Nog zeer harde gesprekken Bloedbad in China Volledige tekst van de rede van Johnson Messcher's Modehui: MET EEN ENKEL WOORD HENKES PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 NOVEMBER 1968 ADVERTENTIE Hieronder volgt de tekst van de redevoering zoals president Johnson van de Verenigde Staten die gisteravond via radio en televisie in Washington uitsprak: Ik spreek vanavond tot u over een j fn'es en al de presidentskandidaten zeer belangrijke ontwikkeling in ons °P de hoogte. zoeken naar vrede in Vietnam. Wy i Wat. we nu verwachten wat we hebben sedert mei in Parys bespre- Afgelopen zondag en maandag be kingen gevoerd met de Noordvietna- gonnen wij bevestiging te krijgen mezen. De besprekingen begonnen, van het noodzakelijke begrip dat wij nadat ik op de avond van de 31ste bÜ de Noordvietnamezen hadden ge- mei in een televisie-toespraak tot de natie had aangekondigd dat de Ver enigde Staten in een poging be sprekingen over een regeling van de Vietnamese oorlog op gang te krij gen de bombardementen op Noord-Vietnam hadden gestaakt voor het gebied waar 90 procent van de bevolking woont. Toen onze afgevaardigden am bassadeur Harriman en ambassa deur Vance naar Parys werden gezonden, kregen zij opdracht er ge durende de besprekingen op te blij ven staan dat de wettig gekozen re gering van Zuid-Vietnam haar plaats moet innemen by alle serieu ze onderhandelingen over de toe komst van Zuid-Vietnam. Onze am bassadeurs Harriman en Vance heb ben het de vertegenwoordigers van Noord-Vietnam daarom overduide lijk gemaakt dat wy zoals ik te kennen had gegeven op de avond van de 31ste mei het bombarde ren van Noordvietnamees gebied volledig zouden staken als dat zou leiden tot prompte en produktieve besprekingen, daarmee bedoelend: besprekingen waaraan de Vietname se regering vrij zou zijn deel te ne men. Onze ambassadeurs hebben er ook de nadruk op gelegd dat we de bombardementen niet zouden kun nen staken zolang we daardoor de levens en de veiligheid van onze mi litairen in gevaar zouden brengen. Gedurende een flink aantal weken was er In het geheel geen beweging in de besprekingen. Deze schenen daadwerkelijk te zijn vastgelopen, toen, enkele weken geleden, kwa men zij in een nieuwe en veel hoop vollere fase. Terwyl wy voortgingen, voerde ik een reeks zeer diepgaande bespre kingen met onze bondgenoten en met de belangrijkste militaire en di plomatieke functionarissen van de Amerikaanse regering over de voor uitzichten op vrede. De president stelde ook onze leiders in het con- zocht over de kritieke kwesties die enige tijd tussen ons hadden bestaan. Het grootste deel van dinsdag be steedde ik met alle details van deze zaak door te nemen met onze opper bevelhebber (in Vietnam), generaal Abrams. die ik naar Amerika had ontboden, en die hier op het Witte Huis om 02.30 uur in de ochtend aankwam en die onmiddellijk in conferentie ging met de president en de betrokken leden van zyn kabinet. Wij kregen het oordeel van generaal Abrams en luisterden uitvoerig naar zij» aanbevelingen. Ik heb nu. als resultaat van al deze ontwikkelingen, bevel gege ven alle lucht-, vloot- en artillerie bombardementen op Noord-Vietnam te staken vanaf vrijdag 8 uur voor middag Washington-tijd (19.00 uur Ned. ttfd). kelingen of voor wat betreft een ken nisgeving vooraf over de politiek die de regering voornemens was te vol gen. De hoogste diplomatieke en mi litaire functionarissen van deze re gering hadden allen opdracht dezelf de gedragslijn te volgen. Sedert die avond van de 31-ste maart heeft elk van de kandidaten verschillende