Singapore in zorgen Bobbies hadden demonstratie in Londen in hand Conflict met Indonesië loopt uit de hand C(fA/UiecJke Kerkelijk Leven Geestelijken tegen apartheid Shakespeares graf BOMAANSLAGEN OP CITROEN Rudolf Forsterf Drie Kroaten vermoord in Miinchen MAKARIOS WIJKT VOOR DRUK VAN GRIEKS BEWIND MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAGINA J LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 OKTOBER 1968 (Van onze speciale verslaggever Steven Peek) SINGAPORE (GPD) Singapore gaat een andere houding aannemen in het conflict met Indonesië over het ophangen van twee jeugdige Indonesische ex-terroristen. Na de jongste ontwikkeling, waarbij onder meer het scheepvaartverkeer tus- ten beide landen praktisch volledig is lamgelegd, gaat de rege ring zich nu serieus op een mogelijke „economische confronta tie" door Indonesië bezinnen. In verband hiermee menen zegslie den dat het zeer waarschijnlijk is dat premier Lee zijn bezoek aan Cana da en de Verenigde Staten voortijdig zal beëindigen. Volgens Lee's pro gramma zal hij nog tot 15 december op het Amerikaanse continent blij ven. De houding van Singapore was tot nu toe dat het conflict van onderge schikt belang was en binnen enkele weken vanzelf over zou waaien. De oplossing zou dan worden gevonden, zo dacht men begin deze week nog, NED. HERV. KERK Bedankt voor Moercapelle L. Blok te Ridderkerk. GEREF. KERKEN Beroepen te Sneek en te Wad- dinxveen H. A. Starrenburg te Wol- vega te Den B omme 1 - Ooi tgens - plaat A. W. Meeder te Ooi tgens- plaat. JOHANNESBURG <APi Een groep geestelijken heeft premier Vor- ster verzocht de godsdienstvrijheid tn Zuid-Afrika opnieuw te bevesti gen. In de brief werd o.m. gezegd: „de regering heeft elk recht aanmoedi ging en steun te verwachten van die kerk en te vertrouwen op haar voor spraak. Maar de kerk zal ook het op treden van de regering moeten keu ren aan deh and van de criteria van God's woord. Bovendien moet zij ge tuigen als inbreuk op deze criteria wordt gepleegd". „De politiek van apartheid van de regering, die u leidt is duidelijk niet in overeenstemming met de be doeling van God zoals onthuld in zijn woord. Zij komt in botsing met de universele overtuigingen van het christelijk geloof De brief was ondertekend door Anglicaanse. Methodistische. Luther se en Nederduitse Hervormde kerken. STRATFORD ON AVON (Reuter) Een groep vooraanstaande Brit ten, onder wie de Shakespeare-ver tolkers sir Laurence Olivier, sir John Gielgud en sir Michael Red grave, heeft een verzoek tot alle ge- interesseerden in de wereld gericht om een bedrag van ruim 1,7 miljoen gulden bijeen te brengen voor het behoud van de middeleeuwse kerk in Stratford on Avon waar William Shakespeare begraven ligt en die in een verregaande staat van vervel verkeert. De muren zouden ,p instorten staan en ook de toestand -an het in 1491 gebouwde koor is zorgwekkend. Shakespeare werd in 1616 voor het altaar van de kerk begraven. door een rustig gesprek tussen de ministère van Buitenlandse Zaken Rajaratnam en Malik. Rajaratnam verklaarde enkele dagen geleden nog dat de huidige moeilijkheden „van weinig belang" waren. Ook premier Lee droeg zijn steentje by. Hij be sloot zijn buitenlandse reis niet af te breken, omdat hierdoor misschien de Indruk zou kunnen worden gewekt, dat de situatie toch wel ernstig was. Uitsnijden PARIJS (AP) De algelopen I nacht zijn in Parijs kneedbomaan- I slagen gepleegd op een fabriek en twee toonzalen van het Franse automobielbedrijf Citroen. I De schade bleef beperkt tot ver- I brijzelde ruiten en wat verbogen metaal. Er vielen geen gewonden. De i politie heeft de wacht betrokken bij de Citroen-gebouwen. Men neemt aan dat er verband bestaat tussen de bomaanslagen en de overeen- I komst die Fiat en Citroen onlangs sloten. Er is