1 Woningbouw biedt perspectief T#TO Als het u om de goede, pure tabak gaat Be j aardeiicentr um (140 flats) in Z.W. VEBO bracht goede kwaliteitsdieren EN W. VAN LEIDEN GEVEN OPENING VAN ZAKEN Plasticzakken een succes Expositie in liet Duivenhuys Academische JUWELIER v.d. WATER examens Informatief Universitaire benoemingen (Hoe minder gesaust, hoe liever-.) Gewestraad voor het eerst bijeen Afscheid D. van der Kwaak öNDERDAG 19 8EPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Buï O 11 Tr* Chfl ,Le<i6 uur Saagi Vet. sprekingen geopend om te komen i.ot één gezamenlijke school voor im beciele kinderen. Voor een dergelij ke school is thans een terrein be schikbaar aan de Schubertlaan. LEIDEN De proeven met het gebruik van plasticzakken in de vuil nisemmers zijn een succes geworden. Uit de gehouden enquêtes is gebleken dat de burgerij in het algemeen en thousiast is. Ook bij het verbran dingsproces werden geen moeilijkhe den ondervonden. Voorts is komen vast te staan, dat deze hygiënische methode van vuil ophalen in niet on- p «pld belangrijke mate arbeids- en kosten- \jeen besparend werkt en de taak van het personeel verlicht. Verwacht kan dan ook worden dat B. en W. de raad, nadat de financiële aspecten van de overschakeling op dit systeem zijn bezien, een voorstel zullen doen om tot de invoering van plasticzakken over te gaan. De put voor de afvoer van puin, grond en andere onverbrandbare af valstoffen aan de Roomburgerweg. die in eigendom toebehoort aan het Rijk, is zodanig vol gestort dat het contractueel vastgelegde peil is be reikt. Aangezien B. en W. er, on danks de daartoe aangewende po gingen. tot nu toe niet in zijn ge- LEIDEN Op vrijdagavond 27 j slaagd een vervangende put te ver- september om half negen wordt in 'tkrijgen, zal de huidige stortplaats Duivenhuys, Rapenburg 94, door de j vooralsnog als zodanig in gebruik heer Bert Oosterman een expositie m0eten blijven. In verband hierme- geopend van schilderijen van Mon- de zijn met de daarvoor aangewezen tUn. Deze tentoonstelling wordt ge- rijksinstantie onderhandelingen ge houden in samenwerking met de Ga- 0pend over de aankoop van de put. Ier ie De Mangel gang in Groningen, i De schilder Montijn, geboren in l P 1 Oudewater, is autodidact en woont I am if t'plllPl HlPllct sterdam en Salemes. \jCITI. /\I LIllCllllClIol Met de plannen om in samenwer- king met enkele omliggende ge- meenten te komen tot de bouw van I een serie van tien gymnastiekloka- len voor het lager onderwijs, waar- I van zes voor Leiden, is door de fi- nancierlngsmoeilijkheden nog weinig voortgang geboekt. en werkt in Amsterdam en Salemes, Frankrijk. De expositie duurt tot 18 oktober. techniek aan de Ambachtsschool en Bouwen tn het Morskivartier. de u.t.s., een afdeling installatie- Nu de grondwerving in dit kwar- techniek aan de Ambachtsschool en I tier een zeer bevredigend verloop van een afdeling i.n.o.m. aan de I heeft, behoeft voor stilstand in neutrale Vakschool voor meisjes. I de bouw niet meer te worden ge- Afgewacht zal moeten worden of devreesd. door het Centraal orgaan voor het (Foto LD/Holvast) 18, gerlaan. Bij de ongesubsidieerde bouw zijn in de loop van dit jaar 90 woningen in een verzorgingsflait (Statenhof) pan de Bachstraat en 28 herenhui zen aan de Vondellaan in uitvoering genomen. Van de 96 flats aan de