On-Duitse president Brits protest bij Peking Duizenden Australiërs voeren harde strijd tegen grote bosbrand ESRO kan doorgaan Sporttoto Zware strijd langs Cambodjaanse grens voor uw huisdier HEINEMANN IS ACCEPTABELE FIGUUR VOOR PRESIDENTSCHAP WEST-DUITSLAND Geen belangstelling Verkoudheid Messcher's Modehuis TEGEN ONMENSELIJKE BEHANDEUNG JOURNALIST Tsjechen willen verbod van een pro-Russisch blad LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent BONN (GPD) Met de benoeming van de minister van Justitie Heinemann voor de sociaal-democraten en minister van Defensie Schroder voor de christen-democraten tot kandidaten voor het hoogste staatsambt, kunnen de aanhangers van de Westduitse demo cratie de verkiezingen van de Bondspresident begin volgend jaar met een zekere rust tegemoet zien. In een tijdperk waarin allerwege aan het functioneren van de demo cratische spelregels meer dan ooit wordt getwijfeld en in de Bonds republiek is dit verschijnsel gevaar lijker dan elders in West-Europa ls de huidige uitgangssituatie tevre denstellend. De eerste Bondspresident, de eer biedwaardige typisch-Duits „schön- geistige" president Heuss was de keu- re van het eerste openblik. Hij was de dankbaar aanvaarde „grijze emi nentie" temidden van de naoorlogse chaos. Met de verkiezing van zijn opvolger Heinrich Lübke ging het al bergaf waarts. Niet dat Lübke toendertijd geen aanvaardbaar man geweest zou zijn. Dat werd hij tenslotte tengevol ge van verkeerde tactische manoeu vres. ingegeven door te hoge ouder dom en geestelijke beperktheid. Lübke was de zwakste plek op het veld der kandidaten, de speelbal van de toen malige kanselier Adenauer, de minst geprononceerde, de geringste per soonlijkheid. Met Lübke scheen een tijdvak te beginnen, dat in Frankrijk o.m. tot de terugkeer van president De Gaulle leidde: een eindeloos en infaam po litiek geharrewar om het hoogste ambt in de staat, dat het gezag van ae democratie ondermijnde. Ook de hei-verkiezing van president Lübke voor een tweede ambtstermijn was een verlegenheidskeuze. De minder gelukkige indruk die het ambt van Bondspresident nadien is gaan ma ken. is dan ook minder de schuld van een ijverige maar ontoereikende Bondspresident, dan wel van de partijen, die de democratische spel regels niet ernstig genoeg hadden opgevat. De bijna 70-jarige SPD-er Heine mann als presidentskandidaat was ditmaal het produkt van een snelle en eenstemmige keus. De christen democraten aarzelden langer. De uitkomst voor Schroder was echter overtuigend en de weinige tegen stemmers schaarden zich na het be kend worden van de uitslag achter hem. Tussen Heinemann en Schrö- cor gapen weielden. Zij hebben wer kelijk niets gemeen dan hun kandi datuur. Nu is dan ook een echte keuze mogelijk, die tenslotte zal worden gedaan door de kleine liberale op positiepartij der „Vrij democraten", wier stemmenaandeel in de „Bonds vergadering" die de president kiest, van beslissende betekenis zal zijn. Spel ADVERTENTIE Hier is dan tegelijkertijd weer de weg geopend voor het .cpel der poli tieke krachten, dat ook van invloed za! zijn later in hetzelfde jaar op de regeringsvorming na de uit slag van de Bondsverkiezingen. De Westduitse grondwet bepaalt dat de Bondspresident door een zogenaam de „Bundesversammlung" wordt ge kozen, bestaande uit, de leden van de Bondsdag en afgevaardigden uit. de deelstaten. Want dit is de karakte ristiek van de Westduitse grondwet, dat zij op alle mogelijke manieren poogt de fouten van vorige