'KNAU-leiders leven bij angst van atleten' „Tegen Benfica kan je voetballen" Comité Fred van Herpen (in de bres voor Westphal) Amateurs maken het profs gemakkelijker Ajax-doelman Gert Bals over loting: Merckx voor het eerst naar Tour Zesdaagse van Amsterdam Loting Europa Cup bekerwinnaars Competitiestanden Leidse hockeyclubs Tilly geëerd v. d. Made met dahlia Tennisteam eerst tegen Tsjechen PAGINA 6 WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllilllllllllllllllillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llllllllllillllHIIIIIIIIIIIIIIIIII/.llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllliillllllllllllllllillllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll1 (Door Bert Paauw) LEIDEN Het gist en het spookt nog altijd in de gelederen van de Koninklijke Neder- t landse Atletiek Unie. Voor en tijdens de Olympische Spelen „zwom" de Unie in de vele inci- denten, daarna bleef het vreemd genoeg nogal stil, maar de storm zal op 14 december stellig weer in volle kracht opsteken als op een buitengewone algemene vergadering van de KNAU in Amsterdam de zaak-Westphal aan de orde komt. Een commissie van wijze lieden: mr. J. A. de Roy van Zuydewijn, Jan de Vries. Rein de Waal. mr. H. S. van Straaten en Eef Kamer beek (met uitzondering van de laatste geen insiders in de atletiekgemeenschap) zal dan haar oordeel over de betrokkenen in deze affaire geven. BRUSSEL (ANP) De Belg Eddy Merckx heeft gisteren in Brussel be kendgemaakt dat hij zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk 1969. Voor de oui vi.v.'jl.ampicpc oi? d:t jaar de Ronde van Italië op zijn naam schreef, zal het zijn debuut zijn in dit grote Franse wielereve- nement. Lang niet iedereen is gelukkig met de instelling van de commissie door KNAU-voorzitter Jutte' op deze basis. Er zijn al stemmen op gegaan die zeggen dat de KNAU outsiders nodig had. eenvoudig om dat zij zelf niet meer in staat was de vuile ivas te reinigen. Anderen trekken de competentie van de commissie in twijfel. Onder hen be vindt. zich de Spartaan-atleet Fred van Herpen, kampioen van Ne derland 400 meter. v.d. Heyden zo'n positie kan inne men. Die man is ouddirecteur van Philips en leeft nog in de gezagsver houdingen van de negentiende eeuw. Al heb je nu rond de wereld gereisd en gloeilampen verkocht dan wil dat nog niet zeggen dat je ook verstand hebt van technische atletiekzaken. Wat Mieke Sterk over hem zei op de tv was tamelijk cru. maar het is de waarheid. Hij zegt maar alles of er nu meisjes bijstaan of niet. Wy zou den het wel anders willen, bijv. een college van bondstrainers, gerecru- teerd uit het NATV trainersvereni ging), dat liet technisch beleid uit stippelt. Er zou dan een administra tieve kracht aan moeten worden toe gevoegd. De bestaande situatie, waar bij de technische leiding in handen is van een administratieve man (Moerman), moet veranderen Van Herpen, in het gewone leverf leraar Duits aan het Fioretti College in Lisse. maakt deel uit van een co mité dat probeert coach Westphal voor de KNAU te behouden. In dat comité zitten o.a. Lidy Makkinje- Vonk. Rudo Lievense en Sjouk Tel. Een aantal bekende atleten heeft, volgens v. Herpen zijn sympathie betuigd met het streven van dat co mité maar wil liever niet met name genoemd worden. „Ze houden zich klein", zegt Van Herpen. ..want ze zijn bang in de toekomst leuke reis jes te missen. Dat is ook de kracht van de KNAU-leiders. Ze le ven bij de angst van de atleten". In de kring van dit comité is men niet optimistisch, maar men wil toch een poging wagen. Een gesprek met Van Herpen, die een dagboek heeft bijge houden over de wijze waarop het conflict zich ontwikkelde leert dat 't rapport van de commissie