LEIDEN VLAGT PRIMS GEBOREN V ormingswerk en wetenschap Modehuis I)e Faam showt wintermode Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! PONTIAC Roti vcav "Uw dcU to*9**?"*.J mm VEEBEOORDELING DOOR JONGEREN Leidenaar in Rome tot drie jaar veroordeeld FB-14 v- nieuwe hoofd- elektro- monteurs N R de. KW.,™** dat Stak** Ut Uv< HAM aai CU MiUUitnd^- büft-zsMBS '-1 L<zigCe*t, ZS ipt. iqéiï. BÜ Forumavond over Uppsala IN LEIDSE STADSGEHOORZAAL Openbare les dr. H. H. Frese Academische examens Dagtocht voor bejaarden Handel in verdovende middelen HOOGOVENS IJMUIDEN WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN Onmiddellijk na dat het nieuws over de ge boorte van Prins Willem- Alexanders broertje bekend werd gingen in Leiden de vlaggen uit. Niet alleen in de Breestraat en langs het Ra penburg, maar ook in vele buitenwijken was het van daag één vlaggenzee. Sommi ge Leidenaars gaven aan hun vreugde over de prinselijke gezinsuitbreiding uiting door oranje te dragen. Bijzondere festiviteiten zijn er overigens niet op touw gezet. Op de Leidse scholen werd het ge* boortebericht met gejuich ontvangen, temeer omdat het morgen voor de schooljeugd een vrije dag zal zijn. De Vereniging „Koninginnedag" en de Leidse Oranjevereni ging stuurden ter gelegen heid van de blijde gebeurte nis gelukstelegrammen naar zowel de ouders als de groot ouders van de nieuwe Oran jetelg. Bij de ingang van het Leidse Stadhuis was een door de burgemeester onder tekend bulletin op de muur geplakt, waarin de prinselij ke geboorte bekend werd ge maakt. De foto's tonen het gemeentelijk bulletin en het vlaggende Stadhuis. (Foto L.D./Holvast' OP VEBO-DAG HAZERSWOUDE/LEIDEN Op het bedrijf van de familie Van Dorp in Hazerswoude werd gisteren een veebeoordelingswedstrtjd van de Ve- bo gehouden in samenwerking met het Hollands Agrarisch Jongerencon tact. Meer dan twaalf scholen, lagere en middelbare landbouwscholen uit Noord- en Zuid-Holland, moesten hun kennis van het vee tegenover elkaar duidelijk maken. Samen met het jongerencontact deden meer dan 100 jongelui mee. Er waren zoals ook op de Leidse Vebotentoonstelling van vorige week twee veeslagen, n.l. zwartblaar en zwartbont. De keu ring bestond uit twee delen, 's mor gens een algemeen oordeel en 's middags mochten de besten uit de eerste ronde hun keuze nader ten toonstellen. De prijzen werden uitge reikt door ir. P. P. J. Buck, voorzit ter van de Vebo. Juryleden bij de blaarkoppen waren de heren H. Los en J. W. Ruitenburg en bij de zwart bonten de heren ir. P. W. G. M. Vos uit Gouda en D. Stuij. Uitslagen Uitslag groepsprijzen: Bij de zwartbonten ging de 1ste prijs naar de middelbare landbouw school in Hoofddorp met 136 punten, de 2de prijs naar de middelbare landbouwschool in Schagen met 122 pnt., de 3de prijs naar de middelba re landbouwschool in Hoorn met 120 punten. Bij de keuringen voor de la gere landbouwscholen ging bij de zwartbonten de 1ste prijs naar Zoe ter meer met 125 punten, de 2de prys naar Alphen a/d Rijn met 114 punten en de 3de prijs naar Delft met 113 punten. Bij keuringen voor middelbare landbouwscholen bij de blaarkoppen ging de 1ste prijs naar Voorhout met 149 punten. Bij die voor de lagere landbouwscholen by de blaarkoppen ging de 1ste prijs naar Zoetermeer met 131 punten, de 2de prijs naar Alphen a/d Rijn met 120 punten en de 3de prijs naar Zoe termeer met 114 punten. De uitslag by de jongerenorgani saties was: bij de blaarkoppen: 1. W. Eikclenboom uit Rynsaterwoude, 2. J. v. d. Stoel uit Zoeterwoude. 3. Ton Stokman uit Hazerswoude. Bij de zwartbonten: 1. J. Kortle ven uit Noordeloos. 2. J. de Groot uit Noordeloos. 3. L. Roest uit Meer kerk. Individuele keuringen van de mid delbare landbouwscholen, zwartbon ten: 1. Reyne uit Schagen 112 pnt., 2. C. Soede uit Hoofddorp, 3. P. Ap peldoorn uit Schagen en 4. Blade ren uit Hoofddorp. Blaarkoppen: 1. Mark van Diemen uit Voorhout, 2. Nic. Kaptein uit Voorhout. Individuele keuringen van de lage re landbouwscholen, zwartbonten: 1. Van Winden uit Delft. 