DAAROM IS ROOYAKKERS MERCEDES-RENZ DEALER Nixon wil particulier initiatief stimuleren Stormachtig debat in Tsjechische hoofdstad Veroordeling geëist van „Esso-tijgers" SLUIER Schroder is CDU-kandidaat presidentschap BIAFRA MELDT WEER SUCCES Groot aantal toespraken NEDERLANDSE IN HONGARIJE VEROORDEELD Ontwikkelingshulp: Nederland tweede MET EEN ENKEL WOORD TIENDUIZEND MAAL GEWELD P omdat bij een perfekte auto een perfekte service hoort HAAGSE [p AGENDA W» PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 NOVEMBER Woensdagochtend in alle vroeg te is de Pakistaanse oud-mi nister van Buitenlandse Za ken Bhoetto in Lahore gearresteerd op beschuldiging van het veroorza ken van onlusten in West-Pakistan Een verrassing was zijn arrestatie niet, veeleer verbaasde men zich in politieke kringen over het geduld van president Ajoeb Chan ten op zichte van zijn vroegere medewerker. Blijkbaar koesterde de president, die sinds 1958 premier en staatshoofd met min of meer dictoraüiale bevoegdhe den is, aanvankelijk geen vrees voor de Volkspartij, die Bhoetto een jaar geleden oprichtte. Totdat er zich hier en daar, vooal onder de studenten, ongeregeldheden begonnen voor te doen, die hun hoogtepunt vonden op 10 november jl., toen een student in Pesjawar twee schoten op Ajoeb Chan loste zonder dat die evenwel wend getroffen. Maar de regering vond het niet toevallig, dat de onrust zich steeds voordeed kort nadat Bhoetto bepaalde steden had bezocht en be sloot derhalve tot zijn arrestatie. Be halve Bhoetto werden nog veertien andere politici aangehouden, ten dele behorend tot de partij van Bhot- to, ten dele tot de eveneens linkse Awami-party. De achtergrond van dit politieke conflict is duidelijk. In de tien jaar van Ajoeb Chans bewind is Pakistan in niet onbelangrijke ma te economisch vooruitgegaan: 20 pro cent inkomensvermeerdering, sterke industriële groei, verdubbeling van de uitvoer en verbetering van de land bouw door nieuwe graansoorten en het slaan van een groot aantal bron nen. De oppositie is wel bereid die vooruitgang te erkennen, maar zij richt zich tegen de verdeling van die gestegen inkomsten. Het oostelijk deel van Pakistan profiteert er namelijk minder van dan het westen en in West-Pakistan komt de vooruitgang in hoofdzaak ten goede aan de ste den. Bhoetto's binnenlandse politiek trekt echter minder belangstelling dan zijn buitenlandse. De oud-minis ter. die Ajoeb Chan na 1958 krachtig terzijde stond en van 1963 tot 1966 het departement van Buitenlandse Zaken beheerde, keert zich vooral tegen Ajoebs bereidheid om tot een betere verstandhouding met India te geraken. Naar zijn mening heeft Pakistan in de korte oorlog van 1965 met India zijn kansen op overwin ning door te slap optreden van de president verloren zien gaan. Boven dien is Bhoetto een vijand van sa menwerking met Amerika en de Sow- jet-Unie en zou hij het liefst de be trekkingen met Rood-China nauwer aanhalen. Dat was dan ook de reden, dat de president hem twee jaar gele den ziln functie ontnam. De jongere generatie ziet in Bhoetto vooral de leider van het verzet tegen Ajoeb Chan, maar schijnt meer na na druk te leggen op binnenlandse poli tiek. De vraag is of Ajoeb Chan ex- verstandig aan heeft gedaan Bhoetto tot martelaar te maken. In 1970 zul len er presidentsverkiezingen worden gehouden en Bhoetto zou voornemens zijn geweest zich kandidaat te stel len. De duur van Bhoetto's straf zal nu wel afhangen van de mate van onrust in de komende periode. DDebtseks periode van liberalise ring is in feite ten einde. Zijn recente uitspraken, die een soort midden-standpunt lijken te vertegenwoordigen. betekenen in feite een diepe buiging voor de mili taire overmacht van de Sowjet-Unie. Tsjecho-Slowakye is opnieuw over dekt met een sluier van onvrijheid. Hetzelfde geldt voor een land als Po len. waar het partijcongres