Oegstgeester raad attentie voor vraagt woningnood Scholieren Actiegroep Wassenaars raad keurt begroting 1969 goed VOORSCHOTENAAR A. B. VAANDRAGER GEPROMOVEERD Begroting 1969 goedgekeurd Auto in Haarlemmertrekvaart Jongi ens namen kerstbomen weg Geslaagden „Endegeest" Actie voor Agua de Dios H. van Woudenberg afgetreden als voorzitter van de bioscoopcommissie Internationale vogelexnositie In Leiden Halve eeuw man en vrouw WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 >erd 'ngst. >rodtf 18 Q) OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest heeft gisteren in i middag- en avondzitting de begroting voor 1969 vast- >teld. Het grootste deel van de vergadertijd werd besteed [an de algemene beschouwingen, die door alle fractievoorzit- >rs namens hun fracties werden gehouden. Ze wezen allen »rop, dat het voldoening geeft, dat de begroting sluit met een •edelijk bedrag „onvoorzien". Toch waren het in 't bijzonder de >rot.-Chr. en de KVP, die opmerkten, dat het sluiten van een igroting niet het één en alles is, omdat bij iedére begroting Je vraag rijst of de gemeentelijke overheid in staat is met het jgemeten budget al haar taken naar behoren te vervullen. )O0 Een onderwerp, dat bü alle frac- veel aandacht kreeg, was de wo- en de huisvesting. Er is in Oegstgeest een grote lijst alsmaar groter inplaats van klei- wordt van woningbehoeven- De heer N, v. Weizen, Trot. Chr. :te op, dat dit stijgende aantal l aanklacht is tegen de gang van ien op het terrein van de woning- Hü meent, dat, waar moge- men zich ervoor zal moeten itten om de woningnood te le en wegen en middelen te zoe- •n om de bouwactiviteiten te ver in. Gewezen werd op de plannen de woningbouwvereniging „Bui- ilust", waarvan de uitvoering zo tag verloopt. Ir. D. R. A. Stapel (VVD) wil- weten waarom niet blijkt hoe de ;egerven maandhuren van woning - :enden met het inkomen va" de ;adigden zijn verbonden. Hij vroeg B. en W. een mogelijkheid zien op redelijke termijn vraag en ibod in evenwicht te brengen. Drs. J. W. de Graaf (PvdA) stelde dat Oegstgeest een snel groej- dorp is en toonde dit met cijfers De „glans" van dit grote aan gaat er echter grotendeels af als ïen zich realiseert, dat deze wonin- en, die grotendeels in de vrije sector ebouwd worden, in het algemeen Ier duur zijn. Er zijn slechts woningwetwoningen fc'j De KVP-fraotie bij monde van neer P. v. d. Voort, drong even- aan op de verwezenlijking van plannen in „Buitenlust" en meen- dat een onderzoek naai- systeem iwnuttig kon zijn. h hun antwoord wezen B. en W. aanzien van de opmerkingen over woningbouw erop, dat de twee •ipunten zijn: gebrek aan bouw en de lage curve-prijs. Be- ngen van de laatste dagen ge- echter wat hoop in de goede iting, deelde de voorzitter mee. frigens zullen B. en W. zeker niet hoofd in de schoot leggen. Bejaardenwoningen Wat de bouw van bejaardenwonin- l(kn betreft, waaromtrent door enke fracties gesproken werd, hiernaar tl geen onderzoek worden ingesteld. Is deze woningen gebouwd kunnen orden dan zal het aantal zo klein jn, dat ook zonder onderzoek kan orden vastgesteld, dat er voldoen- e belangstelling voor zal zijn. In- ike de mededeling va" de heer der Voort over de voorberei den tot de bouw van een tweede ijaardencentrum zegden B. en W. LEIDEN Twee Leidse jongens i zestien jaar zijn in de afgelo- i nacht op de Oude Singel aan houden door een surveillerende po- bepatrouille. De knapen liepen met erstbomen te sjouwen, die zij van het Schuttersveld hadden weggeno men. i J, OEGSTGEEST Van het psy- Matrisch ziekenhuis „Endegeest" slaagden voor het eerste over- ingsexamen: de dames: J. M. M. an Beek. P. L. Boer. A. M. v. d. Heu el. A. C. v. d. Hof. A. Hogewoning. Louwerse. Y. M. v. d. Put, E. J. e la Rie. J. C. M. v. Steenbergen. M. de Wolff en de heren: F C. M. Eikhout. M. A. J. M. v. Griens- F. van Houten, P. J. J. van tooden J. C. M. Voesenek. I Voor