Softenon-proces (Alsdorf) deint eindeloos voort Kijkje op de maan Nog restje vrjiheid in Praag Verhoren duren zeker nog tot begin 1970 Spaanse oppositie wil een onderzoek naar folteringen Ondoorzichtig Vietcong en VS beschuldigingen over schenden van kerstbestand Mao remt carrière Isjang lsjingal Verbod Lagos van Rode Kruis-vlucht naar bezet Biafra Vakmanschap is meesterschap LEIDSE AGENDA Tweehonderd duizend Newyorkers in kou Familieberichten ROSE TELEFOONLIJN BRUSSEL-KINSJASA LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 DECEMBER ALSDORF (GPD) De zeven voor zeer ernstige schuld- misdrijven aangeklaagde staffunctionarissen van Grünenthal- Chemie in Stolberg zwijgen als het graf. Ze doen hun monden alleen open om te zeggen dat ze niets te zeggen hebben. Ze weigeren elke verklaring en laten de rechtbank van Aken naar een oordeel zoeken in de vele tienduizenden akten en de ver klaringen van honderden getuigen. Na 75 procesdagen zorgen Kerstmis en Nieuwjaar voor een veertiendaagse adempauze. Op 6 januari gaat het zoeken naar de waarheid weer verder: de waar heid of de fabrieks6taf schuldig is aan het leed van veel volwassenen die door het gebruik van thalidomide (in contergan- of softenontabletten) ern stige zenuwkwalen opliepen en aan het nog veel grotere leed van de dui zenden (tengevolge van het gebruik van die medicijn door hun moeders) mismaakt geboren kinderen. Hoe lang dat zoeken naar de waar- j heid nog zal duren, valt nu nog bij lange na niet. te zeggen. Het verloop van het op 27 mei van dit jaar be gonnen proces is nogal ondoorzichtig. Aanvankelijk meende rechtbank-pre sident dr. Weber de behandeling te splitsen in afgeronde delen. Daarin Is hij niet geslaagd. Wekenlang heeft de rechtbank zich beziggehouden met de contergangevolgen bij volwasse nen. Om orde te scheppen in een wir- i war van verklaringen en deskundigen- rapporten en om nieuwe getuigen en j deskundigen te zoeken en te verhoren Is dat gedeelte van het proces afge broken en een begin gemaakt met het uitpluizen van de gedeelten uit de aanklacht die het lichamelijk letsel van kinderen betreffen. Ook dat ge- deelte van het proces kon niet wor- de nafgerond en is halverwege afge- i broken. De rechtbank houdt zich nu bezig met de vraag of Griinenthal wel al het nodige en mogelijke heeft ge daan om een schadevrij medicament ln de handel te brengen en om de omvang van de softenonramp, toen die zich eenmaal aftekende, tot een minimum te beperken. Een stoet van gynecologen, toxicologen, neurologen, farmacologen en andere medische bollebozen hebben daar beurtelings voor de rechtbank het hunne van ge zegd. Veel viel uit in het voordeel van de beklaagden, veel ook in hun na deel. De drie openbare aanklagers en de achttien advocaten zetten al die me- dische wetenschap om in een juri disch steekspel. President dr. Weber is er een stuk gryzer van geworden. Maar hij spreekt de taal van de ge- i neeskunde al een stuk beter dan in mei van dit jaar Spreken en zwijgen Het zilver van het spreken heeft voor de Grünenthal-directie meer waarde gehad dan het goud van het zwijgen. En nog kost het volharden de zwijgen hun vaak zichtbaar veel moeite. De zeven mannen in de ver- dachtebank zijn altijd gewend geweest de produkten uit de Grünenthal-re- torten met een overweldigende stoot kracht van propaganda, reclame en aanbevelingen aan de man te bren gen en ze tegen elke aanval te ver dedigen. Dat deden ze ook tien jaar geleden toen de eerste aanvallen op het uit de Stolbergse fabriek afkom stige medicament - onder de namen contergan, softenon. babysit, distavai en neurosydin in elf Europese, zeven Afrikaanse, zeventien Aziatische en elf Amerikaanse landen op de markt gebracht - werden gelanceerd. Toen bijv. al in 1959 in een zie kenhuis in Nedersaksen contergan wegens vrees voor schadelijke neven verschijnselen van