Geurig nieuws Voortrekker Aromatic pijptabak een creatie apart! Tweede Kamer versterking van defensie is verdeeld over Bruidspaar Cruijff LSG II laat zich door Sassenheim verrassen Drs. Den Uyl: Verkeerde reactie op Blazing Song bedwong eindsprint van Anton Fighting Mack op 26 december tegen Bertini Micro - korfbal Leidse Schaakbond Joop Zoetemelk weer bij Amstel VIJF MOTIES Winst voor PvdA en VVD Langeweg op kop in Den Haag DONDERDAG 21 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 BOLOGNA (ANP) De Antil liaan Fighting Mack zal zijn Euro pese titel in het weltergewicht op 26 december in Bologna verdedigen te gen de Italiaan Silvano Bertini. Dit heeft de promotor van de strijd. Ma rino Baldazzi, dinsdagavond in Bo logna bekend gemaakt. LEIDEN De uitslagen van de gisteravond in de Vijf Meihal ge speelde wedstrijden luiden: Aspiranten: 4e kl.: KNS c—Fulks c 0—6. 3e kl.: Vic. Orientis bOns Eiland b 0—0. 2e kl.: Madjoe aDanaiden c 10. Ie kl.: Crescendo a—Noorderkwar tier a 04. Junioren A: Danaiden aPernix a 5—4. LEIDEN —Het ziet er niet naar uit dat LSG 2 de grote favoriet Voor schoten 1 dit seizoen ernstige concur rentie zal kunnen aandoen. Na de duidelijke nederlaag (7-3) tegen Voorschoten in de eerste ronde, moe ten de LSG-ers nu minstens één punt afstaan aan Sassenheim 1, dat voor lopig met 54 vóórstaat. De enige „hang" partij zal worden uitgespeeld, Of Noordwijk 1 dan wel Alphen 1 runner-up zal worden hangt af van het verdere verloop van het onderlin ge duel, dat bij 3—3 werd gestaakt. Het is onduidelijk wie hier met de AMSTERDAM (ANP» Voor de amateurploeg van Amstel zijn voor het komende wielerseizoen vijftien renners gecontracteerd. De ploeg, die weer onder leiding van Herman Krott zal rijden, bestaat uit: Nan- no Bakker (Wieringerwerf Floor de Bree (Schinveld), Fedor den Her tog (Amsterdam), Jan Hordijk (Rot terdam», Albert Huizebosch (Beilen) Piet van Katwijk (Oploo», Karei Keybeck Schaesberg»Matthijs de Koning (Scherpenzeel), Fred van Lachterop (Amsterdam), Piet Nees- kens (Haarlem). Jan Vlot en Wie her Vlot (Wanneperveen), Arnold Voogt "Scherpenzeel), Peter van der Voort (Amsterdam) en Joop Zoetemelk (Rijpwetering)De Amstel Gold Ra ce voor beroepsrenners zal in 1969 voor de vierde keer worden georga niseerd. De start van de wedstrijd zal in Helmond zrijn. De wedstrijd zal plaats vinden op 18 of 19 april. zege gaat strijken, al lijkt Alphen ons iets in het voordeel. Misschien ook dat Bodegraven 1 dit seizoen een belangrijke rol kan gaan spelen. De Bodegravers (die de eer ste ronde vrij waren) startten in ie der geval overtuigend met een 73 zege op Boskoop 1, dat het dit sei zoen zeer moeilijk zal krijgen. Voorschoten 1 was deze (tweede) ronde in de eerste klasse vrij. In de tweede klasse A is de belang- I rijke strijd tussen LSG 3 en Leider - I dorp 1 nog niet beslist. LSG 3 kwam na het uitspelen van drie van de vier afgebroken partijen langszij I 4'i—4'2 (eerst 2%—3%), maar de laatste partij werd wederom afgebro ken in een stelling, waarin beide partijen menen gewonnen te staan. De arbiters zullen beslissen wie ge lijk heeft en de wedstrijd wint. Kleine zege Voorschoten 2 heeft in deze klasse (voorlopig) alléén de leiding na een tweede zege, nu op Alphen 2. waar- bij een 4%3 achterstand bij het afbreken, via twee overwinningen j werd gewijzigd in een minimale 41»51-!' overwinning. In de derde klasse b een zelden voorkomende uitslag: 10-0. Alphen 4, dat ook al met 82 van Roelof- arendsveen had verloren, was met deze cijfers het slachtoffer van Voor schoten 3. dat in deze klasse slechts concurrentie te duchten heeft van V.TJj., dat met 6—3 (voorlopig) in de meerderheid