leider Gomoelka vaster dan ooit in het za del heeft geholpen. Gomoelka, twaalf jaar geleden een „Titoïst," scheen destijds de leider te zullen worden van een soortgelijke libera lisering als in Tsjecho-Slowakye. Maar ook daar moesten de leiders bukken voor de aanwezigheid van een grote Sowjetrussische troepen macht. Men zou een parallel kunnen trekken tussen hetgeen zich toenter tijd in Polen heeft voltrokken en de recente ontwikkeling in Tsjecho- Slowakije. Wordt Doebtsek een twee de Gomoelka? Hij staat voor een even duidelijke als moeilijke keus en zal zich, als hij niet bereid zou zijn Gomoelka's vernederende weg ten einde te gaan, uit zijn huidige ambten moeten terugtrekken. Mis schien ook zal hij aanblijven in de vage verwachting, dat hij het ei'gste kan voorkomen. Zo waren er ook tijdens de Duitse bezetting van Nederland. De resulta ten zijn bekend: geen of weinig resul taat en bovendien verlies van reputa tie. Met deze en dergelijke voorbeel den voor ogen kan Doebtsek niet ver standiger doen dan heengaan. Mocht hij toch aanblijven, dan is dat ech ter peen reden hem te disqualificeren. Hoe dit zij, de affaire-„Praag" is in tussen niet alleen een binnenlandse aangelegenheid. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Stewart, heeft dat gisteren in Brussel nog eens scherp gesteld, toen hij er bij de Wes terse bondgenoten op aandrong de Sowjet-Unie te waarschuwen, dat elk verder militair optx-eden na de inva- siev an Tsjecho-Slowakije „tot on voorspelbare gevolgen z al leiden". Stewart sprak aan het begin van een vergadering van NAVO-ministers en verzocht zijn collega's een duidelijk deelgenootschap te handhaven zolang dit nodig is voor verdediging van de vrije wereld. Voor Tsjecho-Slowakije hebben dergelijke verklaringen wei nig te betekenen: de Sowjet-Unie. voor wie liet optreden tegen Praag beslist geen „vergissing" is geweest, zal zioh nietv an Tsjechisch gebied terugtrekken. De Tsjechische vrij heid is een verloren zaak en de ont wikkeling in Polen, al voltrok die zich tien jaar eerder, voorspelt geen verandering ten goede. KEY BISCAYENE (AP) Als Richard Nixon in januari zyn rege ringsprogram aan het Amerikaanse congres voorlegt zal een van de pun ten daarin zijn dat hy het particu lier initiatief wil inschakelen by het oplossen van de nationale maat schappelijke problemen. Hij zal. zo blijkt uit alles, ernaar streven dat de taak en de macht van Washington overgeheveld wordt op andere, kleinere, instanties. De gx-ote problemen moeten in kleine porties verdeeld worden opdat zij beter kun nen worden aangepakt, zo luidt een van de stellingen waarvan Nixon uitgaat. Wat het buitenlands beleid betreft zal hij streveix naar voortzetting van de onderhandelingen met de commu nistische wereld. Maar hy zal de Amerikaanse militaire macht vergro ten „opdat wij niet bang behoeven te zijn om te onderhandelen". Hieronder volgen enkele van Nixons standpunten en uitspraken over be langrijke nationale en internationale vraagstukken: buitenlands beleid: Een „krach tig" beleid, maar ook onderhande lingen. „Wij zijn uit het tijdperk van de confrontatie gekomen in het tijd perk van de onderhandelingen. Nixon heeft sterk de nadruk ge legd op vergroting van de Amerikaan se militaire macht en wijst een machtsevenwicht met de Sowjet-Unie van de hand: •Vietnam: Tijdens de verkiezings campagne heeft Nixon zich onthou den van uitspraken over het Vietnam- beleid. Waarschijnlijk zal zijn beleid sterk beïnvloed worden door de ont wikkelingen tussen nu en 20 januari: Belastingen: Nixon is voorstan der vanbelastingpremies voor pro- jecten als stadssanering, bestrijding van luchtverontreiniging, onderwijs; Armoede: Nixon wil de armoe de in de eerste plaats door het par ticulier initiatief laten bestrijden. Het regeringsprogramma voor be- roepsopleiding van werklozen wil hij