de medicamenten- lijst werd afgevoerd, werd er onmid dellijk een wetenschappelijk mede werker van Grünenthal op afgestuurd om een negatieve publikatie daar over te verhinderen. En toen ln Juli I960 al 1600 meldingen van conter- gan-patiënten waren geregistreerd, wezen de fabrikanten tienduizenden artsen er in een rondschrijven jui chend op dat de veiligheid het voornaamste kenmerk van thalido mide was. Tegelykertyd begon nog een actie o mhet middel in Portugal aan de man tof vrouw) te brengen. Zelfs toen in januari 1961 het ru moer over contergan zo aanzwol dat er hardop over „uit de handel ne men" werd gepraat, notuleerde de directie-secretaris van Griinenthal in een verslag van een stafbespreking: -Na van alle kanten de stand van zaken te hebben belicht, is de staf het erover eens, dat het voornaamste ac tiepunt van nu af het verhinderen van alle schadelijke publikaties moet *U»n". ceerd. Vorige week luisterden nog 2 mensen op de publieke tribune en 6 mannen en vrouwen aan de persta fels naar de uiteenzettingen en de ondervraging van de getuigen. Die uiteenzettingen duren soms kort. soms lang. Soms komt een getuige of deskundige helemaal niet opdagen omdat hij al lang geleden blijkt te zjjn overleden. Het Westduitse straf recht laat toe. dat tijdens de behan deling door het openbaar ministerie en verdediging het horen van steeds weer nieuwe deskundigen wordt ge vorderd. In Alsdorf maken beide par tijen van dat recht gretig gebruik. Soms moeten de deskundigen in het HONGKONG (AFP) De Viet- cong heeft de Amerikaanse en Zuid- vietnamese strijdkrachten beschul digd van het schenden van het kerst bestand. Amerikaanse en Zuidvietna- mese vliegtuigen hebben talrijke be volkte gebieden tijdens Kerstmis aangevallen, waardoor een groot aantal burgers is gedood en aanzien lijkc schade is aangericht. Het kerstbestand van 24 uur, dat de geallieerden in acht zouden ne men, is om zes uur 's avonds op eerste kerstdag geëindigd. De Viet- cong neemt een bestand van drie da gen in acht, dat vannacht om een uur eindigde. Een Amerikaanse militaire woord voerder zei gisteren, dat tijdens het bestand van 24 uur vierendertig Noordvietnamezen en Vietcongstrij- ders zijn gedood. Het bestand was 133 maal geschonden. Tijdens deze periode sneuvelden twee Amerika nen. Nadat het vuren officieel was hei-vat laaiden de gevechten bij de Cambodjaanse grens weer op. Ame rikaanse militairen doodden daarbij 53 tegenstanders. Volgens de woord voerder leden de Amerikanen geen verliezen. rp np f TOKIO (AP) Radio Moskou heeft gisteren gezegd dat er aanwij zingen waren dat de voorzitter van de Chinese communistische partij, Mao Tse-toeng, zijn echtgenote Tsjang Tsjing gedwongen heeft haar politieke activiteiten stop te zetten, om zo een mogelijke splitsing in de leiding te voorkomen. Mao zou hiertoe zijn overgegaan, omdat men Tsjang Tsjing benijdde om haar snelle stijging naar een machtspositie en omdat de rode gar de waarvan zij de leidster is, dooi de andere leiders werd bekritiseerd, aldus radio Moskou in een commen taar op de toestand in China. buitenland langs diplomatieke weg worden gedagvaard .Het verloop van het proces kent ook daardoor grilli ge wendingen Het proces deint voort. Hoe lang nog. Optimisten houden het op be ging 1970. Maar langzaam maar ze ker komt de dag dichterbij waarop de rechtbank een oordeel zal moe ten vellen. Een immens moeilijke zaak vooral voor de twee gezworenen. Zij volkomen leken in de rechtspraak zullen met de beroepsrechter op voet van gelijkheid het schuldig of onschuldig moeten uitspreken. De strafmaat is dan alleen een zaak van de beroepsrechters. Maar het schul dig telt in dit proces het zwaarst. Zo'n oordeel zal onherroepelijk lel den naar de liquidatie van Griinen thal- LAGOS (AFP) Alle vluchten j van het Rode Kruis van Lagos naar i de steden Port Harcourt, Calabar