L.R.B. in het goud D. G. Waasdorp halve eeuw hij Sijthoff Jongen trachtte meisje in brand te steken Leidse botst in Katwijk tegen auto en huis ^assenaarse jongelui Vernielden ruit van [Catwijks wachthuisje Werkgroep op de bres voor FB 14 RUK BEZOCHTE RECEPTIE Pannekoeken- instuif in Oegstgeest netto f 1100 Huwelijken worden in dorpshuis voltrokken Academische examens Auto werd onder toezicht bestuurd Bij luchtaanval op Oemoeahia: 75 doden Feestavond voor bejaarden MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 LEIDEN Een gezellige, feestelijke drukte concentreerde ch zaterdagmiddag in „Old Dutch'' rond het bestuur van de éidse Reddings Brigade. En dit alles ter gelegenheid van het ijftigjarig bestaan van de L.R.B. Bij de aanvang van de receptie as reeds een grote bloemen- en amtenpracht aanwezig als tastbaar wijs van felicitatie en kleurrijke OEGSTGEEST De „pannekoe- keninstuif", die zaterdag van 12 tot 7 uur plaats vond in het gemeentecen trum en georganiseerd was door de Oegstgeester padvindsters en padvin ders is een enorm succes geworden. Door de jongelui en hun ouders (in het bijzonder door de moeders, die met de eigen koekenpan uren bij het vuur stonden) is hard gewerkt. Er zijn 859 pannekoeken opgediend. De bruto opbrengst van deze actie was een bedrag, dat alle verwachtingen overtrof, n.l. ruim f 1100,—. Schoorsteenbrand in Zoetenvoude ZOETERWOUDE De Leidse brandweer werd gistermiddag ge alarmeerd voor een brand in de woning van de familie H. W. M. Sies aan de Bernhardkade. Het bleek een schoorsteenbrand te zijn, waardoor veel rook werd veroorzaakt. De brandweer had deze brand spoedig bedwongen en maakte daarna de schoorsteen schoon. 'ank voor ol hetgeen de brgade in ■eze halve eeuw heeft verrioht. Zowel van binnen als buiten d° brigade krwamen velen voorzitter L Imanink en „zijn" bestuursleden de hamd drukken. De burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, vertolkte in een korte toespraak zijn bijzondere waardering KATWIJK WASSENAAR „Dat opt hè", zei de Haagse politierech- t-, nadat de offiecier van Justitie de Igvaarding had voorgelezen. Instem, fend geknik van het tweetal voor de jchter. Eigenlijk hadden ze er ge iten moeten staan, doch één van n liet verstek gaan, hetgeen overi- |ns geen beletsel bleek te zijn voor veroordeling. Want de dagvaar- Ing klopte. Dat betekende de beken- mis. dat Rob (20), Dirk (22) en Ber- ird (21) allen woonachtig frn Wasse- lar, gezamenlijk en in vereniging ruit hadden vernield van een ichthuisje van de NZH in Katwijk, i gebeurde op 11 mei, nadat het ietal In Savoy hadden gedanst. „En jullie hadden natuurlijk wel •n biertje gedronken," veronderstel de politierechter. „Een beetje," al- de waardering van Dirk. „Er was een ruit kapot en daar hebben we scherven uit het huisje gehaald, n sloeg eentje ineens een andere uit. in." Wie die „ene" was liet de •<?hter maar in het midden, per slot an rekening was de gezamenlijk- eid tenlaste gelegd. „Maar het is vernieling en dus een ilsdrijf," stelde de officier vast. Het bier zal wel weer een rol heb- en gespeeld." „Nou. het waren maar s biertjes of zo",' schatte Dirk. De officier wilde wel verschil ma- en in de geldboeten, want Rob is mi- itair en zijn soldij is niet zo hoog. Maar vroeger kregen de militairen lelemaar niets." herinnerde de rech- er. Of hij al eens moeilijkheden heeft ehad met het gezag in dienst? „He- Emaal niet", getuigde Rob. De Officier van justitie, mr. Van Ier Bruggen, vond hier geen sprake van baldadigheid, maai' van vernie ling. „Wat hebben we aan die grap pen, die kosten u en mij en het hele Nederlandse volk geld, want dat moe ten we allemaal betalen." zo stelde de officier vast. De eis luidde tegen de militair f 40 boete en voor beide anderen ieder f 60. waarbij komt. dat elk nog f 15 schadevergoeding heeft moeten betalen. De rechter veroor deelde overeenkomstig de eis. Burgemeester van der Willi gen biedt het bestuur van de L.R.B. gelukwensen aan. (Foto LD/Holvaet) voor het werk van de brigade. D<? secretaresse van het bondsbestuur van de K.NJ3.RD.. mej. A. Claus, haalde veie herinneringen op en me moreerde de