ids gezin ontkwam gewisse vuurdood et* Leiderdorp van uit de lucht Sluitende begroting Oegstgeest Geslaagde jongveedag „Zoeterwoude Glorie'' Sporttoto Herstel van dak Montessorieschool in Oegstgeest Slaapkamer geheel uitgebrand Meisje (3) in wang gebeten Effect 54 in halve finale Interlandwedstrijd tafeltennis in Vijf Meilial 1 PAGINA jjl OKTOBER 19«8 "tfPAG 4 icu LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN Het 3-jarige Leider- dorpse meisje Renee Dijkshoorn kreeg gistermiddag, toen zij in de Korevaarstraat trappelend van onge duld de 3 oktoberoptocht afwachtte, de schrik van haar nog Jonge leven tje. Het kind werd namelijk volko men onverwacht door een hond, die zich aangelijnd in de mensenmenigte bevond, in de wang gebeten. In de brandweerkazerne werd aan de on gelukkige Renee de eerste hulp ver leend. Zoeterwoude wil 200.000 lenen ZOETERWOUDE De gemeen teraad van Zoeterwoude komt maan dagavond om acht uur in openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Detmers bil- een. De agenda vermeldt slechts één punt: het voorstel van B. en W. tot het aanvaarden van een aangebo den geldlening van f200.000,-. Via dit achter ion hebben twee Leidse Q>ers vannacht tijdens een Re maar felle brand in hun L«) Ier lij ke woning in het Park Leythe het vege lijf kun- j redden. het door de familie P. de Jong rr.de huis brak omstreeks kwart f twee brand uit, waarschijnlijk [kortsluiting in de elektrische be- jhng. De vuurhaard bevond zich slaapkamer van de jongste op de eerste verdieping. De werd echter ontdekt door de [te zoon, die in een naast de pkamer van zijn broertje gele- vertrek sliep. De wakker ge ien jongen rende dwars door snel om zich heen grijpende naar het bed van zijn broer. aatl van Oegstgeest gaat vergaderen IIIIgSTGEEST De gemeente- van Oegstgeest komt donder- ^0114 oktober 's avonds 7.30 uur in 'bare vergadering bijeen ter be- küng van de volgende agenda- ïoeming van de leden van de lissie vordering woonruimte, lel van B. en W. tot wijziging de bouwverordening; idem tot jname van grond vóór de perce- 40-42; idem tot vaststelling van i J|Verordening opslag gas-, huis- Uld Geversstraat en stookolie; h inzake het ontwerp H de lijst van bescherm- monumenten. Idem inzake sport - [elegenheden; idem tot vast- van een nieuwe retributie- ni irecario-verordening; idem in- de subsidiëring van de kraam- ïdem inzake de subsidiëring de gezinszorg; idem inzake tege- koming ten behoeve van be- [plaatsen; idem inzake het ver van de Stichting Medisch Psy- igische Kinderkliniek om mede- ing voor de stichting van een ol voor zeer moeilijk opvoedbare eren; idem inzake enige aan- en voor schoolbehoeften van bij- ere lagere scholen; idem inzake lerzoek van het bestuur van de tessorischool met betrekking tot ratie van de daken van de denkamer en van de leermid- i bergruimte; idem inzake de in- uikgeving van een noodlokaal bij School Kamperfoelielaan; idem nadere vaststelling van het be- per leerling voor het gewoon onderwijs voor het jaar 1968 en verlenen van (aanvullende) schotten aan de besturen van ijjzondere lagere scholen: aan- van de gemeentebegroting e begroting van het grondbedrijf het dienstjaar 1969. met loting het afdelingsonderzoek. Comp- Steitsbesluiten. Via het slaapkamerraam vluchtten de twee broers het boven de keuken gelegen balkon op. Hun ouders, die door het lawaai