regimes te vermijden De grondwetgevers wantrouwen het Duitse volk. de Duitsers kiezers, die een Hitler aan de macht lieten ko men. Zij deden dan ook niet veel meer dan een prikkeldraadversper- j l ing van voorzoi-gsmaatregelen uit te rollen, waarachter de kiezer op een veilige afstand gehouden wordt. Zowel de monarch vóór de ineen storting van 1918. als de presiden ten in de republiek van Weimar, 1 waren de centrale figuren in de staat. Onder hun directe controle ston den het leger en het burgerlijke apparaat. De president In de re publiek van Weimar werd direct door het volk gekozen. De macht die de president (en de i monarch» vroeger bezaten, werd j door de grondwetgevers van na de i Tweede Wereldoorlog verdeeld over de hoogste gerechtelijke instantie die voor de instandhouding van de grondwet zorg draagt, de ministers van de deelstaten in de „Bundesrat" en niet in het minst de Bondsrege ring. Omdat de geaccepteerde pol tieke partijen in de Bondsrepu bliek de dienst uitmaken, hebben zij de grootste invloed op de gang van zaken. o.a. ook op de benoeming van de Bondspresident. Daarbij deed z'ch vanzelfsprekend de vraag voor, of in een zo jonge democratie als de Westduitse de polit'eke partijen een zo grote invloed kon worden toever trouwd en of daarmee niet juist dat gevaar werd binnengehaald, wat de wetgevers buiten de deur had willen houden. Hierbij dient te worden bedacht dat tot 1966 de christendemocraten de enige partij vormden, die het voor het zeggen had en dat deze partij in de eerste beslissende jaren van zijn bestaan synoniem was met de toenmalige kanselier Adenauer, een man wiens invloed in de grond wetgevende vergadering bijzonder groot was. De Bondspresident is met dit alles niet meer dan een zogenaamde derde macht en wellicht zo neutraal, dat hij daarmee voor de bevolking alle aan trekkingskracht verliest. Van de beide huidige kandidaten is in dit opzicht Heinemann de meest acceptabele tiguur. Minder dan de onder gladde zinnen zijn onwil tot concrete uitspraken verbergende Schroder is Heinemann een oprecht, nuchter en helder-formulerend mens. Het zou de Bondsrepubliek verder kunnen helpen, wanneer een ietwat on-Duit.se figuur als Heinemann de komende Bondspresident zou zijn. De communicatie tussen pa trouillerende politiemannen en hoofdkwartier is iceer een stapje vooruitgegaan. In Engeland gaan de patrouille-auto's binnenkort foto-ontvangers gebruiken, waar door agenten rijdende een beeld ontvangen van een of andere ge zochte persoon. Deze foto werd genomen in het „Police Training Centre" in Ryton-on-Dunsmore. Het nieuwe apparaat werkt zon der de mobilofoon-verbinding te onderbreken PARIJS (AFP) De Raad van de ESRO. de Europese organisatie voor onderzoek van de ruimte, heeft gis teren eenstemmig de begroting van de organisatie voor 1969/1971 goedge keurd, zo heeft de ESRO officieel in Parijs meegedeeld. De ESRO wordt hierdoor in staat gesteld het werk voort te zetten dat al twee jaar ernstig is gestagneerd door onzeker heid over het budget. Faculteit bezet Ongeveer dui zend studenten hebben gisteren de fa culteit van de politieke en economi sche wetenschappen in Madrid bezet en daar de „macht van de studen ten" uitgeroepen. Politiemannen die zich in de omgeving van het gebouw ophielden, trokken zioh in de loop van de middag terug. Bij verscheide ne instellingen van hoger onderwijs in Madrid, Barcelona en Bilbao werd gisteren gestaakt. JERUZALEM (Reuter) Tot dus ver hebben slechts zes Arabische vluchtelingen