Grieken doen dagen zonder het twee borreltje Raketten voor de Al Fatah AL FATAH EN DE PALESTIJNEN IV Aan de vooravond van het referendum WF ^^eidóe ^Qcjenclci HAAGSE AGENDA JONGE 23EESSEI32E2ZS11 Nederlander gearresteerd in Boedapest Beraad in Parijs weer vruchteloos MET EEN ENKEL WOORD fl PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 SEPTEMBEH ADVERTENTIE klare taal GENEVER in de handige kneepfles 011,5# per liter (Van een speciale verslaggever) ATHENE (GPD) De jun ta, die nu anderhalf jaar over de Grieken regeert, heeft al ge ruime tijd de volksstemming van kopnende zondag voorbe reid. Langs de weg van het ver buiten de stad gelegen vlieg veld Hellikon naar Athene worden bezoekers overdadig geconfronteerd met de gebeur tenis, die al wekenlang politici en kranten in haar ban heeft. Spandoeken met de leus „Hel- Aangewezen O De volksstemming: is geen zekere stap in de richting van een volwaar dige democratie. De etaat van beleg blijft gehandhaafd, het parlement ontbonden. Verkiezingen .voor de vor ming van een nieuw parlement zullen worden aangekondigd vijf weken voordat de junta het ogenblik geko men acht. het moment namelijk, waarop zij de „revolutie" als vol tooid beschouwt. De junta blijft dus na de volksstemming onbeperkt de dienst uitmaken. Het is een buitenlander, indien hij niet lange tijd in Athene verblijft, on mogelijk de mening van een flink te la<t rol roi deel van de Griekse bevolking las nat nai nai afgewisseld pellen Evenmin ta hft e[fMt van de met aanplakbiljetten waarop gemakkelijk te controleren gekleur- naast een vrolijk kiekje van de stembriefjes, van de overweldi- jnoeder en baby ook al in kapi tale letters het woordje „nai" staat afgedrukt, kunnen op het eerste gezicht de indruk van een treffende eensgezindheid wekken. „Nai" betekent in dit tand „ja". Ja tegen een door de junta geïnspireerde nieuwe grondwet. Het is de vijf miljoen kiezers, die Terplicht zijn om te stemmen (wie zonder reden verstek laat gaan. kan tot gevangenisstraf worden veroor deeld), zo eenvoudig mogelijk ge maakt. Er is een stembriefje met slechts het opschrift „nai," dat zelfs voor een analfabeet geen probleem zou kunnen opleveren, want het is gedrukt in een andere kleur dan dat op het briefje voor de tegenstem mers. Het Griekse woord voor „nee" zal veel minder bezoekers aan Athe ne onmiddellijk bekend zijn. Langs de weg van Hellikon naar het cen trum en overal in de stad, ont breekt namelijk elke leus tegen de nieuwe grondwet. Volgens Byron Stamatopoelc*. de woordvoerder van de junta, zal de volksstemming een meerderheid van tenminste 70 procent voor de nieuwe grondwet opleveren en tege lijkertijd de junta het gevoel geven, dat haar bewind nu officieel door het volk is gelegaliseerd. Generaal Zoitakis. die bij afwezigheid van Ko ning Constantijn als regent fungeert en minister van Binnenlandse Za ken Pattakos trekken het land door Afgaande op de junta-getrouwe pers j worden zij voortdurend uitbundig ontvangen als de redders van Grie kenland voor het dreigende commu nisme. gende propaganda en van de psychi sche druk waaronder de Grieken le ven na te gaan. Maar met reden kun nen de kranten nu reeds schrijven, dat een grote meerderheid zondag ten gunste van de grondwet zal stem men. Dat de grondwet de macht van de koning aanzienlijk beperkt, juicht ie dere Griek, die bereid is over veran deringen te praten, toe. Dat het par lement van 300 tot 150 leden wordt verkleind, is, vindt men, gezien de onoverzichtelijke parlementaire co medies die de afgelopen