Geld van voor t.v.-optreden studentenpastores HVA: naast monopolie problemen ROME opent deur voor nieuwe dialoog Jl Heren van Kangeroes favoriet voor titel MEUBELINRUIL In onderontwikkeld Ethiopië administratief medewerkster Sargassum AUTO-DROP Bestelwagenverhuur zonder chauffeur PAGINA b LE1DSCH DAGBLAD woensdag ay JAJNUAKI iyuy HAARLEM (GPD) Rome heeft de deur geopend voor een nieuwe dialoog, dat was de reactie van kardinaal Alfrink op de artikelen van prof. Allessondrini in de „Osservatore Romano" over de R.K. Kerk in Nederland en de verklaring die mgr. Cas- sarolli over deze artikelen aflegde in het N.T.S.-programma „Denkbeeld". Prof. Allessondrini zette in de uit zending uiteen, dat hij het nodig had geoordeeld zich nader in de gebeur tenissen in Nederland te verdiepen omdat de verslaggeving in de Ita liaanse pers hem strijdig met de wer kelijkheid had geleken. „De Paus acht het nodig eerst kennis te nemen van de loyaliteit van de rooms-katholieken in Neder land, alvorens een oordeel uit te spreken. Het doet hem pijn als de rooms-katholieken in Nederland op pervlakkig worden veroordeeld zon der de noodzakelijke nuancering. Niets belemmert een open dialoog met de Nederlandse rooms-katholie ken in solidariteit zoals tussen broers of tussen vader en zoon". Aldus mgr. Cassarolli. Kardinaal Alfrink prees de welwil lende toon van de artikelen in de Os servatore en het zoeken naar de ach tergrond van de ontwikkeling van de R.K. Kerk in Nederland die zo'n gro te internationale belangstelling heeft opgewekt. „Beatrix" gaat weer feesten organiseren HAARLEMMERMEER De oranjevereniging „Beatrix" in Nieuw-Vennep houdt dinsdag 4 fe bruari een algemene ledenvergade ring fn hotel „De Gouden Leeuw". 0.m. zal gesproken worden over de viering van Koninginnedag op 30 april en de traditionele oranjefeesten in juni. De agenda vermeldt ook een bestuursverkiezing. Afredend zijn de heren H. Kinkel, J. van Buyten en H. P. Bakker. Alleen de laatste is niet meer herkiesbaar. De Amerikaanse zangeres Ju dy Garland is onlangs in het ge heim getrouwd met Mickey Deans eigenaar van een discotheek in New York. Een fotograaf snapte het tweetal in Judy's kleedkamer in de Londense nachtclub 'Talk of the Town'. AMSTERDAM (GPD)Tijdens iNederland heeft een beroep gedaan. De heer Allard fstaande de eerste hearing, die de vier Am- I °P de rebellerende Amsterdamse biedt geld aan voor tv-optreden van stiMicntenpastores. vraagde tijdsduur heeft. Ik hoop te rug te mogen komen op een compro misvoorstel, eventueel enigszins ge wijzigd, dat ik reeds met kardinaal Alfrink besprak en dat hierop neer komt dat in drie studentenparochies waar kerkbestuur en de overgrote meerderheid der gelovigen dit kun nen aanvaarden en vragen dat een pastor, die zijn voornemen te kennen sterdamse studentenpastores gis-j );i^oonlylfi ik «vmals pater 'studentenpastores met te breken teravond hielden over hun besluit met fje kerk. „Laat uw oprechte ver- zich van de officiële kerk te dis- ontwaardiging over de misstanden in tantiëren als de celibaatswetten de ene grote kerk niet uitmonden in niet veranderen, heeft een der I een breuk, waardoor uw inzet geen 'vrucht meer zal dragen zegt pa- aanwezigen, de heer Allard, aan- i ter j Hermans geboden een tv-optreden van de Dresen (die