gebruik gemaakt van het Israëlische aanbod terug te ke ren naar hun woningen op de wes- j telijke Jordaanoever die zij tijdens de zesdaagse oorlog moesten verla ten. zo heeft het Israëlische ministe rie van binnenlandse zaken meege deeld. Het aanbod, vorige week ge daan. had betrekking op ongeveer 7.000 Arabieren die vorig jaar toe stemming voor repatriëring hadden gekregen maar daarvan geen ge bruik hadden gemaakt voordat het oorspronkelijke aanbod op 31 augus tus 1967 afliep. Het nieuwe aanbod geldt tot 31 januari 1969. VKI.JDAG Stadsgehoorzaal L.P.K.V. Tentoon- stelling van konijnen en pluimvee 8-10 ADVERTENTIE van neus. keel of snuift en wrijft U we BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON: 22095 Illegale wapenhandel Twee top functionarissen van de Zwitserse wa penfabriek „Oerlikon, Btihrle uCo" zijn gearresteerd op beschuldiging van illegale wapenuitvoer naar Is raël, Egypte en Nigerië. Beide func tionarissen hebben volgens de Zwit serse politie valse verklaringen ge bruikt om uitvoervergunningen voor de wapens te krijgen. SYDNEY Reuter" Bij de zwa re bosbranden in de omgeving van de Australische stad Sydney hebben tot dusver vijf personen het leven verloren. Duizenden voeren in de Blue Mountains een verbeten strijd tegen de vlammen die hun huizen in dorpen ten noorden, ten westen en ten zuiden van Sydney bedreigen. De sad zelf is nog niet door het tot de buitenwijken genaderde vuur aange tast. Een kernreactor in de buurt van Sydney kon gered worden door dat 400 mannen er een ring omheen vormden en de vlammen doofden. Particuliere auto's en taxis evacu eerden vrouwen en kinderen uit de bedreigde gebieden, maar velen ble ven achter, natte handdoeken om het hoofd gebonden, om te redden wat er nog te redden valt. De regering heeft militairen opgedragen de vuurzee te bestrijden. De hoofdweg en de spoor lijnen tussen Sydney en het westelij ke Nieuw Zuid-Wales zijn versperd. Een regeringsfunctionaris noemde de branden de ergste in de geschiedenis van Australië. De hitte is zo verschrikkelijk dat op sommige plaatsen auto's in brand zijn gevlogen terwijl zij langs reden en verscheidene huizen zijn in vlam men opgegaan voordat de vuurhaard genaderd was. Het gevaar is intussen iets vermin derd. omdat de hoge temperatuur in dit warme zomerseizoen wat lager is geworden. De kans op regen is ech ter gering en er is dan ook een ab soluut verbod uitgevaardigd om geen vuren aan te leggen langs de gehele kuststrook en De Tablelands. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sportoto vijftien luiden: Eerste prijs: 2^1.783,60 gulden. Zes meldingen van dertien goed. 43.603,60 per goed voorspelde kolom. Tweede prijs: 174.522.40 gulden. 138 j meldingen van twaalf goed. 1255. gulden per goed voorspelde kolom. Derde prijs: 261.783,60 gulden. 1535 meldingen van elf goed. 169 gulden per goed voorspelde kolom. Vierde prijs: 174.522.40. 1220 mei- dingen met de eerste acht goed. 142 gulden per goed voorspelde kolom, j SAIGON (Reuter, AP) De Zuidvietnamese president heeft vice-president Ky aange wezen als adviseur van de on derhandelingsdelegatie in Pa rijs. Ky zal de president voort durend op de hoogte moeten houden van de ontwikkeling, maar hij zal niet de officiële leider van de delegatie zijn, die over uiterlijk tien dagen aan de onderhandelingen in Parijs gaat deelnemen. President Thioe heeft gewaar schuwd. dat het begin der onderhan delingen niet betekent, dat de vrede spoedig hersteld zal zyn. In een tv- toespraak