'Gibraltar' fiasco VS bezorg over Panama PRISMAV Weer bittere pil voor Wilson Tsernik weer naar Moskou IERSE BETOGING IN DUBLIN WEER GARANTIE VAN AMERIKA VOOR BERLIJN Bommen op twee en in Biafra dorp Verzet aanhangers Arias MET EEN ENKEL WOORD Academische examens PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 LONDEN (GPD) De top conferentie in Gibraltar tussen de Britse en Rhodesische eerste ministers Wilson en Smith is gisteravond geëindigd zonder dat het conflict over de onaf hankelijkheid van Rhodesië is opgelost. In feite is het overleg mislukt en Wilson en Smith zijn onverrichterzake naar huis teruggekeerd. In theorie kun nen de besprekingen nog wor den hervat, omdat Wilson uit drukkelijk de deur heeft open gelaten. Hij gaf Smith een do cument mee. dat de uiterste Britse voorwaarden hevat, maar Smith gelooft nauwelijks meer in een regeling. Smith verklaarde, dat hij erg te leurgesteld was en dat hij niet kon zien hoe er spoedig een oplossing zal kunnen worden gevonden, er on middellijk aan toevoegend dat hij geen geloof meer. eigenlijk helemaal geen oplossing ien, die Smith van Wilson heeft ziet. De definitieve Britse voorstel- meegekregen, vormen een soort van ultimatum. Smith kan ze alleen aan nemen of verwerpen. Er is evenwel geen antwoord binnen een bepaalde tijd geëist. De voornaamste eisen van Londen zijn, dat er ongehinderde voortgang naar een meerderheidsre- deur openlaten. Joodse demonstratie Ongeveer duizend joden hebben gisteren voor het gebouw van de Sowjetrussische delegatie bij de Ver. Naties betoogd uit protest tegen de behandeling van de Joden in Rusland. De politie hield de betogers tegen. Er deden zich geen incidenten voor. De betoging was voorafgegaan door een bijeen komst in Central Park, met zang, dans en redevoeringen. Het organisa tiecomité gaat een campagne voeren gering van de gekleurde bevolking moet zijn en dat een grondwet van Rhodesië niets mag bevatten wat de blanken later zou kunnen toestaan de rechten van de Afrikanen terug te nemen. Zondag onderstreepte Smith, dat hij aangezien het leven en bestaan van de Europese Rhodesiërs er mee gemoeid zijn, zijn standpunt niet kon prijsgeven. Dit was een zinspeling op zijn weigering" om de Afrikaners eer der dan binnen één of twee genera ties volledig politieke vrijheid te ver lenen. „Indien wij de verkeerde be slissingen nemen zullen wij en niet Engeland degenen zijn die er onder hebben te lijden". Ook voor Londen is het een bittere pil dat de uitputtende worsteling tussen beide partijen van de afgelo pen vier dagen niets constructiefs heeft opgeleverd, ondanks de voor spellingen dat de Britse premier noch Smith zich konden veroorloven met lege handen terug te keren. De grootste moeilijkheid was. dat zowel Smith op de hoofdpunten waar men diametraal tegenover el kaar stond nauwelijks ruimte voor manoeuvres bezat. Er kan wat Wil son betreft eenvoudig geen sprake zijn van een overkomst indien de niet-blanken niet binnen een re delijke periode de politieke meer derheid zouden kunnen vormen. Smith en de zijnen gruwen van deze gedachte en trachten de tegen woordige toestand in Rhodesië nog enkele generaties „De mijne en die van mijn kinderen", aldus Smith) te handhaven. President Johnson heeft hij verrassing een bezoek gebracht aan zijn voorganger oud-presi dent Harry Trumanin Indepen dence n Missouri. President John son had zijn kleinzoon Lynn Nu gent (anderhalf jaar oud. zoon van Johnsoris dochter Luci) mee genomen. Van links naar rechts: mevr. Luci Nugent-Johnson, mevr. Daniels-Truman, dochter van oud-president Truman, pre sident Johnson en zijn kleinzoon, mevr. Truman en de oud-presi- dent. DUBLIN (Ierland) - (A.P.) Meer dan driehonderd demonstran ten hebben zaterdagavond gevochten om een miljoen handtekeningen te I met de politie bij de Britse ambas- verkrijgen voor een verzoekschrift