EEG OP DRIESPRONG BONN ONDERZOEKT VERBOD VAN NPD Kunt u de kleuren-tv-uitzendingen van de Olympische Spelen straks in uw huiskamer zien P Ja. Want Erres verlaagt z'n prijzen, 't Scheelt u honderden guldens! ERRES 1969 langste jaar voor gemeenschap HAAGSE AGENDA eidóe ^Qcjencla SABAH INGRIJPEN MET EEN ENKEL WOORD Afgezant van Wilson naar Salisbury DREIGENDE STAKING IN AMERIKA 'S HAVENS Leidse Autoreparatie Dienst PAGINA I LEIDSCB DAGBLAD EATERDAO 21 SEPTEMBER Uj| Opnieuw staat Zuidoost-Azië voor een geval van „konfrontasij Zag Maleisië zich enkele jaren geleden geplaatst tegenover infiltra- tie vain de kant van Indonesië, thans dreigt er een conflict met de Philip- pynen over de ..top" van noord-Bor- neo. die de naam draagt van Sa- bah. Dit gebied, ter grootte van twee maal Nederland, werd negentig jaar geleden door de sultan van Soeloe voor enkele duizenden guldens (om precies te zijn: 570 pond) aan de Engelsen „afgestaan". Was dat ver- i koop of verpachting? Volgens de I Britten en hun erfgenamen in dit ge- j bied. de Maleisiërs. ging het om het eerste, maar de afstammelingen van de sultan die op de Philippijnen wonen houden vol. dat het een pachtovereenkomst was. In het laat ste geval zouden zij dus nog aan- •oraak op Sabah kunnen maken en zou de Phi lippij nse president Mar cos, die in hun naam optreedt, juri disch misschien in zijn recht hebben gestaan, toen hij enkele dagen een wet tot inlijving van Sabah by de PhillppUnen ondertekende. Daarte genover staat, dat de 600.000 inwo ners van Sabah zes jaar geleden bij volksstemming hebben laten weten, dat zij akkoord gingen met aanslui ting bij Maleisië. Uit dien hoofde werd Sabah in 1063 officieel als staat in de republiek Maleisië opgenomen Geen wonder, dat Maleisië zich nu gehaast heeft zijn diplomatieke ver tegenwoordiging uit Manilla terug te roepen. En. al hoopt premier Toen- koe Abdoel Rachman „dat er zich geen bloedige gevechten zullen voor doen". Maleisië bereidt zich toch op het ergste voor. Sabah is al eens punt van bespreking tussen Ma leisië en de Philippü'nen geweest. Dat was in Juli in de Siamese hoofd stad Bangkok. Dit overleg liep echter od niets uit. Én het is allerminst ge ruststellend. dat er op de Philippij nen (Corregidor) opleidingskampen voor guerrillastrijders zijn, die het Maleisië in Sabah lastig moeten gaan maken. Maar waarom windt Manilla zich eigenlijk zo op over Sa bah, dat toch niet zo heel waarde vol lykt? Of gaat het Manilla, be halve om timmerhout, tabak en rub ber. om de nog onontgonnen bodem schatten? Volgens anderen zou pre sident Marcos, die volgend jaar graag voer een tweede termijn als staats hoofd gekozen wil worden, onder druk staan van de mohammedaan se bevolkingsgroep in zijn land. die hij op deze wijze tracht te paaien. Nog weer anderen zeggen, dat de ellandbevolking van Soeloe. Philippü nen, graag deel zou hebben aan de economische bloei van Sabah. Hoe dan ook. in elk geval betekent dit conflict een ernstige slag voor de „ASEAN" (Association of Southeast Asian Nations), die. als bondgenoot schap van Indonesië, Maleisië, de Philippijnen. Thailand en Singapore, een bolwerk kan vormen tegen even tuele Chinese agressie. Gekrakeel tussen de leden betekent echter een zware klap voor deze organisatie en vooral om die reden zou het dwaas heid zün als er voor Sabah geen re- dclüke oplossing kan worden gevon den. Wat te denken van de min of meer dreigende geluiden uit de Sow jet-Unie tegen West- Duitsland? Bestaat er gevaar, dat de verklaringen van het Kremlin over enkele artikelen van het Hand vest der Verenigde Naties de theo retische rechtvaardiging vormen van een militaire