2. A. Treur uit Alphen a/d Rijn, 3. A. van Zoest uit Zoeterwoude, 4. Timmer uit Alphen a/d Rijn, 5. Nic. Captein uit Zoeter woude. Blaarkoppen: 1. J. Kempe naar. uit Alphen a/d Rijn, 2. Nic. Captein uit Zoeterwoude en 3. Rob Uljee uit Zoeterwoude. Het geheel stond onder leiding van de heer C. van Vucht uit Alphen a/d Ryn. ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Burgerlijke Stand Leiden van GEBOREN A. I LEIDEN In het Groot Audito rium van de Leidse Universiteit heeft gisteren dr. H. H. Frese met een openbare les over „Vormingswerk en wetenschap" het ambt van lector in de theorie en prakttfk van het vor mingswerk aanvaard. Het vormingswerk, aldus dr. Fre- maakt in toenemende mate ge- plaatsvindt in het individu, in ge meenschap met anderen, in het ka der van een gegeven cultuur. De we tenschap van het vormingswerk be studeert dit proces in relatie tot vraagstukken van geleide verande ring. Vormingswerk is echter meer dan een stelsel van objectieve doelen, die via zakelijke inhouden en functione le methoden gerealiseerd worden. Het is een menselijke activiteit, die de vrijmaking van creatieve krach ten wil bevorderen ten behoeve van i cultuur. Het richt zich tot het ken- bruik van wetenschappeluke onder-het kunnen en het wlllen van enalrmivan an inoirhton Aanwn7.1TlCrpn mensen. Ook de wetenschappelyke LEIDEN Op maandag 30 sep- j tember. zal onder auspiciën van de a Christen-Studenten Raad een forum avond worden gehouden over de re- sulfaten van de vierde Assemblee van j de Wereldraad van Kerken in Uppsa- j la. De bijeenkomst heeft plaats in het Academiegebouw. Onder voorzitterschap van prof. dr. j H. Berkhof zullen prof. dr. J. Verkuyl (Amsterdam), prof. dr. G. J. Hoen- I derdaal, prof. mr. dr. C. A. van Peur- j sen ibeiden uit Leiden), mevrouw dr. i E. FlessemanVan Leer (Amstel veen) en drs. A. W. M. Keune (Til- j burg) hun visie geven over hetgeen in Uppsala besproken is. Pieter, z v. J. Ravensberg M Spijker;' Ilse. d. v. S. P. Schmeisser en M J M van Brecht; Jacomfjn Grieteke 'd. v. B. D. Oosterman en J. C. Gaarkeuken; Mirjam Elisabeth, d. v. M. Eradus en C. A. Ca6telein; Adrianus Simon Johannes, z. v. T. J. van Noort en M. T. Nederend; Judith, d v. A Vinke en A. S. Dijkstra; An dreas Karei, z. v. F. T. Dijkema en H J Wouters; Marjan, d. v. G. Mar- chand en A. Gravekamp; Lieve, d. v. J M. Backx en M. R. Vyncke. GETROUWD zoekingen en inzichten. Aanwijzingen voor deze ontwikkeling vindt men in het zoeken naar objectieve vormings behoeften, in de systematische ver kenning van het publiek, waartoe men zich richt, in de wetenschappe lijke fundering van de inhouden van het werk en in de toepassing van theoretische inzichten bij de ontwik keling van nieuwe werkmethoden. Vormingswerk wordt in verband ge bracht met het vormingsproces, dat kennis over het vormingswerk is on derworpen aan de yraag, wat wy met deze kennis kunnen doen en wat wij ermee willen doen. Daarom zijn de theorie en de praktijk van het vormingswerk nauw met elkaar ver bonden. Dr. Frese wees erop. dat niet al leen voor onderwijs en studie van het vormingswerk deze vragen van belang zijn. Zij zijn evenzeer bepa lend1 voor de plaats, die het werk aan universiteit en hogeschool gaat innemen. De werkwijzen en ervarin gen van het vormingswerk kunnen bijdragen tot de vernieuwing van het wetenschappelijk onderwijs. Daar naast ontwikkelt zich, onder leiding, het studentenvormingswerk, dat moest bijdragen tot de algemene vor ming van de studenten. In beide j speelt de wisselwerking met ontwik kelingen in de maatschappij een be-1 langrijke rol. Daarom zouden het) universitaire vormingswerk en het vormingswerk in de samenleving daarbuiten met elkaar moeten sa menwerken, hetgeen een nieuw plei dooi betekent