afschaffen. Particuliere ondernemers moeten deze opleiding ter hand ne men en kunnen daarvoor belasting faciliteiten krijgen; De grote steden: Nixon is van mening dat de sociale voorzieningen voor de armen en de openbare wo ningbouw in de grote steden de ar moede slechts hebben doen voort duren. Hij wil premies geven aan ondernemers, die zich willen vesti gen in de ghetto's, achterbuurten en achtergebleven streken van het land en het „zwart kapitalisme" aanmoe digen; BONN (GPDi De Westduitse minister van Defensie Sohröder is door de Christendemocratische par tij tot kandidaat voor het Bonds- presidenbschap gekozen. Schroder was in het kabinet-Erhard minister van Buitenlandse Zaken. Onder kan selier Adenauer beheerde hy enige jaren het ministerie van Binnen landse Zaken. Sohröder leider van de protestantse vleugel in de CDU, is 58 jaar oud. Vorig jaar was hij enige tijd ernstig ziek aan wat al gemeen als een hartaanval werd beschreven. Door deze ziekte werden de kansen van Sohröder op het kan selierschap geringer. Het was vooral kansehei- Kiesingei-, die zich tot het laatst toe tegen de veikiezing van Sohröder tot presidentskandidaat verzette, omdat hij vreesde dat een bondspresident Schroder hem in zijn politieke ambities zou kunnen hin deren. De verkiezing van Sohröder tot kandidaat voor het bondspresident schap kwam bot stand met 65 van de 85 beschikbare stemmen. Na de verkiezing stonden de twintig tegen stemmers op en verklaarden zich solidair, met de pas gekozen kandi daat. Burgerrechten: „Ik zie geen terrein waarop verdere wetgeving mogelijk is die deuren zou kunnen openen die nü gesloten blijven", al dus Nixon. ..Wij moeten ons richten op economische ontwikkeling, onder wijs, interne versterking en opbouw van de negergemeenschap en beter begrip tussen de rassen". Arbeid: Nixon heeft zich een voorstander betoond van uitbreiding van het departement van arbeid, op dat „de stem van iedere arbeider zal worden gehoord en ieders rechten zullen woiden beschermd". Hy is een tegenstander van het stakingsrecht voor overheidsambtenaren. Buitenlandse hulp: „Wij moe ten onze buitenlandse hulp meer richten op de bevordering van het particulier initiatief dan op het steu nen van overheidsprojecten", luidt een van Nixons stellingen. Hij heeft verklaard dat andere lan den een groter aandeel moeten ne men in de last van de totale buiten landse hulp in de wereld. lk5v ADVERTENTIE Snel, doeltreffend t betrouwbaar! GENèVE (AP) De Biafraanse strijdkrachten hebben gisteren be- ekndgemaakt, dat zij 305 Nigeriaan- se soldaten hebben gedood en dat zy in him offensieven ondanks verwoe de Niger ïaanse tegenstand verder terrein hebben gewonnen. In een communiqué, uitgegeven door het Europese voorlichtingsbureau van de Biafraanse regering, wordt gezegd, dat in de sectoren Aba-Owerri en Azoemini strategische punten werden heroverd. Een aantal opslagdepots werd bezet, aldus werd bekendge maakt. PRAAG (DPA) Na soms storm achtige discussies op de eerste dag heeft het centrale comité van de Tsjechoslowaakse communistische Enige weken geleden hebben de P»rtÜ gisteren rijn voltallige verga- sociaal-democraten de minister van dering in Praag voortgezet. Op de Justitie Gustav Heinemann tot hun agenda stond verdere behandeling kandidaat voor het bondspresident schap gekozen. Heinemann is bijna 70 jaar. Hij was vroeger lid van de CDU. De „Bundesversammlung" die volgend jaar uit beide kandidaten zal moeten kiezen, heeft geen ge makkelijke taak. Heinemann noch Schroder zijn bepaald populaire fi guren in de bondsrepubliek. Schroder is ais uit het noorden komende calvinist met zijn verstan delijke benadering een door het volk onbegrepen intellectueel. Heinemann is een veel „aardser" mens. maar hij heeft zich vele tegenstanders verworven met zijn opvatting, dat er géén verjaringstermijn behoort te komen voor