zei ver heugd te zijn met deze toekomstige woningbouw, maar vooral om het feit, dat in deze bouwobjecten ook een groot aantal eengezinswoningen is opgenomen en minder hoogbouw- flats. Ook de heer H. van den Berg sprak zijn voldoening uit over deze beide voorstellen, waarbij wat de flatbouw betreft woningen komen met twee tot vijf kamers. Hy sprak de hoop uit dat deze plannen goed van start zul len gaan. Het niet doorgaan van de aanleg 'nomen, die momenteel ontbreekt. De van een strandbad aan de oever van kosten van deze verbouwing worden het recreatiemeer „De Bijlen" in Al- geraamd op f 131.000 Het gebouw zal phen-Noord noemden de heren Hou- j dan vanaf de Ruisdaelstraat toegan- weling en Van Capel teleurstellend. kelijk worden. Voor uitbreiding van De heer Van der Vlies zou graag wil- I het machinepark etc. is nog een be- Showroom (advertentie) HERENMODE ONFEKTIE Was de heer H- van den Berg aangaande de beide vorige voorstel len het volkomen met de heer Van Leeuwen eens bij het voorstel een pand in de Hooftstraat in de rich ten als showroom voor de Water- en Lichtbedrijven kon de heer Van den Berg allerminst de vreugde van de heer Van Leeuwen delen. De heer Van Leeuwen noemde het belangrijk dat daarmee de voorlichtingsambte naar weer de kans krijgt het publiek in een showroom van advies te die nen. De heer Van den Berg meende, dat dit beslist niet nodig is in Al phen, waarbij hij wees op toonza len in andere gemeenten, die naar zyn mening een noodlijdend bestaan zouden hebben. De raad besloot voorts tot het be- schikbaar stellen van een bedrag van vele jaren met een groot tekort aan f 0.15 per inwoner ter dekking van ruimte. Vandaar het voorstel van de aanloopkosten voor het inrichten het college in dit ruimtetekort een van een regionaal woonwagencen- i voorlopige oplossing te brengen door centrum, waarvoor Alphen aan den j het overbrengen van de kantoi en Ryn is aangewezen. Nadat de heer len zien, dat het publiek middels de pers werd ingelicht omtrent de re den. Nadat de voorzitter er op gewe zen had. dat de aanleg van zulk een strandbad een geldkwestie is, zei wet houder C. M. Deerenberg. dat het tot stand brengen van een dergelijk bad geen gemakkelijke taak is. De heer Deerenberg zegde echter toe. dit strandbad zo snel mogelijk met de nieuw benoemde directeur van ge meentewerken te zullen bespreken. De heer Capel adviseerde tot aanleg van een eenvoudiger bad dan oor spronkelijk de bedoeling was. Kleuterscholen De wethouder van onderwijs, de heer M. Paats, zegde de raad toe in Den Haag nog eens de aanvraag voor vergunningen voor de bouw van zeven kleuterscholen, waarvan drie in Noord en vier in het cen trum onder de aandacht te bren gen. „Het is namelijk de hoogste tijd voor realisering", aldus de heer Paats. Wethouder C. M. Deerenberg kon de raad geen antwoord geven op klachten, die door bewoners van de A.B.C.-woningen in Noord bij ge meentewerken zouden zijn ingediend Hem was daarvan niets bekend. Mej. Donker, de heer H. van den Berg en de heer E. H. Bergsma wa ren deze klachten wel bekend. De heer Deerenberg verzekerde dat hij deze zaak zal onderzoeken en even tuele klachten persoonlijk zal na gaan. In de secretarie kampt men reeds drag van f 37.940 nodig. De totale verbouwings- en inrichtingskosten van het gebouw aan de Molenwerf- straat worden geraamd op f 31.025 (voor kantoor van de gemeenteont vanger) en f 22.500 voor de dienst van sociale zaken. De raad verklaar de zich met algemene stemmen voor dit voorstel en stelde de gelden ter beschikking. Alle overige voorstellen van de agenda werden met een hamerslag goedgekeurd. P. Houweling zijn verwondering had uitgesproken over de aanwijzing van Alphen aan den Ryn als meest cen traal gelegen gemeente, zei de voor zitter, dat het gaat om deelneming van 35 gemeenten, waarbij Bergam bacht als zuidelijkst gelegen ge meente. Er zullen b(j dit centrum