Vertrouwenscrisis in Benthuizense raad Yoorschotens sporthal nog in 1969 gereed Pijp is terecht F.T.-Drankenservice naar M.O.C.-gebouw? Wethouders stellen hun zetels ter beschikking Pompbediende mg uit met veld van baas ANWB-kantoor Vuur geblust met limonade Leidenaar omgekomen Zuiderduin toont zijn grote kracht „De Zanger" Amateur fotografen krap bij kas B. en W. beantwoorden vragen raadsleden T.B.C. - nazorg DINSDAG 26 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA jENTHUIZEN De beide Bent- nse wethouders, Jos. van der (Gemeentebelang) en R. Zon- (PvdA) hebben in de gister gehouden raadsvergadering li zetels ter beschikking gesteld in id met de weigering van de vertrouwen uit te spreken in gevoerde beleid. De bestuurscrisis ontstond by de leling van de nota inzake de itelyke ordening van de ge- ite. Voordat hiertoe werd over- i, deelde burgemeester I. J. P. mee, dat het college van B. VV. bijzonder teleurgesteld was, de heer A. van Noort (Prot. in zijn functie van raadslid om informatie tot de hoofd in- ■-directeur van de provinciale He van de volkshuisvesting en mwnyverheid in Zuid-Holland gericht, zulks bulten medeweten het college om. Het feit, dat [et eerst contact heeft opgeno- met het dagelijks bestuur van leente om daar informaties te igen, heeft het college zeer opgenomen, aldus de voorzit- louder Jos. van dei- Eijk sloot hierbij aan en stelde, dat er op va» de in het verleden opge- ervaring en de recentelijke id van de heer Van Noort een m van wantrouwen is gegroeid t betrekking tot hetgeen door B. W. moet worden gedaan en de je, waarop door de Raad wordt leageerd. LEIDEN Een 35-jarige Leidse mpbediende is in de afgelopen :ht door de politie van zijn bed acht, omdat hij de vorige week een drag van vijfduizend gulden ten dele van zijn werkgever had ver- isterd. De man, die een volledige kentenis heeft afgelegd, was in [nst van een garagebedrijf in Lei- n. Van het ontvreemde geld bleek zijn aanhouding niets meer te d overgebleven. Het is in diverse rden van vermaak door de pomp- diende uitgegeven. lagneet-filmavond EIDEN De reislust onder de den is groot. Dat bleek wel uit enorme belangstelling die er giste- bestond voor de filmavond, die Magneet" in samenwerking t Middelhoeks réis-en passagebu- iu in het St. Antonius Clubhuis •ld. Er werden fraaie kleurenfilms rtoond, die in de letterlijke bete- tis van het woord de zonnige kant a het leven lieten zien. Een van de ais was gewijd aan de zo populaire srèizen naar Zwitserland, Oosten- en Italië. Aan de vertoning van film was een quiz verbonden, larbij diverse prijsjes werden uit- loofd. Er was ook een wintersportfilm, ee en boeiend beeld gaf zowel van Is neeuwlandsohap als van het iën De avond werd besloten met animo nog steeds blijft groeien. MEISJE SLIPTE LEIDEN Een 22-jarige inwoon- a van Leiden slipte gisterochtend et haar bromfiets op de Witte Sin- i tegen een stilstaande auto. Het eisje kreeg een diepe vleeswond m haar rechterknie. De E.H.D. acht haar over naar het Acade- lisch Ziekenhuis. „Wanneer bij voorbesprekingen en de vergadering, waarin het voorbe- reidingsbesluit voor de Dorpsstraat aan de orde is gesteld, de raad zich zeer positief instelt, maar daarna blijk geeft niet te begrijpen wat met de ruimtelijke ordening wordt beoogd, had men zich voor informaties tot het college moeten wenden. Op deze wijze wordt het gemeentebelang niet ge diend en het is onbegrijpelijk hoe men hiermee verklaart de belangen van de gemeente te zullen voorstaan". Op grond hiervan ben ik tot de overtuiging gekomen, dat de raad zich duidelijk zal moeten Uitspreken over het punt van vertrouwen in de