denkbeelden over de re- geringspolitiek gehad. Maar. in het algemeen gesproken, hebben we ge durende de hele campagne een ver enigde stem kunnen laten horen die onze regering en onze mannen in Vietnam steunt. Ik hoop en ik ge- looof dat dit tot de 20-ste jauari van het volgend jaar kan voortduren als een nieuwe president zitting neemt. Want in dit kritieke uur kun nen we ons eenvoudig niet meer dan één stem veroorloven die namens de natie spreekt in het zoeken naar vre de. Ik weet niet wie de komende janu ari als de 37-ste president van de Verenigde Staten zal worden geïn stalleerd. Maar ik weet wel dat ik de komende paar maanden alles wat ik kan zal doen om zijn lasten te verlichten, zoals de bijdragen van de president voor my de myne in gro te mate heeft verlicht. Ik zal alles Ik ben daartoe gekomen In het ge- wat mlin macht Ugt d°en°m ons loof dat deze maatregel kan leiden nkar de vrede te brengen die de n.eu- tot vooruitgang naar een vreedzame BW "■WN* W" presldent T, eve"Wf' ff6 P'?51" regeling van de Vietnamese oorlog H» dent en naar ik geloof, elke andere Ik heb drie presidentskandidaten, zo- BB f Amerikaan - zo diep en drongend wel als de leiders van het Congres. i|M|& verlangt. van de Republikeinse en van de De- -*• jk dank u voor uw aandacht en mocratische party, op de hoogte ge- onderhandelingen in het verschiet.Maar nu dat er vooruitgang is ge- lgoede avond' 0011 *Uen"- re" want de onderhandelaars staan nog komen, weet ik dat uw gebeden zich voor veel moeilijke en kritieke be- by de myne hebben gevoegd en langrijke kwesties. Ik hoop dat we ze by die van het hele mensdom dat gering dit besluit heeft genomen. Dit besluit komt zeer nauw over een met de verklaringen die in het verleden over een staking van de bom bardementen heb afgelegd. Het was op 19 augustus dat de pre sident zei: „deze regering is niet van plan verder te gaan totdat zy goede redenen heeft te geloven, dat de te met Gods wil kunnen oplossen. We weten dat onderhandelingen snel voort kunnen gaan als het gemeen schappelijk doel van de onderhande laars vrede in de wereld Is. De wereld moet weten dat het Amerikaanse volk zich bitter de lan genparty van plan is serieus, serieus ge martelende Koreaanse onderhan- met ons mee te doen in de escala- delingen van 1951 tot en met 1953 tie van de oorlog op weg naar vrede". I herinnert en dat ons volk niet op- Daarna weer op 10 september, zei ik: „er zal geen einde aan de bom bardementen komen voor we er ze ker van zijn dat dat niet zal leiden tot een styging van de Amerikaanse verliezen". De gezamenlyke chefs van staven, alle militairen, hebben mij verzekerd, en generaal Abrams zei het dinsdag nieuw opzettelijke vertraging voortdurend uitstel zal aanvaarden. Wel. hoe is het gekomen dat wij er nu op 1 november rnee hebben inge stemd de bombardementen op Noord- Vietnam te staken. Ik zou alles wat ik bezit hebben gegeven als de om standigheden het mij mogelyk had den gemaakt ze maanden geleden te op die vroege vespreking om 02.30 j staken, Als er ook maar enige bewe- nadrukkelyk tegen my, dat naar hun King in de Pairyse besprekingen was militaire oordeel deze maatregel nu geweest welke my zou hebben ge- AD VERTENT IE diende te worden genomen en dat rechtvaardig*! te zeggen: .Nu kun deze maatregel geen enkele styging ,len ze veüi« *'orden gestopt" m*», j van de Amerikaanse verliezen tot ge volg zou hebben. HONGKONG (AP) Meer dan 50.000 personen zyn in het begin van dit jaar gedood in de Chinese en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten Kerkelijk leven Een regelmatige bijeenkomst