Mannequins paraderen rond kostbare jachten H. de Vreede onderscheiden Ophalen grof vuil Doebtsek toch naar Moskou? Meerburg gaat feesten Arrestant verdacht van mensensmokkel Couture Exclusief (Leiden) toont nieuwste modellen in ivatersportcentrum aan de Braassemermeer. Concert en bus GEEF GELD Politie pokte 600 studenten op in Mexico DIERENDAG IN WARMOND RADIKALEN WILLEN MET ARP PRATEN Secretaris PvdA niet herkiesbaar Jeugdnatuurwacht in Warmond bijeen ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 "Pt 7-80 1 ban ten OUDE WETERING/LEIDEN Exclusief, gevestigd in lelden (Maarsmansteeg) en Gou- ii, gaf gisteravond een show van je nieuwe najaars- en winter collectie, samengesteld uit de laatste creaties van verschillen- vooraanstaande buitenlandse modehuizen. Aan deze show was zeker niet alledaags tintje pgeven. Zeven top-mannequins \tn een Boskoopse tiener para- koAieerden namelijk tussen kostba- te kruisers en motorjachten van je firma Arie de Boom N.V., die uiti op deze manier tegelijkertijd haar tater sportcentrum aan de Braas- temermeer in Oude Wetering in ie belangstelling bracht. Een on- jewone combinatie van zaken- doen maar zoals gisteravond best Week: mode en bote?i gaan goed tgpmen. Prachtige bloemen versierden de midjoed gevulde toonzaal en probeerden ons in een stemming te brengen bij ïoorbaat alles mooi te vinden. En dat viel helemaal niet tegen, al von den we wel. dat de naam van de ont werper af en toe duur betaald moet warden. Veel opwindends hebben de meeste 4 j couturiers clit najaar niet gebracht. Over het algemeen is de lijn sober iet af en toe een snufje mode uit noeger jaren er tussendoor; gister- ivond te herkennen in een charles tonachtige met struisveren gegar- u bj lieerde zwarte cocktailjapon. Een somber en soms saai model 'raagt om versiering en daaraan ücrdt dit seizoen heel veel aandacht besteed. Een bijpassende hoed, nap- pa knopen of biezengarnering, lak- ceintuurs, een opvallend byou, lange kettingen (misschien nog ergens in s: 1 Kii la bewaard), zijn hypermodern, niaar dan liefst wel van pairels met metaal gecombineerd. Dat zeggen ze tenminste in Parijs. Een jonge blonde, laten we zeggen leerling-mannequin, showde een al- Fn, teraardigst vuurrood pakje, bestaan- .den ie uit een jasje met broekrok, waair- J fan de oulotte meesterlijk was „ver- donkeremaand" door een los pand róór en achter. Na de terloops gedane mededeling dat enkele van de tentoongestelde '<p lachten, waarvan de modellen hier e zien waren ook in 't bezit zijn van 'rank Sinatra, de Kennedy's, Prins Jlaus en Prins Rainier, waren we in ie juiste sfeer om de vorstelijke blau- ïej we ocelot mantel (blauw wil in dit 329i jfcva] zeggen: van de beste kwaliteit) N, te bekijken. Een rug om stil van te geCI worden, zo prachtig getekend! Het aamtaJl cocktailjaponnen, dat geshowd werd, was enorm groot, ■jjjiommigen gedragen met korte nerz- Jasjes, die pellerine-echtig aandeden door de halve mouw. Opvallend wa ren in enkele mouwloze japonnen de rechthoekige armsgaten. en t 'm Zoals gewoonlijk eindigde ook deze show met een keurcollectie lange avondjaponnen. De bijbehorende hoe den waren van Gerard Brussé uit Den Haag en de zeer kostbare byou- terieën van de N.V. Aug. Pijnenburg uit Tilburg. Het was een show, die door de talrijke aanwezigen bijzon der werd gewaardeerd A.C.C.—B. Eén van de fraaie avondjapon nen, die tijdens de show van Cou ture Exclusief loerden getoond. (Foto Leidsch Dagblad) Maandag: Oude Heren gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat. Verversplein, Ha ven Havenkade, Kalvermarkt, Kijf- gracht, Minnebroersgracht, Zuidsin gel, Herengracht (beide zijden) Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstr., iWaardkerkplein Waardkerksteeg, ~J" Oranjegracht, Kaarsemakersstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Veste- straat. Groenestegen, üiterstegracht. Kerksteeg, Waardgracht, Korte en Lange Langstraat. Dinsdag: Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd) Rijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan Park „Die Leythe", Roomburgerweg Aarstraat Meerburgerkade, Meerbur- i gerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat 1 Leedestraat, Wierickestraat, IJssel- kade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Merwedestreat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarne- straat, Lekstraat. Donderdag: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoul- Wolsteeg. Gangetje, Boter markt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrug- steeg, Maarsmanssteeg, Mandema- kersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, I Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit- I steeg, Moriaansteeg Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoogland- sekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat Kaasmarkt, Hooigracht, St. Paneras- steeg, Van Driesenstraat, Middelste gracht. Vrijg: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijn straat, Kraaierstraat, Havenstraten 2e en 3e, 1, 2e en 3e Gortestraat Geregracht, Levendaal, Oranjeboom straat, Cathrijnestraat, Barbarasteeg St Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wlelmakersteeg, Veer straat, Hogewoerd Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer. ALASKA: LAND VAN ONGEREPTE NATUUR LEIDEN Onder auspiciën van K en O hield dr. W. P. J. Lignac gis teravond in de foyer vaai de Stadsge hoorzaal een causerie over Alaska en de Canadese Rockies. Hij vertelde op een boeiende en humoristische wijze over zijn bevindingen tijdens zijn reis door deze gebieden en vertoonde voortreffelijke kleurendia's ter illu stratie van zijn woorden. Aan de hand van deze dia's werden de aan wezigen via Groenland en de Noord pool meegenomen naar bovenvermel de landstreken. De dia's gaven een goed beeld van de bijkans ongerepte natuur die nog in zo ruime mate in Alaska aanwezig ls. In het eerste deel van de avond legde de heer Lignac het accent op de schoonheid van het land en de omstandigheden waaronder de bewo ners leven. Hij vertelde o.a. dat de mensen al daar gewend zijn aan lichte aardbe vingen. die dagelijks terugkeren, en dat 1 op de 92 inwoners een vliegtuig bezit, omdat dit het enige effectieve vervoermiddel is in een zo onher bergzaam en uitgestrekt gebied. Na de pauze kregen de aanwezigen vele prachtige dia's voor geschoteld over de planten- en dierenwereld in Alas ka, waarbij een kostelij keserie over nieuwsgierige beren erg in de smaak viel. In de pauze bestond er gelegen heid een kleine tentoonstelling te be zichtigen van door mevrouw Lignac bij eengegaairde volkskunstvoorwerpen Het is tegenwoordig moeilijk naar een concert te komen, maar min stens even moeilijk om weer thuis te komen. Dat bleek donderdagavond weer eens na afloop van het K. en O.- concert. Bezoeksters daarvan moes ten minstens twintig minuten wach ten, alvorens er eindelijk een bus naar Oegstgeest aan de halte Boom- markt, waar geen enkele beschut ting is, voorreed. Zou die directie van de NZH wel licht kunnen overwegen na afloop van een concert in de Stadsgehoor zaal extra-bussen in te schakelen? Wij zijn ervan overtuigd, dat daarmee aan veler dringende vraag voldaan zou worden en dit tot grote dankbaarheid eou stemmen. Concertbezoeker Ruim 150 verkeerstekens verdwenen LEIDEN Op een oor na is de eerste uitvoeringsfase van de no ta verkeerszaken Binnenstad gevild. Dit betreft het gebied tussen Nieu we Rijn- Marktroute- Rapenburg- Langebrug en Steensohuur. Alleen 't leen het traottoir langs de waterkant van de Steenschuur. Alleen het trottoir langs de waterkant van de Vismarkt moet (komende week) nog worden aangelegd. Belangrijke winst is geboekt met het „rooien" van ver- keerspalen en- borden. De verkeers- reorganisatie heeft na deze eerste van drie fasen het resultaat opge leverd van het verdwijnen van 67 bebordingspalen en circa 90 verkeers borden. Veel üyd en moeite wordt besteed aan wat intern heet „het van het trottoir afpraten van bebordingspa len". De noodzakelijke verkeersbor den wil men namelijk ten gerieve van de voetgangers