De wervelende derwisjen van Konya Oiitspamiiiigsmiddag voor Voorschotense bejaarden en zieken Pand Treubstraat 21 wordt gesloopt KOM, KOM, WAT JE OOK BENT, KOM TERUG Voorschotense raad vr iidag bij een Aclit jaar en t.b.r. geëist wegens moord LENING VAN 36 MILJOEN AAN KNZ Hanoi roept op tot terreur in Zuid-Vietnam Auto tegen boom Natuurvriend wil landelijke show Overwinning Effect-heren Subsidie voor creatief centrum in Voorschoten PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 JANUARI 1983 (Van onze correspondent Frans van Hasselt) ISTANBOEL (GPD) Kom, kom, wat je ook bent, het hin dert niet, al ben je een ongelovige of zelfs een vuuraanbidder, kom, ons klooster is geen plaats van wanhoop, kom, zelfs als je je gelofte honderd keer gebroken hebt, komt terug! Deze uitnodiging geldt een bruiloft, die tegelijk een doodsbed is: de jaarlijkse herdenking van de sterfdag van Mevlana, de 13de eeuwse Turkse mysticus, die zijn dood als een bruiloft, de vereniging met God, wilde zien, en die bepaalde dat de 17de december voortaan als een bruiloftsdag gevierd moest worden. De door hem gestichte Der wisjen-orde (een denoisj is een soort mohammedaanse monnik) van de Mevlevi heeft daaraan jaarlijks gevolg gegeven met 'n séance, waarbij de leden van 't convent zo'n drie kwartier lang rondtollen om elkaar en om de eigen as, en daarbij lichtelijk in trance komen. Toen de stichter van het moderne Turkije Atatürk alle derwisjen-orden in 1926 verbood uit vrees voor poli tieke infiltraties daarin, kwam er aan deze plechtigheden een einde, al schijnen de séances in het geheim nog wel te zijn bedreven, zodat de Mevlevi's niet uitstierven. Sinds de Jaren '50 mogen ze hun ceremonies weer houden, tien dagen per jaar in Konya, Turkije's heiligste stad. eens de hoofdstad van het Seldjoeiksche rijk, waar zich het graf van de mysticus bevindt, in een mausoleum dat nu museum is. De derwisjen dansen nu niet meer in dit gebouw, maar in een stemmig aangeklede gymnastiekzaal bij ^en stadion aan de rand van de stad. Aan het weer toelaten van de plech tigheden waren toeristische beweeg redenen niet geheel vreemd: hoewel december niet bepaald een toeristi sche maand is, trekken de ceremo niën elk jaar behalve Turken uit heel het land ook veel vreemdelin gen, meest leden van het diploma tieke corps in het 250 km naar het noorden gelegen Ankara. Een toeris tisch spektakel wordt het echter niet al zou men dit even kunnen vrezen bü het betreden van de vestibule van de zaal, waar allerlei toeristi sche attracties zoals handdoeken met Mevlana er op worden verkocht. Mevlana werd geboren in 1207 in de stad Belgh, in de tegenwoordige Sowjet-Russische republiek Turke stan. Op twaalfjarige leeftijd trok hij met z'n familie naar Karaman, in het tegenwoordige Turkije, waar hu in het huwelijk trad. Net als z'n vader werd hü een religieus leider, en de Seldjoekensultan Keykubat nodigde hem uit naar zijn hoofdstad Konya, waar hij zich geleidelijk aan de reputatie verwierf van meest ge leerde man van zijn tijd. Omstreeks 1244 kwam hij in con tact met een derwisj genaamd Te- brizli. Hun urenlange ontmoetingen en gesprekken brachten kwade ton gen in beweging en Tebrizli was ge noopt Konya te verlaten. Later kwan hij er terug en trouwde met Mevlana's dochter, maar werd er door vijanden vermoord. Liefdesleer De scheiding van z'n vriend en vertrouweling inspireerde Mevlana tot zijn grote werken, zoals Divan-i Kebir en later het zesdelige Mesne- vi. fragmenten waaruit geciteerd worden tijdens de „sema", cle der- wisjendansen in december. Zijn leer is een liefdesleer, die de erfzonde niet kent en de mens ziet als afspie geling van God. Ook alle godsdien sten worden in principe aanvaard: hoewel een wijzer van mijn kompas wijst naar de Islam, bestrijkt de an