het tweede overgangsexamen ■den de dames: P. J. v. d. Bout, p. S. Ebbink, M. E. C. Endel. C. fn. Heer, L. Kalkhoven, A. M. C. van jswijk en de heren J. R. Geersing. van Kampenhout. F. Poppen, A. i Witzier. [Het staatsdiploma ziekenverple- B: behaalden de dames: P. M. lkemade, J. E. Bogaard, M. P vns. de Graaf, M. A. Hagen, G. E. mers, C. E. de Ligny. M. B. van leizen. K. v. d. Wetering. A. Zwart- ioneveld. Marktberichten ÏP] LEIDEN 18 dec. Coöp Groente- 0 «d Fruitveiling: per 100 kg: Champig- ions 3-10 Appelen 19-30. Peren 23. lodljvle 55-90. Boerenkool 38-64, Ro le kool 21-37. Prei 41-94. Spruiten A 17-128, B 133-148. Tomaten A 430. Cien Middel 25-30. Witlof 146-213. per M stuks: Sla A 17-36. Per 100 bos: Mdery 25-38 HM pagina is ongecorrigeerd) toe daaraan de grootst mogelijke mewerking te verlenen. Het debat over de financiën lever de weinig nieuwe geizchtspunten op. De financiering blijft, moeilijk. Enke le leden van de Prot. Chr.-fractie bleken niet afwijzend te staan ten nzien van pogingen om grotere pro jecten te financieren uit lopende middelen en hoewel de heer W. G. Aldershoff daarvoor begrip vroeg, noch B. en W„ noch de raad in zijn meerderheid was daarvoor. Bij B. werd aangedrongen op alle mogelijke manieren pogingen te doen geld te krijgen voor die sportvelden. U it de discussies over het onder- Wiijs bleek, dat de wethouder wel kans zal zien de leerlingentoeneming in 1969 en 1970 op te vangen, mede doordat er beschikt kan worden over een aantal lokalen van het oude Rijnlands Lyceum. Bij het onderwerp recreates en ruimtelyke ordening kwam in het in het büzonder naar voren de ont wikkeling van de Morsebelpolder (thans genaamd plan Haaswijk). De Prot. Chr. fractie zag de huidige stedebouwkundige met als ideale fi guur- Zij wil een stedebouwkundige, die zich meer gelegen laat liggen aan de ideeën uit de raad. De andere fractie hadden minder bezwaren tegen de stedebouwkundi ge en B. en W. merkten op. dat tus sen de leden van de Prot. Chr.-fraotie en het college over de stedebouwkun dige allure van het naoorlogse Oegst geest de meningen zover uiteenlopen, dat het moeilijk wordt daarover te discusiëren. Tegenover de kritiek van de Prot. Chr.-fraotie wilden B. en W. een woord van los en waardering laten horen. De P. v.dA.-fractie meende dat in het kader van een goede voorbe reiding van de plannen een bepaald „studiebedrag" moet worden uitge trokken. waardoor het mogelijk zal kunnen zijn dat B. en W. en de raad eens in andere plaatsen nieuwbouw wijken gaan bekijken. B. en W. stem men in met het idee om eens op stap te gaan en nieuwbouw te gaan be zichtigen. De heer N. van Weizen merkte naar opleiding van de opmerking van B. en W.. dat hü, gelet op wat Kerstzangavond in St. Josephkerk ""WASSENAAR De jaarlijkse kerstzangavond voor alle gezindten, die nu voor de 9e achtereenvolgende keer in Wassenaar wordt gehou den, zal plaats hebben op vrijdag avond 20 december om 8 uur in de St. Josephkerk aan de Parklaan. Aan de avond zal medewerking worden verleend door drie koren: Stella Maris. Cantate Domino en een jeugdkoor. Burgemeester M.R. W. J. Geertsema zal een inleidend woord spreken, pastoor J. de Bouvère ver zorgt de schriftlezingen en het slot gebed en de korte toespraak zal wor den gehouden door de ëervormde predikant ds. J. A. G. van Zanten. de stedebouwkundige heeft gepres teerd, evenwel bevreesd was voor de realisering van datgene, wat men in Oegstgeest zo graag wil. Misverstand Over de middenstand werd hoofd zakelijk gesproken met betrekking tot de Kempenaerstraat en omgeving (het oude winkelcentrum) B. en W. OEGSTGEEST Een groep leer lingen van het Rünlands Lyceum in Oegstgeest organiseert deze week diverse activiteiten om geld büeen te brengen voor het herstel van de lagere technische school in Agua de Dios, een lepradorp in Colombia. De helf van het gewenste bedrag van f 10.000 is reeds door