bleef tegen Leithen 3. In de derde klasse C tenslotte blijkt Katwijk 2 de grote kanshebber na de overigens nipte zege op Leiderdorp 2 5 >,24ia. Debutant Voorhout 2 boekte een eerste succesje tegen Reed, dat voorlopig met 54 achter staat. advertentie (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) De Tweede Kamer is sterk verdeeld over de regeringsplannen tot versterking van de defensie. Bijna de hele oppositie verzet zich tegen de extra uitgaven van 225 miljoen gulden, die de regering begin deze week heeft gevraagd. De regeringspartijen gaan echter wel met de versterking van de defensie akkoord, maar zijn verdeeld over de financiering. In het gisteren in de Tweede Kamer gehouden débat over de toe komst van de NAVO was de afwijzende houding van de socialisten het meest opvallend. Zij wezen de regeringsplannen af, omdat zij He een verkeerde reactie vonden op de crisissituatiedie door het Russische optreden in Tsjecho-Slowakije is ontstaan. De socialistische fractieleider, drs. Den Uyl, betoogde dat het door je NAVO-raad aan Moskou gegeven „waarschuzvingssignaal" verge- teld moet gaan van een verzoeningssignaal. Alleen zo wordt de ook ioor de regering gewenste ontspanningspolitiek geloofwaardig ge mikt", zei hij. Een goed bericht voor mannen die de pijp graag stoppen met een lichte, gearomatiseerde tabak. Naast Voortrekker Naturel is er nu ook een voortreffelijke Voortrekker Aromatic pijptabak. Door Theodorus Niemeyer gecreëerd uit 12 geurige tabakken. Een volgeurige en tegelijkertijd opmerkelijk lichte en zachte ontdekking voor f 1.25 per pakje. THEODORUS NIEMEYER -steeds weer nieuw pijprook genoegen! U kunt zich gratis abonneren op "tiet Nieuwsblad voor Pijprokers','n briefkaartje aan Postbus 41 N - Groningm,ia voldoende. Maatregelen tot uitbreiding van mensen en materieel, zoals door de regering gevraagd, zyn daarmee met te rijmen. Die leiden volgens drs. Den Uyl alleen tot hervatting ran de bewapeningswedloop. Hij diende een motie in, waarin ge raagd wordt om maatregelen die de paraatheid en de mobiliteit van de strijdkrachten op korte termijn tunnen verhogen. De regeringspartijen (KVP, ARP. chu, WD) hadden geen bezwaren tegen de verhoging van de defensie- uitgave. maar verschilden van me ning over de wijze van financiering Mr. Mommersteeg (KVP), die nog het minst kritisch was, liet door- Khemeren, dat zijn fractie nogal be waren heeft tegen het uitstellen ran niet nader aangeduide over heidsuitgaven. Uitstel De liberaal Berkhouwer tilde heel iwaar aan het uitstel van de belas tingverlaging tot 1971. Hij noemde Idat „een zwaar offer" en vroeg de regering ervan terug te komen. CH- uoordvoerder Mellema en de heer Kieft (AR) hadden ernstige kritiek up de voorgenomen verhoging van le motorrijtuigenbelasting. „Wat irigineel," riep de heer Mellema arcastisch uit. „Had de regering niets anders kunnen bedenken?" Net als de heer Kieft suggereerde Ij in plaats daarvan een verhoging tan de vermogensbelasting. Uitstel van de belastingverlaging bleek voor deze afgevaardigden aanvaardbaar. De kritiek van de oppositie ging dieper. Woordvoerders van PvdA, D'66 en PPR hadden ernstige kritiek op toon en inhoud van de nota, die de regering over de toekomst van de NAVO heeft opgesteld. Ze toonden zich geen tegenstanders van de NAVO. maar vonden dat de organisatie meer in dienst van de vredesbevordering dient te staan. Mr. Van der Stoel (PvdA) pleitte ver der voor een versterking van de poli tieke positie van de NAVO, een ver langen dat hy in een motie aan de Kamer voorlegde. Ook vond hy, dat er binnen de NAVO meer druk uit geoefend moet worden op de rege ring van Griekenland en Portugal om