kritiek uitgeoefend oo deze overeenkomst, omdat men vreest dat de Italiaanse maatschap- I pij zal trachten de Franse maat schappij over te nemen. ADVERTENTIE Erkend dealer )se* f 18.90 Stationsweg 22 Breestraat 126 - Haarlemmerstraat 158 Ook de uitlatingen van Soeharto dat Indonesië in de toekomst Singa pore wil „uitsnijden" als overslag plaats voor zijn importen en expor ten werden hier gezien als uitsluitend bestemd voor binnenlandse consump tie. De Indonesische president had dit gezegd, zo meende men. om de gemoederen tot bedaren te brengen na de onlusten tegen de Chinezen in Soerabaja. De Chinezen in Indonesië worden nogal eens vereenzelvigd met Singapore, omdat de bevolking van laatstgenoemd land voor 95 procent uit bewoners van dit ras bestaat. Waarnemers hier wezen er boven dien op dat Malik zich uiterst be daard over de kwestie had uitgela ten, omdat hij kennelijk het nieuwe bondgenootschap ..ANSEAN". één van zijn eigen initiatieven, niet nog verder in gevaar wilde brengen. Singapore gaat nu echter zijn hou ding herzien en wel om volgende re denen. De laatste dagen is het scheepvaartverkeer met Indone- ssië byna geheel tot stilstand geko men. Schepen van Singapore in de Indonesische havens zijn onder spe ciale bewaking gesteld en mogen niet vertrekken, Indonesische sche pen in de haven van Singapore heb ben het anker geücht en zijn (in veel gevallen nog zonder lading) vertrok ken. Vrijhavens Een andere ongunstige ontwikke ling in het conflict was de verkla ring van de Indonesische minister van Handel Soemitro. die hier zeer gerespecteerd wordt, dat hij tezamen met zijn collega Seda vrijhavens zou gaan maken. Als dit plan inderdaad wordt uitgevoerd, betekent dit in de toekomst een ernstige slag voor de economie van Singapore, die het toch I al moeilijk genoeg krijgt met het ver trek van het Engelse leger. I Handelskringen in Singapore zijn ervan overtuigd dat het huidige con flict niet met een sisser zal af- I lopen. Zy menen dat de uitschake ling van Singapore een onderdeel is van Indonesiës nieuwe vijfjarenplan, waarin de Indonesische econo mie van consolidatie overgaat tot ontwikkeling. In de Indonesische ont wikkelingsplannen zou het niet pas sen dat Singapore nog steeds 65 pro cent van alle Indonesische buitenland se handel voor zijn rekening neemt. Bovendien is het handelsvervoer tus sen de beide landen grotendeels in handen van Singapore. Genoem- I de kringen houden dan ook ernstig I rekening met een economische boy cot en zelfs met, een economische confrontatie. WENEN (DPA) In de nacht van vrijdag op zaterdag is in zijn woning in Bad Aussee de Oostenrijkse to neel- en filmacteur Rudolf Forster (84) overleden. Hy verwierf roem door zijn optreden als Mackie Mes- ser in zyn eerste verfilming van de „Driestuivers-opera" van Brecht/ Weill en door zijn glanzende rollen Mt'NCHEN (DPA) In München zUn dr»e Kroatische ballingen ver- (Van onze correspondent) ren. Zij deed dit door ongewapende LONDEN (GPD) - De reusaeh- teBenclwges, met ate doel wiggen tip protestmars trgen de oorlog in I door de opdragende massas te drij- Vletnam, welke gisteren Londen op "f - James Callag-han. de Britee mi stelten dreigde te zetten, is betrek- ?istór van Binnenlandse Zaken, sloeg kei ijk vreedzaam verlopen. Met de de,.JOI?teiu!« Persoonlijk gate-J* grote meerderheid van de demon- P"®* had de situatie VBJl het begin stranten. die door een deel van de t"* het ™.h»" macht. Cltv en Westminster naar Hvde Park De bobbies die sterkere zenuwen bezitten dan de meeste van hun col- De Lakenhal: Jubileumbijeenkomst, Ver. van belangstellenden in „De La.' kenhal" 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Spr. dhr. Th. J. C. Brasser over „Okan. d« zonnedansrituelen van de Zwart- voet Indianen". 