van wij- re mannen de rust in de KNAU niet zal herstellen. Want het conflict zit dieper dan de zaak-Westphal. het gaat in feite om de volgens Van Herpen verouderde structuur van de Unie. Show Van Herpen over de commissie: ..Dat is de grootste show die je Je kunt voorstellen. Dat ze het lef heb ben om te denken dat wij ze niet doorzien. Tijdens de onlangs in Utrecht gehouden vergadering, waarop de commissie naar de klach ten luisterde, werden we (het comi té) niet voor 11 uur avonds ge- hoord. Toen kwam één van de offi cials naar builen en zei tegen ons dat het te laat was geworden om nog verder te gaan. Dat hebben we niet genomen en we hebben nog met de commissie gesproken tot half één Maar volgens mij is de neutraliteit verdwenen. Jutte heeft die mensen immers zelf benoemd. De commissie begon al direct met: jullie zijn niet objectie en bekijken de zaken van één kant. Dat is onjuist. Zo'n com missie moet alleen maar luisteren en niet van te voren een bepaald stand punt innemen. Dan is Kamerbeek aan de commis sie toegevoegd voor de .inside infor mation". Hij hoort er helemaal niet by. Hy heeft trouwens geen stem recht. dus kunnen ze hem net zo goed wegsturen. Er zijn genoeg anderen die die informatie kunnen geven Aan de pers vertelde hij dat hij zo fijn samenwerkte met Jo Moerman. Ik loop al heel wat jaren mee in de j atletiek en ken Kamerbeek goed. Als j er eentje altijd wat op de KNAU had aan te merken was hij het wel". Waarom uiten de atleten hun grie ven tegen de KNAU niet via de Top sport Commissie (Rudo Lievens. Mie ke Sterk. Greet Versterre en Ben Lesterhuis) die voor dat doel een paar jaar geleden is opgericht? Ch-er de rol die Unie-voorzitter Frans Jutte in de kwestie heeft ge speeld en nog speelt. i6 Van Herpen niet te spreken. Hij zegt: ..De heer Jutte is een vriendelijk man, maar hij wil te veel schipperen. Hij is niet iemand die een knoop kan doorhak ken. Hij zei dat Westphal mee naar Mexico had moesten gaan en achter af een klacht had kunnen indienen. Maar dan was de hele zaak in de doofpot gestopt. Nu is meneer Jutte in de Atletiekwereld (het atletiekor- gaan) stemming aan het kweken te gen Westphal. Ook heeft Jutte des tijds nogal vreemd gehandeld door duidelijk te laten blijken dat hij niets zag in de afvaardiging van een 4x 400 meter ploeg naar de OS Nou. dat verwacht Je toch niet van een voorzitter. Er zijn overigens nogal wat mensen die denken dat wij kwaad zijn op de KNAU omdat we niet naar Mexico zijn afgevaardigd. Dat is onzin. De KNAU heeft ons voorgedragen bij het Ned. Olmypisch Comité en ik weet dat Moerman voor ons gevochten heeft. Nee. als we iemand iets kwalijk zouden moeten nemen. zx>u dat het NOC zijn. Hoe is de houding van Van Herpen te nopzichte van Wil Westphal nu de gemoederen wat zijn bedaard? ,Jk sta nog altijd voor de volle honderd procent achter hem", is de eerste reactie van de lange Spartaan- atleet, die er onmiddellijk aan toe voegt: „Men zegt dat hij de ploeg in de steek heeft gelaten, maar dat was het enige juiste wat hij kon doen. Westphal zal door de vele verwikke lingen rond een tweede coach, muur vast. Door de vele publiciteit Is er nu een kans dat er een beetje eerlijk heid in de zaak komt. Over een aan tal jaren kunnen we daar dan, vol gens mij. de vruchten van plukken Wil is voor mij", vervolgt hjj. „de beste trainer voor de sprintafstanden Niets is hem teveel. Je kunt altijd bij hem eten. slapen en dikwijls maakt hij je trainingsschema's nog diep in de nacht. Het is voor hem levenswerk, terwijl het voor ons eigenlijk alleen maar een hobby is. De KNAU noemt Wil een lastig man netje. maar wat is lastig? Is Iemand soms lastig omdat hij niet doet wat zij willen? Voor de