Gezond en levendig Veertig jaar kerktelefoon in Katwijk s penningen Meisje (7) overreden Zilveren „Uppsala" vraagt om effectieve aanpak Pluimvee te pronk - konijnen te kijk Ijsbanen nog niet geopend L. Favier ere-lid Oude Vierde van SA Sparta kocht weer Deense speler LEIDSE VEEMARKT Leidse studenten in actiegroep GOUD v. d. Water Toezegging voor ds. Bouhuys Zeker een jas van van Egmondhè FOURRURES LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 kstoi* kkelloj [elle-a; ur nis LEIDEN De rector magni- icus prof. dr. L. Kukenheim Ezn. uwwii whts) reikt op deze foto de zil- eren Boerhaavepenning uit aan 114) i ro/. dr. J. Dankmeijer, voorzitter gn de herdenkingscommissie. Dit nchiedde gistermiddag in de meel* \adsgehoorzaal na de openbare j tionale Boerhaaveherdenking t gelegenheid van het feit, dat f wereldberoemde Leidse medi ci y us dit jaar drie eeuwen geleden erd geboren. De zilveren pen- ig werd voorts uitgereikt aan sprekers tijdens deze herden- igsbijeenkomst en tijdens het mhaave-symposium dat van- lag wordt gehouden. Bronzen mingen werden aan enkele an- pre personen en instellingen toe- tiend. Gistermiddag toerden de telnetners aan de Boerhaave- trdenking ontvangen door het wmeentebestuur in de Burger- Op Lainmenschansweg LEIDEN Op de hoek Lam- menschansweg Zeemanlaan is gistermiddag omstreeks kwart over vijf een 7-jarig Leids meisje overreden door een vrachtauto. Het kind is ter plaatse overleden. Het meisje stak met haar fiets de Lammenschansweg over, toen zij door de vracht wagen, die uit de Zeemanlaan kwam, werd gegrepen. Haar stoffelijk overschot is door de E.H.D. naar het Elizabeth-Zie- kenhuis overgebracht. De juis te toedracht van dit dodelijke ongeval is nog niet geheel dui delijk. Getuigen wordt daarom verzocht zich in verbinding te stellen met het politiebureau, afdaling verkeer. Het slachtoffertje is de 7-ja rige Wilhelmina Nederlof uit de Meloenstraat. ADVERTENTIE ROTTERDAM (GPD) —Een half jaar na het vertrek van Ole Madsen heeft Sparta weer een Deense voet baller gekocht. Gistermiddag tekende de 21-jarige Jörgen Kristensen een contract voor de Rotterdamse ere-di- visievereniging. Kristensen, een linksbuiten, kwam uit voor de Deen se club Köge, voordat hij naar Ame rika vertrok waar htf in Detroit speelde. Toen het voetbal in Ameri ka van de baan was, keerde hij naar Denemarken terug. Sparta haal de hem naar Nederland, waar hij op 22 december zijn debuut maakt: in de wedstrijd Go Ahead-Sparta. ÜRK Aan de ürker gemeente lijke visafslag is gisteren het omzet cijfer van 30 miljoen gulden ge haald. Vorig jaar op dezelfde dag was dit 26 miljoen. Urk is hiermee de tweede visaanvoerhaven gewor den van Nederland, achter IJmui- den. KATWIJK AAN ZEE De erktelefoon van de hervorm- gemeente in Katwijk aan heeft nu veertig jaar lang htToa Be zieke leden van deze gem. en Je bejaarden doen meeleven net wat er in de kerk gebeur- Ie. Al die tijd ging dat via het [en net, maar nu maakt men inds drie maanden volledig ebruik van het telefoonnet SS® de P.T.T. Aan dit veertigjarig jubileum vandaag enige aandacht ge- tchonken. De luisteraars van deze Lift) i jierktelefoongemeente" zijn vanmid- ag de gasten van de commissie kerk- tlefoon in het nieuwe wijkgebouw Hoeksteen" aan de Burgersdijk- traat. Om kwart voor vier worden -y ontvangen en volgt de herdenking iwf#*tin veertigjarig bestaan en om -"uur wordt aan de ongeveer 300 gas- w —bejaarden en zieken een itgebreide broodmaaltijd aangebo- Nog minstens 300 trouwe luiste- aars kunnen dit feest niet meema- omdat zij aan huis gebonden n hjn. Ook zij zullen niet worden ver kenro Ri-'ten. Het is een omvangrijke taak. die de commissie kerktelefoon van de hervormde gemeente in Katwijk aan Zee al die jaren heeft vervuld. Van uit de Nieuwe Kerk aan de Voor straat worden 's zondags beide dien sten uitgezonden, op dinsdag- en vrijdagmiddag is