uitbreiding en activi teiten der laatste jaren, met nam« het grote aantal geslaagden voor di verse bondsexamens Namens het bondsbestuur bood zij de jubilerende brigade een prestatie-schild met in scriptie aan. De heer J. van der Berg. secretaris van het district West, verraste hot bestuur met een herinneringsme daille, waarop het zwemmend redden is uitgebeeld. De Goudse Reddingsbrigade gaf een boei ten geschenke, een nuttig redmiddel, dat de Teohn. Comm. zich juist had willen aanschaffen. Geschenken of een toezegging daar toe kwamen oa. ook van de Brigades te Rotterdam, Delft en Katwijk. Af gevaardigden van instanties, vereni gingen en personen - o.a. oud-be stuursleden de heer W. F. van der Heijden en de heer H. Rol die min cf meer contact met de Brigade hebben, maakten deze middag even eens hun opwachting. De heer Immink beantwoordde de diverse spreker» op korte, kernach tige wijze. Na afloop verenigde het bestuu."zou kunnen bewerkstelligen, rich met alle leden (met dames of Dat gesprek had plaats, de wending heren aan een diner in restaurant j evenwel niet. Het gesprek djuurde „In Den Vergulden Turk". 1 zelfs zo lang dat de jongeman geen ENSCHEDE (GPD) Een jongeman heeft dit weekeinde in Enschede getracht zijn meis je dat de verkering had ver broken, in brand te steken. Maar op het moment dat het bed van het meisje vlam vatte werd ze wakker en wist zich in veiligheid te stellen. Reeds enige tyd had de 21-jarige j.longeman uit Pieterzijl (Groningen) omgang met een uit Enschede af komstige leerling-verpleegster (19) in Apeldoorn. Kortgeleden verbrak het meisje de verkering, zeer tot ver driet van de jonge Groninger, die zich bij haar besluit niet kon neerleg gen. Toen het meisje dit weekeinde bij haar ouders In Enschede verbleef, kwam ook de Groninger opdagen. Hij had goede hoop dat een gesprek met haar en haar oudere een voor hem gunstige wending in de verhouding gelegenheid meer had om van En schedé naar Pieterzijl te reizen. De vader van het meisje vond het sneu om de jongen op de late avond in En schede op straat te zetten en bood hem gastvrij onderdak aan. 's Naohts verliet de jongen zijn bed sloop dé kamer uit naar de keuken, haalde daar een dloosje lucifers weg en zocht de slaapkamer van het meis je op. Hij stak het bed in brand. Pas toen het laken naast haar gezicht vlam vatte werd het meisje wakker. Ze liet zioh gillend uit bed vallen. Op het gegil kwamen ook deb eide ouders toelopen. Geaamenlijk wisten D G. WAASDORP LEIDERDORP De verbouwing (n uitbreiding van het gemeentehuis s wat de ruwbouw betreft in het indstadium gekomen. De nieuwbouw, bestemd voor fi- lanciën, onderwijs en personeelsza ken. voor algemene zaken en voor nterne zaken (typekamer), kan in lie maand november worden betrok ken. Ook de secretariskamer kan Jan weer in gebruik worden geno- nen. Daarna zal de uitbreiding van de Raadzaal moeten worden gereali- j LEIDEN De heer D. G. Waasdorp herdacht vandaag het feit, dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad van A. W. Sijt hoff's Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden. Na oorspronkelijk voor de admini stratie voorbestemd te zijn, vond hij na zijn aanstelling als chef van de verkoopafdeling zijn taak grotendeels ln het behartigen van de contacten. Zijn grote werkkracht en zijn be langrijke invloed op de uitgeverij leidde ertoe dat hij in 1945 tot alge meen procuratiehouder werd be noemd, hetgeen in 1954 werd gevolgd door zijn benoeming bot adjunct- directeur. Vanmorgen werd hij door de direc tie van A. W. Sijthoff en zijn directe medewerkers, in aanwezigheid van zijn echtgenote en kinderen, in klei ne kring gehuldigd. Hij werd toegesproken door de heer j G. de Flines, directeur van de N.V. en door vertegenwoordigers van de staf en het personeel. Allen lieten hun woorden vergezeld I gaan van cadeaus. De jubilaris dank te allen voor hun attenties. Vanmid dag was er in De Doelen gelegenheid de heer Waasdorp te complimenteren. LELDEN Aan de Leidse Univer siteit zijn geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer A. Volbeda (Lei den) R. L. van Es (Den Haag) en mej. J. M. Tennissen (Leiden); kand. ex. wijsbegeerte de heer S. J. Ek- kers (Den Haag)kand. ex. Slavi sche taal- en letterkunde de heer R. A. Lut (Leiden); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde dé heer G. M. ten Cate (Zoetermeer), mevr, M. E. Zuidgeest -Perquin (Breukelen) kand. ex. klassieke taal- en letteren de heer A. M. Versteeg (Goes)doet. ex. Slavische taal- en letterkunde mej. A. v. d. Zande (Leiden); kand. I ex. godgeleerdheid ir. G. C. Oos- terwegel Enschededoet. ex. godge leerdheid dé heer C. de Jong (Dal- sen); doet. ex. Ned. recht die heer H. A. Groen (Wéegen)kand. ex. Ind. Iraanse taal- en letfcerkuhde mevr. H. Rotbeweefl-Hinzlér (Den Haag). d:e huisgenoten de vlammen te doven. De jongen stond nog even toe te kij ken, er werd nog wat gepraat en daarna verliet die knaap het huis. De volgende ochtend kwam hij echter weer terug. Hij wilde graag nog eens wat praten De jongeman is toen wegens brandstichting door de politie inge sloten. Mevrouw J. C. Machwirth— Bijloo uit Rotterdam is Neder lands snelste vrouw op de schrijf machine. Tijdens het nationaal kampioenschap machineschrij- ven, dat zaterdag in het RAl-ge- bouw in Amsterdam gehouden werd, finishte zij met 455 correc te aanslagen per minuut prak tisch onbedreigd als eerste. Me vrouw J. M. J. Dekker uit Voor schoten (rechts), die twee jaar geleden met 427 aanslagen per minuut kampioene werd, eindigde nu als tweede met 437 aanslagen. Zij droeg de wisselbeker, die zij toen ontving, over aan de nieuwe kampioene. Aan de wedstrijd, ge organiseerd door het Nederlands Instituut voor Efficiency (NIVE) en de Vereniging van importeurs en fabrikanten van kantoorma chines, werd deelgenomen door 46 dames en 2 heren. LEIDEN De Leidse Jazz Society FB 14 heeft dit winter seizoen nog geen enkele activiteit ontplooid. In het bestuur van FB 14 staat een aantal leden tegenover elkaar opgesteld en een oplossing van de moeilijkheden is vooralsnog niet gevonden. FB 14 zou dan normaal gesproken ook geen lang leven meer beschoren zijn. Desondanks; zaterdagavond bleek in de hockeykantine van sportpark „Roomburg" dat er in Leiden toch nog wel degelijk belangstelling voor jazz bestaat Om een voortijdige Mood' van de Jazz Society te voorkomen had de 'werkgroep' Jazz Society Folk Beat 14' een avond georganiseerd met medewerking van o.a. het trio Kees Nix. De avond werd een onverwacht succes. De belangstelling was onver wacht groot, de stemming uitstekend en de muziek goed. Waarom die werkgroep binnen de vereniging? Wim van Hoorn, één van de mannen achter de werkgroep (met Hans Bonnet, Jan Elderhorst en Hans van Gooi) stelt: „Wij willen niet dat FB 14 aan de koppigheid van één bestuurslid ten onder gaat. We hebben deze avond met de goed- OEMOEHJIA (AP) Bij een luchtaanval van Nigeriaanse vlieg tuigen in op het Biafraanse bestuurs centrum Ooemoelahia zijn tenminste eerd. hetgeen inhoudt dat deze na 29 oktober aanstaande niet meer tan worden gebruikt tot uiterlijk 15 Jecember. De begrotingsbehandeling, op 16 a 18 december, kan in de vernieuw de raadzaal plaatsvinden. Indien in november nog een raads vergadering moet worden gehouden zal dit in zaal I van het dorpshuis jebeuren. Aangezien de raadzaal ook wordt [ebruikt voor het voltrekken van hu welijken en daarvoor geen ander Vertrek ter secretarie beschikbaar komt zullen deze in een ander ge touw moeten worden gesloten en *el volgens het Burgerlijke Wetboek Meer dan honderden mensen zijn ge wond geraakt. Onder de doden bevin den zich meer dan vijftien kinderen. in het openbaar in het huis der ge meente. Welk gebouw als huis der gemeen te zal worden aangemerkt, moet door de raad worden bepaald. B. en W. zijn van mening dat voor huwe lijksvoltrekkingen, in de periode van 30 oktober tot en met 14 december zaal I van het dorpshuis het meest geschikt moet worden geacht. B. en W. stellen de raad voor te besluiten het dorpshuis, voor deze periode, mede als huis der gemeente aan te merken. LEIDEN Voor ruim 200 bejaar den van bedrijven, bejaardenhuizen j en het Leidse Volkshuis was in het j Volkshuis een ontspanningsavond be- i legd. De avond was aangeboden door