oorlogsmisdaden. Eind volgend jaar speelt de kwestie van deze verjaring een grote rol. ■an het donderdag door partyleider Doebtsek gedane verslag „over de ac tuele vraagstukken en taken van de party in de huidige toestand". Volgens het Praagse persbureau Tseteka hebben meer dan 140 van de 270 deelnemers zich opgegeven om het woord te voeren, zodat aangeno men wordt dat de vergadering zeker tot zondag wordt voortgezet. Doebtseks rede zou gedeeltelijk zeer stormachtig geweest zijn. De fouten, die de partyleiding onder hem heeft begaan, moesten scherper geformu- leerd worden, zo werd van verschei dene kanten geëist. Doebtsek heeft, zij het in algemene bewoordingeix, Op 10 miljoen bonnetjes 50 grote prijzen DEN HAAG (GPD) De Haagse officier van justitie mr. Van der Dus- sen heeft ter zitting van de Haagse kantonrechter zijn banbliksem geslin gerd naar de befaamde tijgers van Esso. Deze benzine-maatschappij was in de persoon van reclamechef A. J. Spoor gedagvaard wegens overtreding van de wet op de kansspelen. De jus titie meent dat de wet geschonden is door de Esso-reclame actie, waarbij aan bezoekers van Esso-stations bon netjes werden uitgereikt die soms recht gaven op deelname aan een rebus. Goede oplossers werden prijzen van 10, 25 en 1000 gulden in heft vooruit zicht gesteld. Mr. Van der Dussen noemde deze wijze van reclame maken laakbaar omdat het publiek in de waan ge bracht werd kans te maken op prij zen, terwijl in feite deze kans prak tisch gesproken nihil is. Want op tien miljoen bonnetjes waren maar vijftig pryzen van 1000 gulden beschikbaar gesteld. Geldverspilling in de benzi newereld, zo kwalificeerde de officier dit soox-t acties, die tot kwalijk ge volg hebben dat alle andere maat schappijen uit concuirentie-overwe- gingen ook gaan meedoen. Het feit dat deelnemers een rebus moeten oplossen, achtte de officier een wassen neus. een manier om de wet op de kansspelen te ontduiken. Ieder kind. zelfs een analfabeet kan deze rebussen oplossen aldus mr. Van der Dussen, die concludeerde dat de deelnemers geen enkele overwegen de invloed op de kansbepaling kun nen uitoefenen. De officier zei een voorbeeldige boe te te eisert: 5000 gulden, bij niet be taling te vervangen door een maand hechtenis. Uitspraak op 29 november. Citroën heeft een speciale presidentenautogepresenteerd. De 6.53 meter lange en 2.15 meter brede wagen kan, met het oog op parades bekend dat er fouten zijn gemaakt. Vernomen is dat er ook hardere maat regelen tegen de studenten, de jeugd en de maèsa-media zijn geëist. Tij dens de discussies werden vooral de Tsjechoslowaakse journalisten en de pers aangevallen. Doebtsek heeft zelf in zijn rede het jeugdorgaan „Mlada Fronta" en het vakbondsblad „Pra- ce" aan de kaak gesteld. Orthodoxe functionarissen, onder wie Drahomir Kolder, deden in ver band met de federalisatiewetten een persoonlijke aanval op de voorzitter van het parlement. Smrkowski, en de voormalige voorzitter van het natio nale front. dr. Kriegel. Smrkowski zal daar schriftelijk op antwoorden. Mensensmokkel BOEDAPEST (AP) Het Neder landse fotomodel Marion Blom (24 uit Santpoort is gisteren voor de kantonrechtbank schuldig bevonden aan het helpen bij „het illegaal de grens overgaan" van een Oostduitse vrouw. Marion Blom werd tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Na haar straf zal zij worden uitgewezen. De raadsman van Ma rion Blom is in hoger beroep ge gaan. Het Hongaarse persbureau MTI heeft meegedeeld dat de Neder landse vrouw had gehandeld op be vel van een Westduitse organisatie voor „mensensmokkel". Marion Blom gaf voor de rechtbank toe dat zij had geholpen om een Oostduits meisje naar het Westen te smok kelen, maar zij zei niet te weten dat zij hiervoor voor de rechtbank zou moeten verschijnen. Zij zou op 17 september Hongarije zijn binnengekomen in het gezel schap van een