„Kruidendokter" of oplichter? Voor u 31/27o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u Koudekerks blazers presenteerden zich VAN DE HEEE NEDERLAND VOOR SCHUT TE ZETTEN El van de Moosdijk in het bijna onvindbare Casteren, een dorpje a in de Brabantse Kempen, is sedert enkele dagen behoorlijk in opspraak. Twee ontslagen chauffeurs van de Noord-Brabantse ^kruidendokter" noemden hun ex-werkgever in de laatste Vuist" van Willem Duys ronduit een oplichter. Gisteravond had hij de kans zich te verdedigen. Het klonk niet erg ovei- ,J tuigend, maar de man was wel erg zenuwachtig. de bank waar ook zich thuis voelt Luister- en kijkgeld nu 75 gulden Geen opening van Hitier - museum WOENSDAG !8 DECEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Is Willem van de Moosdijk een oplichter? We hebben hem er thuis naar gevraagd. Dat thuis is „De Zandhoeve", zonder twijfel het meest riante en luxueuze huis in Casteren. Uk Sleeën Voor het landhuis staan twee Ame rikaanse sleeën. De bel geeft een liefelijk melodietje. Een dienstertje doet open en leidt ons over harige rloerbedekklng, waar je diep in wegzakt, naar het vertrek, waar Willem van de Moosdijk in een jchommelstoel zit, luisterend naar de Barcarolle uit „Hoffmann's Er- iahlungen". „Kom, we gaan naar mjjn kantoor. Daar praat ik gemak kelijke:-", zegt hij. We lopen door de tuin. Langs het zwembad. Door de wachtkamer, waar zijn patiënten gratis koffie krijgen. Een man in een witte dokters jas snelt toe. Helpt Wil lem van de Moosdijk uit zijn jas, doet de deur open van het kantoortje en begint dan koffie te zetten. De man heeft inmiddels al geinformeerd hoe meneer Van de Moosdijk gesla pen neeft. Voor zijn tv-antwoord laat dat de laatste dagen nogal wat te wensen over. Vertrouwen Thuis is van de Moosdijk geen on- trdige man. Hij boezemt vertrou wen in. ,Dat heb je ook nodig bij patiënten", zegt hij. Hij is nu het Iddelpunt van veel rumoer. „Maar meneer Koekoek van de Tweede uner zou nooit vragen gesteld heb- in. als ik niet twee chauffeurs had slagen: C. Roozen uit Tilburg en Wildenboer Schut uit Duizel. Dat lijn twee zeer rancuneuze knapen. Ze proberen me nu voor heel Ne derland voor schut te zetten en het lijkt erop, dat het him ook nog 'lukt. In feite is er niets aan de hand. Die mensen zijn ontslagen omdat ze niet deugden voor de verkoop. Bij Phi lips ga je er ook uit als je niet ge- Bchikt bent voor je vak. Dat hebben de heren niet kunnen verkroppen, want ze hadden een goede baan bij aij. Nu maken ze me uit voor op- ichter en verkopen allerhande vuile praatjes over me. Ze moeten niet te ver gaan, anders klaag ik ze ook nog aan." Dankbaar Tien jaar geleden begon Willem van de Moosdijk met zijn kruiden- carrière. Zijn administratief baantje bij Philips in Eindhoven zei hij vaar wel. Hij zegt: „Van de patiënten heb ik nooit commentaar gehad. In die tien jaar heb ik honderdduizen den mensen uit geheel Europa van hun kwaaltjes afgeholpen. De pa tiënten zijn allen maar dankbaar. Ze hadden er genoeg van om steeds maar weer naar dokter en specialist te lopen. Wie mijn kruiden heeft ge noten is een ander mens". De enorme verkoop van kruiden heeft er voor gezorgd, dat Willem van de Moosdijk nu per jaar een kwart miljoen gulden kan uitgeven voor reclame-doeleinden. Hij heeft ook 22 volkswagenbusjes gekocht die met kruiden door binnen- en buiten land rijden. „De krulden betrek Ik uit de meest befaamde kruidentui nen in de wereld. Vooral uit Zwitser land, Joego-Slavië en Zuid-Amerika. Ik kan natuurlijk niet vertellen hoe ik mijn kruiden samenstel. Dat weet mijn personeel zelfs niet. Mag ik dat alsjeblieft mijn ambtsgeheim noe men? Anders begint morgen half Ne. derland in kruiden te doen". Nederland - en dat. geldt natuurlijk oök voor andere landen - is zenuw