dere alle andere godsdiensten". Bekend zijn de eerste regels van de Mesveni: „Luister naar de ney, hoe zij klaagt over haar gescheiden zijn". De ney is de rietfluit, en na een gesproken recitatief opent de se ance met haar prelude, waarin zij haar eenzaamheid en ballingschap (uit het riet, uit de totaliteit) bezingt. Dan begint de eigenlijke ceremonie. Een dertigtal derwisjen, in leeftijd variërend tussen twaalf en zeventig jaar, begint in langzaam tempo de zaal om te lopen, op gezette tijden buigend voor elkaar of voor de .sjeik", die in een rood gewaad (rood is de kleur van verering en manifestatie) op een geitenhuid aan de kant van zaal zit en Mevlana zelf symboli seert. De derwisjen zelf dragen hoge, ko- nische hoofddeksels, die hun graf steen symboliseren, en lange zwar te gewaden: hun graftombe. Drie maal lopen zij de zaal om. in welke periode „de doden opstaan". Bij de eerste ommegang kennen zij God. bij de tweede zien ze hem en bij de derde verenigen zij zich met hem. Pas na deze ceremonie, die geruime tijd in beslag neemt, begint het meer spektakulaire gedeelte van de ritus. De derwisjen doen hun zwarte gewa den af en zijn nu in het wit, d.w.z. zij zijn nu onttrokken aan de wereldse beslommeringen Andermaal lopen zij langs de sjeik, die nog steeds op zijn vaste plek op het geitevel zit, en ieder op zijn beurt kussen zij zijn rechterhand. Zodra zij dat gedaan hebben „zijn zij los" en beginnen om hun as te draaien, steeds sneller en met een steeds ver- zaligder uitdrukking op hun gezicht, waar het zweet allengs van afdruipt. Dat „loskomen" is een onvergete lijk moment. Het doet denken aan een straalvliegtuig dat zich van de aarde verheft. Een soort verstijving lijkt doorbroken. Planeten De oudste, gebogen maar veder licht. begint en binnen vijf minuten zijn zij alle dertig moeiteloos aan het wervelen, op de eerst nog tame lijk rustige muziek van fluiten, lich te trom en tanbur (een soort lang- .stelige gitaar) waarboven gezongen word op teksten van Mevlana. Het j derwisjenjong wervelt of hij zijn he- le leventje niet anders heeft gedaan. J Ieder houdt zijn rechterhand naar 1 boven en zijn linkerhand naar bene den. Dat betekent: we ontvangen van God en we geven door naar het volk. we wasemen uit in de hemel I en regenen naar de aarde. Alle der- wisjen roteren zowel om zichzelf als om de zaal, symboliserend de plane ten die zowel om zichzelf als om de 1 zon draaien. Er zijn twee dingen die als „ver- 1 vreemdingseffect" werken. In de eer- j ste plaats is daar de figuur van de semazenbasi, de oude derwisjenleider, onder wie de derwisjen de laatste maand twee uur per dag hebben ge oefend. Deze wervelt zelf niet mee hij" heeft het in zijn leven wellicht reeds genoeg gedaan maar dren telt kalm en bezadigd door het ge wirwar door. Als hij niet zo'n prach tig waardig gezicht had zou deze „dansmeester" een dwaas effect te weegbrengen. Zonder enige blijk van goed- of afkeuring taxeert hij voe ten en gezichten van de wervelenden, en een enkele maal geeft hij met een nauwelijks merkbare hoofdknik een aanwijzing, op grond waarvan door de danser dan een minieme koerswijziging wordt aangebracht. Misschien kijkt hij ook. wie er eventueel te sterk in trance raakt. Het wervelen geschiedt in vier fasen, na elke fase komt er een verstilling waarin de deswisjen even tot zichzelf kunnen komen. Er worden enkelen „uit het veld gestuurd" die een ronde overslaan, in welke periode zü hun zwarte kleed weer aantrekken. Driekwartsmaat In de loop van de derde ronde en dat is het tweede „vervreemdings- I effect" verandert het ritme van de muziek in een onmiskenbare i driekwartsmaat, die bij elke niet Turkse Europeaan, associaties met de Weense wals oproept. Kijk je even niet, dan zou je je in een „rauschen- de Ballnacht" verplaatst