e Leiderdorp bouwt drie gymlokalen Den Toom: niet korter dienen Kangeroes verstevigt zijn leiderspositie atjes bijna gekraakt Gezinsverzorging in Leiderdorp kampt met grote tekorten B. en ff. vragen krediet van f950.000,- Leids meisje gewond in Leiderdorp Overwinning Pit-dames Kaas en wijn proeven Grammofoonplaat Biafrahelpsters Op zoek naar nazi-archieven Jongetje gewond BEJAARDEN- GYMNASTIEK IN WARMOND I olleybalcompetitie Modern ballet in schouwburg I 6 met de katjes door een bewoner van een andere buurt bij het >(Jr he( onderspit tegen sloter_ fofvuil is neergezet. De katjes, die naar het Leidse dierenasiel zijn meer ,15_8 7—15, 7—15. 15—1 en if *ergebracht, maken het nu best. j 2—15). De service en de slechte pass Raadsagenda Leiderdorp WOENSDAG 27 NOVEMBER 190S LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 LEIDERDORP B. en W. vragen i verrijzen op het perceel grond, gele- eniging medewerking verleend voor je raad een krediet van f 950.000 be- gen ten noorden van het klein indu- de bouw van een gymnastieklokaal jfhikbaar t e stellen voor de bouw strieterrein aan de Lijnbaan of op by de Willem de Zwljgerschool. De nn drie gymnastieklokalen. In een het terrein bestemd voor openbare be- j urgentieverklaring is hiervoor inmid- uilvoerige toelichting zeggen B. ff. dat als vuistregel geldt, dat op on teer 500 leerlingen één gymnas- iteklokaal kan worden gebouwd. In kei plan Zijllaan en Meijepolder is één gymlokaal aanwezig (Ja- [ino-lokaal Splinterlaan)waarvan trie scholen gebruik moeten maken, get huidige aantal leerlingen van de- k drie scholen (660) overtreedt reeds od aanzienlijk deze grens. Voorts zal de toeneming van het Bffonertal in de Zyllaan en Melje- jolder tot gevolg hebben, dat diver scholen moeten worden gebouwd, aronder een 6-klassige openbare ehool aan de Vogellaan, een 6-klas- chr. lagere school aan de Wild en een 12-klassige r.-k. lagere ►1 aan de Leeuwerikstraat. Dit in totaal 24 lokalen. rordt de gemiddelde bezeting ge ld op 35 leerlinge^ dan komt el ite beschikbaar voor 840 leerlin- Met het aantal leerlingen van bestaande scholen komt het totaal 1500. Aangezien er thans één gym- itieklokaal bestaat, is het noodza- jk nog twee van dergelijke loka- te bouwen. !De bouw van twee afzonderlijke lokalen eerst was gedacht aan dubbele accommodatie op de its waar thans de r.-k.-noodkerk verdient volgens B. en W. de >rkeur. Eén ervan kan worden ge- iwd op een perceel grond in de om ring van de Prins Willem-Alexan- :hool. Het tweede gymlokaal zal in ge- jplruik worden gegeven aan de chr. I thool aan de Wilddreef en aan de penbare school aan de Vogellaan. B. d W. overwegen deze zaal te laten bouwing, gelegen bij de flats langs de Engelendael. Voordat hiertoe be sloten wordt, zal advies van de ste- debouwkundige worden ingewonnen. Ook In het oudere gedeelte van de gemeente, met name de Oranjewijk, bestaat behoefte aan gymnastiekac- commodatie. Reeds in de raadsverga dering van 29 juli 1968 werd aan het bestuur van de prot. chr. schoolver- LEIDERDORP Met snijwonden aan het been en vermoedelijk een sleutelbeenbreuk heeft gistermid dag omstreeks half zes een 12-jarig meisje uit Leiden naar het Diacones- senhuis in Leiden worden vervoerd als gevolg van een ongeluk op het kruispunt Persant Snoepweg'Acacia laan/Van der Valk Boumanweg. Het meisje, dat van de Acacialaan kwam. ging na het oversteken van de Persant Snoepweg plotseling naar links. Door deze manoeuvre werd zy aangereden door een achteropkomen de automobilist, een 39-jarige inwo ner van Leiderdorp. dels afgegeven. De bouwkosten hier van bedragen f 250.000. Voor de ande