wethouders. Ik ben gaarne bereid myn wethouderschap aan te bieden en verwacht en meen récht te hebben op een duidelijke uitspraak van de raad", aldus de heer Van der Eijk. Schorsing Wethouder Zonneveld kon zich vol ledig verenigen met de mededelingen van de voorzitter en zijn mede-wet houder. Na wat dieper hierop te zijn Burgerlijke Stand Wassenaar Geboren: Arie P. J., v. j. Poldervaart en D. A. Kre- iveid: Sander, z. v. A. M, Bal en M. Wlelders Ondertrouwd: H. J. Jongeneel en J. M. Ruijgrok; J. Lamboo (Zoe- meert en G Bronkhorst: J. L. van mond en C. J. van Leeuwen: D. van :(]nlngen (Leiden) en J. C. Bunnik; C. Ouwehand en M. A. Schmidt fen Haag): F. G. W. Knijf en J. M. a der Ham; L. F. van Leeuwen en M. W Witteman: I. de Bruljn en Werkhoven: K A. Venlnga en P. Houps (Den Haag) Getrouwd: J. G A. Slrks en W. rcek: J. ter Brugge en J. C. Dries- a; D. P. de Boer en A. M. C. Rooij- iters; R J Bonton en M. H. A. Ca- D. L. Nemttht en J. W. E. Ou D. L. Nemlthi en J. W. E. Ou- ïrlterk; A van Tol en J. Q. C. Par- illet Overleden: J. van Poepelen- Klup- 64 jr., (Den Haag); J. J. Suur- ünd. 82 jr.; Joslna Jongkrijg, 71 jr.; P. Gastkemper- van Trotsenburg, 75 D. J Roorda. 34 jr., (Valkenburg): 1. A M J. Nederveen- Nordt, 75 J, Vlot 75 jr., (Vlaardingen); O. D. J. Beekman, 48 jr., (Zoeter- «er); j m L. van Holsteijn. 19 Jr.. dateringen Zoeter wou de Geboren: Bernardus G., z. v. L. P. de Jong en Th. C. M. Koot; Petrus E. J., z. v. P. L. M- ffldbergen en E. Dekkers: Anna Ma id. v. M. A. H. van Diemen en M. P A. van der Slui)s; Johanna Maria, d. A. G. de Wit en J. H. A. Turk. Ondertrouwd: W. G. M. Kal kers, 32 en Th Th Lemmers. 31 Jr., Nij- *Ken; J. Bij do Vaate, 47 Jr., en A. •oei, 45 jr.; j. J. van den Boom. 25 Jr.. wen aan den Rijn, en G. W. M. 'Heveld. 21 jr.; J. W. C. Heemskerk. 1r„ Koudekerk aan den Rijn, en ,1. Vermeulen, 20 Jr.; H. S. Brock et 24 1r. Leiden en A. M. H. El- fhorst, 25 Jr.: G. P. J. Weenink. 28 Alkemade en C. M. Turk, 21 Jr.: G. Koot. 25 Ir., Voorschoten en C. K Straathof. 24 jr. .Getrouwd: H. Klos en H. J. H. Ver ben; A. A M Hilgersom en M. Th. j van Veen; C. Piest en H. A, van der beven; j Wassenaar en A M. Th. de Wel; w. C. L. Steenvoorden en A. M. 'ilhof. LEIDEN De kostbare Indianen - pijp, die zaterdag uit de Noord- Amerikazaal van het Rijksmuseum voor Volkenkunde werd weggeno men, is terecht. Naar aanleiding van de publicaties hierover in het L.D. meldde zich gisteravond aan het po litiebureau een 20-jarige Leidse stu dent, die meedeelde een dergelijke pijp van een onbekende in Amster dam te hebben gekocht. Een nader nderzoek wees uit dat het de ver miste pijp betrof. LEIDEN —Het mobiele kantoor van de ANWB zal de eerstkomende maanden iedere donderdag een standplaats innemen op de Lammer markt. Vanaf donderdag 28 novem ber kan men er terecht voor het ver krijgen van inlichtingen en advie zen. Het rijdend bureau is wekelijks geopend van tien tot vier uur. LEIDEN De Leidse brandweer rukte gisteravond omstreeks half elf uit naar een bier- en limonadebe- dryf op de hoek van de Oude Singel en de Nieuwe Mare. Daar stond na melijk een bromfiets in lichterlaaie, vermoedelijk doordat de fiets tijdens het verplaatsen in zijn versnelling was geraakt. De 43-jarige eigenaar van het be drijf sleepte de brommer, waaruit de vlammen hoog oplaaiden, naar bui ten. In de zaak bleef een brandend benzinespoor achter, dat met enkele flessen limonade werd geblust. Toen de brandweer arriveerde was de bromfiets al uitgebrand. Bij botsing LEIDEN De 28-jarige lasser A. Devilee is vanochtend om het leven gekomen, toen hij met zijn auto tegen een met suikerbieten