Bloemisterij verontrust over invoering b.t.w. Voorhout krijgt een gymnastieklokaal Lisse heeft grote plannen Stagnatie rijksweg op 11 Slik de pijn weg. 2140 2 Bonaparte r ritisclie houding tegen verkoop bloemen in grootwinkelbedrijven bi- »3, 54 gf J\arcissen in Rijnsburg Nieuw - Vennepse bedrijven gaan verenigingen steun verlenen Vragen over vergiftiging water van Ringvaart Noordwijker zes maanden niet achter het stuur Feestavond van oud-leerlingen tuinbouwschool R»!:sw' - if";" n Begroting 1969 goedgekeurd lekasin IJsclub Nieuw-Vennep niet in KNSB Investeringsprogramma van f 12 miljoen WIJZIGING TELEFOON NUMMERS Files van acht kilometer WIE WAT WAAR'1969 "Bhkaloti tapijt ilJDAG 29 NOVmB£R 1968 LuDdtll itAubLiU) lll. ld' UTRECHT (GPD) Tij- os de algemene vergadering de Vereniging „De Neder- idse Bloemisterij", gisteren Utrecht gehouden, is de iande uit een oorkonde en aarderingsprijs 1968, be- bedrag van vijfhonderd en, toegekend aan de he- A. P. Csizik uit Aalsmeer dr. B. K. Boom uit Wage- igen, wegens het leveren i een bijzondere prestatie publikatie voor de bloemis- op het gebied van onder- de voorlichting of het ierwijs. zijn openingswoord merkte voor- r dr. A. J. Verhage, ondermeer dat de inkomensontwikkeling een liie rol speelt bij de afzetmogelyk- ;n. De kritische houding van de ruilhandel ten opzichte van het LU >twinkelbedrijf, dat is overge- tot verkoop van bloemen, vond voorzitter verklaarbaar. Naar zijn '•ling echter zal een verdere popu- sering van bloemen en planten het bloemistwinkeliersbedrjjf goede komen. Vy zien een indeling in driekwa- its-klassen en een verplichting in groothandel om de kwaliteitsklas- aan te duiden". erontrust toonde hij zich over de W. „De belasting op de toegevoeg- waarde w,aarbij onze produkten tegenstelling tot de andere EEG- len onder het volle tarief van 12 irocentvallen, schept grote moei- teden. „Het Nederlandse systeem ngt mee, dat in Nederland ge- Ïdan dezelfde bloemen voor het lekte bloemen duurder zullen wor- nten in deze periode bedroeg ruim liek over de grenzen" Het is zonder twijfel waar, dat de taande detailhandel, winkeliers el straat- en markthandel. in ons een uitstekend verkoop-appa- vormt". aldus dr. Verhage. Buitenland het buitenland is het detailhan- ilapparaat veel minder sterk ont- keld, zodat de groei van additio- verkoopkanalen daar sterker Hij vond het belangrijk, dat in gemeenschappelijke politiek voor Europese Economische Gemeen- ip kwaliteitsnormen zyn inge- d. „Deze kwaliteitsnormen heb- de bedoeling de Europese bloe- ïmarkt doorzichtiger te maken. ■;oo r :i tIJNSBURGHoewel er aan de nsburgse bloemenveiling „Flora" de aangevoerde narcissen en ig f centen nog steeds redelijk goede jzen worden betaald, komen deze orjaarsbloemen" nu toch steeds er binnen ieders bereik. Van goe- onrijp gekochte hyacinten heeft n beslist enkele weken plelzier een bosje narcissen brengt een tje lente in de huiskamer. De rige aan de veiling „Flora" aan- oerde artikelen wijzen er echter delyk op, dat de winter nog maar is begonnen. e handel prepareert zich op de itdagen en heeft reeds de geïm- teerde dadels en eucalyptus- ichten in hun voorraad opgeno- n. Ook de groothandelaar in kerst ien heeft weer postgevat op het ingterrein .De chrysanten bleven deze week prijshoudend, maar list niet abnormaal duur. Een an- artikel. dat momenteel ook zeer de belangstelling staat en tegen al te gekke prijzen wordt ver- ideld is de Euphorbia. Een bij der sierlijke