K&G in Pieterskerk Leen ''tHart jubileert Oecumenisch afscheid van kapelaan Heijnen 'n senoritas zonder flauwe kul. gewoon tabak. 100% tabak. Geen kinderboerderij in Leiden Z.W. rfupwritaó Grenzen vervagen in kerk en diakonaat Inbrekertjes aangehouden Gevaarlijk spel Afscheid pastoor N. J. Commandeur Jongen gewond bij aanrijding Leidenaartjes vernielden kunstvoorwerp Hasjiesj in beslag genomen Wel een wijkpark LEMAY BEPLEIT UITBREIDING LUCHT- AANVALLEN ILeids stadsbeiaardier D. v. dLuyt overleden ro; BAANDAG 14 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 m* LEIDEN Het onlangs met zo- >el enthousiasme gevierde veer- tègjarig bestaan van het Chr. ,Tn amboer- en pijperkorps Kunst nGenoegen", heeft gisterochtend stampvolle Pieterskerk •utkm. 1700 aanwezigen een ker- tlijk tintje gekregen. Het korps erkte mee aan een jeugddienst. 85 mrin ds. A. J. Kret voorging en aar aanleiding van een gelijke- is van Jezus gesproken werd over jg genodigden ter bruiloft". K n G., dat in volledige bezetting tnwezig wasbegeleidde voor een iel de gemeentezangwaaronder 5Tli 'et lied „Pelgrimstocht der men- n" op de bekende melodie van aland of hope and glory". Het orps liet zich verder ook horen enkele negrospirituals, waar- vier „The little brown church". 10 'b het uitspreken van de zegen af K. en G. als een ware bekro- in? een gave vertolking van het oJ! ajestueuze Days of glory", svajiarbij het gehele instrumenta- m was ingeschakeld. Om K. en aan deze dienst mee te laten arken was een experiment, maar Bui-gelijke stand van Leiden GEBOREN Somelis Jan, z. v. K. Poot en J. C. Jong; Richard Cornells, z. v. D. C. imeulen en J. A. A. van Valderen; Irlana, d. v, W. van der Plas en van Beelen; Jacob Johannes, z. v. van HeUst en A. R. Putto; Manue- Helena Maria, d. v. F. D. Steen- mp en T. C. H. M. Pape; Ronald lelof, z. v. R. S. van Spronsen en C. Jansen; René Josefus. z. v. H. T. Raab en H. van Nek. GETROUWD P. G. Bouwman en A. Mooten. OVERLEDEN C. J. van Delft. 77 Jr., echtg. v. Oudshoorn; I. Hannaart. 67 Jr., ti; A. van Zijl. 50 Jr., man; E 2 it Ipkes. 84 jr.. wed. v. H. Egberts. Zwart, 51 Jr., man; L. van den Jdcer, 81 jr.; J. H. M. A. Castelein, 7i! 'Jr., e. v. J. H. C. een experiment, dat in alle op zichten volkomen is geslaagd en zeker voor herhaling in aanmer king komt. De begeleiding werkte beslist niet storend en paste ge heel in het kader van de dienst waarin de liturgie niet behoefde te worden geforceerd om met K. en G. samen te kunnen zingen en spelen. Het korps voelde precies aan hoe ver men in deze kerk ruimte met zijn klankvolume kon gaan. Niet zo verwonderlijk, want K. en G. is uit het kerkelijk jeugd werk voortgekomen. Op de foto begeleiden de fluitisten de ge meentezang. (Foto LD/Holvast) LEIDEN De Leidse politie heeft gisterochtend vroeg twee jongens uit deze stad, resp. 14 en 16 jaar oud, aangehouden, die 's nachts op inbre kerspad waren gegaan. De knapen zagen kans om in Leiden-Zuidwest een bloemenmagazijn binnen te dringen, waar zij een bedrag van vijfentwintig gulden aan klein geld buit maakten. Het tweetal drong ook een voetbalkantine aan de Boshulzer- kade binnen om er een hoeveelheid sigaretten en bonbons te stelen. De jeugdige inbrekers trokken dezelfde nacht ook naar Voorschoten. Zij na men daar een autopechlamp weg uit een kwekerij en een ste nen paarde- hoofd uit een manege. De inbraak in de manege leverde de Leidenaartjes ook een geldsbedrag op. Zij hebben inmiddels bekend. LEIDEN Twee Leidse knapen (14 en 15 jaar) hielden zich gister avond op de Churchilllaan bezig met een bijzonder gevaarlijk spelletje. Ztf hadden op het fietspad een dik touw gelegd kennelijk met de bedoeling dit touw bij de nadering van een (brom) fietser strak aan te trekken. De