van 'de delegaties in Parijs zal woensdag I 6 november worden gehouden, waar aan de vertegenwoordigers van de re- I gering van Zuid-Vietnam vrij zUn I deel te nemen. Wy zyn ervan in I kennis gesteld door de vertegenwoor digers van de regering in Hanoi dat I de vertegenwoordigers van het Natio- nale Bevrydingsfront ook aanwezig zullen zyn. Ik zeg met nadruk dat hun aanwezigheid op generlei wijze I erkenning van het Nationale 1 we ons nooit de rol aangematigd de j I dingsfront in enige vorm inhoudt, i- I i Toch is het in overeenstemming met Lan- I heen vele malen hebben afgelegd dat het Bevrydingsfront geen moeilijk heden zou ondervinden by het kenbaar maken van zyn standpun- ten. Beroepen te Ridderkerk H. A. Star- nu het recht hebben te verwachten renburg te Wolvega —te De Knijpe- I zyn promte. produktieve. ernstige Mildam, Schoonoord. Sibculo, Vroes1 en intensieve onderhandelingen in een sfeer die bevorderlijk is voor NED.HERV.KERK Bedankt voor Tholen (toez.) T. gerak te Veenendaal. GEREF.KERKEN. de maatregel die ik vanavond aankon dig een belangrijke stap naar een hechte en eervolle vrede in Zuidoosl- Azië zal zyn. Dat kan zo zyn. Geduld Wat dus in deze nieuwe omstandig heden van ons wordt verlangd, is juist die evenwichtige vastbeslotenheid en dat geduld die ons dit meer hoopvolle vooruitzicht hebben gebracht. Wat I provincie Kwangsi. en ,Jiet bloedbad van ons verlangd wordt is een moed gaat nog steeds door" aldus het en een standvastigheid en een vol- communistische blad Ta Tsjoeng Pao harding hier thuis die passen by die dat in Kanton wordt uitgegeven. De van onze mannen die voor ons in i slachtoffers waren „strijders van Vietnam vechten. Ket grote leger die de rebellen van 5 Ik vraag u niet slechts om uw ge- j april bevochten, en hun aanhan- beden maar om de moedige en be- j Kers"- waren gesneuveld in de grypende steun die Amerikanen hun j de contrarevolutionairen, president en hun leider altyd geven Df meest* «*™hten ™ud«-n hebben in een uur van beproeving. Met dat Plaatvonden ln de provincie begrip en met die steun zullen we niet j m* Maar falen. Zeven maanden geleden zei ik i ie nam- k, de president van "de Verenigde niet te zullen toelaten dat het presl- TO/ IT J Staten, heb geen macht over de j dentschap betrokken zou worden in weer een zeiimoora I tijdsbepaling van de gebeurtenissen de party-verdeeldheid die zich toen in West-Duitsland BONN i DPA) In de Ryn by de stad Brühl, 15 km ten noorden van Bonn, is het lichaam gevonden van de sinds tien dagen vermiste eerste secretaris van het Westduitse minis terie van Defensie, de 61-jarige Gerhard Böhm. Volgens de politie is het uitgesloten, dat Böhm by spio nage betrokken is geweest, maar heeft hy het niet kunnen verkroppen, dat hy niet bevorderd werd. Intussen zyn de veiligheidsdiensten bezig een onderzoek in te stellen naar het verband tussen vijf andere zelf moorden en beschuldigingen van spionage. BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON: 22095 Gesprek j111 Hanoi. In werkelijkheid bepaalt ontwikkelde in dit politiek belangry- Hanoi of en wannpor hpf. voor ons i kp inn.r Tn ovprppnsf.pmminc danr- Hanoi of en wanneer het voor ons mogelyk zou zijn de bombardemen ten te staken. Zuid-Vietnam We konden niet intrekken dat we staan op deelneming van de Zuidviet- namese regering aan serieuze be sprekingen betreffende de toekomst van haar volk - het volk van Zuid- Vietnam. Want hoewel we ons in deze stryd voor vele jaren met Zuid- Vietnam hebben verbonden, hebben toekomst van het volk van Zuid-Viet- nam te dicteren en we zullen de du Id" verlangen. Het juiste begin- sel op grond waarvan we by Zuid- Vietnam betrokken zyn - het beginsel van zelfbeschikking - vereist dat het Zuidvietnamese volk zelf wordt toe gestaan vry voor zichzelf c spre ken op de Paryse besprekingen en en te Vrouwenpolder S. Schoon, kan didaat te Badhoevedorp, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen te Dronrijp G. Mulders, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Wormerveer K. Bis schop te Steenwijk voor IJmui- der P. C. van der Wel te Aalten. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Bedankt voor Zaandam J. J. Ar nold te Amersfoort-West. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Alphen aan de Ryn H. C. van der Ent te Katwyk. GEREF. KERKEN Beroepen t e Kootwykerbroek H Ligtenberg te Genemuiden. NED.HERV.KERK. Beroepen te Halle (toez.) J. Ribbink te Eist te Drogeham (toez.) G. van der Ree te Aalsum c. a. te Hykersmilde c. a. (toez.) J. L. Keizer te Nieuw-Vennep-Abbenes te De Wilp D.W.A. Te Winkel, hulppredi ker te Roderwolde. Aangenomen naar Brand wyk A Talsma, kand. te 's-Gravenhage naar Vreeswyk E. Gysbers te Hoo- gersmilde. Bedankt voor Waddinxveen B. M. Meyndert te Woudenberg voor Be- «oyen, Den Bommel, Langerak bezui den de Lek, Nieuw-Beyerland. Schelluinen en voor Streefkerk A Talsma, kand. te 's-Gravenhage. GEREG.KERKEN. Beroepen te Baarn P. C. van der Wel te Aalten. GEREF.KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Oosterwolde-Smiide Joh. de Wal, emeritus-predikant te Erme- lo. woonachtig te Hildam te Heem- se R. Timmerman te Bunschoten- Spakenburg te Zutphen H. J Venhuizen te Noordnergum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Stolwyk-Berkenwou- de A. W. Verhoef te Barneveld. dat de Zuidvietnamese delegatie een leidende rol speelt overeenkomstig de overeenstemming met president Thioe in Honoloeloe. Het is Noord-Vietnam even duide- ke jaar. In overeenstemming daar mee maakte ik op de avond van de 3lste maart bekend dat ik de nomi natie van myn party voor een nieuwe termyn als president zou nastreven, noch zou aanvaarden. Ik heb alles wat het president schap ter beschikking staat, gebruikt voor het zoeken naar vrede in Zuid- oostAzië. Gedurende de hele zomer en herfst heb ik alle presidentskan didaten volledig ingelicht over de ontwikkelingen in Parijs zowel als in Vietnam. Ik heb het overduidelyk gemaakt dat geen van de kandidaten voordeel zou hebben boven anderen voor wat betreft inlichtingen over deze ontwik- vooruitgang. We hebben een stadium bereikt waarin produktieve bespre kingen kunnen beginnen. We hebben het de andere kant d uidelyk ge- ïyk gemaakt dat een algehele stopzet- maakt, dat dergelijke besprekingen ting van de bombardementen geen niet kunnen voortduren als zij er j risico voor de levens van onze man voordeel uit trekken. We nen moet betekenen. Toen ik voor het laatst op 31 maart sprak, zei ik die avond: „Of een volledige stopzetting van de bombardementen in de toe komst mogelyk zal worden zal wor den bepaald door de gebeurtenissen". Ik kan u vanavond niet in bijzonder heden uiteenzetten waarom er voor uitgang in Parijs is gemaakt. Maar ik militair kunnen geen produktieve besprekin gen voeren in een sfeer waarin ste den worden beschoten en waarin de gedemilitariseerde zone wordt mis bruikt. Ik denk dat ik moet waarschu wen. mede-Amerikanen, dat regelin gen van dit soort nooit feilbaar zijn. Wat dat betreft zijn zelfs formele j kan u zeggen dat een reeks hoopvolle verdragen nooit onfeilbaar, zoals we dingen in Zuid-Vietnam is gebeurd: uit ervaring hebben geleerd. Maai in