8 uur nam. Rest. De Doelen: Leldse Amateur- fotografenver. Herman Kleibrlnk be- spreekt eerste ronde zwart-wit 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) K. eno. Film „Belevenissen in Nigeria" 8 uur nam. Volkenkunde.: Leden verg. Ver. van vrienden van het Rijksmuseum voor Volkenkunde. 7.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur na- middag. I Stadsgehoorzaal K. en O. Hoofdstad, operette met „Die Csardasfürstin" 8 u. 1 nam. j Stadsgehoorzaal (Foyer) N.C.R.V. SI- mon ae Waard over Roemenië (kleuren films) 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden. Spre- ker dhr. P. J. Felder en C. Radema kers over „De opgraving van een pre. historische vuursteenmijn In Rljckholr I 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, Spr. dhr. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. marcheerde, had de politie helemaal Max Reinhardts „Deutsche Thea- moord. Hun lijken werden zaterdag- i geen last. Het waren tegen de be middag in het kantoor van de „Bond j doeling van de organisatoren in bij ter" in Berlijn. Ook in moderne to neelstukken en films trad Forster veelvuldig op. NICOSIA (AP) President Maka- rios van Cyprus heeft toegegeven aan de eisen van de Griekse militaire regering en zyn minister van Bin nenlandse Zaken en Defensie Geor- gadjis ontslagen. Het ontslag van de tweede sterke man in Nicosia zou één dezer dagen officieel worden bekend gemaakt, aldus welingelichte kringen in Nicosia. Athene had Georgadjis ervan be schuldigd de hand te hebben gehad in de mislukte aanslag op premier Papadopoelos, afgelopen augustus. Volgens een rapport van een Griekse militaire inspecteur heeft Georgadjis de man die beschuldigd wordt van de aa nslag op Papadopoelos voorzien van geld en wapenen, via de Cyprische ambassade in Athene. De Griekse regering heeft Maka- rios gedreigd de Griekse strijdkrach ten van Cyprus te zullen terugtrek ken als hy zijn minister van Defen sie niet ontslaat. Dit ultimatum zou, als het werd uitgevoerd, het leger op Cyprus van vrywel zyn gehele kader beroven. Georgadjis is gisteren uit Nicosia vertrokken naar Londen. van Verenigde Kroaten" aangetrof fen. De doodgeschoten Kroaten zyn de voorzitter van de bond. de 58-ja- rige Rukavina, de hoofdredacteur van het Kroatische vrijheidsblad „Kresl- nlr Tolj" (30) en de 22-jarige Vid Marlclo. Rukavina was leider van een ex tremistische groep en stond aan het hoofd van een in 1962 in Baden- Württemberg opgerichte Kroatische „partisanenschool". In Zuid-Slavië zou hy op de lyst van gezochte oor logsmisdadigere staan. Als medewer ker van de nazi's zou hij Serven en krygsgevangen gemaakte Ameri kaanse piloten hebben laten vermoor den. veelal losse groepen zonder veel on derlinge samenhang, die in snel tem po voorbijtrokken. Maar zoals verwacht veroorzaakte een militante minderheid, die zich in drie groepen van de hoofdstoet los maakt. met het doel het als een mo derne tempel aan het deftige Gros- venor Square gelegen gebouw van de Amerikaanse ambassade, urenlang enorme spanningen. Tot laat in de avond stonden 6000 betogers dreigend tegenover een muur van duizend man politie <20 rijen dik). De zuidwesthoek van het plein, met het grote plantsoen in het mid den was een ziedend gevechtsterrein. De politie, die strikte orders had om elke provocatie achterwege te la ten, moest hier natuurlijk op reage- In Noordivijkerhout zijn giste, ren de Nederlandse bisschoppen en 130 vertegenwoordigers van plaatselijke priesterraden bespre kingen begonnen, waarbij ook de pauselijke encycliek „Humanae Vitae" aan de orde komt Op de foto kardinaal Alfrink (links) en mgr. Jansen, bisschop van Rot terdam tijdens de openingszit ting. BINNENLAND Financiële verhouding Rijk-ge meente De Dr. Wiardi Beekman Stichting (P.v.dA.) heeft op een dit weekeinde in Arnhem gehouden con ferentie een