zei de president: „Zelfs als Noord-Vietnam de oorlog nog twintig jaar voortzet kan het niet winnen om. dat het Zuidvietnamese volk nooit zal aanvaarden slaaf van de Russische en Chinese communisten te worden". Hij onderstreepte, dat er. sinds de Ame rikanen op 1 november de bomstop afkondigden, steeds meer steden door de communisten zyn beschoten, waar bij vele vrouwen en kinderen zyn om gekomen. „Sinds 1 november zyn 950 burgers door beschietingen, sabotage en terreur om het leven gekomen", al dus de president. Intussen heeft het Nationale Bevrijdingsfront (de Viet- cong) laten weten, dat het ook aan het Paryse overleg wil deelnemen, maar als onafhankelijke partij met gelijke rechten. Het Bevrijdingsfront en Noord-Vietnam willen een confe rentie tussen vier onafhankelijke partijen. De regering in Saigon is met deelneming aan „Parys" akkoord gegaan op voorwaarde, dat haar dele gatie de hoofdrol speelt in onderhan delingen over kwesties, die recht streeks Zuid-Vietnam raken en dat het Bevrijdingsfront slechte als on derdeel van de Noordvietnamese dele gatie aan het overleg mag deelnemen. De politie in Saigon heeft 85 Viet- cong-leden aangehouden, die wacht ten op instructies om het terrorisme in de hoofdstad te verhevigen. Op de terroristen werden geweren van Chi nese makelij, mynen en explosieven buitgemaakt. In communistische do cumenten wordt beweerd, dat er in twee van de negen wijken van Saigon ..bevrijdingsraden" bestaan. Langs de Cambodjaanse grens zijn gisteren de zwaarste gevechten van de afgelopen twee en een halve maand geleverd. De communisten zouden hier 15.000 tot 20.000 man troepen hebben samengetrokken. Militaire woordvoerders hebben be richt dat 255 communistische solda ten zyn gedood in vyf gevechten op woensdag en donderdag. Duizenden Amerikaanse soldaten, die niet bij de gevechten waren be trokken. hebben Thanksgiving Day (Dankdag) gevierd. „Wij bidden dat in de gehele we reld vrede komt en dat wy allemaal in een niet al te verre toekomst kunnen terugkeren naar wie wij liefhebben", aldus de Amerikaan se opperbevelhebben Creighton W Abram.s in een boodschap oc het menu voor Thanksgiving Day. Meer dan 225.000 kg kalkoen, gar- nalencocktail, cranberry saus en wat er nog by een Thanksgiving -maal hoort, werd vandaag uitgedeeld aan de 636.000 man Amerikaanse solda ten in Vietnam. Ons Centrum (Hooigracht 84) Le denvergadering P.v.d.A. 8 uur nam. Levendaal 101 „Leyton" Tiener- en ouderensocieleit 7.30 uur nam. Zomerzorg Kynologenver. Rijnland Spr. dhr. Fr. Heerkens Thijssen over „Kvnologische verkenningen". 8 uur nam. Kon. Ned Natuurhistorische Vereni ging Excursie Sterrewacht 8 uur nam. Galerie 't Dulvenhuvs Opening ten toonstelling Martin Ti'ssing 8 30 u. na middag. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27) Voll# evangelie-samenkomst Spr. ds Van Twlllert 8 uur nam. Auberge Francalse (Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jong, m.m.v. Donald ten Hooven. 9 uur nam. Honk „De Duikboot" (Titus Branda- mala-an 76) Clubhuiswerk/handen- arbeld 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evang. chrlatenge- meenschap „Ecclesia" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal L.P.K.V Tentoon stelling van konijnen en pluimvee 10 uur voorm.