bloem, waarvan men een slanke vaas met nauwe hals hts enkele takken nodig heeft om mooi arrangement je te maken. ADVERTENTIE KEIJZER TAPIJT Discriminatie De heer Verhage vond dit discri minatie ten opzichte van collega's uit andere EEG-Ianden. „Dit maakt onze concurrentiepositie bijzonder moeilijk". Ten aanzien van de recla me merkte hij op, dat Nederland voor de moeilijkheid staat, dat zij geen merkartikel voert. Reclame campagnes in het buitenland vond hij noodzakelijk. De ontwikkeling van die afzet ln de eerste negen maanden van dit jaar was niet ongunstig, de export van sn ij bloemen en bloemenkwekerij - planten in deze periode bedroeg ruim 183 miljoen geulden tegen 167 mil joen in dezelfde periode van 1967 een stijging van ongeveer 13 procent. West-Duitsland was d'e groot ste afnemer van snijbloemen, het NIEUW-VENNEP De vier gro te industriële bedrijven in Nieuw-Ven nep, met name Lucas Bols, Mulder - Vogem, Vicon en Dentex, hebben voorgesteld een centrale regeling te treffen voor het verlenen van finan ciële hulp aan de plaatselijke vereni gingen. Regelmatig wordt door be sturen van verenigingen een beroep op de industrie gedaan om financiële bijdragen te leveren. Ei' is nu een commissie samenge steld waarin zitting hebben een ver tegenwoordiger van de industrie, een vertegenwoordiger van de plaatse lijke sportraad en een vertegenwoor diger van de Stichting Dorps - huiswerk Haarlemmermeer Zuid Secretaris is de heer J. A. Ver- steegen, beroepsfunctionaris van de S.D.H.Z. De twee taken van de com missie zijn een fonds te vormen uit bijdragen van de bedrijven en de gel den uit dit fonds te verdelen onder de verenigingen. Gemeend wordt te moeten begin nen met na te gaan hoe de verschil lende verenigingen „gezond" zijn en of het geld eventueel goed besteed zal worden. Derhalve zijn vragenlijs ten aan de verenigingsbesturen toege zonden. Het is nog niet bekend hoe groot de bedragen zijn, die de bedrij ven beschikbaar zullen stellen voor het verenigingsleven. - DEN HAAG, (GPD) Ia het werkelijk waar, dat de directie van de N.V. Luchthaven Schiphol na de vergiftiging van onder andere het water van de Ringvaart rond de Haarlemmermeer op 17 oktober jl. verzuimd heeft contact op te nemen met het Hoogheemraadschap voor Rijnland. Deze vraag stellen de le den van de Tweede Kamer, drs. J JF. Voogd en drs. E. van Thün (bei den P. v. d. A.) aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De beide kamerleden wililen verder weten, welke stappen de ministers denken te nemen om de directie van de N.V. Luchthaven Schiphol tot een andere houding te bewegen. Kun nen de ministers garanderen, dat vóór 1 januan 1969 de noodzakelij ke veiligheidsmaatregelen worden ge troffen? Met verwijzing naar hun vragen over hetzelfde onderwerp van 18 ok tober, waarvan op 11 november de mi nisters meedeelden, dat zij niet bin nen de gebruikelijke termijn konden worden beantwoord, verzoeken zij de gestelde vragen binnen de gebruike lijke termijn te willen beantwoorden. tweede afiaetgebied bleef Zwitser land, derde werd Frankrijk dat voor ruim 10 miljoen gulden aan snijbloe men uit Nedjerüand invoerde, andere exportlanden waar die uitvoer naar toe nam zijn Zweden, België, Italië, Oostenrijk, die Verenigde Staten en Canada. De export naar Finland en Engeland liep terug. Derde landen Tot slot merkte de voorzitter Ver hage op, dat de export-ontwikke ling wel degelijk een verschil in mo gelijkheden maakt tussen landen, die