geladen aan hangwagen van een landbouwtrekker botste. Het ongeluk gebeurde op de IJweg in Zwanenburg. De bestuurder van de trekker was bezig het achter licht van de aanhanger te herstellen, waartoe hij deze aanhanger langs de kant van de weg had gezet. ingegaan, bood ook hij zyn wethou dersschap aan. Hierop schorste de burgemeester de vergadering voor in tern beraad. Na heropening bleek, dat de raad geweigerd had om overleg met de wethouders te plegen en slechts in een openbare vergadering hierop nader wenste in te gaan. De heer A. van Noort ging onmid- delijk op de naar zijn gevoelen zeer scherpe aanval in. Hij stelde, dat hij volledig achter de ontwikkelingsnota 1966 stond, maar dat de gehouden burgeravond de zaak zeker niet dui delijker had gemaakt. Daarom had hij informaties aan de hoofdinge nieur-directeur gevraagd en wel al- Warmonds Fanfare geeft uitvoering WARMOND De muziekvereni ging Warmonds Fanfare geeft za terdag 30 november 's avonds 8 uur, haar eerste winteruitvoering in het Verenigingsgebouw „Trefpunt". Het muziekprogramma vermeldt de volgende nummers BB en CF van Ora Hume, Nicolette van Alfred Del- becq, Neu Welt van J. Meister, Pro menades van Gerard Boedijn in drie van Offenbaoh-dien Arend, El Gato Montes van Panella. Met de nummers 2 en 4 behaalde de fan fare een eerste prijs op het muziek feest in Leiden tevens een beker voor de hoogste in die afdeling. Na de pauze zal de afdeling Toneel opvoeren „De Hit van twee vrou wen", klucht in drie bedrijven door Wnn Bischot. De veelzijdige Lis-senaat' «lorman ZuiderduVn, die op dit moment in de veldritten van „De Bollenstreek" vrijwel niet te kloppen is, heeft gis teren in de Spaanse polder bij Rot terdam een cycle-cross voor Zuidhol landse veldrijders op zijn naam ge bracht. Hij bleef de sterke Schiedam mer Piet Heyster met twaalf secon den verschil de baas. Voor deze cycle-cross in de Spaan se polder verschenen twintig ama teurs aan de start. Zij moesten het parcours twaalf keer afleggen. De Rotterdammer Wim Looyschelder nam reeds in de eerste „toer" de leiding, moest die in de tweede af staan aan Zuiderduin en nam daarna het heft weer in handen. Looyschel der bleek teveel van zijn krachten te hebben gevergd en zag zich in de zevende omloop weer door Zuider duin gepasseerd. In de volgende ron de verdween Looyschelder van het strijdtoneel. Voor Zuiderduin was er toen geen vuiltje meer aan de lucht. De uitslag luidt: 1. H. Zuiderduin, Lisse, de 18 km in 44.04; 2. P. Heyster, Schiedam op 12 sec.; 3. L. Michielse, Den Briel op 18 sec.: 4. H. v. d. Horst, Stolwijk op 30 sec.; 5. B. Hendriks, Rotterdam. Het college van B. en W. van Benthuizen luistert aandachtig naar de uiteenzetting van de raadsleden. V.l.n.r. wethouder P. Zonneveldzoethouder Jos. van der Eijkburgemeester I. J. P. Keijzer en geheel rechts gemeen tesecretaris G. J. A. Runsink. (Foto Leidsch Dagblad) leen om meer inzicht in bepaalde zaken te krijgen. Hij was van oordeel niet foutief te hebben gehandeld. „Elke burger heeft het recht zich te laten voorlichten, waar dan ook", aldus de heer Van Noort. Voorts: „Ik ben geen verantwoording aan wethouders verschuldigd" en tot wet houder Zonneveld: „Indien iemand met name in de Verenigingsraad, negetief is opgetreden, dan was u dat wel". Hierop volgde applaus van de overvolle publieke tribune. De heer Van Soest (Arb. partij wenste geen uitspraak over vertrou wen te doen, omdat hij geen wan trouwen had uitgesproken. De hou ding van het college zou hij geen tweede maal nemen. De heer Voor- wingen (SGP) onderstreepte de woorden van de heer Van Soest en „Wanneer het college behoefte heeft aan