Jaren in Athene zijn opgevoerd, ook zo vreemd niet. Maar bovendien be paalt de grondwet, dat ongeveer een kwart van het aantal leden zal wor den aangewezen uit wat Papadopoe- los noemt „de besten van het volk". Verder zullen kandidaten voor het parlement de goedkeuring nodig heb ben van het constitutionele hof, dat ook de partijprogramma's zijn fiat dient te geven. Zo blijft de democra tie onder controle en zullen met na me linkse invloeden kunnen worden geweerd. Een opmerkelijke bepaling is voorts onder meer die. welke het leger nagenoeg zelfstandig maakt binnen de samenleving en verant woordelijk stelt voor binnen- en bul- Ruimteproef De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren vanaf de basis Vandenberg met behulp van een raket van het type Atlas-P een nutti ge lading ln de ruimte gebracht, die met succes ln de dampkring terug keerde. Nadere bijzonderheden wilde men niet bekend maken. DONDERDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending Filmvertoning „Jeugd op drift" 8 uur nam Gebouw Staalwijk Dahlia-avond Leid- se Tuiniert- en bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden" 8 uur nam. Rijnzichtweg 27. Volle evangelie-ge meente spr. mej. J. van Wieringen. 8 uur nam. Stadsgehooi i opleiding tot aannemer. I Geen vrije keus Zij zijn de vertegenwoordigers van wat de junta zelf noemt de „revolu tie" van 21 april 1967. De coup kwam toen ruim een maand vóór de verkiezingen, die vrij waarschijnlijk BEIROET (AFP) Het Libanese blad „Al Moharrer" schrijft dat Noord-Vietnam en communistisch- China de Palestijnse verzetsorgani satie ,,A1 Fatah" in de naaste toe- de oude George Papandreoe en z\jn l komst luchtdoelraketten zullen leve- Unie van het Centrum weer aan de ren. macht zouden hebben gebracht. Zij De raketten zullen van het type d bovendien plaats op een mo- zijr» als waarmee de Vietcong in jnt. dat het komplot van linkse of- I Vietnam op Amerikaanse toestellen ficleren (om met zoon Andreas Pa- schiet. De levering zou een eerste pandreoe aan het hoofd een Nas- I resultaat zijn van besprekingen, die serlaanse dictatuur te vestigen) nog j afgevaardigden van „Al Fatah" in ■HU tenlandse veiligheid. Over die veran- „Sterke man" Papadopoelos deringen is het moeilijker praten. De grondwet wordt, met uitzonde- PoUtie daarvoor bijzonders orders ring van een aantal artikelen, maan- vcrstrekt. Die gaan zover, dat op de dag van kracht. De stemming zal in zonnige terrasjes voor de taveernes alle rust verlopen. Minister voor ,n Griekenland zaterdag en zondag geen oezo zal worden geschonken. Twee dagen lang ls Griekenland gedeeltelijk drooggelegd. Alleen bui tenlandse gasten hebben de eer bul ten dat bevel te vallen. openbare orde Tzevelekos heeft de allerminst was vergeten Na de mislukte tegenzet van Ko ning Constantijn in november nam de leider van de putchisten, Papado poelos, de belangrijkste functies in eigen hand. Hij is premier en minis- Peking en Hanoi voeren. In de oude stad van Jeruzalem is een groep van de „Al Fabaih" opge rold. De politie kwain achter 't be staan van de groep toen twee maan den geleden een onderwijzeres uit Jeruzalem bij de Allenby-brug naar ter van Defensie en onbetwist de Jordanië werd gearresteerd, in een sterke man in de junta. Onder zijn dubbele bodem van een koffer wer- regime belandden duizenden politieke tegenstanders in de gevangenis of on der huisarrest. Dat nu afgelopen maandag de 80-jarige Papandreoe, Canellopoelos (hij was de premier die in april uit het zadel werd ge wipt) en nog 48 anderen