Muziekschool Leiderdorp krijgt subsidie: f40.000 B. en W. Leiderdorp antwoorden op vragen over de hoogbouw Pater J. van Kilsdonk: harde stappen nemen H 59 SCHULDIG AAN AANVARING OP KAGERPLAS ïngeland fel tegen verzachting van de traffen voor „pot' Weer incidenten in „zone" in Vietnam eggegooide jonge levens" Gelijkspel voor Steeds Vooruit I Baljuwhuis Creatief Centrum Raad behandelt subsidievoorstellen Glaasje op, niet varen IiEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 NDEN (GPD) Engelands re en oppositie zijn het er gloei- >ver eens, dat er onverbiddelijk „pot" (marihuana en hasjsesj) worden opgetreden. Maandag ezen zü dan ook, tijdens een in het Lagerhuis, de belang- conclusie van de adviescom- e-Wootton af, namelijk dat de pumstraf dient te worden ver- van tien tot twee jaar ge van- itraf. Lagerhuis had sterk de indruk, e commissie zich had laten be iden door de onverantwoordelij - gianda ten gunste van ma- na. Wat over marihuana bekend ernstig genoeg. Gelukkig is het in Engeland nog niet zo groot, el de jongste statistieken een barende toeneming onder jon- insen tonen, van wie een groot 1 onder permanente behande- in ziekenhuizen belandt. De Ivoerder van de conservatie positie Hogg legde sterk de na- op het internationale aspect: Ingelse voorbeeld is van grote d op de onderontwikkelde lan- die er zelf zwaar onder te lij - lebben in een tijd, dat zij de [ing trachten op te heffen uit e en onwetendheid. Bovendien, Derde Hogg aan, blijkt uit de enpraktijk, dat marihuana en sj associaties bezitten met mis- geweld abnormaliteit en socia- radatie. Er staat dus veel meei t spel dan dat een individu al- iehzelf schade berokkent. „Wil ■0 en naitie van sigarettenrokers IL vijftigduizend doden per jaar V ongkanker, bronchitis en hart- B n) en alcoholdrinkers. Moet ^^ook nog marihuanaverslaving aen?". Hogg vond algehele in ning by de Britse minister van inlandse Zaken, Callaghan. die ir(rof. Daalder uit lD ieitlen bewerkt chief dr. Drees HAAG (ANP) Binnenkort ui begin worden gemaakt met I peciale bewerking van het ar- i van dr. W. Drees. De Neder- i organisatie voor zuiver weten - pelijk onderzoek heeft prof. dr. aider, hoogleraar in de politieke •hap aan de Rijksuniversiteit iden, een subsidie verleend om nderzoek uit te voeren. Naar ting zal het werk twee jaar in I nemen. tót een reeds geordend deel van rchief, beschikt de heer Drees documenten uit alle perioden ijn leven een grote hoeveelheid ipondentie en tal van persoon aantekeningen. Het over- deel van deze aantekeningen is in steno gemaakt. Het is wen- dat dit geschift wordt en dat «langrijke stukken worden uit- t, aldus prof. Daalder, rtnee wordt bereikt dat het ar- •Drees in een zo'n volledige mo- vorm voor toekomstige his to- ïwaard zal blijven. zijn afschuw uitsprak over de tegen woordige sociale filosofie, die spreekt van een „toegeeflijke maatschappij". „Wanneer wij in plaats daarvan zouden kunnen spreken van een maatschappij van mededogen of van een onzelfzuchtige en verantwoorde lijke maatschappij, dan zou het jaar 1969 ons trots maken". Terwijl 16- en 17-jarige marihua na roken, geven 18- en 19-jarigen zich over aan heroïne om op hun 20- ste jaar voor blijvende- behandeling Sn het ziekenhuis terecht te komen. Het is een tragedie van weggegooide jonge levens. Callaghan sprak over een handjevol boosaardige artsen, die bewust teveel voorschrijven en over de ontoereikendheid van vele bepa lingen. Daarom zal het nodig zijn een centrale code te ontwerpen, zo dat het probleem op rationele wijze en tevens met de nodige soepelheid zal kunnen