re twee gymnastieklokalen is f 700.000 nodig. LEIDEN De Leidse afdeling van de Nederlandse Reisvereniging had gisteren m Nieuw-Minerva Wina en Han Born te gast. Zij verzorgden een Franse avond, opgeluisterd met muziek en feestelijk „aangekleed" met Franse kaas. Wina Born wist veel te vertellen over de diverse wijngebieden in het land van Marianne. Ter toelichting vertoonde zy een aantal dia's van in die streken gesitueerde kastelen. Haar echtgenoot bracht daarna en kele Franse chansons ten gehore. ..Helpt U ons alstublieft schre ven onlangs de Leidse Maria de Graaf en de Haagse Nelleke van der Akker van uit Libreville in Gabon, waar zij helpen Biafraanse kinderen in leven te houden. Er is thans een grammo foonplaat verschenen met als titel „Ook zij zouden graag zingen met Kerst", waarop de volgende kerstlie deren voorkomen: O, Kindeke klein; Hoe leidt dit Kindeke: Al was des hemels gloed geblust en In der Schep- ZOETERWOUDE Het eerste da mesteam van de Zoeterwoudse tafel tennisvereniging Pit '54 heeft een I 82 zege behaald op Gossima 2. F. I ping morgenstond. De liederen wor- v.d. Geest-Schuur en A. Beereboom den gezongen door een kinderkoor. Dé bleven ongeslagen, terwijl mevr. A. Boot-Kraan voor 1 punt zorgde. Ook werd het dubbel gewonnen. Het derde damesteam verspeelde tegen Slagwaardig het tweede punt in de competitie. Het eerste heren team boekte enige vooruitgang. Hoewel tegen Gossima 2 werd verloren, was de gebruikelij ke eindstand niet 19, maar 28. Het tweede herenteam leed een 73 nederlaag tegen DSB 3Voor 't vier de herenteam was winst weggelegd (64). Het derde team werd met 100 verslagen door Reflex. netto-opbrengst komt geheel ten goe de aan de 86 Biafraanse kinderen van Maria en Nelleke. VOORSCHOTEN Een 10-jarig knaapje stak gistermiddag omstreeks half één onverhoeds de LeJdseweg over, waarby hy werd aangereden door een juist passerende automobi list. Met ernstig hoofdletsel werd de jongen naar het Academisch Zieken huis in Leiden vervoerd. WARMOND De afdeling „Sas- mheim en omstreken van het Groe- e Kruis", omvattende de gemeen- Warmond, Voorhout en Sassen- eim. hield in 't Trefpunt in War rond een algemene ledenvergade- big waarvoor weinig belangstelling Rónd. Deze bijeenkomst werd geopend or de voorzitter, de heer G. Boot. ze gaf een overzicht over het af- •pen verenigingsjaar, en merkte dat het ledental nog steeds stij- ,de is. Het bedraagt thans 810 le- I ?n en dat is te danken aan de leuwbouw in de drie aangesloten lil meenten. Het kraamcentrum. dat nu aange- oten is bij Leiden, zal in de toe- ranst aangesloten worden bij het aamcentrum in Noordwijk. De kin- «uitzending is in het afgelopen Jaar unstiger geweest dan voorgaande iren. Verder kwam ter sprake de ning van de contributie. Het be- uur heeft, besloten, dat met ingang in 1969 de verzending van de giro- sar ten door de Centrale Admini- m ratie van het Prov. Groene Kruis i Rotterdam zal plaatsvinden. Voor leden brengt dit vrywel geen ver- ringen mee. let gezondheidscentrum, dat thans aanbouw is in Sassenheim zal ig klaar zijn. De gemeente Sas- •lm stelt daarmee de kruisvere- ;en in staat in een moderne, de eisen aangepaste omgeving diensten aan de leden aan te Het ligt in de bedoeling, dat drie kruisverenigingen gezamen- één magazijn voor verpleegarti- zullen inrichten. [et nogal sterk stijgende ledental Voorhout maakt het wenselijk in plaats met een zelfstandig con- tiebureau te beginnen. Het be- hoopt dat dit begin 1969 ge- liseerd zal kunnen worden. de bestuursverkiezing werd n de heer G. Boot te Sassen- De heer H. Boer uit Warmond zich niet herkiesbaar. In zijn -ts