de democratie in hun landen te her stellen of te versterken. Ook dat leg de hy in een motie vast. De PSP. die niets van de NAVO of van versterking van de defensie moet hebben, liet dat duidelijk blijken in twee ondubbelzinnige moties: uit de Stadskanaal GRONINGEN (GPD) Op kleine uitzonderingen na heeft de verkie zingsuitslag in Stadskanaal toch wel dat beeld opgeleverd wat men er van had verwacht. Grote of specta culaire verschuivingen hebben zich niet voorgedaan. De partijen die elk met een zetel winst zijn gaan strij ken, zijn de Party van de Arbeid en de WD. Er waren ook slechts twee zetels meer te verdelen nu per 1 januari de gemeente Onstwedde samen met een gedeelte van de gemeente Wil- dervank de nieuwe gemeente Stads kanaal gaat vormen. De protestants christelijke groepe ring leed een verlies van ongeveer 3 procent. Een vry zware aftocht werd het ook voor de Boerenpartij. Tijdens de tweede kamerverkiezin gen in 1967 haalde men in de ge meente Onstwedde nog 769 sttm- men. Nu tijdens de verkiezing voor groot-Onstwedde kregen de volgelin gen van Koekoek slechts 419 stem men. NAVO en afzien van versterking van de NAVO. Minister Luns van Buitenlandse Zaken verdedigde in zyn antwoord aan de Kamer de opvattingen en de voorstellen van de regering met gro- te nadruk. De minister bestreed dat de voor- I gestelde defensiemaatregelen tot een nieuwe bewapeningswedloop zouden leiden, zoals o.a. drs. Den Uyl had j betoogd. De bewindsman ontried de Ka mer vier van de vijf moties, die de oppositie had ingediend. Alleen de motie van mr. Van der Stoel over een politieke samenwerking in de NAVO kreeg een minder negatief onthaal. Mr. Luns vond het voorstel weliswaar overbodig maar hy wilde er zich niet tegen verzetten. Technisch Minister Den Toom (Defensie» ging dieper in op de technische kant van de motie-Den Uyl over de paraat heid en de mobiliteit van de strijd krachten. Hy wees erop, dat de plan nen van de regering erop gericht zyn om de gevechtskracht van Leger, Luchtmacht en Marine te verho gen. Aan die kant van de zaak was drs. Den Uyl volgens hem voor bijgegaan. Vergroting van paraat heid en mobiliteit heeft geen effect als de gevechtskracht er niet door wordt vergroot, aldus de minister. Minister De Block, optredend als plaatsvervanger van minister Witte- veen (Financiën) zei aan het slot Koersen Hilversum HILVERSUM (Eigen berichtgeving) Blazing Song die dinsdag door Anton werd geklopt, nam gisteren revanche in de finale van de Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander. Campeador en Empereur Mac. in gezelschap van Dakota Scotch leg den een straf tempo voor, waar dooi Blazing Song en Anton, die resp. 60 en 80 meter aan de koppaarden moesten geven, weinig van hun ach terstand inliepen. Halverwege de laatste ronde kwamen zij echter snel naar voren en bereikten bij het in gaan van de laatste bocht de kop lopers. Halverwege de rechte lijn maakte Blazing Song zich los uit het compacte peloton en nam een kleine voorsprong. Toen lanceerde Anton zijn befaamde eindsprint, doch hoewel de Haarlemmermeerdei alles gaf, zegevierde de door Jan van Dooyeweerd gestuurde Ameri kaanse import met gering verschil in 1.21.5 km-tyd. Entry Volann wera goede derde voor Christiaan de Wet. Het was niet de enige zege voor Jan van Dooyeweerd. Hij won met Dougails Stem S over 1600 meter m 1.22.3 km-tijd en verrichtte de hat trick door met Fluiter S, die enige tyd op rust is geweest, in 1.27.! j Fouska P en Dalver L te kloppen. Voor de surprise zorgde Doriethe J (P. Heynen). die tegen een cote van f 16.30 van kop af won in 1.25.2 I Koppejan met Double's Zoon (w. j 21.80» overtrof dit nog. Kort voor j de streek klopte hij de grote favo- 1 riet Ghia, die „lucht" tekort kwam. UITSLAGEN. Sportredactieprljs: 1. Gaudy Way (J. M. Vóórhaar) (1.31.9). 