Toestand rond Israël explosief f Wrijving in gelederen van ultra-linkse SDS FIFAX Frans-Engelse ruzie op luchtvaartgebied AFL-CIO achter Humphrey Oorlog lijkt niet meer te vermijdeji Studentenbond voor debacle HAAGSE AGENDA VN Waarnemers naar strijd in Biafra Dassault gaat samenwerken met Amerikaanse firma GOLF VAN ROVERIJEN eidós ^^cfenda PAGINA LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 SEPTEMBER' BEIROET/NEW YORK (AP. Reuter, AFP) De situatie in het Midden-Oosten is sinds de juni-oorlog niet zo dreigend geweest als op het ogenblik. De Arabische landen lijken alle hoop om hun verloren land door politieke middelen van Israël terug te krijgen te hebben opgegeven en opnieuw wordt in het Midden-Oosten over oorlog gepraat. Langs de vijftien maanden oude bestandslijnen is opnieuw een voort durend duel van geweer- en artille rievuur opgelaaid. De Arabische en Israëlische leiders spreken openlijk over een oorlog als enige middel om de conflictsituatie tot een oplossing te brengen. Als er oorlog komt. zo liet Israël s premier Esjkol deze week nog horen, rullen de Arabieren merken dat zij even sterk zijn als ten tijde van de Juni-oorlog. Minister van Defensie Dajan riep de Israëliërs op paraat te zijn. In een rede voor de enige Egyp tische politieke partij zei president Nasser dat Egypte nu de fase van vergelding is ingegaan. Een officiële Egyptische woordvoerder zei gisteren dat Israël maar één schot behoeft te lossen om het hele Egyptische „ver- dedigingsstelsel" op gang te brengen De woordvoerder voegde daaraan toe dat „het gehoor van Egypte niet meer zo scherp is. Wij zyn doof ge worden door het geluid van de ka nonnen". men en wel op verzoek van Senegal en Pakistan. Deze landen hebben verzocht een VN-afgevaardigde naar de door Israël bezette gebieden te zenden om toe te zien hoe de Ara bische inwoners daar worden behan deld. De moeizame en niet aflatende po ging van VN-bemiddelaar Jarring om in het conflict een vreedzame re geling te vinden zyn volledig mislukt. President Nasser zei onlangs dat de gewapende Egyptische strijdkrachten de enige middelen zyn om het be zette gebied te bevrijden. De Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties heeft zich de afgelo pen week weer met het Midden- Oosten bezig gehouden. Gisteren nam de raad een resolutie aan waarin opnieuw Israël en de Arabi sche landen dringend wordt ge vraagd him volledige medewerking te geven aan de vredespogingen van Jarring. De resolutie spreekt grote bezorgd heid uit over de steeds slechter wor dende toestand in het Midden-Oos ten. Zowel de Egyptische als de Is raëlische afgevaardigde toonde zich echter teleurgesteld over de resolutie. Morgen zal de raad weer byeenko- Herstel Beide partyen in het Midden-Oos ten hebben zich van hun oor logsverliezen hersteld. Egypte is door De Sowjet-Unie opnieuw bewa pend en Israël kreeg wapens van een aantal Westelyke landen. Sinds 8 september jl. is vooral de situatie aan het Suez-kanaal explosief. Bij een artillerieduel over het kanaal werden toen 8 Israëliërs en vyf Egyp- tenaren gedood. Een onbekend aan tal Egyptische burgers kwam om het leien. Het Egyptische opperbevel noemde het gevecht een Egyptische overwinning en liet daar bovendien op volgen, dat Egypte in de toekomst niet meer op een Israëlische aanval zou wachten om terug te slaan. Het is bekend dat de Egyptenaren op het westelijk