Zestig jaar getrouwd Rode Kruis reikte onderscheidingen uit „Regeringscombinatie is geen begin van politieke concentratie" Goede najaarsmarkt met redelijke handel Padvinderssociëteit in district Rijnland Schoolpers houdt studieconferentie BRILJANTEN SIERADEN mSSESiibSÊ H. J. van Es Leidse veemarkt Volgende week in Leiden A.R.-VOORZITTER VEERMAN werd gehuldigd „Sex-enquete" TEKENLERAREN GINGEN BUITEN HUN BOEKJE Natuurlijk legt u andere normen aan FOURRURES ZATERDAG 26 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 w ADVERTENTIE PIERROT Juweüei norloger LEIDEN MAARSMANSST 21 TEL 20778 v. d. WATER Juwelier horlugei Haarl.straat 181. Leiden N. BINK Juwelier, horloger. HOOIGRACHT 45 - LEIDEN L. VAN DUYN Juwelier PRLNCESTR. 15. KATWIJK AAN ZEE HORLOGER J. C. MILIKAN TERWEEWEG 73 OEGSTGEEST - TEL. 50191 LEIDEN Het Hoofdbestuur van Alphen aan den Rijn: I. Noorduin, het Ned. Roode Kruis heeft del G. Tuinenburg, G. F. J. Wijfje; Bui- Landsteinerplaquette voor het twin- ten kaag: P. Hulsbos: Den Haag: M. tig maal bloed geven, uitgereikt aan J. v. Ingen, H. T. Warntjes; Ha- de volgende donors: Alphen aan den j zerswoude J. P. M. Kempen. E. Rijn: J. A. de Jong; Boskoop: J Platzbecker; Hillegom: G. Hooger- Pranoken; Hazerswoude: D. J. de Wit; Hoogmade: J. C. v. Leijden; Katwijk aan Zee: C. v. d. Mey; Leiden: mevr. P. M. v. Bezouwen Aalberse; mevr. M. BlonkVisser; Booy, F. v. Duyl, mevr. J. Fa- berMiddelkoop, L. van Gorkum, mevr. E. Th. van SceijnKok, L. A. Willebrand. A. v. Winkel, mevr. J. E. WissenburghRavensteijn; Leider dorp: J. Giezen jr., A. Goor, mevr. Leune-v. d. Neut, C. Los, J. H. Neuteboom; Leimuiden: M. J. v. d. Meer, J. van Scherpenzeel; Noord- wijk: B. de Beer. J. P. Smit; Oegst- feest: P. A. J. W. Koelman, J. J. Stouten. R. J. M. Swertz; Voorhout: P. S. Warmerdam; Zoeterwoude: P. Oudshoorn, C. Visser. De Landstemer-penming, voor 5 maal bloed geven, werd toegekend aan: Ter Aar: A. G. v. d. Ploeg; ADVERTENTIE Moderne diamantcollectie. Ringen met briljant reeds vanaf f75. Ook verlovingsringen Juwelier y. d. WATER Haarlemmerstr. 181 Altijd voordelig, 's Maandags geslotens vorst; Hoogmade: mevr. Y. Th. Borstv. d. Geest; Katwijk: J. van Egmond, mej. P. J. van Duijn, G. J. Bosman; Katwijk: M. de Hollan der, mevr. Krijgsmanv. Duijven- boae; J v. d. Niet; mej. L. Schaap. P. Schuitemaker, C. Tavenier. mevr. A. WitkopLokkenKoudekerk aan den Rijn: A. Kreuger; Leiden: Tn. v. d. Beek, J. E. M. Boezeman. S. P. Burgerhout, mevr. Th. A. v d. BurghCras. P. G. Dingjan, mevr. C. J. Duffels—Heruèr, mej. G. G. Ohr. M. Duindam, W. v. d. Geijn, mevr. B. M. GogeleinAutsema, J. A. M. Groenendijk, mej. E. Groene- veld, F. Grijpma, mej. N. Hendriks. P. van Hove, P. J. ae Jong. P. J. M. Kroon, A. M. Ie Mair, W. S. Meijer, J. H. W. M. van Noort, F. L. Piena, F Redel.H. J. Riks. A. Rijlaarsdam, P. P. Rijnbeek, H. van Sabben, mevr. A. H. SegaarDekker. J. C. G. van Veen, W. J. v. d. Ven, P. W. Willemsen, mevr. J. E. Wissen- burghRavensteijn; Leiderdorp: H. J. Boelee, J. A. v. d. Geest, mevr. M. VersteegWesseiink; Leimuiden: mej. C. H. M. Jansen; Lisse: P. J. i Th. v. d. Eist, A. J. Verbout, B. va^ Voorst; Noordwijk: G. J. H. Brou wer, P. Hazenoot, F. Th. S. N. Hoo- gervorst, A. L. Lapré, P. Star. P. Waasdorp, Th. P. C. Wijnands. mej. I W. J. van Zuijlen; Noordwijkerhout: P. N. A. Duivenvoorde. W. N. Dui- I venvoorde, W. J. v. d. Holst, C. M. J. Warmerdam: Oegstgcest: A. W. Anholts, L. C. M. Kallenberg. A. M. Vossepoei: Oudewetering: mevr. Th. M. Jansenv. d. Meer; Rotterdam: G. Vinkesteijn: Roelof arendsveen: C. P. Paauw: Rijnsburg: K Anholts, mej. P. Glasbergen, G. de Leeuw, mevr. C. v. d. Meij—De Jong; Sas- senheim: W. J. van Biezen, P. H. Boon, N. v. Eijk, J. A. Stemfoort; Valkenburg (Z.H.)P. A. J. de Vries, Voorschoten: A. Boer. F. A. van Ga len. W. K. Reijman. C. van Santen, J. Verbeme, P. A. Verhaar, D. M. Vette; Voorhout: mej. W. J. F M. Damen, mevr. C. A. C. JungZee straten; Warmond: J G. v. d. Horst, N. J. v. d. Horst; Wassenaar: Th. C. M. van Deursen. D. van Laar, J. H. Rietbergen LEIDEN Eén der kleinste en meest verweerde hofjes in de Sleutelstad is zeker het Miere- veltshof of Mierenest aan de Hooglandse Kerkgracht 38. Het hofje is gebouwd op de plaats, waar vroeger het St. Pancras- begijnhof stond. Men noemde het in die dagen ook wel Gerrit Lams- begijnhof naar de stichter Gerrit Lam, kanunnik van St. Pieter, die reeds vóór 1500 een paar huisjes aan het bestaande begijnhof had toegevoegd. Uit de overbev><-g van deze buurt moet de naam, Mierenestook wel Ruypenest d.i Rupsennest) worden verklaard. Hier kocht Diederik van Leyden in 1732 zeven perceeltjes, die hij enige jaren later deed verbouwen tot een hofje voor vijf echtparen. Aanvankelijk werden deze huis jes gratis bewoond door leden van de gereformeerde religie. (Foto LD/Holvast) T T?Tm?W Dp «stichtinf? Ne- naar Amsterdam, waar zij o.m. LEIDEN ue sucnung ïNe bezoelc brengen aan het derlandse Schoolpers Unie houdt op 28, 29 en 30 oktober a.s. haar. derde studieconferen tie voor schoolbladredacteuren in het jeugdcentrum „De Korte Vliet" in Leiden. De conferen tie wordt in verband met het tienjarig bestaan van de N.S.U. feestelijk besloten In Amster dam. De burgemeester van Leiden, rar. G. C. van der Willigen, zal de studie conferentie maandagmiddag om twee uur openen, waarna mejuffrouw dra. H, v. d. Vliet, coördinerend inspec- trice van het gymnasiaal en middel baar onderwijs, een inleiding houdt over de Mammoetwet, 's Avonds is er een forum over actuele zaken in de schoolperswereld. In het forum hebben zitting: Hella Haase (schrijf ster), Carel Niermeier (journalist), dr. J. w. Blom (rector Rembrandt- Lyceum in Leiden), J. C. Wortmann (rector Drents College in Emmen), een NSU-bestuurslid en een redac teur uit de zaal. Dinsdagavond zal prof. mr. dr. M Rooij, directeur van het Instituut voor perswetenschap in Amsterdam, over de organisatie van de pers spre ken. Woensdag vertrekken de cursis- gebouw van de Volkskrant. UTRECHT (GPD) „Wjj zijn een vcèorzitter van de Anti-Revohitio- LEIDEN De heer H. J. van Es werd gisteren door directie en perso neel van de Meelfabriek „De Sleutels" gehuldigd i.v.m. zijn vijfen twintig jarig jubileum bij deze fa- I briek. Na een huldiging in de direc- i tiekamer werd de jubilaris In het bij- I zijn van het gehele personeel door de heren F. S. A. Sanders, technisch di recteur, en W. F. Neuteboom. be- drijfschef produktie, toegesproken. De heer Sanders schetste in het kort de loopbaan van de heer Van Es, die als monsternemer begon en op dit moment de belangrijke functie van walsenvoerder van de afdeling pro duktie bekleedt. Vervolgens reikte de heer Sanders het vererende getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel uit. De heer W. F. Neuteboom prees de goede kanten van het karakter van de heer Van Es. Door uw rustige optreden en goede humeur oefent u LEIDEN De gisteren gehouden veemarkt ontwikkelde zich als een goede najaarsmarkt. Aanvankelijk zag het er, waarschijnlijk