Monsterproces in Bergen Portugese hopen op ballingen matiging Pleegde Belgische arts „crime passioneP? Gesprek met De Figueiredo 'n sportief cadeau? een fiets! DAALDEROP Zweedse radioloog zou kankeroorzaak hebben gevonden geef moeder iets voor haar fiets! JONGE schiedammer JENEVER Zet die fles gerust midden op tafel. Hij mag gezien worden. Geheimzinnige lichten boven Groot - Brittannië Venezuela brengt Cubaans schip met infiltranten op MET EEN ENKEL WOORD Dorothé PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 21 NOVEMBER (Van onze correspondent' i BRUSSEL (GPD) - Voor de recht- I bank van Bergen in Henegouwen i begon gisteren het proces tegen j dokter Michel Content. Hij wordt ervan beschuldigd in de nacht van I 14 op 15 augustus 1966 zijn vrouw, Jeanine Content-Coureur in haar autootje hi het kanaal Brussel- Charlerois te hebben gereden. Zij zou weliswaar onder invloed van verdovende middelen zijn geweest, maar toch nog wel in leven toen zij in het water terechtkwam. Bijna een jaar heeft het gerecht de dokter met rust gelaten. Op 2 augustus 1967 werd hij echter in voorlopige hechtenis genomen, die ADVERTENTIE tot de huidige dag verlengd is. Op genoemde datum had men name lijk ontdekt, dat de dokter een i vals attest had afgegeven aan een bij hem in de buurt wonende da me, Monique Pesesse. Zij had het nodig om haar echt scheiding te doen bespoedigen. Haar man had echter duidelijk ge maakt, dat zij reeds langer dan een jaar de minnares van de dok ter was, dat zij met hem in een hotel in Ostende had gewoond en zo meer. Het lijkt een sneeuwlandschap. Maar dit tafereeltje ontstond, toen gisteren bij de Koninklijke Scholtens N.V. aardappelmeelfa briek in Foxhol een gedeelte van een muur van de aardappelmeel- silo instortte. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Maar de produktie van aardap pelmeel in de fabriek moet voor enkele dagen worden stopgezet. Het was ook bekend, dat dokter Content van zijn kant wilde schei den van zijn vrouw maar dat deze zich daar steeds tegen had verzet. Twee maanden later, 4 oktober 1967, werd het stoffelijk overschot van mevrouw Content uit het water van het kanaal opgehaald. Zij bieek met haar „lelijke eend" juist terechtgekomen te zijn aan de laagste kant van enige straten, die van haar huis naar het water leiden. Uit een onderzoek bleek, dat zij op het ogenblik van haar overlijden een aantal kalmerende middelen moet hebben genomen. De dokter geeft de vervalsing van de verklaring ten behoeve van zijn vriendin toe. maar de moord ontkent hij. „Mijn vrouw," zo heeft hij gezegd, was verslaafd aan verdovende middelen." En verder: „mijn huwelijksleven was twee jaar geluk, twee jaar vage vuur en acht jaar hel." Zijn alibi voor de nacht, waarin zijn vrouw de dood heeft gevonden is niet duidelijk, maar getuigen spre ken elkaar tegen. Ook al omdat sommigen van hen eerst langer dan een jaar na het gebeurde zijn gehoord. Vast staat in elk geval, dat zijn vrouw verscheidene ma len moet hebben gezegd tegen an deren, om. haar ouders en de apotheker waar zij haar genees middelen placht te kopen, dat zij zelfmoord wilde plegen. Bij elkaar zullen 104 getuigen wor den gehoord. Direct na haar ver dwijnen meldde dokter Content dat bij de rijksveldwacht van Ju- met, het stadje waar het echtpaar woonde en waar de dokter zijn praktijk uitoefende. Waarschijn lijk daarom heeft men hem ook n;et rust gelaten, tot de dag waar op men ontdekte, dat hij wel eens belang bij het verdwijnen van zijn vrouw kon hebben. Na haar dood heeft men overigens een briefje van haar, gericht aan haar man, gevonden, waarin zij schrijft het leven niet meer aan te kunnen en vraagt te worden be graven naast haai- zoontje Philip pe, de helft van een tweeling, die in december 1965, dus kort voor het drama, werd geboren. Ook daarin ziet de verdediging een be wijs van dokter Contents on schuld. Sardijnse bandieten laten gijzelaar vrij Een rijke Sardijnse veefokker. Luigi Ledde. is na 34 dagen