aan gevels bevesti gen, wat bovendien minder ontsierend is dan aan een paal in het trottoir. Hiervoor moeten echter de eigenaars van de In aanmerking komende ge vels toestemming verlenen. VREDESWEEK LEIDEN In het kader van de vredesweek wordt dinsdagavond om half acht in de St. Anthoniuskerk (Z.W.) een interkerkelijke gebeds stonde gehouden. Ook het oecume nisch avondgebed, dat woensdag avond om 7.15 in de Pieterskerk wordt gehouden, staat in het teken van deze vredesweek. MOSKOU (AP) Naar in commu nistische kringen in Moskou verluidt zal een delegatie van de Tsjechoslo- waakse communistische partij, onder leiding van Doebtsek, begin volgende week in Moskou besprekingen met Russische leiders voeren. Van offi ciële zijde is dit niet bevestigd. Aan vankelijk was bericht, dat Doebtsek deze week naar Moskou zou zijn ge gaan, maar dit wordt uitgesteld. De te verwachten besprekingen zul len zich richten op „politieke zaken" en een voortzetting vormen van de besprekingen die na de invasie heb ben plaats gehad en waaruit de over eenkomst van Moskou voortvloeide. LEIDEN Wanneer men u, tij dens de nationale reclasseringscollec- t', die volgende week ook in Leiden wordt gehouden, de bus voor houdt en vraagt het uwe bij te dragen, zal veler reactie zijn: „Alweer een col lecte" en „We geven al zoveel". Bei de uitspraken zijn waar. Kortgeleden heeft het Nederlandse volk het zijne bijgedragen tot leniging van de nood in Biafra en in vele gevallen is het niet bij kleine bedragen gebleven. En nu staat men weer voor uw deur. Nu voor een bijdrage voor men sen, die „door hun eigen schuld" in nood zitten. Dat „in nood" hier niet overdreven is, moge blijken uit het feit, dat vele ex-gedetineerden de terugkeer in de harde maat schappij als een vervolg van hun straf ondergaan. Over het algemeen wordt in de Ne derlandse huiskamers graag gekeken naar politie- en misdaadseries en dan nog liefst naar authentieke ge vallen. We ademen verlicht op, wan neer de schuldige is gegrepen en draaien daarna de knop om. Het recht is geschied en het kwaad wordt gestraft. In het dagelijks leven kan men echter niet volstaan met de knop om te draaien. Een gedetineer de is en blijft een lid van onze maat schappij. Deze maatschappij oordeelt en streft, maar heeft dan ook de plicht de aanpassing weer mogelijk te maken, wanneer de schuld gedelgd is. Steunt u daarom deze collecte, die ik heel warm bij u aanbeveel. Burgemeester van Leiden. Van der Willigen, Kerkdiensten vervallen LEIDEN In Hervormd Leiden is fout vermeld, dat er morgenmiddag om vijf uur in de Bethlehemkerk en morgenavond om zeven uur in de Hooglandse Kerk 'n kerkdienst wordt gehouden. Beide diensten komen te vervallen. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen geveild t.o.v. not. W. S. Jongsma te Leiden: Winkel-woonhuis Nieuwe Rijn 53 voor f 45.000. Koper: T. J. Schrader q.q. Woonhuis Hogewoerd 36, uit de hand verkocht. 2 Woonhuizen West Havenstraat 10 en 12 voor f 3525. Ko per P. Moerman q.q. Woonhuis West Havenstraat 14, uit de hand verkocht. T.o.v. not. M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Thorbeckestraat 6 voor f 65.000. Koper dhr. Juffermans q.q. Woonhuis Zoeterwoudsesingel 6/6a voor f 27.800. Koper L. Zitman q.q. Woonhuis Rijn- en Schiekade 31 voor f 14.800. Koper dhr. Juffermans q.q. Woonhuis Timorstraat 40 voor f9.800. Koper B. Proper q.q. Woon huis Timorstraat 42 voor f 10.850. Ko per B. Proper q.q. T.o.v. not. J. A. Dil te Zoeterwoude: Woonhuis Zonne- gaade 23 te Zoeterwoude voor f 29.500. Koper dhr. Bijlstra q.q. Kand. D. Braam morgen predikant LEIDERDORP Een bekend In gezetene, de heer D. Braam, theolo gisch kandidaat, zal morgenavond om 6.30 uur zijn intrede doen als predikant van de Geref. Kerk van Haarlemmermeer. Ds. J. vajV'Drie zal hem in de morgendienst, welke om half elf aanvangt, bevestigen. Dirk Braam werd op 28 april 1917 te Amsterdam geboren. Hij bezocht eerst een paar jaar het Stedelijk Gymnasium te Leiden en was onge veer achtentwintig jaar werkzaam in het