rade in de Ierse hoofdstad Dublin, aan Thant. secretaris-generaal van Zp protesteerden tegen het verbod de V.N., om er bij Rusland op aan te dringen „de belofte van indivi- duële waardigheid en vrijheid welke zijn eigen grondwet inhoudt en waar voor het zijn handtekening heeft ge zet onder de „Universele verklaring van d'e rechten van de mens" na te leven". WENEN Een Tsjeclioslowaakse regeringsdelegatie onder leiding van premier Tsernik is vanmorgen in Moskou aangekomen. De Tsjechoslo- waakse delegatie zal besprekingen voeren over kwesties, die voortsprui ten uit de overeenkomst van Moskou. Alois Indra en Wasil Bilak, twee Tsj echoslowaakse politici wier hou ding als pro-Russisch wordt be schouwd; zullen waarschijnlijk hoge party functies krijgen, zo is zaterdag van welingelichte zyde in Praag mee gedeeld. Indra. die nog steeds secre taris van het centrale comité van de Tsj echoslowaakse communistische partij is, zou binnenkort op voor dracht van het presidium worden be noemd tot hoofd van de eerste afde ling van de partij die zich met de or ganisatie bezighoudt. Deze functie zou Indra de gelegenheid geven gro te invloed uit te oefenen op het par tijapparaat. Bilak, die lid is van het party presidium, zou de leiding krij- j uur *n Berlijn en bracht burgemees- BERLIJN (AP) De Amerikaan se minister van Defensie, Clark M. Clifford, heeft zaterdag in West-Ber- Kjn de Amerikaanse verplichting om West-Berlijn te beschermen duidelijk onderstreept. Komend van Bonn vertoefde hij vijf van een demonstratie voor burger rechten in het Noordierse London derry vorige week. Er zijn tien jon geren gearresteerd. De demonstran ten kwam bij de ambassade met een petitie waarin de protestantse auto riteiten in Noord-Ierland werden be schuldigd van discriminatie van rooms-katholieken. Toen de demonstranten bij de ambassade weggingen trokken ze door Dublin en sloegen ruiten in van regeringsgebouwen en van een. hotel waai- enkele weken geleden gevochten is tussen de politie en republikeinse demonstranten. De politie heeft meegedeeld dat er bij de ambassade vele gewonden zyn gevallen, onder wie een inspecteur van politie die door een steen aan het hoofd werd geraakt. De demon stranten verbrandden ook de Britse vlag. Klacht van Moboetoe De presi dent van Kongo - Kinsj asa (het vroe gere Belgisch-Kongo)Moboetoe heeft gisteren onthuld, dat Chinese en Cubaanse deskundigen op het ogenblik Afrikanen opleiden voor communistische acties op het gebied van de nabuurstaat Kongo-Brazza ville (die vroegere Franse kolonie». Equatoriaal Guinea Zaterdag is de republiek Equatoriaal Guinea onafhankelijk geworden. Tot nu toe vormden een klein stukje land in Afrika, het eilandje Fernando Poo en enkele andere kleine eilandjes één Spaanse kolonie. Het hijsen van de groen, wit, rode vlag betekende het einde van een Spaanse overheersing, die 190 jaar heeft geduurd. President „Neurenberg" overleden Michael A. Musmanno. die na de tweede wereldoorlog als president optrad bij het proces van Neuren berg tegen Duitse oorlogsmidadigers, is zondag in Pittsburg overleden aan een hartaanval die hem vrtfdag had getroffen. Musmanno was rechter in het hooggerechtshof van Pennsylva nia, in Pittsburg. Hy is 71 jaar ge worden. gen van de partij afdeling die belast! is met het onderhouden van de be trekkingen met buitenlandse commu nistische partyen. OEMOEAHIA (AFP, AP) Twee i Biafraanse dorpen zijn door twee Ni- j geriaanse bommenwerpers, die brand- en napalmbommen afwierpen, met de grond gelijkgemaakt: 22 per sonen kwamen om het leven en vijf tig werden gewond, aldus berichten uit Oemoeahia. Het drama speel de zich zaterdag af. De dorpen zijn Amoeda en Amanda. De Biafranen hebben de federale troepen er voorts van beschuldigd in het gebied van Okigwi zonder nood zaak huizen plat te branden na die eerst te heben geplunderd. Volgens