aanval op de Bondsrepubliek? Hoewel Moskou in staat moet worden geacht tot büzon- der onaangename verrassingen (zie Tsjecho-Slowakye) lijkt het verstan dig niet dadelyk het allerergste te duchten, ook al heeft Amerika gesteund door Engeland gemeend een waarschuwing te moeten laten horen. Wanneer de communistische staten, aldus die waarschuwing. West-Duitsland zouden overvallen, zouden de NAVO-bondgenoten zo'n aanval onmiddellük beantwoorden. De achtergrond van deze medede ling uit de Ver. Staten en Engeland ligt in een nota van 5 juli. waarin Moskou had laten weten, dat het zich. op grond van de artikelen 53 en 107 van het Handvest, gerech tigd acht een agressieve politiek van Bonn militair tegen te gaan zon der goedkeuring daartoe van de Veiligheidsraad der V.N. Om die goedkeuring gaat het eigenlyk. Ge noemde artikelen hebben namelijk betrekking op acties van de Ver. Na ties om de vrede te handhaven, ac ties die dan door de wereldorganisa tie bekrachtigd moeten worden be halve als deze acties zün gericht tegen de voormalige vüanden uit de tweede wereldoorlog. Nu maakte die juli-nota van Mos kou deel uit van de Duits-Russische discussie over afzien van geweld en eventuele aanspraken van Bonn op Oost-Duitsland en Berlün. Maar dit debat kreeg door de onverwachte in vasie in Tsj.-Slowakije een büzon- der scherp kantje. Vandaar de pitti ge reactie uit Washington en Londen. De Amerikanen hebben zelfs aange kondigd twaalfduizend man uit de fensieve overwegingen naar Europa te zullen sturen. Dit alles om elke eventuele „vergissing" van het Kremlin bü voorbaat te voorkomen en de Sowjet-Unie duidelük te ma ken, dat de formulering in een theo retische) discussie onder bepaalde omstandigheden - zoals nu na „Tsje- cho-Slowaküe" een totaal andere Indruk kan maken. Het is zeer ver standig van de regering-Johnson die sinds „Praag" büzonder rustig reageerde dat zü elk denk baar abuis en een daaruit volgende militaire blunder tevoren en met de grootste nadruk terzüde heeft willen schuiven. Het Kremlin is dus op nieuw en naar men mag aanne men ten overvloede onder de aan dacht gebracht wat de gevolgen zijn, Indien het op eigen gelegenheid de hierboven genoemde artikelen op West-Duitsland zou willen toepassen. Ten overvloede, zeiden wij. Want vol gens welingelichte politieke kringen in diverse hoofdsteden zou het Mos- (Van onze correspondent André Glavimans) BRUSSEL (GPD) De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Harmei, heeft Londen bezocht. De Nederlandse minis ter-president en mr. Luns zijn zojuist in Bonn geweest. Er wa ren nog andere onderlinge bezoeken van bewindslieden uit de zes E.E.G.-landen en ontmoetingen op internationale bijeen komsten. Steeds weer heeft men in de communiqués of in de berichtgeving kunnen lezen dat was gesproken over Engelands toetreden tot het klein-Europa van de Zes. Af en toe werd daar bij vermeld dat men het erover eens was dat die uitbreiding, ook met andere kandidaatleden zoals Denemarken en Noor wegen, tot stand moest komen. DEWEG NAAR DE EUROPESE EENHEID Het is wellicht hoopvol voor hen die in het Europa van de Zes ge loven. Van Franse züde is echter steeds een domper op eventueel opti misme gezet. Het duidelükst is eni ge dagen geleden wel De Gaulle's dienstdoende minister van Buiten landse Zaken Debré geweest tüdena een speech op een lunch van de di plomatieke pers te Parüs. Hü noem de daar onder andere de uitbreiding van de EEG. een sprong in het on bekende. Waarbü alles wat is be reikt vernield dreigt te worden. Onze opvattingen van de organisatie van de gemeenschappelüke markt", zo zei hij verder, .