jon gens werden betrapt door twee wachtmeesters van de rijkspolitie, die het tweetal overbracht naar het bureau van de .gemeentepolitie aan de Zonneveldstraat. ADVERTENTIE LEIDEN Het afscheid van pas toor N. J. Commandeur van de St. Antoniusparochie zal plaatsvinden op zondag 20 oktober, 's middags om vier uur in het Ontmoetingscentrum van deze parochie. Zoals bekend heeft de pastoor om gezondheidsre denen ontslag uit zijn functie geno men. LEIDEN Een 12-jarige Leidse jongen werd zaterdagmiddag om streeks half zes op de Hooigracht ge grepen door een auto toen hij zonder voldoende op het verkeer te letten de rijbaan overstak. De jeugdige voet ganger brak zijn rechteronderbeen. De E. H. D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN De kunstvoorwerpen die op het ogenblik in Leiden worden tentoongesteld hebben veel te lijden van de vernielzucht van de jeugd. Gisteren werden vier Leidenaartjes in de leeftijd van 13 tot 15 jaar op heter daad betrapt toen zij schade toe brachten aan een object op het Sta tionsplein. Het viertal is overgebracht naar het politiebureau ein na verhoor naar huis gestuurd. LEIDEN De Leidse politie betrapte zaterdagavond in een onbe woonbaar verklaard pand in de Ze- gersteeg een aantal jongelui op het gebruik van verdovende middelen. Op een van de jongelui, een 19-jarige Leidse scholier, werd een kleine hoe veelheid hasjiesj aangetroffen. De knaap is aangehouden ter zake van overtreding van de opiumwet. ADVERTENTIE Sn'ël, doeltreffend, betrouwbaar! LEIDEN By besluit van 27 februari 1967 stelde de raad een bedrag van ƒ795.020,- beschikbaar voor de aanleg van een wijkpark in het zuidwestelijk stadsdeel langs de noordzijde van de Voorschoterweg ten oosten van de Korte Vliet. In dit krediet was een bedrag van ƒ57.520,- begrepen voor de aanleg van een kinderboerderij. Uit een onderzoek is B. en W. thans geble ken, dat met de bouw van een kinderboerderij een bedrag van naar raming 123.000,- zal zijn gemoeid inplaats van het aanvankelijk begrote bedrag van ƒ57.520,-, en dat op een jaarlijks exploitatietekort van ƒ39.600.- moet worden gerekend. De financiële positie van de gemeente in aanmerking nemende, komen B. en W. deze kosten niet verantwoord voor, zodat zij zich genoodzaakt hebben gezien van de aanleg van de kinderboerderij af te zien. Ten aanzien van de vraag, of nu ook het krediet, voor de aanleg van het wijkpark moet worden verlaagd, merken B. en W. op, dat de op het wijkpark betrekking hebbende ramin gen enige jaren geleden zijn opge- WASHINGTON (AFP) De Ame rikaanse generaal Curtis Lemay door oud-gouverneur Wallace kandidaat gesteld voor het vice-presidentschap, heeft gisteren gepleit voor uitbrei ding van de bombardementen op Noord-Vietnam. De voormalige staf chef van de luchtmacht is van me ning dat de luchtaanvallen, die nu bepertkt zijn tot 22 pet. van Noord- Vietnam, in volle omvang moeten worden hervat, maar dan tegen bete re doelen dan in het verleden". Voor al zouden de havenwerken van Hai phong, de haven van Hanoi en de mi litaire installaties die Noord-Vietnam, volgens hem, in bevolkte gebieden heeft gebouwd, moeten worden be stookt. De bewoners van dergelijke streken zouden eerst moeten worden gewaarschuwd, zodat zij zouden kun nen vluchten. Morgen trekt de 61-jarige gene raal naar Zuid-Vietnam om de situa tie daar in ogenschouw te nemen. Uit het Waaggebouw in Leiden zijn in het afgelopen weekeinde vier Leidse boerenkazen weggenomen. De politie is van deze diefstal op de hoogte gesteld. Uit diverse hokken op het Leidse volkstuincomplex „Ons Buiten" zyn in het afgelopen weekeinde veertien konijnen verdwenen. Ook van deze diefstal is aangifte bij de politie ge daan. Het eerste tiental van de dam vereniging „Samen