De regering van Zuid-Vietnam het licht van de vooruitgang ie e hs gestaag sterker geworden afgelopen weken is gemaakt en na zorgvuldige overweging en afwegen de het unanieme militaire en diploma tieke advies en de oordelen aan de opperbevelhebber (de president - red heb ik tenslotte besloten deze stap nu te doen en werkelyk de goede trouw te bepalen van hen die ons hebben verzekerd dat vooruit gang het gevolg zal zijn als de bom bardementen eindigen en om te trachten vast te stellen of een snelle vrede mogelijk is. De doorslaggevende overweging die oas op dit uur leidt is de kans en de gelegenheid dat we wellicht mensen levens sparen, mensenlevens sparen aan beide zyden van het conflict. Daarom ben ik tot de slotsom geko- De Zuidvietnamese strijdkrach ten zyn aanzienlyk uitgebreid zodat nu, op dit moment, één miljoen man onder de wapenen staat; De kolossale prestatie van onze eigen manschappen onder de briljan- Je leiding van generaal Westmore- land en generaal Abrams heeft waar achtig opmerkelyke resultaten tot ge volg gehad. Misschien hebben enkele of al deze factoren een rol gespeeld I by het bewerkstelligen van vooruit gang in de besprekingen en nu er ten slotte vooruitgang is gekomen geloof ik dat myn verantwoordelyklieid te genover de dappere mannen - onze mannen die op dit ogenblik in Zuid- Vietnam de zwaarste last van de men dat we moeten zien of zy te j stryd^dragen - en myn plicht om een goeoer trouw handelen. We zouden kunnen worden misleid en we zijn voorbereid op een der- gelyke mogely kheid. We bidden God dat het niet gebeurt. Maar het moet ons allen duidelyk zyn dat de nieu we fase van onderhandelingen die zes november begint, niet herhaal niet. betekent dat er al een duurzame vre de in Zuidoost-Azië is gekomen. Er kan heel goed nog een tyd van zeer hard vechten voor ons lig gen. Zeker, er liggen nog zeer harde eervolle regeling van de oorlog te zoeken - onverwyld handelen van mij eisen. Ik heb vanavond gehandeld. Er zyn vele lange dagen van wachten op nieuwe stappen naar vrede ge weest - dagen die hoopvol begonnen om slechts 's avonds met teleurstel ling te eindigen. Trouw aan ons na tionaal doel de basis te zoeken voor 'n duurzame vrede in Zuidoost-Azië BUITENLAND Madrileense studenten in opstand Opstandige Madrileense studenten hebben gisteren het bureau van de deken van de faculteit der rechtsge leerdheid bezet en van binnen gro tendeels verwoest. De ruiten gingen aan scherven, bureau en stoelen vlo gen door het vertrek. Een portret van generaal Franco werd van de muur getrokken en later samen met de verdere inventaris verbrand on der het roepen van „Vrijheid" en „Franco moordenaar". Voorts werden auto's met stenen bekogeld. Sterke po litie eenheden verspreidden de stu denten. Russische protest Het Sowjet- russische ministerie van Buitenland se Zaken heeft een krachtige protest nota gestuurd aan communistisch China, waarin de Chinese beschul digingen van 16 september worden ontkend dat toestellen van de Rus sische luchtmacht het Chinese lucht ruim waren binnengedrongen. Israël weldra atoommacht Is raël is mogelyk reeds binnen twee jaar een atoommacht. Tenminste één van de geleide projektielen, die voor of door Israël tot ontwikkeling wor den gebracht zal een atoomkop heb ben. Dat voorspelt hoofdredacteur John W. R. Taylor in Jane's jaar boek ..all the world aircraft", dat in Londen is verschenen. Nederlander president van IATA De heer G. van der Wal. president van de KLM, is in München geko zen tot president van de IATA (In ternational Air Transport Associati on) voor 1969 en 1970. Hy