Jacob van j 1968 in aanmerking komt. trachten Campenlaan zijn er inmiddels 32 vol- B- en W. door overleg met het bij- tooid. Overwogen wordt de twee nog zonder onderwijs te bereiken, dat in LEIDEN Vooruitlopend op de aanbieding van de begro ting voor het jaar 1969 op 6 november a.s. hebben B. en W. ie Leidse raad een informatieve nota aangeboden, waarin hun Jj beleid voor de naaste toekomst wordt uitgestippeld en tal van rorid plannen worden ontvouwd. Bovendien worden in deze nota tnkele maatregelen, welke op korte termijn zijn te verwachten, (81angekondigd. IgQL Voor het eerst sinds jaren het einde van de Willem de Zwij Ptkt in deze nota t.a.v. de ivo- iingbouw weer eens een gema- iqd optimistisch geluid door. Nu ie vormgeving van de Merenwijk, itie o schrijft het College, gestalte btedt de woningbouw weer mpectief. Voorts heeft de rondwerving in het Morskwar- een zeer bevredigend verloop, r" idat voor stilstand in de bouw iet meer behoeft te worden ge- reesd. Ook de particuliere bouiv w omt weer op gang. Het contingent van 330 woningwet- oningen voor 1967 bleek niet vol- bende, nu op het eind van dat jaar b begin 1968 kon worden begonnen 14 set de bouw van 193 resp. 216 flat- foningen in het Morskwartier. De oewijzing voor 1968 bedroeg 184 wo- ,0<l( iingen. Op 6 na kan dit aamtaJl dit aar nog worden gerealiseerd. De [ri, 133 woningen in het Morskwartier urmen namelijk worden uitgebreid blei "et een blok van 36 flats. Nabij de lesjeslaan (Hoge Rijndijk) zullen 46 lats worden gebouwd en in het Mors- vartier nog 96 z.g. meerruimbewo- ineen. gemeentelijk voortgezet onderwijs I aan de minister van Onderwijs en j serie is uitgebreid, zijn thans fiman- Wetenschappen voor plaatsing op cieringsmiddelen beschikbaar ge- het scholenplan 1970-1971-1972 voor- jsteld (r.-k. g.l.o.-school Donizetti- gedragen scholen voor hoger tech- laan en gereformeerde g.l.o.-school nisch onderwijs en hoger econo- Storm Buysingstraat)voor de bei- misch en administratief onderwijs j de andere scholen (Rudolf Steiner- inderdaad in dit plan zullen worden j school en openbare g.l.o.-school opgenomen en of het Centraal or- j Strausspad) is dat nog niet het ge gaan bereid zal zijn de middelbare «ral. Ook het bad, dat aan de Mytyl school voor toeristisch personeel enschool is gebouwd, zal zeer binnen- de middelbare school voor sociaal- i kort in gebruik worden genomen pedagogische beroepsfunctionarissen j De plannen voor de nieuwe gebou- voor vrijetijdsbesteding, aan de mi- wen voor de prot. chr. school voor nister voor te dragen. slechthorende en spraakgebrekkige Nu de gemeentelijke school voor i Kinderen (thans in gebouw Vrouwen- middelbaar economisch en admini-1 Kerkhof 1) en voor de prot- chr. stratief onderwijs niet voor bekost.i- ;school voor debiele kinderen (thans ging uit 's rijks kas per 1 augustus in gebouw Plantsoen 99a worden verder voorbereid. Met de besturen van het Liefde- te bouwen blokken een andere inde ling te geven. Sportvelden In de sportveldensituatie is voor 1969 in zoverre een verbetering te 1969 met het m.e a.o. in Leiden zal kunnen worden begonnen. Scholenbouw Ten aanzien van het gebouw van de Rembrandt-scholengemeenschap verwachten, dat ingaande het sei- heeft het college zich tot de minis- zoen 1969/1970 de sportvelden aan de ter van Onderwijs gewend om rijks vergoeding