„Met vijftien man pas ik" Steevens naar Caballero Het js zondag_ een sleutelivedstrijd voor FC Twente en voor Feijenoord TC-voorzitter (KNSB) Van der Ven ierst met nijn vrouw iraten rijspraak o de Roo Van Bracht leidt in driebandentoernooi Willem 2 vergat brief Ook Ajax krijgt licht Tilburger op slag vermogend man ROODENBURG - OVERMAAS Duel om bokstitel gaat niet door Hongaarse dames weer te sterk A.S.C. - Wassenaar Dorpmans vervangt zieke Boogaerts Rinus Israel, laatste man in Rotterdamse defensie: JATERDAG 21 DECEMBER 1968 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD I - i- t' y r. ALKMAAR (GPD) Het ziet ernaar uit, dat de landelijke schnische commissie van de Koninklijke Nederlandse chaatsenrijdersbond, die momenteel uit liefst 15 personen be aat, na het huidige seizoen zal worden gereduceerd tot 5 en lisschien wel 3 man. „Een onding", zegt de huidige t.c.-voor- itter, de 47-jarige H. J. E. van der Ven uit Hilversum. „Deze ommissie van 15 man is volkomen onhandelbaar, veel te log snel te werken". jk wil my voor zo'n kleinere com- ssie, het liefst van drie maar ogstens vijf man, nog wel weer be- ilkbaar stellen, al zal ik er eerst en met mijn vrouw over moeten Met 15 man doe ik het be lt niet meer, dan pas ik. We heb- 1 nu een zogenaamde „kleine unissie", bestaande uit de heren irisius, Roos, Van der Grift, Mui lsecretaris i en ik zelf. Wij doen het werk. Maar zodra er belang- :e besluiten moeten worden geno- n, beslissen we met zyn vyftie- Dat zal ook meteen gebeuren rop van de Nederlandse kam- happen (11 en 12 januari), als keuze van de definitieve schaats- nploeg ter sprake komt. Dat nog diezelfde zondagavond in oenveen geschieden, want die jens moeten de maandag daarop trekken. Dus zitten we op avond met vijftien man in srenveen om de tafel. Onze klei- commissie wil niet na afloop op nek gesprongen worden. Gelukkig de „vijftien" het eens zyn met voorstel aan het bestuur van de om die technische commissie ug te brengen tot hoogstens vyf Dat voorstel zal in de voor al in de voor j aarsvergade - [behandeld worden", in der Ven, directeur van een H^orsbedrijf in Amsterdam, een rijzige figuur, in het bezit van indsoefenmeesterdiploma, waar- hy als liefhebberij onder ande de Jaap Edenbaan schaatsers (t Gooi kon trainen, ziet de |van de landelijke en gewestelij- ,'s heel zuiver. Hij weet dat hij :ie kunstijsbanen, die ons land enteel rijk is, drie consuls t, te weten de heren De Koning Unster dam. De Rooy in Deven- m Harkema in Heerenveen. die voorzien van alle op die banen lalde resultateen, plus hun tech- h commentaar. „Deze consuls ten wij bijzonder hoog", aldus de Van der Ven. „Zij zijn de sleu- fcuren, de trait d'union, met landelijke commissie", t werk van de gewestelijke tech- he commissies ziet hij meer in opsporen van talenten, het op- gen van de deze veelblovende d en het aanbieden van deze [eren aan de landelijke t.c., in leg natuurlijk met de trainers tonsuls" «wel de gewestelijke T.C. dus en dichter bij de training zijn okken", aldus de heer Van der doen wij het werk op langere lijn". De l.t.c.-voorzitter wil wel ra dat hij het komende schaats en met gepast optimisme tege- tziet. a ben blij, erg blij, dat trainer Pfrommer bij de jongens zo slaat. Kees Verkerk en Ard rak zijn er erg content .daarom ben ik niet bang dat in trainingskamp veel onenigheid tomen". leheer Van der Ven is eveneens leugd met het „ja" van Leeu- der Jan Charisius, die voor de strijd NoorwegenNederland in voor de Europese kampioen- ippen in Inzeil en voor de we- NTWERPEN (GPD) De tien- tamer van het Antwerpse ge- itshof heeft de Nederlandse prof- ter Jo de Roo, vrij gesproken ln dopingzaak. De Zeeuw was be- ildigd van het in bezit hebben stimulerende middelen. Gerard »n werd wèl veroordeeld. Hij een boete van 2.000 franc (150 len) en een maand koersverbod we. de Roo had men decontractyl soneril aangetroffen. Het ging sl om