zal de vol gende by eenkomst van de IATA op 20 oktober 1969 presideren. LABOUR behoudt zetel De Brit se Labour-pairty heeft gisteren by een tussentydse verkiezing in Basset- law haar lagerhuiszetel behouden. De socialistische meerderheid bedroeg heeft my al deze uren geschraagd als slechts 740 stemmen, bijna 10.000 j hoort voor een studentenrechtbank er helemaal geen vooruitgang in de- minder dan by de algemene verkie- 1 en moest op bevel van de rechter uit ze besprekingen scheen te zyn. I zingen van twee jaar geleden. de zaal verwyderd worden. Stukken „Scorpion" gevonden Op 645 Ion ten ZW van de Azoren heeft de Amerikaanse marine op 3.000 meter diepte stukken gevonden van de atoomduikboot „Scorpion", die op 21 mei van dit jaar met 99 man aan boord vergaan is. Helper van spion in arrest Sean Bourke, de man die vorige week uit Moskou in Ierland terugkeerde met de mededeling, dat hy de Sowjetrus- sische dubbelspion George Blake uit een Britse gevangenis had helpen ontsnappen, bevindt zich sinds giste ren in de gevangenis van Dublin. Een gerechtshof in de Ierse hoofdstad heeft besloten hem naar Londen te sturen op verzoek van Scotland Yard. Bourke heeft tegen dit uitwyzingsbe- sluit beroep aangetekend en een be slissing hierover zal over vyftien da gen worden genomen. Rechtse beweging in Frankryk ver boden De Franse regering heeft besloten de extreem-rechtse organi satie „Occident" te verbieden. Hier op had ondermeer de Internationale Liga tegen racisme en anti-semitisme aangedrongen. De rechtsradicale be weging is jaren geleden ook al eens verboden geweest. De laatste weken kwam het meermalen bot ernstige ongeregeldheden tussen leden van „Occident" en linksgerichte studen ten. Cohn-Bendit veroordeeld Daniel (Rode Dany) Cohn-Bendit de uit Frankrijk verbannen studentenleider is vandaag tot drie dagen gevange nisstraf veroordeeld omdat hy een rechtszaak tegen vier Vietnam beto gers, die brand hadden gesticht, had verstoord. De in Duitsland gebo ren Cohn-Bendt die nog in een proef- tyd is voor vroegere huisvredebreuk en toen tot acht maanden voorwaar delijk werd veroordeeld, had in de rechtszaal geroepen: „Dit proces Apollo: 's middags: ..Bonanza" a.l. 's Avonds: „Love and how to make It" (De feestneus) 14 Jr. Ast-a„Een spelletje overspel" 14 Jaar. Bijou: „Met de pil meer mans". 14 Jr. Camera: „De bruid gaat ln 't zwart". 18 Jr. Cineac: 9.30, 11.30. 1.30, 3.30; zon. v. a. 11.30 uur: Nieuws en „De zótte wereld van Laurel en Hardy" a.l. 6.30 9.15 uur: „Peyton Place" 18 Jr. City: „Een spookplraat als maat", a.l. Corso: „Wie past er op de winkel" a.l. Zat., wo. 2 uur: Sandy de zeehond" a.l. Du Midi: „Ga Je weg of lk neem Je weg" a.l. Zat wo. 2 uur: „Merlin de tovenaar", a.l. Zon. 12 uur: „Das Dreimalderlhaus", A.l. Euro Cinema: „The sound of music" a.l. Zat., zon., wo. 1.30 uur Wan da. de leeuwenvriend" a.l. Zat. 24.02 uur: „Kortsluiting op de 27e etage". 18 jr. Flora: „Alleen voor mannen!" 18 Jr. Vrij., zat. 24 uur: „Tussen midder nacht en dageraad". 18 Jr. Hollywood: „De vierkante rekruut" al. Zat. 24 uur: „Angst" 18 jr. Krlterion: „Branding" 18 jr. Vrij., zat. 23.30 uur: „Liefdesparen" 18 Ir. Metrorpole„Romeo en Julia" 14 Jr. Odeon: „Funes(te) meisjes" 14 Jr. Olympla: „The ladykillers" 14 jr. Passage: „Mrs. Robinsons minnaar" 18 Jr. Rex: „Pas op je tellen" a.l. Zon. 11.30 uur: „Elsa. dochter der natuur", a.l. Roxy: „De Jakhalzen" 14 Jr. Zon. 12 uur „De zeven gladiatoren van Sparta" 14 Jr. Seinpost: „Wacht tot het donker ls" 18 Jr. Studio de Luxe„Mysterie ln triplo" Studio 2000: „Branding" 18 Jr. Zat., wo. 2. zon. 1.30 uur: „Vlammen over de prairie" a.l. Thalia: „De vijf gouden draken" 14 Jr. Vrij., zat. 24 uur: „Horror" 18 Jr. Zon. 1 uur: ,Mfjn vriend Trigger" a.l. Wo. 6 nov.: „Geheim Parijs" 18 Jr. De Uitkijk: „Mannequins voor Scot land Yard" 14 jr. VRIJDAG Kon. Schouwburg. 