te verkrijgen voor de stichting van een nieuw gebouw op een terrein in zuid-west. zullen i Premiebouw Voorschoterweg in gebruik kunnen worden genomen. Daartegenover staan de moeilijk heden met betrekking tot de sportvel den aan de Haarlemmerweg, waar voor nog geen oplossing is gevonden. Op de verkrijging van finan cieringsmiddelen voor de aanleg van de sportvelden in de Kikkerpolder (tweede deel) is de inspanning van B. en W. bijzonder gericht. De aanleg van de schoolsportvel- aen aan de Boshuizerlaan en de Brahmsloan vordert goed. Voor de binnensporten zijn de voor- fUnSti!,' V^lfde Tk LEIDEN - Aan de Leidse Instru- de sporthal aan de Boshuizerlaan in LLl__.L, L.L mentemakersschool Zijn geslaagd De laatste "an de serie van tien systeembouwscholen. te weten de openbare u.l.o.-school aan de Suma- crastraat, wordt een dezer dagen in gebruik genomen. Voor twee van de vier Leidse soholen. waarmee deze Diploma's Leidse Instrunientmakersschool werk van de H. Cunera en de Prot. Chr. Vereniging voor B.L.O. zijn be- I (ADVERTENTIE) sporttoto officieel bericht inzake Toto 2/3 Van TOTO 2 zijn de prijzen kleiner dan f 500,- thans geheel afgewerkt De verwerking door Girodienst en Posterijen vraagt een aan tal dagen en In verband daar mede is de reklametermijn verlengd tot 2 oktober. De verzending van cheques voor prijzen kleiner dan f 500,- in TOTO 3 is ook reeds be gonnen. In verband met de mogelijkheid, dat niet alle win naars bericht hebben uiterlijk de 2e woensdag (18 sept) als bedoeld in Artikel 15 van het Sporttoto reglement, worden de in dat artikel genoemde termijnen 1 week opgeschoven, resp. naar 25 sept (bericht of betaling) en uiterlijk 2 okt (reklametermijn). LEIDEN In verband met drukke werkzaamheden heeft prof. dr. A. E. Cohen bedankt voor de commissie voor de Gem. Archiefdienst. B. en W. stel len de raad voor om in deze vacature prof. mi*. J. Th. de Smidt. hoogleraar in het oudvaderlands recht aan de Leidse Universiteit, te benoemen. LEIDEN „Letten wij op de kwaliteit van alle diersoorten, dan kunnen wij zeggen, dat wij een goede VEBO achter de rug hebben, waarbij vooral de blaarkoppen representatief wa ren voor het veebeslag in West-Nederland". In de sector premiebouw z(jn aan togen om toekenning van jaarlijkse bijdragen aan de Prov. Directie voor ie Volkshuisvesting en Bouwnijver- iid toegezonden voor 36 eengezins mizen aan de oostzijde van de Sma- ugdlaan in het Morskwartier, 140 flatwoningen nabij de Apollolaan in left midwest, 104 flatwoningen aan het Hi Bevrijdingsplein en 17 eengezinshui- ien nabü de Meerburgerkade. In behandeling is een verzoek van 1 de Stichting tot exploitatie van be jaardencentra voor de bouw van 140 flats voor bejaarden aan de verleng de V(jf Meilaan (Cesar Franck- udj*raat). Plannen zijn in voorbereiding voor J8 flats nabü de Hoge Ryndyk, plm. 150 flats aan de invalsweg bü het Le germuseum. plm. 60 eengezinshuizen het Morskwartier, 135 flats aan de Boerhaavelaan en plm. 90 flaits aan ADVERTENTIE FRIESE STAART- EN STOELTJESKLOKKEN. ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN. Diverse ANTIEKE STIJL/KLOKKEN, moderne SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN. In ruime keuze en de beste merken. Haarlemmerstraat 181 Altüd voordelig. '6 Maandags gesloten.