kanaal 100.000 tot 150000 man troepen hebben gecon centreerd. Daar bevinden zich ook een groot aantal Russische raketeen heden. De Egyptische luchtmacht die in 1967 op de grond werd verwoest is weer opgebouwd met de modern ste Russische gevechtstoestellen van het type MIG 21 en bommenwerpers van het type SU-7. Aangenomen wordt dat. ruim drieduizend Rus sische adviseurs dienst doen by de Egyptische troepen. Volgens medede lingen van Israëlische defensie-auto riteiten is het Israëlische leger aan- 1947 VERDELING MANDAAT GEBIED PALESTINA DOOR VER. NATlES- zieniyk in kracht toegenomen. Be richten uit Beiroet zeggen dat in de Israëlische havens aan boord van Amerikaanse, Italiaanse en Belgische schepen meer dan honderd tanks zyn aangekomen. Het merkwaardige feit doet zich voor dat. ondanks het toenemende wapengekletter, geen van beide par tyen in het Midden-Oosten werkelyk belang heeft by een gewapende uiteenzetting. Een nieuwe overwin ning van Israël zou dit land meer gebied kunnen opleveren dan het op doeltreffende wijze onder controle zou kunnen houden. Een dergelyke overwinning zou voor president Nas ser zyn ondergang betekenen. Logi- PARIJS-LONDEN (Reuter) Er I dreigt tussen Frankryk en Engeland j onenigheid op luchtvaartgebied nadat LAGOS (Reuter) De Zweed een Franse maatschappij. Dassault, Nils Goran Gussing zal optreden als gisteren had bekendgemaakt dat persoonlijk vertegenwoordiger van de technische gegevens zullen secretaris-generaal der V.N., Thant, In de waamemersgroep, die moet nagaan of de federale Nigeriaanse troepen zich in Biafra aan gruwel daden schuldig maken. Gussing keerde gisteren naar La gos terug na in New York geduren de vyf dagen overleg te hebben ge pleegd met V.N.functionarissen. Hy is al drie weken in de Nigeriaanse hoofdstad geweest als vertegenwoor diger van Oe Thant inzake de hulp verlening. Gussing zal zich aansluiten by drie generaals uit Engeland, Zweden en Canada, die vorige week al op uit noding van de federale regering in Lagos zyn aangekomen. Polen en de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid, die eveneens benaderd waren, heb ben nog geen waarnemers aangewe zen. Overigens zijn de voorwaarden waaronder de waamemersgroep zal optreden, nog niet vastgesteld. De betrokkenen willen zo spoedig moge liik naar het strijdtoneel vertrekken om gebieden te bezoeken waar vol gens Biafra federale troepen zich aan massamoord hebben schuldig ge maakt. Eén van hen zei. dat hij en zijn collega's niet geïnteresseerd wa ren in afzonderiyke incidenten, maar wilden nagaan „of inderdaad hele dorpen of grote groepen burgers zijn uitgemoord zoals de Biafranen heb ben beweerd". RadioBiafra meldde gisteren nog, dat Iljoesin-bommen werpers van de federale luchtmacht by een aanval op een dorp ten noor dexj van Onitsja 510 burgers hadden gedood, terwyl het dubbele aantal gewond was geraakt. NEW YORK (AP) De bestuurs raad van het vakverbond AFL—CIO, dat 14.1 miljoen leden telt, heeft zich woensdag formeel achter de presiden tiële candidatuur van vice-president numphrey geplaatst. Het besluit werd met algemene stemmen genomen door de 150 leden van de bestuursraad. Het werd per- soonlyk bekendgemaakt door presi dent Meany van het AFL-CIO aan het slot van een conferentie van drie dagen. den verleend aan een Amerikaanse firma over vliegtuigen met verstelba re vleugels. De Franse maatschappy. Mar cel Dassault, heeft nl. medegedeeld twee overeenkomsten tot samenwer king gesloten te hebben met de Ame rikaanse L.T.V. Aerospace-corporatie in Dallas. Marcel Dassault heeft al een vliegtuig met verstelbare vleugels gebouwd, de Mirage-G. Onder de nieuwe overeenkomst zal de maat schappy haar ervaring op dit gebied aan de Amerikaanse firma, Long- Temco-Vought. ter beschikking stel len. L.T.V.