wakker waren ge worden, konden zich in veiligheid stellen door in nachtgewaad naar beneden te rennen. De inmiddels ge alarmeerde brandweer, die het vuur met twee nevelstralen bestreed, had niet meer dan een kwartier nodig om uitbreiding van de brand te voor komen. Dank zij het doortastende optreden van commandant A. C. Broeshart's mannen brandde niet het gehele huis uit. De schade aan boeken, kleding, meubilair en aan de woning zelf wordt op ongeveer twin tigduizend gulden geschat. (Foto LD/Holvast) 5 ledisehe diensten Wlf tejyBRDORP Dokter v. d. Berg. "?|en Huetstraat 22. Hazerswoude, et t®1714344- Zuster Van der Leer. 58 Gortslaan 34, tel. 23109 opjEGSTGEEST dokter Reterink. vff 50394 ■haiORSCHOTEN Dokter Abar- fenfl Chopinlaan 32. tel- 3875. Apo- Voorschotense Apotheek. Mweg 66. tel. 2525. Wijkverple- gezondheidscentrum, Wijn- Menlaan 2. tel. 2177. t to ARMOND Dokter Walenkamp, eerS 01711220- Zuster Van Paassen. 1, iel. 01711—250. ga )ETERWOUDE Bij ongevallen :poe 4e Rijndijk tel. 01714278. 68 fASSENAAR Dokter Romer, Re Kerlcdam 56, tel. 2501 en dok- val Van Tolingen, Wilhelminaplein el 8303. Apotheek; Wassenaarse 1JÏ [heek. Schouwweg 32. tel. 2402. flats Stork. Stoeplaan 6. tel 9508 *-en zo. 18.00—18.30 uur). Wassenaar helpt de buitenlanders Burgemeester mr. W. J. Geertsema van Wassenaar heeft op een perscon ferentie meegedeeld, dat in zijn ge meente een comité van dames is ge vormd. dat zich tot taak stelt echtge noten van buitenlanders, die zich in Wassenaar vestigen of ai gevestigd hebben met raad en daad by te staan en wegwijs te maken in de gemeente. Wassenaar is een gemeente met een uitzonderlijk hoog aantal buiten landers onder zijn Inwoners: ongeveer 1350, dat is 5 van het totaal. On geveer een derde deel van dit aantal behoort tot het corps diplomatique, daarnaast zijn er ongeveer 1000 bui tenlanders waarvan de gezinshoofden werkzaam zijn bij buitenlandse fir ma's. In de praktijk was al vaak geble ken, dat vooral de echtgenoten van deze buitenlanders, wanneer zij zich in Wassenaar gevestigd hebben, met allerlei vragen zitten, waarop zij niet direct het antwoord weten. Op verzoek van het gemeentebe stuur heeft de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening zich in deze kwestie verdiept en het re sultaat is nu het tot standkomen van het comité „Welcome to Wassenaar", dat over een twintig medewerksters beschikt, die bereid zijn buitenlandse vrouwen, zoveel mogelijk in hun ei gen taal, met raad en daad terzijde te staan. Het comité zal dezer dagen circu laires in verschillende talen doen uit gaan naar buitenlandse gezinnen, waarin de huisvrouw, als zij met vra gen of moeilijkheden te kampen heeft uitgenodigd worden zlohin verbinding te stellen met twee contactadressen, mevrouw J. H Schlimmer, telef. 8930 en mevrouw C. A. Ruys. telef. 9925. Verkeersmaatregelen in Wassenaar-dorp WASSENAAR Dezer dagen zyn op enkele plaatsen in het dorp par- keermeters gepiaatst. in het kader van het verkeersplan, dat voor de kom van het dorp Is opgesteld en dat o.m. ook inhoudt de invoering van eenrichtingverkeer. Maandag a.s. zul len deze parkeermeters in bedrijf komen. De meters moeten gebruikt worden tussen 9 en 18 uur en er kan in die uren gedurende maximaal 1'. uur worden geparkeerd. Het tarief bedraagt: uur parkeren: een dub beltje, 1 uur parkeren: 2 dubbeltjes of 1 kwartje. lJa