* gebruik worden genomen, terwül de veemarktsporthal wellicht nog in het najaar van 1969 in gebruik zal kun nen worden genomen. De Sportstichting heeft een pro gramma van eisen met schetsteke- ning opgesteld voor de aanleg van een open zweminrichting ter vervan ging van het bestaande zwembad „De Zyl". Dit programma, waarin tevens een instructiebad is opgeno men. wordt momenteel door de Dienst van Gemeentewerken beoordeeld. Woonschepen Het streven B. en W. is erop gericht het aantal woonschepen ge leidelik te verminderen en deze zo veel mogelyk te lokaliseren in be paalde gebieden. De directeur van Gemeentewerken stelt een onder- zoek in of voor de Haarlemmertrek vaart enig aanvaardbaar alternatief zou kunnen worden gevonden, waar door mede aan de verlangens van Oegstgeest in verband met het nieu we recreatiegebied zou kunnen wor den tegemoet gekomen. Voorts bereiden B en W. maatre gelen voor om in ieder geval een einde temaken aan de storendeop- einde te maken aan de storende op slag van oude materialen naast de woonschepen aan de Haarlemmer trekvaart. Zorgen Zorgen maken B. en W. zich over de hulsvesting van een aantal scho len voor beroepsonderwijs. Zo kan b.v. nog niet worden begonnen met de bouw van een tweede neutrale en van een tweede r.-k. vakschool voor meisjes en heeft de opleidingsschool voor kleuterleidsters nog geen resul taat geboekt bü het streven naar een nieuw gebouw. Ook kon t.a.v. een aantal andere vormen van beroepsonderwüs nog geen gunstig resultaat worden be reikt. Zo is het thans wel zeker, dat een dagschool voor etaleurs niet in Leiden zal wordengesticht. Aan de orde zijn nog de vorming van een dagschool voor apothekers assistenten, van afdelingen proces voor het diploma A-metaal: H. Adam D. van der Ark, F. S- de Boer. P. de Bruyn, E. R. de Calonne, W. Daam, M. C. Delfos, F. Dexel, C. J. van Doorn, J. van Egmond, A. Faber, G. Hanzon, M. H. Heidenrijk, H. A. Hendriks, W- C. A. M. Hillen, A. L. Hoep, N. C. de Haas, S. R. Horjus, H. A. Jansen, W. J. P. C. de Jagher, J. de Jong. M. A. van Igen, A. J. Kaimeyer, J. J. Klooster, J. M. Koe- tewtyn, H. van Leerdam, H. Mar ten - sen, O. H. Metzier, A. B. G. Meyer, W. F. Polman, J. Z. L. M. v. d. Putte, H. C. van Rijn, L. Sekeris, P. Spüker. A. H. Swakhoven, M. B. Wentzel, T. H. Wiersma, A. van Wijngaarden, zes kandidaten moeten nog een theo retisch herexamen afleggen, 17 kan didaten werden afgewezen. Het diploma B-metaal werd ver worven door: K. Ar bouw. W. van den Dokter, J. Eelman, L. Eibers, P. J. M. Hartwyk, H. G. M. A. Kapte in, J. P. van Meygaarden, J. P. Musch, S. Poel, R. C. V. van Schie, F. Chr. Schuurbiers, L. G. van Staalduinen, R. Verbrugge, T. A. C. van Vliet. G. de Vos, J. J. van der Werf, Th. H. van der Werff, E. J. Windgassen, zes kandidaten moeten nog een theo retisch herexamen afleggen, 18 kan didaten werden afgewezen. Het diploma C-metaal ontving: I. Willemse, twee kandidaten wei-den afgewezen. Het diploma A-glas werd verwor ven door: P. van Biemen, A. C. J. Brouwer. A. J. Danner, W. J. van DUk, R. Duifs, P. Engels, H. F. Götte, H. J. Jansen, J. de Jong, P. J. Ris, G. A. A. Vermeulen. R. Th. M. Wil- lems, L. G. Wouters, Eén kandi daat kreeg een theoretisch herexamen 3 kandidaten werden afgewezen. Het diploma B-glas ontvingen: M. L. C. Baten, G. A. C. Trommar, H. G. J. Trommar. Twee kandidaten werden afgewezen. De vier