Rusland drie maanden na de invasie Proces over ramp met stuwdam Kremlin balt vuist alleen voor vorm Bronchi letten MMM' - -1 TIENDUIZENDEN GEVANGENEN IN INDONESIË Geruchten over Verolme's schepen voor Noord-Korea MET EEN ENKEL WOORD Roemenië staat oefeningen van Sowjét-Unie toe RUIM 1300 OVERLEVENDEN VAN VA JONT EISEN SCHADEVERGOEDING Rumor formateur in Italië LAGOS: „ROME VOERT GODS DIENSTSTRIJD TEGEN NIGERIË" Auto met bom rechtstreeks uit Jordanië PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 NOVEMBER (Door AFP-correspondent Jean Raffaelli) MOSKOU (GPD) Hoe groot is, precies drie maanden na de interventie in Tsjecho-Slowakije, de schade in Europa? Het is een balans die aan de Sowjet-kant niet gemakkelijk kan worden opgemaakt. De pers van Moskou levert wel aanwij zingen, maar de Prawdawordt in de eerste plaats uitgegeven voor lezers in de Sowjet-Unie en de informatie wordt ver mengd met propaganda. De diepere gedachten van het Kremlin in deze ontgaan ons. De NAVO-vergadering in Brussel en de reacties, daarop in de Sowjet- Unie stellen ons in staat te pro beren een koers uit te stippelen. Bovendien bood vrijwel tegelijkertijd de „federale week" in West-Berlijn een kans om de houding van het Kremlin te controleren. Een eerste conclusie: de „officiële" Sowjet-Unie die van kranten heeft maar zwakjes gereageerd op de waarschuwing die de NAVO in het slotcommuniqué van de vergadering aan haar adres richtte, al wa.s de geest van de reacties wel, dat sprake was van een „provocatie" en dat de communistische staten zich niet wensten bloot te stellen aan welke „aanmatiging" dan ook. De „Praw da" en de „Rode Ster" (uit naam van het legerhebben eraan toege voegd dat „de geprikkeldheid van de NAVO evenredig was aan de neder laag die zij had geleden in Tsjecho- Slowakije". Maar, of het nu ging om die Wes terse waarschuwing:, of om de „schen dingen" van het statuut van West- Berlijn door de Bondsrepubliek, de reacties schenen formeel, ze betrof fen beginselen en werden zonder hartstocht gebracht. Die afwezigheid van felle reacties is niet verbazingwekkend: voor de Sowjet-Unie lijkt het er inderdaad op dat de schade tot een minimum is beperkt. Autoriteiten in Moskou vinden zelfs dat de schade „nul" ge weest is. omdat de interventie van de vijf Warschau Pactlanden op 21 aug. van de status quo in Europa heeft gehandhaafd. „Indien we niets had den gedaan, zou er zich werkelijk een drama hebben afgespeeld", be weerde een Russische autoriteit. Er zou een verbreking van het even wicht en een zeer grote spanning zijn ontstaan. Niet alleen tussen de Sow jet-Unie en bepaalde delen van de Tsjechoslowaakse bevolking, maar ook tussen de Sowjet-Unie en het Westen, naar aanleiding van Tsje cho-Slowakije". Verleden tijd Hets chijnt dat de Sowjet-Unie de Ifcarschuwing van de NAVO niet onlogisch heeft beoordeeld. Maar die kwestie is al weer verleden tijd. Een feeks redevoeringen en perscommen taren, heeft intussen, vooral deze maand, betrekkelijk duidelijk het ge zichtspunt van de Russen tegenover Europa, de NAVO en de Verenigde Staten getoond. In dit verband zijn de meest be jubelde frases, de „vetgedrukte voorden" misschien niet de belang rijkste. Om te proberen de Sowjet- russische strategie te begrijpen, moet men zonder twijfel verder kij ken dan de oproepen tot waakzaam heid en de beloften „een beslissende klap uit te delen aan het. imperia lisme en de subversie" Zo'n betoog trant is niet tot ons gericht. De waarheid lijkt te zijn dat er, de Sowjet-Unie weet dat. door het ont breken van een goed beleid op lan ge termijn (wat ze had moeten ma ken tijdens de maanden die voor afgingen aan de val van Novotni» en vervolgens bij gebrek aan vastbera denheid, een vergissing is begaan door met geweld het Tsjechoslo waakse „schisma" uit de weg te ruimen, onder omstandigheden die niet gemakkelijk te verklaren en te vergelijken waren. Het is een ver gissing die ze niet van plan is op nieuw te begaan, en