Rijnoord mogelijk gemeenteziekenhuis Warmonds raad begroting 1969 keurt goed Ravage op IJsselbrug Niet meer dan 50 ha voor electriciteits centrale Commissies in Gewestraad Leiden Noordwijker reed door na aanrijding „Radio - actief" transport Bromfietser aangereden RAAD VAN ZOETERWOUDE VRAAGT OM NOTA vrijdag 20 november 1908 leidsch dagblad pagina 9 (Van een onzer redacteuren) ALPHEN AAN DEN RIJN Het ziet ernaar uit, dat het protestants-christelijk zieken huis „Rijnoord" in Alphen aan den Rijn een algemeen zieken huis wordt. Het bestuur van de in Ermelo gevestigde Stich ting voor Christelijke Zieken verzorging in Nederland heeft besloten zich volledig terug te trekken van het beheren en be sturen van het Alphense zie kenhuis. Algemeen is de ver wachting nu, dat „Rijnoord" een gemeenteziekenhuis wordt. Binnenkort zouden de raad afgeronde voorstellen be reiken over de wijze waarop deze inrichting voor Alphen behouden kan blijven. Met de aankoop zou minstens een bedrag: van zes miljoen gulden ge moeid zyn. Daarbij komt dan nog eens zo'n anderhalf miljoen gulden om de noodzakelijke voorzieningen te treffen die „Rjjnoord" zullen moeten maken tot een aan de eisen van deze tijd aangetaste verpleeginrichting. P.V. „Warmond" gaat vergaderen WARMOND Hedenavond om 8 uur zal de postduivenvereniging „Warmond", in de zaal van hotel „De Zon" haar algemene ledenver gadering houden. Op deze avond zul len de prijzen uitgereikt worden, die deze zomer zijn behaald. Opstelling Warnuinda I WARMOND De opstelling van Warmunda I voor de thuiswedstrijd tegen DOSR uit Roelofarendsveen is als volgt samengesteld: A. v. Kam pen (doel), P. v. Putten, R. Clere, C. v. Westerop, H. Vergeer (achter), M. Schavemaker, Th. v. Rijn (mid den), M. Tysen, J. Meskers, A. v Staveren, W. Meskers (Voor). Korfbalprogramma c.k.v. „Warmond" WARMOND Voor de chr. korf balvereniging „Warmond" zijn voor zaterdagmiddag twee thuiswedstrij den vastgesteld. Het eerste twaalftal speelt om 2.30 uur tegen Val to I uit De Lier en Warmond A-aspiranten ontvangen om 2.30 urn' de TOP C- aspiranten uit Sassenheim. AUTO'S BOTSTEN OEGSTGEEST Op de kruising Korenbloemlaan-Dahlialaan botsten vanochtend omstreeks 7 uur twee personenauto's tegen elkaar, waarbij een 20-jarige tegelzetter uit Leiden aan het hoofd werd gewond. De te gelzetter zou geen voorrang hebben verleend aan een 38-jarige Katwjjkse automobilist. De auto's liepen zware schade op. Er zijn de laatste week op hoog ni veau besprekingen gevoerd. Daarbij waren betrokken het bestuur van de Ermelose stichting de regionale In specteur voor Zuid-Holland van de geneeskundige Inspectie van de Volksgezondheid dr. H. J. de Graaf uit Noordwijk, en Alphens burge meester, mr. R. M. Gallas. De moeilijkheden in „Rijnmond" ont- DEN HAAG/NOORDWIJK „Voor ik het wist was ik al weg", zo verklaarde een 21-jarige monteur, die zich voor de Haagse politierech ter moest verantwoorden, omdat hij na een aanrijding op de Rembrandt- weg in Noordwijk met de door hem bestuurde auto er meteen van door was gegaan. „Dat zal dan een schrik reactie zijn geweest", opperde de rechter. „Of een proberen om een ander voor de schade te laten op draaien en misschien wel, omdat u onder invloed van drank verkeerde", gaf de officier te kennen Verdachte had overigens wel reden gegeven tot deze kwade veronder stellingen, want hij ramde achtereen volgens drie auto's. „En zoiets doet een autobestuurder, die nuchter is niet, want die heeft dan allang op de rem getrapt", nam de officier van justitie aan, „Bent u die avond soms in café's geweest", vroeg de officier. Maar dat ontkende verdachte. „Alle autobestuurders maken wel lens een fout. maar om er dan van door te gaan, dat maakt het veel erger", zei de officier. Meer dan een maand had de politie nodig om deze dader van de aanrijdingen op te spo ren „U moet u eens indenken wat dat allemaal kost", opperde de rechter. De officier eiste f 100 voor de aan rijding en voor het doorrijden f 150 boete plus voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende vier maanden. Het vonnis werd conform die eis. De heer J. J. van Zonneveld te Leiden is geslaagd voor het examen Akte Tekenen L.O. stonden door financ. strubbelingen en een conflict tussen de leiding en het bestuur van het ziekenhuis, het verplegend personeel en de artsen. Het bereikte zijn hoogtepunt toen veer tien dagen geleden de bij de afdeling Aiphen aan den Rijn en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst aangesloten artsen, besloten geen patiëntenmeer te verwijzen naar kenhuis leaa Dr. H. J. de Graaf heeft de laatste week langdurige besprekingen ge voerd met het bestuur van de afde ling Alphen aan den Rijn en omstre ken van de Koninklijke Nederlandse Mij. tot Bevordering der Geneeskunst Algemeen was men van gevoelen, dat „Rijnoord" als streekziekenhuis een belangrijke functie kan vervul len en dat al het mogelijke moet wor den gedaan deze inrichting voor de Rijnstreek te behouden. Het bestuur van de Stichting voor Christ. Ziekenverpleging, waarvan ir F. C. van der Bout uit Sassen heim voorzitter is, heeft nu de ge neeskundige Inspectie van de Volks gezondheid laten weten, dat men de bevoegdheid tot het besturen van dit ziekenhuis volledig heeft prijsge geven. Dit besluit heeft dr. De Graaf direct ter kennis gebracht aan de artsen uit Alphen en omgeving tü- .lens een bijeenkomst in restaurant 's Molenaarsbrug". Het gevolg van deze toezegging was, dat de artsen onmiddellijk de boycot van „Rynoord" hebben opge heven en dat zij met ingang va n27 oktober hun patiënten weer verwij zen naar het Alphense ziekenhuis in plaats van naar een ziekenhuis in Leiden, Woerden of Gouda. Wat er nu gaat gebeuren is nog niet helemaal duidelijk. Daarover wordt nog een volkomen stilzwijgen bewaard. Ingewijden menen te we ten. dat het meest voor de hand lig gende is, dat „Rijnoord" als gemeen teziekenhuis met 'n algemeen karak ter zal blijven voortbestaan. De be moeiingen van burgemeester Gallas zouden in deze richting duiden. Het is niet aan te nemen, dat dit zieken- uis zal worden opgeheven, want aarvoor vervult het een te belang- ijke functie in deze streek. Hoe het ook zjj, er zullen spoedig iaden moeten worden gesteld. Het iekenhuis „Rijnoord" zal een krach- ige leiding moeten krijgen en moe ten kunnen beschikken over specia listen. die bereid zjjn met de direc tie als een hecht team samen te wer en. Wanneer deze leidingkwestie „Rijnoord" is nu stuurloos gere- eld is, zal het aantrekken van vol- oende verplegend personeel ook niet 1 te veel zorgen behoeven te baren. Zonder twijfel zal de gemeenteraad 'an Alphen aan den Rijn, eventueel iii samenwerking met de andere ge meentebesturen uit de Rijnstreek, be eid zijn een financieel offer te bren- jen, en de nodige fondsen ter be- chikking stellen, die het voortbe- taan van „Rijnoord" zullen moeten bewerkstelligen. In Alphen en omgeving wacht men iet spanning de dingen af, die in de omende dagen zullen gaan gebeu- en. Wanneer het gemeentebestuur an Alphen bereid is financiële me ewerking te verlenen zullen pro- Incie en rjjk zeker niet achterblU- en, zo meent men. LEIDEN Onder het wakend oog van de politie is gistermiddag om streeks half drie een hoeveelheid ra dio-actieve stoffen overgebracht naar het anorganisch laboratorium (Hugo de Grootstraat) naar het nieuwe che- miecomplex aan de Wassenaarseweg. In verband met mogelijk stralingsge vaar moesten voor dit transport vei ligheidsmaatregelen worden getrof fen. De radio-actieve stoffen, zowel in vaste als vloeibare vorm, werden In stevige loden kluizen op een vrachtauto geladen en naar de Was- senaarseweg gereden. Medische diensten Leiderdorp dokter Baikema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Zr. Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909. Oegstgeest dokter Hugenlioltz, tel. 51390. Voorschoten dokter James, Leid- seweg 51, tel. 2520. Voorschotense apo fcheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijk verpleging: Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan, tel. 2177. Warmond dokter Walenkamp, tel. 220. Zr. Muhlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, Voorhout, tel. 02532-8122. Zoeterwoude Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. LEIDEN Op de hoek Churchill- laan-Telderskade botsten gisteren een personenauto en een bromfiets tegen elkaar. De automobilist, een 38-jarige Leldenaar, zou geen voor rang hebben verleend aan de brom fietser, die op de Churchilllaan reed. De bromfietser, een 24-jarige inwo ner van deze stad, brak zijn linker sleutelbeen. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Zo wel de bromfiets als de auto werden beschadigd. CRICKET DEN HAAG (GPD) Op 48-Jari ge leeftijd is te zijnen huize in Den Haag aan de gevolgen van een her senbloeding overleden Guus Loch- mann van Bennekom, captain van de Haagse cricket-vereniging De Krekels. De heer Lochmann van Bennekom, die, voordat hij in 1961 lid werd van de Krekels, uitkwam voor de Haag se vereniging HBS en daarna voor het Rotterdamse VOC, had door zijn stimulerende leiding een groot aan deel in de diverse promoties van De Krekels. Voor het examen Reclame- Praktijkdiploma (RPD) is geslaagd de heer F. Staal te Lelden. LEIDEN/RIJNSBURG De Gewestraad Lelden heeft zich gisteren In de openbare vergadering, welke gehouden werd ln het Raadhuis van Rjjns- burg, bezig gehouden met de verkiezing van een aantal commissies. De samenstelling van de commis sies is als volgt: commissie bestuurs zaken: J. A. Detmers, mevr. mr. J. Geelkerken-Biusse, drs. J. W. de Graaf, M. A. van der Have, L. de Kool, G. J. van der Kroft en mr. G. C. van der Willigen (voorzitter). Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer: M. van Aken. mr. W. Geertsema, C. Kamsteeg, B. H Koomans, drs. A. F. van der Laan, C- Meerburg en A. G. Vermeulen (voorzitter) Commissie Financiële- en Econo mische Aangelegenheden: dr. J. p. Duyverman, mr. dr. W. F. van Gun st eren (voorzitter), J. C. J. Lamber- mont, J. van der Meij, A. Pronk, P. Paauw en W G. den Dubbelden. Commissie Sociale Zaken, Woning bouw en Volkshuisvesting en Volks gezondheid: K. F. de Bree, jhr. T A. J. van Eysimga, P. Jaapies, J. J Bosman, dr. P S. Pels (voorzitter» en rnr. A. van Vuure. Commissie Onderwijs, Recreatie en Culturele ZakenC. E. van den Berg, K. van der Meij, J. Nievaart, E. R. Fians, drs G. H. van 't Klooster (voorzitter), ars. F. K. Langemefjer 6ii W. J. J. I'ompe. Tot secretaris-penningmeester werd benoemd mr. H. C. Blokhuis, amb tenaar ter gemeentesecretarie Wasse naar. Zonder discussie besloten de le den van de Gewestraad aan de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten de opdracht te geven tot het maken van een nadere studie van het Ge- west en de terreinen, waarop samen- werking eventueel mogelijk is. Het presentiegeld per vergadering I werd vastgesteld op f 30,— en een I vergoeding voor reis- en verblijfs kosten van f 5,— per vergadering. De vergadering volgde niet de heer Van Aken, die voorstelde de bedragen te stellen op f 40,— en f 10, WARMOND Met grote waarde ring voor allen, die aan de samen stelling van de gemeentebegroting voor 1969 hebben meegewerkt, heeft de gemeenteraad na een uitvoerige bespreking deze begroting, alsmede die van het gemeentelijk waterlei dingbedrijf, goedgekeurd. De heer Willemsen, sprekende na mens de r.k.-raadsfractie, was van oordeel, dat deze begroting niet veel spectaculairs te zien gaf, hetgeen vooral zijn oorzaak vindt in de schaarste op de kapitaalmarkt waar door voor een grooe gedeelte geen uitvoering kan worden gegeven aan het opgestelde urgentieschema van diverse uit te voeren werken. Toch moeten verschillende plannen worden uitgewerkt opdat, wanneer financie ring hiervan mogelijk is, direct met de uitvoering kan worden begonnen. Met voldoening had de heer Wil lemsen kennis genomen van de me dedeling dat door de gemeente thans een sociaal werkster is aangesteld, die volgens hem zeer veel nuttig werk zal