zijn vrijge laten, is een gebaar dat niets te be tekenen heeft. Er blijven volgens de junta zelf nog tweeduizend link se politieke gevangenen op de eilan den Jaros en Leros, omdat zij „een gevaar voor de veiligheid van de staat" zijn. Het blad „Nea Politia" schreef de zer dagen: „Een historisch feit zaJ worden dat de 21ste april de nationa le revolutie van de democratie is ge weest. De revolutie voor een werke lijk nieuwe politieke, economische en sociale organisatie in het leven van het Griekse volk". Tegenover deze redenering staat het niet te looche nen feit. dat de Grieken zondag zul len moeten stemmen over een grond wet, die wel in het buitenland is ge publiceerd, maar waarvan in het land zelf geen serieuze beïnvloeding mogelijk is geweest. Tal van Grieken geven toe, dat de door Papadopoelos voorgeschreven vrije discussie via pers. radio en televisie, niets om het lijf heeft gehad. Het klinkt goed dat een vooraanstaand man als oud-mi nister Averof fel van leer is getrok ken tegen de constitutie. Er zijn bo vendien enkele scherpe krantencom mentaren geweest. Maar van vrije keuze kan toch niet eg sproken wor den. De politieke partijen zijn verboden, het parlement staat buitenspel, het junta-getrouwe deel van de pers heeft in een polemiek geen betekenis en de rest heeft zich zoveel mogelijk beperkt tot het afdrukken van voor bepaalde dagen verplicht gestelde grondwetsartikelen. En dan liefst op de laatste pagina. Toch zal worden gestemd over een grondwet, die in grijpende veranderingen zal aanbren gen in Griekenland. den explosleven aangetroffen. Een Israëlisch militair voertuig is gisteren op een weg op één kilome ter van het Suezkanaal op een mijn gereden, waardoor een Israëlische militair ernstig werd gewond. Het incident deed zich voor by het Klei ne Bittermeer. BOEDAPEST (Reuter, AP) De Nederlander die wegens het ver spreiden van pro-Tsjechoslowaakse pamfletten in de Hongaarse hoofd stad gearresteerd is, is de 22-jarige Frank Feiner. Feiner verblijft op het ogenblik in het politiebureau in Boedapest >n afwachting wat verder met hem gaat gebeuren. Hy is met een 39-jarige Duitser, een 30-jarige Brit, een 24-jarige Amerikaan en een 25-jarige Indiër door de Hongaarse autoriteiten be schuldigd van het smokkelen van pamfletten. De pamfletten die door het groepje werden uitgereikt waren gedrukt in Londen. De demonstratie van de vyf beto gers in Boedapest maakte deel uit van een actie van een internationale organisatie tegen de oorlog in de hoofdsteden van vier landen die Tsjecho-Slowakije binnenvielen. De Russische autoriteiten hebben een Amerikaans meisje en een Brit het land uitgewezen. De Hongaarse auto riteiten schynen het geval zwaarder op te nemen dan de Russen. Vol gens het Hongaarse persbureau MTI wilden de demonstranten „de anti socialistische krachten in Tsjecho- Slowakye steunen en het Hongaarse volk opstoken tegen het beleid van de regering." PARIJS /SAIGON (Reuter) Ook de 23-ste bijeenkomst van het inleidend vredesoverleg tussen Ame rika en Noord-Vietnam is gisteren in Parys vruchteloos verlopen. De partyen praten nu al ruim vier maanden met elkaar zonder een uit weg uit de impasse te kunnen vin den. maar ze willen er kennelijk toch niet mee ophouden. Op de vraag van een verslaggever of de besprekingen niet beter kon den worden uitgesteld tot er in ja nuari een nieuwe Amerikaanse re gering is. antwoordde de Amerikaan se delegatieleider Harriman gisteren: „Hanoi heeft niet te kennen gege ven dat het deze besprekingen wil afbreken. Wij