het is zeker dat zij 4n de toekomst, een „poli tiek van vooruitzien" zal toepassen. Op dit ogenblik houdt zij op nieuw Oost-Europa in de hand, met de instemming van de meeste Oosteuropese geallieerden, d:e haar bezorgdheid delen. Maar in deze on derneming zijn ei- twee tere pun ten: Tsjecho-Slowakije (waar de normalisatie nu vers ïeld schijnt te moeten worden) en de communistische Bfdkanlende.n Roemenië, Joego-Sla- vië en Albanië Snel Men geeft hier toe dat in werke lijkheid het Roemeense „abces" niet langer dan een week bestaan heeft. Westerse en Oosteuropese waarne mers geloven dat Boekarest, snel het verschil heeft ingezien tussen wat het wel en wat het niet kon doen, en dat terwijl het schijnbaar een sterk autonome houding handhaaft - Roemenië moenteel voor 't Kremlin c.p het economische of het militaire vlak geen probleem 1s. Men kan hieruit de conclusie trek ken. dat het Kremlin in het. com munistische kamp een tijdlang een politiek van uiterste vasthoudend heid zal toepassen, om elke poging om er „de subversie" te zaaien de kop in te drukken. Dat houdt een versnelling van de „normalisatie" in Tslecho-Slowakije in en verplichte kalmte aan het Russisch-Roemeen se front. Maar, volgens een spel van ba lanceren, dat in de naoorlogse ge schiedenis van de Sowjet-Unie tra ditie is geworden, moet het „bevrie zen" van de status quo het juiste klimaat voor de contacten met het buitenland en in de eerste plaats met de Verenigde Staten bevorde ren. De USSR sluit de rijen en balt de vuist uitsluitend voor de vorm tegen het Westen. De gebaren in de richting van de Verenigde Staten, die het Kremlin maakt, zijn duidelijk. De slapheid van de reacties ten opzichte van West-Berlijn is ook een teken. De ontkenning van de Russen dat zij van het Algerijnse Mers-el-Kebir een basis voor hun vloot, hebben ge maakt. 'en cJ't toen de conferentie van de NAVO nog in volle gang was) Is veelzeggend. Blijft het probleem*-Duitsland, voorafgaand aan het probleem Tsje cho-Slowakije De interventie heeft blijkbaar de klassieke milita're op telling van de Russen grondig ge desorganiseerd. Het Tsjechoslowaak se leger is, voor het. ogenblik, voor het Pact van Warschau „verloren". Dit. vraagstuk heeft, men in Moskou bestudeerd tijdens een recente ver gadering van Oosteuropese ministers van Defensie. Maar het is onwaar schijnlijk dat het slotcommuniqué van de NAVO. dat het Kremlin ze ker met zorg heeft, onderzocht, de verantwoordelijke Sowietru^sische lei ders ertoe brengt, hun plannen te wijzigen. DJAKARTA 'ANPi in Indone sië zitten op het ogenblik 45.000 per soenen gevangen wegens „ondermij nende activiteit van politieke aard". Dit heeft de directeur-generaal van het Indonesische gevangeniswezen, de heer Koesnoen, vanochtend be kendgemaakt. Voorts zitten 25.000 Indonesiërs gevangen wegens crimi nele delicten. Bij deze getallen zijn niet begrepen diegenen die gevangen werden gezet na de mislukte staats greep van 1965, aldus de directeur- generaal. Volgens sommige persbe richten zou het aantal personen, dat gevangen zit wegens deelneming aan die staatsgreep ongeveer 80.000 be dragen. Zestien doden in Alexandrië Bij de studentenonlusten van maan dag in Alexandrië zijn volgens in Bei roet ontvangen berichten zestien per sonen om het leven gekomen en tien tallen gewond. Behalve de studenten hebben ook leerlingen van technische en middelbare scholen zich tegen de politie gekeerd. Dat de rust snel weerkeerde, was mede te danken aan een hevig noodweer dat boven de stad losbarstte. Russische soldaten verlaten Tsjecho-Sloioakije op weg naar de Sowjet-Unie. Wat zullen ze daar over de gebeurtenissen in de afgelopen maanden vertellen? WASHINGTON (Reuter) Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken wil geen commen taar geven op een bericht van de New York Times, dat Amerika twee visverwerkingsschepen, die in Neder land voor Noord-Korea worden ge bouwd, wel eens in beslag zou kun nen nemen als zij op weg naar