het decontractyl. De Roo dat op advies van een arts als Pmiddel. Aangezien het prepa- geen stimulerend effect heeft k het openbare ministerie vrij- op zijn plaats. De rechtbank het daarmee eens. Vianen was na de koers in Ka- actedron aangetroffen in zijn (ge. Vianen gaf eerlijk toe fout hin geweest door het middel in auto te hebben. Hij had het in ^ijk gekregen, maar was niet Plan het te gebruiken, zo voer- aan. De rechtbank gaf een 18 straf omdat men zijn eerlijk- op prijs stelde. reldkampioenschappen in Deven ter weer beschikbaar is. Voor Greno ble, de wereldkampioenschappen da mes, zal Jan Charisius nog een op lossing in zyn betrekking moeten zoeken. „We zouden hem niet kun nen missen", zegt de heer Van der Ven, „hij is met zyn chronometer niet te overtreffen". Factoren Hoe wy de uiteindelijke kernploeg zullen kiezen? Wel de resultaten van de Nederlandse kampioenschap pen tellen zeer nadrukkelijk mee. Maar er zal met allerlei factoren re kening worden gehouden. Als een rij der, die het hele voorseizoen niet op de voorgrond is getreden, plotseling met een uitschieter komt, waardoor hy zich bij de eerste zes plaatst, zal deze man echt niet moeten denken dat hy er nu plotseling is. Val partijen van de topjongens, zoals Kees, Ard, Jan Bols en Peter Not- tet, zullen niet fataal zijn voor hun uitverkiezing. Plotselinge weersver anderingen, kortom van elke rit komt een proces-verbaal en pas na bestu dering van al deze gegevens zullen we de kernploeg samenstellen. Er komt ook doping-onderzoek bij de Nederlandse kampioenschappen, zo dat ook deze factor kan worden uit geschakeld". „Ziet u nog mogelijkheden dat er buiten de bekende „acht" nog ande ren zich in de kernploeg zullen kun nen schaatsen?" „Een moeilijke vraag. Die beant woord ik liever niet. Het is boven dien moeilijk hierover al een mening te nebben. Ik weet wel, dat er ver schillende rijders zijn, die er alles voor over hebben en er ook echt al les voor doen om zover te komen. En wij werken echt ook wel mee. Die acht man zijn voor ons niet al leen zaligmakend. Eddy Verheyen bijvoorbeeld, die het momenteel H. J. G. VAN DER VEN se titelstrijd met nog enkele ande ren naai- het Poolse Zakopana uitge zonden. Zij zullen daar o.a. aan wed strijden deelnemen. Wij zullen zelfs van de uitverkorenen de medische gegevens bestuderen. De rijders moe ten in optimale conditie verkeren. Maar natuurlijk tellen in hoofdzaak de cijfers en daarbij zijn de resulta ten van de Nederlandse baanstrijd uitdrukkelijk zeer voornaam". ALKMAAR (GPD) Tegen mid dernacht wist de jongste deelnemer aan het toernooi om het nationaal kampioenschap driebanden dat hij alleen de ranglijst aanvoerde. Her man Popeijus leed zijn eerste neder laag. Henny de Ruyter kansloos na drie nederlagen in dit toernooi speelde zijn clubgenoot Van Bracht '19 jaar) naar de eerste plaats. Voor al in de aanvang speelde De Ruyter zeer sterk en deed aan zijn beste dagen denken. Met series van acht, vier en vijf nam hij rond de 30ste beurt een comfortabele voorsprong. Popeyus was niet bij macht die nog in te lopen. De Ruyter had juist één beurt teveel nodig om een gemid delde van precies 1 te realiseren. Broekhuizen Doggen Van Bracht Soeterboek 55 82 4 0.670 60 82 4 0731 60 70 5 0.875 60 70 6 0.875 Lorist 42 73 Popeyus 60 73 Brosens 60 89 De Ruyter 57 89 Soeterboek 60 69 Doggen 57 69 Van Bracht 60 67 Broekhulzen 43 67 De Ruyter 60 61 Popeyus 43 61 Brosens 60 81 Lorist 57 81 De stand na de vierde ronde Van Bracht Doggen Popeyus Soeterboek Brosens De Ruyter Broekhuizen Lorist mp 7 Ada Kok heeft gisteren onder grote belangstelling de eerste paal geslagen voor een nieuw te bouwen zwembad in Maassluis. Men hoopt dat het project, dat ruim f3,8 miljoen gaat kosten, in het seizoen 1970 in gebruik kan worden genomen. De 46-Jarige Tilburgse tex tielarbeider C. van Rooy is deze week winnaar geworden van de gporttoto. Hij won de