personeelverenigingen van diverse Leidse bedrijven en het Volkshuis, j The Metal Music Players zorgden o.a. voor de opening, de volksdans groep Achalay bracht Hollandse en Israëlische dansen, het Duo Veef- kind zong een aantal liedjes met gi taarbegeleiding. Han Kapaan hoboïst gaf een uitvoering van diverse klas sieke werken en Wim van Weizen bracht op de piano lichte muziek. Herman Vogelenzang trad deze avond op als conferencier. Arrestatie in Sarasota Gister avond is het in een negerwijk van Sarasota, Florida, tot ongeregeldhe den gekomen waarbij negen perso nen zijn gearresteerd. Auto's die door de wijk reden werdén beschoten en met stenen bekogéld. De ongeregeld heden begonnen zaterdagavond toen twee blanke jongens een traan gas bom in een bar wierpen. Zij zyn ont komen. keuring van het FB-bestuur georga niseerd en van dit bestuur was al leen voorzitter Eric Faber tegen. Hij is het gewoon niet eens met de plan nen die wil hebben. Dat is zijn goed recht; natuurlijk. Alleen: hij biedt geen alternatief. FB 14 heeft dit sei zoen nog niets gedaan". De strijd om de macht binnen de Jazz Society zal voorlopig nog wel niet worden uitgevochten. Wim van Hoorn: „Ons eerste en enige streven is om de vereniging niet zomaar dood te laten bloeden. Daarom organiseer den wij deze avond". En later volgt dan: „Het was voor ons ook een proberen. Want komt er publiek en hoe slaat het aan? Wij willen, en wilden eigenlijk ook al FB 14 overnemen. Maar voorzitter Faber voelt daar weinig voor en hij beroept zich op bepaalde reglementen van de vereniging. Deze avond heeft ln ieder geval aangetoond, dat het niet nodig is dat een jazz club ln Lel den verdwijnt". De avond met het trio Kees Nix (Kees Nix zelf piano. Rob de Tombe bas en Henk van der Meer drums) heeft de werkgroep een stimulans gegeven om door te gaan. „Er hoeft geen geld bij. En zolang dat het ge val is kunnen we het lang uitzingen. Ons plan is over een maand een nieuwe avond te beleggen. Op de zelfde basis. Of misschien officieel. Maar die kans is erg klein. Daar voor zijn de moeilijkheden en de te genstellingen binnen FB 14 te groot". KATWIJK AAN ZEE Een 19-jarige verpleegster uit Leiden, die onder toezicht van een 47-ja- rige Leidenaar. in een personen auto reed, is gistermiddag om streeks 17.35 uur op de hoek van de Rijnmond en de Weth. Meer burgkade in Katwijk tegen een andere personenauto gebotst. De door de verpleegster be stuurde auto kwam tegen het perceel Rijnmond 179 tot stil stand, waarvan kozijnen en drie ruiten werden vernield. De voor zijde van de door de Leidse be stuurde auto is geheel vernield; een in de andere wagen zittende 74-jarige inwoonster van Leiden liep schaafwonden en een gebro ken enkel op. Zij werd per ambu lance overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. De I auto. waarin het slachtoffer zat, t is licht beschadigd. I «Foto LD, J. v. Duijn, Katwijk a. Zee) E.H.B.O. reikt diploma's uit ZOTERWOUDE Mevrouw G. Berk-de Winter werd tijdens de in „De Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk in Zoetenvoude gehouden bijeenkomst van do E.H3.0. - af deling gehuldigd, omdat zij 12^, Jaar lid is. Zij ontving het ere-ia- signe. Dr. G. A. de Bruyne reikte met een toepasselijk woord de diploma's aan de geslaagde cursisten uit. Deze beloonden hem en de in- structrice, mevrouw Van Dam-Borst met een geschenk. Voor mevrouw De Bruyne waren er bloemen. De bijeenkomst, die een feestelijke karakter droeg, stond pnder leiding van mevrouw De Winter-Berk, die de hoop uitsprak, dat velen de nieu we cursus, die hedenavond 8 uur in „De Drie Eendjes" begint zullen be zoeken. Moelele terug Pierre Moelele, de leider van de opstandige beweging waardoor in 1963 en 1964 in Kongo naar schatting 8.600 Kongolezen en 500 blanken om het leven zijn geko men, is gisteren als vrij man in Kin- sjasa teruggekeerd, nadat president Motooetoe hem vorige maand gratie had verleend. De 39-jarige Moelele. die er mager en moe uitzag, vertelde dat hij sinds de nederlaag van de I opstandelingen in 1964 in het oer woud van de provincie Kwiloe was I gebleven.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13