publiciteit, dan moet het zo voortgaan". Ook hij sprak geen vertrouwen uit. De heer Gommerse (SGP) betitelde het optreden van het college als dramatisch en onnodig: .Niemand heeft gezegd dat de wet houders moeten vertrekken" en „wil len ze dat. dan gaan ze maar, want in zo'n situatie kunnen we nog beter met een regeringscommissaris te doen hebben". De voorzitter antwoordde, dat het begrijpelijk was dat de raad bepaalde zaken niet zn helder en duidelijk voor ogen staat als het college. Een lid van de raad kan echter buiten het college om moeilijk bij de overheid informaties gaan inwinnen, die hij ook volledig van het college had kun nen krijgen. Dit optreden was on juist. De heer Gommerse zei in tweede instantie, dat de overige raadsleden niet van 't bezoek van dhr. v. Noort hebben afgeweten, „maar toen we naderhand van dat bezoek hoorden, waren wij (de overige raadsleden) er wel content mee". Tot slot stelde de heer Van Noort nogmaals geen spijt te hebben van zijn bezoek. „Indien het mij wenselijk voorkomt, zal ik een volgende maal zelfs naar de mi nister gaan". Hierop schorste de voorzitter de vergadering en deelde, met instem ming van de raad, mee vrijdagavond om half acht de vergadering te zul len voortzetten. De vóór de nota inzake de ruimte lijke ordening van de gemeente be handelde raadsvoorstellen werden alle goedgekeurd. Schrijver Arnold Zweig overleden BERLIJN (DPA) De schrijver Arnold Zweig is vandaag na een langdurige ziekte op 81-jarige leef tijd in Oost-Berlijn overleden, all- dus het Oostduitse persbureau A.D.N. Zweig was voorzitter van de Oostduitse P.E.N.-olub. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Carmen Adelita, d. v. E M. Vidal en I. A. Hórnikx; Annejifke Wiliemijn, d. v. T. W. Mulder en H. C. M. Ter hal; Marco Cornells, z. v. J. R. Sits en J. B. Henzlng; Alexandra Maria. d. v. J. M. M. Verhage en M. J. Cramer; Edwin, z, v. G. Bernard en C. J. de Geus; Pieter Jaap, z. v. J. L. J. Gall- lard en L. A. Eichhorn; Alex, z. V. P. J. Springer en H. M. van Es; Martijn, z. v. P. J. van den Burg en I, Olk; Patricia, d. v. T. Schaafstra en C. H. G. van Zijp; Gerrit Johannes, z. v. G. Schaap en G. van Staden; Johanna Maria Elisabeth, d. v. G. T, Koeken bier en S. J. E. Visser; Bert Hendrik Cornells, z. v. J J. Blankespoor en H. G. ter Burg; Marlëtte Theodora, d. V. P. van Waaij en C. Mooij; Nicolaas Richard Andreas, z. v. K Griffioen en B S. M. van Duinen; Herman Leopard, z v. P L. Offerhaus en Jkv. M. H. Bas Backer; Dennis Michael, z. v M E Tang Yuk en M. Kosten; Ed ward Jan Lodewijk, en Tamara Ant- nia Maria, zoon en dochter v. J. G Lolkes de Beer en M N. de Kwaaste- niet; Jan-Willem Hendrik, z. v W. HU- lebrand en L. W. Grobbee; Saskia Jo> an na Angela, d. v. H. H, Schotanus a Sterlnga Idzerda en E. j. M. Koch; Jacob Pieter Leendert, z. v. G. C. Rllnsent en K. Schaap; Petnis Hen driks Jacobus, z. v, N. J. J. M. van den Berg en P. H. M. Kerkvliet. GETROUWD J. R Parlevliet en J. W. M. van Dmi- ren; G. J M. van Ardenne en J. A. T M, Boot; J. M. van den Berg en J H. Huijnink; L. A. Heemskerk en M. C. Ruiten; A. Hana e nD. M. Hak kaart; D. A. van Dijk en E. J Jan sen; J. Bijl en P J. van der Heij den; R. J. M. Huising en E, M. A. Cranskens; J. P. W. J. Vorenkamp en M. J. S. van de Westerlngh. Netto-opbrengst bazaar hervormde gemeente f3900.