- 10 uur nam Voorschoten (St. Laurentiuskerk) Jon- gereimus Celebrant pater P. Hermans Thema „Het Navo-vraagstuk" M.m.v Slum House-band 7.15 uur nam. Schouwburg: Balletvoorstellüig Mar jolein Briër White Soul <fc Black World 8 uur nam. Levendaal 101 „Leython" middenso oi eteit 7.30 uur nam ZONDAG Oude Rijn 3 P Inks terg em Spr dhr Sean King 2 uur nam. zyislngel 2 Volle Ev&ngel le -zending Spr. dhr. J zyistra 10 uur voorm. Stadsgehoorzaal L.P.K.V. Tentoon stelling van konynen en pluimvee 10 uur voorm.- 6 uur nam. Schouwburg R.K. Toneelgroep n# Gastspelers" met „Het dievenneet" 8 u namiddag. Stadsgehoorzaal Herdenkingsdag West Papoea. Melanesia 11 uur voorm. Drtv#-ln- dienst 10.30 uur voorm. 101 „Leython" ouderenao- cleteit 7.30 uur nam. Rijnlands lyceum (M. H. Trom pin. (jPm VfW- 1 dom. _r. uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrls- van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur voorm. (ADVERTENTIE) Propaganda in Mexico In de af gelopen weken hebben de Mexicaanse autoriteiten meer dan 100 ton com munistisch propagandameteriaal in beslag genomen. De propagandalite ratuur was afkomstig uit China, Cu ba en de Sowjet-Unie. (Van onze correspondent LONDEN (GPD) Nadat pre- mier Wilson dinsdag tijdens een diner ter gelegenheid van het eeuw feest van het Engelse persbureau Press Association de belofte had af gelegd. dat de Britse regering alles zal doen om hem vry te krijgen, werd gisteren aangekondigd dat Londen opnieuw op de krachtigste wijze bij de Chinese regering in Pe king zal protesteren tegen de schok kende. onmenselijke behandeling van de Reuter-correspondent, de 30- jarige Anthony Grey, die nu al 16 maanden van zyn vryheid is be roofd en zich in een klein kamertje van zijn bungalow (3x3 meter) in eenzaam huisarrest bevindt. De buitenzijde van de woning is door de rode gardisten met leuzen besmeurd. Het Chinese optreden te gen deze Britse Journalist was be doeld als een tegenmaatregel voor de detinering van acht verslagge vers van het Chinese persbureau in Hongkong, in verband met de com munistische onlusten in die stad. De- 1.9 journalisten werden echter vroeg tijdig vrijgelaten in de verwachting dat dit ook met Grey zou gebeuren, hetgeen echter niet het geval is. Grey krijgt geen gelegenheid om Engels te praten en hij kent slechte een paar woorden Chinees. Zijn ka mer is onvoldoende verwarmd, slecht geventileerd en hij ontvangt onvoldoende medische aandacht. Dinsdag heeft Anthony Grey voor het eerst sinds april bezoek mogen ontvangen, namelijk van de plaats vervangend Britse zaakgelastigde in Peking, dié 25 minuten by hem mocht blyven. Dit was de tweede keer dat iemand van de Britse am bassade bij hem kwam. Het bezoek, hoe welkom ook, kwam als een psychische schok voor Grey, omdat het onaangekondigd was. Volgens de Britse diplomaat is Grey's lichamelijke toestand rede lijk goed. Hy is niet mager, maar hy is bleek en lydt aan een verkoud heid. Hoewel hij vroeger nooit ziek schynt te zijn geweest en een rugby en voetbalspeler was. klaagt Grey de laatste maanden over pynen in de borst. De Chinese dokter zei, dat hij misschien bronchitis heeft. Hy gaf hem medicijnen. Een röntgenon derzoek waarom Grey had verzocht werd echter geweigerd. In Londen hebben Britse journalis ten een actiegroep opgericht, om voor de vrijlating van Grey te ijve ren. Men hoopt dat een grootscheep se internationale publiciteitscampag ne de Chinese regering zal vermur wen. Het plan is, hierby de hulp van de Britse buitenlandse correspon denten in te schakelen om over de hele wereld Chinese ambassades te bewerken Eerste Japanse kernschip Op een scheepswerf in Tokio wordt de kiel gelegd voor het eerste Japanse schip met kemaandryvnig. Het vaar tuig wordt