de leerlingen Individueel verdiend. Om het ontbrekende bedrag bijeen te krügen is onder meer een Colom biaanse markt en fancyfair georga niseerd in het oude lyceum aan de Tromplaan. Deze is vandaag nog ge opend van 13.00 tot 21.00 uur. Voorts Ls er een autowascentrale. waarvan men op dezelfde uren gebruik kan maken. Ook zaterdag bestaat hier toe gelegenheid. Tot slot is er een babysit- en kar weiencentrale (tot en met vrüdag) van 12.0024.00 uur. Wil men hiervan gebruik maken, dan kan men zich telefonisch in ver binding stellen met nummer 52900. Gemeentelijke diensten gesloten LEIDERDORP De gemeente lijke diensten van Leiderdorp zün op 27 december a.s. voor het publiek ge sloten. Het huisvuil wordt op maan dag en dinsdag 23 en 24 december nog normaal afgehaald. Verder zal in de kerstweek niet meer worden gereden. De volgende ophaaldienst vindt plaats op maandag en dinsdag 30 en 31 december. De directeur der bedrüven verzoekt de medewerking van alle inwoners om het extra-huis- vuil in plastic zakken te doen en deze zakken bü de eerstvolgende op haaldienst naast de vuilnisemmers te plaatsen. Kerstviering in Voorschoten VOORSCHOTEN Voor het eerst dit jaar zullen de drie grootste ker ken van Nederland met een geza- meniyk kerstblad uitkomen. De raad van Samenwerkende Kerken uit Voorschoten heeft besloten dit blad ais representatie van de gezamen- lüke kerken te verspreiden. Na de gebruikelyke oecumenische dienst vrüdagavond in de Dorpskerk, die in het teken van deze versprei ding zal staan, zullen vrüwilligers op pad gaan om iedere inwoner van Voorschoten dit blad aan te bieden. In samenwerking met het gemeen tebestuur heeft er maandag 23 de cember 's avonds om half acht een b jeenkomst plaats op de Voorstraat- Tüdens deze büeenkomst zullen kerstliederen gezongen worden en aan het slot zal burgemeester L. de Kool een kerstverhaal voorlezen. De harmoniegezelschappen Benve- nuto en Laurentius en ook de koren van de verschillende kerken in Voor schoten zullen deze büeenkomst op luisteren. VOORSCHOTEN Vanmiddag is aan de Rüksuniversiteit in Utrecht gepromoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid de heer A. B. Vaandra ger (35) uit Voorschoten. De promo tie geschiedde op het proefschrift: „Overheid en sociale zekerheid voor boeren en tuinders". Het zijn ver kenningen rondom de integratie van de zelfstandige agrarische beroepsbe volking in het kader van het sociale zekerheidsbeleid in Nederland. Enkele van zün stellingen, die in dit proefschrift zün opgenomen, lui den: Het is een leemte in de be staande opzet van het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw, dat niet is voorzien ln een procedure van beroep tegen de beslissingen van het fondsbestuur. Het verdient aan beveling om aan de door een minis ter aaneengesloten te vervullen ambtsperiode een limiet te stellen van twaalf jaar. Aan de totstandko ming van een volksverzekering tegen het risico van langdurige arbeidson geschiktheid een verzekering, die voor de zelfstandigen een bodem-ka- rakter dient te dragen moet een hoge prioriteit worden toegekend. H-t, pr fri ft bevat de re ten van een onderzoek naar net langzaam op gang gekomen en toch voortschrüdende proces van integra tie. dat ook de zelfstandige agrarische bevolking in allerlei maatregelen van de overheid ten behoeve van de sociale zekerheid heeft ingeleid en opgenomen. Juist in de kringen van land- en tuinbouw was de weerstand tegen zulke maatregelen, deels door onverschilligheid of zelfs afkerigheid, taai en duurzaam. De heer Vaandrager legde in 1952 het eindexamen af aan het Mamix- gymnasium in Rotterdam, waarna hü in Utrecht rechten studeerde het doctoraal examen (vrüe studierich ting) werd behaald in 1960. Thans is de heer Vaandrager in dienst bü de Nederlandse Christelüke Boeren- en Tuindersbond in Den Haag in de functie van secretaris voor sociale en akkerbouwaangelegen- heden. Promotor was prof. mr. J. J. M. van der Ven. gewoon hoogleraar in het arbeidsrecht, de sociologie van het recht en de wysbegeerte van het recht. Dr. A. B. Vaandrager is een aantal jaren lid geweest van de Voorschotense gemeenteraad, welke raad hü op eigen verzoek verliet. deden de toezegging, dat zodra zü zelf een inzicht hebben over de mo- gelükheid van de reconstructie van dit winkelcentrum, de raad daarover zal worden ingelicht. Een week markt wRzen B. en W. wederom af. De Prot. Chr.