Helen le Clercq hield vol 1 II Vanavond krachtproef voor Toon Hermans weer mee We tellen iplatenbon is altijd raak! Een platenbon isaltijd raak! Artieste gevallen Dochter, moeder en grootmoeder verongelukt „Witte" plaat PRIJS TV- TOESTELLEN OMLAAG Een platenbon isalfijdraak! Franchot Tone overleden en gióteren Een platenbon isallijd raak! pjsP- y' Binnen 15 tellen klaar: JERDAG 19 SEPTEMBER 1988 IEIDSCH DAGBtAD PAGINA 5 gen 1258 EID[ 1,1 AMSTERDAM (GPD) „Ik wil over de ellende en de jgenwerking die ik jarenlang heb gehad, eigenlijk liever niet iten. Ik sta nu aan een nieuw begin en van daaruit wil ik rerder omzien heeft geen zin. Achteraf beschouwd is het igenlijk misschien niet eens zo erg geweest wat er allemaal ebeurd is: ik heb gewoon daardoor harder moeten werken en het me dan toch gelukt is, sta ik sterker". haar eigen groep leert, is heit nieuw ste: zij volgt New York op de voet. i,i 5? Dat zijn de woorden van Helen le 0 !?rcq. danseres van professie niet het klassieke genre, maar van de t-Amerifcaanse beat en alles wat alma gekomen is. Gemakkelijk «ft, ze het inderdaad niet gehad: 0.8* genre showdans dat zij hier in iderland geïntroduceerd 'heeft, 1,1 rd lange tijd niet au serieux ge inen en dat terwijl Amerika en la- rook Engeland eigenlijk niets an- rs meer kenden in de showwereld. Terwijl Helen haar best deed een ofessionele groep op te leiden en t naderhand aan werk te helpen, fden hier in Nederland bij de tv gelse danseressen geëngageerd ior zeer veel meer geld dan Helen jeg. Maar Helen heeft doorgezet op het moment heeft zij haar Sn scholen, een eigen ballet en op werk voor de tv. Een hele uwe dansgeneratie Is er gekomen wat Helen op de scholen en bij Showmensen „Amsterdam is niet alleen erg hip, maar voor het eerst sinds jaren tel len we ook weer erg mee. Ook op het gebied van de moderne dans, al hebben we geen enkele traditie in die richting. Wiat ik een heerlijk ver schijnsel vind, is dat vele showmen sen zich ook met de beweging gaan bezighouden. Adèle Bloemendaal heeft al tijdenlang les bij mij, Wil- leke Alberbi en Jerry Rix lessen bij mij en zo zou ik er nog wel enkele kunnen noemen. Alles bij elkaar ziet het er erg gunstig uit voor Neder land en als ik Nederland zeg, dan bedoel ik in de eerste plaats eigenlijk wel Amsterdam". Helen le Clerq, eerst mode-ont werpster en -tekenares, danst op het ogenblik al weer twaalf jaar. Aan vankelijk beoefende ze. na een uit gebreide opleiding in Madrid, uitslui tend de flamingo. Tot op het moment (alles gaat bij haar wat abrupt) dat ze het Afro-Cubaanse ballet van Ca tharine Dunham zag. Catharine is de grondlegster in Amerika van de Afro - Amerikaanse dans, een autori teit op dit terrein. „Ik was er helemaal kapot van, dat was toch wel even iets anders dan het egstrekte starre lijf vn het klassieke ballet en ook heel wat an ders dan de flamingo. Ik mocht mee- trainen en later meedansen met dat ballet en dit stuk van mijn opleiding is nog steeds de basis van mijn ken nis Vandaar ook dat mijn groep Afro-bea/t heet. Na het uit elkaar vallen van die groep van Catharine ben ik naar Parijs gegaan. Twee jaar heb ik daar modern gedanst, zij het ook dat ik daarnaast zeven maanden Spaans heb gedanst in de opera Carmen. En ik ben zo van lieverlee meer Afro-Cubaans en jazz gaan dansen. Ik heb eigenlijk altijd primitief op Afro-basds gedanst en toen dan ook ineens de beat kwam, had ik er weinig moeite mee: dat lag geheel in mijn straatje. De beat is nu inmiddels weer over we dansen nu weer soul en ik kan u vertellen: ADVERTENTIE) [orgen is htf jarig. Wat moet ik geven?" v.a. f 4,25 Onderwereld- figuur [stolen Paultje, de welbeken- wapenhandelaarheeft een M ingediend tegen de directie het Legermuseum. Een van iredenen schijnt te zijn dat de- hem