heeft geweigerd zijn priesters te financieren. Amsterdamse collega's te volgen, Red.) ook op tactische gronden er Volgens de heer Allard is het onre- de voorkeur aan geven onze bis- delijk, dat mgr. Zwartkruis zijn re- i schoppen een motie van vertrouwen heeft gegeven in het huwelijk te tre- denen wel mocht toelichten en de te geven die zij ten volle verdienen.den, mag blijven voorgaan, voorlo- vier priesters niet. Aan de andere kant vraagt u terecht j pig alleen in de prediking", aldus De provinciaal van de jezuieten in dat deze niet een ongelimiteerde ge- I pater Hermans. LEIDEN Een blik op de on derstaande ranglijst van de over gangsklasse XII heren leert dat de V.C. Kangeroes 1 in zeer kans rijke positie verkeert voor het be halen van het kampioenschap. Dat danken de pupillen van Jacques de Vink behalve aan hun eigen, constante goede prestaties mede aan de verrassende 32 ze ge van Alliance '22 op de grote concurrent Armada. Als vrijdag as. in Amsterdam Coos Taconis c.s. de uitwedstrijd tegen Ar mada in hun voordeel weten te be slissen, dan kan hun nog maar wei nig gebeuren en kunnen zij zich vast gaan prepareren op de promotieduels om de vorig jaar verloren gegane plaast in de hoofdklasse te heroveren Dat moet geen onmogelijke opgave zijn. Minder goed verlopen de zaken voor de heren van Castellum en LUSV. Weliswaar wist Castellum winst te behalen tegen mededegrada tie-kandidaat DOS/S (15-13, 15-7, 15-8), maar MVO en Punch zagen ook kans om hun puntentotaal een duwtje omhoog te geven en houden nu met DOS/S de Alphenaren binnen bereik. De reserves van V.C. Kange roes zijn door hun explosie van de afgelopen week drie overwinnin gen op rij wel definitief uit de zorgen. LUSC incasseerde twee ne derlagen, resp. tegen de reserves van HVS" en tegen V.K. A'dam. Beide wedstrijden gingen zonder setwinst verloren en dat geeft toch te denken. De studenten maken, vergeleken met de vorige compettitie, een onge ïnteresseerde indruk. Vooral in de fensief opzicht laten zij vele steken vallen. De ploegen van HVS 2 en VK A:dam behoren bepaald niet tot de hoogvliegers in de overgangsklas se, doch het kostte, althans ogen schijnlijk, zeer weinig Inspanning om de winst tegen LUSV veilig te stellen. Het manco in de defensie, aan het net maar nog veel meer in het veld, doet de studenten offensief vrijwel niiet aan bod komen. Jammer want een goede aanvaller als Ruisch zakt zodoende zienderogen af. Hugo Lieu- wens, ex-Kangeroes-oude-stijl, moet nog warmdraaien na bijna twee jaar op non-actief te hebben gestaan. Toch liet hij af en toe zien de kunst nog niet verleerd te zijn. Hoe het zij, Castellum en LUSV verkeren in een precaire situaitie. De dames van SV Argos 2 blazen al stoom af. Slo- termeer zou in de eerste helft van de competitie met de geroutineerde Ar- gos-reserves naar onze stellige over tuiging in de Vijf Meihal niet tot winst zijn gekomen, althans niet zon der daarbij het maximale aantal sets te spelen. Nu werd het een 3-1 zege met de score 15-11, 16-14, 12-15 en 15-6. In de vierde set geloofden de gastvrouwen het wel. De dames van V.C. Kangeroes kunnen de acte de presence van de combinatie KangeroesWS of is men dat al vergeten? een heel aparte omlijsting geven wanneer ook zij een kampioenschap realiseren. Het kan, al hebben