van onze kant zijn ze ker niet van plan dat te doen". De woordvoerder van de Noordvietna- mese delegatie ontweek een recht streeks antwoord op diezelfde vraag. „Wij kwamen naar Parijs met se rieuze bedoelingen en vol goede wil. Al meer dan vier maanden eisen wij dat de Verenigde Staten de bombar dementen stopzetten, maar van Amerikaanse kant wordt steeds ge probeerd de kwestie te omzeilen. Als de Amerikanen volharden in die hou ding en daarmee vooruitgang ln de besprekingen verhinderen, zullen zij de volle verantwoordelijkheid moeten dragen". De Lakenhal. Opening tentoonstel ling R. J. Maingay en Benno Ran- dolfl. 8.15 uur nam. Den Burcht Jacoba-zaal)Alg. ver gadering „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. BINNENLAND Relletjes in Haarlem De Haar lemse politie heeft gisteravond enke le charges uitgevoerd op de Grote Markt, waar drie 4 vierhonderd jon gelui bijeengekomen waren. Vier jon gens van vijftien tot zeventien jaar zijn naar het bureau overgebracht verdacht van het plegen van balda digheid. Voor deze avond was een spel met een bal van twee meter hoogte aangekondigd, maar het kon geen doorgang vinden. Er was grote belangstelling op de Grote Markt. De Jongeren werden baldadig en de po litie greep hard in. Van balkon gevallen De drieja rige Eddy Wethly is gisteren toen hij zich te ver over de balustrade van zijn ouderlijke woning boog. van het acht meter hoge balkon gevallen en op het voor de woning gelegen trot toir terecht gekomen. De jongen is later op de dag in het ziekenhuis in Venlo aan de opgelopen verwondin gen overleden. Agressieve verkoopmethoden Mi nister De Block van Economische Zaken streeft ernaar dat de beslis sing Inzake een wettelyke regeling voor de bestrijding van agressieve verkoopmethoden zo spoedig mogelijk zal worden genomen. Het regerings standpunt is nog niet bepaald. De bewindsman zegt dit in ant woord op vragen van het tweede-ka merlid mevr. G. Brautigam (PvdA). Ongeluk ln mijn Tijdens werk zaamheden ln de schacht „Berenbos" van de domaniale mijn te Kerkrade is gisteren de 36-jarige bankwerker H. v. d. Heyden uit Kerkrade om het leven gekomen. Hij raakte bekneld tussen een liftkooi en de 25 m. ver dieping. Op het moment, dat hy de kooi wilde verlaten, zette de lift zich ln beweging. BUITENLAND Schrijversprotest De Poolse schrijver Andrejewskl heeft ln een open brief aan Goldstücker, de libera le president van de Tsjechische schrijversbond, uiting gegeven aan zijn instemming over de Russische invasie. Andrejewski gelooft de steun te hebben van de overgrote meerder heid van Poolse auteurs. Voedselpositie gunstiger De pes simistische voorspellingen over de voedsel-situatie in de wereld worden langzamerhand achterhaald door de ontwikkeling van de landbouw Azië, aldus de Wereldbank. In India, Pakistan en de Philippijnen zijn suc cessen geboekt met nieuwe graan soorten, die twee- tot driemaal zo veel opleveren als vroeger geplante granen. Caetano benoemd In Lissabon is gisteren het besluit genomen dat de 62-jarige oud-minister en jurist dr. Marcelo Caetano premier Salazar op volgt. Hij zou al zijn eerste bespre kingen met het kabinet hebben ge voerd. In een medisch bulletin is be kend gemaakt dat een verbetering in de toestand van de 79-jarige Salazar duidelijk aanhoudt. Algemeen wordt echter aangenomen dat de premier niet meer ln staat zal zijn tot rege ren. Premier Quebec naar Parens Da niël Johnson, de premier van Quebec die van 11 tot 16 oktober een officieel bezoek brengt aan Frankrijk, heeft gisteren op