Sterk" uit Ha- zerswoude heeft na drie gespeelde competitiewedstrijden in de eerste klas van de Leidse Districts Dam Bond nog een ongeslagen status. Met het Bodegravens OGB bezetten de Hazerswouders de eerste plaast. Samen Sterk 2 behaalde uit een wedstrijd nog geen enkel punt. Het derde team daarentegen scoorde in twee wedstrijden drie winstpunten. steld. Gezien de algemene prijsstij ging van de laatste jaren moet er re kening mee worden gehouden, dat de werkelijke kosten de ramingen zul len overschrijden. Op grond hiervan zyn wij van mening, dat het bedrag moet worden gehandhaafd. Gezien de aard en omvang van dit cultuurtechnische project verdient het aanbeveling de aanleg van het wijkpark ondershands aan te beste den en af te zien van een openbare aanbesteding, waarvan ook geen be tere resultaten zijn te verwachten. Voor de uitvoering komt in aanmer king de Kon. Ned. Heidemaatschap pij, die over grote ervaring bij der gelijke projecten beschikt en een al leszins aanvaardbare prijsopgaaf heeft ingediend. Om een zo groot mogelijk deel van de aanleg van het wijkpark nog vóór het as. winterseizoen te kunnen doen plaatsvinden, waardoor tevens wordt bereikt dat de invloed van de per 1 januari a.s. in te voeren Belasting Toegevoegde Waarde op de kosten zoveel mogelijk wordt beperkt, geven B. en W. de raad die hedenavond bij eenkomt, in overweging om in deze geest een besluit te nemen. Kerkelijk Leven DEN HAAG (ANP) Beroepen te Zwijndrecht, C. van de Bosch te Go- rinchem te Gouderak A. Stekelen burg te Lexmond. Aangenoemen naar Amsterdam (toezegging) C. Keers te Amster dam (Koepelkerkgemeente), naar Harderwijk (buitengewone wijkge- meente, tweede predikantsplaats) H. K. Stouttener te Amsterdam-Wa- tergraaf smeer. Bedankt voor Kampen C. J. P. Lam te Putten, voor Deventer (toe zegging) H. K. de Wilde te Haren (Gr), voor Tjerkgaast en Halle drs. A. Stegenga te Vianen. LEIDEN Op dinsdag 5 no vember 's middags om 3 uur wordt in de Onze Lieve Vrou wetoren in Amersfoort Leen 't Hart, stadsbeiaardier van Amersfoort, Delft, Leiden en Rotterdam en directeur van de Nederlandse Beiaardschool, gehuldigd ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig beiaar dierschap. De huldiging zal worden omlijst door beiaardspel, waarby een selectie uit de composities van Leen 't Hart zal worden gespeeld door een aantal van zijn leerlingen en oud-leerlingen. De jubilerende beiaardier heeft o.m. een compositie geschreven ter nage dachtenis aan wijlen president John F. Kennedy. Hij is als vurig pleitbe zorger van het carillon vele malen in het buitenland geweest. De 48-ja- rige Leen 't Hart behaalde in 1942 het staatsdiploma nadat hij al in 1939 benoemd was tot organist van de Geref. Kerk in Delft. In 1942 werd hij organist van de Delft-se Ge ref. Westerkerk en het jaar daarop hulpbeiaardier van de Nieuwe Kerk in Delft. In 1949 behaalde hy de eerste prys in een zwaar bezet natio naal beiaardconcours. Een jaar later verwierf Leen 't Hart het Belgisch beiaardiersdiploma met de hoogste lof. Dank zij zijn klankvolle en over tuigende propaganda voor de vader landse klokkengieterskunst genieten de hier gegoten klokken in Amerika een bekendheid als het Delfts blauw en het Amsterdams zilver. Leen 't Hart deelt het stadsbeiaardier- schap van Leiden al geruime tijd met de eveneens uit Delft afkomstige Rien Ritter. Ds. W. Haverkamp heeft bedankt LEIDEN Ds. W. Haverkamp, gereformeerd predikant in Aalsmeer, heeft bedankt voor het op hem door de kerkeraad van de gereformeerde kerk van Leiden uitgebrachte be roep in de vacature ds. E. Haver kamp. LISSE—OEGSTGEEST In de ouderdom van 67 jaar is in Lisse, overleden de heer D. van der Luyt. medefirmant van de firma J. van der Luyt en Zn, in Oegstgeest. De