een onderwereldfiguur ijt genoemd. fu is de minimumeis die tvij vr onze opixyeding via (te bnu weer soon en ik Kan u vertenen: J„ Li ire nJnnllp.n Amsterdam staat ogenblikkelijk na New York, voorop Ilen dat hij in zulke gevallen pistool trekt. Schieten doet hij ook mee, en raken ook, behal- j de TROS, waar mr. Landré nog wel eens weet om te len. luitje heeft pistolen genoeg, r hij heeft de wettelijke iveg )lgd, evenals hij in z'n ivapen- iel pleegt te doen, omdat de hem toestaat genoeg te ver zijn trouwens nog meer pun- waarop Pistolen Paultje als wereldfiguur tekortschiet, zou bijvoorbeeld 'n bijbaantje hondenmepper moeten heb- en mensen in rolstoelen bero- f' maar Paultje is lief voor die- en gevoelig voor het leed van liden. <t blijkt uit de aanleiding uit tenslotte deze aanklacht voortgekomen. Als verzame lt van antieke wapens bezoekt uitje herhaaldelijk 's lands iïste verzameling van antieke ms. Hij maakte daarbij ken- met de suppoost, een invalide zetsstrijder die een dochtertje '.ft dat aan een ernstige bloed de lijdt. "et meisje had een hartewens: vliegreisje maken. Toen Paul- die alleen hierom toch wel Paul genoemd mag worden, hoorde, maakte hij het in orde deed de suppoost een vliegreis zijn dochtertje cadeau. De oost werd daarop door de di lle ontslagen, en de vliegreis jesteld. Laten we nu niet dadelijk naar pistool grijpen en op de direc- schieten. Zij doet haar best. eer nog, ze had niet alleen het ■ht, maar zelfs de plicht om de most te ontslaan. Deze ivas Ogenomen op voorwaarde dat "geen geschenken zou aanne- De tijd van de illegaliteit is ■bij. Hij is legaal ontslagen. •Vaar onze eerbied voor de wet ^jprit er niet groter op, als we 4 n daf deze berust op een diep- wrteld wantrouwen van de tegenover zijn staatsburgers name de verkeerde. Een dief 'dt pas gestraft als hij voor de 'leiding bezwijkt, maar 'n sup- osf wordt ontslagen als hij ge it wordt eraan bloot te staan. in welke verleiding staat men ooi in een Legermuseum, be- alue aan de verleiding om de he- oude moordioinkel in de sloot schoppen? Aan de verleiding i tegenprestatie te verrichten, ■St de directie. Nu, dan is het al- li nog vroeg genoeg de suppooét ontslaan zodra men kanonnen Mtje met twee stukken veldge- 'ht onder de arm de deur uit "wandelen. Ik hoop dus op een betere baan de suppoost, een vliegreis zijn dochter, en voorzichtig- - met het woord „onderwereld- li uur" zolang aan de betrokkene No anders kan worden verweten m wettige wapenhandel. Op wat 'leinere schaal dan de Neder- - wapenfabrikanten over cier activiteiten minister Luns geweigerd het parlement in licht en. En deze is toch een on- «tkenbare bovenwereldfiguur. KEES STIP F enomeen De scholen van Helen zijn eigen lek een fenomeen. Helen krijgt geen cent subsidie en toch lopen de zaken fantastisch. De Amsterdamse school werd opgericht toen Helen verleden jaar uit New York terugkwam: ze had namelijk van het Rijk een stu diebeurs gehad. De reactie op haar eerste school was grandioos en in een minimum van tijd was het aanbal leerlingen te groot. Nu zijn er depen dances in Alkmaar, Utrecht, Den Haag en Hilversum. Veel heeft zij hierbij te danken, ze geeft het ogen blikkelijk en grif toe, aan de twee Newyorkse dansers die bij haar werken: Andy Torres en Glenn Brooks. Binnenkort komt er een der de danser bij. Waarom krachten van zover? „Ik heb me wel degelijk gerealiseerd dat, wil ik hier iets goeds doen, ik New York naar Amsterdam moet halen, omdat het me nu onmogelijk is om ieder moment zelf in New York te zitten. Ik gebruik voor de dansles sen en voor de ideeën alleen maar Amerikaanse negers. Per slot van re kening is het zo dat in Amerika al les van de Amerikaanse negers is ge pikt: de gospels, de blues, de jazz, zelfs het tapdansen". In haar