scholen, kerken en gelegenheden voor recreatie- en sportbeoefening worden gebouwd. van de gemeentelijke sociale werk plaats aan de Molenwerfstraat. Te vens is het de bedoeling de sociale werkplaats over te brengen in het te verbouwen schoolgebouw Hooft straat 242, de voormalige Timo- theusschool. Hierdoor kan het tal tewerk gestelden worden ver groot tot 80 (Thans is er ruimte voor 45 personen.). In het verbouwingsplan in de heeft. Hooftstraat is ook een kantine opge- ting. DEN HAAG (GPD) Er wordt onder de leden van Provinciale Sta ten van Zuid-Holland nogal uiteen lopend gedacht over het al of niet afbouwen van het Provinciehuis in Den Haag, zo bleek uit hun begro tingsvergadering gisteren. Zoals bekend mist de provinciale zetel aan de Zuid-Hollandlaan nog altijd gebouw nummer drie, dat on der meer de vergaderzaal voor de 1 staten zou huisvesten. Het is bij de bouw destijds gebleven bij een fun dering ten koste van ongeveer an- I derhalf miljoen gulden. Wilde de heer S. J. van den Bergh j (VVD) het daarby laten en by- voorbeeld Rijswijk 'n gebouw voor de opvang van verspreid gehuisveste I ambtenaren laten stichten; mr. F. H. Piket (CHU) toonde zich even la- j ter een stevig voorstander van het wel degelijk afbouwen van het on- i voltooide provinciehuis. Drs. W. J. Haarman van de Boe- renpartij had weer een ander idee: i aan- Misschien kunnen wij. zei hij, op die zware fundering iets goedkopers bou- wen. en dan zonder die statenzaal, waaraan mijn fractie geen behoefte Maar dan zonder overhaas- j Huysen sprak voor 829. HU- Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Tijdens algemene ledenvergadering van CHU in de Haarlemmermeer k de heer ,!ac. Huysen, landelijk rzitter van de Christelijk Ilistori- Jongeren Organisatie" over 'ijvorming in de toekomst". heer Huysen, zelf lid van de oep van 18". oefende kritiek uit de openheid, die er door de oep van 18" wordt getoond, (wel, ook hij een mondigheid en n benaderingswijze voorstaat. Hij veel waardering voor hetgeen de unenlijke christelijke partij- trachten te bereiken. De politiek in de komende jaren op de jon en gericht zijn, meende de heer Psen. Zy zullen een steeds grotere n in het kapittel krijgen. bestuursverkiezing bracht nog- enige beroering, omdat bleek dat onderafdelingen geen vergadering Iden gehouden en derhalve niet :emd hadden omtrent de bestuurs kiezing van de afdeling. Aftre- d waren: C. Bos (Nieuw-Vennep) D. Buytenhuis Lisserbroek tJ egstra (Hoofddorp) en C. Raadt (Badhoevedorp). Zy wer- nu maar by acclamatie herko- it de besprekingen kwam vooral voren dat de onderafdeling terbroek weinig aktiviteit ver at. Deze afdeling was ook nu niet ms de algemene ledenvergade- present. Men zal trachten in toestand verbetering te bren- advertentte vanaf f 15.90 W KATWIJK AAN ZEE Het Ge nootschap Oud-Katwijk wil ook het komende seizoen weer een UVCI WC1U expositie inrichten in de Vuur- kwamen De foto-tentoonstelling, die het af gelopen jaar voor het eerst in de Vuurbaak werd gehouden, is een overweldigend succes geworden. Er in totaal 9834 betalende be- IIDEN -IfcNGETJE 6 baak en natuurlijk wordt daar weer een buiten-tentoonstelling aan verbonden met de bomschuit KW 88 en verschillende andere attributen, die bij de visserij wor den gebruikt. Dat werd duidelijk tijdens de ln de zaal bij de Oude Kerk gehouden jaarvergadering van het genootschap, die onder leiding stond van voorzitter J. P. van Brakel. De secretaris, de heer C. J. Taat. bracht een goed gedocumenteerd jaarverslag uit, waarin de belang rijkste feiten uit het afgelopen jaar werden belicht. In gevoelvolle woor den herdacht hij het overlijden van de tweede voorzitter, de heer C. Var- kevisser, die zoveel heeft gedaan voor de Katwykse gemeenschap. „De vis- serij en de plaatselijke historie had- den wel in het bijzonder de liefde 1 van zyn hart". De heert Taat deelde mee. dat de voorbereidende