voor de „university extension". LEIDEN De mode-defilés zijn in volle gang en het is nu wel duidelijk geworden, dat deze winter de eenvoudige, soms saaie lijn het modebeeld beheerst. Een typisch vrouwe lijke wintermode met flauw getailleerde kleding, die tot precies of even boven de knie reikt. Het Leidse modehuis De Faam (Hoogstraat), dat gister avond in de Stadsgehoorzaal in indruk gaf van zijn najaars- en wintercollectie, maakte hierop geen uitzondering. Wèl uitzonderlijk was de verfris sende manier, waarop dit modefeest werd gepresenteerd. Alleen al dc be titeling „Madame Coquet et Monsieur Cavalier" bracht een vleugje Parijs ln de zaal en dat werd nog bena drukt. door de op de achtergrond steeds wisselend geprojecteerde beel den van de Lichtstad en de entree van een „echte" strompelende clo chard, Inclusief wijnfles en stok brood. Niet alleen werd damesconfectie getoond. Twee heren lieten namelijk een deel van de voorradige modellen van de herenafdeling zien. Uit de boutique De Carrousel werd speciaal voor de jeugd sportieve kle ding getoond. Vooral de mannequin Cécile deed dat op zeer gewaardeer de clowneske manier. Drie meis jes vertegenwoordigden de kinderaf deling en showden hun manteltjes, jacks, jurken, triutjes of zoals de kleinste, een vistram over gooier- Als leidende kleur voor dit seizoen moe.t volgens Parijs zwart er als su per-sexy uitspringen. Zóver zagen we het gisteravond gelukkig niet ko men! A. Verhaar en M. Brands. OVERLEDEN A van Rosse, 84 Jr., man; A. Els- geest, 69 Jr.. man; E. S. C. van der Zeeuw, 53 Jr., echtg. v. L. P. Janson; A. P. Hulbrechtse. 28 dagen, dochter: H. A. van der Star, 44 Jr.. vr.; J. de Bolster, 90 Jr wed. v. J. Crama; J. J. Heljmans, 9 dagen, zn.; W. Schrofer. j 70 jr.. man; L. Vergeer. 67 J G. M. van der Spek, 55 C. Brouwer. 74 Jr.. wed. v. ring; A. de Wit, 68 Jr., e.v. K. W. M. Westdyk, 13 dagt E. Bos. 79 Jr., wed. v. C. F. burg; A. Barnhoorn. 80 Jr.. e. v. J. Varkevlsser; J. Harkes, 90 Jr. man; K. E. C. Buljn, 56 Jr., man '7 r.. 5 jr.. w. I man; LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. geologie de heer Th. N. Brou wer (Leiden)doet. ex. Westerse j Sociologie mevr. A. B. Ben ti nek-Wil- - - a. oimons; I /xr. —t v v I de-avond kwam met het verschijnen ;en, dochter; j link (Nieuw-Vennep). de heer J. K. van Ocken- i M. Gevers (Leiden), mej. A. K. v. d. Zee (Delft), de heer F. P. Janzen (Kaagdorp). Bekke- Slmons; i De accessoires vormen een hoofd stuk apart. Lakceintuurs op mantels, zowel als op japonnen, metalen knoopjes in goud of zilverkleur en strasz-broches of siergespen, die veel worden gedragen op cocktailkleding. Sieraden zijn onmisbaar in dit mo debeeld, al behoeven ze heus niet altijd kostbaar te zijn. Lange kettin gen zijn zeer geliefd. Een grote gesp, die als versiering diende voor een ja pon in maat 48 vonden we voor deze maat te grof. Voor volslanke figuren is soberheid nu eenmaal geboden. De meest gebruikte materialen wa ren zuiver wollen stoffen rustige wol len tweeds voor complets of mantel- oostuums, camel, jersey's uni of be- drukkt, trevira, diolen. en voor de avond wollen crepe, wollen georgette en fluweel. Eervolle vermelding verdient een roestbruin ensemble van tweed drie-kwart jasje met zjjslui- tring, een bontcolletje en manchetten van bont. Heel apart!. De show werd enkele malen onder broken door de zangeres Linda Ros, die oa. een Frans chanson ten geho re bracht. Frans Knijnenburg luis terde dit modefeest op met passende hammondorgelmuziak. Het eind van deze gevarieerde mo- van de bruidsstoet. Twee exclusieve bruidstoiletten, één lang en één kort, ADVERTENTIE SWISS MADE het meest verkochte merkhorloge in nederland 1 Ppntiac-Hydraulica 100% ooodens en waterproof een zeer sterk horloge va f 102 2 Pontiac-Gulfstream met de kast uit één stuk double va 1142 staal va 1145 goud 347 DR. H. H. LEIDEN Er van uitgaande, dat tien jaar