werd gekozen de de heer A. :aik uit Warmond. De voorzitter ikte de heer Boer voor de wijze hij het bestuur heeft ge- Als blijk van erkentelijkheid hij het scheidende bestuurslid doos sigaren aan. penningmeester moest een na- saldo vermelden: f 1.211,56. De 'oting voor het komende jaar goedgekeurd. >r bejaardengymnastiek sprak heer Schmohl. die sinds een jaar leiding heeft bij de bejaardengym- iek in Sassenheim. Het is de >ling daarmee ook in Warmond beginnen. Met bejaarden gaf de Schmohl een demonstratie van gymnastiek. B. en W. van Leiderdorp stellen aan de raad voor uit het cultuur fonds een subsidie van maximum f 500 te verlenen aan K. en O., af deling Leiderdorp, voor de kosten ge maakt btf het organiseren van de beeldententoonstelling. In verband met ziekte wordt door B. en W. van Leiderdorp aan de raad voorgesteld om met ingang van 3 december eervol ontslag te ver- lenen aan mevrouw G. J. Wijnsouw- Engelen als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Ruigen- hoek". Voor de aanleg van de Van der Marckstraat stellen B. en W. van Leiderdorp voor een aanvullend kre diet van f 66.100 te verlenen, omdat de kosten hoger zijn dan aanvanke lijk geraamd. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Alexander Antonius Johannes, z v. A F. van Dorp en J. M. Blom; Jac- uellne, d. v. D. Beekman en M. C. J. leugelsdljk; Marco, z. v. J. J Vermond n P van der MeiJ; Julia, d. v. D. H. Houwer en J. Berkheij; May-Wong, d. v. S. Chou en P. Gerrissen; Elisabeth, d v. R. W. G. D. H. van Rheenen en E. Stehr; Nicole Laura Maria, d. v A. H. F. Engering en H. C. M. Koe- kebacker; Pétran Jacobus Gommert, z. F A Zuiderwijk en P. G Kroon; Fokke. z. v. H. van Egmond en P. M. Mullens: Johannes Joseph, z. v. J. G. H Wessels en C. J. C. M. Terhal. OVERLEDEN C. Vlieland. 71 Jr., wed. v. J. La ven; C. G. Sandberg, 65 Jr.. man; M. van Velzen. 77 Jr.. wed. v. J. van der Meer; J. W. Anes. 83 Jr.. wed. v. D. KraaU; K. Schijfsma. 73 Jr.. vr.; D. Vonk. 55 Jr., man; M Veldheer. 76 Jr.. wed. v. E. Webers; B. C. van Duijn, 3 dagen, zn.; P. BrieJer. 81 Jr.. man: H. P Laman, 12 Jr., zn.; H. Bon, 84 'r.. wed. v. H. van Dam; F. Arbouw. 1 Jr.. man; G. Tisseur. 68 Jr.. man; J. P. van Ree. 77 Jr.. man; H. A. Hen- zing. 67 Jr.. man; H. van Gerven. 83 Ir., man; C van der Steen. 82 Jr.. man; M. Zirkzee. 72 Jr.. wed. v. A. Lijs; J W. Kret, 70 Jr.. man; M Engelseer. 8 Jr., zn.; A. van Noort, 56 Jr.. man; J. Trommel, 72 jr.. e. v. P. Trommel Nieuwe uitgaven De getatoeëerde Lorelei, door Jaap Harten. Uit.: De Bezige Bij, Am sterdam. Lodewtyk de mensenredder, door Diet Kramer. 14de druk. Uitg.: Hol- landia, Baam. De oude sprookjes, door J. Rie- mens-Reurslag. 11de druk, (Hollan- dla). James Bond contra kolonel Soen, door R. Markham. Zwarte Beertjes. Uit.: A. W. Bruna, Utrecht. Kogels by de kreeftensamba, door G. de Villiers (Bruna). Heksentoer in Teheran, door G. de Villiers (Bruna). Dame in auto met bril en geweer, door S. Japrisot (Bruna). Doodlopende weg, door G. Simenon (Bruna). Maigret en de ter dood veroordeel de, door G. Simenon (Bruna). LEIDEN In de volleybalcompe titie wonnen de dames van SV Argos met 30 van ZVC. terwijl het eerste herenteam van VC Kangeroes con current Zaanstreek '65 in vijf sets klopte. Argos. op dit moment de eni ge Leidse representant in de hoofd klasse West, stelde zich door dit re sultaat weer wat veiliger. Kangeroes kwam, dank zij zijn overwinning, weer een stapje dichter bij de her overing van de verloren gegane plaats in de hoofdklasse. De dames v. Henk Kleingeld konden zich tegen het zwakke ZVC veroor loven te experimenteren met het spe