kunnen voelen. Kijk je weer wel, dan zie je dat dit het ritme is dat de derwisjen eerst waarlijk aan het wervelen brengt. Het is het semai-ritme, dat aanmerkelijk ouder is dan de .scho ne blauwe Donau": heeft een musi coloog trouwens weieens nagegaan j op welke manier die Johann Strauss aan z'n wals is gekomen? I In deze ronde ook begint de tot nu toe roerloze sjeik mee te doen aan de werveling. Althans, hij komt lang zaam van z'n geitevel vandaan, maar zijn activiteit beperkt zich tot enke le wat lijzige draalingen om eigen as, die in sterk contrast staan met de bijna tomeloze vaart van de ande ren. Als deze na de vierde ronde, zo als na de drie voorgaande, weer in buigingen-voor-elkaar zijn verstild, is het plotseling afgelopen: alle der wisjen doen hun zwarte .graftom ben" weer aan. De hafiz iemand die de Koran van buiten kent brengt nog een recitatief, waarop de deswisjen met een korte collectieve kreet reageren. De seance mondt uit in de klaaglij ke solo van de ney die nu haar „laat ste prelude" blaast. VOORSCHOTEN Vele Voorscho- tense bejaarden en langdurige zieken hebben genoten van de ontspan ningsmiddag, welke hen werd aan geboden in het Cultureel Centrum door de afdeling Voorschoten van de Zonnebloem en de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers. Dokter S. van der Kooy, voorzit ter van de Stichting Algemeen Be- jaardenwerk Voorschoten, sprak de aanwezigen toe en ontvouwde onder meer een plan van de Stichting om in de toekomst te komen tot het stichten van een dienstverleningscen trum met eventueel daarbij te bouwen bejaardenflats. De Stichting komt hiermee tegemoet aan de veel gehoorde wens van de bejaarden zelfstandig te kunnen wonen mits er in de naaste omgeving een centrum is, waar men zo nodig hulp en steun kan verkrijgen, maaltijden enzo voorts. Het programma van de ontspan ningsmiddag werd prima verzorgd door Dick Binnendijk. De Three Jacquets", die op langzame, timide toon hun voordrachten houden en liedjes zingen, zijn bijzonder in trek bij de bejaarden door het rustige tempo van spreken. The Stefani's Martin van Heels- bergen en Johnny van Zwieten wisten de aanwezigen te boeien en menigmaal tot lachen te brengen met praatjes en goocheltrucjes. Het ge heel werd muzikaal omlijst door de pianist Cas Oosthoek. Een zeer geslaagde middag voor de ongeveer 150 aanwezige bejaarden, waarvan er vele door autobezitters gebracht en gehaald werden. Ook voor de dieëetpatiënten was er ge noeg te snoepen. Mevrouw Diamant, voorzitster van de UW. dankte aan het slot van de de middag allen en in het bijzonder mevrouw Meijer' van de Zonnebloem, die reeds 10 jaar werkzaam is in de ze vereniging en het voornemen te kennen heeft gegeven als voorzitster af te treden. AMSTERDAM (GPD) De offi cier van Justitie bij de Amsterdam se rechtbank heeft vanmorgen we gens moord een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek en t.b.r. geëist tegen een 18-jarige bijrijder uit de hoofdstad. Deze heeft vorig jaar op donder dag 6 juni. naai- hij* ter terechtzitting toegaf, met voorbedachte rade een 77-jarige weduwe in haar woning aan de Van Boetzelaerstraat in Amster dam van het leven beroofd. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd ongeveer veertien da gen later ontdekt door een meterop- nemer van het Gemeentelijk Energie bedrijf. „Ik geloof niet dat ik het be seft heb. Ik weet niet hoe het gegaan is. Het ging gewoon. Ik kon het niet tegenhouden", zei de verdachte, die op aanwijzingen van buurtbewoners kort na de ontdekking van de mis daad kon worden aangehouden. BRUSSEL (GPD) De Europese Investeringsbank heeft een krediet- I overeenkomst gesloten met de N.V. Koninklijke Nederlandse Zoutindus- trie in Hengelo. Het gaat om een be- drag van 10 miljoen dollar (36,2 mil joen gulden) met