19.00 uur: Haag se Comedie: „Het wijde land". Dillgentia. 20.15 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. Davld Zinman mm. v. Theo Bruins, piano; Adriaan van Woudenberg en Marinus Clarys, hoorn. Paviljoentheater. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker blijven liggen maf fen" van Gerben Helllnga. Poppentheater: Frank Kooman, 14.30 uur: „De muziekmannetjes". Theater ln de Steeg. 21.00 uur: Solo Cabaret door Jos Brink: „Wobbewa". HOUTEN SPEELGOED GESCHENKEN MEUBELEN AL-VEKA - DEN" XE WEG «6 (Denneweg ouderwets winkelcentrum). ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Het wijde land" van Ar thur Schnitzler. Circustheater. 20.00 uur: Nederland se Operastichting: „Wozzeck" van Al- ban Berg. m.m.v. het Brabants Orkest O.l.v. André Vandernoot en het Ned Operakoor o.l.v. Cor Olthuls. Dillgentia. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De gestolen prins" van Dan Totheroh. 20.15 uur: Cabaret „Harle kijn" van Herman van Veen. Paviljoentheater. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker blijven liggen maf fen". Poppentheater: Guido van Deth, 14.30 uur: „De vogels en de vogeldief". Frank Kooman, 14.30 uur: „Slik, de slak". 20.15 uur: „Koning Midas heeft ezels oren" en „Muzikaal poppencabaret". Theater ln de Steeg. 21.00 uur: Solo Cabaret door Jos Brink: „Wobbewaf" ZONDAG Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haagse Comedie: „Het wijde land" van Arthur Schnitzler. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Ziehier, een vrij man" van Tom Stop pard. Diligentia. 14.30 uur: Vladimir Ash- kenazy, plano. Nederland Congresgebouw. 14.00 uur Scapino Ballet. Poppentheater: Guldo van Deth. 14.30 uur: „De vogels en de vogeldief" Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zon- nekacheltje". MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Plaza Suite" van Nell Simon. Theater Pepijn. 20.00 uur: Thea Ekker-van der Pas. sopraan; Meinard Kraak, bariton mm.v. George van Re- nesse. Irwin Gage en Thom Bollen, plano. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.16 uur: Zuide lijk Toneel Globe: „De Jongste dag" van John Arden. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Theater: „Hendrik IV" (deel 2) van William Shakespeare. Kurzaal, 20.15 uur: Residentie-Orkest ADVERTENTIE DRY GIN VRIJDAG Levendaal 101 Leython Tienersocle- teit en ouderensocleteit 7.30 uur nam. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27) Volle Evangelie-samenkomst. Spr. dhr. Siel- stra 8 uur nam. Oude Vest 13 Evang. chrlstengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.30-10 uur nam. Aula Louise de Colignyschool (Ka- gerstraat) „Ende dispereert niet" Ope ningsavond kl. 1 en 2 8 uur nam. ZATERDAG Titus Brandsmaln. 150 Propaganda- avond afd. Jac. P. Thijsse van de C.J.N. 7.30 uur nam. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk) Jongerenmis. Celebrant kapelaan Slui ter, thema „De opgaaf en het leven", m.m.v. de Slum-House Jazzband en zangkoor. 