atleten wil hij altijd het beste, misschien ls dat voor hen wel lastig. Hij heeft het de laatste tijd' erg moeilijk en ls ook duidelijk ouder geworden. Door de vele kritiek is hij aan zichzelf gaan twijfelen". (Over de verhouding M oer man - West - phal. „Het heeft nooit zo best gebo terd tussen die twee. Ik stond er zelf by toen Moerman tijdens een training in Haarlem tegen Westphal zei: „ventje, ventje, na Mexico re kenen we wel af". Ook het feit dat er dit jaar een ploeg naar Sankt Mo ri tz is gegaan, zat Moerman niet lek ker. Wil had al diverse malen om zo'n trip gevraagd, maar Moerman zei dan steeds: „Het NOC betaalt niet". Later vertelde iemand van het i NOC aan Wil dat zij het al drie I maal hadden voorgesteld. Toen is al les alsnog geregeld, maar buiten J Moerman om. Moerman wilde niet naar Sankt Moritz omdat er nog een landenwedstrijd tegen Frankrijk op het programma stond".) Spreektijd Wat is het comité van plan te doen op 14 december? „Ik heb spreektijd aangevraagd bij meneer Jutte" .zegt Van Herpen, „maar ik kreeg een nietszeggende brief van hem. Daarin schreef hij dat hij gemakkelijk een aantal atle ten zou kunnen optrommelen die te- gens ons waren. Verder schreef hij nog dat een botsing tus sen de atleten op de vergadering niet erg plezierig is. Nou. ik ben bereid te gen wie dan ook mijn standpunt te verdedigen, maar ze willen ons ge woon geen kans geven. Reken er maar op dat zy geen avond meer thuis zijn, maar zich goed aan het organiseren zijn voor de 14de. Wij zijn in het nadeel om dat we geen kader hebben. We wach ten nu de vergadering af. Eerlijk ge zegd verwachten we wel dat het ver keerd voor ons zal aflopen gezien de weinige „echte" steun die we tot nu toe ontvangen, uitgezonderd de dis tricten Utrecht en Twente. Maar wat er op 14 december ook zal worden be slist, ik blijf gewoon doortrainen on der Westphal. Dat is voor mij geen enkel probleem". Is hy niet bang dat. het Unie-be stuur hem. naar aanleiding van zijn uitlatingen, zal straffen? „Daar geloof ik niet erg in. In de periode rondom de OS verwachtten we een spreekverbod. Dat is jammer genoeg niet gebeurd. Anders waren we natuurlijk de eersten geweest om die maatregel te negeren. Ze begre pen wel dat niemand in deze tijd zo iets nog zou nemen. Ze zyn wel bang voor de pers. Meneer Jutte zei tegen ons: „Jullie moeten niet zoveel ver tellen aan de kranten". De KNAU is nu eenmaal altijd een vry onbe duidende bond geweest die weinig in het nieuws kwam. Maar nu er dit jaar atletes van wereldklasse waren en er schandalen ontstonden kwam daar verandering in. Nu kunnen ze hun fouten niet meer verbergen en komt alles vry onverwacht aan het licht. Voor een schorsing ben ik helemaal FRED VAN HERPEN niet bang. Er zijn mensen die bewe ren dat een schorsing mij niet zoveel meer doet omdat ik m'n top al heb bereikt. Maar ik ben pas 25 en nor maal gesproken zou lk mijn top nog moeten bereiken. Doordat ik op jonge leeftijd de top bereikte en al lang meedraai, lykt het alsof ik al oud ben". Dit relaas lykt afkomstig van een verbitterd man. Dat is een verkeerde conclusie. Van Herpen spreekt op rustige en beheerste wijze, eigenlijk ietwat spottend, over alles wat zich heeft afgespeeld. „Ik neem", besluit hij, .alle consequenties voor wat ik JENDROSSEK IS TE DUUR VOOR NAC BREDA (GPD) De onderhande lingen over de transfer van de 20- jarige FC Köln-speler Juergen Jen- drossek tussen het bestuur van deze Keulse club en het bestuur van NAC in Bredia, zijn na drie dagen van lo ven en bieden gisteravond definitief afgebroken. FC Kölm bedong namelijk eea transfersom die circa anderhalve ton bedroeg, een bedrag dat te hoog is voor NAC. zo vertelde een zegsman van de Bredase