school heeft Helen een professionele klas, wiens verrich tingen door de danswereld uitstekend in de gaten worden gehouden. Helen leidt hier op voor televisie-werk, mu sicals, en modern jazzbaJllet. Helen en haar groep werken op het ogenblik eigenlek meer in het bui tenland dan in Nederland zelf. Voor al in Duitsland is de groep, die meestal in delen optreedt, erg popu lair. Daarbij komt dan nog een res pectabel aantal tv-uitzendingen en al da.n niet commerciële shows. Zelf danst Helen ook nog steeds mee. zij het niet bij alles: ze doet alleen mee aan grote voorstellingen. Grootste wens Haar grootste wens van het mo ment is om met een goede regisseur (ADVERTENTIE) Cadeau per post: HELEN LE CLERCQ een eigen t.v.-show met haar eigen mensen een tv-show te maken. „Alles gaat nu wel fijn, maar ik wil ook wel eens eigen werk laten zien met mijn eigen materiaal. De hele tv in Nederland ligt zwaar achter. Er wordt daar nog niets aan soul gedaan, we zijn nog steeds op shindig en de hullabaloo-tourdat wil zeggen dat we op z'n minst twee jaar achterlopen. Ik wil op de tv als het ware een soul-explosie beweeg brengen. Niet alleen wat de dans be treft, maar ook wait zingen aangaat. Ik heb bij mijn groep vijf meisjes zitten die geweldig kunnen zingen. Experts op dit terrein waren wer kelijk verbluft bij het horen ervan. Dit allemaal, samen met bijvoorbeeld de soul-band van de vliegbasis in Soesterberg, moet iets geweldigs kun nen opleveren". „Wat ik van dit dansen vind? Ik zie het als een revolte tegen het ver starren van ons menselijk lichaam een antwoord op het je alleen nog maar voortbewegen per automobiel, en het weggezakt zitten in je kan toor en in je huiskamerstoel. Want het niet meer natuurlijk gebruik ma ken van je lichaam vind ik een hoofdzonde. (Van onze correspondent, mr. H. L. Leffelaar) TORONTO (GPD) „Het is geen Toen, op z'n Engels, maar Toon, op z'n Hollands", zei 'n Nederlandse moeder te gen haar vercanadeesde zoon tje, terwijl zij op het interna tionale vliegveld van Toronto wachtten op de komst van de Maastrichtenaar, die de Neder landse kleinkunst naar Broad way hoopt te exporteren. Toen, Tony of Toon, het was alle maal Hermans dat met anderhalve ton bagage, verpakt in zeventig colli, een uur te laat om kwart over twaalf uit Montreal aankwam, slape- VENRAY (ANP) De artieste Grete Kiezer van de Hoofdstadope rette is gisteravond bij haar opkomst in het tweede bedrijf van „Die Czar- darfürstin" in de Venrayse schouw burg van een hoge trap gevallen en languit ip de vloer terechtgekomen. Na enig krampachtig proberen moest zij verder spelen opgeven en verliet zij snikkend het podium. Een dokter constateerde een verstuiking en een gebroken middenvoetebeentje. Met omzwachtelde voet heeft de artieste tenslotte haar rod van Kom- (tesse Stasi hinkend uitgespeeld. REEUWIJK (ANP) Op rijks weg 12 onder Reeuwijk (ZH) zijn gisteravond de 22-jarige bestuurster van een personenauto en de twee in zittenden. haar moeder en grootmoe der om het leven gekomen, nadat de wagen door onbekende oorzaak van de weg raakte over de kop sloeg en beneden aan het talud terecht kwam. De moeder, mevrouw A. van Dalen (58), en de grootmoeder, mevrouw H. Tietema (81) werden op slag ge dood. De bestuurster, A. F. van Da len, verpleegster, overleed na aan komst in het ziekenhuis in Gouda. De drie slachtoffers woonden in Den Haag. Apartheidspolitiek HILVERSUM (ANP) De Chr. Geref. Kerken zullen zich bezinnen op de verwarring die de Zuidafri- kaanse apartheidspolitiek bij het zendingswerk in Zuid-Afrika schept. Met de Geref. Kerk van Zuid-Afrika za! hierover overleg gepleegd worden. De Chr. Geref. synode, die bijeen is in Hilversum, heeft gistermorgen een voorstel van deze strekking aan vaard. De Chr. Geref. Kerken heb ben een