tot die Europese Economische Ge- DEN HAAG/NOORDWIJK Naar een 36-jarige chef-boekhouder uit Noordwjjk voor de Haagse politie rechter verklaarde, had hij het res taurant „Het Oude Koningshuis'' in Sassenheim bezocht en daar onge veer" drie borrels gedronken. Op het Wilhelminaplein reed hij met de door hem bestuurde auto dwars door een rozenperk en botste daarna tegen een lantaarnpaal. De Haagse politie rechter merkte op: „Als ik zie, wat u hebt gedaan, was u minstens stom dronken". Volgens verdachte was hij echter ter plaatse niet bekend. „Dan moet u vooral niet met vakantie naar een vreemd land gaan", adviseerde de rechter. „Ik ben inderdaad wel wat onvoorzichtig geweest", gaf verdach te toe. „Ach kom, zoiets doe Je al leen wanneer Je stomdronken bent", oordeelde de rechter. Er was voor f 1200,schade veroorzaakt aan de lantaarnpaal en voor f 125,aan het rozenperk. Volgens verdachte had hij die avond examen gedaan en was toen tot ongeveer twee uur in het restau rant gebleven. „En waarschijnlijk was u erg moe en dan moet u geen drie borrels drinken, want dan ziet u een rozenperk voor een weg aan", re pliceerde de rechter. Verdachte zei dat het perk midden op de openbare weg lag. De officier van justitie was van mening, dat in dit geval kon worden volstaan met f 500,boete en ont zegging van de rijbevoegdheid ge durende zes maanden. „Dat intrek ken van het rijbewijs vind ik een verschrikking", verklaarde verdach te. „Dan moet u niet drinken", con stateerde de rechter. HU veroordeelde verdachte tot f 250,— boete en zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. RIJNSBURG In de Chr. La gere Tuinbouwschool werd gisteren de feestavond gehouden van de Ver eniging vain oud-leerlingen van deze shcool. De directeur, de heer G. Dooter. lanceerde in zijn openings woord het voorstel om de jaarlijks in februari te houden bentoonstelling voorbaan door de Vereniging van oud-leerlingen be laben organiseren, in plaats van door de school. Het woord was daarna aan de toneelvereniging Djati Rongo, uit Noordwijk, met het blijspel „De Hoofdprijs". Het stuk speelt zich af ln een pension in Zandvoort, waar een echte Amsterdamse familie de vakantie doorbrengt. Ze zijn daar echter niet alleen. Er zijn nog meer gasten. Ze willen zich echter groter voordoen dan ze zijn. Gesuggereerd werd dan dat er een hoofdprijs is gewonnen in de Belgische loterij Waarbij de moeilijkheden en de ko misohe situaties zich aaneen scha kelen. meenschap behoren en de z.g. die" landen. ..der- Bij die rondvraag hebben verschil lende winkeliers hun verontrusting uitgesproken over het feit, dat by de SER 'n ontwerp aanhang gemaakt is om ook kruideniers toestemming te verlenen bloemen te gaan verko pen. De voorzitter zag geen aanlei ding voor dteze verontrusting. HHHHI VOORHOUT Burgemeester G. A. Stolwijk kwam aan het slot van de gisteravond voortgezette behan deling van de gemeentebegroting voor 1969 (die werd goedgekeurd) met een verrassend voorstel. B. en W. verzochten de raad een krediet te verlenen van f200.000.voor de bouw van een gymnastieklokaal op het open terrein by de chr. school aan de Boerhaavestraat. Burgemeester Stolwijk vertelde de raadsleden, dat het college de finan ciering bijna rond had en dat de in specteur van het lager onderwys alle medewerking had verleend. Een meevaller by het financieren was. dat het bedrag, uitgetrokken voor de riolering van de Rijnsburgerweg. ongeveer f50.000.onder de raming was gebleven. De heer