ziek". Van alles Stokpaardje Bijna alle ziekten kan Van de Moosdijk genezen. Dat zegt hij ten minste. „Er is niet voor niets een spreekwoord dat zegt: er is geen ziekte of er is een kruid tegen ge wassen", zegt de „dokter". Dat spreek woord schijnt één van zijn stokpaard jes te zijn, want hij herhaalt het enkele malen. In zijn reclamefolder staat het spreekwoord vetgedrukt. Over de prijzen, die men moet be talen voor de krulden kan men na tuurlijk redetwisten. ADVERTENTIE „Hdj zegt: „die ontslagen chauf feurs roepen overal rond, dat ik schrikbarend hoge prijzen waag. Voor een pak kruiden een kuur voor een heel jaar vraag ik 125 gulden. Van dit bedrag kun je geen twee dagen in de kroeg zitten. En 125 gulden is nog goedkoop, geloof me. Wat mijn kruiden te bieden heb ben, vermag geen enkele pil. Neem nou Ohefarine-4. Daar maken ze re clame mee op de teevee. Vier pillen in één. Praohtig hoor, maar wat zit er in mijn kruidenpak? Twintig be roemde kruiden in één pak. Twintig kruiden. Dat is me wat. Juist door die twintig in één pak. Daarmee on derscheid ik mij van de artsen. Die schieten met één kogel. Een pil dus. Ik schiet met hagel. Kruiden. Niet één kruidje, maar kruiden". Natuur Van de Moosdijk: .Mijn kruiden zijn geen bedrog. Kruiden beteke nen puur natuur. Ik heb altijd al ook in mijn jeugd oog gehad voor ziekten. Op dat gebied beschik ik over een bepaalde helderziendheid. Ik mag natuurlijk geen diagnose stellen maar ik schiet toch aJltijd raak. De meeste artsen tegenwoordig hebben ook geen tijd voor hun patiënten. Ze zijn nog niet binnen bij de dokter of ze hebben het recept al geschreven. Bij mij is dat anders. De mensen kennen hier binnen en krijgen een kop koffie. Dan wordt er ook nog tijd gemaakt voor een praatje. Veel mensen hebben dat gewoon nodig. Bovendien kunnen ze beter kruiden gebruiken dan pillen. Kijk naar deze tijd: ziekenhuizen en gekkengestich- ten komen als paddestoelen uit de grond. Kijk naar deze jachtige eeuw: de mensen moeten gewoon ziek of gek worden. En kijk dan naar de dieren: daar Is bijna geen ziekte, omdat er natuur ls". de heer A. Koopmans beheerderKbijkantoor Sneek Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezins krediet. Als rekeninghouder geniet u een uitge- bieide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoorbeeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Leiden: Breestraat 61-63. Katwijk aan Zee: Voorstraat 39. Noordwflk aan Zee: Palaceplein. Sassenheim: Postwijkkade 1. Alphen a/d Rijm Julianastraat 65. Nieuw contract voor Anke Brokstra DEN HAAG (ANP) Anke Brok stra, de zangeres, die onlangs een kort geding verloor, aangespannen om het ontslag ongedaan te maken, dat zij kreeg als medewerkster aan de musioal „De man van La Man. cha", heeft weer emplooi gevonden. Zij zal in de maanden januari, fe bruari, maart en april optreden met een repertoire van musical-liederen aan boord van de „Nieuw-Amster- dam", die voor de HAL tochten maakt vanuit New York. Zaterdag zal zij van Schiphol naar New York vertrekken. Mia Farrow koopt weelderig landgoed NEW YORK (AP) De actrice Mia Farrow koopt een weelderig landgoed van 12 hectare op het ei land Martha's Vineyard, voor de kust van New York. Dat eiland be zocht ze voor het eerst drie jaar ge leden tijdens een reis per jacht, waar aan veel publiciteit werd gegeven, met Frank Sinatra en andere film- persoonlijkheden. Als prijs werd 100.000 dollar ge noemd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) De Eerste Kamer heeft zich gisteravond ak koord verklaard met de verhoging van het luister- en kijkgeld per 1 Januari tot een gecombineerde hef fing van f75 per jaar voor een ge zin, dat zowel een radio- als televisie- ontvanger in huis heeft. De heffing zal in twee termijnen kunnen wor den voldaan. Wie