-Aerospace is één van de vijf Amerikaanse vliegtuigbouwfa- brieken die meedingen bij het ont werpen van de „FVX". een Ameri kaans marinevliegtuig dat de F-lll-b zal moeten vervangen. Vorig jaar trok Marcel Dassault zich terug uit het gezamenlyke Frans-Britse project voor de bouw van een vliegtuig met verstelbare vleugels, een tweemotorige jacht bommenwerper. Londen en Pa- rys hadden daar al jaren gezamen- lyk onderzoek en onderhandelingen aan besteed. Algemeen werd aange nomen dat Frankrijk zich terugtrok omdat de kosten te hoog werden. Die waren al van 200 miljoen tot 300 miljoen pond gestegen. Waarnemers vermoedden echter, dat de snel le ontwikkeling van het geheel Fran se vliegtuig met verstelbare vleugels de Franse regering er toe had ge bracht, alleen verdr te gaan. De Britse regering had het project „De ruggegraat van de Britse luchtver dediging en de kern van de indu striële welvaart voor de jaren-,.70" genoemd. Door het terugtrekken kwam de Britse vliegtuigindustrie uit balans. Er ontstond een leemte ln het Britse programma voor een ver ontwikkeld gevechtsvliegtuig. West-Duitsland, Italië, Nederland en Engeland hebben sindsdien overleg gepleegd over de bouw van een straalvliegtuig met verstelbare vleugels. Ge hoopt wordt dat België en Canada zich daar by zullen voegen. De Mirage-G werd vorig jaar december voor het eerst gedemon streerd. Het vliegtuig vloog toen tweemaal de snelheid van het geluid. Na de Amerikaanse F-lll staat dit eenmotorige vliegtuig in de Westelij ke wereld op de tweede plaats. De Sowjet-Unie heeft twee vliegtuigen met verstelbare vleugels gebouwd, de eenmotorige Poechoi en de tweemo torige Mikojan. Britse vliegtuiginduslriëlen waren gisteren verontwaardig over het feit dat „de perfide Fransen" het nieuws bekend maakten op de vliegtuigtcn- toonstelling te Farnborough, de „eta lage van de Britse vliegtuigindu strie". Aan de samenwerking op luchtvaartgebied met Frankrijk is een harde slag toegebracht, zeiden zij. sche redeneringen hebben echter zel den de doorslag gegeven ln het tur bulente Midden-Oosten. AMSTERDAM (ANP) Niet min der dan negen personen zyn in de afgelopen vier dagen in Amsterdam het slachtoffer geworden van straat rovers. Nadat zaterdagmiddag op het Rokin een 21-jarige student van zyn tas was beroofd, werd in de nacht van zaterdag op zondag op het Damrak een 48-jarige zeeman door twee mannen, vermoedelyk Algerij nen, hardhandig van zyn portemon nee met f 1.400 ontdaan. In dezelfde nacht werd een 51-jarige man in de omgeving van de Nieuwmarkt van ongeveer f 1.000 beroofd. Vieren twintig uur later sloegen twee man nen in de Beethovenstraat een 20-ja- rige Zweed neer. zy gingen er van door met dieais colbertjasje .polshor loge, gouden ring en paspoort. In de Nieuwezijds Armsteeg werd een 28- Jarige matroos door een onbekende neergeslagen en o.a. beroofd van zyn horloge, ring en portefeuille. En kele uren later onderging een 48-Ja- rige Engelsman hetzelfde lot. Hy miste een bedrag van f 