als gevolg van het mistige weer, vrij rustig uit, maar gaandeweg kwamen de aanvoeren binnen en werden alle afdelingen goed bezet. Vooral de afdelingen slachtrunde- ren, wolvee en varkens gaven een behoorlijke bezetting te zien. Ook de handel bleef niet achter en mooht over de gehele linie ge nomen redelijk tot goed worden ge- Mexicaanse studenten vrij Drie een gunstige invloed uit op de andere j enzestig Mexicaanse studenten, die leden den hem twee geschenken onder cou- j de onlusten voor de Olympische Spe- vert, één van het jubilarisfonds en len in Mexico-Stad. zijn in vrijheid één van de personeelsvereniging aan geboden. Daarna bestond er gelegen heid tot felicitatie en om gezellig een kopje koffie te drinken. gesteld. Uit een onderzoek zou zijn ge bleken dat zij slechts een gering aan deel in de studentenbeweging hebben gehad. loyale regeringspartij. Dat mag en kan men van ons verwachten. Maar wij zien in de huidige regeringscom binatie niet het begin van een be paalde politieke concentratie. Op die basis is zij niet tot stand gekomen en dat kan zij ook niet worden". Dit zei vanochtend dr. A. Veerman, DORDRECHT (GPD) Het or ganiseren van een ,sex-enquête" bui ten medeweten van de rector om zal drie tekenleraren van het gemeente lijk Lyceum in Dordrecht waarschijn lijk hun baantje kosten. De rector, dr. I. Vijlbrief, heeft het college van B. en W. van Dordrecht verzocht maatregelen te nemen. De leraren hadden onder hun jeug dige leerlingen een enquête georgani seerd met intieme vragen over hun ervaringen op geslachtelijk gebied. Een van de meisjes wendde voor ziek te zijn, verdween met de vragen en stelde haar vader op de hoogte, die onmiddellijk tot actie overging. Wethouder B. C. van Leeuwen van Onderwijs, verklaarde het buitenge woon te betreuren, dat iets dergelijks is gebeurd. „De hoofdzaak", zo zei hij, „is niet de vorm van de enquête, maar het feit dat zoiets is gebeurd tijdens een tekenles. Zonder mede weten van de rector mag bijvoorbeeld een leraar geschiedenis niet zo maar aardrijkskundeles gaan geven LEIDEN Ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van de speeltuinvereniging „Westerkwartier- Lardee-tuin" wordt zaterdag, 9 no vember. om drie uur in het clubge bouw aan die Ten Caotestraat, een receptie gehouden. ADVERTENTIE naire Partij op het najaarsconvent van de A.R.P. In Utrecht. De heer Veerman had kritiek op wat hij noemde het „streven naar exclusiviteit", dat naar zijn mening valt te bespeuren bij bepaalde jonge partijen of bij jonge groepen bin nen de traditionele partijen. Men heeft er behoefte aan scherpe lij nen te trekken om zich óp die ma nier de eigen identiteit bewust te worden en die aan anderen duide lijk te maken. „Maar zulk een ex clusivisme, zulk een absolutisme is in wezen reactie. Het is ook niet van deze tijd, maar van vroeger" aldus de A.RP.-voorzitter. Het is volgens dr. Veerman een ilusie te menen, dat men door een dergelijke opstelling kan bijdragen of zelf dwingen tot een polarisatie van de politieke verhoudingen, tot de vorming van twee concentraties. ..De christelijke partijen mogen zich niet laten dwingen in een sche ma, dat andere partijen ons trach ten op te dringen". De voorzitter verzette zich voorts tegen pogingen om verband te leg gen tussen het beleid van het kabi net-De Jong en het interim-rapport van de „18" de gespreksgroep van K.VP., A-R.P. en C.H.U. Het kabinet en zeker de ministers van de WD behoeven zich aan het interimrap- port niets gelegen te laten liggen. noemd met voor de meeste rubrie ken weer iets stijvere prijzen. De totaal aanvoer bedroeg ropd 3200 dieren. Gebruiksvee Bij vorige week vergeleken gaven de aanvoer en de handel in de gebrulksveeseotor nog weinig verandering te zien. Het aan bod van melkvee bleef aan de ma tige kant, terwijl de handel het nog lustige uiviueu uit uu ue auueie uicmi.