kunnen verrichten. Wan neer het plan „Endepoel" gereali seerd is, is er tot nu toe slechts één mogelijkheid om de woningbouw en de verdere ontwikkeling van de ge meente voort te zetten nl. de ontwik keling van de Zwanburgerpolder. Daar nog niet te voorzien is wan neer deze ontwikkeling gestalte zal krijgen, gaf hy B. en W. ernstig in overweging na te gaan of er in de ge meente nog geen andere gelegen heid is daar de nodige woningbouw voort te zetten. Hij vroeg of er thans enige zekerheid is dat met de ont wikkeling van de Zwanburgerpolder in 1969 kan worden begonnen.. Aandacht vroeg de heer Willemsen ook voor de jeugdzorg, waarbij hij dacht aan de stichting van een sport zaal, een zwembad en uitbreiding van de bestaande sportvelden. Wel licht biedt de ontwikkeling van de Zwanburgerpolder hier grote moge lijkheden. Beloning De heer v. d. Kroft stelde voor aan het personeel dat met de samen stelling van de begroting zulk een prachtig stuk werk heeft geleverd en ook heeft gezorgd dat de begroting nog dit jaar kon worden behandeld, hiervoor een geldelijke beloning toe te kennen. Ook hjj drong aan op een tussenoplossing na de realisatie van het plan „Endepoel". Hij vroeg hoe het zat met het recreatieschap. Is dit in de ijskast gezet? Dit zou erg jam mer zyn, want voor de ontwikkeling van de gemeente is een dergelijk schap onmisbaar. Graag zou hij ver nemen wat er ging gebeuren met de voormalige St. Nicolaasschool. De heer Van Moorsel stelde de de vraag of het niet gewenst was te komen tot stichting van een grondbe drijf alsmede tot het instellen van een sportraad. Ook hij betreurde het dat geen uitvoering kan worden gegeven aan de voorge nomen kapitaalswerken en vraagt of het niet mogelijk is geld te lenen op de vrije kapitaalmarkt. De heer Weijers zou bij de Was- wasbeeklaan een maximum snel heid voor voertuigen gesteld willen zien op 30 km per uur omdat de toe stand daar ter plaatse uit een oog punt van verkeersveiligheid levens- vaarüjk is. De heer De Winter wees vervol gens op de vele her bestratingen die steeds moeten plaats vinden en het zou volgens hem aanbeveling verdie nen op vele plaatsen de grond te fun damenteren. Hij was van oordeel dat met de realisering van het plan „En depoel" de woningnood nog lang niet verdwenen zal zijn, want hierna zal de krotpruiming weer vele voorzie ningen vragen. Ingelopen De voorzitter toonde zf'Ch verheugd dat niet alleen de begroting 1969 tij dig kon worden ingediend, maar dat ook de achterstand van het andere werk voor een zeer groot gedeelte is ingelopen. B. en W. zullen de voor gestelde passende beloning gaarne in welwillende overweging nemen. Al is er dan geen directe dekking, toch zal worden voortgegaan met de uit werking van de voorgenomen plan nen om klaar te zyn, wanneer in de financiële positie van de gemeente een verandering ten gunste komt. Wat betreft de stichting van een zwembad, gepland in de Zwanburger polder. hiervoor hopen B. en W. bij de ontwikkeling van deze polder de nodige gelden beschikbaar te hebben. Alle steun zal worden gegeven om te komen tot de stichting van een sport zaal. B. en W. vertrouwen er op, dat ln 1969 begonnen kan worden met de ontwikkeling van de Zwanburgerpol der en ook wat betreft het algehele recreatieplan. Wanneer het plan „Endepoel" ge realiseerd is. bestaat de mogelijkheid om te komen tot de bouw van be jaardenwoningen op het terrein ach ter huize „St. Liduina", waardoor een belangrijke opschuiving in het woningprobleem kan plaats vinden. Wat de bestemming van de St. Ni colaasschool betreft, zulks op lange termijn, wordt gedacht om daar ter plaatse een nieuw gemeentehuis te bouwen en op korte termijn over te gaan tot tijdelijke verhuur van het gebouw waarvoor een ernstige gega digde aanwezig is. Een samenwer king tussen de gemeente en de kam- peerbedrijven achtte de burgemees ter van groot belang en het is de be doeling deze samenwerking zoveel mogelijk te bevorderen. Het alge mene recreatieplan heeft nog steeds de