en Enoegoe zijn sinds maandag verbo- den. Dit is door het Internationale Rode Kruis in Lagos meegedeeld. Het verbod Is opgelegd door kolonel Benjamin Adenkoenie, commandant van de derde divisie marinierscom- j mando's. De twee DC-4 vrachtvliegtuigen. waarmee het Rode Kruis krachtens een sinds oktober bestaande overeen komst met de federale overheid vluchten mocht uitvoeren, zouden door de kolonel zijn gevorderd om wapens te vervoeren, iets wat het Ro de Kruis uitdrukkelijk verboden is. Het Internationale Rode Kruis heeft tegen het vliegverbod geprotesteerd by de chef van de Nigeriaanse gene rale staf, brigadegeneraal Epko. (ADVERTENTIE) Bierkenners vragen Oude Ve6t 13 Evang. Christenge meenschap „Ecclesia" 8 uur nam. Rest. Van der Heijden Katli. verken- ners district Leiden St. Janviering 8 uur nam Oegstgeest (Gemeentecentrum) K. en O Kindermatinee Ned. Marionetten theater Bert Brugman 2.30 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuis) K. en O. Kindermatinee Poppentheater van Frank Kooman 1.30 en 3.30 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 „De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam Auberge Francaise (Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jong m.m.v Donald ten Hooven 9 uur nam. ZATERDAG Luxortheater L.J.A. Film „De vlucht over de bergen" 10 uur voorm. ZONDAG Gerecht 10 Soefi-beweging. Univer sele eredienst. Spr. mevr. I. Leschot over „Optimisme en ontplooiing" 11 u voorm. MADRID (GPD) Generaal Ca- milo Alonso Vega, de Spaanse minis ter van Binnenlandse Zaken, heeft een document van dertig pagina's ontvangen, vergezeld van twee brie ven met het verzoek een onderzoek in te stellen naar de inhoud van het document. In het document werd een beschy- ving gegeven van meer dan 100 ge vallen van onmenselijke folteringen die politieke arrestanten door politie mannen en door guardias civiles in verscheidene Spaanse streken onder gingen. De eerste brief was ondertekend door ongeveer 100 prominente Spaan se politieke en culturele figuren. De namen, adressen en handtekeningen zyn bijvoorbeeld van oppositieleider ex-minister Gil Robles, prof. Lope Aranguren, de bekende schilder Joan Miro en de zuster van één van de mi nisters. De tweede brief verzoekt de minis ter eveneens om een onderzoek in te stellen naar de onmenselijke folterin gen die beschreven worden in het do cument. Deze brief was ondertekend door bijna alle provincialen van gods dienstige orden in Catalonië. Onder hen bevindt zich dom Casiano Just, abt van het onafhankelijke benedic tijnenklooster van Montserat. Het document van dertig pagina's houdt bewijzen in die verzameld zyn door oppositie-organisaties in het Baskenland, waar een staat van be leg heefst sinds Baskische seperatis- ten verleden maand een poli tie-in specteur vermoorden om de folterin gen waaraan hy zijn arrestanten on derwierp. Een blik op de maan vanuit het venster van de Apollo-cap- sule. Te zien is een deel van de Zee der Kentering of Mare Cri- sium. De bergen links op de foto scheiden deze vlakte af van de Mare Tranquillitatis, waar ver moedelijk volgende zomer de eer ste Amerikanen een maanlanding zullen uitvoeren. De kleinere zwarte stipjes op de foto zijn sto ringen in de televisietransmissie, geen onderdelen van het maan landschap. Terwijl de ruimte vaarders in hun negende omwen teling om de maan dit gebied passeerden lazen zij gedeelten uit het scheppingsverhaal. Even la ter vercticenen zij van het televi siescherm toen de capsule de maan-nacht weer in dook. De on regelmatige scheiding tusseti zwart en wit links op de foto is niet de maanhorizon, maar de grens tussen dag en nacht. NEW YORK (AP) Ruim 200.000 Newyorkers hebben de kerstdagen moeten doorbrengen in onverwarmde appartementen, omdat de leveran ciers van huisbrandolie na een sta king hun personeel niet hebben la- tan overwerken. Tot