worden aangepakt. WARMOND Een gehandicapt eerste team van de tafeltennisvere niging Steeds Vooruit (zonder Nora Broxterman) heeft in Delft een ge lijkspel behaald. Een ietwat teleur stellend resultaat, temeer daar het team eerst een voorsprong had van 5-3. De laatste twee partijen werden onder hoogspanning gespeeld en bei de na drie games beslist. Nol Sikking zorgde voor 2, terwijl Nel van Rijn en Ton v.d. Voort (invaller) leder voor 1 punt zorgden. Het dubbel werd een Warmondse overwinning. Het tweede team kampt ook al met moeilijkheden door het uitvallen van RobRitzen. De wedstrijd tegen Avan- ti werd dan ook met 6-4 verloren. Ton v.d. Voort en invaller Louis Rit- zen scoorde, elk eenmaal en Corné Elburg boekte twee overwinningen. Team III kwam tegen Reflex I niet verder dan gelijkspel. Heren IV speelde eveneens gelijk. De enige door team VI, dat met 6-4 van NSSS won. Dames I verloor van Doe os met 7-3. Dames II, nog steeds zonder Plony Versluys, speelde gelijk tegen Pit'54. Meisjes Ienll, beide uitko mend in de promotie groep le klas se, moesten tegen elkaar de strijd aanbinden, die gewonnen werd door het eerste team. Meisjes III won goed van Avanti 6 met 82, maar meisjes IV verloor met 7-3. Jongens I speelde gelijk tegen Baroni I. Jongens 2 speelde niet door het niet opkomen van de Valken. Ere-cloctoraat voor ds J. Wit GRONINGEN Mede op grond van zijn bijzondere verdiensten bij het totstandkomen van de nieuwe psalmberijming heeft de senaat van de rijksuniversiteit in Groningen een ere-doctoraat in de theologie verleend aan ds. J. Wit in Nijmegen. VOORSCHOTEN Jon ge en oude Voorschotenaren die zich graag uitleven in schilderen, handenarbeid, of andere vormen van creatief bezig zijn, kunnen over enige tijd omstreeks 1 maart terecht in het Baljuwhuis aan de Voorstraat in Voor schoten. De onlangs opge richte „Stichting Creatief Centrum Voorschoten", heeft dit pand gehuurd om er naast vrije expressie cursussen, de monstraties en tentoonstel lingen te houden. Het ligt ook in de bedoeling van de stichting er cursussen te ge ven voor allen, die met onder wijs, jeugd vorming en volks ontwikkeling te maken heb ben. (Foto LD/Holvast) LEIDERDORP In de maandagavond te houden raadsver- verstrekken om voor de mavo-schooi gadering zullen B. en W. de raad diverse voorstellen inzake subsidiëring van verenigingen en instellingen en met betrek king tot het onderwijs doen toekomen. Zo wordt voorgesteld de Stichting Muziekschool Leiderdorp uit het Cultuurfonds een subsidie van f 40.000,te verlenen. Een bedrag van f 2.200, als bijdrage in de aanloopkosten zal niet worden toegekend. Voorts zal de Muziekschool twee leningen ontvangen a. een lening van f4000,- (rente 7%, af te lossen in 4 gelijke jaarlijkse termijnen), bestemd voor de in richting van een administratie ruimte; en b. een geldlening van f 10.000,- (ren te TYz en af te lossen in vijf gelij ke jaarlijkse termijnen), bestemd voor het uitbreiden van het in strumentarium. Om het begrotingstekort van f 4.100 van de harmoniekapel Leiderdorp (afdeling drumband) te dekken, stel len B. en W. voor de harmoniekapel uit het Cultuurfonds een subsidie ge lijk aan dit tekort te verlenen. Het bedrag, dat de Stichting Leid- se Volksuniversiteit K. en O., afde ling Leiderdorp, uit het Cultuurfonds ontvangt, is door B. en W. vastge steld op f 1.327,46. De christelijke korfbalvereniging „Velocitas" heeft B. en W. verzocht om de vereniging uit het Cultuur fonds een subsidie van f 620 te ver lenen om het begrotingstekort over 1969 te dekken. De Stichting Leidse Volksuniversi teit K. en