een looptijd van twaalf jaar en een rentevoet van 6,5 j procent. Het is bestemd voor de bouw van drie fabrieken, resp. voor de produk- tie van chloor, van gechlooreerde j koolwaterstoffen en van methylami- nen in Delfzijl. De verwezenlijking van de nieuwe installaties heeft ten doel de produk- tiecapaciteit van chloor in de Ko- j ninklijke Nederlandse Zout-Organon- i groep te verhogen. Dit produkt zal worden gemaakt uit pekel volgens een modern technisch procédé, te weten diafragma-electrolyse. De totale kosten van het project worden geraamd op ongeveer 96 mil - joen gulden (ongeveer 26.5 miljoen dollar). Men schat dat het project voltooid zal zijn tegen het einde van I 1969 of begin 1970. Dis is de eerste lening van de Eu ropese Investeringsbank in Neder- i land. De Koninklijke Zout-Organon N.V., Holding Maatschappij van de I K.Z.O.-groep, is garant voor de le ning. VOORSCHOTEN De gemeen teraad komt vrijdagavond in openba- re vergadering bijeen voor onder - zoek van de geloofsbrief van het nieuwe raadslid mr. H. P. Engel V.V.D.)de beëdiging en installa- tlp van het nieuw benoemde BP- I raadslid L. A. J. Meijer (B.P.) en J voorstellen van B. en W. tot wüzi- j ging van de bouwverordening Voor schoten 1968: beschikbaar stellen van een krediet van ae aankoop van bag- jgerspecie; aangaan van een over- eenkomst van ruiling van het pand Leidseweg 355 tegen het pand Nas- saukade 18verkopen van bouwter rein in „Boschgeest" aan bouwbedrijf j Niersman N.V.; beschikbaar stellen I van een krediet voor overplaatsing van gemeentelijke magazijnen: wij- j ziging van de leveringsvoorwaarden j voor gas, water en elektriciteit: af- j wijzend beschikken op het verzoek van ouders van kleuters om over te j gaan tot stichting van een openbare kleuterschool in de wijk Adegeest; 1 subsidiëring van de medische sport keuring; subsidiëring van de Stich ting Creatief Centrum Voorschoten en enige voorstellen inzake het per soneelsbeleid. HONGKONG/PARIJS (AP) Noord-Vietnam maakt van het be gin van de vredesbesprekingen te Parijs gebruik om op te roepen tot meer terreur, moord en oorlog in Zuid-Vietnam. Zowel radio-Hanoi als de regeringskrant „Nhan Dan" heb ben gisteren gezegd en geschreven, dat de Parijse besprekingen „Het bewijs vormen van de nederlaag j van de Amerikaanse agressors en hun (Zuidvietnamese) marionetten en van het overwicht van het Natio nale Bevrijdingsfront in Zuid-Viet nam." Radio-Hanoi riep de communisten in het zuiden op „deze gelegenheid te grijpen door het uitdelen van de laatste en de hardste klappen en de verraders van de marionettenrege ring te vernietigen waar je ze ook vindt." De Zuidvietnamese vice-president Ky heeft gisteren bekendgemaakt, dat hij bereid is om „de andere par tij" in privé-besprekingen te ont moeten „waar zij ook wil. in Parijs of elders." Ky deelde voorts mede, dat de regering van Saigon een wa penstilstand wil houden „van een paar dagen" ter gelegenheid van het Tet-feest (het Vietnamese nieuw jaar), dat begint op 16 februari. Toen men hem vroeg of hij niet vreesde, dat de vijand tijdens die korte wapenstilstand een offensief zou beginnen, net zoals verleden jaar, zei Ky dat Saigon een dergelij ke aanval zou toejuichen, omdat de vijand dan opnieuw zou worden ver slagen. LEIDERDORP Een inwoner van Koudekerk liep gistermiddag snijwonden in het gezicht op toen hij met zijn auto op de Achterhoverner- weg in Leiderdorp, eerst tegen een lantaarnpaal en d aarna tegen een boom reed. De voorkant van de au to werd totaal vernield. De perso nenauto moest op de smalle weg uit wijken voor twee naderende perso nenauto's. waarvan de laatste waar schijnlijk niet genoeg rechts gehou den heeft. LEIDEN De aquarium- en ter- rariumhoudersvereniging „De Na tuurvriend" heeft aan het hoofdbe stuur gevraagd in 