7.15 uur nam. Microtheater Vestestraat) - Imperium met „Vuile handen" 8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr. dhr. J. Zfjlstra 10 uur voorm Levendaal 101 Ouderensocleteit Café Chantant 7.30 uur nam. Rijnlandslyceum (M. H. Tromplaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen zondagsschool 10.15 uur voorm., avond maal 11.30 uur voorm. MAANDAG Schouwburg Royal Theatre of York. Opv. van „Look back In anger" 2.3o uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Snouck HurgronjehulsK. en O spr. prof. dr. M. Mlnnaert over „Nieuwe re« sultaten van het maanonderzoek" 8 u. nam. DINSDAG Stadhuis (Wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- 8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Chr. Bond van Overheidspersoneel Spr. de heer W. Wieringa over „Actuele vraag stukken voor het overheidspersoneel" 8 uur nam. Schouwburg De Tlmdelerclub nieti „Een feestelijke dag" 8 uur nam. BIOSCOPEN Re\: ..Hammerhead, de meedogen* loze". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor stelling „De prooi", 18 Jr. Lldo: „De dertiende man". 14 Jr. Da- felijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Peyton Place". 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Luxor: „Het wonder van de liefde", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Don't look back", 14 Jr. Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: ..Bedaraled" (Mijn vriend de duivel), 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstelling ..Les Abysses" (De meiden) TENTOONSTELLINGEN Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Aqua rellen en etsen H. E. Roodenburg, pot- terle Melndert Zaalberg. Maandag t.e.m zaterdag 10 tot 5 uur nam., dinsdag avond bovendien van 8-10 uur riam (t. e. m. 13 november). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) t Expositie Eykelenboom (t.em. 30 ok- Ryksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen Boerhaave- tentoonstelling l.vjn 3de eeuwfeest var ziln geboorte Werkd 10 uur voorm. 4 uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/m 1 december) Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 't maandags) 10 uur voorm 5 uur nam, 's zondags 1-5 uur nam De Lakenhal: Dag. 10—6 uur. zond. 1—6 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - 6 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; zon dags 1—6 UUT nnm Rijksmuseum voor de geschleaenl» der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen IC uur voorm.6 uur nam.; zon en teestdageD 1—6 am aam t/m 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 u. nam.: zon.- en feestdageD 1-6 uur "»m Avoiul- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Bvteg Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeetste Apotheek is geopend. De dienst van Apotheek Voorscho ten wordt op zondag 3 november van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 onr a temp slag 9 uur X O ra S I 8 H 4) Bdf Amsterdam geh. bew. 17 13 2 De Bilt half bew. 20 14 6 Deelen half bew. 19 15 0.3 Eelde zwaar bew. 19 13 2 Eindhoven regen 20 14 0.1 Den Helder regen 17 14 6 Twente licht bew. 19 15 0 Vllssingen geh. bew. 19 14 6 Luchth. R'dam zw. bew. 19 15 3 Zuid-Limburg zwaar bew. 20 15 0 Aberdeen regen 6 1 8 Athene onbewolkt 21 10 0 Barcelona mist 23 17 0 Belgrado onbewolkt 23 6 0 Berlijn zwaèr bew. 21 13 0 Bordeaux regen 25 15 0.6 Brussel regenbui 20 14 0.3 Frankfort half bew. 21 9 0 Genéve zwaar bew. 17 6 0.1 Grenoble geh. bew. 20 11 0 Helsinki sneeuw 1 -4 14 Innsbruck zwaar bew. 17 5 0 Kopenhagen half bew. 14 11 0 Locarno regen 15 11 17 I.onden regen 18 12 3 Madrid regen 21 11 4 Malaga regen 6 16 14 Mallorca licht bew. 24 15 0 Mlinchen half bew. 21 9 0 Nice zwaar bew. 20 16 0 1 Oslo sneeuw 1 -2 0.9 Parijs zwaar bew. 21 14 6 Rome onbewolkt 20 9 0 Stockholm sneeuw 4 -0 36 Wer en geh. bew. 16 7 0 Zurich mist 6 6 0.1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2