alleen radio heeft, betaalt f 24. Autoradio's worden niet langer belast. Wie zijn toestel niet aangeeft, zal met een boete van ma ximaal f 2000 kunnen worden be straft. Raspoetin Willem van de Moosdijk, d!le de bij naam „Raspoetin van Noord- Brabant" draagt, meent dat de he dendaagse geneeskunde terug moet naar de natuur. Hij zegt: „Van je derde tot je drieëntwintigste moet je studeren. Dan kwakt dte maatschap pij je in het volle leven. Een leven, dat met en op papier geleefd moet worden. De mensen hebben geen fan tasie meer. Alles moet op papier, Onze Lieve Heer is ook niet met papier begon nen. En de beroemde genezers ook niet. Mijn enige opzet in dit leven is: de kruiden terugbrengen". Carsterens .kruidendokter" ver trouwt ons toe, dat tot zijn kring van klanten arbeiders en miljonairs beho ren en bovendien welgeteld 42 Neder landse artsen. Van de Mooswijk zegt: „tachtig procent van de mensen in „En wie het eenmaal op de zenu wen heeft krijgt van alles. Mijn krui den zijn er tegen gewassen. Hoe is het mogelijk, dat ik deze zaak heb opgebouwd". Het is heel eenvoudig. De patiënten die hier zijn geweest en genezen zijn vertellen het op hun beurt weer verder. Dat is voor mij de beste reclame geweest". Boer Koekoek heeft ook de wijze van adverteren van kruidenhuis Hol land gehekeld. Van de Moosdijk laat ons artikelen zien. die gepubliceerd zijn in weekbladen in het gehele land. Willem van de Moosdijk zegt, dat hij voor deze artikelen betaald heeft. Het zijn advertenties. „Vermoedelijk heeft men vergeten het woordje - advertentie - boven de artikelen te zetten. Ik heb deze ad vertenties ook aangeboden bij dag bladen. maar die namen ze niet", zegt hij. Aan het rollen Van de Moosdijk: „Nu de zaak eenmaal aan het rollen is, wordt er van alles bijgesleept. Volksgezond heid en Justitie hoeven zich geen zor gen te maken over mijn kruiden Laat ze maar eens optreden tegen vieze films, die de mensen geestelijk kapot maken. En tegen de bars en nachtgelegenheden die als mierenhopen uit de grond komen. Waarom zijn veel mensen zo zenuw ziek, dragen brillen en weinig haren? We lopen het kantoortje uit. De man in de witte jas schiet op ons toe. Helpt meneer Van de Moosdijk weer in zijn jas, doet de deur voor ons open en groet, buigend als een knip mes. En jawed hoor, hij heeft al geïn formeerd hoe de koffie smaakte en ons aangeraden kruidenthee te drin ken, als we weer eens komen. Overal wordt reclame gemaakt. Zelfs in het hol van de kruidendokter Hij zegt: „Na de mis zondag zei ik tegen de pastoor van Casteren: me neer pastoor, je hoeft geen reclame voor mij te maken in de preek. Hoe zo?, vroeg de pastoor. Ik zeg tegen hem: je had het toch over Onze Lie ve Heer, die werd gebalsemd met kruiden. Haihaha. KOUDEKERK In de Koudekerkse Herv. Kerk hoorden we een Koudekerks Blazersensemble. Dit siert zich met de leuke naam „Concertino" en verdient die. Als concertmedewerkers waren „Die Rhynse Sanghers" van Dirk v. d. Bosch uitgeno digd. Het Concertino-ensemble bestaat uit twee klarinetspelers, hoorn, trompet en een organist die zich behelpt met een electro- nisch orgel. Allen ongenoemden. Beide concerterende groepen hebben veel voldoening geschonken. Zij hadden een gezamen lijke entree met het op naam van E. Gebhart staande Ambrosi- aanse Te Deum. De Rhijnse Sanghers zijn mannen koor. Tal van mannenkoren hebben „manse" neigingen. Compleet geëta leerd vindt men dit daar, waar nog „liedertafelend" geëxerceerd wordt. De meeste mannenkoren houden er wat van over, de Rhijnsanghers daar entegen niets. Zij zingen zoals vrouwenkoren, d.w.z. met even wei nig onnatuurlijkheid als vrouwen plegen te doen. Het vloeit hier in natuurlijke zangbogen en v. d. Bosch zelf heeft een van nature aanwezig aanvoelingsvermogen voor klankvor ming