eredivisieclub. NAC vindt het jammer dat geen over eenstemming met het bestuur van de FC Köln kon worden bereikt want Jendrossek was graag naar Breda gekomen. AMSTERDAM (GPD) De profs zullen het naar het zich Iaat aan zien in de derde zesdaagse van Amsterdam (12 tot 18 dec) niet ui termate moeilijk krijgen. Zij zijn ver lost van de „verplichte figuren" in de middag, omdat de houten piste in de RAI vier uur lang het strijdperk zal zyn voor elf amateurkoppels. Amsterdam krijgt dus de primeur van de meest komplete toekomstzes- daagse tot nu toe. omdat er in die vier middaguren een fors program ma wordt afgewerkt met sprints, af val wedstrijden en een ploegkoers. Op die piste is dan geen ruimte voor de elf prof-koppels. Organisator Kurt Vyth is gelukkig met deze ingreep in het gebruikelijke zesdaagse patroon .De profs krijgen nu voldoende rust" zegt hij. „ze hoeven nu niet naar doping te grijpen om deze zes daagse goed te volbrengen. Dit alles zal ook de levendigheid van net avondprogramma ten goede komen." Een dopingcontrole door de organisa tie is er niet. Kurt Vyth wilde die „slappe" mid daguren kwijt en vond samen met zijn adviseurs Arie van Vliet en Piet Liebregts een formule voor de amateurs. Deze strijden om een prij zenpakket ter waarde van 5.000 gul den. de profs om 50.000 gulden. Daar bij begrepen de Alfa Romeo ter waar KURT VYTH veel geld GENEVE (ANP) De gisteren in Genève gehouden loting voor de kwartfinales van het Europese toer nooi voor bekerwinnaars luidt als volgt: Ski Og Lyn Oslo (Noorwegen) Barcelona «Spanje), FC Köln (W.- Duitslamd)Freja Randers (Dene marken). AC Torino (Italië)—Slo- van Bratislava (Tsjecho-Slowakije). Dunfermline Athletic (Schotland) - West Bromwich Albion (Engeland). de van ruim 15.000 gulden. Het totaal bedrag, dat met deze zesdaagse is gemoeid wilde Kurt Vyth niet noe men. „Erg veel geld", zei hij „twin tig procent meer dan vorig jaar". De volgende elf koppels zullen in de grote zesdaagse ryden: Lykke- Eugen. Janssen-Altig. De Wit-Koel, Bugdahl-Renz, Post-Duyndam, Beg- hetto-Pfenninger, Oldenburg-Kemper Frits Pfenninger-De Roo, Deloof-Se- vereyns. Baensch-Lawrie en Bongers- Le Greves. Het amateurveld is als volgt sa mengesteld: Stam-Nieuwkamp. Van de Ruit-Tabak, Loevestijn-Jansen, Renmeester-Gerrite, Kipping-Schnei- der, Pennings-Cornelissen, Gramser- Otten, Redeker-Bosschieter, Gerrit- sen-Aldershof, Van Loo-Degrise (Bel gië). Bakker-N iemeyer. HEREN i romotiekiasse A RHENEN «ANP» Een bloemen - kweker uit Rhenen heeft een nieuwe mauve-puberkleurige dahlia ver noemd naar atlete Tilly van der Ma de. De kweker, die zes jaar geleden ook al een dahlia naar toen nog Tilly van der Zwaard noemde, wilde de at lete met de nieuwe bloem eren voor haar prestaties ln het afgelopen sei zoen en het feit dat zij voor de twee de maal deel heeft genomen aan de Olympische Spelen. PRAAG (ANP) De Nederlandse ploeg zal in de halve finales van het toernooi om de Koning Gustaaf-be ker, dart. van 6 t/m 8 dec. in Bratisla va wordt gehouden, eerst uitkomen tegen Tsj.-Slowakye. De wedstrijd wordt vrijdagmiddag direct na de eerste halve eindstrijd tussen Dene marken en Zweden gespeeld. De ove rige halve-finalewedstrijden vinden op aterda#; Plaats en de finale op zondag. Togo 7—13 Hudito 6—6 Kameleon 78 Rapid 7—6 Amersfoort 67 Victoria 7—5 Leiden 7—7 Huriev 7-3 4de klasse A AMHC 711 Soubuxgh 6—6 Siseo 6—10 HLC 7—4 Forescabe 7-6 Noordwyk 6—2 VCL 6—8 Oeda 6—0 4de klasse R Saxenburg 6—11 Terriers 7—4 Hoorn 610 Bermebroek 7—3 Adelborsten 69 Zuidwij ok 6—0 Reigers 6—7 DAMES 3de klasse B HHYC 710 Alkmaar 7—6 Kraaien 710 Rijswyk 7—5 Randwijok 710 Siseo 74 Alliano© 78 Leiden 7—3 4de klasse B HDS 7—13 Zuidwijok 7—6 Saxenburg 810 