diegenen, die in onverwarmde woningen zitten, behoren 10.000 ern stig zieken. Het gemeentebestuur verwijt enkele aardoliemaatschappijen een gebrek aan samenwerking, omdat zij gewei gerd hebben hun chauffeurs over- werkgeld te betalen om de achter stand in de aflevering in te halen. M. Wertheim overleden DEN HAAG (ANP) In het Voorburgse ziekenhuis St. Antonius- hove, waar hij tweeënhalve week geleden een operatie onderging, is in de leeftyd van 64 jaar de schrij ver M. Wertheim overleden. Wertheim debuteerde met „Isaac de Fuentes." Het laatste boek dat van hem verscheen was „Er is geen gisteren, er is geen morgen." Zijn stoffelijk overschot is vanmorgen ter aarde besteld op de Joodse be graafplaats in Wassenaar. Overleden: mej. C. J. van der Wijngaart (58». Rotterdam, W. H. de Monohy (74), Wassenaar, F. W. C. M van Schaick (27), Rotterdam, L. van Eek (69), Rotterdaan. L. J. A. Oetelmans '94), Amsterdam, A. van dier Wal <55) Arnhem, C. J, J. M. Teulings '83) 's-Hertogenbosch. BRUSSEL (GPD) Pierre Har- mei, Belgisch minister van Buiten landse Zaken, en Justin Bomboko, zün collega van Kongo, hebben een dag voor Kerstmis afgesproken dat er een „rose telefoonlijn" tussen Brus sel en Ktasjasa zal komen. Eén en ander gebeurt op instigatie van Kongo, dat van oordeel is dat een telefoongesprek tussen de beide genoemde of ook wel andere minis teries in de toekomst mogelijke mis verstanden of incidenten zo snel mo gelijk uit de weg kan ruimen. De beide ministers hebben een vry lang onderhoud gehad, na afloop hebben zy verklaard dat de betrek kingen tussen beide landen vooral in het aflopende jaar uitstekend zyn geweest en dat zy hopen dat het vol gend jaar mogelijk nog beter zal zijn. HAAGSE AGENDA VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.16 uur: Haagse Comedie. „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. Paviljoentheater 20.15 uur: ..Lekker lui blijven liggen maffen" van Gerben Hellinga. ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedie: „Een vlo In 't oor" van Geor ges Feydeau. Congresgebouw 20.15 uur: Nationale Ballet met als gast Rudolf Nurejev en Merle Park m m.v. het Ned. Ballet Orkest: „Serenade, Pas de Deux, Ive- sania. Monument voor een gestorven iongen". Pavllloentheater, 14.15 uur: Toneel groep Arena: „De gestolen prins" van DanTotheroh. 20.15 uur: Nieuwe Ko- I medie: „Lekker blijven liggen maf- j fen" van Gerben Hellinga. j ZONDAG Kon. Schouwbure 14.00 uur: Haagse Comedie: „Een vlo ln 't oor" van Georges Feydeau. 20.15 uur: Haagsche Comedie: „Trommels en trompetten" van Bertolt Brecht. Van onze reisredacteur Henk Kolbmoest een volgende maal van de In de schaduw In de 972 foliovellen tellende aan klacht zijn de namen van meer dan tweehonderd contergan-slachtoffers opgenomen. Zij zijn de figuren die toe nu toe slechts in de schaduw van het proces te ontdekken zijn. Man nen en vrouwen die ernstige zenuw kwalen hebben opgelopen en dat toe schrijven aan het gebruik van thali- domine-houdende tabletten. Kinde ren zonder armen of benen, zonder oren of met gebreken aan ledema ten, waarvan er alleen al in West- D'iitsland nog duizenden bestaan Ook hun gebreken worden toege schreven aan het gebruik van het v onderslaapmiddel uit Stolberg. Niet door henzelf maar door hun moeders tijdens de zwangerschap. De belangstelling voor het mam moetproces is snel tot nihil geredu- PRAAG (GPD» —Wat resteert er van de vry heid in Tsjecho-Slowa- kye? Een nog steeds niet volledig ge knevelde p>ers, die telkens weer I kans ziet om zeer duidelijk te schrij ven volgens een eigen progressieve I opinie. Die aan een simpel berichtje over een wat haastige Russische soldaat die door een glazen deur heenliep, een brede tweekoloms op maak verschaft en de gebeurtenis vervat in glanzende ironie. Verder: een uiterst opmerkelijke eenheid tussen studenten én arbei ders. bij