len van de pass op de vleugels. Het kwam de variatie in de aanval van de Leidse dames ten goede. In circa 35 minuten was de ontmoeting met. de duidelijke cijfers 15—7, 155 en 15—7 beslecht. Kangeroes is tegen Zaanstreek '65 In grote moeilijkheden geweest: 3—15, 15—13, 15—7, 7—15 en 15-4. In de tweede set moest een 210 achterstand worden weggewerkt. De velddekking van Kangeroes liet in deze wedstrijd veel te wensen over en herhaaldelijk plofte de bal in de gapende leegte tussen aanvallers en achterspelers. Gelukkig hervonden de Leidenaars op t(jd het juist aanvals- ritme en sleepten met 1513 de set uit het vuur. Geschokt verloren de speelden in dit matige duel een door slaggevende rol. Het Alphense Cas- tellum verloor van Achillis met 23. Standen Dames: Hoofdklasse West: Octopus 714, Haag '68 2 7—12; MIVO 8—12; Del ta 810; Die Raeckse 910; Zaan streek '65 7—8; S.V. Argos 66; SOS 7—6; VK A'Dam 7—6; ZVC 7—4; PVC 8—4; VIOS 8—4; VIOS 8—4; Molenwiek 92. Ov. klasse XII: De Kennemers 8 16; HVS 8—12; SV Argos 2 7—10; Slotermeer 710; V.C. Kangeroes 6 8x; KDS 78; Armada 2 76;; Rijnsburg 84; Alliance '22 62; Molenwiek 2 7—2; AMVJ/RC 7—0. x is 2 punten in mindering. Heren: Overgangs klasse IX PVC 714, Achilles 610, Hercules 6—8, Valbovol 2 6—8, WC Syrèna 7—8, SV Kangeroes 2 6—6, DOS/S 6--6, HML/CLV 2 6—4, MVC 2 6—2, Castellum 72, Punch 72. Ov. klasse XII VC Kangeroes 6—12, Armada 6—10, •kin een bron in het kasteel Zbirch in West-Bohemen (Tsje. cho-Slowakije) verricht die „Duik club Pilsen" elke zondag onder zoekingen naar nazi-archieven en Duitse munitie uit de tweede wereldoorlog, die zich daar zou den bevinden. Er zijn vele nazi archieven in Tsjecho-Slowakije verborgen. Enige jaren geleden werden documenten gevonden in meren in het Boheemse Woud. Op de foto: clublid Trepka daalt af in de kasteelbron, die 160 meter diep is. Het is een moeilijk kar wei. Bij gebrek aan zuurstof moet er samengeperste lucht in de schacht worden gébracht. Marjolein Briër: LEIDEN De twee jaar gele den door Marjolein Briër opge richte dansgroep geeft zaterdag avond een balletvoorstelling in de Leidse Schouwburg. Het reli gieuze negerlied dient als basis voor deze bijzondere avond, die geheel gewijd zal zijn aan de mo derne dans. Het programma ver meldt vóór de pauze een reeks jazz-balletten, die alle zijn inge studeerd door Marjolein Briër (van de Leidse .Balletschool). De avond wordt besloten met een optreden van „The Ambach Gos pel Bluesgroup", een dans groep, die veel successen heeft geboekt in Zürich, Antwerpen, Juan les Pins en op het jazzfesti val van Comblain la Tour. De heer J. T. Blok, hoofd van de enkele weken geleden geopende ba- Zaanstreek '65 6—10 KVS 2 7—10, VK sisschool „Sjaloom". gaat Zoeterwou- A'dam 66, LUSV. 76, Molenwiek de verlaten. Met ingang van 1 fe- Zaankanters de derde set, sloegen 2 1'+ 22. ,^T2, "^P*10011 2 i bruari 1969 is de heer Blok benoemd i LEIDEN Een inwoonster van Leiden vond gisterochtend op de fitte Singel een tas met vier jonge katjes, die klagelijk miauwden. >e tas stond bij een partij grofvuil, bestemd voor de kraakwagen. >e politie heeft onmiddellijk na deze vondst een buurtonderzoek igesteld. echter zonder resultaat. Het vermoeden bestaat dat de j AA daarna geprikkeld fel terug in de vierde set om in de beslissende fase uitgeblust toe te zien hoe een sterk spelend Kangeroes via 110 en 122 winnend de finish haalde. De reserves van Kangeroes. die het seizoen zo goed begonnen, kregen 2 nederlagen te incasseren, resp. te gen Valbovol 2 met 13 (1015. 15 9. 