er een ziekenhalf- uur, waarin om beurten de acht pre dikanten van de gemeente voorgaan en op donderdag houdt commissie voorzitter G. Vooijs nu al dertig jaar een meditatie voor de zieken en be jaarden. Ook alle trouwdiensten van uit de Nieuwe Kerk kunnen de leden van de kerktelefoongemeente meema ken. Het is een goede gedachte geweest van de commissie de bejaarde en zieke luisteraars by de viering van dit jubileum bij elkaar te brengen. Voor vervoer is natuurlijk gezorgd. Me nis nu tenminste eens in de ge legenheid met elkaar kennis te ma ken en gedachten uit te wisselen over de vreugde, die men beleeft aan deze kerktelefoon, waardoor men steeds weer predikanten uit eigen ge meente hoort voorgaan in de predi king. Daardoor bestaat er. ondanks alles, toch een binding met de ge meente in de kerk. TTRECHT LEIDEN (ANP) niaandag jongstleden opgerichte "fepoep. wa rin de theologische Kudenten H. C. Meininger en H. G. Hu? Teeuwen uit Leiden en een cursiste i 'an de academie „De Horst" uit neit' bergen, mej. J. S. M. van Zui- ^rveld, zitting hebben, heeft de le- van de Synode der Nederlands en°rmde Kerk in een brief ge- je 6 naa?d een concreet en gedetailleerd Programma te ontwerpen „met be pP waarvan in het gehele land en- De telingen en gemeenten zich kunnen hzetten voor de zaken waarmee de "leidraad van Kerken ons heeft ge- 1 f J?nfronteei'd". De brief is ondertekend door 21 per ken, onder wie prof. dr. J. de Graaf Bilt. Daniel de Lange en prof. w- Prok uit Rotterdam, alsmede Ü.0?, organisaties, zoals de „Sja- groep uit Odijk, de Nederland se Christen Studentenvereniging, de Unie van Studenten in Ntfmegen. de Algemene Studentenvereniging Am sterdam (ASVA), de Stichting Unie van Katholieke studenten in Neder land, de Katholieke Studiegroepen Federatie en de Studentenraad van de Vrije Universiteit in Amsterdam. De actiegroep zegt in de brief, dat de problematiek in het rapport over de economische en sociale wereldont wikkeling van de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken In Uppsala zonder uitstel om een effec tieve aanpak vraagt. „Wij achten het noodzakelijk, dat de synode der Nederlands Hervorm de Kerk nu de consequenties trekt uit de in Uppsala genomen besluiten en vastbesloten is wegen te vinden om de gemeenten te betrekken in en te stimuleren tot een actief meedenken en handelen", aldus de brief. Leiden De gisteren gehouden veemarkt kenmerkte zich als een ge zonde en levendige markt. Het kou de weer heeft hier wel toe bijgedra gen, dat zoals men in de vleeshandel noemt goed vleesweer is. De vlees- handel kreeg het dan ook drukker en de export mocht er oog wel zijn. Me de wel door het koude weer had iedereen haast en was het op de wol vee-afdeling vlug gebeurd. Ook op de slachtvee-afdeling, waar aanvan kelijk aan de prijzen getrokken moest worden, werd vlot zaken ge daan, waarbij de prijzen weer iets opliepen. De varkenshandel was ook goed en stabiel met iets stijvere prij zen. Alleen in de gebruiksvee sector bleef het nog erg rustig. De totaal aanvoer bedroeg rond 3300 dieren. GEBRUIKSVEE Tn deze afdeling nog steeds weinig verandering, ook de aanvoer liep iets terug. De stallen staan vol, terwijl het koude weer bovendien de animo deed afnemen. De handel gedroeg zich dan ook zeer rustig tot zeer kalm, maar er was aan de prijzen toch niet veel te tornen. Notering: Melk- en kalfkoeien van j f975 tot f 1250 en f 1650. Vare koeien van f 600 tot f 900 en f 1275. winterpot groter, zowel voor het bin nenlandse verbruik als voor de ex port. Er was in deze handel een goe de belangstelling en weer meer be weging waardoor de prijzen weer iets aantrokken. Prijzen per kg levend gewicht: Lichte slachtvarkens van plm. f2.38 tot f2.42. Lichte slachtzeugen van plm. f 1.95 tot f2.05. Slachtzeugen van plm. f 1.85 tot f 1.95. GEITEN Weinig verandering. De aanvoer was niet groot en de handel