-fractie vroeg voorts naar autoherstelplaatsen en naar de toestand van de Haarlemmertrek vaart, naar de ontgronding van de Voorhofpolder en de vestiging van een tweede postkantoor. B. en W. antwoordden hierop, dat in het be stemmingsplan „Haaswijk" grond zal worden aangewezen voor een garage- bedTüf Over de ontgronding is op korte termijn geen uitspraak te ver wachten. Inzake de postale voorzie ningen in Oegstgeest-noord kon de voorzitter medelen, dat er binnenkort een postcaravan zal komen in de om geving van de Irislaan. De WD-fractie wilde tevens uit de aanwezige overschotten op de gewo ne dienst een fonds vormen voor sa nering van het rioolstelsel. B. en W. konden hiermee instemmen. De Wilbertdrummers kregen hun subsidie zonder dat er veel over werd gediscussieerd. Moelyker lag het met de Leidse Muziekschool, die ook in Oegstgeest lessen geeft Besloten werd het subsidiebedrag van f45000.- goed te keuren en een vertegenwoordiger van Oegstgeest in de Stichting te be noemen. Dr. ir. J. D. Dorgelo (VVD) heeft zich hiervoor beschikbaar ge steld. Een gewüzigde subsidie voor reclasserings instelling werd goedgekeurd. Daar B. en W. uitvoerig antwoord hadden gegeven op de vragen die door de raadsleden waren gesteld bü het begrotingsonderzoek. kon de be handeling van dit deel vlot verlopen. LEIDEN De heer H. van Wou denberg is afgetreden als voorzitter van de plaatselüke commissie van toezicht op de bioscopen in Leiden. Hü wordt in deze functie opgevolgd door de heer J. G. Wilterdink. De af getreden voorzitter is sinds 1937 lid van de commissie geweest. Tüdens de gistermiddag gehouden jaarlükse commissievergadering heeft burge meester Van der Willigen hem lof toegezwaaid. De heer Van Wouden berg ontving namens het gemeente bestuur een presse-papier. Als nieuw lid is tot de plaatselüke bioscoop commissie toegetreden mevrouw H. de Jong-Steenhof. LEIDEN/VOORSCHOTEN ,De Leidse Vogelvrienden" houdt ln sa menwerking met de „Vogelkring Schoten" (België) zaterdag en zondag een internationale vogeltentoonstel ling. In het Bondsgebouw aan de Leidseweg in Voorschoten zullen meer dan 550 door keurmeesters geselec teerde zang. en kleurkanaries, tropi sche vogels. gras- en grote parkieten en agaporniden te zien en te horen zün. Nationale - Nederlanden op Parijse beurs DEN HAAG (ANP) Op verzoek van Franse bankiers heeft de Natio- nale-Nederlanden NV er mee inge stemd dat de aandelen van de ven nootschap, ingaande gisteren, ook op de Parijse beurs zullen worden ver handeld. Aan Nederlandse fondsen worden op de effectenbeurs in Parijs behal ve de aandelen van Kon. Olie, Phi lips en Unilever tot dusverre alleen die van AKU Amro. Inter-Unie, Ro- beco en sinds kort KZO genoteerd, zegt Nat. Nederlanden in een com muniqué. LEIDEN Als uitvloeisel van het onlangs ln Utrecht gehouden congres van de Scholieren Be langen Organisatie is in Leiden door de lyceïste Yvonne Verlind de Scholieren Aktiegroep Leiden opgericht (SAL). Het actiepro gramma bevat vier hoofdpunten: 1. medezeggenschap van leerlin gen in de besluiten van de rec tor; 2. testen van toekomstige lera ren op hun doceercapaciteiten; 3. opheffing van de censuur op schoolkranten; en 4. het opnemen van discussie lessen in het lesrooster. Wat betreft de medezeggenschap pleit de SAL voor het in het leven roepen van een schoolparlement, dat met de rector dient te vergaderen over zaken die