volle aandacht van het college en er wordt naar gestreefd dit plan zo spoedig mogelijk te realiseren. Hierna werd de begroting zomede die van het gemeentelijk waterleiding bedrijf zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De raad hechtte ver volgens zyn goedkeuring aan de ove rige agendapunten. In de rondvraag wees de waterlei dingcommissie op de bijna onhoudba re toestand van het drinkwater door de toevoeging van chloor. Alle leden toonden zich ter zake zeer verontrust vooral uit een oogpunt van volksge zondheid. De voorzitter antwoordde, dat ook B .en W. dit een zeer nare zaak vinden. Men is volop bezig hier voor een oplossing te vinden. TWEE DODEN BIJ BOTSING IN MIST ARNHEM (GPD) Op de IJssel brug bjj het Velperbroekcircuit in Arnhem is vanmorgen om tien over half acht in dichte mist een ernstig verkeersongeval ontstaan, dat aan twee personen het leven kostte. Een derde persoon is zwaar gewond. Een personenauto brandde volledig uit. Ook de cabine van een vrachtauto ging in vlammen op. De ravage ontstond, doordat de bestuurder van een in de richting Arnhem rijdende personenauto een langzaam voor hem rijdende auto te laat opmerkte, waardoor een botsing ontstond. Een daar achter rijdende auto slipte op het gladde wegdek en dwong een ongeladen trekker met oplegger eveneens tot de remma- noeuvre. Doordat de vrachtwagen naar links uitweek, konden twee daarach ter rijdende auto's evenmin een bot sing vermijden. Met een klap kwam een creme-kleurige Opel Rekord te gen de kabine van de vrachtwagen. De Opel stond onmiddellijk in brand. De bestuurder van de Opel zag geen kans om uit de auto te komen en verbrandde levend. De chauffeur van de vrachtwagen, die zag dat ook zijn kabine in brand stond, raakte in paniek en rende via het dak van de brandende Opel naar de leuning van de IJsselbrug. Voordat iemand hem had kunnen tegenhou den, sprong de man in de diepte. Hij kwam in het dertig meter lager gele gen weiland terecht. De chauffeur van de vlak voor de vrachtauto geslipte personenauto, die uit Giesbeek kwam, reageerde precies in de schrikreactie als de vracht wagenchauffeur. Ook hij rende naar de leuning van de brug en sprong er over heen. Mensen van de Wegen wacht en de GGD renden vlak daar na door de weilanden naar de twee in de diepte gesprongen mannen. In eerste Instantie bleek hun toe stand goed. Beiden klaagden over pijn in rug en borst. Een van de mannen was precies naast een paal tje in het weiland terechtgekomen. De chauffeur van de vrachtwagen overleed korte tijd nadien aan zijn verwondingen. Over de gehele breedte van de IJs selbrug stonden wrakken van zwart gebrande auto's. Achter het ongeval gebeurden talrijke kettingbotsingen, waarbij ongeveer 15 auto's blikscha de opliepen. Er deden zich overigen» geen persoonlijke ongevallen voor bij de lichte aanrijdingen. ZOETERWOUDE 't Was i een kostelijk intermezzo tussen j de debatten van de vroede va deren van Zoeterwoude door, j toen gisteravond beschuiten met muisjes werden rondge-1 deeld. Dat was ter ere van de 6000-ste inwoner. Niet alleen B. en W. en de raad genoten van deze echt Hollandse lek kernij, maar ook degenen, die de publieke tribune bevolkten, viel deze tractatie ten deel. De voorgenomen bouw van de Leidse elektriciteitscentrale in de Barrepolder het punt kwam niet op de agenda voor, maar werd er op verzoek van de heer J. v. d. Ploeg (KVP) toch aan toegevoegd veroor-1 zaakte weer een langdurig debat. De heer Van der Ploeg merkte op, dat er na de laatste raadsvergade ring wel het een en ander veran derd is in de kwestie rond de elek triciteitscentrale. Die verandering is, dat de Leidse raad zich in principe akkoord heeft verklaard met de bouw. Wy weten, aldus de k.v.p.