werkzaamheden voor de samenstelling van een foto- en tekstboek over Ratwyk vrywel ge- l reed zyn. zoekers, van wie 5044 kinderen. De leden hadden vrij toegang, zodat aangenomen mag worden, dat ineer dan 10.000 belangstellenden de ex positie hebben bezocht. Oud-Katwijk kon weer verscheide ne aanwinsten boeken, onder andere een korrelwagen, een nettenrol. twee specifieke Katwykse petjes, oorijzers en een aantal schilderijen en etsen. De bejaarde, in Katwijk wonende kunstenaar Bottema heeft aangebo den belangeloos een schilderij te ver vaardigen. De penningmeesteresse. mevrouw W. Muizelaarvan Beelen. wees erop, dat door de grote aankopen een klein nadelig saldo is geleden in het afge lopen jaar. Men beschikt echter nog over een banksaldo, waardoor de fi nanciële toestand niet verontrustend is. De contributie werd voor 1969 op f5.- per jaar gehandhaafd De aftredende bestuursleden, de he ren J. P. van Brakel en drs. H. van Mierlo, werden herkozen, en ln de vacature van wijlen de heer C. Var- kevisser werd gekozen de heer P Kuijt. Na de pauze hield de voorzitter, de heer J. P. van Brakel, een interes- 1 santé causerie over „Grepen uit Rat- Deze toto van het oude Kat wijk met de Oude Kerk en de homschuiten op het strand maakt deel uit van het uitgebreide foto- bezit van het Genootschap Oud- 1 Katwijk. (Foto L.D./Jaap van Duyn, Katwijk aan Zee) j wijks kunstbezit", die hij verduide- lijkte met de vertoning van een groot aantal fraaie dia's. CAMERA Sir Thomas Mo re (Engels staatsman en schrij ver. 1478-1535) werd geboren in Londen, was als knaap page van Aartsbisschop Morton, die hem naar Oxford zond waar hy ken nis maakte met de grote huma nisten o-a. Erasmus. In 1504 werd hij lid van het Parlement. In 1529 na de val van kardi naal Wolsey werd hij kanselier, een ambt dat hij in 1632 neer legde omdat hy de daden van Hendrik VIII, a.o. diens echt scheiding en het daarop vol gend huwelijk met Anna Boleyn. niet kon goedkeuren. Hij werd naar de Tower gezonden en na lange gevangenschap onthoofd More was streng katholiek en zag met lede ogen dat Hendrik STUDIO „De Grote Stilte weer terug in Leiden. Dialoog tussen de grote Zweedse filmer en Vilgot Sjöman ln diens Dag boek met Ingmar Bereman L 136; maandag 18 juni 1962: Bergman. Weet je nog hoe we verleden jaar kerk in kerk uit gingen, toen we De avondmaals- gasten zouden maken.Toen was ik al mijn doodsangst kwijt en mijn religieus getob verdween ook. Sjöman. Eén ding begrijp ik niet helemaal: het verband tus- de De avondmaalsgasten en de nieuwe film. Hoe kan een film als De grote stille het sluitstuk van een trilogie zijn? B. Maar dat is toch duide lijk? In de Spiegel is het be langrijkste dat met God en de liefde Dan komt de avond maalsgasten dat daar kritiek op levert en eindigt in een ontta keld dieptepunt met een gebed aan een god zonder naam. Een god buiten ieders formulering - En daarna De grote stilte al les is nog meer onttakeld, een wereld volkomen zonder God. Waar alleen de hand de ge meenschap nog maar over is. En de muziek. S. Kort en bondig gezegd: An na is het lichaam Ester is de ziel. Bergman moet erom lachen, zo plat als alles wordt wanneer het verklaard moet worden en mompelt tegen zyn zin iets over het strijdtoneel in De grote stil te: de opschudding die er ont staat tussen lichaam en ziel, als God weg is. Huigen of barsten LUXOR De combinatie Ed die ConstantineJohnny Halll- öa.v in de film „Buigen of bar sten" is niet zo vreemd als zij op het eerste gezicht lijkt. Als John ny (hier:Frankie> en zijn vrien den een nachtclub oprichten en de gangster Morelli hun dat on der allerlei bedreigingen ver biedt. blykt Frankie zijn man netje te kunnen staan Maar de in carnavalspakken geklede en op motors rondsnorrende club zou het toch tegen Morelli heb ben moeten afleggen, ware de Amerikaanse avonturier Ric Eddie!) niet ten tonele versche nen. En Ric in z'n eentje is