O. in Leiden heeft B. en W. gevraagd de stichting uit het Cul tuurfonds, op basis van haar in Leiderdorp wonende leden, een sub sidie van f 950,- te verlenen. Bibliotheek De Stichting Leiderdorpse padvin ders krijgt van B. en W. uit het Cul tuurfonds een subsidie van f 1000,-. Ter dekking van het financieringste kort van de Stichting Openbare Bi bliotheek hebben B. en W. besloten uit het Cultuurfonds een subsidie tot een maximum van f 22.000 te verle nen. Het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Leiderdorp heeft de ge meente een subsidie gevraagd van f583,86 voor activiteiten in 1969. Dit is het totale tekort op de begroting van 1969. De Leiderdorpse afdeling gaat dit jaar op grote schaal activi teiten ontplooien, zoals een jeugd- verkeerskrant, verkeersquiz en voor lichtingsavonden. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie te ver lenen. De subsidie van het kraam centrum van het Wit-Gele Kruis kan over het dienstjaar 1967 worden terugge bracht van f 3,- tot f 1,50 per verzor gingsdag. B. en W. zijn tot dit be- De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers afdeling Leiderdorp heeft de gemeente verzocht om een subsidie om diverse activiteiten in 1969 te kunnen ontplooien. B. en W. stellen voor een subsidie te verlenen van f290,-, gelijk aan het verwachte be grotingstekort in 1969. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Middelbaar Algemeen Vormend Onderwijs heeft by B. en W. een verzoek ingediend gelden te aan de Van Geerstraat aan te schaf fen: a. projectie-apparaat met bijbe- horen. Het oude apparaat is nog wel te gebruiken, maar omdat de pro jectie nu ook wordt toegepast by het onderwijs in de moderne talen, ls een nieuw apparaat noodzakelijk, b. historische wandkaarten en wand platen voor het geschiedenisonder wijs, c. dia's en filmstroken voor aardrijkskunde en biologie-onder- wys, d. micro-preparaten voor biolo gie-onderwijs. Het bestuur van de Stichting Pa rochiële Scholen Meerburg in Zoe- terwoude/Leiderdorp wil een klei- oven aanschaffen ten behoeve van het intensiveren en uitbreiden van het onderwijs in de expressievakken LEIDERDORP - B. en W. van Leider dorp delen de raad mede, dat zij drs. G. H. van 't Klooster op de door hem gestelde schriftelijke vragen over hoogbouw aan de Laan van Ouderzorg/Van Diepeningenlaan het volgende hebben geantwoord Momeinteel wordt in opdracht van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds een bouwplan aan de Laan van Ouderzorg en de Van Die peningenlaan uitgevoerd, dat bestaat uit 324 premiehupUTWoningen, 18 vrije sector woningen, 11. winkels en 112 garageboxen. Deze hoogbouw be staande uit diverse woonblokken, wordt gerealiseerd in verschillende woonlagen. Eén woonblok gesitueerd op de hoek van de Van Diepeningen laan bevat boven de winkels en de berging 5 maisonnettes. Onder een maisonnette wordt verstaan een uit 2 lagen bestaande woning in een meergezinshuis. De bewoners van het desbetreffende blok zien uit op het park de Houtkamp. Voor de be woners van de nabijgelegen wonin gen vormt dit geen probleem. De hoogte van dat blok is ook niet op hen van invloed, hetgeen u moge blijken uit het voor u ter inzage ge legde bouwplan. 