een persconferentie ge zegd. dat hy president De Gaulle van Frankrijk zal uitnodigen voor een be zoek aan Quebec, waarschijnlijk in 1969- Studentenbetoging in Rio In Rio de Janeiro hebben Braziliaanse stu denten gisteren een betoging gehou den. gericht tegen de conferentie ln deze stad van de Amerikaanse strijdkrachten. De studenten trokken door het centrum van de stad en ver nielden twee politie-aillo's. Vechtpartij In Boston In Boston V.S. zijn gisteravond negers en poli tiemannen slaags geraakt. De ne gers. die een bijeenkomst hadden be zocht van aanhangers van de „Zwar te Macht", trokken plunderend door de straten van een wijk. Vooral win kels moesten het ontgelden. Toen de politie ingreep, werd ze onthaald op een regen van flessen en stenen. Arrestaties in Argentinië Na de arrestatie van een groep verzetsstrij ders ln de provincie Tucuman en de ontdekking van een „Castro-peronis- tische" cel ln Rio Gallegos (provin cie Santa Cruz) heeft de Argentijnse politie opnieuw zes peronen gearres teerd in laatstgenoemde stad, die 2000 km ten zuiden van Buenos Aires ligt. Tijdens huiszoekingen nam de politie wapens en munitie in beslag. Maleisië wil verdrag Maleisië is bereid een nlet-aanvalsverdrag met de Philippijnen te sluiten ter norma lisering van de betrekkingen, zo heeft het Maleisische ministerie van Bui tenlandse Zaken meegedeeld. Een dergelijk verdrag zou in de lijn liggen van de verklaring van presidetn Mar cos van de Philippijnen, volgens wel ke dat land geen oorlog zal beginnen om Sabah. AMMAN „W, zo vroegen wij in het Fatah-kantoor in Cairo aan Fatah-leider Aboe Jihad. „sluiten zich bij de organisatie aan en stel len zich beschikbaar om als com mando's in Israël te infiltreren?" „Iedere Palestijn moet zich aanslui ten maar niet iedereen kan comman do worden, daarbij spelen o.a. fysie ke eigenschappen een grote rol. Dat men spreekt van een intellectuele or ganisatie heeft waarschijnlijk twee redenen. Ten eerste zijn de meeste Palestynen meer ontwikkeld dan de andere Arabieren, ten tweede omdat de revolutie wetenschappelijk is op gezet en gebaseerd Ls op de stellin gen van geweten en logisch denken. Daarom trekken wij intellectuelen aan. Door de Al Fatah hebben zU hun Palestijnse identiteit her ontdekt". Vreemdeling Het aantal niet-Palestijnen onder de commando's is gering. Er strijden enkele Libanezen mee (waarschijn lijk avonturiers) en één der luite nants van de Al Fatah is een prins uit Koeweit, sjeik Fahd al-Achmed Sabbah. een broer van de kroon prins van Koeweit. «Volgens de laat ste berichten zou sjeik Fahd afgelo pen zondag gewond geraakt zijn tij dens de Israëlische luchtaanval op Salt). Sjeik Fahd kwam in 1956 van een Britse militaire academie. Maar wat te denken van de eerste buiten landse commando die zich by de Al Fatah aansloot? Was deze man, voor zover bekend de enige buitenlander bij de Fatah, een joden- en zionis tenhater of een man die uit andere overtuiging meestreed? „Israël heeft kleine David gespeeld en de Arabi sche Palestijnen waren de grote Go liath. Maar kleine David is opge groeid en de altijd vervolgde is nu de vervolger geworden", zo schreef de in België geboren Fransman Coude- ry. De 33-jarige Coudery kwam op 3 Juni als As if a-s try der om het leven tijdens een aktie op Israëlisch ge bied. (Volgens Israëlische autoritei ten werd hy gedood tydena een trai ning met handgranaten). Roger Coudery, in 1935 ln België geboren, woonde en werkte in Parijs totdat hy als vertegenwoordiger van en kele maatschappyen naar het Nabye