14—16 en 11—15) en Hercules met 1—3. De wedstrijd tegen laatstge noemde ploeg had met een tikkeltje meer geluk winst kunnen opleveren wat uit de setstanden wel blijkt: 6— 15. 13—15, 16—14, 15—13 en 13—15. Overigens zal Kangeroes 2 niet lang treuren om dit verlies want op een kampioenschap wordt toch niet ge speeld. Er kan immers maar één Kangeroes-formatie uit de over gangsklasse promoveren. Alle gele genheid derhalve voor trainer Jacques de Vink met dit jonge, ta lentvolle team te experimenteren. De studenten (LUSV) verloren eveneens tweemaal en wel van VK Amsterdam met o—3 (7—15, 10—15 en 8-/-15) en van Typhoon 2 met 23 (1315, 13 15. 15—10. 15—13 en 8—15). De ne derlaag tegen Typhoon was een te leurstelling na het verrassende her stel in de afgelopen weken. Beter verliepen de zaken voor de dames van S.V. Argos 2. In Haarlem bedwongen zij het in eigen zaal zo gevreesde H.V.S. in vijf sets. De set standen waren hier 1510, 15 17, 15—12, 9—15 en 4—15. De gastvrou wen begonnen voortreffelijk, maar lie ten zich daarna door de scherpe ar bitrage danig beïnvloeden. De Ar- gos-reserves bleven, goed gecoached door Jos van Dam. hun eigen spel letje spelen en daaraan moet voor een belangrijk deel hun zege worden toegeschreven. Een zeer goede pres tatie van de tweede garde van Ar gos. omdat twee vast* speelsters. Joke Patutschnick en Lucy de Groot, wegens blessures ontbraken. In de Vijf Meihal had de geroutineerde re serve-formatie van Argos met Allian ce '22, na 'n wat nonchalant gespeel de en verloren eerste set, 1215. geen enkele moeite, 153, 155 en 158. De dames van Rynsburg dolven in 62, St. Martinus/AML 60. LEIDERDORP De Protestant! Interkerkelijke Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzo*- ging in Leiderdorp, heeft herzienbg gevraagd van de methode van sutsi- diëren in de kosten van de gezinsver zorging. Naar aanleiding van dit 'er- zoek delen B. en W. de raad het vol gende mede. Het is de raad bekend, dat momen teel in de kosten van de gezinsverzor ging wordt gesubsidieerd op ie voet van de Rijkssubsidieregeling Gezins verzorging en Gezinshulp 1555, zoals deze sedertdien is gewijzigd. Op grond hiervan kan in de loonkosten voor de DEN HAAG (GPD) De minis ter van Defensie vindt het niet ver antwoord de diensttijd voor dienst plichtigen van de landmacht terug te brengen van zestien tot twaaif maanden, zoals van socialistische zij de is voorgesteld. Tijdens het mondeling overleg met de vaste kamercommissie voor De fensie hebben minister Den Toom en staatssecretaris Haex uiteen gezet, dat by kortere diensttijd, die volgens de P.v.d.A. zou moeten samengaan met een „verdichting" van de troepen van het eerste legerkorps van zes bri gades tot vier meer personeel en meer geld nodig zal zyn. Bovendien zou het legerkorps, om dat moet worden vastgehouden aan de minimale opleidingsperlode van vier maanden, slechts gedurende (te)korte tijd op aanvaardbare sterk te zijn. De aan Nederlandse troepen toevertrouwde NAVO-taak dwingt trouwens tot het aanhouden van zes brigades. Senaat In de Eerste Kamer heeft premier De Jong vanmorgen geweigerd ca tegorisch te verklaren, dat Neder- lad in geval van toenemende span ning de bewapening zal opvoeren als de militaire adviseurs van de NAVO dat nodig achten. De premier achtte het onjuist om een dergelijke verklaring af te leggen. Het kabinet zou eerst alle feiten moeten kennen. „We zijn een loyaal en trouw lid van de alliantie en we zullen onze plicht nakomen, maar een categorische verklaring geef ik niet," aldus de heer De Jong. Hij was daartoe uitge daagd door senator Van Riel (VVD). „Wy hebben liever een gewapen de vrede dan de schljnvrede die over Europa zou dalen als de rege ring voor