uur parkeren 3 dub beltje (of een kwartje en een dubbel tje). De volgende woensdag zullen de verkeerslichtinstallaties in de Van Zuylen van Nijeveltst-raat in bedrijf worden gesteld. Tegelijkertijd houdt deze straat op voorrangsweg te zijn en worden enkele andere verkeers maatregelen ven kracht die het linksafslaan in de straat behalve op plaatsen waar nu de lichten ko men onmogelijk maakt. OEGSTGEEST De gemeente begroting voor 1969 sluit wat de ge wone dienst betreft met een op „on voorziene uitgaven" beschikbaar be drag van f 199.313.59. De openbare behandeling van de begroting door de raad zal plaatsvinden op 17 de cember. 's middags van 2 tot 5 uur en voort te zetten 's avonds 7 uur. Zonodig zal de vergadering worden voortgezet op 18 december, 's avonds half acht. ZOETERWOUDE In de NTTB- bekercompetitie bereikte het senio renteam van „Effect 54" via een zwaarbevochten 54 zege op Scylla de halve finale. Men zal dan uitko men tegen Wibats. De junioren wer den eveneens poule-winnaar. Van avond ontmoeten zij in de halve fi nale Docos c. ZOETERWOUDE Traditiege trouw organiseerde de fok- en con trolevereniging „Zoeterwouds Glorie" woensdag een jongveedag. Gezien de grote belangstelling vorig jaar, wer den ook thans melkvaarzen tot de keuring toegelaten. Bij de blaarkop pen was de kwaliteit van de dieren zeer goed. evenals vorig jaar. Ver heugend was ook, dat de kwaliteit van de zwartbonte dieren was ver beterd. De prijs voor de best getoilet- teerde collectie zwartbont was voor Bonda's Proefboerderij, de prijs voor de best getoiLletteerde blaarkoppen was voor W. G. A. van Veen. Verder uitslagen Zwartblaar-stierenklasse 1: le pr. Gloriant van 't Ven, eig. Q. H. Onderwater. Klasse 2 (vaarzen): le pr. Grietje 36, A. C. van Akker. Klas se 3: le pr. Relzama 33. Q. H. On derwater. Klasse 4 (pinken)le pr. Molina 18. G. P. W. Belt. Klasse 5: Ie pr. Klara 18, G. P. W. Belt. Klas se 6: le pr. Gonda 30, G. P. W. Belt. Klasse 7 (kalveren): e pr. Ali- da 17, G. P. W. Belt. Klasse 8: IA Ceel 19 G.P.W. Belt. Klasse 9: IA Bertha 13 G. W. Belt. Klasse 10: IA Marie 11 J. L. P. Ver- steegen. Klasse 11: IA Corrie 6 W. G. A. van Veen. Zwartbont: Klasse 12 (stieren): 2A Salomon R. A. den Blanken. Klasse 13 (melkvaarzen)IA Marie 14 Bon da's Proefboerderij. Klasse 14: IA Jopie 31 Gebr. Zonneveld. Klasse 15 (Pinken)IA Anna 25 Gebr. Rijns- burger. Klasse 16: IA Klaasje 35 C. Goet. Klasse 17: IA Nette 55 C. Goet. Klasse 18: IA Jantina 10 J. C. A. van Leeuwen. Klasse 19 (kalveren)IA Marina 19 Bonda's Proefboerderij. Klasse 20: IA Pipo 4 Gebr. Oosterveer. Klasse 21: IA Sijtje 86 Gebr. Rijnsburger. Klasse 22: IA Trees 7 Gebr. Zonne veld. Klasse 23: IA Jopie 42. gebr. Zon neveld. Kampioenschappen zwartbont melkvaarzen: kampioen Marie 114, Bonda's Proefboerderij; res. kamp. Jopie 31, gebr. Zonneveld. Pinken: kampioen Klaasje 35, C. Goet; res. kamp. Marina 17, Bonda's Proef boerderij. Kalveren: kampioen Sijtje 86, gebr. Rijnsburger; res. kamp. Grarda 61. Bonda's Proefboerderij Groepskeuringen pinkenIA Bon da's Proefboerderij, IB J. C. A. van Leeuwen, IC C. Goet. 2A gebr. Rijnsburger. 2B Bonda's Proefboer derij. Groepskeuringen kalveren: IA gebr. Zonneveld, 1B Bonda's Proef boerderij, IC C. Goet. 2A gebr. Oos terveer. 