Noord- Korea zijn om zodoende dat land te dwingen de bemanning van het Ame rikaanse schip „Pueblo" vrij te la ten. De „Pueblo" i6 in janqgri door Noordkoreaanse kanonneerboten op gebracht toen hij op verkenning was. Het schip had een bemanning van ruim tachtig man. Volgens de New York Times zijn er Amerikaanse agenten in Rotterdam, die veel be langstelling voor de twee schepen tonen, mede om bij -Noórd-Korea on gerustheid te wekken. Het eerste van de twee visfabrieks- schepen, die ongeveer een jaar gele den in Nederland zijn besteld, is by- na klaar. De New York Times schrijft, dat er al een Noordkoreaan se bemanning in Rotterdam is om het schip naar huis te varen. Bij informatie in Nederland toonde de woordvoerder van Verolme zich verbaasd over de berichten inzake geheime agenten op of rond Verol me's bedrijven. Het eerste schip is gebouwd op de werf van Verolme in Heusden en ligt thans langs de af- bouwkade van Verolme's machinefa brieken IJsselmonde. Het tweede schip is sinds een maand in aanbouw in Heusden. Van de kant van Verol me is medegedeeld, dat het eerste schip de reis naar Noord-Korea onder Nederlandse vlag zal maken. BUITENLAND Onrust in Palermo In Palermo hebben gisteren hevige gevechten plaatsgehad tussen verscheidene hon derden stakende arbeiders en de po litie. Drie politiemannen, twee pers fotografen en een aantal betogers werden gewond. De gevechten be gonnen toen de stakers de kantoren van het bureau voor bevordering van de industrie wilden binnendringen. De arbeiders eisen hoger loon. Staking in Spanje. Achtduizend mijnwerkers in de kolenmijnen van Asturië hebben gisteren het werk neergelegd in verband met een onge luk dat maandag aan drie mijnwer kers het leven heeft gekost. Volgens zegslieden van de officiële mijnwer- kersbond zijn vijftien mijnen door de staking getroffen. Schumanprijs voor Hatlstein De FVS-stichting te Hamburg heeft de Robert-Schumanprij's voor 1969 toegekend aan de voormalige voorzit ter van de Euromarktcommissie, prof. Walter Hallstein. De prijs, die od 6 februari in de universiteit van Bonn aan Hallstein zal worden uit gereikt, is hem toegekend wegens zijn grote verdiensten voor de eenwor ding van Europa en de verwezenlij king van de Euromarkt. Betoging in Pakistan Bijna 20.000 studenten hebben gisteren een mars gehouden door Rawalpindi. Het was de grootste betoging tegen de regering in de hoofdstad, sinds president Ajoeb Chan tien jaar gele den aan de macht kwam. Kort na het einde van de betoging die zeven uur geduurd heeft, maakte de regering bekend dat alle scholen en universi teiten in het gebied van Rawalpindi voor onbepaalde tijd gesloten zouden worden. Afrikanen veroordeeld In de Rhodesische hoofdstad Salisbury zijn negen Afrikanen tot levenslange ge vangenisstraffen veroordeeld. Zij wer den ervan beschuldigd gewapender hand vanuit Zambia Rhodesië te zijn binnengedrongen. De mannen wer den gevangengenomen bij opspo ringsacties in het noordwesten van Rhodesië. Getuigen weggelopen Twee Grie ken, die deel uitmaakten van een door hun regering naar de subcom missie voor de rechten van de mens in Straatsburg afgevaardigde groep „getuigen a decharge" hebben be scherming gezocht bij Zweedse, Deen se en Noorse delegatieleden, nadat zij contact hadden gehad met een or ganisatie van Griekse ballingen on der leiding van Andreas Papandreoe. Ontvoerde man vrijgelaten De 25-jarige administrateur Matteo On- ni, die vorige maand op een eenza me weg bij Oristano op Sardinië door 3 gewapende mannen werd ontvoerd is vrijgelaten tegen betaling van een losprijs van ruim 56.000 gulden. Hij verklaarde niet slecht behandeld te zijn door de ontvoerders. Naar de Zuidpool Acht Belgen zullen opnieuw met de Zuidafrikaan- se Zuidpoolexpeditie eind december uit Port Elizabeth naar het Zuidpool gebied vertrekken. NEW YORK (AFP) Rusland tracht Roemenië ertoe te dwingen gezamenlijke oefeningen met Rus sische militaire eenheden op zijn grondgebied toe te