zekere Hugo Karei Krop. In Hongarije heeft zij haar paspoort gegeven aan een Oostduits meisje, dat toen met Krop het land is uitgegaan. Marion Blom heeft toen volgens een van te voren opgesteld plan haai- handtasje weggegooid en een politieman gevraagd haar te helpen zoeken. Toen het tasje werd gevon den, zei ze dat haar paspoort en geld gestolen waren. Bij een verhoor in het politiebureau zou later de waar heid aan het licht zijn gekomen. Nederland staat nummer twee op de wereldranglijst van Westerse landen die ontwikkelingshulp ver schaffen. Het heeft vorig jaar 1,01 pet. van zijn bruto nationaal pro- dukt, ofwel 227 miljoen dollar daar aan besteed. In dit bedrag zijn overheads- en particuliere hulp be grepen. Nederland komt na Frank rijk (1.24 pet.), op de derde plaats staat Portugal. De Ver. Staten ko men pas op de tiende plaats met 0,70 pet. van hun bruto nationaal px-odukt. BUITENLAND i kracht geworden. Het laatste arti- kei van de grondwet voorziet even- Warton revangen? De Ameikaat,- wel opschorting van lie toepas- se wapensmokkelaar Hank Warton slng van 12 artikelen. Deze zullen is in Biafra gevangen genomen en geboeid naar Libreville (Gabon) overgebracht. Daar zit hij op het ogenblik in een gevangenis. Dit heeft het Tweede-Kamerlid voor de PvdA. P. Dankert gistermiddag op Schiphol meegedeeld na terugkeer van een oriëntatiereis naar Biafra. Warton heeft lange tijd wapens ge leverd aan de Biafranen. Zyn ar restatie zou gevolgd zyn op een fi nancieel conflict met de Biafraanse leider Ojoekwoe. Actie voor Bhoetto Ongeveer 500 Pakistaanse advocaten hebben gisteren in Lahore een protestmars genouden tegen de arrestatie van politici van de oppositie, onder wie oud-minister van Buitenlandse Za ken Bhoetto. Vrijdag zyn nog 49 personen gearresteerd, waarmee het totaal nu op 171 sinds woensdag is gekomen. Moskou ontkent Het Sowjet russische persbureau Tass heeft gis teren in een officiële verklaring „categorisch" Westelijke persberich urenlang met zeer lage '7 over de ves«eüig van een Sow- v jetrussische marinebases in Mers el snelheid rijden. Een wagen van j Kebir en het vormen van een net- werk van raketten in Algerije te- dit type zal aan president Gaulle worden aangeboden. SALZGITTER (AP) In de ze ven jaar oude geschiedenis van de Berlynse muur zijn 163 personen door communistische grenswachten of door landmijnen gedood terwijl zij probeerden naar West-Duitsland of West-Berlijn te vluchten, zo heeft het Centrale bureau voor de re gistratie van Oostcluitse geweldda den meegedeeld. Sinds 13 augustus 1961, toen de muur werd opgericht om Oost- van West-Berlijn te schei den, zijn 9.935 gevallen van geweld door Oostduitse grenswachten tegen vluchtelingen geregistreerd. In 3.123 gevallen Konden de namen van de desbetreffende Oostduitse grens wachten worden achterhaald. van gengesproken. „Tass is met nadruk geïnstrueerd, deze beweringen in de Westelijke pers als absoluut onge grond tegexx te spreken". De Alge rijnse ambassade in Parijs heeft deze berichten reeds vorige maand „pure verzinsels" genoemd. Rattenplaag in Napels In de volkswyken van Napels zijn giste ren talloze ratten winkels en hui zen binnengedrongen, waarvan de bewoners wegvluchtten. De ratten zyn door de hoge waterstand als gevolg van overvloedige regen uit de riolen verdreven. Ook het plein voox de effectenbeurs werd over stroomd door de knaagdieren. Parkeren verboden De gemeen teraad van Milaan heeft het voor beeld van Rome en andere Italiaan se steden gevolgd en met onmiddel lijke ingang het parkeren in het centrum tijdens de piekuren ver boden. Nieuwe Griekse grondwet De nieuwe Griekse grondwet, die op 29 september door een referendum is goedgekeurd, is gisteren in het staatsblad gepubliceerd en van eerst van kracht kunnen worden als de huidige regering dat bepaalt. Zij hebben merendeels betrekking