- ZOETERWOUDE De bazaar, die vorige week vrijdag en zaterdag ten bate van de hervormde gemeente van zoeterwoude in „Ons Huis" werd ge houden, heeft bruto f 5094 opge bracht. Dat is ongeveer f 100 meer dan vorig jaar. Men verwacht, dat men, na aftrek van alle onkosten, ongeveer f 3900 zal kunnen afdragen. Succes voor Effect '54 ZOETERWOUDE Het senioren team van „Effect '54" kreeg bezoek van Sett 4, dat slechts met twee spelers naar Zoeterwoude kwam en daardoor reeds bij voorbaat kansloos was. Het met Martien Versteege als vervanger voor de zieke Jan du Prie uitkomende Effect '54 won met 100. Junioren 1 speelde uit met 5--5 ge lijk tegen De Treffers 2 en het twee de juniorenteam kwam gemakkelijk tot een 82 zege tegen PIT '54 1. Het programma voor zaterdag luidt: Effect '54 1—TOV 2. Effect '54 2— TOV 6 en Baronie 1Effect '54 3. Postduivenshow „De Rijnklievers" LEIDERDORP Dit jaar organi seert „De Rijnklievers" in Leiderdorp haar jaarlijkse Postduivententoon- stetling wederom in de zich voor dit doel uitstekend lenende kantine van de Ver. Touwfabrieken aan de Zyl- dyk in Leiderdorp. Deze show, die gerust de grootste van Leiden en omstreken genoemd kan worden, wordt gehouden zater dag en zondag. Ook de duiven van L.C.C. kampioenen als A. v. d. Dop en zn„ Gebr. Kok en A. G. Holland zullen tentoongesteld worden. De keurmeesters zijn de heren D. Pas- schier, Noordwijk en A. Hagen, Schie dam. Aanbesteding Van der Marckstraat LEIDERDORP In het ge meentehuis vond vanochtend de aan besteding plaats van de aanleg van de Van der Marckstraat. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij ver, de NV aannemersbedrijf Cul- tuurweg uit Heemstede voor een be drag van f. 134.600,-. De overige inschrijvers waren: NV aannemersbedrijf v/h Visser en Zn uit Leiderdorp f. 137.365,- en NV aan nemersbedrijf Zwammerdam uit Zwammerdam f. 137.900,-. LEIDEN De vogelvereniging „De Zanger" houdt op 7 en 8 december een vogelshow. Deze expositie wordt gehouden in restaurant „Zomer- zong" aan de Stationsweg. VOORSCHOTEN In een schrij- ven van 12 en 13 september aan F. T. Discount Service N.V. i.o. in Voor schoten hebben B. en W. onder meer als hun mening uitgesproken de ves tiging van bedoeld bedrijf in een tweetal loodsen nabij het pand Veur- seweg 214 rnede gezien vanuit een oogpunt van een te voeren verant woord ruimtelijk beleid ongewenst te achten. Een dergelijk bedrijf hoort thuis in een centrum, waar winkel nering wordt bedreven. B. en W. verklaren in de brief be reid te zijn te bevorderen, dat diit bedrijf kan worden gevestigd in de onmiddellijke omgeving van het cen trum van Voorschoten. Voor dit doel willen B. en W. tegen nader overeen te komen voorwaarden gemeente grond beschikbaar stellen. In dat ge val zou kunnen worden overwogen, aldus B en W ter zake een tijdelijke ontheffing te verlenen van het in artikel 352 van de .Bouwverorde ning Voorschoten 1968" vervatte ver bod, waarin o.m. is bepaald, dat het verboden is bouwwerken, open erven of terreinen te gebruiken enz. op een wijze of tot een doel strijdig met de uit een bestemmingsplan voortvloeiende bestemming, nadat de bij dat plan aangegeven bestemming is verwezenlijkt. B. en W. denken aan een termijn tot uiterlijk 1 januari 1971. De bereidheid van B. en W. tot het overwegen van een tijdelijke onthef fing voor genoemd bedrijf vloeit voort uit de overweging, dat een daadwerkelijke verbodsbepaling tot uitoefening van het bedrijf niet tot Onderscheidingen van Bescherming Bevolking LEIDERDORP Tijdens de jaarlijkse bindingsavond van de Be scherming Bevolking in Leiderdorp, werd namens de kringraad van de A-kring Zuid-Holland door de loco burgemeester C. Meerburg, aan de volgende noodwachter(stens) een on derscheiding uitgereikt t.w. nood- wachter-blokhoofd ir. R. Poels, de vrijwilligersmedaille voor 10 jaar dienst: nóodwachter-blokhoofd Th. J. Chr. Schmid, de bronzen gesp met het jaarteken XV; mevr. E. de