zendingsterrein in Vendand in Zuid-Afrika, zij werken daar sa men met de Geref. Kerk in dat land. rig, Limburgs gemakkelijk, en ver langend naar zijn bed in het Royal York-hotel. Een dertigtal Nederlandse Canade zen, van wie sommigen er een auto rit van een uur voor over hadden ge had, was naar het vliegveld geko men om Toon Hermans te verwelko men. De Nederlandse consul was na het bericht van de vliegtuigvertra ging echter weer naar huis gegaan. Wachtend in de lange, en koudver- lichte aankomsthal werd over weinig anders gepraat dan Hermans en Hermans en Hermans. Hy werd vergeleken met de Ame rikaans-Deense pianokomiek Victor Borge. Een ander vond dat hij meer gemeen had met Danny Kaye. Fout, zeiden weer andere experts, het was veel meer als Sammy Davis, Bob Hope, of Red Skelton. Sommige van de wachtenden hadden zijn one-man- show al in Nederland gezien en pro beerden, compleet met mislukkende mimiek, anderen een idee te geven van het fenomeen Hermans. „Ik verafgood die man", zei een van de organisatoren. „Zo'n man zie je nergens". Even later was Toon in levende lijve te zien, zijn jas losjes om de schouders geslagen, en enkel „dag" roepend als antwoord op een aarzelend hoerageroep van Nederlan ders die na jaren in Canada toch nog steeds niet hun gebruikelijke nuchter heid en schroom verloren hadden. Vanavond zal een stampvolle en opgewonden zaal Nederlanders aan de andere kant van de Atlantische Oceaan Toon Hermans in het Eaton Auditorium begroeten. De eerste van acht uitverkochte voorstellingen voor 13.000 mensen, voornamelijk Neder landers. ROTTERDAM (ANP) „Dorus" heeft een „witte" plaat met vier van zijn liedjes uitgebracht voor een actie „Teevee voor vereenzaamden". De prijs is f3,-. Van iedere plaat is f 2,10 bestemd voor de actie opge zet door de vriendenkring De Fores ters, waarvan Tom Manders lid is. De Foresters, die zich om. bezig houden met bezoek aan bejaarden en langdurige zieken hebben uit ei gen middelen reeds dertig t.v.-toestel- len geplaatst. DEN HAAG (ANP) Met ingang van vandaag hebben Philips en Er- res de prijzen van zwart-wit- en kleuren tel evisietoestellen verlaagd De zwart-wit televisietoestellen van Philips worden ongeveer 5 tot 6 pro cent in prfjs verlaagd, de kleuren t.v.'s ruim 13 procent. De prijs voor de meest gangbare Philips-keuren- ontvanger wordt nu gebracht op f 2.350,-. De prijsverlaging voor de meest gangbare kleurenontvanger be draagt 600 gulden. De extra inruil- premie van 250 gulden, die tot nu toe werd verleend, komt echter te ver vallen, zodat de eigenlijke prijsver laging 350 gulden bedraagt. De prijzen van Erres zwart-wit- toestellen zijn met ruim 5 procent en die voor kleurenontvangers met ruim 12,5 procent verlaagd. De prijs van een Erres-kleurentelevisie bedraagt thans f2.399,-. De prijsverlagingen lo pen vooruit op de invloed van de in werkingtreding van de b.t.w. op 1 januari 1969. (ADVERTENTIE) „Wat geef ik aan een tiener cadeau?" Meer vraag naar zendtijd tv-reclame HILVERSUM (ANP) De door adverteerders aangevraagde zendtijd voor televisiereclame in 1969 is bij sluiting van de inschrijvingstermijn ruim viermaal groter gebleken dan de beschikbare zendtijd. Dit heeft de STER meegedeeld. De vraag voor 1968 was ruim drie maal groter dan het aanibod. Van 1968 op '69 steeg de van overheidswe ge beschikbaar gestelde reclame zendtijd met ruim 60 pet. NEW YORK (AFP) De Ameri kaanse filmster Franchot Tone is gis teren op 65-jarige leeftijd in New York overleden. In 1931 trad hij voor het eerst in een film op. Tot zijn eerste successen behoorde „Gabriel over the white house". Andere films waarin hij een belang rijke rol speelde waren „Munity on the Bounty", „Phantom lady", „Man on the Eiffel-tower", „The hour befo re dawn" en onlangs nog .Advise