resolutie aanvaard, waarin by de regering en volksverte genwoordiging wordt aangedrongen op herziening van de financiële ver houding tussen Rijk' en gemeenten. By deze herziening dient te worden uitgegaan van de taak van de ge meenten om haar burgers een voor zieningsniveau te verschaffen waarop iedere Nederlander volgens de hui dige opvattingen recht heeft. Wandelen door IJ-tunnel Niet minder dan 92.000 personen hebben zaterdag door de IJ-tunnel gewan deld, die Amsterdam-Noord met het centrum verbindt en die na de ope ning door Koningin Juliana op woensdag alleen voor het gemotori seerde verkeer bestemd is. In de morgen liepen 17.000 tippelaars het dozijn kilometers gedurende een wandeltocht, 's Middags was de tun nel opengesteld voor wie er maar doorheen wilde lopen en dat waren er naar schatting zo'n 75.000. BUITENLAND Twee doden by treinongeval in Luik Volgens de jongste berichten zyn by het treinongeluk van zaterdag middag te Luik twee mensen om het leven gekomen: een 60-jarige in Bel gië wonende Italiaan en een 50-jarige dame uit Brussel. Uit een eerste on derzoek is gebleken, dat de tweede wagen van de trein is ontspoord, doordat een wissel nadat de wagen j gedeelteiyk gepasseerd was. om sprong als gevolg van een stroomon- derbreking. Vrijlating Griekse gevangenen Begin volgende week zullen ongeveer KENNEDY - I MONUMENT IN ENGELAND ZWAAR BESCHADIGD LONDEN (GPD) Het reusachti- ge John F. Kennedymonument in Runnymede by Windsor, een natio naal geschenk van Engeland aan de Verenigde Staten, ia in de nacht van zaterdag op zondag ernstig door een explosie beschadigd. Het is de vraag of het van 7 ton portland-steen opge trokken monument - dat aan de ach terzijde geheel la opengebarsten nog kan worden hersteld. De Amerikaanse ambassade heeft I verklaard voor een raadsel te staan over de motieven, die by deze vernie- j ling een rol hebben kunnen gespeeld. Het Engelse volk heeft na de moord op president Kennedy dit monument I uit vrijwillige bydragen gefinancierd, j Het werd in Runnymede opgericht I omdat deze welde ten zuiden van de rivier de Theems ln het graafschap I Surrey een nationale bedevaartplaats is. Dit is namelyk de plaats waar het Engelse volk in 1215 koning John in de vorm van de Magna Carta de eer ste democratische rechten heeft afge- j dwongen. Het gedenkteken werd in mei 1965 door koningin Elisabeth ont huld in aanwezigheid van mevrouw tP kinderen. 400 politieke gevangenen, die worden vastgehouden op de eilanden Leros en Jaros, zullen worden vrygelaten. Er zullen dan geen gedetineerden meer op Jaros zyn. Op de twee eilan den worden nu nog ongeveer 2000 personen gevangen gehouden. Toestand Longo „bevredigend" De toestand van Luigi Longo, de zieke leider van de Italiaanse com munistische party, is bevredigend. De 68-jarige Longo is drie dagen geleden in het geheim naar een ziekenhuis in Rome gebracht. Later is meege deeld dat hy bloedsomloopmoeilyk- heden „van beperkte omvang" heeft. Kranten meldden dat hy trombose in de hersens heeft en in levensge vaar is. Professor Calazkin van de Russische academie van medische wetenschappen is speciaal overge komen om Longo te behandelen. Papandreoe buiten gevaar De voormalige Griekse premier George Papandreoe die zaterdag y lings naar een ziekenhuis is gebracht met een darmbloeding, is „buiten gevaar". Zyn lyfarts zei dat de bloeding het gevolg was geweest van het weer ac tief worden van een oude zweer" met de gebruikelyke complicaties, die zich in zulke gevallen voordoen". Akrapolis „bezet" In Athene zyn zaterdagavond na een anoniem tele foontje een Griek en twee buiten landers gearresteerd die uit naam van het Griekse volk de „Akropolis" hadden bezet uit protest tegen de tirannie. Aanslagen op Citrocnfabriek Op de Citroën-autcfabriek in Parijs zijn in de afgelopen