gijze ling door bandieten op Sardinië vrij gelaten. Volgens ingelichte kringen heeft de familie een' losgeld van 120.000 tot 300.000 betaald. Eén van Ledda's broers is na ontvoering ge dood en twee mannen zijn nog in handen van de ontvoerders. STOCKHOLM (GPD. AP) De Zweedse radioloog dr. Bo Holm- berg meent erin geslaagd te zijn een deel van de raadselen rondom het ontstaan van kanker te hebben opgelost. Zijn ontdekking zou de weg openen naar bestrijding van de gevreesde ziekte via chemische weg door de vondst van de dodelijke stof (een proteine-substantie)die de gezonde cellen afbreekt en de normale groei stopzet. Holmberg en zijn medewerkers hebben de stof, die is opgebouwd uit aminozuren, weten te isoleren. Volgens dr. Bo Holm berg behoort de door hem ontdekte stof tot de peptonen, behorend tot de eerste afbraakprodukten van de eiwitten. Tot dusver, aldus de berichten, kon de wetenschap niet verklaren, dat patiënten aan kwaadaardige ge zwellen overleden hoewel al hun vitale organen intact waren. Som mige patiënten stierven nog nadat de gezwellen niet langer actief wa ren. Vroeger meende men, dat de kwaadaardige gezwellen zoveel voe dingsstoffen aan het lichaam ont trokken, dat dit de oorzaak was van het overlijden. Volgens dr. Holm berg zou het de door hem geïso leerde peptonenstof zijn die door het bloed in het lichaam wordt ver spreid en de weefselcellen tot dege neratie brengt. De volgende stap is nu het vinden van een geneesmid del tegen het celgift om de kanker een halt toe te roepen. Dit zou mo gelijk zijn, omdat het celgift bio chemisch gemakkelijk kan worden gedefinieerd, waardoor de farma ceutische industrie de gelegenheid zou krijgen aan een tegengif te gaan werken. Commentaar Onze medische medewerker, dr. J. Kater, tekent bij deze berichten aan: Elke nieuwe vondst welke een mo gelijkheid opent om kanker te gene zen is dadelijk wereldnieuws. Vooral wanneer een dergelijke mededeling afkomstig is van een vooraanstaand wetenschappelijk centrum als het Radiologisch instituut in Stockholm. Daar worden al sedert tien jaar on derzoekingen gedaan naar de stof welke door snelgroeiende kwaadaar dige gezwellen wordt afgescheiden en die verantwoordelijk zou moeten zijn voor het feit dat de patiënt uit eindelijk aan de gevolgen van dit kankergezwel te gronde gaat. Reeds een jaar geleden kwamen de eerste berichten dat dr. Holm berg een dergelijke stof had gevon den, zij het in zeer kleine hoeveelhe den. Thans is het hem blijkbaar ge lukt om de scheikundige aard ervan te analiseren. In het onderzoek naar de oorzaak en de bestrijding van kanker werd al tientallen jaren naar een derge lijke stof gezocht, o.a. door wijlen dr. Waterman, in het Kankerinsti tuut te Amsterdam. In dit verband mag er op worden gewezen dat mej. dr. De Bruijn in dit instituut al der tig jaar weefselkweken van bepaal- .de celtypen heeft weten te bereiden, die thans door dr. Holmberg in Stockholm voor zijn onderzoekingen met de door hem gevonden stof wor den gebruikt. Zijn vondst is in elk geval van groot belang. Of en wan neer men er in zal slagen om hier mee een afdoend middel tegen kan ker te bereiden aal moeten worden afgewacht. (Van een medewerker) LONDEN Sommigen hebben de term „politieke liberalisering", die in de Portugese pers opdook kort na dat dr. Marcello G'aetano de ernstig- zieke dr. Salazar als premier had op gevolgd, uitgelegd als een teken van liberale hèzondheid van de nieuwe Portugese leiding. Maar onder de Portugese ballingen in "het buitenland loopt men nog niet al te hard van stapel. Een van hen, de 39-jarige Antonio de Figueiredo, de Londende vertegen woordiger van de socialistische oppo sitiepartij, verklaarde dezer dagen, volgens zijn ,Accao Socialista' de eer ste tijd op dit punt nog niet op Cae- tano gerekend moet worden. Antonio de Figueiredo: „Binnen het regime wordt op het ogenblik druk gezocht naar een compromis, waarmee Caetano de kleine machts elite. die het in de regering voor het zeggen