tamelijk met onveranderde prijzen. Notering: van f 15 tot f 45 en f 80. Collecte voor clubhuizen LEIDEN In de week van 18-23 november as. houdt het Nationaal Jeugdzorg Fonds een huis-aan-huis- collekte ten bate van het club- en buurthuiswerk. In het fonds werken de acht lan delijke organisaties voor club en buurthuiswerk die samen ruim 550 clubs en buurthuizen hebben waarvan er 14 in en om Leiden staan sa men. j Lustrumexpositie (Leidse) klei ndie ren sport vereniging LEIDEN Tjjdens een in de I benoeming in kennis stelde, overhan- I Morspoort gehouden bijeenkomst van digde hem in de vorm van een fo- de Reünie-commissie 't Oude Vier- to van de Reüniecommissie een de is de heer L. Favier benoemd tot blijvend aandenken. Mevr. Favier, erelid van deze commissie. De voorzitter, de heer J. G. Crab- bendam. herinnerde er o.m. aan, dat VETTE KOEIEN <je heer pavier, die onlangs is afge- De aanvoer in deze afdeling was treden als secretaris, deze functie aanmerkelijk minder dan vorige sjncjs 1939 met bijzondere trouw en week. De beginmarkten van de- 0pgewektheid heeft vervuld. Met na- ze week gaven nog wel tamelijk rui me aanvoeren te zien. maar dit nam gaandeweg af. De najaarsuitstoot heeft zich dan ook wel grootdeels me in de periode na de tweede we reldoorlog is hij zeer actief geweest om de oude strijdmakkers, die ver spreid over geheel ons land wonen, voltrokken. Met het goede vleesweer ,n em reünie samen brengen nam de vraag toe en het krappere |aaUte maa] waren dit cii-ca 1.400 aanbod veroorzaakte een lichte stij ging van prijzen, die vergeleken bij vorige week weer ruimschoots wer den opgehaald. De handel had een vlot en duurder verloop en de af deling was vroeg geruimd. Notering per kg geslacht gewicht: Vette koeien van f3.50 tot f4 en f4.75, Extra kwaliteiten boven note ring tot plm. f 5.20. Slachtstieren van f4.60 tot f5. Worstkoeien van f3.20 tot f 3.45. VETTE KALVEREN Ondanks iets meer aanvoer bleef het aanbod van vette kalveren te krap om aan de vraag te voldoen. De prijzen liepen op en het was wegens de duurte dat de handel aan vankelijk slepend was maar toch be trekkelijk vlot afliep. Notering per kg levend gewicht: van f3.40 tot f3 90 en f4.25, een en kele extra kwaliteit boven notering tot f 4.40. WOLVEE Bij het betreden van de markt was deze afdeling al goed bezet. Hoewel groot genoeg, staakte de aanvoer vrij vroeg en werden de uitgezette hok ken maar eenmaal gebruikt. Bij een goede vraag was het met het koude weer niet aantrekkelijk, lang op de markt te vertoeven. Door één en an der had de handel een vlug en stijf prijshoudend verloop. Notering: Vette schapen van f 100 tot f 115 en f 135. Vette lammeren van f120 tot f140 en f170. Enkele goede kwaliteiten van meer dan nor maal gewicht boven notering. VARKENS VOOR FOK/ EN MESTERIJ: De aanvoer in deze afdeling was tamelijk ruim maar niet te groot. Over het algemeen was ook het aan bod wel ruim genoeg maar dit kon door de vraag worden opgevangen. Door de tamelijk vaste en goede prij- z\jn in de slachtsector was de be langstelling voor de fok- en mesterij ook weer grager. De handel was dan ook goed en de prijzen voor de jonge dieren weer even stijver. Notering: Drachtige zeugen van f 375 tot f 400 en f 450. Schrammen van f 90 tot f J00 en f 120. Biggen van f 65 tot f 70 en f 75. SLACHTVARKENS Ook de handel in slachtvarkens was goed. Door de vroege kou was de vraag naar varkensvlees voor de RJ.-ers. U was een man, aldus spre ker. die als secretaris de manschap pen weer eens in de oude sfeer te rugbracht. In onze commissie nam U een centrale plaats in. De heer Crab- bendam, die de heer Favier van zijn ADVERTENTIE Voor juwelier - horloger Haarlemmerstr. 