uitgerust met een kern reactor van 8.300 ton, verwacht wordt dat het schip tegen februari 1972. ge reed is. Het zal dan het vierde niet- militaire vaartuig zyn, dat met kern energie wordt aangedreven. De ande re zyn de Russische ysbreker Lenin. het Amerikaanse koopvaardijschip Savannah en het in aanbouw zijnde Westduitse schip Otto Hahn. ANTHONY GREY. PRAAG (Reuter' Tsjechoslo- waakse parlementsleden hebben gis teren van hun regering geëist een pro-Russisch blad ie verbieden dat de communistische hervormers bittor heeft aangevallen en volgens hen door het Tsjechoslowaakse publiek zeer ongunstig is ontvangen. Het blad Zpravy (Nieuws), dat in die Tsjechische taal verschijnt, is nadelig voor de normalisering en voor het verstevigen van de banden met de Sowjet-Unie, zeggen de par lementsleden. Gevraagd wordt by de Sowjetrussisohe autoriteiten aan te dringen op stopzetten van de verspreiding van het blad Heti wordt vermoedelijk in Oost-Duits-1 land gedrukt en laat in de avond in de brievenbussen gegooid door Sow- j jetrussische soldaten. VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.16 uur: Haag se Comedie: „Veertig karaat" van Ba- rillet en Grédy. Circustheater. 20.30 uur: Nederland- s Danstheater mm.v. het Ned. Bal letorkest o.l.v. Zoltan Szllassy: „Nou- velles aventures", „Metaforen". „Varlo- matlc" en „Dualis". Dlllgentla. 20,15 uur: Albert Vogel, literaire one-man-show „Van en over Couperus". Paviljoen, 20.15 uur: Nieuwe Kome die: „Lekker blijven liggen maffen" van Gerben Helllnga. Theater ind e steeg. 21.00 uur solo cabaret door Joe Brink: „Wobbewaf". ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Ziehier, een vrij man" van Tom Stoppard. Circustheater. 20.00 uur: Marcel Marceau, pantomines. Paviljoen theater. 20.16 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker blijven liggen maf fen" van Gerben Helllnga. Theater in de Steeg, 21.00 uur: solo cabaret door Jos Brink: „Wobbewaf". ZONDAG Kon, Schouwburg. 14.00 en 20.15 uur: Haagse Comedie: „Het wijde land" van Arthur Schniteler. Diligentla. 14.30 uur: Benthlen Strijk kwartet. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ned. Dans Theater mm.v. het Ned. Ballet Orkeet o.l.v Leo Drlehuljs: „Recital". „Impressies", „Pas de Deux" en „De anatomische les". DINSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Plaza Suite" van Neil Simon. Dillgentia. 20.15 uur: solo cabaret Hessel van der Wal: „Land ln zicht". WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haag se Comedie: „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. Kuraaal. 20.15 uur: Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo mm.v. Péter Frankl, piano. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Ziehier, een vrij man" van Tom Stoppard. (50ate voorstelling) DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur: (beh. ma. av.): cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN Van Hedenmorgen 7 unr Cl. a 2 X s i sï Eelde motregen 10 -i 0.2 Leelen mist 11 0 0 De Bilt mist 10 -1 0 Amsterdam mist 10 0 0 Eindhoven mist 12 0 0 Den Helder motregen 11 2 0.1 Luchth R dam mist 12 3 0 '1 wente mist 12 -1 0 v'lissingen mist 10 4 0 Zuid-Limburg onbew. 