en toonweiving. Op het programma stonden om. negro's. Bortnianski. een koraal, Ja cob Handi's Ecce quomodo, Popule Meus van Palestrina. Wat Popule Meus (Improperia) betreft, ware op te merken dat er, zoals er mannen koor en mannenkoor is, ook gregorl- aasn en gregoriaans is, naar de geest. Durft v. d. Bosch het aan om middenin het Griekse HagiosoTheos met stralende kracht uit te brengen en het daarop volgende Latijnse Sanctus Dominus in een milde klem-? Zo'n tegenstelling brengt beelding in de zang en meer verlevendiging. BERCHTESGADEN <DPA> Het Amerikaanse hoofdkwartier in Hei delberg heeft de opening verboden van een Hitier-museum op de Obers- zalberg bij Berchtesgaden (Beie ren). De Amerikaanse overste Victor Clark, hoofd van het Amerikaanse ontspanningscentrum in Berchtes gaden, die het museum als attractie had ingericht om de kas van het cen trum te spekken, heeft opdracht ge kregen het museum te liquideren. Het gemeentebestuur van Berchtes gaden is blij met deze ontwikkeling. Het had zich grote zorgen gemaakt over de reputatie van de stad. Clark had het museum naar eigen idee Ingericht. Lang niet al het ma teriaal had iets met Hitler of Eva Braun te maken. Een pop in het uni form van de SS zou de bunker „be waken". Bezoekers zouden ook een film uit de donkerste dagen van Duitsland te zien krijgen. Hei instrumentale ensemble ver raste door scholing of goedgerichte zelfstudie. Merkwaardig dat de twee compositie-groepen met iets sterk verouderds aanvingen om dan klas. siek over te gaan, eerst op Mozart en Bizet en later op Mozart en Christian Bach. Het nabootsend steeds zacht napraten door de twee de klarinet op een bijna humoristisch nauwkeurige wijze in het duet voor klarinetten in het Menuet van Mo zart's Symfonie in Es, mocht het hoogtepunt worden genoemd. Maar ook in het overige staken kwalitei ten. Het elektronisch orgel voor In vulling van ontbrekende partijen drong zich nergens op en deed zo weinig kwaad. V. (ADVERTENTIE) Een prachtigesynthese van mo derne stijl en traditie, gemar keerd door de fraaiefacetrand. In sierlijk edelstaal slechts f 21,50 per couvert. Cassettes vanaf f 177,-. JuWelier-Horloger Hooigr. 45 - Leiden Tel. 30194 17.00 18.50 19.00 19.06 20.00 20.20 20.30 20.35 22.00 22.40 23.10 23.15 NEDERLAND II 18.50 19.00 19.03 19.52 20.00 20.20 20.45 21.00 21.25 22.05 Midweek, jeugdprogramma (VARA) De fabeltjeskrant (NTS) Journaal (NTS) Scala (NTS) Journaal (NTS) Uitzending van de PSP (NTS) Stichting Socutera (NTS) Place tot go, speelfilm (NTS) Eigentijds: show - ballet - voordracht (NTS) Reportage Finale Zesdaagse (NTS) Journaal (NTS) Openbaar Kunstbezit (NTS) De fabeltjeskrant (NTS) Journaal (NTS) Coronation Street, tv-feuilJeton (VARA) De jonge onderzoekers, magazine voor wetenschap (VARA) Journaal (NTS) Achter het nieuws (VARA) New Christy Minstrels (VARA) Jazz-prijswinnaars in Paradiso (VARA) Uit Bellevue: maandelijkse kunstrevue (VARA) Journaal (NTS) en cjióteren Een oude theorie wil, dat er elke avond minstens één ge beurtenis op het scherm komt, die de moeite waard is. Giste ren waren er zelfs twee. Julia, de Saint, Dubbelganger en Pia Beek behoorden er niet toe. Evenmin Avro's Televizier. waarin minister De Block ver zekerde dat hij ten aanzien van de prijsstijgingen „nog niet be zorgd maar wel alert is". Ook Denkbeeld en Sportpano- rama niet. Nee, de eerste gebeurtenis was natuurlijk het antwoord van kruidenverkoper Van de Moos dijk. die van Willem Duys het recht op wederwoord verkreeg. „Beste mensen in Nederland", begon Van de Moosdijk. Hij noemde zich „een gewone jongen", zijn kruiden waren „de beste ter wereld", hij had zijn bedrijf „met verschrikkelijk liefde opgebouwd, maar iedere zaak wordt afgeknapt, u be grijpt wel wat ik bedoel". Straks kwamen er alleen maar