ós niet die van het ver drag van Rome. dat een politieke ideologie heeft welke wü verwerpen. Er moet een groot economisch ge heel komen dat moet zün gericht op een politieke onafhankelükheid van Europa. De uitbreiding draagt het ri- sico van vermindering van dat stre ven naar onafhankelükheid in zich". Regeringen Daarna heeft de minister nog eens herhaald wat van Franse züde al ontelbare malen naar voren is ge bracht: „Frankrük is niet tegen het bestuderen van het probleem van de uitbreiding. Maar dat kunnen alleen de Zes doen en met algemene stem men. En, zo heeft hü er nog büge- vcegd, dat mag niet het werk van de zogeheten technische deskundigen zün". Met andere woorden: alleen de ministers of de minister-presiden ten kunnen erover beslissen. Tegenover die Franse afwüzing staan dan de steeds weer herhaalde Engelse verklaringen dat Londen het lidmaatschap van de EEG wenst en die van andere landen, met name van de Benelux, dat het dat streven op alle mogeUjke manieren wil on dersteunen. Daarmee is de Europese gemeenschap sedert een jaar geen stap verder gekomen. En men behoeft het hoofd niet in het zand te steken. Alle aandrang van de züde van de aanhangers van Groot-Brittannië's lidmaatschap hebben eerder door hun hou ding, door de verklaringen van hun ministers met name van minister Luns en zeker ook door hetgeen de leden van de Europese Commissie zoals professor Rey, de voorzitter, en dr. Mansholt, de Nederlandse vice- voorzitter, te pas en te onpas over de Franse houding hebben gezegd langzaam maar zeker de venrijde- ring tussen de Vüf en Frankrijk mede veroorzaakt. Thans zit men bü de EEG. om het populair te zeggen: in zak en as. Er moet binnen korte termün over Euratom worden gesproken, over de landbouwpolitiek (de wankele com promissen die men zo nodig na lang doorwaakte nachten moest afsluiten beginnen zich in hun gevolgen te wreken), over de energie-politiek, over de fusie van de gemeenschap pen en wat niet al. Maar men weet dat steeds weer het punt Engeland op de agenda wordt geplaatst «met name door de Benelux), dat dit feit Frankrük grenzeloos ergert en dat Parijs steeds minder tot samenwer king bereid is. dezer dagen op het congres van de Europese Unie van christen-demo craten in Venetië heeft gesuggereerd „Om Europa met Frankrük op te bouwen moet men de moed hebben bepaalde dingen tot stand te bren gen eventueel ook zonder Frankrijk. Er zün dus één of meer initiatieven nodig die zich baseren op onze su- pra-nationale concepties en die elk van de Europese landen, met name Frankrük en Groot-Brittannië. ertoe moeten dwingen zich uit te spreken over complete voorstellen zoals een monetaire gemeenschap, het zoeken naar een Europese „geleding" van het Atlantisch Pact. een oplos sing voor het raagstuk van de Euro pese defensie". Het is een wat vage formulering van een idee dat zo langzamerhand in België, in Italië en in Duitsland begint door te breken. Enerzüds wil men absoluut zeker weten of het1 neen van Frankrük neen is en het ja van Engeland ja. Anderzüds wil men zien of het mogelük is byvoor- beeld binnen de Westeuropese Unie I en anders binnen een Europa van Engeland met de EEG-landen, maar zonder Frankryk, banden te vormen die worden vastgehouden door insti tutionele instellingen, die niet min der sterk zün dan die van de EEG. Het zou dus een soort phoenix uit de as van de EEG moeten worden Tot nu toe is alles in een stadium van overwegen, consulteren, eikaars bedoelingen peilen enz. en natuurlük ook weer ln dat van een soort chan tage van het gaullistische Frankrük. Dat heeft immers door de gebeurte nissen in Tsjecho-Slowaküe zün „historische banden" met Rusland aan betekenis zien