Oosten werd gezonden. Hy zou ge schokt zyn geweest door de tweede golf Arabische vluchtelingen na de zesdaagse oorlog van verleden jaar. „Je kunt eenvoudig niet blijven stil zitten" en zien hoe him kampen met de grond worden gelykgemaakt en hun kinderen naar vluchtelingenre servoirs worden gestuurd. Daarom is de Palestijnse jeugd gelukkig met de Al Fatah. Het is hun garantie dat zij niet him gehele leven bedelaars blijven", aldus Coudery. In maart 1968 gaf hij zyn baan in Koeweit op. waar hy f3500,- per maand verdiende bij de Peugeot-ver- tegenwoordiging, om zich aan te slui ten bij dë Al Fatah. Hy werd ge accepteerd als buitengewoon lid. Op eigen aandringen ging hy deel uit maken van een commando-groep. Een maand later, alous de Al Fatah, maakten drie kogels tijdens een ge vecht met de Israëliërs een einde aan zijn leven. Volgens Arabisch ge bruik wordt hy nu evenals andere gesneuvelden geëerd als een marte laar. Om de dinars De Israëlische autoriteiten geloven niet in 't „patriottisme" en de „in tellectualiteit" van de Al Fatah. Een woordvoerder van de Israëlische militaire inlichtingendienst zei: .slechts een klein deel heeft zich vrijwillig aangesloten. Anderen slo ten zich aan omdat zy zich aange trokken voelden door de vijftien tot twintig dinar (150 tot 200 gulden) die zy per maand uitbetaald krygen. zij zich by de Al Fatah zouden aan sluiten. Ook dwingen Syrische solda ten mensen zich by de Al Fatah aan te sluiten". In hun boek „The Sandstorm" schrijven David Kimche en Dan Bawley dat de Palestynse studenten die de Al Fatah creëerden zich af- zydlg houden van geweld. Zij waren niet het type van de terroristen, al dus de auteurs van dit een maand geleden versohenen boek. De Al Fa tah moest daarom op andere mensen terugvallen, huurde smokkelaars, ro vers en moordenaars, de zelfkant van de vluchtelingenkampen, om tegen contante betaling terreur uit te oefe nen in Israël. Het verschil tussen het ideologische leiderschap van de Al Fatah en degenen die de ideolo gie in praktijk brengen, vormt de achilleshiel van de beweging. Daar door aldus de schryvers die beiden Israëliër zyn, is de Fatah een be weging geworden van rauwe haJs- afsnyders in plaats van de hoogste expressie van een nationale bevry- dingsbeweging, een Palestynse Viet- komg of FLN. Het resultaat is een gebrek aan vertrouwen tussen de ter roristen en de leiding en leidt ertoe dat gevangen genomen terroristen alles vertellen wat de Israëliërs wil (Van donderdag ?fi september t/m woensdag 2 October) DONDERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedie „Ziehier een vrij man". Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret Pepiin oJ.v. Paul van Vliet „Dag en nacht". ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.16 uur Haagse Comedie „Trommels en Trompetten". ZONDAG Kon. Schouwburg 14.00 Haagse Co medie „Ziehier een vrij man". Circustheater 14.30 uur Scaplno Bal let m.m.v. Het Frysk Orkest. MAANDAG Kon. Schouwburg: 20 15 uur To neelgroep Centrum „Slachtveld". Paviljoentheater 20.15 uur Nieuwe Komedie „Lekker blijven liggen maf fen". Kurzaal 20.15 uur Ravl Shankar, 6l tar. DINSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Ned. Dans Theater m.m.v. het Ned. Ballet Orkest - WOENSDAG Kon. Schouwburg 20 16 uur Ned Dans Theater m.m.v. het Ned. Ballet Orkest. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Het zoete lichaam van Debo rah" (11 dolce corpo dl Deborah) 18 Jr. Asta: „Star!" 14 Jr. Bijou: „Met de pil meer mans" (Pru dence and the PUI) 14 Jr. Camera: „De reis om de wereld in 80 dagen" a.l. Cineac: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30,zon.v.a, 11.30 uur: „De laatste paradijzen" a.l. 5.30. 