2. In het vigerende bestemmings plan Zijllaan en Meyepolder, zoals, dat bij raadsbesluit d.d. 12 januari 1960, nr. 2 werd vastgesteld (en sluit gekomen, omdat de financiële I waarvan wij een algehele herziening toestand van het kraamcentrum van I c.q. aanpassing in voorbereiding het Wit-Gele Kruis er gezond uit- I hebben) is de bestemming voor ziet. Indien bisschoppen niet terugkomen op hun visie AMSTERDAM (GPD) Tijdens de tweede hearing, die gister avond door de Amsterdamse stu dentenpastores is gehouden in de aula van het Ignatiuscollege, heeft kapelaan J. Ruiter uit Be verwijk namens ongeveer 100 geestelijken met klem een beroep gedaan op de studentenpastores om het gesprek met de bisschop van Haarlem te hervatten. Tevens verweet kapelaan Ruiter de bisschoppen gebrek aan durf. Tij dens de debatten in de overvolle au la werd door enkele bezoekers als hun overtuiging gegeven, dat de pas tores een ernstige fout hebben ge maakt door in de kwestie Vrijburg contact met de kerkelijke hiërarchie op te nemen. Opgemerkt werd: „al tijd zijn wij onze eigen gang gegaan. Nooit is er een spaak in het wiel ge stoken en nu zullen wij bij deze in feite onbelangrijke kwestie de n ek breken. De pastores hadden de hiër archie nooit moeten benaderen, ze hadden het gewoon moeten doen". In ajnwoord hierop zette studenten pastor Huub Oosterhuis uiteen, dat bewust de weg van het gesprek is gekozen, omdat men meende deze handelwijze verplicht te zijn tegen over collega's. Bovendien wenste men niemand voor een voldongen feit re stellen. Pater J. van Kilsdonk gaf als zijn mening, dat indsen omstreeks 1 maart geen aanwijzingen te bespeu ren zyn dat de Nederlandse bis schoppen op hun visie terugkomen, harde stappen de enige methode zyn om een hygiënische situatie rond het priestercelibaat te verkrij gen. Tevens releveerde pater Van Kilsdonk de noodzaak van een opinie, vorming in het wereldepiscopaat. Pater J. VAN KILSDONK bouw van meergezinshuizen tot 8 la gen opgenomen. Het aanvankelijke bouwplan voorzag ook inderdaad in de bouw van woningen (maisonet tes) verdeeld over 7 of 8 lagen. Uit stedebouwkundig oogpunt bleek realisering van dit plan, waarbij latngs de Van Diepeningenlaan vier blokken van gelijke hoogte zouden verrijzen, zodanige bezwaren op te werpen dat besloten werd de hoog te van het eerste blok te brengen op 10 lagen, ten einde een kontrastrij- ker en meer aanvaardbaar geheel te verkrijgen. Deze wijziging bracht mede een verrijking van het plan teweeg ten opzichte van het park de Houtkamp. Mede gelet op artikel 24 van de bebouwingsvoorschriften van het desbetreffende bestemmingsplan hebben wij bij ons besluit dd. 12 sep tember 1967, na ingewonnen gunstig advies van de stedebouwkundige en het Instituut voor Stad en Land schap Zuid-Holland (de welstands - deskundige) de gevraagde bouwver gunning verleend. 3. Het is ons college bekend dat enkele bewoners schade hebben gele den, althans daarvan aangifte heb ben gedaan, welke het gevolg zou kunnen zijn van door de bouwer van het hoogbouwplan uitgevoerde hei werkzaamheden. Deze schade zou zijn aangebracht aan de scheidings- en tuinmuren, met name behorende SAIGON/PARIJS (AFP) In en naby de gedemilitariseerde zone in Vietnam neemt het aantal inciden ten de laatste dagen toe. Gisteren kwam een Amerikaanse mariniers- post by Con Thien onder mortier vuur. waarbij twee Amerikanen ge wond raakten. Artillerie bracht de mortierstelling in de gedemilitari seerde zone tot zwijgen. Later op de dag kwam de artillerie opnieuw in actie nadat een verkenningsvliegtuig boven het zuidelijke deel van de zone met automatische wapens was be schoten. Hevig gevochten werd gisteravond bij de marinebasis van An Hoa, gelegen in de bergen ten zuidwesten van Da Nang, waar 300 Vietcong- strijders zijn gesignaleerd. Tot dusver zouden 50 guerrillastrijders zijn ge sneuveld, terwijl de Amerikanen geen verliezen leden. Noord-Vietnam heeft gisteren, aan de vooravond van de tweede