181 die met een boeket bloemen werd verrast, werd eveneens in deze hulde betrokken. De heer M. Vlug, voorzitter van het Herdenkingscomité 4. RI wees erop, dat de heer Favier behoort tot de oude garde, die zyn werk voor 4 RI opvatte als 'n plicht. Een plicht echter. waar- In voor hem veel vreugde verborgen lag. Het lid van de Reuniecommissie, de heer S. Platteel, schetste de lan ge ambtelijke loopbaan van de heer Favier bij het Rijksmuseum van Oud heden. Ook hier lag aan al zijn ar beid veel plicht ten grondslag. Reünie LEIDEN Het ziet er niet naar uit dat Leiden dit weekeinde de schaatsen kan onderbinden. De ten nisbanen in het Roomburgerpark en i in de Leidse Hout zijn wel onder- i gespoten maar het bleek de afgelo- j pen nacht toch niet hard genoeg te hebben gevroren. De Leidse Sport- I stichting doet al het mogelijke om bij aanhoudend vriesweer de ijsba nen voor de schaatsliefhebbers open te stellen. LEIDEIN De Leidse hervormde gemeente heeft een toezegging van beroep uitgebracht op drs. K. Bou- huys. schoolpredikant in Amsterdam. Het betreft hier de vacature van j tweede studentenpredikant. Na deze huldiging ging de bijeen komst over in een werkvergadering en werden de voorbereidingen getrof fen voor de eerstkomende reünie op zaterdag 11 januari. Het is dan 155 jaar geleden, dat het regiment, dat jaren in Leiden gelegerd was. werd opgericht. Men verwacht die dag weer vele honderden oud-gedienden in de Leidse Morspoortkazerne terug te zien. In de middaguren zullen de oud-4 R.I.-ers een mars door de stad maken en bij het Stadhuis defileren voor de burgemeester en tal van ge nodigden. K. en G. zal hierbij zijn medewerking verlenen. Na afloop van de mars volgt de traditionele snertmaaltijd, met aansluitend avondprogramma. Oud-gedienden, die deze reünie willen meemaken kunnen zich opge ven bij de heer H F Boogert. Leid- seweg 479 in Voorschoten. LEIDERDORP - Leiden Uw vereniging is een parel voor de NPB (Nederlandse Pluimvee Bond) en de NKP iNed. Konijnenfokkers Bond), en ik zou u het predikaat uitmuntend voor deze tentoonstelling willen ge ven. Dat zei gisteravond de voor zitter van de NKB de heer B. Re- meyer jr. uit Gouda, bij gelegenheid van de opening van de tentoonstelling van de in Leiden gevestigde kleindie- ren-sportvereniging „Rijnland", die ook vandaag nog te bezichtigen is ADVERTENTIE Zonder dat u er nu echt op uit zult zijn, over uw bont jas complimentjes te verlangen, is het toch wel 'n prettig idee (ook voor ons) dat de jas die u zo flatteert en de goede bontsoort zodanig wordt geprezen, dat u zo nu en dan mag vernemen: „zeker een jas van VAN EGMOND, hè?" BREESTRAAT 173 LEIDEf Op de foto het fraaiste konijn van de lustrumtentoon stelling (een roodoogpool van de Leidenaar W. Blijlevenen de mooiste haan (een brahma van G. Th. v. d. Ven uit Hazerswoude Foto LD/Holvast van 10 uur voorm. tot 6 uur nam. in het padvinderstroephuis in de dr. van Rhijnstraat in Leiderdorp. Vooral de inzending van pluimvee noemde hij zeer goed. terwijl de goede contacten van de leden onderling zeker bevor derd hebben, dat de kwantiteit van de tentoonstelling elk jaar stijgt. Als voorzitter verwelkomde de heer J. Rol de aanwezigen. „Rijn land" bestaat nu vijf jaar en dit is ook de vijfde tentoonstelling die wordt gehouden. In totaal zijn er 312 inzendingen. Vandaag worden er ere gasten uit Delmerhorst (Dldi en uit Kolding (Denemarken) verwacht. Priiz [•ijzen Voornaamste prijzen, bekers en me dailles: konijnen, groot ras: 1. Rood oogpool, W. Blijleven, Leiden fraai ste konijn, 2. Vlaamse reus, G. Bek king Delft. Middelras: Wener Wit, C. de Wa genaar, Leimuiden, klein ras: klein zilver, D. Zwaan, Bodegraven Dwergras: W. Blijleven, Leiden. Hoenders: groot, Brahma G. Th. v. d. Ven Hazerswoude,; dwerg, Wij- anddotte J. J. Schellingerhout Ha zerswoude, met 26 dieren de groot ste inzender. Sierduiven: Hagener Wit, W. Bou- ter Bergambacht. Siereenden Rou- aaneend J. J. Schellingerhout Ha zerswoude. Cavia C. de Wagenaar Leimuiden,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3