op de individuele vrijheden, de politieke partijen en op de verkiezingen voor het parlement en de gemeenteraden. Eerste reis ging mis Een uur na het vertrek voor de eerste reis is het nieuwe Zweedse passagiers schip Boheme gisteren even buiten Stockholm op een rots onder water gelopen. De passagiers zijn naar Stockholm teruggebracht. Verwacht wordt dat de reparatie van het 11.000 ton grote schip twee weken zal duren. Het schip was met 120 toeristen op weg naar Miami. Reimann terug Max Reimanm, de 'leider van de vroegere (verbo den) Westduitse communistische partij, is na veertien jaar als bal ling in Oost-Duitsland te hebben geleefd, in de Bondsrepubliek terug gekeerd. Hij vertoeft thans in Diis- seldorf. Woordvoerder Witte Huis Ronald L. Ziegler (29), een reclamedeskun dige in Los Angeles, zal de voor naamste woordvoerder van het Wit te Huis worden na beëdiging van Richard Nixon als president. Hy is ook woordvoerder van Nixon ge weest tijdens diens verkiezingscam pagne. Zes maanden voor betoger Ro bert Fielder, een jonge Brit die op 27 oktober bij de betogingen Londen tegen de oorlog in Vietnam een politieman had vastgehouden terwijl een andere betoger deze „bobby" een schop in het gezicht gaf, is gisteren in Londen veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf en een boete van ruim 1700 gulden. Het optreden van Fielder bij de betogingen heeft veel veront waardiging gewekt in Engeland. ZATERDAG Romanuszaal (achter Hartebna Jongerenmis. Celebrant drs. Th een. thema „Kerk en Jeugd" gj, pelaan A. Spruyt over hulp'7; fraanse kinderen. 7.15 uur nam Schouwburg Litteris Sacrum blote voeten in het park" 8 uui Den Burcht. Toneelver. Het.ft Toneel met „Een baby van ito ken" 8 uur nam. Mlcrotheauer Vestestraat) w. met „Vuile handen" 8 uur njj - Stadsgehoorzaal Muzlekconcom, namiddag. Zijlsingel 2: Volle Evangelie.» Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur v0 Stadsgehoorzaal Muzlekconcou» namiddag. Rijnlands lyceum (M. H. tJ 1) Gem. voor oorspronkelijk ch> I dom, afd. Oegstgeest Spr. evan» d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezmi tus van de heiligen der laatste Rijnlandflat (Bachstr.) gengesprek experimenteel kerk» 11 ur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergem Sp? Meijer 2 uur nam. - Rest. v. d. Heijden V.VD. J. F. G. Schlingëmann over landse politiek en ontwlkkelim 8.15 uur nam. DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie- Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 uur ng Den Burcht: Lltt. faculteit Leidse studenten. Opv. van „Hg welijk van de heer Mississippi" nam. Bahal-geep ine tre 1 oei Sli* Snelle, attente vakmensen uitstekende outillage met de modernste apparatuur... Mercedes-Benz speciaalgereed- schap... alle (originele!) onderdelen altijd in voorraad... dat zijn de eisen die Mercedes-Benz aan service stelt. Die „Ster"-service wordt u door ons geboden. ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710-518 55 Leiden, Beestenmarkt, tel. 01710 - 318 50 Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710-3 42 90 ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie met „Het wijde land". Paviljoentheater, 20.15 uur: Arena/ Nieuwe Komedie met „Lekker blijven liggen maffen" Kurzaal, 20.15 uur: Concertgebouw orkest o.l.v. Loren Maazel met Her man Krebbers (vlooi), Hubert Bar- wahser en Jan Visser (fluit). Circustheater 20.15 uur: Het Nat. Ballet m.m.v. Het Ned. Balletorkest met „Doornroosje". ZONDAG Kon Schouwburg. 14.00 uur: Haagse Comedie met „Ziehier, een vrij man". 