eenzijdige ontwapening zou kiezen," zo zei de minister-pre sident. „De regering," zo me'kte hij op, „beluistert met aandicht de stemmen in kerken, vredesbewe ging- en jongerenorganisatfes, die de rechte koers aangeven. Naar in de werkelijkheid van vandatg kan het schip van staat deze kotrs niet mis sen zonder schipbreuk ie lijden. De regering kan echter (fcze stemmen ook niet missen, ze fungeren als ba kens in de zee." aldas de premier. Kabinet De premier beg#n zijn rede als antwoord op de algemene beschou wingen, die de Smaat gisteren hield, met de opmerkingen die mr. Van Riel (WD) toer maakte over de po sitie van het kibinet-De Jong en de komende kamerverkiezingen. De heer De Jong rond het onjuist als het kabinet nu zoii verklaren zich tot in zet te makei van de verkiezingen van 1971. „Dit kabinet heeft een eigen taak. Het is een parlementair kabinet, sa mengesteld voor complete taken. De vraag die' de heer Van Riel stelt moet in ce eerste plaats beantwoord worden cDor de politieke partijen en de fracties. Het kabinet houdt zich daar buiten." Premier De Jong bleek het eens te zijn net de heer Berghuis (ARP), dat eer vrye keuze voor de bewo ners vaa West-Irian moeilijk zal zijn. Hij zei echter, dat Nederland het akkoord ran New York zal naleven. LEIDERDORP De gemeente raad komt maandagavond om acht uur in vergadering bijeen. De agen da vermeldt os. de volgende voorstel len: toekenning vim een uitkering ineens over 1968 tan het gemeente- personeel; verlenm van eervol ont slag aan mevroiw G. J. Wijnsouw- Engelen als toofdfleidster van de openbare kleuterschool „De Ruigen- hoek"; aangaan van een rekening- courantovere<nkomst met de N.V. Bank voor Sederiandsche Gemeen ten, met iigang van 1 januari 1969, en tot het /aststellen van het krediet in rekenizg-courant voor het jaar 1969; bfschikbaars tellen van een krediet voor het vak handenarbeid aan de Koningin Julianaschoolbe- sch ik herstellen van een aanvullend kredie* voor de aanleg van de Van der Xarckstraat; verlenen van een 6ubsliie aan de Leidse Volksuni- versteit K. en O., afdeling Leider- dor», ten behoeve van de gehouden beeden ten toonstelling; aanschaffing vai een tweetal persluchtapparaten met toebehoren voor de brandweer ei tot beschikbaarstelling van een trediet daarvoor; verlenen van me dewerking ten behoeve van de uit breiding der Protestants-Christelijke school aan de Splinterlaan; bouw van gymnastieklokalen in het bestem mingsplan Zijlhof en de Oranjewijk en tot beschikbaarstelling van het be nodigde krediet daarvoor; beëindi ging van de overeenkomst met de heer M. J. van Ryn uit Woubrugge betreffende de vuilstortplaats; subsi diëring van het gezinsverzorgings - werk. Succes voor „Rijnland" LEIDERDORP Enkele leden van de Kleinvee-sportvereniging „Rijnland" hebben van vrijdag tot en met maandag deelgenomen aan een tentoonstelling, georganiseerd door de Haagse Kleindierfokkersver- eniging H..KV. De heer J. J. Schellingerhout was wederom met de grootste inzending aanwezig, nl. 20 hoenders. Zijn beste exemplaren werden als volgt beoor deeld: Hollandse hoender zilver zwart geloverd (1. zg). Dreghoender Wij- nandot wit (1. zzg), Diverse water vogels, Muskeseend bont, Pekingeend wit en Rouaaneend bruin (zzg). Comb. De Mey met sierduiven: Va- lenciana (zg). Hoogvlieger (1. zzg). D. B. Tuimelaar (1. zzg), Th. v. d. Ven met Russisch zwart, waaronder enige dieren met zzg., D v. d. Ven met Roodoog Pool (1. zzg) en nog enkele met zg., L. v. Gorkum met Vlaamse Reus wit (zg) Bovendien keerde gisteren nog een twintig-tal leden uit Delmerhorst (Duitsland) terug, waar zij het week einde hebben