ongedeelde hoofdprijs van 265 000 gulden. Het gezin van Rooy bewoont een gemeentewoning aan de Til burgse Ampèrestraat 10. Het be staat uit vader, moeder en vier kinderen. Het winnen van de ongedeelde hoofdprys in de sporttoto vloeide voort uit een andere prijsvraag, waarin hy met zijn lot het recht verwierf twaalf weken achtereen gratis deel te nemen aan de sporttoto. De eerste de beste keer viel hy ook daar in de prijzen. Door het juist invullen van de tweede kolom werd hij een ver mogend man. Over de besteding van het geld liet de publiciteitsschuwe heer Van Rooy zich gisteren niet uit. Toen uit Den Haag zyn ge luk werd bevestigd, wilde hij pas geloven winnaar te zyn gewor den van de voetpalpool. Het Hfft in de bedoeling van de heer Van Rooy zijn werkkring aan te hou den. Hy is donateur en fervent supporter van de Tilburgse voet balvereniging Longa- Overigens heeft de winnaar nog elf kansen opnieuw een prijs ln de sporttoto te winnen ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 2.30 UUR DE COMPETITIEWEDSTRIJD BOLOGNA (ANP1 Fighting Mack, de Europese bokskampioen in het wel- tergewicht. zal donderdag a.s. zyn Europese titel niet kunnen verdedi gen- De Cura'^aose bokser, die in Bo logna tegen de Italiaan Silvano Ber- tini zou uitkomen, heeft Piero Pini, de secretaris van de, Europese boks- unie, doen weten dat hij ziek ls. VLODROP (ANP) Het Hon gaarse damesvolleybalteam is vrij dagavond voor de derde keer te sterk gebleken voor het Nederlandse team. In Vlodrop verloren de Nederlandse dames met 1-3. Voetbal De NEC-er Henk Vleeming die zondag tijdens de wed strijd in Enschede tegen F.C. Twente in het boekje ging van arbiter Van Gemert, is voor twee wedstrijden ge schorst. Boksen De Italiaan Ferdi- naneo Atzori heeft gisteravond in Turijn met succes zijn Europese titel in het vlieggewicht verdedigd. Zijn tegenstander, zijn langenoot Franco Sperati, gaf de strijd in de negende ronde op. ELSLOO (GPD) Indien de partijen overeenstemming berei ken. zal Harry Steevens vanmid dag een contract met Caballero tekenen. „Het ligt in de bedoeling dat Harry bij mij thuis komt om de laatste onderhandelingen te voeren", meldde Caballero-ploeg- leider Frans van den Enden gis termiddag. „Ik weet nog niet ze ker of ik ga", reageerde Steevens. Wel is zeker dat de relatie tussen Willem 2-Gazelle en Steevens defi nitief is afgebroken. „De wijze waar op Harry mij in de steek laat. vat ik als een persoonlijke belediging op. Ik heb hem geholpen waar ik maai kon. Ik heb bergen op hem gebouwd Nu plant hij my figuurlijk gespro ken een mes in de rug", aldus Wil lem 2-ploegleider Ton Vissers. Vertelde Henk Steevens, die als zaakwaarnemer voor Harry optreedt: „In het contract met Willem 2 stond onder meer te lezen dat Harry vóór 1 december een aangetekende brief zou ontvangen, de melding bevattend dat hert; contract gecontinueerd zou worden. Deze brief bleef echter uit. Wel werd Harry op 6 november ver zocht zijn fietsen naar de fabriek te zenden. Een normale zaak. Op 15 november kreeg hij het verzoek om op 26 november zijn wielerkleding in te leveren. Dat vond ik vreemd- In die dagen informeerde Caballero of Harry vrij was. Ik antwoordde be vestigend. De onderhandelingen be gonnen Zei Ton Vissers: „Op 26 november zuJ er een groepsfoto gemaakt wor den. De heer Oepts, zakelijk leider van de ploeg, had op die dag de brief (verlenging contract) voor Steevens op zak Harry verscheen echter niet (huwelijksreis). Na 1 de cember belde wel Henk Steevens op en vroeg salarisverhoging. 