laten Dit meldt het Amerikaanse weekblad „News week" in de rubriek „Periscope". „Newsweek" zegt dat Roemenië niet alleen kritiek heeft geleverd op de invasie in Tsjecho-Slowakije. maar ook de laatste zes jaar heeft geweigerd het land open te stellen voor Russische militaire oefeningen. Het blad meldt van diplomatieke zijde te hebben vernomen dat de Roemenen nu in beginsel hebben in gestemd met het houden van geza menlijke manoeuvres, maar wel pre cies willen weten wanneer de Russi sche troepen na afloop van de oefe ningen het land weer verlaten. ROME (AP) Mariano Rumor, leider van de Italiaanse christende mocraten, heeft gisteren van presi dent Saragat de opdracht gekregen een nieuwe centrum-links-coalitie te vormen en zo een einde te maken aan de Italiaanse regeringscrisis. Ook in juni heeft Rumor getracht een kabi net te vormen, maar zijn poging is toen mislukt. Deze keer heeft hij de steun van de socialistische partij, die de sleutel voor een nieuwe coalitie in handen heeft. Enkele uren voordat de 53-jarige vrijgezel Rumor door Saragat werd ontboden, stemde de socialistische partij opnieuw voor de coalitie. ADVERTENTIE» Hoestdrank in tabletvorm.95ct LAGOS (AP) De Nigcriaanse regering heeft gisteravond de rooms- katholieke kerk en haar hulporgani satie Caritas er van beschuldigd een godsdienstoorlog tegen Nigerië te voeren door de Ibo's in Biafra, die voor het merendeel katholiek zijn, hulp en geld voor wapenen te ver schaffen. Een verklaring van de Nigeriaanse regering, die in de Verenigde Staten is gepubliceerd, zegt dat „een radica le vleugel van de katholieke kerk onlangs ongeveer 200 huurlingen, Amerikanen en Anti-Castro Cubanen, heeft gerecruteerd en in oktober naar Gabon heeft overgevlogen". De huurlingen zouden worden be taald uit fondsen die in Ierland en de Verenigde Staten waren bijeenge bracht. In Ierland zou hiertoe 150.000 dollar, in de Verenigde Staten 200.000 dollar zijn verzameld ten behoeve van de uitrusting, de soldij en het transport van de huurlingen. De lei ding van de actie berust volgens Ni gerië bij pater Raymond Kennedy. De federale Nigeriaanse regering beschuldigt de president van Fiat, „die belangen heeft in de Oostnigeri- aanse olie", 40.000 pond aan Caritas te hebben geschonken in okt. en dat zijnz usiter, Susanna Agnelli, in Bia fra is geweest en Ojoekwoe, namens de familie Agnelli en Fiat-fabrieken een geldsom heeft overhandigd. Nige rië beschuldigt de Italiaanse Chris tendemocratische partij ervan volle dig achter de rebellen te staan, en via een Franse bank in oktober 200.000 pond te hebben overgemaakt naar Biafra. WOENSDAG Stadhuis (tiouwkamer) Spreeki» sociale raadsvrouw 46 uur nam, Steenschuur 6 Leidsche Ver, Postzegelverzamelaars 8 uur nam. Schouwburg K en O. Toneelgro» Theater met „Beschuit met mulsj^ 8 uur nam DONDERDAG Gebouw Staalwijk. Tuintjesrverenigin, „FJoralia" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Jeugdconcert com missie esthetische vorming, Gewest» lljke orkest voor Zuid-Holland. 2 »E 3.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Het Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo (solia Misha Dichter plano) 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgro» Theater met „Moordenaarsavond" nam. Kleine Burcht Ledenverg. K.V.P. Sp- dhr. J. Lijten over actuêle Leidse blemen. 8.15 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) Ba; Morgenlandzending 3-5.30 en 8-10 nam Rest v. d. Heiden Statenkring Le;, den C.H.U. Spr. mr. F. H. Piket oïb „Toekomstverwachtingen" 8 uur nao. Rijnsburg (Gemeentehuis) Vergaf, ring Gewest Leiden 8 uur nam. Academie Opening expositie Bert vs> den Oever 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84) u. denvergadering P.v.d.A. 8 uur nam Zomerzorg Kynologenver. Rijnland Spr. dhr. Fr. Heerkens Thljssen or* „Kynologische verkenningen". 8 ui? nam. Kon. Ned. Natuurhistorische Vere.1. ging- Excursie Sterrewacht 8 uur na Galerie 't Duivenhuys Opening tw. toonstelling Martin Tissing 8.30 u. middag. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27) Voi evangelie-samenkomst Spr. Twillert 8 uur nam ds. tVan on2Je correspondent) ROME (GPD) Vjjf jaar na de ramp, is eindelijk het proces be gonnen om de verantwoordelijkheid vast, te stellen van hen die schuldig worden geacht aan het bezwijken van de grote stuwdam van Vajont op 9 oktober 1963, een ramp. waar bij 1899 personen het leven verlo ren. Er rijn negen personen gedag vaard. Eén van hen heeft intussen zelfmoord gepleegd. In feite zijn er twee processen: een strafrechtelijk en een civiel. Ruim 1300 overlevenden van Vajont, die allen bloedverwanten hebben verloren en tevens hun huizen en andere bezittingen, hebben zich ci viel partij gesteld met recht op schadevergoeding De ENE, het staatsbedrijf voor elektriciteit, heeft een bedrag van tien miljard lire uitgetrokken om deze mensen ge noegdoening te verschaffen, nog voor het eigenlijke proces begonnen is. De ENE verklaart zich bereid tot een akkoord zodra tenminste 90 pro- Vissers vermist Drie en zestig vissers worden vermist ten gevolge van de wervelstorm „Seniang", de tweede storm die de Philippijnen treft binnen één week. De mannen bevonden zich aan boord van vijf vis sersboten die omsloegen en zonken in het water dat vol haaien zit. cent van de aanklagers het daar mee eens is en zich laten afk- pen. Twee dagen geleden heeft de maatschappij dat percentage ver laagd tot 75 procent. Van de be langhebbenden is tot nu toe slechts de helft bereid op dat voorstel in te gaan. Er is heel wat kritiek op het feit dat het vooronderzoek ruim vijf jaren heeft geduurd. Zoals een advocaat van de civiele eisers bij de ope ning van het proces zei: „Een zo vertraagde rechtvaardigheid komt neer op geweigerde rechtvaardig heid". Verder is er ernstige kritiek op het feit dat de rechtbank van Belluno, in wier gebied de ramp geschiedde, door de procureur-generaal van Venetië als „wettelijk verdacht" werd aangeduid, zodat een andere rechtbank is aangewezen, nl. die van l'Aquila, de hoofdstad van het gewest Abruzzen. Er zijn documenten, die uitwijzen dat er van verscheidene zijden was gewezen op groot gevaar voor de stuwdam, gezien de bodemgesteld heid ter plaatse en het feit dat de berg Toe, die het meer begrensde, reeds meermalen gevaarlijk was gebleken voor de omgeving door grote aardverschuivingen. Inder daad is een aardverschuiving van enorme afmetingen de aanleiding geweest tot de ramp, die in weinige seconden hele dorpen van de aarde heeft weggevaagd. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Neder landse Comedie: „De Huisleraar" van Bertolt Brecht. Kurzaal, 20.15 uur: Residentle-Ork o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Mis ha Dichter, plano. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten" van Bertolt Brecht. Gemeentemuseum (aula), 20.15 uur: Ensemble Syntagma Muslcum o.l.v. Kees Otten. DAGELIJKS Dlligentia, 20.15 uur: (beh. zon- en maandagavond): Cabaret Fons Jansen: „3 x andermaal". Nederlands Congresgebouw, 20.15 uur (t.m. 24 nov.): Max Tailleur Show: „Asjemenou" m.m.v. Leslie Davis, pia no: Mleke Bos en Pauline Johnson. Theater Pepijn 20.30 uur: (beh. maandagavond)Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: Dag en Nacht". WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen Zes van de dertien aanklagers. a V temp 5 3 q 2 a 8 i si Amsterdam zwaar bew. 12 8 0.2 De Bilt half bew. 12 8 0.1 Deelen zwaar bew. 12 9 0.3 Lelde regen 11 8 0.2 Eindhoven geh. bew. 13 6 0.1 Den Helder zwaar bew. 11 8 2 Luchth. R'dam half bew. 12 10 0.3 'J wenthe zwaar bew. 12 8 0.4 Vlissingen zwaar bew. 11 8 0.5 Zuid-Limburg geh. bew. 14 6 0 Aberdeen zwaar bew. 9 0 0 Athene regen 11 8 6 Barcelona mist 16 11 0 Berlijn licht bew. 9 4 0 Bordeaux zwaar bew. 13 10 0 Brussel licht bew. 13 10 0 Frankfort onbewolkt 8 1 0 Genëve mist 9 1 0 Grenoble onbewolkt 11 2 0 Helsinki geh. bew. 3 3 1 Innsbruck onbewolkt 9 -3 0 Kopenhagen regen 7 7 1 Lisscbon geh. bew. 18 13 14 Locarno mist 9 -2 0 Londen regen 14 10 13 Luxemburg licht bew. 9 3 0 Madrid half bew. 16 3 0 Malaga regen 18 13 0.1 Mallorca zwaar bew. 21 8 0 München onbewolkt 10 0 0 Nice onbewolkt 18 7 0 Oslo zwaar bew. 7 0 0.4 Parijs zwaar bew. 12 4 0 Rome mist 16 3 0 Stockholm zwaar bew. 7 6 2 Wenen mist 9 -0 0 Zürlch mist 6 0 0.2 Auberge Francalse (Kloksteeg Cabaret Peter de Jong, m.m.v. I ten Hooven. 