30 en zes travellercheques van vyf pond. Een viertal jongens overviel gisteravond laat in het Vondelpark twee homo fielen en ging er met hun horloge vandoor. Korte tyd later werd een derde homofiel eveneens van zyn horloge beroofd, vermoedelyk door hetzelfde groepje jongelui. Met een enkel woord BINNENLAND Mobil OH Prins Bernhard zal dinsdagmorgen 24 september in het westelyk havengebied van Amster dam de officiële opening verrich ten van de nieuwe olieraffinadery van Mobil Oil. De opening der raf finaderij is de kroon op het werk van oud-burgemeester, mr. G. van Hall, en diens toenmalige wethouder van economische zaken. drs. J. M. den Uyl, om de hoofdstad aan een petrochemische industrie te helpen. Tot dusver is van het 170 ha. grote terrein 70 ha. bebouwd, hetgeen een investering van circa 200 miljoen gul den heeft gevergd. De capaciteit van de aan 250 mensen werk biedende raffinaderij is 4 miljoen ton per jaar. Kopen woningwetwoning Ver koop van naoorlogse woningwetwo ningen aan de bewoners zal met ingang van 16 september alleen mo- gelyk zyn als het jaarinkomen van de gegadigde niet hoger is dan f 15.000,-. Tot dusver bedroeg de inkomens grens f 20.000. Het Ryk zal aanvra gers uitsluitend in de vorm van af lopende jaarlykse by dragen gedu rende tien jaar financiële steun ver lenen. Deze wyzigingen zyn aange bracht in de regeling, die bewoners van woningwetwoningen de moge lijkheid biedt de door hen bewoonde woning te kopen. Prinses naar Canada Prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven zyn gistermiddag voor een bezoek van drie weken naar Canada vertrok ken. Deze reis is het huwelijksge schenk van de ..Canadian Pacific Air lines", dat destyds aan de Prinses en haar man werd aangeboden. Oor- spronkeiyk zou de reis vorig jaar ok tober worden gemaakt. In verband met de biyde gebeurtenis die toen ln het gezin van Prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven werd verwacht, moest de reis worden uit gesteld. BUITENLAND Verdacht van mensenroof In Oostenryk is gisteren een Hongaar se treinmachinist aangehouden, die er van wordt verdacht de dag tevoren met twee andere Hongaarse spoor wegmensen een derde collega, die op een klein Oostenryks station „de vryheid had gekozen" te hebben gegrepen en geboeid naar Hongaars gebied te hebben teruggevoerd. Vol gens getuigen hadden de machinist en zyn helpers aan omstanders ver klaard dat zij zelf in Hongarije zouden worden gestraft als zy hun landgenoot lieten lopen. Overwinning voor Smith Premier Ian Smiths party, het Rhodesische Front, heeft gisteren bij tussentijdse verkiezingen voor een zetel in het parlement een grote overwinning behaald op de (rechtse) Rhodesische Nationale Party. De kandidaat van het Rhodesische Front won met 810 tegen 65 stemmen in Ga too ma. Men ziet in de uitslag een bewys van ver trouwen in Smith. „Communards" veroordeeld In West-Berlyn zyn gisteren drie leden van de zogenoemde „commune één" tot gevangenisstraffen, variërend van drie tot acht maanden, veroor deeld wegens het verstoren van de oudejaarsavonddienst ln de Kaiser - Wilhelmkerk en van een zitting van het Westberlynse parlement. Tegen het hoofd van de „commune", Fritz Teufel, en een lid van deze maoti- sche organisatie is een arrestatiebe vel uitgevaardigd, omdat zy niet op de rechtszitting waren verschenen. BONN (GPDl De Socialistische Duitse Studentenbond (SDS) is