and consent", waarin hij de rol had van de president van Amerika. Tone was viermaal getrouwd, ach tereenvolgens met de actrices Joan Crawford, Jean Wallace, Barbara Payton en Dolores Dorn-Heft. Aan zijn derde huwelijk met Barbara Payton in 1951 was een vuistge vecht met de acteur Tom Neal voor afgegaan. Tone verloor deze strijd, maar stond kort daarna met blauw oog en andere verwondingen in het gezicht zegevierend voor de ambte naar van de burgerlijke stand. Hij speelde de chef-arts in de tv- serie Dr. Ben Casey. NEDERLAND 1 18.50 19.00 19.06 19.55 20.45 20.55 21.40 22.54 23.00 Barend de Beer (NTS) Journaal (NTS) Kermis der ijdelheid (II), Engelse tv-film in kleur naar W. M. Thackeray (VARA) Voetbalwedstrijd ADOGraz (VARA) Journaal (NTS) Voetbalwedstrijd ADOGraz, tweede helft Achter het nieuws (VARA) Journaal (NTS) Teleactiviteiten NEDERLAND 2 18.50 19.00 19.03 19.25 20.00 20.20 21.05 22.25 22.55 Barend de Beer (NTS) Journaal (NTS) Van gewest tot gewest (NTS) Wat doe ik voor de kost? (quiz) (NTS) Journaal (NTS) Duitsland na de oorlog, documentaire (KRO) Madame Bovary, Duitse tv-film naar het boek van Gustave Flaubert, deel II (KRO) Twijfels en zekerheden (IKOR/CVK) Journaal (NTS) i <L. Biafra-tragedie De kleurenreportage over Bia- fra vormde gisteravond ondanks het Ajax-succes in Neurenberg het hoogtepunt van de avond. Louis van Gasteren was wel licht de laatste, die in Bi af ra een filmreportage kon maken. De kleurenbeelden die hij van de dramatische situatie vastleg de gaven een duidelijk beeld van een onduidelijke situatie, welke vielen heeft samengebracht op het slachftveld: avonturiers, idealisten, oliemaatschappijen, regeringen, Biafranen met een argeloos christelijk geloof, kri tiekloze soldaten en kreperende kinderen Van Gasteren durfde recht op zijn doel af te gaan en spaarde ook de behartigers van Neder landse belangen niet, die soms een niet zo fraaie rol lijken te spelen. Roeland Kerbosch en Jo- han van der Keuken hielpen Van Gasteren met zijn treffen de reportage aan de camera. Hugo Raes Theo Ordeman smaakte het twijfelachtige genoegen tijdens de voetbalwedstrijd Betty Carter te mogen voorstellen op het an dere net. De laatste 20 minuten, die wij zagen, toonden boeien de momenten naast artistiek knutselwerk. Wij zijn trouwens wat allergisch voor het hijgerige waar - de - Grote - Ster - gaat gaat - de - camera - ook. U houdt er misschien van. Niet temin leerde men Betty wel kennen. De AVRO liep gisteravond hoog op de tenen, cultureel ge sproken, want Adriaan van der Veen kreeg de kans met een vriendelijke en begaafde Vla ming, Hugo Raes te spreken over diens romans en verhalen. Zijn schrijven is voor hem het avontuur in de jungle, voorna melijk geïnvloed door de jonge Amerikaanse schrijvers in hun directheid en humor, zoals Raes toelichtte. „Caught" De hoofdfilm „Caught" kon ondanks de voetbalwedstrijd deze woensdag toch gehand haafd blijven, maar het was he laas de voorlaatste, die Ophüls in de VB. maakte. Iedereen weet dat zich daar een zeker minder gelukkige periode heeft afgespeeld in zijn carrière, die daarna met om. „La ronde" en „Le plaisir" een imposante keer nam. Hoe moeilijk het voor Op hüls in Hollywood was bewijst „Vendetta" waarbij hij als re gisseur alleen maar „Aktie" en „Stop" mocht roepen. Men her kende in „Caught" zo hier en daar wel Ophüls' voorkeur voor een zwevende camera in een ba rok décor. De harde contrasten maakten de film voor t.v. min der geschikt. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: Koorzang en fanfarecorps. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.46 Act. 19.00 Spektrum: nws. uit de protestant chr. organisaties. 19.15 Leger des Heils- kwartier (gr 19.30 Stereo: Oude mu ziek (gr.). 