Reigers 8-6 Foresoate 8—9 Noordwij k 6—4 Bermebroek 7—8 HLC 7—2 Tennis De Deense tennis speler Jan Lesohley heeft gister avond in Kopenhagen een verras sende overwinning behaald op Tom Okker. Hfj versloeg de Nederlander met 6—1, 63. „Ach, van die commissie komt niets terecht. Ze moeten wachten tot Kamerbeek ze bij elkaar roept, maar dat is nog niet gebeurd. Tijdens bui tenlandse reizen mochten we op een formuliertje onze klachten schrijven. We schreven dan altijd dat we drie bondscoaches en één officia) mee op reis wilden hebben. Maar er gaan nog altijd drie officials en één bondscoach mee. Je kunt net zoveel commissies benoemen als je wilt, maar wanneer Ome Jo iets niet wil dan gebeurt het niet. Moerman deelt de lakens uit. bemoeit zich met alles. Zelfs het declareren van de reiskos ten. wat normaal gesproken toch een zaak van de penningmeester is. loopt via hem. Ik wil best erkennen dat hy veel goeds heeft gedaan. Maar hy zit nu te lang op die ho ge post en is een dictator geworden. Ik vind dat er nu maar eens een an der benoemd moet worden. Moer man kunnen ze dan erelid maken of het kruis van verdienste geven. Van der Heyden Naast de heer Moerman maakt ook de heer Van der Heyden deel uit van de NTC (Nationale Techni sche Commissie) Van Herpen: „Het is vreemd dat AMSTERDAM/LISSABON (GPD) „Wij zijn niet eigenwijs als we denken en zeggen dat we van Europees topniveau zijn. Het is reëel om dat vast te stellen. Als wij ons zouden onderschatten zou dat gevaarlijk zijn. Wij, van het geroutineerde Ajax. zijn blij met een tegen stander als Benfica. ook een ploeg van Europees topniveau". Gert Bals. de aanvoerder van Ajax. voert de in deze dagen als gevleugelde Ajaxtaal bekend geworden opmerkingen aan over de gunstige lo ting voor de kwartfinale van het toernooi om de Europacup. „Benfica is een ploeg waartegen je kan voetballen" en „Benfica kent ons lang niet zo goed als Manchester United en Celtic". Maar Bals graaft dieper wanneer hij over kan sen praat want. welke club wint nu wanneer het gaat tussen twee topclubs van gelijk niveau. Bals: „Dat hangt af van kleine dingen. Je kunt wat minder geconcentreerd zijn, omdat je ergens over in zit. Dan zul je wel net even te laat bij een bal zijn. Je kunt een puist op Je bil hebben. En weer. dan kan je net even te laat bij een bal zijn. Zó verlies je. Want in een wedstrijd tegen een andere topploeg kun je dat niet hebben. Dan mag je niet te laat zijn. Te gen een ploeg als (Bals aarzelt even. omdat „ik wil niemand kleineren") Telstar, of NAC is het nog niet erg. Dan is er toch wel zoveel verschil in klasse, dan komt dat nog wel naar boven". Real Madrid moet vanavond nog spelen. Geen Ajacied twijfelt er echter aan of de Spaanse kampioen komt ook in de kwartfinale. Er is j ontspanning gekomen door het bericht dat het niet zal zijn ln een kwartfinale met Ajax. Waar in om? Waarin verschilt Benfica van de club uit I het buurland? Is het speltype niet gelijk? Waar- I om die opluchting? Bals: ..Real is gemeen, ge- i niepig. Ik geloof niet dat Benfica zo is. Real spuwt in het gezicht, trapt je tegen een enkel bij een corner, geeft je een knietje, drukt een elleboog ln je maag. Op momenten dat de bal er niet is. Op momenten dat de scheidsrechter niet kijkt. Op zulke momenten mag Je je niet laten gaan. Je moet geconcentreerd blijven. Want. reageer je. dan is het resultaat bereikt. Dan ben je uit je concentratie. Daar gaat het om. Van Benfica verwacht je dat niet". Maar. kan dan tegenworpen worden, meneer Cruz dan. Die achterspeler van Benfica. die een forse overtreding toch ook niet schuwt. Bals weer: „Dat is anders. Een achterspeler gaat ver. Bij ons ook. Een Vasovic, een Hulshoff. een Suurbier. ze