2B gebr. Rijnsburger. Kampioenschappen blaarkoppen melkvaarzenkampioen Relzama 33. Q. H. Onderwater; res. kamp. Griet je 36. A. C. van den Akker. Pinken: kampioen Gonda 30, G. P. W. Belt; res. kamp. Klara 18, G. P. W. Belt. Kalveren: kampioen Ceel 19, G. P. W. Belt; res. kamp. Bertha 13. G. P. W. Belt. Groepskeuringen vaar zen: IA A. C. van den Akker. IB W. G. A. van Veen, IC C. J. van Leeu wen. Groepskeuringen pinken: IA A C. van den Akker, IB W. van Santen, IC G. P. W. Belt, ID G. P. W. Belt, 2A C. J. van Leeuwen, 2B W. G. A. van Veen, 2C W. van Santen. Groeps keuringen kalveren: IA G. P. W. Belt. IB G. P. W. Belt, IC Q H. On derwater, ID G. P. W. Belt. E A. C. van den Akker, IF Q. H. Onder water, 2A C. J. van Leeuwen, 2B W. G. A. van Veen, 2C J.L. P. Verstee- gen. Concert jubilerend „Zingt den Heere" ZOETERWOUDE De chr. ge mengde zangvereniging „Zingt den Heere" zal dit jaar een halve eeuw I bestaan. Ter gelegenheid van dit gou den jubileum wordt dinsdag 15 okto ber, 's avonds om acht uur in de i fccrv. kerk. een jubileumconcert ge- houden. In samenwerking met de chr. gem. zangvereniging „Cantate I Deo" uit Katwijk aan den Rijn en het r-k. gem. koor „Santa Lucia" uit Zoeterwoude wordt „Die Jahreszei- ten" van Haydn uitgevoerd. De begeleiding wordt verzorgd door het gewestelijk orkest van Zuid-Hol land. terwijl solistische medewerking wordt verleend door Janny Godthelp 'sopraan), Alfred Lukassen (tenor) en Joep Langenhof (bas). Het clave- cimbel wordt bespeeld door Ton van I'vk- Het geheel staat onder leiding van Bas Siereveld. Na het concert bestaat gelegenheid het bestuur te fe liciteren in Ons Huis". Voorts zal in het kader van de ju bileumviering in februari een toneel avond worden gehouden. De heer J. A. Soulte uit Voor schoten, die deelnam, aan het na tionale cocktail- en longdrink concours in De Doelen in Rotter dam, overhandigde de door hem gecreëerde cocktail Green Leaves ter keuring aan de zangeres Wil- leke Alberti. Hagenaar ramt auto van Leidenaar VOORSCHOTEN De afgelopen nacht slipte omstreeks kwart over twaalf op de Leidseweg een Haagse automobilist, waardoor hij tegen een aan de linkerkant van de weg ge parkeerde auto. eigendom van een Leidenaar botste. Beide auto's werden hierbij zwaar beschadigd. De Hage naar verklaarde deze manoeuvre door bet feit. dat hij bij het inhalen van een bromfietser teveel naar links was gezwenkt. LEIDEN De 14-jarlge Petrus Brandt udt Leiden viel woensdag avond van de De Gijselaarsbank, waarop hij was geklauterd om de taptoe goed te kunnen zien. De jon gen belandde tussen een aantal te gen het stenen muurtje geplaatste bromfietsen. Hij brak enkele midden voetsbeentjes en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Van een vro lijk 3 oktoberfeest was voor het Lei- denaartje op dat moment geen sprake meer. OEGSTGEEST Gedeputeerde Staten hebben bij beschikking van 22 jub met vernietiging van het raads besluit van 7 december 1966, waarte gen het schoolbestuur bij genoemd college in beroep was gegaan, be paald, dat de door het bestuur van de Stichting voor Montessori-onder. wijs in Leiden en omgeving bij zijn brief van 4 november 1966 gevraagde medewerking voor het herstel van het lessenaardak boven de ingang van zijn schoolgebouw volledig dient I te worden verleend. In de loop van het jaar is gebleken, dat niet alleen het lessenaardak aan I het euvel van waterdoorlating leed, 1 doch ook de twee platte daken boven hoof denkamertje