ge lijkwaardig aan een heel batal jon Die hulp van Ric heeft ove rigens goede gronden: hij krygt nog altijd vijftigduizend dollar van Morelli en ontdekt boven dien, dat de gangster een tiara van onschatbare waarde wil stelen. Dank zy de gebundelde krachten worden de gangsters verslagen. Het ritselt in deze film niet alleen van de vecht partijen in even harde als koddi ge Eddie-styi. maar ook, vooral tegen het slot, van hoogst pot sierlijke situaties, als de tiara per begrafenisauto vervoerd wordt en er zich bij de overval door de gangsters allerlei verwis selingen voordoen Zowel Eddie als Johnnv krijgen de lachers harhaaldelijk op hun hand! VIII zich van Rome losmaakte. Hij was hard tegenover anders denkenden. duldde geen ketterij, ofschoon hU verbeteringen wen ste in het optreden der geeste lijkheid. Zijn karakter was edel Oosthoek's Geïllustreerde Ency clopedie is het onderwerp van „A man for all seasons", deze week in Camera Fred Zinne- mann's verfilming van Robert Bolt's toneelstuk houdt zich vrij nauwgezet aan de hierboven ge citeerde historische gegevens Het accent ligt daarby op het conflict tussen More en Hendrik VIII dat met veel verf en bord papier lief en romantisch wordt neergezet. A man for all seasons kreeg zes Oscars de hoogste Amerikaanse filmprijs). Scofield speelt More, Orson Wel les kardinaal Wolsey niet onver dienstelijk en met veel routine- ORi ORSON WELLES LIDO Een film als „Men noemt my Ho!" staat of valt met de indruk, die de hoofdfi guur maakt Het zou overdre ven zyn om te zeggen, dat de rest er niet toe doet. maar veel te betekenen heeft de figuratie niet. De hoofdfiguur is hier een gangster-met-vlotte-manieren en aangezien Jean-Paul Belmondo dat soort rollen op het lijf ge- geschreven is «hy kan daar een voudig niet in falen), is „Men noemt mij.Ho!" een goede. JEAN-PAUL BELMONDO TE WEINIG EUNÈS TEVEEL MEISJES REX De laatste maanden ls de Franse filmkomiek Louis de Funès een geregelde verschij ning in de Leidse theaters. .Xe petit Bagneur" was een van de beste produkties maar ook „Sa men uit. samen thuis" .was een groot lachsucces voor het mini- mannetje met de rare gezich ten. Met de gedachte, dat we onze lachspieren weer eens een goede beurt zouden kunnen geven zyn we naar „Funès) te) meis jes" gegaan De hooggestelde verwachtingen zijn echter niet ingelost Het is een rolprent uit het prille begin van de Funès- carrière en dat is al weer heel wat jaartjes geleden. Louis de komiek speelt in deze film een bijna ondergeschikte rol en treedt slechts incidenteel op de voorgrond Het overgrote deel van de film wordt namelijk ge reserveerd voor strippende, en vrijwel naakt dansende meisjes. Louis de Funès huppelt daar als chef van de zedenpolitie wat doelloos tussen door en laat slechts in enkele onderdelen van Franse revue zien wat hij waard is. Het is en blijft echter een flauwe afspiegeling van de pres taties in zijn meer recente films Wat de leeeftyd van de film betreft: het wordt volgens ons langzamerhand wel tijd dat Si mon van Collem eens een oogje aan deze film waagt voor zijn rubliek „Uit de oude draaidoos". soms pakkende film geworden. Ho (Francois Holin» was aanvankelijk autocoureur, maar een zonderlinge aanrijding op een circuit waarby een collega de dood vond. kostte hem zijn vergunning. Van dat moment af raakt Ho op drift Avontuur en spanning zijn voor hem niet te ontberen levensbehoeften en als zij niet legaal kunnen worden genoten dan maar via de Fran se onderwereld. Hy wordt chauffeur bij een stel gangsters, dat op zeker moment een bank overvalt. Als dp leider van de bandieten op vreemde manier sterft, wil Ho zijn plaats inne men. maar voor het zover is. wordt hij gearresteerd voor een eenvoudige autodiefstal De commissaris van politie vindt hem een zeer verdachte figuur en sluit hem op. Ho weet ech ter op geraffineerde wijze te ontsnappen die ontvluchting is in feite