de Biafranen zou dit geschied zijh uit woede om succesvolle tegenaan ter Schütz een persoonlijke brief van president Johnson, die hy in het stad huis voorlas. In de brief stond o.m.: „De Amerikaanse verplichting tegen over de vrijheid van uw stad was on wrikbaar. Dat is ze ook vandaag. Dat zal ze morgen zyn. De Ver. Staten staan vierkant, volledig en zonder reserves naast Berlijn". WASHINGTON/PANAMA De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rusk, heeft zaterdag in Washington verklaard dat hij de staatsgreep in Panama betreurt. Clifford voegde er aan toe, dat de Door deze staatsgreep, aldus Rusk, vrijheid van Berlijn een hoogst vitaal I is een staatshoofd uitgeschakeld dat belang is voor de Verenigde Staten, langs constitutionele weg is gekozen, niet alleen wegens de Amerikaanse i Be Verenigde Staten maken zich ern- verplichting, maar ook wegens de ge- I stige zorgen over deze gang van za- voelens van de Amerikanen, die de j ken. Een woordvoerder voor het mi- moed en kracht van de Berlyners be- nisterie van Buitenlandse Zaken ver wonderen. klaarde later dat de diplomatieke be trekkingen met Panama „automa tisch waren opgeschort" na de staatSfiTeep. De burgemeester zei dat de Oost duitsers noch de Sowjet-Unie er in zouden slagen om Berlijn te isoleren I van zijn Amerikaanse, Britse en In Panama-stad zijn gisteravond Franse bondgenoten en evenmin om twee leden van de nationale garde de stad te scheiden van de Westduit- doodgeschoten en twee bur- De aanwezigheid van het Ame- I gers gewond geraakt, nadat de afge vallen van de Biafranen. Bij bom- j rikaanse garnizoen in West-Berlijn I zette president Arias zijn aanhangers bardementen op Oezoeakoli, een Bia- was een zichtbaar bewijs, dat „onze had opgeroepen de straat op te gaan fraanse leprakolonie, zouden 47 per- I vrijheid onze gemeenschappelijk taak om gewapend de strijd aan te binden 6onen om het leven zyn gekomen. is". met de militairie junta die aan het ADVERTENTIE PRISMA Irtesidjfiifi 1/ Internationale allure - waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - moderne vlakke wijzerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2/ Gouden berenhorloge, fraai bewerkte wijzerplaat met gediamanteerde cijfertekens 365.- PIERROT Juwelier, horloger LEIDEN - MAARSMANSST 21 - V. d. WATER Juwelier, horloger Haarl.straat 181, Leiden N. BINK Juwelier, horloger HOOIGRACHT 45 - LEIDEN L. VAN DUYN Juwelier. PRINCESTR. 15, KATWIJK AAN ZEE bewind is. Nadat in de loop van de middag reeds in de stad was gescho ten. nam de spanning bijT zonsonder gang toe. Kort voor het ingaan van een uitgaansverbod werden- op tal loze plaatsen barricades opgericht. Parlement Vierentwintig leden van het ont bonden parlement van Panama heb ben in de Kanaalzone een resolutie aangenomen, waarin op de demo cratische parlementen in de wereld een beroep wordt gedaan het „valse regiem, dat er op uit is de republiek te beheersen door middel van ver raad. dwang en geweld", te veroor delen. Kolonel Pinilla. één van de leden van de militaire junta die vrijdag een einde maakte aan het bewind van president Arias, heeft zich gisteren tot president van Panama uitgeroe pen en een kabinet op brede basis gevormd. Kolonel Urratra, een an der lid van de junta, is aangewezen als vice-president. T weede Panama is het tweede land in La tijns-Amerika waar binnen twee we ken de militairen de macht in handen hebben genomen. Acht dagen geleden heeft een junta president Belaunde Terry in Peru afgezet. Voor Arias was het een nieuwe confrontatie met de nationale garde, welke een grote rol speelt in het nationale leven. In 1941 steunde de garde een bloedeloze staatsgreep waarin Arias werd afge zet. Tien jaar later werd hij opnieuw in een tweede, eveneens bloedeloos machtsvertoon tot aftreden gedwon gen. In de 17 jaren sinds hij voor de laatste keer