1970 een tentoon stelling en de landelijke bondsdag te mogen organiseren. Dan wordt met een het veertigjarig bestaan van de bond en van de afdeling gevierd. Het ledental van de vereniging, zo blijkt uit het jaarverslag, daalde in 1968 van 284 tot 254, waarmee de af deling van de vierde naar de achtste plaats daalde op de ranglijst van de NBAT. Gestolen auto terug LEIDEN De in de nacht van zaterdag op zon dag van 't Pieterskerkhof weggehaal de auto is gisteren op dezelfde plaats teruggevonden. Er was 'n onbekend aantal kilometers mee gereden. Uit de auto is niets ontvreemd. ZOETERWOUDE Het senioren- team van de Zoeterwoudse tafelten nisvereniging „Effect '54" heeft met 7-3 gewonnen van Sett 4. Het eerste juniorenteam leverde eveneens een goedo prestatie door gelijk te spelen tegen De Valken 1. Junioren 2 was ook succesvol: met liefst 9-1 werd gewonnen van Avan- ti 6 De wedstrijd van het derde ju niorenteam (tegen TOV 7) werd uitgesteld. Vestiging restaurant gaat niet door VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders van Voorschoten zijn van plan over te gaan tot sloping van de panden Treubstraat 21 en 23. Op 28 juni vorig jaar besloot de ge meenteraad een brief van de heer H. F. A. M. Walenkamp om even tueel in deze panden en restaurant te vestigen te laten onderzoeken door B. en W. Bü brief van 10 januari dit jaar heeft betrokkene doen we ten geen mogelijkheid te zien zijn plannen te realiseren. Voorts acht het college van B. en W. het noodzakelijk de aan de ge meente in eigendom toebehorende voormalige boerderijen Leidseweg 227 en Treubstraat 7 te slopen. Deze sloop geschiedt in overleg met het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Burgemeester en wethouders heb ben mededeling ontvangen, dat door enige burgers is opgericht de Stich ting Recreatiebad Voorschoten, wel ke stichting wil gaan ijveren voor bespoediging van de bouw van een zwembad met zonneweide in Voor schoten. Dit initiatief wordt door B. en W. met grote erkentelijkheid voor ken nisgeving aangenomen. Meegedeeld wordt, dat binnen het raam der mo gelijkheden in beginsel op de volle medewerking en steun van de ge meente kan worden gerekend mits zo nauw mogelijk met de gemeente wordt samengewerkt. De vorm en de mate van medewerking van de gemeente moeten nog punten van nader overleg zijn- B. en W. stellen voor aan de Stich ting Medische Sportkeuring Voor schoten ten behoeve van de keuring van Voorschotense sportbeoefenaars met ingang van 1 januari een sub sidie toe te kennen, gelijk aan het te kort per keuring, met een maximum R.K. Damescontact sprak over reisje VOORSCHOTEN De leden van het R.K. Damescontact Voorscho ten zijn bijeengekomen voor een „verdiepingsbijeenkomst." De bij eenkomst werd ingezet met een H. Mis in de Laurentiuskerk. Celebrant was em.-pastoor Staadegaard, ter wijl de gezangen verzorgd werden door het Dameskoor. In het Bondsgebouw werd daarna het nuttige met het aangename ver enigd- Na de koffie met gebak hield pastoor Staadegaard een korte toe spraak met als thema: „De drie grote vrouwen in de Bijbel." Tevens werd gesproken over het zomerreisje, dat eind mei zal plaats vinden. In de morgenuren wordt een grote meubelshow bezichtigd in Utrecht en 's middags staat er een rondrit op het programma door de mooie omgeving rond Utrecht. Tot slot van de avond was er een grote verloting, die bij de vele leden, die aanwezig waren, zeer in de smaak viel. Voorschotense ruiters VOORSCHOTEN Voor de rui ters van Manége Van Zeist stond de Prix-Caprilli op het spel. Bü de strüd om deze prüs worden aan dres suur en springen hoge eisen gesteld. De meeste ruiters brachten het er echter heel aardig af. De wedstrijd werd gejureerd door de heer Van der Spek, die bü de prüsuitreiking opmerkte „zeer ver heugd te zün over