Jong- Giezen; mej. G. Los en mevr. G. J. Wijnsouw-Engelen, de bronzen gesp. met cijfer XV; de heren J.J. de Haas; H. A. van Ingen-Schenau; D. de Jong; A. P. Kosen; A. Pison; J. Rietveld; C. de Ruite en C. Zaal de bronzen gesp met cijfer XV. De heer J. J. Barnard in Lel den is geslaagd voor het diploma van het Ned. Genootschap voor Public Relations. het gewenste resultaat zou leiden, omdat de bedrijfsuitoefening ver-» plaatst zou kunnen wonden naar bet nabij de loodsen gevestigde stenen gebouw. F.T. 16 bereid het bedrijf te verplaatsen naar het centrum. Hier bij wondt gedacht aan het M.O.C, Voor rekening van F.T. zullen thans de volgende voorzieningen bij de Veurseweg getroffen worden: eer» vwkeerSlich tenuis tallatie naiby de uit- en inrit; verbetering van de straatverlichting; aanleggen van par keervoorzieningen brandveiligheid waarborgen en het geschikt maken van het Laantje van Van Wissen als uitgang. Voor liet treffen van ver keersmaatregelen zijn alleen gede puteerde staten van Zuid-Holland be voegd. Het inhaalverbod op de Veur seweg ter hoogte van F.T. zal wor den uitgebreid met het weggedeelte waarin ook de Gouden Leeuw valt. LEIDEN De zesenveertigste jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Leidse Amateurfotografen Vereniging stond gistere,vond vooral in het teken van de netelige finan ciële situatie. De penningmeester moest de aanwezigen in café-res taurant „De Doelen" meedelen dat de reserves tot een minimum zijn ge daald. Voor het volgend jaar voor zag hy een negatief saldo Ondanks deze sombere berichten van de kasbeheerder zag de verga dering de toekomst niet al te donker in. Onlangs behaalde de LAFV nog de derde prijs op een door de Bond van Nederlandse Amateurfotografen uitgeschreven dia-wedstrijd, waaraan 51 clubs deelnamen. De suggesties die gedaan werden ter overwinning van de malaise gin gen in de richting vain bezuiniging en het animeren van de toeloop van nieuwe leden. Dit jaar bijvoorbeeld dongen slechts twee leden naar de H. J. Holswilder-plaquette. Vroeger was dit een fel begeerde trofee waarom de nieuwelingen van de vereniging stre den. De wedstrijd-commissaris maak te bekend dat de heer F. van Reyn voor een jaar bezitter is geworden van deze plaquette. De statutair aftredende secr. P. de Block zegde toe voor nog ten hoog ste één Jaar aan te willen blijven. De heer Versteeg vertoonde tenslotte een aantal kleurendia's die door de Bond voor rondzending ter beschikking wa ren gesteld. VOORSCHOTEN De voorbe handeling van de ontwerp-begroting •969 is begonnen met het schrifte lijk stellen van vragen aan het colle ge van burgemeester en wethouders. Hel aantal vrage" van de raad is ge ringer dan in voorgaande jaren. De KVP, Prot. Chr. Groep, VVD en PvdA hebben in totaal 49 vragen ge steld aan het college. De Boeren partij heeft geen enkele vraag ge steld. B. en W. ontkenden bij de beant woording van de vragen betreffende een sporthal, dat de realisering ver traging ondervindt. In de raadsver gadering van 23 februari 1968 is de prioriteit, die aan de totstandkoming van dit object werd gegeven, bij de behandeling van de sportnota vastge steld. Op 26 april werd een krediet van f 12.000 beschikbaar gesteld voor de noodzakelijke voorbereidende werkzaamheden. Goedkeuring op dit raadsbesluit werd door G.S. op 5 juni verkregen. Het aanbod van de Raiffeissenbank Voorschoten tot het verstrekken van een geldlening, groot f 840.000 voor de bouw van de sporthal werd in de raadsvergadering van 7 juni aan vaard. Dit besluit verkreeg eerst op 27 augustus de benodigde goedkeu ring van de minister van Binnen landse Zaken. Intussen heeft het col lege