«uioc ouuutm^i, i-„on van 't personeel. Tot slot wer- waren aangehouden in verband met htJL el stiiver Ook in de ,i„ niirmn;c^v.o «n». eenter v ei ïeus siyvea. lzok in ae sector vare koeien nog weinig be langstelling en een kalme handel. De aanvoer was hier niet groot. We misten de topkwaliteiten, die nog wel te verkopen zijn. De mindere soorten gingen maar moeilijk van de hand en waren ternauwernood prijshoudend. Notering: melk- en kaifkoeien van f975.— tot f 1250. en f 1650.—i, vare koeden van f 550 tot f900 en f1276—. Jongvee In deze afdeling een klein aantal jonge fokstieren en graskalveren. De belangstelling waé niet groot, de handel kalm. Note ring: Fokstiertjee van f600.tot f750 en f900.—. Vette koeien In deze afdeling was de aanvoer vrij behoorlijk en het aanbod over het algemeen ook iets ruimer, maar we hadden toch lang nog geen overvoerde markt. Hoewel de exporthandel iets moei lijker was, nam het binnenlandse verbruik toe en bewoog de vleeehan- del zicth in opgaande lijn. Hoewel de vraag niet wild genoemd kan worden, was deze toch wel aanmer kelijk beter dan enkele weken gele den. Het koudere weer met het korten der dagen ts hieraan niet vreemd. Met een redelijke handel waren de dieren zeker niet goedko per en vertoonden de prijzen een stijgende tendens. Bij een maar ma- LEIDEN Na enige tijd van voorbereiding is in het Rijn landse padvinderswereldje een nieuwe experiment van start gegaan. Een sociëteit deed haar intrede in het padvindersleven. Districtsleiding. organisatie van oud-padvinders, studentenpadvinders in Leiden en voortrekkers in het dis trict Rijnland werken hier samen. Op de eerste avond merkte de dis trictscommissaris van het dis trict Rijnland, oubaas K. van Rfje o.m. op, dat deze sociëteit een tref punt moet worden van alle padvin ders in het district. Dit moet de plaats worden waar nieuwe ideeën geboren gaan worden. Gèzien het enthousiasme, twijfelde hij daar niet aan. Het landelijk bestuur van de organisatie van oud-padvinders, dat ook aanwezig was, vond dat hier een stap in de goederichting was gezet om oud-padvinders wat meer bij het actieve padvindersleven te betrekken. Het bestuur van de sociëteit heeft grote plannen voor het komende winerseizoen. Voorlopig heeft men de beschikking over het trainingslo kaal van het districtshoofdkwartier, dat men echter nog moet delen met andere padvindersbijeenkomsten. Men hoopt deze moeilijkheid echter spoedig op te lossen. De aanwezi gen waren het erover eens. dat de vrijdagavond dé avond voor de socië teit is. Men staat aan het begin van het weekeinde. De sociëteit is iedere vrijdagavond om zeven uur geopend en is gelegen aan de 2e Binnenvestgracht, in het gebouw waar ook de Scout Shop is tig "aanbod waren de slaohtstieren gevestigd. De sociëteit is toeganke lijk voor padvinders en leiding (met hun aanhang) vanaf 16 jaar. Onder de padvinders is een prijsvraag uit geschreven voor een passende naam van de coclëteit. ii Van Egmond realiseert zich volkomen dat cliënten van v. Egmond nu eenmaal bepaalde normen aanleggen of: van andere normen uit gaan. Daar gaat Van Egmond reeds bij de inkoop al laat staan bij de verkoop van