ingang «n boven leermiddelenkamertje. De construc tie van deze twee daken ls gelijk aan die van het lessenaardak. Aangezien het herstel van laatstge noemde daken niet begrepen was in de aanvrage en de daarmede verband houdende uitspraak van Gedeputeer de Staten, behoorde hiervoor een aanvullende aanvrage te worden ge daan t.a.v. de toepassing van artikel 72 van de Lageronderwfjswet 1920. Het schoolbestuur heeft bij brief van 29 augustus jl. deze aanvullende aan vrage Ingediend. Het herstel van de daken heeft in het afgelopen jaar niet kunnen wach ten op de uitspraak van het provin ciale college. Er was al veel water schade geweest, zodat de werkzaam heden niet langer konden worden uitgesteld en deze na overleg tussen schoolbestuur, inspecteur van het la ger onderwijs en het college zijn uit gevoerd. De kosten zijn als volgt: les senaardak f 19.714.65. 2 platte daken f9.802.02, ter afronding en an- voor zien f483.33. totaal f30.000.--. B. en W. stellen de raad tevens voor het bedrag van deze kosten be schikbaar te stellen. Bij de betaal baarstelling zal rekening worden ge houden met eventueel nog door de in specteur van het lager onderwijs te maken opmerkingen, welke indirect van invloed zouden zijn op de begro te bedragen. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 7 luiden: Aantal deelnemers: 883.162. Totaal inleg: 1.893.404,70 gulden. Totaal prijzenbedrag: 852.032 gulden Eerste prijs: 255.609,60 gulden. Zes deelnemers ontvangen leder 42.601 I gulden. I Tweede prijs: 170.406,40 gulden. 214 I deelnemers ontvangen 792 gulden- Derde prijs: 255.609.60. 2442 deelne mers ontvangen 104 gulden. Extra-prijs: 170.406,40 gulden. 6131 deelnemers ontvangen 27,80 gulden. LEIDERDORP Leiderdorp is\2000 woningen gebouicd en er is \luchtfoto geeft een goed overzichtrekte dorpskern langs de Rijn. de laatste jaren uitgegroeid tot nog een groot aantal in aanbouw, van het oostelijk gedeelte van dit Achter de bomen bevindt zich een gemeente, die er zijn mag. Er tHet inwonertal verdubbelde en dorp. Men ziet daar de vele nieuw- I rijksweg_4a zijn in de naoorlogse jaren ruim 1bedraagt nu ongeveer 11.350. Deze 'bouw achter de vroegere langge- I (Foto KLM Aerocarto N.V.) LEIDEN Op maandag 7 oktober as., aanvang 20 uur, vindt in de nieuwe Vijf Meihal aan de Boshui- zerlaan in Lelden de tafeltennis- interland plaats tussen Nederland en Frankrijk. Een en ander in het kader l van de Europese landencompetitie I 1968,69. Nederland is ingedeeld in de Tweede Divisie met Luxemburg, België, Frankrijk. Denemarken en Oostenrijk. Opstelling Nederlands team: de dames Veronique v. d. Laan, Mieke ten Broek en de heren Bert v. d. Helm, Frans Schoofs en Carel Deken. Marktberichten LEIDEN. 4 okt. Coóp. Groente en Fruitveiling: per 100 kg: Appelen 38-53. Druiven 132-176. Peren 28. Aard appelen 11-12. Andijvie 9-19 Pronk - bonen 1.15. Snijbonen 1.98-2.22 Stam- bonen 1.49-1.65, Rode kool 6. Groene kool 9-29. Witte kool 11-14. Postelein 35-67, prei 15-27, Spinazie 86-89. Spriüten A 76-85. b 75-97. Komkom mers 17-71, Tomaten A 7.80-7.90 B 7.90-8.10. C 7.30-7.40. CC 5.20-5.30. Uien Middelfijn 10-17. Witlof 1.62-2.25. per 100 stuks: Bloemkool A 52-92 B 33-48. C 32-34. Knolselderij 21-31. Sla A14-29. per 100 b06: Bleekselderil 25. Bospeen 42-47. Peterselie 8-16. Seidern 7-20.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17