10 000 gul den meer. Harry had al een con tract van 20.000 gulden per jaar". Verzuim Die 10.000 gulden speelde een gro te rol- Willem 2 wilde ze, in de ge geven omstandigheden, niet betalen. Caballero verklaarde zich in principe bereid dat bedrag wel op tafel te leggen- „Het kleine administratieve verzuim werd gebruikt om bij ons d^e salarisverhoging erdoor te krij gen. Daar trappen we echter niet in. Het ruikt een beetje naar chan tage. Bovendien was Henk Steevens geïnteresseerd in het baantje van assistent-ploegleider. Ik wil hem ech ter niet hebben", aldus Vissers. Verdedigde Henk Steevens zich ..formeel beschouwd bezat Harry met W illem 2-Gazelle geen contract meer. Ik wilde voor Harry zekerheid heb ben. Niemand kan mij voor deze hou ding een verwijt maken. Dat ik een salarisverhoging voor Harry vroeg, is. (ADVERTENTIE) Bezoekt ZONDAG A.S. de voetbalwedstrijd op het terrein aan de De Kempenaerstraat. Aanvang 14.30 uur. DEN HAAG (ANP) Fejjenoord- FC Twente, de topper uit de eredivi sie van aanstaande zondag zal niet worden geleid door scheidsrech ter Boogaerts. Hfj heeft zich wegens ziekte moeten afmelden. Hij zal wor den vervangen door de heer J. F. Dorpmans. Harry Steevens na Harry's prestatie ln het afgelopen seizoen, een normale zaak". En Harry zelf: „Het liefst was ik voor Willem 2 bleven rijden.. Het vertrek van Harry Steevens uit de Willem 2-ploeg betekent een ver zwakking Vooral in het licht van de Tour de France-plannen 1969. Tot nu toe is Willem 2-Gazelle de enige Nederlandse ploeg onder de veertien ofrmaties die volgend jaar definitief aan de Ronde van Frankrijk zullen deelnemen. Caballero behoort tot d® zps ploegen die in principe voor deelname aan de Tour in aanmerking komen. Ten aanzien van hun defi nitieve deelname zal pes in mei 1969 een beslissing vallen. Dan pas zal Harry Steevens weten of hy tourren- ner zal worden- AMSTERDAM (ANP) Het sta dion van Ajax aan de Amsterdamse Middenweg zal binnen enkele maan den van een lichtinstallatie worden voorzien. Het verlichtingsniveau van de installatie zal 2.000 lux zyn. het geen wordt bereikt door 300 kwik Jo didelampen van 2.000 watt. Oot de te- levisiekijkers zullen van de instal latie kunnen profiteren, want de mo derne verlichting maakt het moge lijk onder alle weersomstandigheden een televisieuitzending in kleur t® verzorgen. ROTTERDAM (GPD) „Het is zondag een sleutel wedstrijd, zowel voor FC. Twente als voor Feijenoord. Winnen de Twentenaren of spelen ze gelijk, dan pas moeten ze als serieuze kandida ten voor de landstitel worden beschouwd. Win nen wij, dan kan ons nog weinig in de weg ko men dat ons van een kampioenschap kan af houden. Verliezen we, dan zit het er dik in dat we de volgende zondag in Nijmegen tegen NEC ook een of twee punten zullen kwijtraken en dan kan Ajax ons weer nerveus maken. Het Rot- damse publiek onderschat FC Twente enorm, ik merk dat dagelijks in mijn sigarenwinkel. Wij, spelers, niet. Wij bereiden ons net zo conscen- tieus voor als tegen Ajax. We gaan in retraite op het sportcentrum in Zeist. Dat wil niet zeggen dat we ons bijzonder nerveus maken voor zondag. Ons zelfvertrouwen is na de uit-zege op Ajax bijzonder stevig". Die woorden spreekt Rirrus Israël (28), even nuchter en zakelijk als hij als laatste man in de Feijenoord-defensie speelt. De ver-Rotterdam - ste Amsterdammer, die al 25 interlands achter de rug heeft, analyseert op zijn flat in de Socra- tesstraat van het Rotterdamse Lombardije de wedstrijd kalm en koel als volgt: „Twente zal zondag tegen ons moeten bewij zen dat het de hoogste plaats op de ranglijst ver dient. Ik vind het een fantastische prestatie wat Kees Rijvers en zijn jongens tot nu toe hebben bereikt Dat bewijst, dat ze voetballen kunnen. Het ontbreken van uitzonderlijke klassespelers in dat team en dan bedoel ik figuren als Cruijff en Keizer geven aan, dat eenheid, dat team geest het sterkste wapen van Twente is. Tegen zo'n ploeg is het moeilijk voetballen, vooral met een elftal waarin eenheid nou juist nog niet de sterkste kracht is. Wij hebben een ploeg van Individueel knappe voetballers, die als ze elkaar in een wedstrijd weten te vinden tot uitzonderlijk spel kunnen ko men. Maar daar kun je niet elke wedstrijd op rekenen. Twente heeft het grote voordeel, dat