kunnen ook hard zijn. Ze nemen ook alles mee als de bal er ls. Dan is het maar net van welke kant je het bekijkt. Denk je Por tugees dan zeg je. die Vasovic ls hard. ben je Ajacied dan denk je: die Cruz speelt te gek. Maar weer. het ligt anders. Zij zijn zo als de bal er is. Als er een te groot gevaar dreigt te ont staan". De conclusie ligt voor de hand. Europa-Cup voetbal is keihard. Een forse overtreding kan worden gemaakt. Door Benfica. door Ajax. Aan voerder Bals accepteert dat. Is hij niet bang voor een besmetting door Real-praktijken. Hij was toch in Turkije waar Fenerbahce ook indruk maakte met geniepige momenten. Bals: „Ja. bij corners kreeg ik vaak een duw of een trap. Maak je dan herrie dan is je concentratie weg". Verwacht hij dan niet dat zoiets overgeno men moet worden om bij te blijven. Ook door Ajax. „Nee, want je naam gaat er helemaal aan. Bovendien, je heb er op den duur niets aan. Real komt er toch ook van terug". Bals meent dat tegenstanders het kunnen opvangen door een grote mate van routine. „Die hebben wij. Vorig seizoen al. Neem weer Real. Gento, waarbij je toch routine verwacht, spuwt naar Keizer. Maar Piet loopl gewoon weg. Kijk, dat verraadt routine. Je weet. dat Je er niet op moet reageren" Opnieuw heeft Benfica geluk gehad. Dat is Eusebio. de grote crack van Benfica. Op deze archieffoto huilt hij hete tranen na de nederlaag van Portugal tegen Engeland in 1966. de algemene reactie ln Portugese sportkringen op de loting van gisteren ln Genève. Men hoort echter niet alleen juichkreten ln het kamp van Benfica. Allereerst wijst men er op dat de zaken er op papier anders uitzien dan op het veld, temeer daar Ajax de komende wed strijd op eigen terrein en voor eigen publiek zal spelen. Men zal zich kunnen herinneren dat het juist Ajax was dat enkele jaren geleden Ben fica in Amsterdam verslagen heeft ln een vriend schappelijke wedstrijd (2—1). Het Benfica van die wedstrijd was toen op zijn hoogtepunt. Daar verscheidene grote spelers van toen nu buiten spel staan, is dat op dit moment niet meer het geval. De hele sportpers signaleert het, wedstrijd na wedstrijd. „Onze spelers hebben een klap gehad of zijn ziek en hebben zich niet kunnen herstellen", zegt de trainer van Benfica, Otto Gloria bijna iedere zondag. Het is inderdaad zo dat Benfica in drie van de vier recente wedstrijden om het landskam pioenschap, geen enkel doelpunt heeft gemaakt (0—0 tegen Sporting, 0—0 tegen Guimaraes en een complete afgang tegen Cuf, een van de zwakke broeders: 0—3). De laatste en vierde match, die van afgelopen zondag tegen Acade mica werd echter met 32 door Benfica gewon nen. „Naar lk hoop is dit het begin van algeheel herstel", zegt Otto Gloria. Het is inderdaad juist het probleem van herstel dat Benfica bezig houdt. „De gegeven termijn, tot bijna eind maart van het volgend jaar. is een groot voor deel", vervolgt Gloria. „In die tijd kan Euse bio, die sinds zijn operatie aan de knieschijf enkele maanden geleden geen of bijna geen doelpunten meer heeft gemaakt, zijn oude vorm terugvinden. Op het ogenblik is hij een zwakke afspiegeling van wat hij voor zijn operatie was. Torres en Simoes, die ook gewond zijn, hebben eveneens alle kans op hun oude niveau terug te komen". Ajax zal op korte termijn contact opnemen met Benfica over de data waarop de wedstrij den in de kwatfinale van het Europa-Cuptoer nooi worden vastgesteld. De wedstrijden moeten worden gespeeld tussen 15 december en 15 maart. Ajax-voorzitter Van Praag verwacht dat de wedstrijden in februari of maart worden ge speeld binnen een tijdsbestek van acht dagen, omdat „de trainer daar erg veel waarde aan hecht".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6