klaarblijkelijk aan het eind van zijn Latijn. Deze studentenorganisatie, die haar roem aan „rode Rudi" Dutschke dankte, maakte dezer da gen op een jaarvergadering in Frankfurt de balans op. Ze kwam daarbij tot weinig positieve uitkom sten. De grote afwezige was Dutschke zelf, die op het ogenblik in een zie kenhuis in West-Berlijn fc terugge keerd na een kuur in Zwitserland na de aanslag die rond Goede Vrijdag van dit jaar op hem werd gepleegd, en waarbij een kogel zyn schedel binnendrong, is Dutschke buiten ge vecht, al zal hij wel volledig gene zen. Maar op 't moment dat Dutsch ke op de Kurfurstendamm onder ko gels incenzeeg, was zijn rol binnen de SDS in feite al uitgespeeld. De zogenaamde „traditionalisten en anti-traditionalisten" bleken zo diametraal tegenovergestelde menin gen te hebben, dat elke actie onmo gelijk begon te worden. De traditio nalisten wilden de mogelijkheid van parlementaire oppositie zoeken, de andere wilden buiten het parlement biyven. Tot deze groep behoorde Dutschke indertijd. De onmacht om tot een hechte organisatie te koemen kwam al in april tydens een bijeen komst in Frankfurt aan het licht. Ze blykt nu tot een regelrecht debacle voor de SDS te zullen leide.i. Een paar uiterst belangryke ge beurtenissen hebben zich sinds die aprildagen afgespeeld. Toch is het niet de bezetting van Tsjecho-Slowa- kije, die de studentenbond het meest bezighoudt. In de eerste plaats is er de Paryse ervaring van afgelopen zomer. Wat de SDS-ers diep heeft geschokt is. dat de communisten en de vakbonden de studenten op een gegeven moment toen de overwin ning by na zeker leek in de steek hebben gelaten. De SDS wil daaruit de consequentie trekken dat de „leer zuiver" gehouden moet worden en dat men voortaan zonder hulp van bulten dient te opereren. Broederstrijd Een andere gebeurtenis van groot belang deed zich voor op het wereld- jeugdcongres in Sofia deze zomer. Een officiële delegatie onder leiding van de SDS-voorzitter Karl-Dietrich Wolff had in Sofia deelgenomen aan een protesttocht naar de Amerikaan se ambassade om tegen de Ameri kaanse aanwezigheid in Vietnam te ageren. Bulgaarse politie in burger en Bulgaarse „arbeidersjeugd" hadden deze actie proberen te verhinderen. En onder de deelnemers aan deze te genactie hadden zich de communis tische leden van de SDS-delegatie ge schaard. Een ware broederstrijd in het klein dus! De vyf afvalligen uit Sofia werden met meerderheid van stemmen in Frankfurt uit de SDS gezet. Maar men durfde er niet toe over te gaan de gehele communistische fractie van het lidmaatschap uit te sluiten. In de eerste plaats is het niet hele maal duideiyk wie er precies tot de ze fractie behoren, aan de andere kant zyn er zeker 150 communisten in de SDS en omdat de SDS maar 2500 leden telt, zou het uitsluiten van de hele groep Iets teveel op een schisma gaan ïyken. De uitgesloten vyf hebben overigens verklaard zich niet te zullen laten uitsluiten, volgens het aloude communistische beginsel dat. waar een communist eenmaal is, hy ook niet meer uit te krygen valt. Wolff en zijn aanhang noemen zich j de anti-autoritairen, de communis- i ten worden binnen de SDS de „ortho doxen" genoemd. De betrekkeiyke nederlaag van de orthodoxen kan aldus insiders een overgang van de anti-autoritairen tot een strijdlus tiger organisatie brengen. Het pro bleem is nu echter, wéér deze stryd- lustheid