begrafenis zal geschieden op donderdag 17 oktober op de prot begraafplaats „Duinhof" is Lisse. na een rouwdienst in de hervormde Grote Kerk, die om half drie begint. UTRECHT (ANP) Niet alleen tussen de kerken onderling, maar ook in het diakonaat vervagen de grenzen, zo constateer de zaterdagochtend drs. A. D. W. Tilanus, voorzitter van de generale diakonale raad van de Ned. Herv. Kerk tijdens de in Utrecht gehouden generale diakonale vergadering. ür Hofnar 10 stuks f2? De schaalvergroting leidt bijvoor beeld tot het meer samendoen bij de sociale dienstverlening. Het bestuur van de generale diakonale raad waardeert deze ontwikkeling, die drs. Tilanus vergeleek met op vakantie gaan naar het buitenland. Je ontdekt een vreemde wonderlijke wereld. Over de grenzen van de kerk ervaart iedereen hetzelfde. Zoals Nederlan ders in het buitenland altijd op een afstand herkenbaar blijven, zo moe ten volgens drs. Tilanus de diakenen in hun werk buiten de grenzen van de kerk ook herkenbaai- blijven. Drs. Tilanus constateerde, dat de grens tussen zending en diaconaat ook is vervaagd. Nagegaan wordt thans op welke manier meer kan worden samen gedaan. Overleg wordt ook gepleegd met de Centra le Voogdijraad, want het heeft geen zin de begrotingen van diakonie en voogdij langer apart te zien, maal ais één budget van de gemeente. Meer samenwerking acht de heer Ti lanus voorts nodig met de Hervorm de Vrouwendienst. Ook de jeugd mag in het diaconale werk niet lan ger in het isolement blijven. In enkele gemeenten bestaan al jeugd- diakens. Drs. Tilanus meent dat de diakenen ten aanzien van het jeugdwerk verantwoordelijkheid moe ten dragen, initiatieven moeten ne men en hier en daar het jeugdwerk ook moeten stimuleren. Meer contact met de predikanten over het diakonale werk is voorts no dig. want de predikanten weten er vaak weinig van. Drs. Tilanus was verheugd over de op gang gekomen nieuwe ontwikke ling van het diakonaat, dat meteen isolement beslist niet is gebaat. LEIDEN Kapelaan C. J. Heijnen, die bijna drie jaar werk zaam was in de Petrusparochie aan de Lammenschansweg heeft gistermiddag in de parochiezaal van de Petruskerk afscheid genomen van de vele parochianen, onder wie hij werkte en van zijn talloze oecumenische vrienden. Zoals bekend is kapelaan Heijnen benoemd tot rector van het St. Franciscusgasthuis in Rotterdam. vele contacten, die kapelaan Heij nen in oecumenisch verband met de protestantse pastores heeft gelegd. De heer J, A. M. Bokern, die na mens de parochianen een enveloppe met inhoud en een elektrische klok aanbood, herinnerde eveneens aan de oecumenische inslag van de kape laan en diens vruchtdragend werk voor de parochie. U heeft zich doen kennen, aldus spreker, als een pret- In de toespraken, welke deze mid dag werden gehouden, werd vooral de nadruk gelegd op het oecume nisch denken van de scheidende ka pelaan. Pastoor P. de Lange, die namens het kerkbestuur het woord voerde, releveerde, dat kapelaan Heijnen binnenkort zijn 1216-jarig priesterfeest hoopt te vieren. „He laas hebben wij U dan niet meer in ons midden". Spreker wees op de De heer J. A. M. Bokern (rechts) biedt het geschenk van de parochianen aan. (Foto LD/Holvast) tig en vlot geestelijke, met wien het goed samenwerken was. Ds. A. J. Lamping, hervormd pre dikant, die namens de protestantse collega's het woord voerde, merkte om. op, dat men met kapelaan Heijnen niet alleen oecumenisch hartelijk samenwerkte, doch dat er ook steeds een goede, theologische gedaohtenwisseling mogelijk was. Tijdens een hierna volgende druk bezochte receptie, mede bezocht door vele predikanten, was er gele genheid om van kapelaan Heijnen persoonlijk afscheid te nemen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3