uit. Dat manifesteert zich In alles bij Van Egmond Getrouw aan het devies: Voor beter bont Van Eg mond- BREESTRAAT 173LEIDEN LEIDEN In de Lombokstraat 12 wordt het hedenavond een feestelijke drukte. Alle twaalf kinderen een dochter is er zelfs voor uit Canada overgekomen komen daar dan bij een om het diamanten bruiloftsfeest van het echtpaar Brugman—Sjar- dijn te vieren. Tien kinderen zijn ge trouwd, die op hun beurt al weer ge zorgd hebben voor een nageslacht van 29 kleinkinderen en 24 achter- 'einkinderen. Een hele familie Bruid (79) en bruidegom (82), die beiden nog een goede gezondheid ge nieten, verheugen zich op deze „fa miliereünie", die alle kinderen nog weer eens tezamen brengt. De heer Brugman heeft een groot deel van zijn leven (ruim 25 jaar) doorge bracht bij de S.L.F., waar hij als kraandrijver werkzaam was. Met zijn vijfenvijftigste jaar heeft hij de S.L.F. vaarwel gezegd om nog tien jaar op de Leidse veemarkt de keur meesters bij hun arbeid te assisteren. Gedurende zijn gehele huwelijksleven was de bruidegom „ik ben er nu juist mee opgehouden" een enthou siast konijnenfokker, gespecialiseerd in Franse hangoren. Als lid van de L.P.K.V. heeft hij op menige ten toonstelling een prijs in de wacht weten te slepen. Het diamanten echt paar, dat elkaar op 4 november het ja-woord gaf. heeft in deze dagen reeds vete vriendelijke attenties mo gen ontvangen en viert dit feest te midden van een fraaie bloemenschat (Foto L.D./Holvast) duurder, die vlot eerden verkocht. Notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f 3.50 tot f 4.— en f4.70. extra kwaliteiten tot f5 10, slachtstieren van f 4.60 tot f 5. worsfckoeien van f3 25 tot f3.45. Vette kalveren In deze afdelmg was de aanvoer weer niet groot en zagen wij maax weinig eerste soor ten. De vraag nam iets toe. waar door de handel een tamelijk vlot verloop had. Notering per kg levend gewicht: van f 3,30 tot f 3,75 en f 4. Wolvee Deze afdeling kwam met een mooie ruime aanvoer voor de dag van goedsoortige lammeren. De vraagprijs werd dan ook hoger ingezet, doch bleek tocih niet hele maal haaibaai-De vraag voor het buitenland is graag genoeg, maar de I pryzen worden toch wel iets tegen - gehouden door het aanbod van over zee. De prijzen lagen voor zwaar dere dieren wel iets hoger, maar er veranderde in de kg-prijs niet veel. Enkele koppels goed volgroeide 'lam meren, die ver boven het gemiddelde gewicht kwamen, werden boven no- tering verkocht voor plm. f 180.— I a f 185De vette schapen, waar- I van er maar weinig waren aange voerd, werden goed prijshoudend verkocht. De handel van fokschapen was nog van weinig betekenis. Notering: vette schapen van f 100 tot f 120.en f 140 vette lamme ren van f115.tot f135.en f 165.fokschapen van f 140.— tot f160 en f180.— Varkens voor fok- en mesterq Ook deze afdeling gaf een behoor lijke aanvoer te zien. Met weer wat meer belangstelling, voornamelijk voor de goede soorten: ook de stem ming in de handel was ook weer iets vriendelijker. Notering: drachtige zeugen van f 375.tot f 400— en f 450..schrammen van f 85.— tot f95.— en f115—, biggen van f63. tot f68.— en f73.—. Slachtvarkens De handel in slachtvarkens gaf ten opzichte van vorige week weinig verandering te zien. Het aanbod was bij een goede vraag niet te ruim. De prijzen daar door nog weer iets vaster. Prijzen per kg levend gewicht: lichte slacht varkens van plm. f 2.37 tot f 2.40. Hchte slachtzeugen van plm. X 1.85 tot f 1.95.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3