zij de kansen niet in eigen handen. De twee strafpunten, opgelopen wegens niet opkomen, we gen nu wel heel zwaar. Temeer om dat de competitieleider de bezwaren van Kangeroes tegen de straf (geen aanschrijving ontvangen!) wegveegt met het argument „de aanschrijving is verzonden". Overigens niet per aangetekende brief, doch als druk werk. Voor de dames van V.C. Kan geroes die d'e tiitelpretendente, de Kennemers, in eigen home al kans loos lieten met 3-0, is het te hopen dat hetzij Slotermeer, hetzij HVS de koploopsters nog een keer kunnen laten struikelen. Hoofdklasse West (dames)Haag '68 2 15-28, Octopus 15-28, Delta 15-22 DEN HAAG (GPD) De HVA (Handelsvereniging Amsterdam) is vorige week zaterdag in opspraak ge bracht door een kritisch artikel in de (zwaar gecensu reerde) Ethiopian Herald, een Engelstalig dagblad met een oplage van 5000 excemplaren. Geïnspireerd door een boze regeringsofficial schreef het blad, dat de HVA het gewaagd had de suikerprijs te verhogen met 30 Ethio pische dollarcents (ongeveer f 0,45) per 100 kilogram. Bovendien deed volgens het blad de HVA veel te weinig aan „Ethiopisering": te veel topfuncties zijn nog in han den van Nederlanders. Diezelfde Ethiopian Herald plaatste enkele dagen later won derlijk genoeg een jubelartikel voor de nieuwe suikerfabriek, die de HVA nog dit jaar in Me- tahara iin bedrijf stelt. Niettemin was de HVA nogal onthutst, dat pre cies een week voor het bezoek van de koningin een wanklank de feestpret kwam verstoren. De HVA zag na Indonesië in de jaren-'50 naar nieuwe gebie den uit. Zij koos Ethiopië, een onderontwikkeld land, maar sinds eeuwen onafhankelijk en vrij van na-koloniale rancunes. De bodem is vruchtbaar en een suikerplantage bleek er niet te bestaan. Gunstig uitzicht dus voor afzet op een binnenlandse markt van 22 miljoen potentië le suikereters. Op 1500 meter hoogte ging de HVA aan het pionieren. Zij kreeg een concessie voor 1500 hectare aan de Awash. De eer ste fabriek kwam in 1954 in be drijf. een tweede, in Shoa, vlak er bij, in 1962. De aanvanke lijke concessie was toen uitge groeid tot 6500 hectaren. De fa brieken halen de hoogste maandproduktie per hectare in de wereld. In het kader van de „Ethio pisering" zijn Wonji en Shoa in 1958 ondergebracht in een afzonderlijke maatschappij, de HVA-Tthiopië. Twintig procent der aandelen bevindt zich in handen van ruim 2000 Ethiopi- ërs. De keizer heeft er daarvan voor zijn kleinkinderen een aan tal gekocht. In dit land, waar politieke partijen niet, maar vakbonden spel zijn toegestaan, vormen de aanzwellende looneisen van 6000 HVA-arbeiders een groot pro bleem. Naar Nederlandse maat gemeten zijn de lonen laag: mi nimaal f 1.000,- per jaar. wat overigens het vijfvoud is van het gemiddeld inkomen per hoofd der bevolking. Begeerte heeft ook deze rietsuikerwerkers aangeraakt, onderricht als zi] zijn op de HVA-scholen en cur sussen en steeds meer bekend met stoffelijke verworvenheden als transistors, fietsen en pols horloges. Een begrijpelijke ontwikkeling. En een dilemma. Of handha ving van het huidige loonpeil bij maximale tewerkstelling of verhoging der lonen in samen hang met rationalisatie en ont slagen. Want aan de suikerprijs zo weet de HVA, is in dit land met ztfn conservatief-monetair beleid maar