dan aan te wenden. Een plan om de Bundeswehr het West- duitse leger te infiltreren, vond weliswaar instemming, maar over de uitvoering had niemand een duidelij ke voorstelling. Niemand van de SDS -ers is blykbaar in dienst geweest, de toestanden daar zyn voor hen dan ook een gesloten boek. Het feit dat de anti-auroritairen meestal van z.g. „gegoede huize" zijn. maakt, dat ze ondanks hun leuzen zich ook nimmer hebben verdiept in de praktijk van het zo dikwyls ter sprake gebrachte arbeidersbestaan. Hun belangstelling is dan ook hoofdzakeiyk „literair, die af en toe met agitatie wordt ver mengd". zoals de Stuttgarter Zei- tung opmerkt. De anti-autoritairen hebben in Frankryk het p\elt gewon nen, hoewel zy niet precies weten wat zy met hun overwinning moeten beginnen. Zeker is alleen dat zy op anarchie aansturen. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Ope ningsmiddag Ned. Ver. van Huisvrou wen öpr. mevr. Boone-van Tilburg over Felix Timmermans. 2.30 uur nam. Rest. v. d. Heijden: Ledenvergade ring Ned. Ver. vpor Dierenbescher ming 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Residentie-orkest O.I.V. Bruno Maderna. 8 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen (3e Binnenvestgracht)Contact-ruilavond Philatelica. 7.30 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal. Openbare vergade ring Gewest Leiden. 8 uur nam Oude Vest 13, Evang. christenge meenschap „Ecclesia". 8 uur nam. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27): Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. Den Her tog. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K en O. Dia-lezing dr. W. P. J. Llgnac over „Alaska en de Canadese Rockies". 8 uur nam Konlngskerk: Ruilclub 7.30-10 uur nam Zuiderkerk (bovenzaal): N.C.V.B. afd. Centrum. Spr. mej. G. Beimers over „Sociale toestanden ln Grieken land" 8 uur nam ZATERDAG Ons Bulten: Tentoonstelling Leidse Amateur bloemen-, planten- en fruit teeltclub „Mater Sprenger" en „Ons Bulten". Iuur nam. Rest v, d. Heijden. Dhr. H. van Wei zen neemt afscheid- van Woningbouw vereniging „De Eendracht" 3-5 uur nam (ADVERTENTIE) Verstopt? ELKE DROGIST HEEFT HET! DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „Ziehier, een vrij man". Gemeentemuseum (Aula) 20.15 u.: Willem Noske, viool mm.v. Victor Bouguenon. cello. Paviljoentheater, 20.00 uur: Opera- Studio van de Nederlandse Operastich ting: „Albert Herring" van Benjamin Britten. Muz. leiding: Jochem Slot houwer: Regie: Jan Bouws. VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „Ziellier, een vrfj man". Kloosterkerk, 13.00 uur: Bernard Re- nay, orgel. PavilJoentheater20.15 uur: Nieuwe Komedie „De Ruiters". Promenade (Schevenlngen)20.00 u.: Haagse Harmonie Orkest. ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten". Diligent la. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De gestolen Prins". Paviljoentheater. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: ,i>e Ruitere". Poppentheater: Frank Kooman 14.30 uur: „De dieren van Sultan Has san". Promenade (Schevenlngen), 20 uur: Kon. 's-Gravenhaagse Politie Muziek vereniging „Onderling Kunstgenot". ZONDAG Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedie: „Ziehier, een vrij man". 