werd afgezet, heeft de nationale garde zich openlijk verzet tegen Arias, een man met een scher pe tong en onafhankelijk karakter, wiens kracht in de Panamese politiek in zijn contact met de massa lag. Maar in mei van dit iaar. maakte de nationale garde in een drastische gezichtsverandering mogelijk, dat I Arias voor de derde keer aan de macht kwam. BINNENLAND Elektriciteitstoring Zaandam Bij het overschakelen van het span- ningsnet in Zaandam ontstond gis termorgen in het transformatorge bouw in de wyk Poelenburg een steekvlam van 10.000 volt. Van de drie arbeiders van het Zaandamse GEB. die bij de werk zaamheden waren betrokken liep een 34-jarige Zaandammer ernstige brandwonden aan hoofd, borst en armen op. Hij werd opgenomen in het St. Jan Ziekenhuis. De twee an deren konden na een behandeling in het ziekenhuis naar huis terugkeren. De storing duurde enkele uren. Sieraden gestolen Uit een wo ning aan de Sitterlaan in Utrecht is zaterdagavond voor een waarde van f 15.000 aan sieraden gestolen. De be woners, de wetenschappelijk amb tenaar di'. Minardi en zijn vrouw, waren afwezig. Bij thuiskomst ont dekten zij dat een deur aan de ach terkant van de woning was gefor ceerd, kasten in de studeer- en slaap kamer wei-den overhoop gehaald. Er wordt ook nog een bedrag van f 900 vermist. Ambassadeur verongelukt Sven Stiner, de Zwitserse ambassadeur in Den Haag, is zaterdagavond om het leven gekomen, toen de auto. waarin hij reed op de autoweg tussen Frei burg en Karlsruhe over de kop sloeg. De vrouw van de ambassadeur werd ernstig gewond in de Uni versiteitskliniek van Freiburg op genomen. Zij zat achter het stuur, toen de auto n een slip raakte. BUITENLAND Ruilhart In het Methodistisch Ziekenhuis van Houston, Texas, is zaterdagavond opnieuw een hart transplantatie verricht, die bijna twee uur duurde. De toestand van de pa tiënte, de 54-jarige mevr. Myrtle Schmidt, is bevredigend. Het was de 58-ste harttransplantatie ter wereld. Amerikaanse officier vermoord De Amerikaanse officier Charles Chandler is zaterdag in Sao Paulo doodgeschoten door onbekenden die een aanval deden op een huis van het Amerikaanse consulaat in deze stad waar Chandler verbleef. De daders, die in drie auto's naar het huis waren gereden, lieten pam fletten achter waarin onder meer staat dat Chandler een agent van het CIA, de Amerikaanse inlichtingen dienst, was en medeplichtig is ge weest aan de moord op Che Guevara. In een van de pamfletten wordt ge zegd dat Chandler naar Brazilië was gekomen om onderricht te geven in „contra-revolutionaire techniek". Treilers opgebracht De Ghanese marine heeft twee Russische treilers opgebracht, die in Ghana's territoria le wateren voeren, zo is zaterdag in Accra bekendgemaakt. De treilers lig gen in de haven van Takoradi in west-Ghana. Vliegtuigje tegengehouden De 26-jarige Belg John Massis is er za terdag op het vliegveld van Bresso. bij Milaan, in geslaagd een toeristen vliegtuigje met zijn tanden tegen te houden. Htf hield tussen zijn gebit een touw dat aan de andere kant aan de staart van het toestel was be vestigd. Een duizendtal toeschouwers juichte toen de piloot vergeefs tracht te zijn vliegtuig op gang te brengen. Ontvoeringen op Sardinië Cara binieri, troepen en politiehonden zyn de door bandieten bevolkte heuvels van Sardinië aan het uitkammen naar vier personen, die ontvoerd zyn. Dit is gebeurd door zes gewapende mannen. In totaal zijn er nu dit jaar op Sardinië elf personen ontvoerd. In een paar gevallen werd een tweede persoon meegenomen, die echter na een paar uur werd vrijgelaten met de eis om losgeld. Maar het is de eerste keer dat er vier tegelijk zijn wegge voerd. Tekst van Ovidius ontdekt Op een zuil van de tempel van Hercules dicht by Sulmone in de Italiaanse Abruzzen is een tekst van Ovidius ontdekt, zo heeft prof. Valerio Oiar- farani, oudheidkundige