weinig te doen. Bedrijfsresultaten van 1968: 9 dividend. „Niet buitensporig hoog", zegt de HVA. „De sui kerprijs mag niet omhoogl de accijns en de belasting doen dat wel. belangrijk zelfs". Proble men dus, ondanks een kenne lijk monopolie-positie: voordat de 10 grams-zakjes van de HVA voor de arme bevolking in om loop kwamen, gebruikten de Ethiopiërs vaak zout in de kof fie (en ook nu nog wel). Nu is er dan de „eigen" suiker, tot in de vliegtuigen van Ethiopian Airlines toe. Boven Europa. Azië en Afrika krijgt men bij het opstijgen de snoepjes uitge reikt van de Wonji Sugar Fac tory. Ofwel: Handelsvereniging Amsterdam Bu noj vei he< Bic ini' mer joei dooi Mid lulli rad* kool Ir Inte deel dere gen gaal sis 1 H lede torii vluc Po. luch K pi H zag* initi dire ling veer als verg een H ste krill ken ven van De ze z zoek voer Poo! verg :em 16, S.V. Argos 15-16, SOS 14-14, Die Raecks 16-22, Zaanstreek '65 14- MIVO 15-12, VK A'dam 15-10, VIOS 15-10, Molenwiek 15-6, PVC 16-6, ZVC 16-6. Overgangsklasse XII (dames)De Kennemers 12-22, VC Kangeroes 12-18*, HVS 12-18, Slotermeer 12-16, KDS 13-14, SV Argos 2 11-12, Ar mada 2 12-8, Molenwiek 2 12-6, Al liance '22 12-6, Rijnsburg 12-4, AMVJ /RC 2 13-4. Overgangsklasse XII (heren)VC Kangeroes 11-22, Armada 11-18, Zaan streek '65 11-16, HVS 2 11-14, VK A'dam 12-12, Alliance '22 12-8, LUSV 11-16, St. Martinus/AML 11-4, Ty phoon 2 10-4. Overgansgklasse IX (heren)PVC 12-24, Herkules 11-18, Achilles 13-18, Valbovol 2 11-14, HML/CLV 2 12-12, VC Kangeroes 2 13-12, WC Syrena 13-12, Castellum 13-8, DOS/S 13-6. MVC 2 13-6, Punch 13-6. SLEUTELTJES Personeel gevraagd .Jongste bediende (vrl.) ge vraagd op klein kantoor. Aan melden Ned. Uitgevers Mij. Aalmarkt 11, Lelden, tel. 33629 Werkster gevraagd voor dinsdag t/m vrijdag. Liefst van 11—1 uur. Margrietstraat 10, Leiderdorp. Uitzendbureau „Luba" N.V. vraagt voor directe of latere uitzending typistes en pons typistes. Tel. 43690, Lage Rijn dijk 53A. Spar Supermarkt, Brahms- laan 12, tel. 42214, vraagt net meisje voor de winkel. Aan melden dagelijks aan de zaak tussen 9.0018.00 uur. Even tueel 's avonds na 8 uur Ken- nedylaan 39. Spar Supermarkt, Brahms- laan 12. tel. 42214. vraagt flinke kracht voor de vleeswa- renafd. Aanmelden dagelijks aan de zaak tussen 9.0018.00 uur Eventueel 's avonds na 8 uur Kennedylaan 39. Spar Supermarkt, Brahms- laan 12. tel. 42214, vraagt cais sière of leerling-caissière. Aanmelden dagelijks aan de zaak tussen 9.00—18.00 uur. Eventueel 's avonds na 8 uur Kennedylaan 39. Hotel op de Hoogte, Noord- wijk, tel. 01719—2131, vraagt voor het seizoen, aanvang 1 april nette meisjes. Werktijden van 8.0017.00 uur. Aanmelden prlvé-adres Ruy- terstraat 71, Noordwijk. Gevraagd loodgieter, die in zijn vrije tijd een douche aan wil sluiten. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2069 k. Gevraagd nette buffetbe- diende, boven 18 Jaar, 5-daag- se werkweek, zondags vrij. Te vens een net meisje voor schoonmaken van de zaak en voor hulp ln de hulshouding. Automatiek „Corona", Bospleln 12, tel. 2342. i Gevraagd werkster. 1 och tend per week. Rijnsburgerweg 46, Lelden. Kelner of leerling-kelner ge vraagd. Café-rest. Eigenzorg, Stationsweg 29A, Leiden, telef. 