heeft, tevreden kan stellen. Die aanhangers van een harde lijn binnen het Portugese kabinet hebben tot op zekere hoogte al aanzienlijk moeten inbinden door akkoord te gaan met de benoeming van de als vrij gematigd bekend staande Caeta no. We kunnen overigens nog steeds niet juichen over deze nieuwe ont wikkeling in Portugal, maar aan de andere kant moet ik zeggen, dat het nooit beroerder kan worden dan on der Salazar en ik zou mijn reactie op Caetano's benoeming dan ook willen omschrijven als „voorzichtig". Ik heb een heel klein beetje hoop op een verzachting van het regime, meer niet". Antonio de Figueiredo heeft het regime-Salazar aan den lijve onder vonden, eerst in het Portugese Mo zambique, waar hij twaalf jaar I woonde en waar hij voor het eerst kennismaakte met de gevangenis, toen hij verwikkeld raakte in de op- positiebeweging, die zich inspande voor de kandidatuur van de later vermoorde generaal Delgado. Na het uitzitten van een flinke gevangenis straf werd De Figueiredo gedepor teerd naar Lissabon, maar hij wist in 1959 te ontvluchten door on gemerkt mee te reizen met een Brit se handelsdelegatie. Hij is van boe renafkomst („zonder enige opleiding", zegt hij zelf), maar wist zich toch wel zoveel kennis te verwerven, dat hij in Engeland een goede reputatie als schrijver en journalist op kon bouwen. Hij is de auteur van het boek „Portugal and its empire" en schrijft geregeld voor de Tribune, de Guardian en de Latijns-Amerikaan se editie van „The Economist". Op het ogenblik is hij ook actief in de Portugese afdeling van de BBC in Londen. Nieuwe houding De Figueiredo: ,JDe Portugese op positie in het buitenland gaat zich de komende weken beraden over de nieu we houding ten opzichte van het regi me. Hoewel er nog steeds aanzienlij ke meningsverschillen bestaan tussen de verschillende êroeperingen. die in het buitenland de Portugese oppositie vertegenwoordigen, is onze vastbeslo tenheid ten aanzien van de belang rijkste punten ook na het verdwijnen van Salazar niet veranderd". De voornaamste verzetsgroeperingen zoals de „oppositie" zich ook wel noemt zijn de communistische met een hoofdkwartier in Moskou en Praag, de sociaal-democratische (nog steeds gevestigd in Lissabon met vertegenwoordigers zoals De Figueiredo in de belangrijkste ste den van Europa) en het nationale be vrijdingsfront met een kantoor in Al giers. Deze laatste groepering is con- tactorganisatie met de verschillende actieve verzetsgroepen in de Portuge se koloniën in Afrika. De oplossing van het koloniale vraagstuk, dat Portugal volgens Fi gueiredo: als een molensteen om de nek hangt, is nog steeds een van de belangrijkste tsokpaarden van de Por tugezen in ballingschap. De situatie in het zuiden van Afrika begint Por tugal zo langzamerhand te benauwen en daarin zou wel eens het begin kunnen liggen van een verandering in het bestaande beleid, iets, dat de ballingen terdege beseffen en dat is de reden voor hun verhoogde activi teit op dat terrein. Portugal ziet zich geconfronteerd met drie koloniale oorlogen tezelfdertijd wat bij veel Portugezen in het land zelf het be sef heeft doen ontwaken dat er iets gedaan moest worden. De aftocht van Salazar, die zolang zijn stempel op de koloniale politiek heeft gedrukt, zou in principe natuur lijk een goede gelegenheid zijn om die ontwikkeling in te zetten. Maar Caetano heeft in zijn eerste toespraak na zijn benoeming al te kennen ge geven, dat hij de koloniale politiek van zijn voorganger zal voortzetten. De Figueiredo ziet één lichtpuntje: de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen over veertien maanden. Die verkiezingen moeten dan volgens de grondwet worden ge houden, maar de premier is natuur lijk in staat om die datum te nege ren, als hij bijvoorbeeld vindt dat het volk „psychologisch" niet aan een stemming toe is. Er zijn allerlei uit vluchten. Maar Antonio de Figueire do gelooft dat er een kleine kans is. dat Portugal onder premier Caetano de eerste vrije verkiezingen in veer tig jaar zal krijgen. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Uit heel En geland en uit landen langs de Noord zee ook uit Nederland kwa men gisteravond berichten binnen van personen, die of een geheimzin nig licht aan de hemel hadden ge zien of witte flitsen met komeetach tige vuurstaarten 'in de Noordzee hadden zien verdwijnen. In Enge land gingen zelfs geruchten dat een Russische satelliet in vele stukken brandend was neergestort. Engelsen vertelden zich met grote snelheid voortbewegende objecten 'e hebben gezien, twintig tot vieren twintig in getal. Volgens Sir Bernard Lovell, directeur van het observato rium van Jodrell Bank. was het licht of het brandende schijnsel waar schijnlijk afkomstig van een meteoor die in de dampkring verbrandde, waardoor een meteoorregen zou zijn ontstaan. ADVERTENTIE ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder CARACAS (Reuter) De Vene zolaanse minister van Binnenlandse Zaken, Mora, heeft gisteren mede gedeeld. dat de Cubaanse vissers boot „Alecrin" door twee marine schepen is opgebracht. Het Cubaan se schip, dat niet minder dan 39 op varenden telde, trachtte illegaal Ve nezuela te bereiken. „Dit was de zo veelste keer. dat het regime in Ha vanna onze soevereiniteit en onze grenzen probeerde te schenden", al dus Mora. Volgens waarnemers wilde de vis sersboot versterkingen aan land brengen voor guerrillastrijders in west-Venezuela. Militaire kringen in de stad Coro zeiden vorige week. dat de aankomst van „verse guerrilla troepen" in buitgemaakte documen ten was aangekondigd. Volgens de Venezolaanse minister van Defensie, generaal Gomez, is het schip onder schept in de buurt van de koraal eilanden Los Testigos, 80 km ten noorden van de Venezolaanse kust. Het Cubaanse schip trachtte in de richting van het Brits-Westindische eiland Grenada te ontsnappen toen het verzocht werd bij te draaien. Na een achtervolging werd het aange houden en naar Carupano gebracht. Volgens Cubaanse radiostations werd het schip „beschoten en ern stig beschadigd". ADVERTENTIE IF ADVERTENTIE :#K >!e' ,-v VV m De 'e Dorothé is de handigste theepot die er bestaat. U hoeft alleen maar kokend water op de thee te schenken en verder niets. Trekken en warmhouden doet de Dorothé zelf omdat-ie dubbel wandig is. Alleen de binnenkant blijft heet, de buitenkant hoog stens handwarm. Een theemuts, theebeurs of thee lichtje hebt u niet meer nodig. Dat is handig theezetten met 'n pot die een sieraad voor het oog is en die u overal kunt neerzetten. Dat mag ook wel, want als u 'm koopt (ƒ33,50) of krijgt (ƒ0,00) dan hebt u 'm voor jaren. Breken kan hij niet en barsten evenmin. Er is 'n Dorothé voor 10 en voor 5 kopjes. U kunt kiezen: 'n glanzend of mat verchroomde BUITENLAND Bomontploffing in Rome In het centrum van Rome is vannacht een bom tot ontploffing gebracht voor een schoolgebouw de derde maal in minder dan 24 uur dat door bom ontploffingen aanzienlijke schade werd aangericht aan schoolgebou wen. Onlusten in Calcutta In de In dische stad Calcutta hebben zich gis teren hevige onlusten voorgedaan bij de aankomst van de president van de Weerldbank, Robert McNamara. Duizenden betogende studenten, die de Amerikaanse oud-minister van Defensie bestempelden als de archi tect van de Amerikaanse Vietnam- politiek, staken trams in brand en leverden urenlang slag met de poli tie, die met wapenstok en traangas ingreep. Er vielen verscheidene ge wonden en zevenendertig betogers werden gearresteerd Hervorming Hogerhuis goedge- keurd Het Britse Lagerhuis heeft het regeringsplan tot ingrijpende hervorming van het Hogerhuis goed gekeurd. Het vooi'naamste punt is dat aan het erven van zetels door geboorterecht een eind komt. Het plan werd aanvaard ondanks een re- i volte in de Labour-partij. Veel leden I van de linkervleugel waren daar te gen gekant omdat ze het hele Ho gerhuis als uit de tyd afgeschaft wensten te zien. I Studentenonlusten in Turijn Meer dan 10.000 