delicatessenbedrijf. Nadat de heer Braam in april van dit jaar door de classis Leiden met medewer king van de deputaten van de parti culiere synod? van Zuid-Holland- West op grond van art. 6 van de kerkorde (singuliere gaven) was toe gelaten tot het ambt van predikant in de Geref. Kerken, werd hy op 8 mei na praeparatoir examen door de classis Leiden beroepbaar verklaard in de Ger. Kerken. De heer Braam die stage heeft gelopn by ds. J. van Drie te Leiderdorp en bij dr. K. Dronkert te Leiden, werd op 9 sep tember U. door de classis Hoofddorp peremptoir geëxamineerd en toegela ten tot de dienst dep woords en tot de bediening van de sacramenten. MEXICO-STAD (Reuter) Bij studentendemonstraties tegen de be zetting door militairen van de uni versiteit van Mexico-Stad zijn giste ren ongeveer 600 mensen gearres teerd. De demonstraties waren don derdagavond laat begonnen en duur den gisteren de hele dag nog voort. Studenten gooiden met stenen naar de politie die met de lange wapen stok op de betogers insloeg. In de koelhuizenwijk van de Uru- guayse hoofdstad Montevideo zijn gisteravond 1500 arbeiders en stu denten slaags geraakt met de poli tie. in de universiteitswij k van deze stad stond de politie tegenover een even groot aantal studenten. De ge vechten duurden bijna een uur. Er vielen schoten. Verscheidene mensen zijn gewond en er is een aantal ar restaties verricht. De ongeregeldhe den duren hier nu al zes dagen. De arbeiders zyn in opstand gekomen nadat vorige maand verscheidene koelhuizen een groot deel van het personeel moesten ontslaan wegens faillissement. De studenten hebben zich achter hen geschaard. 40-jarig bestaan Zoeterwoiidenaar veertig jaar bij ZOETERWOUDE Hedenavond gaat de voetbalvereniging „Meerburg" in Zoeterwoude haar 40-jarig bestaan vieren in het Antonius Clubhuis in Leiden. Volgens het programma zal dit een grandioze feestavond worden. O.a. zullen vele radio- en tv-arties- ten optreden. De namen Ciska Pe ters. Ronnie Tober, Bueno de Mes- quita, André Meurs en de Kamee's zeggen reeds genoeg. Zondag 22 september zal er een sportdag worden gehouden. Het pro gramma luidt als volgt: 10.30 uur H. Mis uit dankbaarheid t.g.v. het 40- jarig jubileum van Meerburg; 12.15 u. opening door de voorzitter; 12.30- uur sportdag op het sportterrein; opening door de voorzitter; 12.30— 12 50 uur le helft pupillenwedstrijd 12.5013.05 uur damesvolleybal: 13 0513.25 uur 2e helft pupillenwed- strijd; 13.3013.45 uur heren volley bal: 13.4514,15 uur le helft A-junio ren wedstrijd; 14-1514.30 uur jeugd- gymnastiek; 14.00—14.30 uur bad minton demonstratie in de gymzaal; aan de laan de Goede Herder; 14.30 —15.00 uur 2e helft A-junioren wed strijd; 15.0015.15 uur optreden drumband de „Rijntamboers": 15.15 —16.00 uur Meerburg 1Warmunda 1; 15.45-16.15 urn- turndemonstratie 161517.00 uur 2e helft Meerburg 1 Warmunda 1. N.V. Oosthoek en Zonen WARMOND Zoals een ieder wel bekend is, is 4 oktober dierendag. Dat betekent, dat op die dag de aan dacht van de mensen speciaal voor het dier wordt gevraagd. Men ver wacht dan dat wy het dier extra In de belangstelling plaatsen. Op grond daarvan hebben de parochiële en hervormde jeugdraden in samenwer king met de jeugdnatuurwacht beslo ten om op zaterdag 5 oktober een die- renshow te organiseren in de Burcht. Deze wedstrijd is alleen openge steld voor dieren van kinderen, die kleuter- en basisscholen bezoeken. De dieren zullen in. vier categoriën ingedeeld worden t.w. honden, katten konijnen en diversen. Voor iedere categorie zullen drie prijzen beschik baar worden gesteld; daarnaast zal een hoofd- en wisselprijs worden uit gereikt aan de best verzorgde combi natie. De inzendingen zullen worden be oordeeld door een jury van drie per sonen. De jury zal de dieren uitslui tend beoordelen op verzorging en ka rakter, dus niet op fraaiheid. Alle dieren, mooi of lelijk kunnen dus meedoen. Men verwacht alle kinde ren. met hun dier op zaterdag 5 ok tober in de Burcht en wel om 10.00 uur 's morgens. Iedere deelnemer- (ster) krijgt als