nacht drie aanslagen met kneedbommen gepleegd. De schade is tameiyk groot. Er vielen geen slachtoffers. lepa's op het vasteland, wisten vaak op bovenmenselijke wijze hun zelf beheersing te bewaren Als stieren Op Grosvenor Square manoeuvreer den betogers en politie urenlang als twee stieren, met de horens in elkaar. Van een doorbraak naar het ambas sadegebouw was echter geen sprake. Tot nu toe heeft de Londense poli tie die géén vuurwapens draagt, en ook niet is voorzien van een anti- opr oer in strum entarium zoals lat ten, stalen helmen, schilden, traan gas, waterkanonnen of honden het by demonstraties als deze kunnen redden door zo rustig en gewoon mo gelijk op te treden. Aan de mars hebben 20 tot 30.000 jongeren, al of niet student, deelge nomen. Dit is de helft van het ver wachte aantal- De enige incidenten tijdens de mars zelf werden gevormd door het verbranden van de Austra lische vlag voor het Australische huis uit protest tegen de Australische deelneming aan de oorlog in Viet- nom en het gooien van vuurwerk naar het cordon agenten, dat de toegang tot Downing Street hermetisch had afgesloten. Tarlq Ali, één van de be kendste agitatoren, kreeg echter toe stemming om een petitie aan de ambtswoning van premier Wilson, die niet aanwezig was, af te geven. ADVERTENTIE MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoeshaan* van Plautus. Dillgentla. 20.15 uur: Joseph Schus ter speelt cellowerken van romantici. DINSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Neder landse Comedie mét Haagse première „De Revisor" van Gogol. Dillgentla. 20.00 uur: Voor serie B der Ver voor Kamermuziek speelt het Quartetto Itallano. Kurzaal. 20.00 uur: Jeugdconcert te geven door het Residentie-Orkest o.l.v. Gianpiero Taverna. WOENSDAG Dillgentla. 14.15 uur: Arena met „Ploeft". Frank Kooman. 14.30 uur: Poppen theater voor de jeugd met „Sophony- nus, het wijze konijn". Guido van Deth, 14.30 uur: Poppen theater voor de jeugd met ..De gouden hand". Dillgentla. 20.15 uur: De Turkse cem- ballste Ayse Eksl. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Gianpiero Taverna. DONDERDAG Frank Kooman. 14.30 uur: Poppen theater voor de Jeugd met „Manus. de vogelverschrikker". Circustheater. 20.00 uur: De Neder landse Operastichting met première van Alban Bergs „Wozzeck". Dillgentla, 20.15 uur: Het Nederlands Toneelgroep WEERRAPPORTEN WOENSDAG Leidse Volkshuis Avondfeest kinder boekenweek 7.30 uur nam. Schouwburg K. en O. Blijspel „En Ik dan" van Annie M. G. Schmidt I uur nam koopdag" Handwerkclub Vrijz. Hen, 11 uur voorm. -12.30 nam., 2-6.30 uw nam. en 7-8.30 uur nam. Kleine Burcht Openbare bijeenkom* P. v. d. A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal L.O.I. over schriftelijk onderwijs 10.5 voorm. Microlheater (Vestestr.) Imperiun met „Vuile handen" 8 uur nam. Aula Louise de Coligny-school (K». gerstr.) „Ende dispereert niet" Ope ningsavond voor kl. 3 t.e.m. 6. 8 uui nam. Stationsweg 41 Verg. Kamer vat Koophandel en Fabrieken voor Rijn- land Spr. prof. dr. P. G. Fohr over afvalwaterzuivering 2.30 uur nam. DONDERDAG Lutherse Kerk. Herdenkingsdienst 350- Jarig bestaan kerkgebouw 7.30 uur na middag. Leidse Volkshuis. Leidse Commissi) voor Internationale Samenwerkint Spr. mevr. E. Posthumus Meyer- Krantz over „De vrouw in tropiaol Afrika". 