van B. en W. zich beraden over de eisen, waaraan de op te richten soorthal dient te voldoen, over de keuze van een bepaald bouwsysteem en over de vestigingsplaats. Tn de december-vergadering van de raad komen B. en W. met de nodige voorstellen om te komen tot stichting van een sporthal. B. en W. verwach ten, dat in het voorjaar 1969 met de bouw begonnen kan worden en dat de sporthal gedurende het seizoen 1969 1970 in gebruik kan worden ge nomen. nieuwe driesprong Veurseweg-Karel Doormanlaan heeft dit Jaar voor 19 verkeersongevallen gezorgdde driesprong Leidseweg-Vinkweg 15; het kruispunt Wijngaardenlaan-Kon, Julianalaan-Schoolstraat 6 en de be kende gevaarlijke bocht by de gere formeerde kerk in de Kon. Juliana- laan voor 1. P.T.T. Zwembad LEIDEN Leerlingen van de Jan Ligthartschool vormdien gistermiddag een ere-haag bij de trouwzaal van het Leidse Stadhuis. Hun onderwij zer, de 25-jarige R. J. Huising, trad namelijk deze middag in het huwelijk met mejuffrouw E. Goransen, 'n 23- jarige verrpleegster. Op de fot het bruidspaar temidden van de kinde ren. (Foto LD, Holvast) Het is B. en W. bekend, dat er ge tracht wordt een comité vanuit de burgerij samen te stellen, dat wil gaan ijveren voor het bijeenbrengen van gelden om de stichting van een zwembad in Voorschoten te bespoedi- I gen. De initiatieven worden met be langstelling gevolgd en B. en W. zijn gaarne bereid deze initiatieven zo no- dig te steunen. Thans kunnen zij wei- J nig concreets over deze plannen meedelen. De uitvoering van de reconstruc tiewerkzaamheden aan de verkeers- traverse Leidseweg-Kon. Juliana- laan-Veurseweg heeft tot gevolg, dat het verkeer over bepaalde wegge deelten moet worden beperkt of dat weggedeelten geheel moeten worden afgesloten en het verkeer via omlei dingswegen wordt gevoerd. Aan overstekende schoolkinderen wordt via omleidingswegen politie-assi stentie verleend. In 1966 hebben in Voorschoten 419 ongevallen plaatsgevonden, in 1967 267 en in 1968 (tot 1 oktober) 238. De De brievenbussen in Voorschoten krijgen geen late lichting zoals in de omliggende plaatsen Leiden, Wasse naar en Leidschendam. De P.T.T. acht een extra lichting om 's avonds 11 uur niet gerechtvaardigd. Tot 18.30 uur kan men aan de brieven bus van het postkantoor op de Voor straat nog poststukken kwjjt, die met de nachtposttrein meegaan. De overige brievenbussen worden des middags om 5 uur geleegd. De P.T.T. adviseert de Voorscho ten aren om eventueel gebruik t e maken in de avonduren van de zgn. treinbrieven. Iedere brief, nor maal gefrankeerd, kan worden aan geboden by een N.S.-station en met bybetaling van een treinzegel van 45 cent wordt deze brief direct ver voerd naar de plaats van bestem ming. In het jaar 1968 zjjn in de eerste tien maanden 4 gezinnen verhuisd van goedkope naar duurdere wonin gen. In de maanden november en december zullen nog 6 gezinnen vol gen. B. en W. hebben goede ver wachtingen, dat in 1969 een niet on belangrijk aantal woningen beschik baar komt voor minder draagkrach- tigen. Door de nieuwbouw ln „Noord-Hofland" en de toewyzing van be jaar den woningen in de wijk „Boschgeest" komt een aantal goed kope woningen beschikbaar. B. en W. zullen de doorstroming met kracht biy ven bevorderen. LEIDEN De jaarlykse collecte ten bate van de t.b.c.-nazorg voor al le gezindten wordt gehouden op za terdag 30 november a.a. Ook nu vra gen wy de medewerking van de Leid^ se bevolking deze collecte te steunen. Het collectebureau is gevestigd in het Logegebouw (Steenschuur) en collectanten kunnen zich aldaar mel den vanaf 's morgens 9.30 uur,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11