21883. Gevraagd een werkster voor >/2 dag per week. Rapenburg 113. •aagd uur voor het seizoen. Hotel Duna Dell, Plcképleln 8, Noordwijk aan Zee. Gevruagd een meisje om op- geleld te worden voor buffet en serveerster. Voortman's cafetaria-restau rant, Haarlemmerstraat 20, Lelden. Gevraagd barkelner en 1.1.- barkelner. Bar-Dancing Duna Dell, Noordwijk aan Zee. Pické- plein 8. H Gevraagd timmerman (mo dern Inzicht) voor kleine ver- teiuwlng sigarenzaak. Brieven bur. v. d. bi. ond. no. 2132 k. Stichting Nederlandse Stu denten Compagnie, zoekt voor twee ochtenden Ln de week een werkster, f 3,50 per uur. Begijnhof 12. tel. 41496. uitzendbureau „Luba" N.V., vraagt voor directe uitzending meisjes voor lnpakwerk. Tel. 43690, Lage Rijndijk 53A. Bent u kortere of langere tijd beschikbaar en gerouti neerd typiste? Maak een af spraak met onze afd. uitzen ding. Geheel sociaal verzekerd. Van der Linden's Type- Ko pieer- en Adresseerinr. Lam- menschansweg 101, tel. 30065. Huishoudelijke hulp ge vraagd voor 1 2 ochtenden p.w. Mevr. Hornsveld Marljke- straat 29, Lelden, tel. 01710 Mevrouw Wellcr, Ivllngelaan 45, Wassenaar, tel. 017519382. vraagt liefst z.s.m. voor haar gezin van 3 volwassenen, nette werkster voor 4 ochtenden of 2 iiele dagen p.w. v.g.g.v. Eigenaar van souvenierswin- kels, gevestigd in de Holiday Inn te Lelden en Arthur Fro- mer Hotel ln Amsterdam, vraagt Engels sprekende meis jes boven de negentien jaar als verkoopster. Erg prettige werkvoorwaarden en interna tionale sfeer. Schrijf of bel Mrs. Lakhlna, Van Vollenhovenplein 15, Lei den of bel nr. 01710—31321/ 45222. Gevraagd vaklieden en aan komende krachten ln de Jacht bouw. Metaalbewerkers, tim merlieden en bankwerkers, enz. Gebrs. De Vries. Scheepsbouw. Aalsmeer. Oosteinderweg 25. tel. 029774524. Kapster gevraagd, geheel zelfstandig kunnende werken H Bedeker. Tulpenstraat 16A, Rijnsburg. tel 3261, b.g. 6875. Uitzendbureau „Luba" N.V., vraagt voor directe of latere uitzending Jongelui voor mon tage- en magazijnwerkzaamhe den. Tel. 43690. Lage Rijndijk 53A. Administratieve krachten, hele of halve dagen. Gehuwd geen bezwaar. Aanmeldingen Uitzendbureau De Koning. Jacq. Urlusplant- soen 308, Leiden, tel. 31710. Ponstypistes hele of halve dagen. Gehuwd geen bezwaar. Aanmeldingen Uitzendbureau De Koning. Jacq. Urlusplant- soen 308, Lelden, tel. 31710. Typistes Nederland en mo derne talen, hele of halve da gen. Gehuwd geen bezwaar. Aamneldingen Uitzendbureau De Koning, Jacq. Urlusplant- soen 308. Leiden, tel. 31710. Dlctafonlste Nederlands en moderne talen, hele of halve dagen. Gehuwd geen bezwaar, Aanmeldingen Uitzendbureau De Koning, Jacq. Urlusplant- soen 308, Leiden, tel. 31710. Gevraagd nette werkster Ij per week van 25 uur. Aanmelden Opaalstraat 90, Leiden, tussen 810 uur 's avonds. Schoonmaakbedrijf Kilbn vraagt vrouwen en meisjes van 8 tot 5 uur. Aanmelden Lange- straat 22, Lelden, Dagelijks van 1012 en van 19.3020.30 uur Telefoon 42372. Beschaafde verkoopster, niet beneden 18 jaar. Prima salaris, 's Maandags vrij. Schoenmag. „De Vooruitgang". Haarlemmerstraat 192, telefoon 23178, b.g.g. 51114. Kapster gevraagd, uitste kend kunnende watergolven en permanenten. Maandag de gehele dag en zaterdag na 1 uur vrij. Werktijden van 8.30 17.00 uur. Aanmelden na 5 uur P. Boef, Schoolstraat 44, Voorschoten, tel. 2386. Voor aftimmeren van boten, maken van zachtboard pla fonds, voor onderhoudswerk en verbouwingen. Fa. Van Dam Reliken, telefoon 4205742675. Lelden. Naaister b.z.a. voor thuis werk. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2092 k. Man, ln bezit van luxe wa gen, zoekt bijverdienste voor de avonduren. Brieven bur. v. d. blad ond. no. 2112 k. Juffrouw (68) Jaar, b.z.a. hulp ln de hulshouding, eventueel bij heer of dame werk stand)Brieven bur. van dit blad ond. no. 2154 k. Woonruimte gevraagd Heeft u kamers, ratls opgeven bij 1 ïrhuurkantoor C. Rapenburg 60. Leiden, telefoon 31786. Gevraagd leeg, oud pand nabij of ln centrum, met tuin. Geschikt voor winkel met bo venwoning. Brieven bur. van dit blad ond. no. 84079 k. Meisje, zoekt een kamer. Brieven bur. van dit blad ond. no. 84106 k. Reisbureau-assistente, 23 Jr, zoekt kamer met gebruik van keuken: huur plm. f 100, p.m. In de buurt van station Leiden. Per 1 maart. Brieven bur. van dit blad ond no. 84097 k. Te huur gevraagd 3- of 4- kamerflat of vrije etage Fa. Kluit, Breestraat 114, Lel den, tel. 25423. Jonge leraar zoekt flatje etage of grote vrije kamer. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2163 Te koop gevraagd leeg woon huis, min. 5 kamers, in cen trum Leiden. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2110 k. Tijdelijke woonruimte gevr. Voor de tijd van plm. 1 Jaar ln Voorschoten of nabije omge ving. Gedacht wordt aan een bovenverdieping (event, ge meubileerd) 2 kamers met keuken en tollet. Brieven bur. van dit blad ond. no. 84129 k. Jonge werkende vrouw (af gestudeerd scheikundige) zoekt etage of kamer met keuken ln centrum. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2053 k. Te huur aangeboden per di rect (Den Haag) voor echtpa ren (ook kinderen), 2-pers. gem. zlt-slaapkamers. keuken, tel. 070559056, alleen 19 en 20 uur. (Ook 1-pers. kamers). Per direct Den Haag 2-per- soon8. ineenlopende zlt-slaap- kamers, vrije keuken. Ook ge schikt voor echtparen (met kind). Telefoon 070569056,: uitsluitend tussen 19 en 20 u. Ook 1-persoons kamers. Kamers te huur aangeboden met keuken, douche, gas. licht m water, c.v., f 135,- per mnd. Rijnsburgerweg, tel. 53756. Te huur etage met twee ka mers. alleen voor studenten. Inlichtingen tel. 0171024701. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Bij de AFDELING BEHEER en ADMINISTRATIE van de afdeling INWENDIGE GENEESKUNDE van het ACADE MISCH ZIEKENHUIS is een plaats vacant voor een Van de sollicitante, die bij voorkeur MULO- of gelijkwaar dige opleiding heeft genoten, wordt verwacht dat zij t.z.t. in staat zal zijn om een belangrijke taak bij het beheersbureau, geheel zelfstandig te kunnen verrichten. De werkzaamheden van het beheersbureau, die zowel mate riële -als personeelszaken betreffen, eisen van de sollicitante een volledige inzet en grote accuratesse. U gelieve uw sollicitatie te richten aan de Beheerder van de afdeling Inwendige Geneeskunde van het Academisch Zie kenhuis, Rijnsburgerweg 10, te Leiden. Te koop flat 3 of 4 kamers, f 31.000,- k.k. Mozartstraat 103, Leiden, tel. 41601. Te koop berlrlJfspand, ge schikt voor alle doeleinden. Ruime bewoning met douche en tuin. Leeg te aanvaarden. Oude Vest 71. Ruime kamer aangeboden. Opaalstraat 18. melden na 7 u. Grote zlt-slaapk., c.v. met balkon. Geheel vrij. Voor meis je. Tel. 01710—54793. Te huur flinke gestoffeerde kamer, c.v., voor echtpaar, di rect aanvaardbaar, op mooie stand. Brieven Postbus 311, Lelden. NoordwUk. Aangeboden rui me c.v. kamer met kookgele- enheid. Tel. 017194627. Te huur voor jong gezin: gescheiden woonruimte. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2129 k. Te huur slaapkamer niet w. en k. water in Prof.wijk, voor nette dame, b.b.h.h. Gaarne brieven met enige omschrijving ond. no. 2120 k bur. van dit blad. Verbalzingen binnen- en buitenland. Planotransport. Jan van Duuren tel 25468 Aangeb. ruime 3-kamerflat met ruime vlerkante hal en ;root balkon. Vrij uitzicht op iet winkelcentrum. Gevraagd huls met tuin geschikt voor 2 personen ln Lelden of omge ving. Inl. A. Souvereln, Eduard van Belnumstraat 71, Lelden, ZW. Woningrull. 3-kamerflat. te Rijnsburg, te ruilen, omgeving Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2108 k. Aangeboden een zeer ruime moderne 3-kamerflat, 1ste etage Z.W., in ruil voor een heel huls met tuin, eventueel koopruil. Brieven bur. van dit blad ond. no. 2067 k. Aangeboden mooie 4-kamer- (lat ln het Morskwartler met c.v., bevattende: grote huls kamer. 3 slaapkamers, keuken, douche, hal en kelder, veel kasten Huurprijs f 150,- per mnd. met c.v. inbegrepen. Gevraagd woning (onverschil lig wat). Brieven bur. van dit blad ond. no. 84104 k. Q Verhaart uw bond of k: t, vraagt gratis folder. Laborato rium APO Heerjansweg 39 Rotterdam 25 Tel 010-17220. Te koop gevraagd 1 knnarle- broedkooi. 2-dellg. Aanb. A. Hendriks, Borneostraat 43, Lelden. 3 jonge katjes zoeken een tehuis. Te bevragen Heereweg 55, Warmond, tel. 01711—2692. Kanaries, zllverpastel, blauw en groen, prijs vanaf f 10.-. Leemanstraat 46. Lelden. 7 stuks dubbele kanarie broedkooien aangeboden in staat van nieuw, prijs f 50,-. Tel. 40531, de Genestetstraat 120. Goed tehuis gezocht voor Jonge hond, 7 mnd. oud, erg lief voor kinderen, is Ingeënt tegen hondenziekten. Tel. 01710—32196. is wier en komt in grote vel den voor in de naar dit sar gassum genoemde Sargosso- zee, een windstil deel van de Noord Atlantische Oceaan. De Sargossozee is het broed gebied van de Europese aal. Uit deze zee komen ok alle in ons land voorkomende pa lingen. In een rol AUTO DROP vindt U op elke ta bletverpakking een interes sant verhaal. Vraag naar verhuur van: VOLKSWAGENBESTEL DAF PONY-BESTEL MINI-TRAILTRS (voor grote inhoud). MINI-TRAILERS Informeer: Hoge Rijndijk 4a LEIDEN - Tel 25259—2372# E stel ver] te de PTr ing: J ond ct. 1 01 bruc van Direct uit fabriek leveren wij le klas meubelen tegen ijloop prijs en geven een hoge prijs voor gebruikt meubili deld 500 m2. showroom van mod. en klass. meubelen. kaïr Inl.: A. D. R. Rijswijkseweg 5a, Den Haag, tel. 070605) Kunstgeblttenreparatles. klaar terwijl u wacht Dagelijks beh zat van 8.30—17.00 uur, ook maandag- en donderdag avond van 7 tnt 9 uur Fa L. A v Berge Henegouwen. Schelpenkade 47, Leiden, tel. 20794. Antieke meubelen repareren bijmaken van elk onderdeel wormvrlj maken, schoonmaken politoeren, enz. Vraag vrijbl. tel. 33583. Voor het naaien van gordij nen Utrechtse Veer 10, telef. 33583 (Halen, meten, brengen gratis), met of zonder levering van stof, vakkundig werk, scherpe prijzen. Uw boekhouding en belas tingzaken, kwijtschelding van belastingschulden, vragen enz worden serieus verzorgd vanaf f 10.