kandidaten voor het diplo ma C-glas werden afgewezen. Het diploma A-optiek werd uitge reikt aan: H. M. A. Amendt, N. C. van den Boogaard. F. H. C. Frank, L. P. Kik, J. G. Matthesius, C. van Wük; B-optiek: J. J. C. Eindhoven. Eén kandidaat werd afgewezen. Twee Tot deze conclusie kwam gisteren ir. M. M. Veldman uit Gouda, arbiter van de jury, toen hij na afloop van de VEBO zyn indruken samenvatte. Wat vooral by de blaarkoppen opviel was het groot aantal groepen, dat een afstammeling is van één stier, 't moet echter mogelyk zyn om in de blaarkoppenworeld tot een nog hech tere samenwerking te komen, waar- by vooral een uitwisseling van fok- J. Nederend te Reeuwyk, reserve kampioen Chris van T. J. van Wou denberg te Zevenhoven, kampioen zeug Tarzan van P. Hou weling te Nieuwerkerk a.d. IJssel, reserve kampioen Jumbo eveneens v. P. Hou- weling; kampioen bok Frits van Prov. Bond van Geitenfokverenigingen af deling Nieuw Vennep, kampioen geit Greet van C. Kuyf te Zoeterwoude, reserve kampioen Nicolien van mevr. materiaal op de voorgrond dient te I Rademaker-Groen te Koudekerk aan staan. Hoewel het zwartbont numeriek in de minderheid bUjft, heeft het ge heel aan uniformiteit gewonnen. In de top van dit veebeslag zag ir. Veld man de kwaliteit gaarne nog wat opgevoerd. By de varkens een byna verge ten groep op de VEBO neemt de kwaliteit toe. Met name in de groep beren is een grote ontwikkeling gaande. In de fok van geiten weer spiegelt zich een sterk enthousiasme, hetgeen op deze tentoonstelling duidelyk waarneembaar was. Ten slotte de schapen. Hoewel niet onte vreden over de prestatie, was ir. Veldman van oordeel, dat van deze groep nog wel iets meer valt te ma ken. In de afdeling blaarkoppen werd Menko van N. v. d. Akker in Alphen aan den Ryn kampioenstier, reserve werd Cesar var J. Gerritsen en E. Bosma te Alphen aan den Ryn; kampioen koe Reine van J. Ruiten berg te Maarsbergen, reserve kam pioen koe Tresia eveneens van Rui tenberg; beste groep nakomelingen van één stier (stamvader Bernard van K. I. „Wet Nederland" in Gou da; kampioen jongere koeien Jansje 12 van L. Eikolenboom te Rynsaters- woude. reserve kampioen Fien van I W. Los te Bodegraven. In de afdeling zwartbont was de uitslag als volgt: kampioen stier Blitsaerd Sendy van KJ. „West Nederland" te Gouda, re-1 serve kampioen Zonnestein van de Bond voor Rundveefokkerij te Gou- da, kampioen koe Dirkje van A. Bol i en M. v. d. Vis te Aarlanderveen. re serve kampioen Marie van Bonda's Proefboerdery te Wassenaar: beste bedrijfsgroep (no. 10) van A. Bol en M. v. d. Vis te Aarlanderveen Afde ling schapen: kampioen ooi van Jac. Verkley te Leiderdorp, reserve kam pioen van S. 7 Goedhart te Leider dorp; kampioen ram van W. Hoo- gendoom te Zoeterwoude reserve kampioen van A. van Woerden te Leidschendam, kampioen in groeps verband van 7ac. Verkley te Leider den RiinJ m By de deze dag gehouden mini- oriëntatietocht voor jongeren legde Janny Versteegen uit Zoeterwoude beslag op de eerste prijs. in de trek- kersbehendigheidswedstryd was dit de heer H. van Os uit Rynsaterswoude. Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal klassieke taal- en letter kunde de heer R. Breugelmans (Lei den); kerkelijk examen de heer G. H. Cohen Stuart 'Oegstgeest)docto raal geschiedenis de heren N. J. van Sittert (Leiden), M. C. Kroon (War mond), K. J. Ha velaar (Leiden), P. J. Nüweide (Leiden), P. j. Vroegop (Leiden); W. a. Steggerda (Lei den) en J. Koudstaal (Rotterdam); doctoraal farmacie mej. K. Westen berg (Leiden) en de heren W. H. G. M. Maussen (Leiden), Th. J. H. Es- cler (Warmond) en K. van Schagen (Leiderdorp); doctoraal biologie de heren M "t Hart (Warmond), S. A. A. Harkes (Lelden)doctoraal wiskun de de heer M. de Graaf (Leiden); kandidaats wiskunde en natuurwe tenschappen de heren W. H. Eller- broek (Leiden W L. J. van Putten (Leiden), P. c. M. van Rossum (Den Haag). J. N. van Marle (Leiden), J. M. Jonk (Leiden), C. A. Harbitz Ras mussen (Lelden). M. J. Vogelenzang (Leiden) F. W. v. d. Wey (Den Haag), J. Th. W. v. d. Linden (Noordwljkerhout). J. S. A. Langer- werf (Waalwyk), M. Schutter (R(js- wyk), A. Osinga (Leiden). H. C. Hummel (Leiden), J. Kemp (Leiden), E. S. W. Werner (Leiden), mej. J. Buurman (Leiden). M. A. W. Noor- dervliet (Leiden), W. M. Luijt (Lei den), F. A. Putters (Leiden), A. v. Kuüen (Leiden), J. W. Kyne (Lei den), R. Heynsbroek (Laden) en Y. A. Hekster (Leiden); kand. ex. En gelse taal- en letterkunde mevr. M. S. de Kuyper- Snel (Leiden). GASKRANEN LEIDEN De vervanging van de afgekeurde afdekplaatjes van gaskra nen heeft een bevredigend verloop gehad. Slechts in een beperkt aantal gevallen in Leiden betrof dit 370 aansluitingen - kon nog niet tot ver vanging worden overgegaan doordat de desbetreffende gasverbruikers tot nu toe geen gelegenheid hebben ge geven om de verwisseling van de plaatjes te doen uitvoeren. Mede in verband met een eventuele aanspra- kelükheid van de gemeente by onge vallen beraden B. en W. zich thans over de terzake te nemen maatrege len. Uit de informatieve nota die het college van burgemeester en wethou ders van Leiden aan de raad heeft gezonden, bhjkt dat de „Leidse zaak" goed marcheert. De raad kan nu al tot in details kennis nemen van de voornemens van het college voor het komend jaar, en de plannen voor 1969 staan helder en duidelyk op papier. Bovendien zal de raad er zyn voordeel mee kunnen doen. dat het college heeft besloten een bureau Organisatie en Efficiëncy in te stel len, waardoor de doelmatigheid van het Leidse bestuursapparaat kan worden vergroot en gecontroleerd. De bedoeling van de snelle indie ning van de nota is, dat het college nu rustig de tijd heeft om zich op de eigenlyke begroting te bezinnen. Die gaat pas in november naar de raad. Deze heeft dan weer voldoende rijd gehad om zich bezig te houden met de nu ontvangen nota en kan zich in november met frisse moed in de cyferstroom van de begroting stor ten. Gezien deze werkwyze en de uit voerige informatie in de nota. moet het mogelyk zyn om de openbare be handeling in de raad enigszins te be perken. Wat dat betreft mag de raad het college dankbaar zyn. Als informatieve nota is dit stuk dus bepaald geslaagd. Maar wy hadden graag gezien dat het college in een korte inleiding nu ook meteen inzicht had verschaft in de grote lij nen van het beleid. Nu moeten wy wachten op de geleidebrief by de begroting. Het beleid komt nu niet duidelyk naar voren. Wy betreuren dat in een tyd dat de overheid er juist naar streeft om de burger zo goed mogelyk te informeren over de gang van zaken in de gemeenschap, in dit geval Leiden. Bij onderscheiden besluiten van het college van