voor de Abruzzen, tijdens een congres van ar cheologen in Chieti meegedeeld. De tekst, die thans nog niet te ontcijfe ren is, omvat vijftien regels. Zesllng nu vierling In het kin derziekenhuis van Birmingham is gis teren een tweede kind van de zesting gestorven, die de 30-jarige mevr. Shei la Thorns elf dagen geleden ter we reld had gebracht. Degene die over leed, een jongen, had zaterdag- een darmoperatie ondergaan om spijsver teringsmoeilijkheden te overwinnen. Een zusje van hem dat vorige week was geopereerd, moest nu opnieuw een dergelijke ingreep ondergaan. Zondagavond was haar toestand nog kritiek. Kort na de geboorte was het eerste kind een meisje overle den. Er zijn nu nog drie meisjes en een jongen in leven. MAANDAG Rest. De Doelen. Leidse fotografenver. 8 uur nam. Steenschuur 6. Splritlsch Gene», Spr. mevr. Leeflang-Krop 8 uil Stadhuis Gemeenteraad 7.30 J middag. DINSDAG Diamantplein Bahai-gespfeW uur nam. Stadhuis (wachtkamer trom Zitting Bouwfonds Ned. Gem, nam. Ch de Bourbonhof Elektron. „De detector" 7.30-9.30 uur njj Stadsgehoorzaal Reside ntle-or, l.v Bruno Maderna 8 uur nac list Theo Bruins, piano. Zijlsingel 2 Volle EvangelkJ spr. dhr. J. P. H. Zijlstra 8 unl WOENSDAG Noordeinde 60 Receptie 50-jd staan R. K. Vakschool voor mei 5 uur nam. Camera-theater K. en O. FiJ de maand „The Dutchman" 7 d middag. Rijksherbarium SchelpenltadJ Kon. Ned. Maatschappij voor Tui en Plantkunde. Spr. dr. J. Bsll „Onze tuinplanten een wereld tl roen Bosch" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekt ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal Feestavond 7.80 uur nam. Stadhuis (raadzaal) Leids Jos parlement. Behandeling noti Nieuw Guinea. 8 uur nam. Kantine P.C. en L. (3e Blnnt gracht). E.V. Phllatelica. Ri 7.30 uur nam. VRIJDAG Stationsweg 26 Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats Duitse taal- en letter kunde de heer P. B. T. M. Ma/tthijs- sen (Leiden)doctoraal klassieke taal- en letterkunde de heer J. F M. Arends (Enschede)doctoraal Ned. recht de heer W. D. H. Asser (Leiden)doctoraal kunstgeschiede nis mej. L. H. D. v. Looveren (Rot terdam». MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Les Galas Karsenty-Herbert de Paris: „L'amour quelquefois". Circustheater, 20.15 uur: Arthur Ru binstein, piano. DINSDAG Kon, Schouwburg, 20.15 uur: Natio nale Ballet m.m.v, het Nederlands Be- geleidings Orkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 20.15 uur. Nederlands Kamerorkest o.l.v. Davld Zinman m. m.v. Martina Arroyo, sopraan. Paviljoentheater, 20.15 uur: To neelgroep Studio: „Racket Baby", „Vei lig in de kelder" en „The succesfull life of three". (Voorpremière). WOENSDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe: „Wrraaakt". Diligentia. 20.15 uur: Bunyan Webb, guitaar. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Bruno Maderna m.m.v. Theo Bruins, piano. Paviljoentheater, 20.15 uur: Toneel groep Studio: „Racket Baby". „Veilig in de kelder" en „The succesfull life of three". WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 unr a 2 O. 5 6n2 V +3 S S)3 WÖJ 4J O 3 B M r-t Si 1 it 8 8 Öfl Amsterdam licht bew. 16 9 0 De Bilt licht bew. 16 11 0 Deelen zwaar bew. 16 11 0 Eelde licht bew. 16 9 0 Eindhoven geh. bew. 16 12 0 Den Helder half bew. 16 13 0 Luchth. R'dam zw. bew. 16 11 0 Twente half bew. 16 12 0 Vlissingen half bew. 16 12 0 Zuid-Limburg geh. bew. 16 12 0 Aberdeen mist 16 6 0 Athene onbewolkt 23 16 0 Barcelona onbewolkt 24 15 0 Belgrado onbewolkt 23 9 0 Berlijn geh. bew. 16 12 0 Bordeaux mist 26 13 0 Brussel ï-egen 16 12 0 Frankfort regen 15 12 0.6 Genéve zwaar bew. 24 9 0 Grenoble onbewolkt 25 10 0 Helsinki regen 11 9 0.7 Innsbruck mist 21 9 0 Kopenhagen half bew. 15 11 0.5 Lissabon mist 26 15 0 Locarno geh. bew. 20 11 0 Londen onbewolkt 16 7 0 Luxemburg regen 13 12 1 Madrid licht bew. 28 