plenaire bijeenkomst van de vredesconferen tie in Parijs, een nieuwe waarschu wing laten horen over Amerikaanse bombardementen op het noordelijke deel van de gedemilitariseerde zone en het zuiden van het eigen land. Bij aanvallen met bommenwerpers van het type B-52 en jachtbommenwer pers van het type Phantom zouden tussen 23 en 26 januari vrouwen en kinderen zijn gedood of gewond. Der gelijke acties, aldus de regering in Hanoi, „tonen de oorlogszuchtige aard van de Amerikanen en de schijnheiligheid van de woorden van hun delegatieleider in Parijs, Cabot Lodge". De Vietcong heeft gisteren een ge vechtspauze ter gelegenheid van het Chines» nieuwjaar aangekondigd. Het bestand zal van 15 tot 22 fe bruari van kracht zijn. Zuid-Vietnam zal een besluit over een gevechts pauze aan deze kant nog even uit stellen. by de woningen aan het Burchtpad. Van enkele bewoners ontvingen wij een afschrift van hun brief aan de aannemer, waarin hij voor de ver oorzaakte schade aansprakelijk wordt gesteld. We menen ons lopende deze ci viele procedure van een oordeel te moeten onthouden. Mocht de situa tie ter plaatse daartoe aanleiding geven dan zullen wij uiteraard be vorderen dat uit een oogpunt van veiligheid noodzakelijke maatregelen zullen worden getroffen. aan de Meyengaardenschool aan de Splinter laan. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Voor een goede ontwikkeling van het kleuteronderwijs in Leiderdorp is het bedrag van f 12,50, dat de ge meente per kleuter bijdraagt, niet meer toereikend. B. en W. stellen daarom voor het bedrag per kleu ter met f 1,50 te verhogen. Deze ver hoging komt geheel voor rekening van de gemeente. Omdat de rijdende leslokalen niet voor het kleuteronderwijs mochten worden gebruikt, zijn voor het kleu teronderwijs een lokaal van de Wil lem de Zwijgerschool en een lokaal van de school „Zijlkwartier" ge huisvest in de r.-k. kleuterschool aan de Steenstraat voor het kleuter onderwijs in gebruik genomen. De leerlingen van de Willem de Zwijger- school hebben de beschikking ge kregen over een mobiel leslokaal, en die van de school „Zijlkwartier" zijn gehuisvest in de hal van de eigen school. De kosten van enige proviso rische maatregelen bedragen f 4.000,-. hetgeen de raad als krediet wordt gevraagd. KVP-Oegstgeest gaat vergaderen OEGSTGEEST In het Gemeen tecentrum in Oegstgeest spreekt het tweede kamerlid, de heer C. F. Kleis- terlee voor de afdeling Oegstgeest van de K.VP., Hij zal een voor dracht houden over het onderwerp Demagogie of democratie'. Wethou der J. J. Thorn (onderwijs en finan ciën) spreekt dinsdag 4 maart over het onderwerp „Onderwijs in Oegst geest een onderontwikkeld gebied?" De jaarvergadering van die afdeling worden op dinsdag 1 april gehou den. AMSTERDAM (ANP) Op 7 Juli van het vorige jaar zijn op de Kager- plassen twee speedboten de H 59 en de Z 240 met elkaar in aanva ring gekomen, waarbij de bestuur der van de Z 240 is verongelukt. De commissie binnenvaartrampenwet heeft dit ongeluk onderzocht en komt tot de conclusie, dat de be stuurder van de H 59 schuldig is ge weest. De bestuurder van deze boot ls niet. toen beide boten, die elkaar met kruisende koersen naderden, zo, dat gevaar voor aanvaring bestond, met zijn vaartuig dat het andere aan stuurboord had, uitgeweken. Aanne melijk is. dat hij het andere vaar tuig niet eens heeft gezien. Het is wel zo, dat het vaartuig, toen daar het dreigende gevaar onderkend werd, nog naar stuurboord is uitge weken. Zeer tot haar leedwezen moet de commissie hierbij nog wel aanteke nen, dat gebleken ls, dat de bestuur der van de H 