het enkele jaren aan een ploeg kon bouwen, dat het een seizoen in de onderste helft van de rang lijst kon hangen, dat het jonge spelers kon la ten rijpen. Topploegen als Ajax en Feijenoord kunnen zich dat niet permitteren. Die moeten bo vendien meedraaien anders gaan ze aan hun enorme zakelijke lasten kapot. Zulke ploegen moeten steeds snel en direct naar succes streven, dat betekent: steeds de beste spelers kopen. Die spelers hebben altijd minstens een half seizoen nodig om te acclima tiseren, om in een ploeg in te draaien. Ook dit seizoen lijdt Feijenoord aan die kwaal. Dat we ondanks dat toch zo gunstig staan, dat we ver voor Ajax op de ranglijst prijken, geeft ons veel zelfvertrouwen, versnelt de gezochte eenheid in onze ploeg. Let maar op: Feijenoord gaat elke week beter spelen. In onze defensie klopt het al. De middenveldbezetting kan nog beter. Jansen is een paar wedstrijden in minder goede vorm ge weest, maar die komt al terug. Als hij met Van Hanegem de goede draai heeft gevonden en als Moulijn, Geels en Kindvall zich steeds beter in de switch gaan verstaan, kunnen we dit seizoen iedereen pakken. Een groot voordeel is en ook daarom zijn we optimistisch wat onze kan sen op de titel betreft dat we het grootste deel van het zwaarste werk al achter de rug heb ben. We hebben Ajax. Sparta, Go-Ahead, MVV, PSV en ADO uit al gehad. Twente daarentegen moet na Rotterdam nog naar Ajax, Sparta en Go Ahead toe. Als ze van ons verliezen, moeten ze in elke volgende wedstrijd bewijzen wat ze werkelijk waard zijn. En hoeveel zal dat zijn? Het beroerde is dat je van zo'n tegenstander alleen weet wat je op televisie te zien krijgt en dat is meestal een vertekend beeld. Ik meen dat die energieke en heerlijk spontaan spelende Rij vers-ploeg enkele keren geluk heeft gehad op be slissende momenten in belangrijke wedstrijden. Neem die „Bals"-goal tegen Ajax, waarmee ze van 10 voor, 11 gelijk, weer op 21 voor kwa men. Vanzelfsprekend heeft ieder team geluk nodig om er te komen, maar op een gegeven moment verlaat dat geluk je en dan moet je ge noeg capaciteiten hebben om toch door te kun nen gaan. Heeft Twente dat? Ik meen dat wij dat meer hebben, dat wij op de lange duur ster ker zullen blijken, minder labiel. Wij hebben dit seizoen een stevig, wilskrachti ge ploeg, die niet zo mooi, soepel en glad klasse- voetbal kan spelen als Ajax, maar meer inzet* heeft. We spelen bonkiger, hoekiger dan de Am sterdammers, maar het lijkt me dat die eigen schappen in deze competitie, waarin de sterkte van de lagere ploegen toeneemt, waarin meer dan ooit een topploeg alle inzet moet geven om ook de laagste ploeg te kloppen, meer waard zijn dan het nu eens wel, dan weer niet gran dioos voetballen van een team met spelers van Europees top-niveau". Ajax heeft spelers van puur Europese klasse, maar mist in deze competitie het heilige „moe ten" van Feijenoord. Een „moeten" dat voor Twente ook niet zo zwaar weegt als voor ons. Als Twente het niet haalt zal niemand dat Rij vers c.s. kwalijk nemen, zal men die jongens uit het oosten toch op de schouders kloppen. Het chauvinisme van de Twentenaren is op het ogenblik heel hoog opgelaaid, maar het is niet zo'n dreigende vulkaan als het Rotterdamse. De Twenste voetballers kunnen zich veel zorgelozer aan dat vuur warmen dan wij. Het benauwt mij wel eens te zien, dat de mensen 's morgens om vier uur al in de rij voor mijn winkel staan, als ik om acht uur die morgen begin met de voor verkoop van staanplaatsen en niet eens de beste. Het benauwt mij wel eens van mijn klan ten steeds maar te horen, dat we volgend jaar weer in de Europacupstrijd meedoen. Okay, we staan er met Feijenoord goed voor, maar het is nog een lange en moeilijke weg naar de titel. Hoe mbeilijk zal misschien zondag al voor 68.000 mensen onder wie duizenden Twentenaren in de kuip blijken

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9