bejaardensocieteit dient te worden gevierd, heeft de bejaarden sociëteit „Pniël" aan alle bezoekers (sters) een dagtocht aangeboden, waarvan allen bijzonder hebben ge noten. Ook de zieken werden deze dag niet vergeten: voor hen was er een vriendelijke attentie. ROME/LEIDEN Twee jonge Nederlanders, onder wie een Leide- naar, en een Italiaans fotomodel zijn vandaag door een Romeinse j rechtbank veroordeeld wegens het in bezit hebben van verdovende middelen. De Leidenaar werd tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, de andere Nederlander tot vier jaar. De Nederlanders waren in april gearresteerd door de Italiaanse politie, die hen ervan beschuldigde tien kilogram hasjsiesj en ander halve kilogram opium in bezit te hebben. Het fotomodel werd ervan beschuldigd de Nederlanders bij de verkoop van de verdovende middelen te hebben geholpen. Zij werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Grote belangstelling voor Franse taal DEN HAAG/LEIDEN Bij de Haagse afdeling van „Institut Fran cais des Pays-Bas" waaronder ook Lelden ressorteert hebben zich op dit ogenblik 2500 leerlingen voor Franse cursussen laten in schrijven. De inschrijvingen gaan nog steeds voort en men verwacht binnenkort 3500 leerlingen te kunnen noteren. In totaal is het mogelijk 4000 cursisten op te vangen. De cur sussen geven onderricht in de Fran se taal- en letterkunde, beschavings geschiedenis etc. Ter completering van het onderwijs zullen er voor de leerlingen diverse culturele manifes taties worden gegeven in een typisch Franse sfeer. LEIDEN De werkgroep FB 14 belegt zaterdagavond a.s. een jazz avond in de Roomburg-kantine met medewerking van het trio-Kees Nix De werkgroep heeft dit besluit ge nomen om te voorkomen, dat het jazz-leven in Leiden verzandt; zij wil nieuw leven blazen in de vroe^ ger zo bekende activiteiten van Jazzclub FB 14 en in de toekomst een actief jazz-leven in Leiden ga randeren, waarbij ook aan de niet zo avant-gardistische jazz-muziek aandacht wordt besteed. Uit deze avond zal moeten blijken of een bredere opzet en een beter en origineler artistiek beleid weer klank vindt bij het Leidse jazz-pu- bldek. Onder een bredere opzet verstaan de organisatoren tevens een minder krampachtige houding ten aanzien van het gedeelte na het concert. Men wil dit het karakter geven van een ongedwongen samenzijn. LEIDEN In het Leidse Stadhuis is in het openbaar aanbesteed het maken van rioleringen in het toe komstige veemarktterrein aan de Willem de Zwygerlaan. De N.V. H. Compeer in Voorschoten schreef in voor het laagste bedrag ad f 282.200. de N.V. Kennermer Wegen- en Wa terbouwmaatschappij in Velsen voor het hoogste bedrag ad f 420.000. Het Leidse modehuis ,J)e Faam" toonde gisteravond in de goed gevulde Stadsgehoorzaal niet alleen dames-, maar ook herenmode. (Foto LD/Holvast) beide versierd met maraboe (af komstig van een soort ooievaar) en twee avondjaponnen, waarvan de laatste (mouwloos) een succes wast zwaait fluweel, loshangende voorpan den met daaronder een wit midden stuk. A.C.C.-B, ADVERTENTIE Hoogovens flmuiden vraagt om zelfstandig onderhowds- en reparatiewerkzaamheden aan de elektrische apparatuur uit te voeren en storingen aan installaties van zeer uiteenlopende aard op te sporen en te verhelpen. Diploma V.E.V.- sterkstroommonteur Kennis en ervaring op het gebied van hoog- en laagspanningskabels. Leeftijd 27 tot 45 jaar. Men kan in dagdienst of in ploegendienst worden geplaatst. Het basis aanvangssalaris is 11.002,per jaar, overeenkomend met ca. f 210,bruto per week in dagdienst en ca. f 250, bruto per week in ploegendienst. Voor gehuwden, die in Leiden óf op grotere afstand van ons bedrijf wonen, komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. U 259 te richten aan Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Hoogovens IJmuiden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3