hun volhardend streven naar handhaving van de belangrijk ste beginselen der politieke reforma tie. Die saamhorigheid vond zijn neerslag onder meer in een brief van de studenten aan de arbeiders, dat zy bij" een nieuwe actie niet we derom als eersten kunnen ageren, op dat niet opnieuw de intellectuelen al le schuld zullen krijgen. Daarom I werkers de eerste daad komen. Zo'n daad kwam, tijdens een arbeiders- 1 betoging voor Smrkowski. Dit soort betogingen kan echter de economische chaos niet verbergen. Zy verhullen niet dat de bevolking (door gestegen lonen in het bezit van meer geld» alles koopt wat er aan duurzame gebruiksartikelen j voorhanden is, omdat een devalua tie van de Tsjechoslowaakse kroon volgens velen na 1 januari voor de deur staat. Intussen sluipt het gerucht: de staatsbank drukt nieuwe biljetten van 500 kronen, die er eerst niet wa ren. De staatsbank geeft geheel nieuw bankpapier uit, omdat de Russen ervan verdacht worden gro te hoeveelheden vals bankpapier op de markt te hebben gebracht tenein de de Tsjechoslowaakse economie te ontwrichten. Een devaluatie zou, zeggen de deskundigen, voor Tsjecho-Slowakije rampzalige gevolgen kunnen hebben. Weliswaar zou de exportpositie ver beteren tegenover het westen, maai de veel meer gevraagde import uit de industriële sector zou erdoor wor den bemoeilijkt. Meer dan ooit zou een devaluatie de Tsjechoslowaken afhankelijk maken van de Comecon. 1 het rode marktblok. waar met goe- derenruil een economie wordt ge creëerd van een geheel eigen karak ter. Waar binnen dat raam voor heen een Russische roebel ongeveer tien Tsjechische kronen waard was, j zijn het er nu al vijftien. Het gestadig vergaderende centra- I le comité heeft nog steeds niet de beschikking over een uitgewerkt plan voor 1969 en dat maakt, met alle respect gezegd, de discussies soms wat wezenloos. Inmiddels doen de Westerse vertegenwoordigers in Praag in ijltempo grote en goede zaken. Merkwaardig genoeg zijn er ook Tsjechoslowaken, die de situatie van dit moment met een zeker optimis me beoordelen. Hun denken wordt i gesteund door de ogenschijnlijke rust aan Russische zijde en door de betrekkelijke straffeloosheid waar mee nog steeds kan worden gezegd welke vrijheid de Tsjechen en de Slowaken wensen. Zy verlaten zich op het veronderstelde Russische streven naar appaisering van de roerselen binnen de communistische beweging aan de vooravond van het wereldcongres in Moskou. „De Sowjets zullen een offer bren gen," voorspellen zij. „Het hoofd van Brezjnew zal vallen om vooral de communisten in Frankrijk en Italië ervan te overtuigen dat Rus land na de vergissing aan de Mol- dau op het rechte pad is terugge keerd." Het valt te vrezen dat juist voor deze mensen de teleurstelling straks het grootst zal blijken. Géén welbehagen in Tsjecho-Slo- i wakije het was een treurige kerst in Praag. Kon. Schouwburg. 19.30 uur: Haagse Comedie: „Een vlo ln 't oor" van Geor ges Feydeau. WOENSDAG Kon. Schouwburg 20 15 uur: Haag se Comedie: „De humorist" van John Osborne. DAGELIJKS Diligentia, 20.15 uur: (behalve 31 dec.) Wlm Sonneveld Show m.m.v. Ina van Faassen, Joseph's place, zon. (t/m do. 21.00 uur; en Tiffany's, vr. t/m 31 dec.: Plano en Rythme m.m.v. Lila Herna- dez, Paul Weeden en Ed Jones. Theater Pepijn 20.30 uur: (behalve 29. 30. 31 dec.) Cabaret Pepijn o.l.v PaiU) van Vliet: „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN Var hedenmorgen 7 uur s 5 2 ]?3 Zijlsingel 2 Volle Evangelie-gemeen, te Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. H. Tromplaan I) Gem. voor oorspronkelijk christen» dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 u. nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heilige der laatste dagen dienst 11.30 uur voorm. Oude Rijn 3. Pinkstergem. Spr. dh», Eikerbout. 