herinnering een die rendagkleurplaat. DEN HAAG (ANP) De Politie ke Partij Radikalen heeft zich schriftelijk bereid verklaard tot een gesprek met de Anti-Revolutionaire Partij. Het bestuur van de Radikalen meent dat het beste uitgangspunt voor het gesprek een wederzijds er kennen en respecteren van eikaars karakter zal zijn. Voorgesteld wordt van „de betekenis van de christelijke inspiratie voor het politieke beleid van de PPR" geen agendapent te maktn. De delegatie uit de PPR voor het gesprek is als volgt samengesteld: drs. J. M. Aarden, drs. K. L. M. van Eerd, dr. P. H. van Gorcum, mr. E. C. M. Jurgens, R. M. W. J. Nas en ds. H. G van der Vlist UTRECHT (ANP) Op 1 okto ber wordt de eerste c.a.o. voor een belangrijke bedrijfstak van kracht, waarin de 40-urige werkweek is vastgelegd. Ongeveer 20.000 werkne mers in de grote havens profiteren ervan. De werktijd in.de havens wordt op 1 oktober teruggebracht van 411/4 tot 40 .uur per week verdeeld over vijf dagen van acht uur. ALPHEN AAN DEN RIJN/ZOE TERWOUDE In het directiekan toor van de firma Oosthoek en Zoon in Alphen aan den Rijn heeft burge meester J. A. Dethmers van Zoeter woude aan de heer H. de Vreede in verband met diens veertigjarig ju bileum bij dit bedrijf de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. In zijn toespraak tot de jubilaris wees burgemeester Dethmers er op, dat de kansen om in de toekomst veertig jaar bij een patroon werk zaam te zyn steeds kleiner worden. Hij zei bijzondere waardering te heb ben voor de trouw, die de heer De Vreede voor hot bedrijf van Oosthoek ln Zoeterwoude heeft getoond. Hij werd daar als 21-jarige jongeman te werk werd gesteld „De arbeid is voor u nooit een vloek, maar daarentegen juist een zegen geweest", aldus burgemeester (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) De secreta ris van de Partij van de Arbeid en tweede-kamerlid E. R. Wiel draaier zal zich niet meer herkies baar stellen voor de functie van partysecretaris. Hij heeft dit besluit genomen omdat hi meent, dat die functie niet is te combineren met het kamerlidmaatschap. De beslissing van de heer Wieldraaijer betekent, dat het congres van de Partij van de Arbeid dat volgend jaar maart bijeen komt, een nieuwe secretaris zal moeten kiezen in de plaats van de heer Wieldraaier, die vorig jaar november door het congres tot op volger van de heer E. Meester werd benoemd. De heer Wieldraaijer is dezer da gen in het nieuws gekomen door de kritiek, die de aanhangers van Nieuw-Links in het bestuur op zijn beleid hadden. Onder meer in de no ta, die zeven aanhangers van Nieuw-Links hebben gepubliceerd en die vandaag ter discussie zal staan op de in Rotterdam te houden par tijraadsvergadering. (Zie ook pag. 5). Argentinië koopt „Karei Doorman" DEN HAAG (ANP) De Argen tijnse regering heeft aan de Neder landse regering meegedeeld dat zij voornemens is het vliegkampschip Karei Doorman", dat uit de ope ratieve sterkte van de Koninklijke Marine zal worden afgevoerd, te ko pen. Verwacht wordt, dat overeen stemming over de definitieve voor waarden op korte termijn zal worden bereikt. Een aantaJl specialisten van de Argentijnse marine zal binnen enkele dagen in Nederland arriveren. SCHIPHOL (ANP) Een 34-jarl- ge Amsterdammer is gisteren in Haarlem achter slot en grendel gezet omdat hjj er van wordt verdacht de ze week op Schiphol een Noorse in specteur van een scheepvaartonder neming, een 36-jarjge man uit Ber gen (Noorwegen) zyn portefeuille en zyn paspoort te hebben afgenomen. Hij gaf zich daarby uit als recher cheur van politie. De Dienst Luchtvaart van het Korps Rijkspolitie op Schiphol meent hier te doen te hebben met wat zij noemt de .mensensmokkelaar", die in Amsterdam al eerder jongelieden heeft overgehaald zich achter het ijzeren gordijn te begeven, teneinde tegen geldelijke beloning daar „even hun paspoort af te geven" aan men sen. die naar het Westen willen vluchten. Zij moeten zich dan zelf tot een Nederlandse consul wenden, zeggen dat zij hun paspoort verlo ren hebben en