20.00 Wijd als de wereld: wekelijks Internationale oriëntatie ln kerk. zending en oekumene. 20.10 Avondpermissie, gev. progr. voor de mi litairen. 21.50 Kerkorgel concertklass. muz 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.40 Stereo: Lichte gram.muz. 23.00 Hallo Europa: progr uit Liechtenstein. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de Anti Re volutionaire Partij. 18.30 Amateurs mu siceren. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Jazz spectrum. 19.30 Nws EKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: radiocatechese. AVRO: 20.05 Wiener Pestwochen 1968: Wiener Phil- harmonlker: klass. muz. 20.50 Fred is dood, hoorspel. 22.05. Een avondje uit: licht orkest. 22.30 Nws. 22.40 Radio journaal. 22.55 Wiener Festwochen (vervolg). 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: klass. en mod. muz. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Over weging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: mo derne muz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiësta: muziekprogr. TROS: 15.00 Stereo: Po pulair klass. muz. (gr.). 15.30 De my the, radio-essay (dl. IV). 16 00 Nws. 16.02 Act. 16.07 Lichte gram.muz. 16.30 Boem!: pop-show. 1U7.20 Sportkom- pas. 17.50 Act. Hilversum 2. 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram .muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU 9.00 Klass. operamuz. (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.0011.02 Nws.). 11.55 Beursber. NRU: 12.00 Blik op de we reld. progr. over ontwlkkellngsw 12 26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. 12.39 Stereor Licht orkest (gr.). 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: Modern, blaassex- tec (gr.). 13.40 Stereo: Pianorecital (gr. klass. muz. 14.00 Wikken en wegen: consumentenrubriek 14.10 Stereo: Dansmuz. (gr.). NRU: 14.30 Radiora- maveertiendaags minimagazine 15.00 Stereo; Operettemuz. (gr.). 15.20 Pagina negen, derde kolom, praatje. 15.30 Internationale Gaudeamus Mu- ziekweek 1968: Amsterdams Studenten kamerorkest en soliste: mod. muziek. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Thuis: progr. voor thuiszittenden, 16.45 Radio ka merorkest en zangsolisteklass. en mo derne muz. 17.40 Informatie: achter gronden en commentaar. Hilversum 3, 240 en FM VARA: 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar (10.00 Nws.) NRU: 11.00 Nws. 11.03 Mi cro-notities. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kem- na. 13.30 Help: gev. platenprogramma, TROS: 14.00 Nws. 14.03 Act. 14.12 Iene Miene Muze is de baas: platenprogr. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziekkantjes: licht muziekprogram ma. 16.00 Nws. 16.03 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05- 18.00 Tussen 10 plus en 20 min: tie- nerprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS/NOT: 11.00-11.50 Schooltelevi sie NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journaal. AVRO: 19.06 In kleur: De Nancy Sinatra Show. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.55 In kleur. Run for your life. TV-film. 21.45 Grand Gala du Disque Classique 1968. NT'S: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journaal. 19.03 Week Journaal (met ti tels voor slechthorenden). 19.25 In kleur: Open oog programma over vrijetijdsbesteding, 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Picknick ln India, Engels TV- spel naar E.M. Forster. 22.10 Farce ma jeure: amusementsprogr. 22.30 Koor zang. NTS: 22.35-22.40 Journaal. (ADVERTENTIE) „Ze houdt van muziek. Dus?" (ADVERTENTIE) De Amerikaanse negertrompet tist Louis Armstrong (68) is in een ziekenhuis in New York opgenomen. Men denkt dat hij een aderwandont- steking heeft. vla-flip En nog door de melkman thuisbezorgd ook!

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5