curatoren der Leidse Uni versiteit zyn benoemd: mr. P. W. Pestman tot wetenschappelyk hoofd medewerker in vaste dienst by de faculteit der rechtsgeleerdheiddr. R. Rooi vink tot wetenschappelyk hoofdmedewerker in vaste dienst by de faculteit der letteren; mr. P. R. Smits tot wetenschappelyk medewer ker in vaste dienst by de faculteit der rechtsgeleerdheid (burgerlyk recht)mr. H. W. van Soest tot we- tenschappelük medewerker - eerste klasse in vaste dienst bü de faculteit der rechtsgeleerdheid; mevr. mr. L. J. van Soest-Zuurdeeg tot wet en- schappelük medewerker in tüdehjke dienst bü de faculteit der rechtsge leerdheid (Romeins recht en zün ge schiedenis); mej. mr. J. Stokstee tot wetenschappelijk medewerster eerste klasse ln tüdelüke dienst by de facul teit der rechtsgeleerdheid (forensi sche psychiatrie); drs. A. P. M. van der Veek tot wetenschappelük mede werker in tüdehjke dienst bü de or ganische chemie: mr. Th. J. Von- draeck tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst bü de faculteit der rechtsgeleerdheid (documentatiebureau voor Oost-Euor pees recht); drs. H. L. Vos tot we tenschappelük medewerker eerste klasse in tüdelüke dienst bü de ana lytische en farmaceutische chemie: mr. J. Wessel tot wetenschappelük medewerker eerste klasse in vaste dienst bü de faculteit der rechtsge leerdheid; drs. H. L. Wesseüng tot wetenschappelük medewerker eerste klasse in vaste dienst bü de faculteit der letteren (algemene geschiedenis). ADVERTENTIE kandidaten voor het diploma C-op- dorp; kampioen beer Andries van S. LEIDEN In de Stadsgehoorzaal wordt morgenavond de eerste verga dering van de Gewestraad gehouden, waarin 35 vertegenwoordigers van de gemeenten Katwijk, Leiden, Leider dorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valken burg, Voorschoten, Warmond, Was senaar en Zoeterwoude zitting heb ben. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen, die voorzitter van die Ge westraad is, zal een openingsrede houden. Vervolgens moeten vier ge westraadleden als lid van het dage- Ujks bestuur worden aangewezen. Het derde punt op de agenda is de benoe ming van een secretaris. De vergadering is voor iedereen boegankelük. Na sluiting van de vergadering heeft in de Burgerzaal van het Stad huis een officiële ontvangst plaats voor de Gewestraad en alle raadsle den van de deelnemende gemeenten. Medisch-historisch centrum in Leiden LEIDEN De plannen voor de restauratie van het Caeclliagasthuis- complex (waaronder begrepen de Boerhaavezalen) zyn in een volgend stadium gekomen nadat van de züde van de Universiteit de gedachte is geopperd om een medisch-historisch centrum in een gedeelte van het ge bouw onder te brengen: de levensvat baarheid daarvan is momenteel ln onderzoek. Binnen afzienbare t*üd ho pen B. en W. de raad een voorstel te doen. dat voorziet in een aantrek- keUjke meervoudige bestemming van het complex, alsmede in een daarbij aangepast restauratieplan. LEIDEN DEN HAAG In ver band met het afscheid van de heer D. van der Kwaak als lid van het college van Ged. Staten van Zuid- Holland. bieden G.S. hem op woens dag 2 oktober, 's middags van 4-5.30 uur. in het Provinciehuis in Den Haag een receptie aan. Zoals bekend was de heer Van der Kwaak vele ja, ren wethouder van financiën in Lei den.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3