9 uur nam. Honk „De Duikboot" (Titus Brandi malaan 76) Clubhuiswerk/handet arbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evang. christen» meenschap „Ecclesia" 8 uur nam. SchouwburgBalletvoorstelling Mm jolein Briër White Soul Black Wori 8 uur nam. Rijnlands lyceum (M. H. Trompii 1Gem. voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7J uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrii tus van de heiligen der laatste da# 1150 uur voorm. Stadsgehoorzaal Burgerijconcert Sec pre Crescendo 8 uur nam. Galerie Walenkamp (L.AK.) Exp: sitle naturalistische situaties dinsdi t.e.m. vrijdag 1-6 uur nam., zaterd» 2-5 uur nam. (t.e.m. 18 december). BIOSCOPEN. Luxor: „Erotiek in Moulin Rougt' 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „DJango, kill!", 18 jr. Dag. 2.3! 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 e 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uu nachtvoorstelling „Het moeras der zon de". 18 Jr. Studio: „De pussycats van het oud» Rome". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de llefd«" 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zondag 11.30 uur nachtvoorstellin „The Cincinnati Kid", 18 Jr. Lido: „De Duivelsbrigade", 14 Ji Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.3fl 4.45, 7 en 9.15 uur. TrianonDe wraak van She' Ir Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond^ 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie van kunst voorwerpen geschonken door de V» van belangstellenden ln de Lakenhal uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondags 1- uur nam. (t.e.m. 30 november). Rijksmuseum voor de geechiede&i der Natuurwetenschappen Boerbaav» tentoonstelling l.v.m 3de eeuwfeest r zijn geboorte Werkd 10 uur voorm i uur nam.; zondags 1-4 uur n»m ft/a 1 december) De Lakenhal: Dag. 10—A uur, eonl i6 uur Rijksmuseum van Oudheden B» penburg 28): Werkd 10 uur voorm. o uur naai.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor VoLkentundU (Steenstraat 1): dag 10—® u.: dage 1—6 uur nam Rijksmuseum voor de geschieden!! der natuurwetensohappen: Dag 104 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vlva Mexico Werl- dagen lt uur voorm.5 uur nam! zon eD leestdageD 16 urn aam (t.e.m. 12 Januari). Ned.-Legermuseum. Geopend maandij tot en met vrijdag 8 uur voorm. 6 o nam.: zon.- en feestdagen 1-6 uur oss Galerie v. d. Vlist Expositie schil derijen Diana Vandenberg, potter!» Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Erkelens, grafiek Erip Papt ceramiek Anke Blankevoort en bloem- decoraties Elisabeth van Sandicl t.e.m. 31 december). Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exposi tie Nora de Jong (wandkleden) en Hels Severllns (keramiek) Maandag t/m m- terdag 10 uu. voorm.-5 uur nam., dins dagavonden 8-10 uur nam (t.em, december) Avond- en nachtdienst der ajiotheben. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35. teL 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburf te Leiderdorp en Apotheek Voorscho- eijn de geheele week geopend. JERUZALEM (AFP) Israëlisch» autoriteiten vermoeden dat de auto die vrijdag j.l. op de markt in Jeru zalem met 200 kilo dynamiet ontplof te waardoor elf personen om het le* ven kwamen rechtstreeks uit Jorda nië is gereden. De Israëlische autori teiten hebben nu een verbod inge steld dat op 3 december ingaat en waarbij het verboden is met auto's en vrachtauto's zonder toezicht van het Israëlische leger de Jordaan over te steken.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2