5 0 Malaga onbewolkt 13 0 Mallorca licht bew. 25 14 0 München mist 18 11 3 Nice geh. bew. 17 0 Oslo zwaar bew. 14 7 0 Parijs regen 17 12 2 Rome mist 22 12 0 Stockholm geh. bew. 14 11 0 V/enen zwaar bew. 20 15 0 5 Ziirich zwaar bew. 19 14 0.1 LE Nederland td blsche kring" Spr. dr. H. J. K gja over „Was de cultuur van Tn m danië van plm. 1000 vóór Chr. tt 500 vóór Ohr. Israëlitisch?" middag. Oude Vest 13 Evang. chrUtilw. „Ecclesia" 8 uur nam. 0 Rljnzlchtweg 27Volle Evan* gemeente afd. Oegstgeest Sf Van Twlllert 8 uur nam. m' Koningskerk Ruilolub T.30-lf®ar nam. Oegstgeest (Groene Kerk) K. concert Ph. Eumanuelkwartet nam. ZATERDAG n G d isv n C amI (cl Ant. Clubhuis P.V. „De Royi Cabaretavond 8 uur nam. B" •an &rp. Sóhouwburg L.J.A. Toneelgroq na met „De gestolen prins" 24M nam. Stadsgehoorzaal Concert W«l Wilskracht 8 uur nam. Breestraat 19Opening tdf'j „Twentel" 3.30 uur nam. ZONDAG Rijnlandslyceiun (M. H. Tn 1) Gem voor oorspronkelijk dom. afd. Oegstgeest. Spr. j v. d. Brugge 7.30 uur nam. Kerk van Christus van de heiligen der I u dagen. Zondagsschool 10.15 uuf avondmaal 11.30 uur v.m. Cor; iriai elo: C. T. F, C. 0" ifcan; Oegstgeest (Willlbrordgebouw) viering Ned. Kath. Kapperspat bond 6.30 uur nam. Ontmoetingscentrum St. Ann parochie. Afscheid pastoor N. J. mandeur 4 tiur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Alexander liever moe", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.1! Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uc Lldo: „De smokkelaars van 14 Jr Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 230, 4,45. 7 en 9.15 uur, Rex: „Hellcoptercommando", Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondsj 4.45, 7 en 9.15 uur Vrijdag en dag 11.30 uur nachtvoorstelling, mp gende der liefde", 18 Jr. Studio: „Met Jouw tanden li nek", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9,1! Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ut Camera: „The fox", 18 Jr. Da* 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, en 9.15 uur. Vrijdag en zaterda* uur nachtvoorstelling „Mijn vijand". Trianon: „De oliemagnaat". 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra-theater: Va'jTjr. derdag t.e.m. maandag (8 uur) price". Zondagmiddag (2.30 uur wraak van Robin Hood". TENTOONSTELLINGEN Galerie 't. Dulvenhuys Ei Montijn 1960-1968. Dinsdag zondag 2-9 uur n.m. (t.em. li Galerie Walenkamp (Nieuwst* Expositie Eykelenboom (t.~ tober) Rijksmuseum voor de geecï' der Natuurwetenschappen Bo« tentoonstelling l.v.m 3de eeuwtn zijn geboorte Werkd 10 unr M uur nam.: zondag® 1-4 uur oafl 1 december) Molen „De Valk' Moienmuaeii gelijks (behalve '6 maandags) voorm.- 5 uur nam. 'e zondag» nam De Lakenhal: Dag 100 uur 15 uur Rijksmuseum van OudhedK penburg 28): Werkd 10 uur 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rllksmuscun. voor Wolkenl (Steenstraat 1): dag 10—6 u: dage 1-5 uur nam RUksmuseum voor de gescN der natuurwetenschappen' Du uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkepfi Tentoonstelling „Viva Mexico" dageD IC uur voorm.6 uur zon- en feestdagen l5 uu* t (t/m 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uc Wassenaai (Kunstzaal Heuffri toonstelling Lenie Korpershoek t ry Borst (maandag t.e.m. zat*«L uur voorm.-5 uur nam.) t.em, 1' ber. Avond- en nachtdienst der apot Geopend voor spoedeisende g' apotheek D. C. Kok, Rapent tel. 24807. Apotheek R, van Breest Si burg te Leiderdorp en ApotheeS schoten zijn de gehele week g*1 WEEKEINDE DIENST DEB HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur rï ge men de eigen hulsarts, daar zondagnacht 24 uur de dokterst' 12222 KAREL1 ADVERTENTIE gaf de nieuwe REMOVA 'n uitgekiend prettig mondstuk .y en genoeg rookkanalen om lichtfi/W-pl te trekken en nooit bitter te I worden. Brandt krijtwit. 27 Q-f

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2