staats zaken (Duys als nationalisator van de kleine zelfstandige, wie had dat ooit gedroomd?), „U moet mijn jongens straks weer hartelijk ontvangen". „Ze heb- en mij als een soort Bonanza- true voor de camera gebracht om mij te lynchen, u begrijpt wel wat ik bedoel" (daarbij bracht hij de handen achter het hoofd, zoals een voetballer, wanneer hij ingooit). „Laat Willem Duys bij de vissen en revue-meisjes blijven!". Het werd een larmoyante ver toning van een hypergeëmotio- neerde man, die probeerde te redden wat er te redden was, de Indruk maakte van een kat in het nauw (muis in de val), maar door de mand viel als „allesgenezer van het zieke mensdom." Dat was dus de eerste ge beurtenis, zjj het geen al te op wekkende. De tweede was dat wel. Onverwacht kregen we dank zij good old George Noord hof f (NTS) een aflevering van „Frost on Saturday" in de schoot geworpen. Waarom wor den er uit Amerika en Engeland altijd wel allerlei series aange kocht, waarin de ene „Bonan- za-truc" exact op de andere lijkt, maar krijgen we slechts hoogst zelden zo'n Frostpro- gramma te zien? Zijn we daar misschien niet goed genoeg voor? Frost sprak op zijn strui kelende manier met Sir John Betjeman (befaamd dichter van lyrische, satirische, ouder wetse poëzie), Nicol Williamson (een acteur die op razend knap pe wijze een gedicht over de dood van Samuel Beckett voor las), dominee H. A. Williams (die er een beetje voor rats, kuch en bonen bijzat) en de schrijfster Rosalind Heywood, de oudste van het gezelschap. Gesproken wefd over de dood en het sterven, waarbij het be treurd mocht worden dat geen van allen het gedicht „Gebed bij de harde dood" van Du Per ron kende („De dood is niets misschien, het doodgaan al les"). Wij hebben ruim een half uur ademloos geluisterd. Zowel de hoofdpersonen als de bergbe klimmer en diens vrouw op de eerste rij, als de willekeurige andere mensen in de zaal wis ten niet alleen hun gedachten uitstekend onder woorden te brengen, die gedachten waren ook het aanhoren en wikken en wegen steeds ten volle waard. Kom daar hier eens om! Bo vendien kon je nog eens van harte lachen, kortom: dit was televisie op zijn best, totaal programma en ontmoetingspro gramma bijeengeveegd in één grote kruidenzak, geneeskrach tig voor geest en lichaam. Dus nogmaals: waarom krijgen wij die Frostprogramma's niet re gelmatig te zien, desnoods in ruil voor „Dubbelganger."? N.S. VOOR WOENSDAG 18 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Stereo: Veel gevr. ge wijde muz. (gr.). 18.30 Nws. en weer- praatje. 18.46 Act. NRU: 19.00 Openb. Kunstbezit 19.10 Gastcollege: Is Boer- haave's faam gerechtvaardigd, lez. 20.00 Radio Filharmonisch Ork. en sol. mod. en klass. muz. (In de pauze: plm 20.45-20.55 Spelen met Taal) 22.00 School en huis: Wij blijven op school, lez. NVSH: 22.20 Sextant, radioweekbl. van de NVSH. NRU: 22.30 Nws. 22.40 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Uitz. van de CPN 18.30 Stereo: Dans- ork. met sol. 19.05 Stereo: Kinderkoor: lichte muz. 19.30 Nws. 19.35 Bultenl. weekoverz 19.45 Pianorecital: klass. en mod. muz. 20.10 Stereo: Ina en Ton. sa men-alleen: voordracht en muz. 20.40 Dienstplicht. waarom niet korter?, rèp. 21.00 Bij Dorus op visite: cabaret- progr. 21.25 Country en Western muz. 21.45 De tijd verandert de mens veran dert de tijd: rubr. over ontw. van maatschappij en wetenschap. 22.15 Ste reo: Nederl. chansons. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Mod. gr am. muz. 