de verrichtingen van ruiters en paarden, daar een Prix-Caprilli altüd een moeilüke op gave blijft". Nadat de heer Van Zeist allen die aan de wedstrijd meededen, had bedankt, werden de prqzen uit gereikt: le prüs mej. M. Praat met Regina 158 punt, 2e prüs de Heer B. de Visser met Dorette 151,1 punt, 3e prüs Peter Berkers 150,5 punt met Orcy, 4e Evelyn Ka mm inga met Turandot 149,5 punt, 5e prüs Doreen Larive met Orcy 149 punten, 6e prijs de heer Van Zanten met Caroline 148,5 punt, 7e Jules Kirch met 007 146 punten, 8e Kees Louwman met Viola 145 punten. van f 2, per keuring. Voor dit jaar zal de subisdie dan ten hoogste f.800 (400 keuringen f 2,) bedragen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben de gemeente in kennis gesteld van hun besluit tot verda ging van de beslissing omtrent de goedkeuring van het raadsbesluit van 27 september 1968 betreffende de aanleg parkeerplaatsen bü station van de Nederlandse Spoorwegen. (Zoals bekend wordt met ingang van de zomerdienstregeling in mei het station Voorschoten door de Neder landse Spoorwegen weer ingebruik genomen. Red.) GS. hebben voorts hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van 23 augustus 1968 betreffende 't aan deel in de kosten van aanleg van de intercommunale drink water trans portleiding (de ringleiding tussen Den Haag en Leiden) Politie Voorschoten roept getuigen op VOORSCHOTEN Op dinsdag 21 Januari omstreeks 15 uur is op de hoek van de Raadhuislaan-Prof. Ein- steinlaan te Voorschoten een vrouw met kinderwagen aangereden door een auto. Terwül zü daarna doorliep en de hoek Einsteinlaan-Kamerlingh Onneslaan overstak werd de vrouw met de kinderwagen nogmaals door dezelfde auto aangereden. Bü deze aanrijding werd de kinderwagen be schadigd en de baby kreeg onbekend letsel. Bij deze laatste aanrijding was een jongen met een bromfiets getuige. De politie van Voorschoten verzoekt de jongeman met de brom fiets en eventuele andere getuigen zich te willen melden op het hoofd bureau van politie, Leidseweg 95, tel. 01717-2663 VOORSCHOTEN Vorige maand is besloten tot de oprichting van de „Stichting Creatief Centrum Voor schoten". De stichting stelt zich ten doel het bevorderen van de harmo nische ontplooiing van de persoon, met name de ontwikkeling van het creatief vermogen bü kinderen, jeug digen en volwassenen. Dit doel wil de stichting bereiken door o ja. het oprichten en instond houden van een centrum voor crea- tiviteitsontwikkeling. De activiteiten van het centrum kunnen bestaan Tilt hot houden van cursussen, demon straties, excursies en tentoonstellin gen. Daarnaast het organiseren van cursussen voor allen die leiding ge ven bü het onderwijs, de jeugdvor- ming en de volksontwikkeling. De stichting wil zo mogelük per 1 maart 1969 met de verschillende cur sussen starten, waarvoor gebruik gemaakt zal worden van de bene denverdieping ven het Baljuwhuis op de Voorstraat. Burgemeester en wethouders staan zeer positief ten opzichte van deze stichting en stellen de raad voor ten einde de mogelijkheden te scheppen waardoor het creatief cen trum inderdaad snel kan starten een voorlopige subsidie te verlenen tok maximaal f 3000 in de aanloopkosten (huur Balljuwhuis, reclamekosten). Zodra de begroting van de stich ting gereed is, zün B. en W. bereid een subsidie te verlenen In het ver wachte nadelige saldo. De stichting zal eveneens een Rükssubsidie ont vangen voor een gelük bedrag als wordt toegekend door de gemeente. Voor 1969 wordt een bedrag geraamd ven f 7.222. Kijkje bij de opnamen voor de film „De zilveren schaatsen van Hans Brinkers", een speelfilm on der regie van Robert Scheerer (regisseur van o.a. de Danny Kay- show's), welke op het ogenblik in het Friese Sloten wordt opgeno men.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6