inboeten. Ge vreesd moet worden dat 1969 het langste jaar voor de EEG gaat wor- i den. Wegen De EEG, „Brussel", staat voor een driesprong. Zij kan voortgaan zoals het afgelopen jaar en dat leidt tot niets. Aan Duitse züde wordt dat heel mooi een uitholling van de gemeen schappen genoemd. Engeland kan worden gevraagd zün verzoek tot toetreden te annuleren. Dat zal Engeland niet doen al was het maar omdat de huidige binnen landse politieke constellatie dat niet toelaat. Men kan doen wat de Italiaanse minister van Financiën Colombo, kou in werkelükheid te doen zün om de Weatduitse invloed in Oost-Euro pa te doorkruisen. Dat is Moskou's goed recht, zoals het daarnaast de nadrukkelüke plicht van het Westen is in Washington en Londen terde ge begrepen zelfs de schaduw van een misverstand bü voorbaat weg te nemen. (Van onze correspondent) BONN (GPD) Het West- duitse ministerie van Binnen landse Zaken onderzoekt op het ogenblik of het mogelijk is de neo-nazistische N.P.D. te verbièden. De minister van Binnenlandse Zaken, Benda, deelde gisteren mee, dat na afloop van het onderzoek een rapport aan het kabinet zal worden overhandigd. Daar zal dan worden besloten of een aanvraag tot het verbieden van de partij zal worden gedaan. Wanneer het ministerie van Bin nenlandse Zaken tot een voorstel tot verbod komt. is dit mogelük gewor den door een weg te bewandelen die de .jnozaiek-procedure" wordt ge noemd. Op zichzelf staande gebeur tenissen zün namelük niet voldoen- j dc om de partü te verbieden. Het materiaal in zün totaliteit geeft wel niei. een beeld waaruit kan worden besloten dat de NPD ,4e op het principe van de vrüheid gebaseerde democratische ordening bedreigt of uit de weg probeert te ruimen, dan wel dat zü de bestaande toestand in de Bondsrepubliek in gevaar brengt". Grondwet Deze voorwaarden tot een verbod staan te lezen in artikel 21 van de Westduitse grondwet. Minister van Binnenlandse Zaken Benda deelde nog mee. dat hij zijn rapport „bin nenkort" aan de bondsregering zal vocrleggen. Behalve de regering kunnen ook de bondsdag en de Bondsraad (de Westduitse eer ste kamer) een aanvraag indienen tot het verbieden van een partü. Zo lang de NPD zich doet horen wordt er al over een verbod van deze par tü gesproken. Kortgeleden hebben de Russen er zelfs mee gedreigd dat de Bondsre publiek bezet zou worden, wanneer de NPD aan de regering zou gaan deelnemen. Zü rechtvaardigden deze stap met de op het ogenblik zo bediscussieerde artikelen in het charter van de Verenigde Naties, volgens welke de overwinnaars uit de Tweede Wereldoorlog bü de over wonnenen (Duitsland en Japan) het recht hebben te interveniëren, wan neer de ontwikkeling daar een be dreiging voor de vrede betekent. De Wesftberlünse vakbeweging heeft gisteren aangekondigd dat zü de Amerikaanse. Britse en Franse commandanten zullen vragen de neo-nazistische NPD in de stad te verbieden. In mijnen verongelukt Op de 545 meter verdieping van de mün Laura in Eygelshoven is gisteren de 40-jari ge houwer J. A. Hendriks veronge lukt, toen hij bekneld raakte tussen twee kolenwagens. Op de Oranje Nassau mün 3 in Heerlen is de 45-jarige H. van der Sluis uit Heerlen bedolven onder val lend gesteente. Het slachtoffer was op slag dood. BUITENLAND Non Een 56-jarige non, die les gaf aan een Belgische katholieke school is tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens het schrijven van anonieme pornografi sche brieven. De eerwaarde moeder Concept» werd tevens veroor deeld tot 10.000 francs .schadever goeding" aan een 25-jarige onder- wyzeres, omdat ze deze ervan had beschuldigd de brieven te hebben ge schreven. De eerwaarde