59 vlak vóór zijn nood lottige vaart enige „glaasjes cognac" had gedronken. Ook de andere op varenden van de H 59 hadden toen alcohol gebruikt. Nog steeds blijken er mensen te zyn, die niet willen Inzien, dat alcohol bij snelverkeer, te land en te water, een verboden drank behoort te zijn. Al was het Verhuur grond aan NV Vermeer LEIDERDORP B. en W. van Leiderdorp stellen de raad voor een perceel grond van 300 m2 met In gang van 1 oktober 1969 tot uiterlijk I augustus 1970 te verhuren aan de N.V. Aannemingsbedrijf P. Vermeer uit Hoofddorp. De huurprijs per jaar bedraagt f 5 per m2. Het bedrijf heeft ver zocht dit perceel grond van de ge meente te mogen huren om de asfal- teringsinstallatie die op een perceel grond tussen de Persant-Snoepweg, Van Diepeningenweg, en Hoogma- deseweg staat, beter te kunnen be reiken. De oude Marijkeschool Hoofdstr. 103 werd bij raadsbesluit van 1 okt. door de gemeente aangekocht voor de bouw van eensgezinswoningen. De school met ondergrond werd hiertoe ingebracht in het grondbe drijf. Omdat deze nieuwe bestem ming voorlopig nog niet gereali seerd kan worden en in het gebouw nu een sportschool en een muziek school zöjn gevestigd, terwijl enige leslokalen voor kleuter- en basison derwijs worden gebruikt, stellen B. en W. voor het oude schoolgebouw weer uit het grondbedrijf te nemen. De taak van het grondbedrijf ls na melijk bouwrijpe grond te produce ren, niet om gebouwen te exnloife- reen, aldus B. en W. aan de raad. maar om de schijn en om de ver denking te vermijden. De wijze van varen van de H 59 is nogal onbegrij pelijk geweest Na de aanvaring werden beide be stuurders uit hun vaartuigen ge slingerd, omdat zij niet in de stuur stoel. maar op een boord zaten. De Z 240 heeft onbemand cirkels ge draaid en daarbij zijn bestuurder overvaren, die als gevolg daarvan overleed. Zwemexamen scholieren uit Oegstgeest KATWIJK/OEGSTGEEST In het Sportfondsen bad in Katwijk zijn tijdens de schoolzwemmen onder toe zicht van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, zwemexa- mens afgenomen voor leerlingen van het lager voortgezet en middelbaar anderwijs. Van de 635 kandidaten die aan het examen deelnamen wer den er slechts 14 afgewezen. Van de scholen uit Oegstgeest slaagden de volgende kandidaten: Hofdijckschool: Diploma B: Rutger Zuur. Peter Langhout. Mariaschool Diploma: B. Marlies de Groot, Bernardien v. Haasteren, Gaby de Weerd, Honky Oei. Paul Tap. Schilderschool: Diploma B: Fia Noort, Henk v.d. Mey. R.K. Jenaschool Diploma: B Aad v. d. Voort, Eric Donders Paul Ebs- kamp. Florisschool Diploma: A. Connie v.d. Geest, Maaike v. d. Luit, Diplo ma B. Lydla Hoogwald, Monique Altink, In grid Snel. Terweeschool Diploma: A. Ingrid Krouwel, Alix Luyendyk; Diploma B. Car de Koning, Frank El ion. Ma rijke Henriëtte v. Arkel Annemarie de Groot, Petra Zaanen, Erik-Jan Janzen. Openbare school Diploma: A. Die- derik Lemans; Diploma: B. Jacke- line de Kloet, Hoyte Duyster. Roel Berends, Erik Mateer, Judy Lebbink. Chr. school: Diploma: A. Piet van Daal en, Ad. Brandt; Diploma B. Jan Tijl. Julianaschool Diploma: B. Tessa - May Cohen, Mieke van den Honaard Rita v. der Vijver, Clatre Jonkman. St. Willybrordschool Diploma: A. Frank v.d. Voort, Marjolein d. Wey- er, Gerard Sliering,. Diploma: B. Kees v. der Voorden. Walter v. Nieuwland, Leo Peppelen- bos. Richard Konings, Roger Sou- part. Beatrixschool DiplomaB. Rolan da Heemskerk, Jacobien Ravens ber gen, Piet Heemskerk. Rinl van Delft. Ireneschool. Diploma B: Johnny Klees» Corrie Glasbergen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 19