2.15 uur nam. Ant. Clubhuis: Voorlichting over di B.T.W. voor midden- en klelnbedrljl 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13 Evang. christengen „Ecclesia" 8 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-10 uur nam. Aula Louise de Colignysohool (Ks- gerstraat) „Ende dispereert niet" Op» nlngsavond kl. 1 en 2 8 uur nam. Doelenkazerne Afscheidsreceptie E. H. Moens 4-6 uur nam. ZATERDAG Microtheater Vestestraat) Imperiun met „Vuile handen" 8 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Le week-end", 18 Jr. Da« 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 et 9.15 uur. Trianon: „Peyt°n Place", 18 Jr. Da gelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur Lido: „Er kan nog meer by", »- Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.36 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Mijn vriend de duivel", 1( Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonde| 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag e» zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelllnj „Les Abysses", 18 jaar. Luxor: „Het wonder van de liefde' 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondaj 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Sla een kruis en sterf", 14 )r. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.36 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zater dag 11.30 nachtvoorstelling „Verbodea stadswijken". 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Wtusoenaar (Kunstzaal Heuff) Aqui- rellen en etsen H. E. Roodenburg, pot- terie Melndert Zaalberg. Maandag t.ejs zaterdag 10 tot 5 uur nam., dinsdag avond bovendien van 8-10 uur nam. e. m. 13 november). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11)1 Expositie Eykelenboom (t.e.m. 30 ok tober). Rijksmuseum pooi ae geschieden) aer Natuurwetenschappen Boerhaaf tentoonstelling l.vm 3de eeuwfeest zijn geboorte Werkd 10 uur voorn uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/i l december) Molen „De Valk' Molenmuseum geiyks (behalve 's maandags) 10 utf voorm.- 5 uur nam. 'e zondags 1-6 u'- is kaas uit het vuistje de h van handigste hapje van het huis Van hedenmorgen 7 uur a E s 3 Jf3 K 3 s sf 8 8 ad Amsterdam geh. bew. 10 7 0 De Bilt mist 10 6 0 Deel en mist 9 8 0.1 Felde half bew. 10 3 0 Eindhoven mist 9 4 0 Den Helder mist 12 7 3 Rotterdam mist 10 8 0 Twente mist 9 4 0 Vllssingen Zuid-Limburg half bew. 10 10 0 licht bew. 8 3 0 Aberdeen geh. bew. 15 10 1 Athene regen 19 14 20 Barcelona onbewolkt 22 13 0 Belgrado zwaar bew. 20 7 0 Berlijn geh. bew. 10 8 0 Bordeaux licht bew. 19 12 0 Frankfort zwaar bew. 11 1 0 Oenève mist 14 4 0 Grenoble mist 15 6 0 Helsinki licht bew. -2 -10 0 Innsbruck mist 7 -5 0 Lissabon half bew. 20 2 Locarno mist 16 2 0 Londen regen 15 13 2 Luxemburg mist 8 4 0 Madrid licht bew. 19 10 0.5 Malaga onbewolkt 23 14 0 Mallorca onbewolkt 23 12 0 München mist 12 1 0 Nice onbewolkt 20 12 0 Oslo mist 4 5 6 Parijs licht bew. 12 6 0 Ronie onbewolkt 21 6 0 Stockholm sneeuw 0 0.5 Wenen mist 12 0 0 Zürlch mist 14 4 0.2 Dag. 106 uur: zout Oudheden (F* Rijksmuseum vaD penburg 28): Werkd 10 uur voorm. o uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum pooi OoikenJCUnd* (Steenatraat 1); dag 10—6 u.; dags 1 6 uur uo™ Rijksmuseum poor de geecüiedecJ der natuurwetenschappen: Dag 1<H uur zond 1-4 uur Rijksmuseum pooi Voikenxundt Tentoonstelling „Vlva Mexico Weri- dagen 1L uur voorm.6 uur nam) zon- en leestdageD l6 uu» (t/m 1 december) Ned.-Legermuseum. Geopend maan<W tot en met vrijdag 9 uur voorm. o t nam.: zon.- «d feestdagen 1-6 uur oan Avond- en nachtddlenst der apotbekca Geopend voor spoedeisende gevalle" Apotheek Herdingh en Blanken. Ho?'; woerd 171. tel. 20502. en Apothed Zuid-West Brahmsln. 20. tel. 21522 De zaterdag-, zondag- en nacht dienst van apotheek R. van Brets Smallenburg te Leiderdorp wordt wa^ genomen door apotheek Herdingh e5] lanken. De dienst van Apotheek Voorscho ten wordt op zondag 27 oktober vat 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uu.' waargenomen door Apotheek Zuid west WEEKEINDEDIENSl DEK HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur raadpl'" ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokterstelelooJ 22222.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2