moeder heeft ontkend de brieven te hebben geschreven en gaat in hoger beroep. Tragisch ongeluk In Kedoeng- djati bü Semara-ng werd een toneel stuk opgevoerd dat wel op bijzonder tragische wüze is geëindigd. De schurk in het stuk, een Nederlandse soldaat van het voormalige KNIL, moest de hand vragen van de doch ter van een nationalistisch dorps hoofd. Deze moest die hand weige ren en op dat moment zou de Neder landse soldaat hem met een pistool bedreigen, waarop het dorpshoofd zou zeggen: „Je kunt mü doodschie ten maar mün dochter krüg je niet" Daarna zou het fatale schot vallen. Deze scène werd met overgave ge speeld. Het schot viel en het dorps hoofd stortte ter aarde. Hij bleek werkelük dood te zün, want in het pistool was per ongeluk een echte kegel blüven zitten. Kinderrovers gepakt De federa le recherche heeft gisteren in Chi cago twee mannen en een vrouw ge arresteerd. die een zevenjarige jon gen hadden ontvoerd. Het kind is ongedeerd naar zün ouders terugge bracht. De kidnappere hadden 125.000 dollar losgeld gevraagd. De vader van de jongen, een zakenman, was daar niet op ingegaan. Hü stel de de politie op de hoogte. Het kind was op weg naar school meegelokt. BINNENLAND Auto in snackbar Gistermiddag is een personenauto een uitbouw van aardgas van een snackbar aan het Piet Heinplein in Zoetermeer binnen gereden. Zeven scholieren die iets stonden te gebruiken hebben daarbü letsel opgelopen. Naar het zich laat aanzien heeft slechts één van hen wat ernstiger letsel. Hü is opgeno men in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De auto werd flink beschadigd, in de snackbar werd een flinke ravage aangericht. De bestuurster van de auto liep geen letsel op Kolendampvergiftiging Het be jaarde echtpaar R. Otten en K. Ot- ten-Salomons is gisteren het slacht offer geworden van kolendampver giftiging. De 75-jarige vrouw is over leden. Haar 74-jarige man is opge nomen in het ziekenhuis Bethesda in Hcogeveen. Toen gisteren de gordü- nen van hun woning in Nieuw-Balin- ge gesloten bleven, verschaften on geruste buren zich toegang tot het huis. Zü vonden beide oudjes op bed liggend. Mevr. Otten was reeds over leden, haar man gaf nog tekenen van leven. De kachel was afgesloten ter- wül de afvoerpÜP vol roet en as zat. De toestand van de man is nog steeds zeer zorgwekkend. Twee doden bij botsing Op de pro vinciale weg 43 bü de kruising Mijns- he erenlandseweg zün gisteravond twee personen omgekomen bü een botsing tussen twee personenauto's, waarvan een deze voorrangsweg was opgereden zonder voorrang te verle nen. De 52-jarige C. van der Süde uit Mijnsheerenland was op slag dood. Hei 20-jarige meisje Fr. Buys over leed op de weg naar 't ziekenhuis. 3 mensen werden ernstig en drie licht gewond. De gewonden zün naar het ziekenhuis Dükzigt in Rotterdam overgebracht. ZATERDAG Ons Bulten: Tentoonstelling Leidse Amateur bloemen-, planten- en fruit teeltclub „Mater Sprenger" en „Ons Buiten". 4uur nam. Rest. v. d. Heijden. Dhr. H. van Wei zen neemt afscheid van Woningbouw vereniging „De Eendracht" 3-5 uur nam Schouwburg: Amsterdams Volksto neel met „Rooie Sien" 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3: Pinkstergemeente. Spr. dhr. Eikerbout. 2 uur nam. Ons Bulten. Tentoonstelling groente, fruit en bloemen. 10 uur voorm. 7 uur nam Rijnlandslyceum (M. H Trompstr. 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom, afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Zondagsschool 10.15 uur voorm.. avondmaal 11.30 uur voorm. MAANDAG Den Burcht Jacobazaal)Ledenver gadering „De Natuurvriend" 8 uur nam Oegstgeest (Gemeentecentrum): V.V.D. Spr, mr. J. G. Rietkerk over „De sociale bewogenheid van de V.V.D." 