J. Th. Warmendam (gem. bel.) vond het bijzonder prettig, dat dit voorstel nog voor het einde van het jaar kon worden gedaan en ir. H. van Os (WD) was blij, dat het be heer en de exploitatie in handen van de gemeente zullen blyven. Schilderij Het tweede voorstel betrof het ver lenen van een krediet van f 600 voor de aankoop van een schilderstuk van de Voorhouter J. W. de Graaf, dat de naam „Wandeling" heeft gekregen en voorstelt een in de natuur wande lend klein meisje. Het wordt thans geexposeerd in de Leidse Lakenhal. De heer G. v. d. Tang (prot. chr.) was trots op kunstenaars uit eigen gemeente, maar wenste te motiveren waarom hy aanmerkingen had op dit voorstel. Dat gebeurde in besloten zitting. Na heropening zei de heer Van der Tang, dat hij graag een keu ze had gemaakt uit meer stukken. De heer F. C. Meyer (KVP) brak een lans voor andere Voorhoutse kunste naars, die ook eens een kans moeten hebben een werkstuk te verkopen. Antwoord Na de opening van deze „tweede zitting 'ln één week" beantwoordde burgemeester Stolwyk de raadsleden, die algemene beschouwingen hadden gehouden over de begroting 1069. Het eerst sneed hy het punt ver- ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver Burgemeester G. A. Stolwijk verrassend voorstel hoging van de personele belasting aan. Hy wees erop, dat de gemeen te dit bedrag nodig heeft, omdat de algemene reserve niet zo groot was en omdat de verkoop van de grond ln Boehkorst II niet zoveel oplevert als door de raad was gesuggereerd. Hy deelde mede, dat B. en W. de behan deling van dit voorstel enkele maan den zullen verdragen. Ten aanzien van het parkeren, zei de burgemeester, dat een nieuw plan gereed is. Hy achtte het gewenst een commissie te benoemen, bestaande uit raadsleden en enkele ingezetenen, die dit plan moeten bestuderen en daama advies zullen moeten uitbren gen. Voor het laten annexeer en van het gebied rond de ruïne van Teylingen door Sassenheim voelde het college niets en met betrekking tot de ver lichting van de Nagelbrug zei hy, dat deze wel kon worden aangebracht, maar dat het ryk dan eist het po litiekorps met één man te verminde ren. „Dat gaat niet," zei de eerste bur- ge rmet klem. „We zullen de zaak nogmaals met G.S. bespreken. Het maken van een nieuw bestem mingsplan acht het college zeer ur gent, want de woningnood moet wor den teruggedrongen. De mogeiykhe- den voor de bouw van een gezond heidscentrum worden door B. en W. wat hoopvoller ingezien. De aan koop van grond bevindt zich in een vergevorderd stadium en eventueel zullen B. en W. een onteigeningspro cedure niet schuwen. Stichting van een dorpshuis en aanleg van een zwembad of van een instructiebad hebben alle aandacht van het college, doch financieel zijn deze werken op dit moment niet te realiseren. Hierna vond de hoofd- stuksgewijze behandeling van de be grotingen plaats, die daarna werden goedgekeurd. Wanneer het hotel-restau rant aan de Zuid-Boulevard in Katwijk aan Zee gereed is, krijgt Katwijks promenade een geheel ander aanzicht. Met de houw maakt men goede vorderingen. (Foto LD/J. v Duijn, Katwijk a. Zee) NIEUW-VENNEP Dinsdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de IJsclub Nieuw-Vennep en om streken. De by eenkomst stond onder voorzitterschap van C. Reekers. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereni ging zich nog in een goede „gezond heid" mag verheugen. Een van de belangrykste punten die besproken werd was of de ysclub zal toetreden tot de KJ7.S.B. Na uit voerige discussies werd besloten dit niet te doen. De bestuursverkiezing leverde geen enkele moeliykheid op. Aftre dend waren N. Breed en J. Temerus, waarvan de laatste zich niet herkies baar stelde. Voor hem in de plaats werd gekozen L. van Tol. De heer Reekers werd met algemene stem men herkozen. De ysbaan is al on der water gezet. - De i/sclub Lisserbroek houdt vrydagavond om half acht de jaar vergadering in gebouw „Contact" aan de Lisserdyk. De Noordwykse vereniging van postduivenhouders hield ln hotel restaurant De Beurs een hokken- show, waarvoor een doffer 1967 ter keuring moest worden ingezonden. Er waren vier inzenders die 1841& punt behaalden, namelyk 1. J. J. Berg (Voorhout), 2. C. van den Berg, 3. Gebr. Steenvoorden en 4. A. Ruig- rok. De volgende hokkenshow vindt plaats op maandag 2 december. Dan moet een oude duivin ter keuring worden aangeboden. KOUDEKERK/WARMOND Maandag 2 december om 23.00 uur zullen in de telefoonnetten Koude kerk a. d. Ryn en Warmond alge mene nummerwüzlgingen tot stand worden gebracht. De reden hiervan is, dat op 9 de cember de centrale in Koudekerk met 300 nummers wordt uitgebreid en gebracht op een capaciteit van 1100 nummers, terwyl de telefoon centrale in Warmond op 23 decem ber eveneens op een capaciteit van 1100 nummers wordt gebracht door een uitbreiding met 400 nummers. De door deze flinke uitbreidingen nodige nummerwyzigingen beteke nen, dat in beide centrale-gebieden vóór de 3-cyferige nummers het cy- fer 2 wordt geplaatst. De enige uit zondering daarop zyn de aansluitin gen van Sikkens N.V., die om tech nische redenen door een 6 i.p.v. een 2 worden voorafgegaan. Experimentele jeugddienst in Noordwijk NOORDWIJK Zondagavond om zeven uur wordt in De Rank de tweede experimentele jeugddienst gehouden, onder leiding van dr. J. G. B. Jansen. Begonnen wordt met het Magnificat van Bach, geëindigd met „Dit is een plek om lief te heb ben," van Toon Hermans. Het onderwerp van de dienst is de oecumene, die heel wat meer in houdt dan kennismaking in de vorm van gesprekken en andere ontmoe tingen onder christenen van ver schillende kerken. In de by bel geeft oecumene aan, wat God met zyn mensen en ziyn wereld doet. Tekst en muziek zullen elkaar af wisselen. Onder meer zal een der jongeren fragmenten voorlezen uit een briefwisseling tussen een Japan se jongen die de atoombom over leefde en een Vietnamees meisje, dat het slachtoffer werd van Ame rikaanse napalm. Een koor van ca techisanten zingt een negrospiritual, er worden gedichten gezegd en ge- zamenlyk wordt gezongen „We shall overcome." LISSE Door het college van Burgemeester en Wethouders van Lisse is voor een periode van 5 jaar een investeringsprogramma opgezet van rond 12 miljoen gulden. De plan ning its afgestemd op hetgeen voor de ontwikkeling van Lisse In de ko mende 5 jaren noodzakeiyk is. Het zal vanzelfsprekend kunnen blyken, dat werken, welke thans nog niet be kend zyn, plotseling om een oplossing vragen, waardoor bepaalde punten uit het investeringsprogramma naar later datum verschoven moeten wor den of ook wel omgezet kunnen moe ten worden wat de dan aanwezige urgentie betreft. Dit achten B. en W. een normale zaak, passend in een zich sterk ont wikkelende gemeente als Lisse tegen woordig genoemd mag worden. By de opzet is buiten beschouwing gelaten de remmende invloed, die zonder twyfel zal kunnen worden ondervon den wat betreft de financieringspo sitie der gemeente, omdat