7.30, 9.30 uur: „Vreemd lief desspel" 18 Jr. Cltv: „De slag bij Anzlo" 14 Jr. Corso: „De laatste trein uit Katanga" (The mercenaries) 18 Jr. Du Midi: .De non". (La rellgieuse). 18 Jr. Zat., wo. 2 uur: „Merlin de tovenaar", a.l. Zon. 12 u.: .Das Drei- maderlhaus" a.l. Euro Cinema: „The sound of music 1 Zat. zon wo. 1.30 uur: „Bambl" a.l. Zat. 24.02 uur: „Afspraak in eind september" 18 Jr. Flora. „Top fotomodel" (Her private heil) 18 Jr. Vrij., zat. 24 uur: „De laatste aanval" 18 Jr. Hollywood: „De afpersers" 18 Jr. Zat. 24 uur: „De rode lampjes" 18 jr. Kriterion: ,Jk ben nieuwsgierig-geel", 18 Jr. Vrij., zat. 23.30 uur: „Dag boek van een kamermeisje". 18 Jr. Metropole: „Sissi" a.l. Odeon: „Dokter ZJivago" 14 Jr. Olympla: „O.S.S. 117 - Hartentroef in Tokio" (A Tout coeur a Tokyo pour O.S.S. 117) 14 Jr. Passage: „De groene baretten (The green berets) 14 Jr. Rex- „Ik een markies". 18 Jr. Zon. 11.30 uur: Elsa. dochter der natuur a 1 Roxy: 2 30 (beh. zon.): „Badsensa- tiès18 Jr 's Avonds: .De Cobra 18 Jr Zon. 12 uur: „Stormloop der Tartaren" 14 Jr. Zon. 2.30 uur: „Sla venschip" 14 Jr. Seinpost„Gentleman zwendelaar (Gambit) 14 jr. Studio de Luxe: „Angellque en de Sultan" 18 Jr. m Studio 2000: ,De getemde feeks (The taming of the shrew) 14 Jr. Zat., wo. 2 uur: „Jongens ranch" a.l. Thalla: „Geheim agent in Malakka' (The Secret of Blood Island) 14 Jr. Vrij. zat. 24 uur: „De volgelingen van Dracula" 18 Jr. Zon. 1 uur: „Ab bot en Costello zwaaien af" a.l. Wo. 2 okt.: „Zeg het met kogels" 18 Jr - Jen weten. Daarom is het noodzake- ÜL. Er zyn gevallen bekend dat gevan- 1 lyk voor de leiders schuilnamen te Uitkijk: Happv end genen uit Syrische gevangenissen j gaan gebruiken zoals Aboe Jihad. zo I ^t-End^De bionde van Peking^l8 (.pSlo/UdA ipJOjW) I buitere van het woud" a.l. werden vrygelaten op voorwaarde dat soliryven zy. Levendaal 101 Stichting Leyton 7* nersocieteitSpr. dhr. C.Klarenbe over stedebouwkundige planning 7j uur nam. ZATERDAG Hockey-kantine Roomburg Jazz-avot F. B. 14, trio Kees Nlx 9 uur nam Old Dutch. Receptie 50-Jarig besUt Leldse Reddings Brigade 4-6 uur nan ZONDAG Hooigracht 84. Hum. Verbond Be«t nlngsbïjeenkomst. Spr. dr. J. Cohi 10.15 uur nam. Rijnlandslyceum (M.H. Tromply 1). Gemeente voor oorspronkelijk chri> tenüom afd. Oegstgeest. Spr. evang. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6. Kerk van Jezu6 Chrti tus van de heiligen der laatste dage; Zondagsschool 10.15 uur voorm. avonc maal. 11.30 uur voorm. Gerecht 10: Eredienst Sofle-bwr, ging Spr. mevr. H. F. Calkoen-vi Thlenen over „Het geloof als realltt ln ons leven". 11 uur voorm. Levendaal 101 Stichting Leytho Ouderensooleteit 7.30 uur nam. MAANDAG Vredeskerk (ontvangstcentrum) R» ceptle 40-Jarlg bestaan „Kunst en (k noegen" 9-9.30 uur nam. Schouwburg Ned. Comedie Opv ..Philadelphia here I come" 8 uur si middag. Steenschuur 6 Splrltiach Genootschi) Bloemenseance. spr. mevr. I. Smll Stuit 8 uur nam Academiegebouw Forum Chr. dentenraad over Uppsala 8 uur nan DINSDAG Schouwburg Ned. Comedie met ,.Ph ladelphla, here I come"8uurnam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) Vrou wenorganlsatle V.V.D. Spr. mr. J. C. I Stal over „Het ontstaan en de werkwl) ze van de ontwikkel lngs-hulpcommli 6ies". 