studenten zijn voor I de universiteit slaags geraakt met de politie. Bij de gevechten werden j volgens de eerste berichten zeker 30 j personen gewond. De studenten, die i verlangen dat grondige hervormingen I aan de universiteit worden doorge- j voerd, probeerden het cordon te I doorbreken, dat de politie rond de universiteitsgebouwen had ge- legd. De politie, die de demonstran ten met de gummiknuppel wilde ver jagen, werd bekogeld met stenen. Twintig studenten zijn gearresteerd. In Turijn demonstreren de studenten reeds vier dagen. Egypte contra mini-rokjes Als of zij niet al genoeg te doen heeft zal de Egyptische veiligheidspolitie waarschijnlijk meisjes die mini-rok jes dragen gaan aanhouden en arres teren. Generaal-majoor Zaki Elag, hoofd van de veiligheidspolitie, heeft zyn mannen opdracht gegeven om leder meisje dat op straat in mini wordt gezien te arresteren. Hij noem de het dragen van mini-rokjes een „schandelijke en immorele daad" die de regering, naar hij verder zei, heeft verboden Rechtstreeks De Zuidafrikaanse luchtvaartmaatschappij SAL annon ceert dat zij met ingang van 23 fe bruari a.s. een geregelde lijndienst met Boeing-707 machines gaat onder houden van Johannesburg via Rio de Janeiro naar New York en terug. Daarmede wordt de SAL de eerste en enige maatschappij die een lucht- verbinding legt tussen Zuid-Afrika en Zuid-Amerika. Wel spreekt men al over bemande ruimtevluchten naai de maan, maar passagiers die van Johannesburg naar Brazilië wilden vliegen, konden dat niet rechtstreeks over het zuidelijk halfrond doen, doch moesten tot nu toe steeds de enorme omweg via Zuidwest-Europa maken. WEERRAPPORTEN DONDERDAG De Lakenhal K en O. Muziek v» deze tijd. Optreden van Chala Gerste' (piano) 8 uur nam. Schouwburg Herman van Veen c- bareit ..Harlekijn" 8 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver. van Huisvrouwen Filmavond ovd recreatie in Nederland. 8 uur nam De Lakenhal tentoonstelling im»* dingsaankoop 1968" 4.30 uur nam. Oude Vest 13. Evang. christen»., meenschap „Ecclesia" 8 uur nam. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27) Voll, evangelie-bijeenkomst. Spr. dhr. Buh huis 8 uur nam Auberge Francaise (Kloksteeg jo. Cabaret Peter de Jong m.m.v. Donal ten Hooven 9 uur nam. Gebouw Staalwijk. Ledenvergaderliu Leidse Tuiniers- én Bloemistver Do« Eendracht Verbonden. 8 uur nam. Schouwburg Herman van Veen Ca. baret „Harlekijn" 8 uur nam. Honk „De Duikboot" (Titus Brands, malaan 76) Clubhuiswerk-handen- arbeid 8-10 uur nam. ZATERDAG Schouwburg Kinderoperette ..Amele-o- ranna en de groene paraplu" 231 uur nam. Microtheater (Vestestr.) Imperii met „Vuile handen" 8 uur nam. Schouwburg Herman Van Veen Ca. baret „Harlekijn" 8 uur nam. Romanuszaal (achter Hartebrugkerki Jongerenmis. Celebrant pastoor J. v. Wed. Thema „Heb ilk God mi nóg no dig?" M.m.v. Slum-house lazzbaw 7.15 uur nam. Ons Centrum (Hooigrt. 84) Bezin, ningsbijeenkomst Hum. Verbond spr dr. J. Cohen 10.15 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. H. Tromplaaa 1) Gem. voor oorspronkelijk christen, dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N d Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris, tus van de heiligen der laatste dagoi Avondmaal 11 30 uur voorm. Gerecht 10 Soefi-beweging Spr. mevr, Van Leer over „Aanvaarden" 11 uur voorin. Rijksmuseum voor Volkenkunde B, Flohr en dr. G. D. van Wengei „Een wajangvoorstelling" 8 uur Rest. De Doelen Jaarververgaderliu Leidse Amateurfotografenver. 8 uur ni middag. Ant. Clubhuis Magneet-filmavond uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. DINSDAG Stadsgehoorzaal Concert Eerste Leid. 6e Jeugdorkest „De Burcht" 8 uur na middag. Den Burcht Prijsuitreiking wedstrijd „Geef uw gevel een corsage" 7.45 uis nam. Schouwburg K. en O. Toneelgroep Studio met „Trichloor" 8 uur nam. Ars Aemula (Pieterskerkgracht 9) Filmclub 16 „Jidl mlt 'n Fldl" 8 uii nam. Diamantpl. 27 Bahai-gespreksavoil/», 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zli 1. ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 74p uur nam. BIOSCOPEN. Luxor: „Erotiek in Moulin Rouge" 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondaj 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: .JDJango, kill!", 18 Jr. Dag. 220, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 urn nachtvoorstelling „Het moeras der zon de", 18 jr. Studio: „De pussycats van het oudi Rome", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de liefde", 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vj en zondag 11.30 uur nachtvoorstellinj „The Cincinnati Kid". 18 jr. Lido: „De Duivelsbrigade", 14 Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.: 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De wraak van She", Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondaj 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. wn Van hedenmorgen 7 uur O. H s t lag ka 3 5 a UlO) t-, r-i a> I 8 e ar» Amsterdam geh. bew. 6 5 0 De Bilt mist 6 5 1 Deelen mist 5 4 0 Eelde mist 5 4 0 Eindhoven geh. bew. 6 5 0 Den Helder motregen 6 5 0 Twente geh. bew. 5 4 0 Vlissinr mist 7 5 0 Luchth. R'dam geh. bew. 7 5 0 Zuid-Limburg mist 6 5 0 Aberdeen geh. bew. 9 8 1 Athene zwaar bew. 20 14 0 Barcelona mist 14 8 0 Belgrado geh. bew. 9 3 0 Berlijn motregen 5 4 0.3 Bordeaux onbewolkt 12 4 0 brussel geh. bew. 7 5 0 Frankfort geh. bew. 3 2 0 Genéve geh. bew. 3 2 0 Grenoble geh. bew. 4 1 0 Helsinki IJzel -2 -4 0 fnnsbruck geh. bew. 6 1 0 Kopenhagen geh. bew. 6 1 0 Lissabon half bew. 14 0 Locarno onbewolkt 9 -3 0 Londen licht bew. 12 4 0 Luxemburg mist 9 0 0 Madrid licht bew. 12 1 0 Malaga onbewolkt 18 10 Mallorca half bew. 19 9 0 München motregen 1 4 0.2 Nice onbewolkt 15 5 0 Oslo geh. bew. -0 -3 0 Parijs mist 3 2 0 Rome onbewolkt 12 1 0.4 Stockholm mist 2 1 2 Wenen geh. bew. 3 2 6 Zürich geh. bew. 4 1 0 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie van kunst voorwerpen geschonken door de Ve: van belangstellenden in de Lakenhal 10 uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondags 1-5 uur nam. (t.e.m. 30 november) Galerie Walenkamp Expositie Ai Dekkers. Dinsdag t.e.m. zaterdag 1-5 uur nam. (t.e.m. 21 november). Rijksmuseum vooi de gescüledwili der Natuurwetenschappen Boerhaaf* tentoonstelling l.v.m 3de eeuwfeest ni z(1n geboorte Werkd 10 uur voorm uur nam.; zondags 1-4 uur nam it/s 1 december) De Lakenhal: Dag. 106 uur. eool fni 16 uur Rijksmuseum van Oudheden |R* nam.: zond 1-5 uur nam RljKsmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat I); dag 10—6 uj dags 1—6 uur n«m RUksmuseum voor de geschledenli der natuurwetenschappen: Dag iW uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor VolkerJtundii tentoonstelling „VJva Mexico Werl- dageD IC uur voorm.6 uur nan zon eD leestdageD 16 urn oam 1 t/w 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend maatdii tot en met vrijdag 9 uur voorm - 6° nam.: zon.- en feestdagen 1-6 uur üiS Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exposi tie Nora de Jong (wandkleden) en Heit Severijns (keramiek) Maandag t/m a- terdag 10 uur voorm.-5 uur nam., dins dagavonden 8-10 uur nam. (t.ejn, W december). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschhela Hooigracht 48, .tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- et nachtdienst van apotheek R. van Breesl Smallenburg te Leiderdorp wordt waas- genomen door Apotheek Tot Hulp d« Menschheid. C Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele we# geopend Beroep op Portugal De voogdij' schapscommissie van de Algemena Vergadering van de Verenigde Na ties heeft gisteren een resolutie goed gekeurd waarin een beroep wordt ge daan op Portugal om de volkeren I» zijn Afrikaanse overzeese gebiedsde len onafhankelijkheid te geven. stemmenverhouding was 96 voor en drie tegen bij 13 onthoudingen resolutie gaat nu naar de Algeme« Vergadering, waar hij waarschijn^ zal worden aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2