- per maand Tel 41255 Sportschool Luiten Oledt altijd meer toplnstructeurs o gezellige sfeer Lessen voor klnderen dames en beren die Judo. Jjiu-lltsu of kamte wil len leren Dag inl Plecers- kerkgraebt 9 of cel 23728 Marive Schoonheidssalon, Lingestraat 7 (Meerburg), tel. 0171025512. Behandeling uit sluitend volgens afspraak. B Vooi exclusieve pas- en por tretfoto's, kinderopnamen, bruidfotoreportages, reclame en mode. Studio Martin Ken, Breestraat 34 Lelden, telef Vanaf maandag 3 februari opent de Twinbar een borrel uurtje Iedere dag van half 5— half 7, behalve zaterdag en zon dag Speciale prl)zen. Hogewoerd 50 Kleine middenstanders weg met uw zorgen: Laat uw boek houding door een boekhouder verzorgen. Tel. 0171022753. Bezoek wasautomatlek Eendracht Zoeterwoudse Singel 14b. Leiden. Munten verkrljgb. half acht-7uur. zaterdags half acht-twaalf u Uw wasgoed (6 kg) gordijnen, wollen dekens, helder gewassen, gelijk gecen trifugeerd 40 min. Droogkast en stoommangel aanwezig om uw was kastklaar te maken Geboorteregeling. Vraag gratis prijslijst met monster Durex artikelen, tegen concur rerende prijzen bij Bama-Im- port, postbus 47. Oegstgeest of stort f 5. f 7,50 of f 10 op giro 1673470 voor proefpakket met voorllchtlngsboekle (blanco- verpakking) Wegnes verhuizing te koop elektrisch orgel, type Eminent 300, prijs f .1150,-, tenor saxo foon, type Selmer f 475,-, scoo- er Vespa 125 cc f 275,-. Hof v. Delftlaan 106, telefoon 01730—31907. De Katholieke Volkspartij nodigt haar kiezers en sympa thisanten ln Lelden, Leider dorp, Zoeterwoude en Oegst geest uit voor een werkbijeen komst met de kamerleden Aal- berse, Weijbers en Vugts (1) op donderdag 30 januari ln De Burcht te Leiden. Aanvang 20.15 uur. Weduwe, 35 jnar, met 2 kinderen, z.s.k.m. met beslist nette heer tot 40 Jaar. Brieven bur. v. d. bl. ond. no. 2056 k. Net meisje, 18 Jaar, zoekt leuke vriendin om mee om te ?aan en event, ook op vakan- 1e te gaan. Brieven bur. van dit blad ond. no. 84102 k. f 597,Voor deze uiterst lage prijs leveren wij u na in ruil van uw oude toestel een 50 cm t.v. Wébé, Haarlemmer straat 63, Lelden, tel, 32792. T.v.-nleuws. Alleen bij alle merken t.v.-toestellen rie 1969, met Inruil van oude t.v.-toestel. Philips cm beeld vanaf f 495. Telefoon 3367732296. T.v.-nleuws. Alleen bij alle merken t.v.-toestellen rie 1969, met Inruil van oude t.v.-toestel. Philips cm beeld vanaf f 495. Telefoon 3367732296. Wfl kopen alle soorten I ken, romans, tijdschriften, i J. Borsboom. Oude Rijn J Lelden, tel. 0171021876. Wie heeft nog een g snelwasser, 127 volt. Telefoon 20665. B Te koop gevraagd granle aanrecht met gootsteen p 2 m, 2 oliekachels en 3 kan Ce verto- of Jabotapijt. Alles brulkt. Tel. 22900. B Heerlijk met Pasen, Pink' zou ren en zomervakantie in sen. Het Land van Bartje, (Dr.) 6 of 8 pers. bung, warme douche, enz. Speelt nen, trampolines, pony's, ffi zqu getgolf, strandbad, wassere^ restaurant/bar, enz. Folders 05200—18579 of 1680 Dagbladreclami doet klanten behoude verloren klanten teri winnen, nieuwe klanti maken, goodwill kweke vaiie DC riaa; leem inve; (D'6i ook acht kree tien ling man (vv:

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6