2. Goudhaar tje, 3. Gamecock. Toto: w. 3.10. pl. 1.90. 4.10, 2.40. kopp. 6.40. cov. 11.50. trio 651.—. Luns in de Tweede Kamer: ,,'s Even kijken wat hebben we hier /links boven). „Een gomballetje. Den Toom?" (rechtsboven) „U ook, mijnheer Grapper- haus? ilinks onder). „Hap" (rechtsonder van het debat dat het dekkingsplan nog moet worden uitgewerkt. De re gering heeft tot dusver slechts glo baal willen aangeven hoe de plan nen gefinancierd moeten worden. Details zullen later aan de Kamer worden verstrekt. De voorgenomen verhoging van de motorrijtuigenbelasting is volgens de minister minder dramatisch dan de heren Kieft en Mellema het hadden voorgesteld. Tengevolge van de geld ontwaarding is de opbrengst van de ze belasting sinds 1953 niet toegeno men. De minister had er grote bezwa ren tegen om in plaats daarvan de vermogensbelasting te verhogen. De accijnsverhogingen die de regering heeft aangekondigd, zullen de kosten van levensonderhoud met hooguit eenvijfde procent verhogen. Raar en Waarprijs: 1 Edel van Oobra (M. van Leeuwen) (1.28.6). 2. Gunnar Dear, 3. Festi. Toto: w. 7.90, pl. 2.20, 1.40, 1.80, kopp. 5.y). cov. 4.50. Finale Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander: 1. Blazing Song (J. van Dooyeweerd) (1.21.5), 2. Anton, 3. rntÏ7 Volann. Toto w. 3.40, pl. 1.50. 1.30. 2.20, kopp. 3.50. cov. 5.30. Suske en Wiske-prijs: 1. Doriethe J (P. Heynen) (1.25.2). 2. Daisy Norton, 3. El Mac. Toto: w. 16.30, pl. 3.10, 3.—, 1.70. kop. 7.70, cov. 8.40. Ferdinand-prljs: 1. Fay du Commer ce (J. van Schijndel) (1.27.1). 2. Fouska P. 3. Dalver L. Toto: w. 6 10. pl. 2.30. 1.60, 2.70, kop. 8.20, cov. 4.20 trop. 174. Raar maar Waar-prijs- 1 Fluiter S .J, van Dooyeweerd) (1.26.8), 2. Eriola. 3. Enny Six. Toto w. 3.60, pl. 1.80, 1.50. kbp. 5.80, cov. 4.60. Totalisator-omzet f 219.602.60. Charmante Danny Koster draaide aanstaande echtgenoot lohan Cruijff maar een rad voor ogen, toen zij hem in Ralph Polaks bruidsboutique in Baarn *tof toonde voor een bruidstoilet. «Mooi stoffie", zei Amsterdam se Johangevierd toptalent van Ajaxgevreesd van Amsterdam tot en met Istanboel. Tegen de tijd dat de werkelijke japon voor de dag kwam, die de blonde bruid gekozen heeft voor de trouwdag (2 december) had Ralph Polak de bruidegom al moeiteloos de boutique uitge werkt. Voor Cruijff gelegenheid om even te vertellen, dat hij een „normaal huis" heeft gekocht in Vinkeveen, waar hij in dec. in zal trekken. Tijd voor een lange huwelijksreis is er niet bij. ,Als ik een avond vrij van trainen krijg, ben ik blij", verzuchtte de voetballer van professie. Zo is het leven van een full-prof, ook al heet hij duizend maal Cruijff. DEN HAAG (ANP) De uitsla gen van de gisteren gespeelde wed strijden voor de Haagse schaakda- gen luiden: hoofdgroep: vijfde ronde: Lange- wegRee Westerinen (Finl) —Van der Spek 01, Timman Jongsma 10, Van GeetKavalek (Tsj.-Sl.) afg.. Stand na vyf ronden aan de kop: 1. Lange weg 3,& 2. Wes terinen (Finl.) 3 plus 1 afg., 3. Ree 3, 4. Kavalek (Tsj.-Sl.) 2 plus 2 afg. kandidatengroepRost van Ton- ningen-Kubicek (Tsj.-Sl.) 01, BoehmVan der Vliet 10, Van BaarleVan Halderen afg.. Vink Van Dop afg. Panda-prijs: 1. Fluitiyster S (J. Wa- genaar Jr.) (1.27.9), 2. Furie O, 3 Donar Spencer. Toto: w. 1.70. pl. 1.30, 1.40, 2.40, kopp. 6.60. cov. 3.70. Brammetje Fokprijs: 1. Freddy Scotch (M. Bouwhuis) (1.24.9). 2. Da. ;ron Dear, 3. Bubby Six. Toto w. 2 90. pl. 1.70, 2.50. kopp. 6.90, cov. 3.20. trio 134.50.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19