verband houden met het schoolbeleid. Het is noodzakelük, aldus de „proclamatie" van de SAL, dat toekomstige leraren tüdens hun universitaire opleiding behoorlük on derricht in didactiek krügen. Een proefjaar zonder vaste aanstelling voor leraren lükt de SAL gewenst. Aangaande de vrijheid van schrü- ven in het schoolblad wordt enstige verontrusting uitgesproken over de beknotting van die vrüheid door de rector. Een ander punt, waarvoor de SAL zich zal beüveren, is het opne men van tenminste twee discussie lessen per week in het lesrooster. De ze discussielessen zouden benut moe ten worden om in een klas over ac tuele zaken te praten. Een stencil, waarin deze plannen zijn toegelicht en een bijbehorende vragenlüst, zijn aan alle leerlingen verenigingen van middelbare scho len in Leiden en omstreken ge stuurd. WASSENAAR Ook gisteren heeft de Wassenaarse gemeente raad nog bijna 4 uur besteed aan de behandeling van de begroting voor 1969 en aan de vragen en antwoorden, die in voorlopig ver slag en memorie van antwoord waren verzameld. Vele punten, het gemeentebeleid betreffende, passeerden de revue. Een van de belangrijkste punten van discus sie was het beleid, dat in de na bije toekomst gevoerd moet wor den ten aanzien van de verkoop van bouwgrond. Door enkele sprekers werd opge merkt dat er de laatste tüd veel grond verkocht is voor de bouw van weningen ln de z.g. vrije sector, waarvan voor een belangrük deel niet-ingezetenen van Wassenaar pro fiteren, terwijl de gemeente zelf nog een wachtlijst van ruim 1000 woning zoekenden heeft. Door het college was uiteengezet, dat verkoop van de ze grond nodig is voor financiering van de woningbouw in totaal en dat temporisering van deze verkopen ren teverlies met zich mee zou brengen. De heer C. E. van den Berg (KVP) pleitte ervoor, de nog aanwezige bouwgrond zoveel mogelük te be stemmen voor woningen voor de ei gen woningzoekenden. Het nadeel van de rentelast, dat daaruit voortvloeit kan misschien gecompenseerd wor den door gebruik te maken van de reserves van het grondbedrüf. Deze gedachte bleek weerklank te vinden in de raad, o.m. bü mr. A. van Vuu- re. (VVD). Ir. M. Eiion (prot.chr.) was het er mee eens, dat in de eerste plaats een oplossing gevonden zal moeten wor den voor de sociale woningnood, maar hij achtte het anderzijds niet juist, dat alle nog beschikbare grond voor Wassenaarders gereserveerd dient te worden. Zoals burgemeester mr. W. J Geertsema aan het slot van de dis cussie opmerkte, was het niet de be doeling nu reeds een beslissing ten principale over dit onderwerp te ne men Het is echter büzonder nuttig geweest, dat de raad zich hierover heeft uitgesproken en het college zal daarmee bü de bepaling van het be leid rekening houden. De sanering van de dorpskom maak te een onderwerp van bespreking uit. De heer A. Lodder (BP) pleitte voor een snellere voortgang van de sanering de heer A. C. Duüvestün (KVP) vestigde de aandacht op en kele gevaarlijke situaties, die door het afbreken van oude panden zün ontstaan en ir. M. Elion (prot.chr.) vroeg een nota over de toekomstplan nen ten aanzien van de oude kom van het dorp. Wethouder dr. J. J. M. Veraart, sprekend namens de door ziekte af wezige mr. N. W. A. Brink wees er op, dat er toch een regelmatige voort gang is in de komsanering. Er zün enkele gevallen van panden waarover een onteigeningsprocedure gaande is. Er zal de raad binnenkort een nota worden aangeboden over de komsa nering. De raad hield zich voorts bezig met de kwestie van de woonschepen, die op het ogenblik nog ;elegen zün in Princehaven en die in de toekomst overgebracht zullen moeten worden naar de nieuwe woonschepenhaven. Ir. M. Elion (prot.chr.) vroeg in verband met de plannen voor de aan leg van een algemene begraafplaats zeer deskundige adviseurs in te scha kelen. De burgemeester zegde dat toe. Ir. K. W. Nleuwzwaag (WD) vroeg de aandacht