het colle ge van mening is, dat een planning van investeringen primair niet be paald mag worden door financie ringsproblemen, welke hopelyk van tydeiyke aard zullen zyn, doch veel meer gebaseerd dient te zrijn op de budgetaire mogehjkheden. Wanneer alles verloopt zoals het college het zich voorstelt en thans aan de raad wordt voorgelegd, zal het programma uitvoerbaar zyn en zul len uit budgetair oogpunt zich in de komende 5 Jaren geen byzondere moeiiykheden voordoen. Als byzondere posten voor 1969 worden door het college genoemd, bouwrypmaken 3e, 4e en 5e fase van het Poelpolderplan f860.000,-; ver sterking dyken en groenvoorzieningen Poelpolder f270.000,-; aanleg hoofd weg van Lisse-dorp naar de Poelpol der f600.000.-; voortzetting bouwrijp maken terreinen voor patiowoningen, winkelcentrum torenflats en ooste- lyk deel Poelpolderplan f200.000-; voor de bouw van woningwetwonin gen is 5 miljoen gulden uitgetrokken; de demping van het 2e gedeelte van de Haven is geschat op f 800.000,-: de sanering van de Stationsweg vraagt f200.000,; de bouw van het zwembad vraagt voor 1969 f 1.500.000; voort zal de verbetering van de verlichtingen van 2e fase straatver lichting en oosteiyke omleidingsweg ruim f 200.000,- vorderen. Verder worden nog genoemd de verbetering Kanaalstraat met riole ring f350.000-; aanleg sportterrein ln de Poelpolder f 100.000-bouwryp maken plan Noord-Oost f300.000-; bouw lagere scholen Poelpolder f600.000.-; Kleuterschool Poelpolder f300.000-. Voor 1970 hebben B. en W. de aan leg van de westeüjke omleidingsweg op het programma staan met een be drag van 1 miljoen gulden doorbraak Kapelstraat f 180.000-doorbraak Meer- en Houtstraat f 500.000-. Zeer urgent noemen B. en W. de bouw van een R.K. Kleuterschool en lagere school voor basisonderwijs in de Poelpolder, waarvoor zo spoedig mogelijk een oplossing gevonden zal moeten worden. HAZERSWOUDE Files van ongeveer acht tot tien kilometer lengte vormden zich vanmorgen op Rijksweg 11 van Leiden naar Alphen. In opdracht van Rijkswaterstaat was men tussen de Ge- meneweg en de vleeswarenfabriek in Hazerswoude begonnen met het asfalteren van het wegdek. Daardoor moest het verkeer van één (smalle) rijbaan gebruik maken. Zo rond negen uur hadden automobilisten, die uit de rich ting Leiden kwamen, minstens drie kwartier nodig om van de Lei- derdorpse brug in Koudekerk te komen. Vanuit de richting Alphen was het al niet veel beter. Er waren ter plaatse geen stoplichten aangebracht. Het verkeer werd geregeld door mensen met rode vlaggen. De dichte mist be moeilijkte dit regelen van het verkeer zeer en de automobilisten moesten goed uitkijken om geen botsingen met voorgangers te ver oorzaken. Rijksweg 11 wordt onder Hazerswoude breder gemaakt. Ook heeft men de (hinderlijke) bruggen uit de weg gehaald, waardoor deze voor het verkeer veel overzichtelijker wordt. Tijdens deze reconstruc tiewerkzaamheden ging de doorstroming van het verkeer ook niet vlot. Men had toen echter tenminste nog de beschikking over twee smalle rijbanen. ADVERTENTIE Wat zijn koudegetallen 7 U vïndt het duidelijk omschreven in Het nieuwe, 288 pegine's tellende pocket jeerboek - geïllustreerd f3,25 afgehaald aan kantoor LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. f 3,95 toegezonden per post. Wilt U op het giro (57055) strookje vermelden: Wie wat waar 1969? kamerbreed v.a. ba I p.rrr POSTBUS 39-HILVERSUM

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13