10.30 uur voorm. Diamantplein 27 Bahal-gespreksavon 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zll tlng Bouwfonds Ned. Gemeenten uur nam. Ch de Bourbonhof Elektronlcaclvi De Detector 7.30-9.30 uur nam. Rest v. d. Heijden P. P. Radicale» Spr. dhr. K. L. M. van Eerd over miljoenen-nota. 8 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Met Jouw tanden ln ml) nek". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu Zondag 2.15, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Bandolero", 14 Jr. Da 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.811 7 en 9.16 uur. Rex: Mini-poker". 14 Jr. Dag. 1.» 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 e 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 i nachtvoorstelling „Lolllpop'18 Jr. Luxor: „Camelot", 14 Jt. Dag. 2 er uur. Lldo: „Wat niet weet wat niet deert a.l Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond» 2.30, 4A5. 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nleuwsglerlg-geel' 18 Jr. Vrijdag en zaterdag 11.30 m nachtvoorstelling ,Dr. Strangelove". Wassenaar Astra-theater. Van don derdag t.e.m. woensdag (7.30) Dr. ZJ! wago. Zondagmiddag (2.30 uur) St& Laurel en Olivier Hardy ln „Stad o stelten". TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11) Expositie Eykelenboom (t.em. 30 oi tober). Galerie Van der Vliet. Bxpoeltle Ru< Polder (t.em. 26 sept.). Trappenhuis Academie Schllderyer tentoonstelling Henk van der Vet. (t.« m. 26 september) Rijksmuseum voor de geechlederi der Natuurwetenschappen Boerhaav# tentoonstelling l.vjn. 8de eeuwfeest va zlln geboorte Werkd. 10 uur voorm. uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t/t 1 december). Molen „De Valk" Molenmuseum da geiyks (behalve 'e maandags) 10 uu voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-8 uui nam De Lakenhal: Dag. 10—6 uur; «and 1—5 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Re penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10—6 U4 'eeoo dage 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de geechledenli der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur, zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkimdn Tentoonstelling „Vlva Mexico" Werk dagen IC uur voorm.—5 uur nami zon- en feestdagen 1—6 uur nam. (t/m 1 december). Ned .-Legermuseum: Geopend maandg tot en met vrijdag 0 uur voorm. 5 t nam zon.- en feestdagen 1-5 uur nas AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevallenl apotheek Van Driesum. Mare 110, tel 20406. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele weel geopend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 nar a S a s 3 a B de Amsterdam regen 16 12 1 De Bilt regen 16 12 0.5 Deelen regen 15 11 02 Eelde regen 15 8 0.1 Eindhoven zwaar bew. 16 12 0 Den Helder regen 16 12 0 Twente regen 15 3 0.2 Vlissingen regen 16 13 3 Ypenburg regen 17 12 1 Zuid-Limburg zwaar bew. 16 11 0 Aberdeen zwaar bew. 13 10 4 Athene onbewolkt 28 12 0 Barcelona half bew. 22 18 0 Belgrado Berlijn onbewolkt 17 8 2 mist 16 6 0 Bordeaux licht bew. 23 12 0 Brussel regen 17 12 0.5 Frankfort zwaar bew. 16 9 0 Genève zwaar bew. 17 6 0 Grenoble zwaar bew. 18 7 0 Helsinki geh. bew. 7 3 0 Innsbruck mist 14 1 0 Kopenhagen licht bew. 13 2 0.3 Lissabon onbewolkt 32 17 0 Locarno half bew. 22 6 0 Londen regen 15 12 7 Luxemburg mist 14 9 0.1 Madrid onbewolkt 29 11 0 Malaga onbewolkt 28 18 0 Vfallorca licht bew. 25 16 0 Mlinchen mist 15 5 0 Mee licht bew. 23 15 0 Dslo zwaar bew. 10 -2 0 Parijs regen 17 12 2 Rome onbewolkt 26 10 0 Stockholm licht bew. 8 2 0 Wenen zwaar bew. 15 8 0 Zllrich mist 17 6 0.1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2