voor de büzonder hoge klassebezetting van de Wethou der Huibregtseschool. De Europa- school, die op niet zo grote afstand van de Huibregtseschool gelegen is, geeft een dalend aantal leerlingen te zien. Kan hier misschien een oplos sing gevonden worden door het ma ken van een rayonindeling? Wethouder mevr. A. J. Ie Coultre- Foest antwoordde, dat de Wethouder Huibregtseschool wellicht binnenkort de grens bereiken zal, waarboven een nieuwe leerkracht kan worden aangesteld. Het teruglopen van het aantal leerlingen van de scholen in het zuiden van de gemeente en ook in het dorp baart inderdaad wel enige zorg. Mr. A. van Vuure (WD) pleitte er voor het gebied van Meüendell tot beschermd landschap te verklaren. De burgemeester antwoordde, dat naar de mogelükheden daartoe een onderzoek wordt ingesteld. De ontwikkelingen op het landgoed Duinrell kwamen ter sprake. Mr. A. van Vuure (WD) vroeg zich af of niet de tijd gekomen was bepaalde ontwikkelingen wat af te remmen. Hü had daarbij het oog op de hal met de speelautomaten en op de vergun ning voor het gebruik van een ge luidsinstallatie voor danshen in de open lucht. De heer A. Lodder (BP) zei, dat omwonenden van deze geluidsinstal latie inderdaad hinder ondervinden niet name in de omgeving van de Ja gerslaan. Mr. Geertsema antwoordde dat politie en gemeentebestuur geen klachten hebben gekregen. De ont wikkeling op Duinrell wordt door het college nauwlettend in het oog ge houden. De raad aanvaardde tenslotte de begrotingen voor 1969 en nam nog een aantal beslissingen over subsidie verzoeken. Yvonne Verlind LEIDEN Als zoveel Leidse echt paren die de periode tussen de twee wereldoorlogen hebben beleefd, kun nen de heer en mevrouw P. Blan- kenstynPelt veel verhalen over „die goeie tijd". Er komen allerlei ver halen los over voettochten van Lei den naar Katwük en terug, over fietsen naar het werk in Utrecht door weer en wind, en over samen op de tandem het IJsselmeer rond. En er is nu alle reden om een ge sprekje met de heer en mevrouw Blankenstün aan te knopen. Van daag zyn ze namehjk op de kop af 50 jaar getrouwd. In de woonkamer staat het vol bloemen. „Dat is de hele week al zo, me neer, de één na de ander komt bloe men brengen", glundert mevrouw Blankenstün. Er wordt een fotoboek aangedragen, dat een beeldverslag geeft van de feestelijkheden op de ondertrouwdag, vorige week maan dag. De kinderen verrasten vader en moeder met een rijtoer per koet» door de stad. „De hele straat liep uit. We wer den afgehaald door een koets met paarden met witte pluimen ervoor. Daarna zün we naar de meelfabriek gereden, waar een muziekkorps stond opgesteld. Fantastisch was dat. Ten slotte zün we achter de muziek naar huis gegaan". De heer Blankenstün vertelt, dat hij voor zün pensionering voorman vakman bü de Lichtfabrieken ls ge weest. Stil zitten ls hem vreemd. De hele omgeving fietst hü af als het weer dat een beetje mogelük maakt. En voor een duik 's zomers ln hel buitenbad schrikt hü ook niet terug. „En dan doe ik nog de nodige huis houdelijke klusjes". Zün vrouw houdt evenmin van lang uitslapen. „Er ls genoeg te doen in huis, en ik hou veel van mooie meubeltjes". Het gouden echtpaar heeft 4 kin deren. 8 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen. Bruid en bruidegom hebben gesprekstof te over om er vanavond een gezellig feest van te maken. OEGSTGEEST Vanochtend is een negentienjarige autobe stuurder uit Warmond met zijn auto in de Haarlemmertrekvaart gereden. De Warm^nder, die uit de richting van Sassenheim kwammoest uitwijken voor een tegenligger. Door de gladheid raakte de auto in een slip, kwam in de berm terecht en dook ver- volgens het water in. De bestuur der wist door het portierraampje te ontsnappen en bleef behou dens een nat pak ongedeerd. De auto moest door een takelwagen op het droge worden gebracht. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15