- er, dat er met dit plan ongeveer 250 hectare grondgebied van Zoeter woude is gemoeid. Dit is, zei hy, in feite de grootste aanslag die er ooit op onze gemeente Is gepleegd. Niet vanwege het aantal hectaren, maar door de consekwenties, die er aan verbonden zyn. Het plan is voor Zoe terwoude veel en veel erger, dan de annexatie van enkele jaren geleden. Onze fractie, zo vervolgde de heer Van der Ploeg, weet zich gesteund door de gehele raad als wij uw col lege vragen op korte termijn een nota samen te stellen, waarin het standpunt van onze raad ten aanzien van deze centrale dui delijk tot uitdrukking komt en waarin duidelijk wordt gesteld, dat de vyft'ig hectaren, waarvan aanvankelijk sprake was, het maxi mum is waaraan de raad wil mede werken. Koeltorens Dit gebied van vyftig hectaren zal het uitgangspunt moeten zijn voor de plannen, die zullen worden uitge werkt en dit zal betekenen, dat er geen koelmeer, maar koeltorens moe ten komen. Het koelmeer ls voor ons beslist onaanvaardbaar, zei de heer Van der Ploeg, die er tenslotte op wees, da er raadsleden zijn die tegen het hele plan „nee" willen zeggen. Dit had echter in de vorige zitting reeds ge daan moeten worden, want dan zou deze uitspraak waarschijnlijk van Invloed zijn geweest bij de besluit vorming in de Leidse raad. Het zal echter niemand zijn ontgaan dat de hele kwestie voor Zoeterwoude een moeilijk te verteren zaak ls. Resumerend stelde de heer Van der Ploeg voor om de gevraagde nota binnen een week op te stellen en toe te zenden aan het collegevan B. en W. van Leiden, aan Gedepu teerde Staten, aan het Hoogheem raadschap voor Rijnland en aan alle betrokken Instanties. Nadat de heer J. B. N. van Die- men (vrije lyst) een technisch over zicht over de centrale had gegeven wees zijn fractiegenoot drs. T. A. Plei) erop, dat dit een zuiver Zoeter- wouds probleem is en dat hij hoop te. dat de Leidse raad dit zal begrij pen. Wij zijn bereid over deze aange legenheid mee te denken. Dat wij zo laat zijn met onze opmerkingen is. niet onze schuld. Laatste woord Burgemeester J. A. Detmers merk te op, dat er op 11 december een com missie van economische zaken in Leiden byeenkomt, waarvoor ook hy een uitnodiging heeft ontvangen. Het zal een uitermate belangrijke be- j spreking worden. Het laatste woord over de elektriciteitscentrale is nog niet gezegd. Nadat de heer Pleij nogmaals had verzocht spoedig een nota op te stel len, zei burgemeester Detmers, dat Zoeterwoude tot op zekere hoogte aan de bouw van de centrale wil me dewerken. Er zal een nota worden opgemaakt. Indien alle mogelijkhe den werden uitgeput (bedoeld wordt GP. en de Kroon) zal er wellicht een akkoord bereikt kunnen worden. De raad had zich voordat dit punt aan de orde kwam snel door de op de agenda geplaatste voorstellen, die het L.D. reeds uitvoerig weergaf, heengewerkt. Ten aanzien van de verkeersmaatregelen werden enige op morkingen gemaakt, waarmee B. cn W. rekening zullen houden. De ge meente zal garant staan voor een geldlening van f 60.480,- door de R.K. Woningbouwvereniging te sluiten bij de Coop. Raiffelsenbank voor het aanleggen van centrale verwarming in 21 woningwetwoningen. De rondvraag leverde nog een aan tal vragen op. De heer Joh. v. cL Vliet (prot. chr.) wilde een parkeer verbod voor de Veldzichtstraat en drs. Pleij wees op de moeilijkhe den ontstaan, voor de bewoners van het Westeinde door de omlegging van de Westeindseweg, waarop de voor zitter antwoorddde, dat getracht zal worden een viaduct te projecteren. Op een vraag van de heer Pletf antwoordde burgemeester Detmers, dat een plan is gemaakt voor de aan- j leg van een speelterrein voor de jeugd aan de Nassaustraat nu de speeltuinvereniging haar terrein moet verlaten. Tenslotte merkte de heer C. NL J. Straver (vrye lijst) op, dat het wen solijk is de vergadering van de raad niet te laten samenvallen met die van de gewestraad. Daaraan zal aan dacht worden geschonken, zei de voorzitter, maar voor de hedenavond te houden vergadering was dat niet mogelyk. Omdat de kwestie van de centrale aan de orde zou komen kon geen deputatie van Zoeterwoude aan wezig zijn, temeer niet omdat wet houder P. van Hofwegen door ziekte verhinderd was.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9