het beste gedeelte van de film. Hij weet dan met ?en paar nozems opnieuw een bank te overvallen en is verrukt van de publiciteit die de kran ten hem geven. Zijn ijdelheid en zijn bizarre voorliefde voor mooie dassen komen hem ten slotte duur te staan. Ho is een interessante figuur. Hij is als gangster tot ondergang gedoemd omdat hij de hardheid, de gedisciplineerdheid van het métier mist, hij is eigenlijk al leen maar een handige jongen, die met veel zwier en bravour wil leven. Hij heeft geen doel voor ogen. hij ziet alleen zich zelf en dan nog alleen een ka rikatuur van zichzelf zijn bloedeloze affaire met het foto model Benedite, die een zekere geestelijke leegheid met hem deelt is in dit opzicht ont hullend. ..Men noemt mij.Ho!" is een bandietenfilm van het be tere genre, er zitten weliswaar enkele dode passages in, maar het geheel is toch stellig boeiend- I)r. Zjivago TRIANON Zelfs by een re prise trekt deze langdurige kleu renfilm van David Lean zoveel bezoekers, dat een prolongatie gerechtvaardigd wordt geacht. In de hoofdrollen van dit kleur rijke spektakelstuk, gemaakt naar de roman van nobelprijs- winnaar Boris Pasternak, spelen Omar Sjarif, Geraldine Chap lin en Julie Christie. LISSE De Bloementrekkers- vereniging DES voor de provincies Noord- en Zuid-Holland en Haar- Lmmermeer-west heeft gisteravond de Jaarvergadering gehouden in res taurant „De Taveerne" in Lisse on der leiding van de voorzitter, de heer B. van 't Riet, uit Abbenes. Deze lieeft in zijn openingswoord op ge voelvolle wijze herdacht het overlij den van de voorzitter-directeur van CAV in Aalsmeer, de heer Maarsen. Voorts wees de heer van 't Riet er op, dat het afgelopen Jaar voor de bloemtrekkers nogal meegevallen is- De prijzen vielen over het alge meen niet tegen, hoewel er veel schommelingen waren. De totale omzet van DES in 1968 van f 3.867.833,53 tegen f 3.307 425,35 in 1967 doet een gunstige ontwikke ling zien met een stijging van de omzet met 1130%, aan welk bedrag werd meegewerkt door 270 bedrijven Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer G. van Gerven uit Hil- 1( gom bleek, dat het aantal leden iets gestegen is en nu staat op 353. De heer W. Imanse deelde in zijn financieel verslag mee. dat 1968 een verües bracht van f 737.hoofd zakelijk veroorzaakt door de jubi leumviering welke ruim f 2000,— I kostte. heer W. Imanse werd herkozen. als oom misse ris \an de heer Th. Straathof uit Noordwijkerhout was een schrijven ingekomen, waarin scherpe ïen omvat slechts een om te veronderstellen, overschot zou dreigen, n et het geval is, zodat redelijke pry- kritiek 7en haalbaar zijn. inkoopstunt dat er een wat echter werd geleverd op de Bloembollen- en Bloemenveiling HBG in Lisse. Met name werd genoemd het feit van het afsluiten van contracten met trek kers door HBG met prijzen, die als „dumpprijzen" aangemerkt kunnen worden. Voorts werd in genoemd schrijven verzocht de mogelijkheid te willen onderzoeken in hoeverre het is te realiseren om in de in- en verkoop van het bioembollenareaal. het gn.ndprodukt van de bloembollen - I handel, via de CAV een samenwer- I king tot stand te brengen met b.v. Voorts was er kritiek op de „vak- j de bloem boll en veiling „West-Fries- Bij de bestuursverkiezing werden 1 pers'*, voornamelijk het vakblad land" in Bovenkarspel. Deze combi- de heren B W. van 't Riet en H .Kwekerij en Handel", waarvan de natie zou kunnen voorkomen, dat het Onos als bestuursleden herkozen; de voorlichting vaak misleidend te noe- HBG invloed uitoefent op een prljs- beer P Zeestiaten, Sassenheim. zag men is. Men houdt de kwekers voor. d.ukkende bloemenhandel, waarvan zijn mandaat verlengd in het bestuur dat het aanbod tegen lage prijzen meerdere kwekers al enige jaren het van de CAV in Aalsmeer, terwyl de groot genoeg zou zyn. Dit suggere- j slachtoffer zijn.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 21