20.15 uur: Haag6e Comedie: „Veer tig karaat". (St. Jacobekring) Poppentheater: Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zonnekacheltje". Promenade (Schevenlngen), 13.00 u Jeugdfanfare en drumband „St. Ja cob". MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: ..De prijs". HAAGSE BIOSCOPEN „Angellque en de Sultan" Apollo: jaar. Asta: .Star!" 14 Jr. Byou: „Prudence and the Pill". (Met de pil meer mans), 14 Jaar. Camera: „Het uur van de Wolf". (Hom- of the wolf) 18 Jr. Cineac: Nieuws en De laatste para dijzen", al. Cit.y: „The bridge on the river Kwal 14 Jr. Corso: „Het wonder van liefde". (Das Wunder der Liebe) 18 Jr. Voor af: „Slochteren aan de lijn". Du Midi: „De non". (La réligieuse) 18 Jaar. Zat., wo. 2 uur: Merlin de to venaar", a.l. Zon. 12 u.: ..Das Drei- maderlhaus". a.l. Euro Cinema: „The sound of music a.l. Zat., zon., wo. 1.30 uur: „SJora en Sjimmle op het plrateneiland". a. 1 Zat 24.02 u: „Muiterij op de Cal- ne", 18 J. Flora: „Slavin van de erotiek". 18 J. Vrijd.. zat. 24 uur: „De Mummie" 18 jaar. Hollywood: „De vloek der Desperado's (Hate for hate) 14 Jr. Zat. 24 uur: „Stagecoach". 18 Jr. Kriterion: „Ik ben nieuwsgierig-geel". 18 Jr. Vrij. zat. 23.30 uur: .Dagboek van een kamermeisje". 18 Jr. Metropole: „De reis om de wereld ln 80 dagen", a.l. Odeon: „Je geld of Je leven!" a.l. Olympla: „Frankenstein" 18 Jr. Passage: „De laatste trein uit Katan ga". (The mercenaries) 18 Jr. Rex: „Ik een markies". 18 Jr. Zon. 11.30 uur: Elsa. dochter der natuur" a.l. Roxy„De bestorming van Fort Utah" 14 Jr. Zon. 12 uur: „Stormloop der Tartaren". 14 Jr. Seinpost: „De nacht van Inspecteur Tlbbs". (In the heat of the nlght) 14 Jaar. Studio De Luxe: „Bandelero" 14 Jr Studio 2000: „Fanfare", a.l. Vooraf: Haanstra's doe. „Glas". Zat. wo. 2 zon. 1.30 uur: Stan Laurel en Oliver Har dy als ..boemelstudenten". a.l. Thalla: „Slaaf van zijn driften". (Gel- sel des Flelsches) 18 Jr. Vrij., zat 24 uur- „Wat het daglicht niet verdra gen kan" 18 Jr. Zon. 1 en 3 uur: .El- vis op zyn best", a.l. Wo. 25 sept.: „De Rangers van Majoor Rogers" 14 Jaar. De Uitkijk; „Cul-de-sac, 18 Jaar. West-End: „Klokslag middernacht". (Ocean's eleven) 14 Jr. Zat., wo. 2, zon. 1.30 uur: „De gouden pyl". a.l. (Van donderdag 19 t/m maandag 23 september) ADVERTENTIE Schouwburg: Amsterdams Vifl neel met „Rooie Sien". 8 ZONDAG Oude Rijn 3: Pinkstergemsent» dhr. Eikerbout. 2 uur nam. Ons Buiten. Tentoonstelling p, fruit en bloemen. 10 uur voorin, nam. Rijnlandslyceum (M. H Ttdc 1Gem. voor oorspronkelijk chfl dom, afd. Oegstgeest. Spr. evenu d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der l dagen. Zondagsschool 10.15 uurn avondmaal 11.30 uur voorm. MAANDAG Den Burcht Jacobazaal)Ledt gaderlng ..De Natuurvriend" nam Oegstgeest Gemeentecentj V.V.D. Spr. mr. J. G. Rletkerl „De sociale bewogenheid van de V 8 uur nam. Schouwburg. Eerste a bonnet voorstelling. Centrum met „Slacht van Boris Vian 8 uur nam. Rest. v. d. Heijden. Ver. voor cultatieve Crematie. 8 uur am. DINSDAG Diamantplein 27: Bahal-gwp avond. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouw Zitting Bouwfond® Ned. Gem* 7-8 uur nam. Ch. de Bourbonhof. Elektrc club „De detector" 7.30-9.30 uur Lagere Techn. School (Haagt Filmavond V.O.L.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Mode-show Faam". 8 uur nam. Boshuizerlaan: Officiële Sporthal 7.45 uur nam. SchouwburgEerste abonnatn voorstelling. Centrum met „Slach; van Boris Vian 8 uur nam. BIOSCOPEN Udo: „De hel van Macao", Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „De bruid gaat ln hetzi 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. dag. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. t'amera: „Ik ben nieuwsgierig j 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vryda zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelli „Het avontuur". 18 Jr. Luxor: „De Samoerai". 18 Ir. 2.30. 7 en 9.15 u. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Raad eens wie er eten" 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur Rex: „De kanonnen van Navan fe 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 8 uur. Vrijdag en zaterdag nacht, stellingen ..This grazy sexy world nla Jr. 11.30 uur. Wassenaar Astra-theater) donderdag tot en met maandag (8 ia? „Zo gaat dat ln Texas". Zondagni (2.30 uur) „Tarzan trekt naar Is It 'f d Ia ml TENTOONSTELLINGEN i gc ro Galerie Walenkamp (Nieuwateog Expositie Eykelenboom (t.e.m. 30 tober). Galerie Van der Vlist. Expositie |o Polder (t.e.m. 26 sept.). Trappenhuis Academie Schilder tentoonstelling Henk van der Vet. m. 26 september) RU fesmuseum voor de geeobk der Natuurwetenschappen Bom i tentoonstelling l.vjn. 8de eeuwfMt zijn geboorte. Werkd. 10 uur roof*2 uur nam.: zondags 1-4 uur usa 1 december). Molen „De Valk** Molenmuseoa gelijks (behalve maandags) 10 voorm.» 6 uur nam.. zondags 14 nam De Lakenhal: Dag. 10—ft uur 1—5 uur. Lakenhal: Tentoonstelling jf" Leidse fotografen". Geopend wttt uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 14 nam (tot 22 sept.) Rijksmuseum van Oudheden rg 28): Wi nam.; zond 1-5 UUT Z Rijksmuseum voor Volkenrfg-! (Steenstraat 1): dAg. 10—5 U4 "i dage 1—6 uur nam Rijksmuseum voor de geechld der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkc Tentoonstelling ..Viva Mexico" w dageD lt uur voorm,5 uur c zon- en feestdagen 1—5 uur na (t/m 1 december). penburg 28)Werkd. 10 uur voa jn o uur na Ned.-Legennuseum: Geopend ma tot en met vrijdag 9 uur voorm. - nam zon.- en feestdagen 1-6 uui AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende g«fhei len: Haven Apotheek, Haven 18, 20085. Dt zaterdag-, "«ondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leider wordt waargenomen door de HiJBc Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en J theek Voorschoten zijn de gehele i geopend. jj. WEEKF.INDEDIENST DER fa HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur raid ge men de eigen huisarts, daarn» zondagnacht 24 uur de doktersteltt 22222. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur s| 5a t as Amsterdam mist 16 10 De Bilt zw. bew. 14 9 Deelen half bew. 13 7 Eelde regenbui 16 7 Eindhoven mist 17 6 Den Helder licht bew. 16 9 Twente mist 13 6 12 Vlissingen half bew. 16 Ypenburg mist 15 8 U Zuid-Limburg regen 15 Aberdeen onbew. 13 4 31 Athene onbew. 30 Barcelona licht bew. 24 13 Berlijn half bew. 17 11 Bordeaux mist 18 9 Frankfort mist 17 8 Geneve onbew. 19 7 Grenoble onbew. 19 6 Helsinki zw. bew. 10 •1 Innsbruck geh. bew. 15 10 Kopenhagen licht bew. 17 10 Lissabon half bew. 22 17 Locarno zw. bew. 21 8 Londen mist 18 8 10 Luxemburg mist 16 Madrid half bew. 21 10 Malaga onbew. 26 15 Mallorca onbew. 26 15 München regen 14 10 Nice licht bew. 22 14 Oslo geh. bew. 14 8 10 Parijs mist 19 Rome onbew. '23 11 Stockholm zw. bew. 13 -0 Wenen zw. bew. 18 13 Zttrlch zw. bew. 18 11 Belgrado zw. bew. 23 15

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2