doorgebracht op uitno diging van de daar gevestigde ver eniging, die zich eveneens bezighoudt met het fokken van kleinvee. gezinsverzorging geen subsidie worden toegekend van 35% (Rijk eveneens 35%) en in de loonkosten van de ge zinshulp, met uitzondering van de ge zinshulp ten behoeve van bejaarden en chronisch zieken, waarvoor ook 35% subsidie kan worden toegekend, met 25%. In deze kosten geeft bet Rijk eveneens 25% subsidie. Door deze wyze van subsidiëren komt van iedere loonsverhoging voor de gezinsverzorgsters 30% en voor de verhoging van de lonen voor de ge zinshelpsters 50% geheel ten laste van de instelling. Als gevolg van de op trekking van de lonen in de laatste Jaren is een toestand ontstaan, welke voor het stichtingsbestuur aanleiding was een herziening van de subsidie regeling te vragen, zulks mede, omdat de lasten, welke op de beide samen werkende diaconieën drukken, t# groot worden. Deze diaconieën heb ben zich in het verleden garant ge steld voor de tekorten van de stich ting. Voor de dienstjaren 1968 en 1969 worden echter tekorten geraamd van respectievelijk f 26.474 en f 38.000, be dragen, welke de diaconieën aanlei ding gaven te besluiten de tekorten voor de gezinsverzorging en gezins hulp niet meer voor hun rekening t* nemen, met Ingang van het dienst jaar 1968. Teneinde deze dienstver lening. die in onze gemeente niet meer kan worden gemist, veilig te stellen, menen B. en \V. dat de tekor ten voor deze tak van dienstverlening voor rekening van de gemeente zul len moeten worden genomen. B. en W. zijn echter van oordeel, dat aan een dergelijke wijze van sub sidieverlening enige nadere voorwaar den moeten worden verbonden, nJ. 1. dat de rekening en begroting zodanig worden ingericht, dat vol doende inzicht kan worden verkre gen in de inkomsten en uitgaven ten behoeve van de afdeling gezinsver zorging; 2. dat wordt gestreefd naar een schaalvergroting, welke moet leiden tot vermindering van de uitgaven voor deze afdeling; 3. dat wordt gestreefd naar een betere verhouding tussen het aantal gezinsverzorgsters en het aantal ge zinshelpsters; 4. dat jaarlijks een rapport wordt overgelegd betreffende gehouden con trole vanwege het Bureau voor Veri ficatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, waarvan de kosten kunnen ko men ten laste van de afdeling ge zinsverzorging. 5. dat de retributieschaal zodanig wordt ingericht, dat daarmee zal wor den voorkomen dat hulpverkrijgenden voor het betalen van de retributie moeten worden verwezen naar het College voor de Verlening van Bij stand. Deze herziening van de subsidiere geling zal noodwendig moeten lelden tot verhoging van de ramingen ter zake, in de begrotingen voor de dienstjaren 1968 en 1969. Voor het dienstjaar 1968 dient de verhoging te worden geraamd op f33.200 en voor het dienstjaar 1969 op een bedrag van f 43.000. Van deze bedragen kan 80% komen voor rekening van het Rijk, in het kader van de financiële verhou ding tussen het Rijk en de Gemeen ten, waarby B. en W de raad erop wyzen, dat een dergelijke verhoging van het subsidie voor 1968 geen al te groot bezwaar behoeft te betekenen, omdat de primitieve begroting voor dat dienstjaar sluitend was. Voor het dienstjaar 1969 moet echter worden gerekend met een netto-verhoging van de uitgaven van f8.600. Gezien het grote belang van gezins verzorging en de gezinshulp voor de ingezetenen van de gemeente, stellen B. en W. de raad voor op het ver zoek gunstig te beschikken en te be- sluiten tot wijziging van de sub sidieregeling In deze, zoals boven I werd omschreven.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15