20.15 uur: Haagse Comedie met „Trom mels en trompetten". MAANDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Comedie met „Alles voor de tuin". WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Lowietje". DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie met „Ziehier een vrij man". Circustheater 20.00 uur: Ned. Ope ra Stichting met „La Traviata" m.m.v het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Oiuseppe Morelli en Jean Marie Lan- dler. Stadhuis (wachtkamer trouwzajli ting Bouwfonds Ned. Gemeente, namiddag. Schnltzlerzaal (Levendaal 14)1 gé Dia-avond „wandelingen ln 5 ill tuur", 8 uur nam. „c Schouwburg K. en O. Toneel* „Centrum vermoordt pianiste" 'gtii namiddag. Rijksmuseum van Oudheden i ker prof. dr. Stuart Plggot over ,j henge en de Wessex-ouituur" 8 u w middag. WOENSDAG Oude Rijn 3: Baptisten» Spr. ds. R. Relling over „Di nog iets ln onze tijd?". 8 uui nam. Rijksherbarium (Schelpenkadi Kon. Ned. Mij voor Tulnboui Plantkunde. Spr. prof. dr. L. t,( Wé over „Orchideén". 8 ur nam. Stadhuis (trouwkamer) sprwlfee! sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Geref. Oude Veetkerk Toonkua m kest Leiden o.l.v. Henk Briër ent[ Vocaal ensemble van de Muziek en solisten. 8.15 uur nam. DONDERDAG De Lakenhal K. en O. Muzlel deze tijd- Optreden van Ohala Ge (piano) 8 uur nam. Ars Aemula Pieterskerkgrt. 81 I o. Spr. dr. J. L. de Jongste „Em op de sport, doping" 8 uur nam. BISOSCOPEN Re\„Zeventien" 18 Jr. Dag en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11S nachtvoorstelling .Felllni 8 Lldo: „Gezocht", 18 Jr. Dae, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.46,' 9.15 uur. Trianon: „Engel der liefde" 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondij 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mijn naam la Pe«( Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zd !.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Zoals vogels sterven 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van det Ie 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uui. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Tl 86 en zaterdag 11.30 uur nachtvod L, ling „Bezeten" 18 Jr. üe Je iiei TENTOONSTELLINGEN ïeb nemen het weer niet". 10 uur 5.30 uur nam en 7.30-10 uur ms lg! e.m. 14 nov.) De Lakenhal Expositie van li voorwerpen geschonken door d' van belangstellenden ln de Laken! uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondip uur nam. (t.e.m. 30 november) Galerie Walenkamp ExposlöLr( Dekkers. Dinsdag t.e.m. zaterdw iU/ uur nam (t.e.m. 21 november). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) 4 p0 rellen en etsen H. E. Roodenburg, lag terie Melndert Zaalberg. MaanJ"' zaterdag 10 tot 5 uur nam., ui«n avond bovendien van 8-10 uur nuf* e. m. 13 november). Ryksmuseum voor de gesoW' e c der Natuurwetenschappen «"Jln tentoonstelling l.vjn 3de eeuwfwl zl,Jn geboorte Werkd 10 uur uur nam.: zondags 1-4 uur oaidi 1 december) De Lakenhal: Dag 105 uur,l|rn H Ryksmuseum van Oudhe(Wjver. penburg 28): Werkd 10 uur 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam RyEsmuseun. voor VoLkenK !e'' (SteensGraat 1) dag 10—6 u.: dags 1—8 uur nam Ryksmuseum voor de gewW" der natuurwetenschappen: OM uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor VolkerJJ tentoonstelling „Vlva Mexico dageD lt uur voorm.5 uur zon en leestdagen 15 uu' 't/m 1 december) Ned.-LegermuseumGeopend m» tot eD met vrijdag 9 uur voorm - nam.: zon - en feestdagen 1-6 uuj Avond- en nachtdienst der apotlH Geopend voor spoedeisende gevjj Apotheek Tot Hulp der Mensct Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. vnnS Smallenburg te Leiderdorp wordtf genomen door Apotheek Tot Hul? Menschheid. COegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehele' geopend Derde Britse Polaris De Britse Polarisonderzeeër, de ton metende Renown, is gister* Liverpool in dienst gesteld. D« kernenergie aangedreven ondefl is met zestien Polarisraketten d rust en wordt na een aantal p" vaarten omstreeks het midden liet volgend jaar volledig opert1 neel. Een vierde de Revenge, aanbouw en komt in 1970 ch(

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2