14 2 0 A thene zwaar bew. 11 8 0 Aberdeen half bew. 9 3 0.3 Barcelona regen 18 15 10 Berlijn onbewolkt 6 -2 0 Bordeaux zwaar bew. 1 1 11 2 Brussel onbewolkt 12 4 0 Frankfurt mist 1 -0 0.2 Genève motregen 3 2 0.1 Grenoble zwaar bew. 15 1 0 Helsinki sneeuw 2 -0 5 limsbruck mist 10 -5 0 Kopenhagen motregen 7 4 0 I issabon licht bew. 11 9 3 Locamo onbewolkt 11 -2 0 Londen geh. bew. 13 7 0 Luxemburg mist 7 -4 0 Madrid regenbul 13 6 0 Malaga geh. bew. 15 10 53 Mallorca licht bew. 19 13 0 München mist 0 -0 1 Nice half bew. 15 8 0 Oslo onbewolkt 2 -2 10 Parijs onbewolkt 1 1 1 0 Rome Uchtb ew. 11 1 0 Stockholm zwaar bew. 6 2 7 Wenen an eeuw 2 -2 0 Zürich mist 1 -1 0.1 i 7-'wluu 11V1 i rompin. 1) Gem. voor oorspronkelijk chrieten - i. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 MAANDAG Stadsgehoorzaal Burgerijconcert Sam- pre Crescendo 8 uur nam. DINSDAG Zyislngel 2 Volle Evangel ie-«ending Spr. dhr. J. Zeegers 8 uur nam. Dlamantpl. 27 Bahal-geeprekeavomd o uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden. Spre ker prof. dr. A. Klasens over „De Red ding van de tempele van Aboe Slm- bel 8 uur nam. Stadhuis trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal (koffiekamer) Ne derlandse Mij voor Nijverheid en Handel. Spr. dokter A. J. H. Dokkum over „Olympische Indrukken en er varingen" 12.30 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor: „De beide van Quint", 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur. Rex: „Werelddeel der verschrikkin gen". 1 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor stelling „The Incident", 18 Jr. Studio: „De pussycats van het. oude Rome". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de Liefde", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zondag 11.30 uur nachtvoorstelling Lldo: „De Dulvelsbrigade", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Landing bij Anzio. 14 Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (L.A.K.) Expo sitie naturalistische situatie, dinsdag t.e.m. vrijdag 1-6 uur nam., zaterdag 2-5 uur nam. (t.em. 18 december). De Lakenhal Expositie van kunst voorwerpen geschonken door de Ver van belangstellenden ln de Lakenhal 10 uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondags 1-5 uur nam (t.e.m. 30 november) Ryksmuseum vooi de geeohledenlt der Natuurwetenschappen Boerhaavv- tentoonstelling l.vjn 8de eeuwfeest v*a zijn geboorte Werkd 10 uur voorm 4 uur nam.; zondags 1-4 uur nam t/n l december) De Lakenhal Dag 108 uur; «oud. 16 uur Ryksmuseum van Oudheden Ra penburg 28): Werkd 10 uur voorm 5 uur nam.: zond 1-6 uur nam Kyksxnuseun. voor Volkenkunde) ISteenstraat 1). dag ÏO—A u.: '«zo» dage 1—6 uur nam Ryksmuseum voor de geechteaenli der natuurwetenschappen- Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volkenkunde! tentoonstelling „Vlva Mexico Werk dagen lt uur voorm-6 uur oamj zon en leestdageD 16 utr "wm (t.e.m. 12 Januari). Ned.-Legermuseum. Geopend maande! tot en met vrijdag 9 uur voorm 6 u. nam.: zon.- en feestdagen 1-6 uur mun Galerie v. d. Vllat Expositie schil derijen Diana Vandenberg. potterl# Carla van Ouwenaller. tekeningen Frans Erkelens, grafiek Erlp Pape, ceramiek Anke Blankevoort en bloem, decoraties Elisabeth van Sandlck (t.e.m. 31 c'ecember). Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exposi tie Nora de Jong (wandkleden) en Hein Severijns (keramiek) Maandag t/m za terdag 10 uu. voorm.-5 uur nam., dins dagavonden 8-10 uur nam (tem 10 december) Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zyn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek i« op zondag 1 december gesloten van 8 uur tot 24 uur. WBEKEINDEDIBN81 DEB LEIDSE HITKAKTSES Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur uitsluitend voor spoedgevalen de dokteratelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2