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur nam Schouwburg. Eerste abonnements voorstelling. Centrum met „Slachtveld" van Boris Vian 8 uur nam Hoop op hervatting van besprekingen LONDEN (GPD) Het onver wachte bezoek van een Engelse staatssecretaris voor Gemenebest Za ken, James Bottomley aan Rhodesië wordt in de Britse hoofdstad gezien als een teken dat er weer enige hoop is voor het hervatten van de be sprekingen tussen het Smith-regiem en de Britse regering. Het bezoek van de heer Bottomley aan Salisbury was niet van tevoren aangekondigd. Het Britse ministerie heeft ontkend dat Bottomley een brief van premier Wilson voor Ian Smith bij zich heeft. Het is. aldus het ministerie, niet uit gesloten dat Bottomley Smith of an dere leden van het Rhodesische ka binet zal ontmoeten. Bottomley heeft officieel bespre kingen met de door Rhodesieërs af gezette, maar nog steeds in Salisbury verblijvende Britse hoge-commissa- ris Gibbs. Al enige weken zün er ge ruchten over mogelükheden voor het hervatten van de onderhandelingen. In Londen was men zeer verheugd dat de afgelopen week Smith in een tussentüdse verkiezing een grote overwinning boekte op de rechtse op positie van zijn partij, die van geen onderhandelingen met Engeland wil weten. DEN HAAG (GPD) Dreigende stakingen in New York en andere havens aan de Amerikaanse oostkust werpen een schaduw vooruit op de Internationale goederenmarkten. Allerwegen wordt reeds rekening gehouden met een mogelüke stagna tie in aan- en afvoer van goederen als de 60.000 leden tellende organisa tie van havenarbeiders geen overeen stemming kan bereiken over een nieuwe arbeidsovereenkomst. In de haven van New York wordt koortsachtig gewerkt om zoveel mo gelük schepen te laden en lossen voor de zaak plat komt te liggen. Op een gegeven ogenblik werd op 103 sche pen tegelük gewerkt, een recordaan tal. Op de goederenmarkten in New York zijn de prijzen van te importe ren grondstoffen al belangrijk opge lopen, hoewel bekend is dat reeds te voren belangrüke voorraden waren aangelegd. De staking kan op dertig septem ber uitbreken, want dan lopen de be staande arbeidsovereenkomsten af. De staking zou zich uitstrekken tot alle havens aan de oostkust en aan de Golf van Mexico. De havens aan de kust van de Stille Oceaan zullen, niet getroffen worden. Eén van de twistpunten bü het opstellen van de nieuwe overeenkomst is dat de ha venarbeiders speciale voorwaarden wensen voor het werken op contai nerschepen. Zü vrezen dat door het gebruik van dergelüke vaartuigen de werkgelegenheid zal afnemen. DINSDAG Diamantplein 27: Bahai-gesprtfc. avond. 8 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal! Zitting Bouwfonds Ned, Gemeent«i 7-8 uur nam. Ch. de Bourbonhof. Elektronica club „De detector" 7.30-9.30 uur nan. Lagere Techn. School (Haagwegi Filmavond V.O.L.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Mode-show „d, Faam". 8 uur nam Boshuizerlaan. Officiële openia« Sporthal 7.45 uur nam. SchouwburgEerste abonnement*. voorstelling. Centrum met „Slachtveld' van Boris Vian 8 uur nam. BIOSCOPEN Licl«>..De hel van Macao". 18 ]r Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. studio: „De bruid gaat in het zwart* 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon. dag. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nieuwsgierig geel", 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonclaj 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag «g zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellingej „Het avontuur". 18 jr. Luxor: „De Samoerai". 18 Jr. Dm 2.30. 7 en 9.15 u. Zondag 2.30 4.4? 