2 uur nam. MAANDAG Luxortheater L.J.A. „De vlucht over de bergen" 10 uur voorm. Belastinggebouw (Stationsplein 7)t Afscheid G. Warnar 3.30-5 uur nam. DINSDAG Zljlslngel 2 Volle Evangelie-gemeen te Spr. dhr. J. Zijlstra 7 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Luxortheater L. J. A. „De vlucht over de bergen" 10 uur voorm. BIOSCOPEN Camera: „Bambl". a. 1. Vanaf eerste kerstdag. Belde kerstdagen en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15. Nachtvoorstel ling vr. en zat.: „Bonjour trlstesse", 18 |r.. 23.30 Lido: „Pas op je tellen", a.l. Dag. 2.30, 7.00, 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15. Luxor: „Angélique en de sultan" 18 Jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.15. Beide kerst dagen en zondag 2.30, 4.45, 7.00. 9.15. Studio: „Marton 70", 18 Jr. Dag. 2.30, 7.00. 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.30, 4.45, 7.00. 9.15. Rex: „De 4 dollars der wraak". 14 Jr Dag. 2.30 7.00, 9.15. Belde kerstda- gen en zondag 4 voortrellingen. Vry. dag en zat. nachtvoorstelling „'s Nachti langs het strand". 18 jr., 23.30. Trianon: „Shalako", 14 Jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.15. Beide kerstdagen en zondag: 2.15, 4.30, 7.00. 9.15. TENTOONSTELLINGEN I De Lakenhal Tentoonstelling Paul] Citroen als verzamelaar 10 uur voorm -I 4 uur nam. (t.e.m. 2 febr. (Zondag cn nieuwjaarsdag gesloten). De Ruif Expositie Leldse kunstgroep „Colourform" (t.ejn. 31 dec.). Rijksmuseum van Oudheden iRa penburg 28): Werfcd 10 uur voorm 6 uur Qain.. zond 1-6 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: I Steenstraat 1) dag 10—0 u.; e zon dags I - 6 uur nam KUksruuseum vuoi de ge&cbleaeuu aer natuurwetenschappen- Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volkenkunde: ren toonstelling „Vlva Mexico Werk dagen IC uur voorm.5 uur nam; zon eD leestdageD 15 uu» nam it.e.m. 11 Januari). Nea.-Legermuseum. Geopend maand*! tot eD met vrydag 9 uur voorm. 6 a nam zon.- eD feestdageD 1-6 uur nam Galerie v. d. Vllst Expositie schil derijen Diana Vandenberg. potterle Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Erkelens, grafiek Erlp Pape, ceramiek Anke Blanke voort en bloem, decoraties Elisabeth van Sandiclf (t.e.m 31 c'.ecember) HULP NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 u waargenomen door het Dlaconessenhuis Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door 't St Ellsa- bethzlekenliuls Op andere werkdagen en op zondag door het Acad. Zieken huis. VVEEKEINDEDIENST LEIDSE HUISARTCEN. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag)Centraal Apo theek. Breestr. 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breesit Smallenburg te Leiderdorp ls de gehele week ge opend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 29 december en op Nieuwjaare dag gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 21 december en op Nieuwjaarsdag geslo ten van 8 uur tot 22 uur. Amsterdam De Bilt Deelen j Eelde Eindhoven j Den Helder I T wente Vllssingen sneeuwbui licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt hagelbui licht bew. hagelbui Zuid-Limburg geh. bew. Luchth. R'dam sneeuwbui Aberdeen Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Rome Stockholm Wenen Zürich sneeuwbui regen zwaar bew sneeuw licht bew sneeuwbui zwaar bew. zwaar bew. sneeuw sneeuw zwaar bew. sneeuw onbewolkt licht bew. zwaar bew. sneeuw zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. sneeuw zwaar bew half bew. sneeuw half bew. sneeuwbui (ADVERTENTIE) en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten g CANNES (Reuter) Joseph Peyre, de bekende Franse romancier, is gis teren op 76-jarige leeftijd te Canne» overleden. Hij was ongenomen voor behandeling in het ziekenhuis in ver band met een longziekte. Peyre heeft ongeveer 20 romans geschreven. Id 1935 ontving hij de Prix Goncourt.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2