om een laissez-passer bewijs vragen om naar West-Duits- land terug te keren, waar hun zo wordt dat tenminste in uitzicht ge steld het eigen paspoort wordt te rug gegeven. De thans gearresteerde Amster dammer. die naar men meent lid is van een uitgebreide organisatie, blijft by dit gevaarlijke doch lucra tieve werkje zelf buiten schot, doch al enkele malen zijn Nederlanders, die op zijn voorstellen ingingen, in Oost- Duitsland of Polen in de val gelo pen en aldaar tot fikse gevangenis straffen veroordeeld. De Amsterdam mer ontkent tot nu toe. Burgemeester J. A. Dethmers speldt de jubilaris het Koninklijk brons op. Dethmers. Ook de directie feliciteer de de burgemeester met werknemers van een kwaliteit als de jubilaris, die altijd zeer plichtsgetrouw zijn arbeid heeft verricht. Vervolgens heeft bur gemeester Dethmers de heer De Vreede het eremetaal op de rever gespeld. Namens de directie dankte ir. F. H. Kotter, de heer De Vreede voor de wijze waarop hij in de afgelopen veertig jaar in tal van afdelingen het bedrijf heeft gediend. Thans is de heer De Vreede werkzaam in het ma gazijn, waar hij zich ook al weer uitstekend thuis voelt Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Kotter een geschenk onder couvert aan en de legpenning met oorkonde van de Nederlandse Vereniging van Handelaren in Bouwmeterialen. Directeur ir. P. Kolk getuigde even eens van zijn dank en waardering. Hij bood mevrouw De Vreede een fraai bloemstuk aan. Mevrouw Oost hoek—Kolk sprak namens de familie Oosthoek hartelijke woorden van waardering en namens het personeel van het bedrijf in Zoeterwoude sprak de heer Theo Zandbergen, die de ju bilaris een enveloppe met inhoud overhandigde en mevrouw de Vreede een bloemstuk. Met enkele welgekozen woorden dankte de heer De Vreede mede na mens zijn vrouw voor de hartelijke huldiging. WARMOND In hotel „De Zon" vond de gebruikelijke installatie plaats van de nieuwe leden van de Jeugd Natuurwacht. De voorzitter de heer J. H. Th. Tydhof. heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder de directeur van de Stichting Natuur en Jeugd, alsmede mejuf- I. O. Heijkoop, secretaresse van de stichting. De heer Tijdhof wees erop, dat ve le aotiviteiten in het komende seizoen op stapel staan. Een dierenshow zal in samenwerking met de Hervormde en Parochiale Jeugdraden worden ge organiseerd op zaterdag 5 oktober as. om 10.00 uur in „De Burcht". De traditionele inzameling voor het voer van de vogels in de volière zal plaatsvinden op dierendag. De ge bruikelijke enveloppe zal de burgerij door de leden van de Jeugd Natuur wacht worden aangeboden. Tevens is een puzzeltocht voor de 'leden in petto. Na de installatie heeft de heer Voorhoeve een uitvoerige uiteenzet ting gegeven van taak en doel van de Jeugd Natuurwacht. 'n Aantal le den werd het insigne opgespeld, deze vertegenwoordigden symbolisch alle leden op de diverse scholen. De traktatie werd door de leden uiteraard op hoge prijs gesteld. De kleurenfilm, die hierna werd ver toond, sloeg bijzonder aan. „De paar den v. Glamador" maakte 'n diepe indruk op alle leden. Een enthousiast applaus besloot deze gezellige mid- Officiële publikatie SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat, overeenkomstig het bepaalde ln artikel 17 van de Verordening op we gen, lanen, straten enz. en waterln- Een en sloten, te beginnen op 7 okto- er 1968 schouw zal plaatsvinden over: a. alle, bijzonder eigendom zfjnde en voor het publiek verkeer openstaande, wegen, lanen, paden, straten, kuden. pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, alsmede de daar in gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken; b. alle, byzonder eigendom zynde, wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, alsmede de daartoe behorende sluizen, duikers, bulzen, toegangskokers en dergelijke werken. Lelden. 21 september 1968. Burgemeester en Wethouders van Lelden, De Burgemeester. VAN DER WILLIGEN. De Secretaris, J. V. d. POEL. ,.ll

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13