7 en 9.15 uur. Trianon: „Raad eens wie er komi eten" 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 um Zondag. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De kanonnen van Navarone" 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5. 8 uur. Vrydag en zaterdag nachtvoor- stellingen ..This grazy sexy world", \t Jr. 11.30 uur. Wassenaar (Astra-theater). Vu donderdag tot en met maandag (8 uuri „Zo gaat dat in Texas". Zondagmlddü (2.3C uur) „Tarzan trekt naar IndlT TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwste** in Expositie Eykelenboom (t.ejn. 30 ok tober) Galerie Van der Vlist. Expositie Ruit Polder (t.e.m. 26 sept.). Trappenhuis Academie Schilderijen, tentoonstelling Henk van der Vet. (u m. 26 september). Rijksmuseum voor de geschieden) der Natuurwetenschappen Boerhaau tentoonstelling l.vjn. 8de eeuwfeest vu zün geboorte Werkd 10 uur voorm uur nam.: zondags 1-4 uur (t/i 1 december). Molen .JDe Valk' Mol enm use urn di gelijks (behalve 'e maandags) 10 au voorm.. 6 uur nam., 's zondags 1-5 at Lakenhal: Tentoonstelling „Nege Leidse fotografen" Geopend werkd. 1 uur voorm.- 5 uur nam.:zond. 1-5 uit nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden (R» penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde iSteenatraat 1): dag 10—6 U4 dage 1—5 uur nam RUksmuseum voor de ge&chledenit der natuurwetenschappenDag- 10- uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen IC uur voorm.6 uur namj zon- en feestdagen 1—5 uur na~ (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend ma&ndij tot en met vrijdag 9 uur voorm. 61 nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gev*l len: Haven Apotheek. Haven 18. UI 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- n nachtdienst van apotheek R. vu Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven- Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele wed geopend. WEEKEINDEDIEN8T DER HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna toi zondagnacht 24 uur de dokterstelefoofl 22222. ADVERTENTIE Houtlaan 12 (inrit) teL 53058 24 uurs autohulp en bergings- dienst. Slooponderdelen altüd voorra dig van courante merken. ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haag* Comedie: „Trommels en Trompetten" Diligentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De gestolen Prins". Paviljoentheater, 20.15 uur: Nieuw Komedie: „De Ruiters". Poppentheater: Frank Kooman 14.30 uur: „De dieren van Sultan Hm- san". Promenade (Scheveningen), 20 uuri Kon. 's-Gravenhaagse Politie Muziek vereniging „Onderling Kunstgenot". ZONDAG Kon. Schouwburg, 14.00 uur; Haag se Comedie: „Ziehier, een vrij man". 20.15 uur: Haagse Comedie: „Veer- tig karaat". (St. Jacobskring). Poppentheater: Frank Kooman, 14.35 ur: „Het Zonnekacheltje". Promenade (Scheveningen), 13.00 u' Jeugdfanfare en drumband „St. Ja cob". MAANDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nleu» Rotterdams Toneel: „De prüs". ADVERTENTIE Met de Olympische Spelen in zicht (driekwart van de uitzendingen komt in kleurl maakt Erres een gebaar. Prijsverlagingen, vooruitlopend op de nieuwe BTW (het nieuwe omzetbelastingsysteem, dat in Januari in werking gaat). Van vijftig gulden op een zwart-wit-tv tot honderden guldens op een kleuren-tv. Dit is een aanleiding èn een kans om uw tv-dromen dichterbij te halen. Vernieuw uw tv, stap over op kleuren-tv. 't Is nu te betalen. Dit zijn de nieuwe Erres kleuren-tv prijzen. ERRES kleuren-tv tafelmodel, palissanderhouten kast f 2.399,- ERRES kleuren-tv luxe console model met deurtjes excl. draaivoet (f 100,f 2.929,-

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2