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nws. VOOR DONDERDAG 19 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.5 Badinerie: klass. en mod. muz. (gr (7.30 Nws.; 7.32 Act. 7.50 Overweging. (8.00 Nws 8.30 Nws 8.32 Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymn voor de huisvr.; 9.35 Waterst.). NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogi sche lez. 10.20 Stereo:'Muz. uit de Ba rok (gr.). KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Meded. NCRV: 12 00 Los-Vast; gevr progr. (12.15 Boekbe spreking; 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws. 12.41 Act. 12 50-13.10 Adventsdienst). 14.00 Stereo: Lichte gram muz. 14.30 Stereo: Sopraan en Plano: klass. lied. 15.00 Herv. middag dienst. NRU: 15.30 Meer over minder, een progr met meer Inform, over men sen en dingen die minder op de voor grond treden. NCRV: 17.45 Sportact. Hilversum 2, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 120 Stereo: Lldhte gram muz. VPRO: 7.54 Deze dag AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Kindersterfte in Brazilië Inge- wandsstoornissen, samenhangend met de grote hitte van de laatste tijd, hebben in de Braziliaanse stad Sao Paulo de afgelopen zestien da gen de dood van 113 kinderen tot gevolg gehad. Radiojourn.: 8.20 Stereo: Lichte gram. muz. (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klass. en mod. ork muz. van Zweedse componis ten (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen - pop. verz.pl.progr. (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Stereo: Radio kamerork.: klass. en mod. muz. 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Licht lnstr. ensemble met zangsol. 12.26 Meded. t.b.v. land- jen tuinb. 12.29 Pauzetheater: liedjesprogr. met instr. kwartet en zangsol. 13 00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 't Muzi kantenuur: I. Kerkorgelconcert: klass. muz. n. Klein radiokoor: klass. en mod. muz. 14.30 't Is historisch: progr. over geschied, en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Inlei- Inl. tot muz.begrip: muz. lez. 16.20 Ste reo: Radiophilharmonlsch sextet: mod. muz. 16.45 Stereo: Mod. orkmuz. (gr.) 17.00 Jeugd en ritme: licht muz.progr. voor de Jeugd, 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Meded. Hilversum 3. 240 m. en FM NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Onder de hoogtezon: progr. voor de zieken. 9.40 The Kllima Hawalans Show. 10.00 nws. 10.03 Er klopt Iets niet. detectlvespel (dl. 3). 10.30 Klapstuk: sternvondquiz (herhaling van donderdag J.I.). 11.00 Nws. 11.03 Muziek bij de koffie. NRU: 12.00 nws. 12.03 1. platenprogr. KRO 13 13 08 TNT: licht pl.pro gr. 14.00 Nws. 14.03 Pop-ln: gezellig Nws. 13.03 Act. roddeluurtje. 15.00 Nws. 15.03 Holster: Pop- en countrymuz. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr; hitparade. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Draaijijofdraalikverz. pl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I 11.20-plm. 12.30 Rep. opening Kanaal Terneuzen - Gent, door H. M de Ko ningln en Z. M. de Koning van België. (NTS) NTS: 18.50 In kl.; De Fabel- tjeskr. NTS: 19.00 Journ. NCRV: 19.06 Breng eens een zonnetje!: liedjes uit vroeger Jaren. 19.25 Durf te leven - het budget van morgen, documentair pro gr. NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Act 20.45 Onder druk gezet. TV-spel, naar het TV-spel Printer's Measure, van de Amerikaanse schrijver Paddy Chayefs- ky. 21.50 In kl.: De Anatomische les, balletprogr. 22.30 Gezond Gezin. Het onvolledige gezin gespr. NTS: 22.55 Journ. 23.00-23.30 Teleac: I ik zeg (les 13, herh.). Nederland II NTS: 18.30 Samevatting rep. opening Kanaal Terneuzen - Gent. 18.50 in kl. De Fabeltjeskr. NTS: 19.00 Journ. 19.03 Scala, inform, progr. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 In kl.: Dean Martin viert kerstmis, showprogr. 21.10 Medische Kroniek. 21.50 De Modern Vocal Group uit Zwolle zingt Kerstlied. IKORCVK- 22.10 Llchtkogels ln de oude kerk, film NTS: 22.40-22.45 Journ. Kijk eens wat

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5