Blauwe trein" van Swift raasde naar derde titel Albert's Corner NORTON FILTER KING Vreugde flet lijkt wel of ze vliegen" A.C. Milan verliest verrassend in Malmö waar de koffie lekker vers is (elk 72 uur vers gezet) 4» H. W. Filarski's bridgerubriek Mildenberger is zijn titel kwijt Kamercommissie wil inzicht in kosten omroepen Europees bekervoetbal Full Time zorgde voor een surprise Norton Filter King Size-rijp, vitaal, echt... DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 PAGINA 15 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE DRONTEN (GPD) ..We hebben ook dit jaar een klasse- ploeg", zei Wim van Duivenbode, bestuurslid van de Leidse Swift-combinatie. „Ik heb er weer alle vertrouwen in", voégde hij er, even voor de start van zijn viertal in de wielerclubkam pioenschappen van Nederland aan toe. Van Duivenbodes opti misme was gerechtvaardigd. Opnieuw, voor de derde maal, raasde de „blauwe trein" als snelste ploeg over het ruim 81 kilometer lange parcours in Dronten. Ruim drie minuten sneller <1 uur 44 min. 46.1 sec. tegen 1.48.11.5) dan hun naaste concurrenten, voltooiden de profs Gerben Karstens en Bart Zoet. nijver geassisteerd door de amateurs Joop Zoetemelk en Jan Zoons hun lus door oostelijk Flevo land. In een sublieme stijl, elkaar voortreffelijk aflossend en geen mo mend verslappend, liep Swift achter eenvolgens de ploegen in van West- land Wil Vooruit. DTS (Zaandam), Siebengewald en het tien minuten eerder gestarte Pijnenburg (Til burg». ..Daar is niet tegen te rijden", verklaarden renners als Harm Otten- bros en Tiemen Groen na afloop. „Het lijkt wel of ze vliegen". „Het ging net zo fijn als in Tokio", zei Bart Zoet tevreden. ,We zijn vrij langzaam vertrokken en hebben ge leidelijk het tempo opgevoerd. In de eerste kilometers hebben Gerben en ik de andere jongens geïnstrueerd hoe ze moesten rijden en dat hebben ie goed in hun oren geknoopt". Karstens ondersteunde deze me ning met ..We vormden één blok'. Na DRONTEN De vreugde on der de vele meegekomen sup porters uit de Sleutelstad was rond de finish in Dronten uiter aard weer bijzonder groot. De kersverse voorzitter Dolf Wallet en secretaris Jan v. d. Lelie wa ren vol lof over het enthousias me en de inzet van de renners. „Ze hebben zioh voor de volle honderd procent gegeven", was hun bescheid. „En zij krijgen er echt niets voor bij ons", al dus Van der Lelie, „maar een cadeautje kan er nu wel af" Over de datum van de huldi ging konden de bestuurders nog niets mededelen, omdat Joop Zoetemelk een dezer dagen naar de Olympische Spelen in Mexico vertrekt. Zelf waren de renners ook dik tevreden met de prolon gatie van hun clubtitel. De rou- tiné's Karstens, Zoet en Zoete melk, die al tweemaal eerder deel uitmaakten van het win nende team. wzaaiden nieuwko mer Jan Zoons veel lof toe: „Hii III heeft het voortreffelijk gedaan" 51 van de 81 km in de jonge polder lag Swift al buna een minuut voor op de concurrentie. Swift 57 min. 47 sec., Maastricht 58.45, Olympia 58.55. De rest was al kansloos, ook DTS dat een uitstekend draaiende Tiemen Groen in de gelederen had, maar toch al twee minuten was achterge raakt. De winst van de Leidenaren kreeg definitieve vorm op de Knardijk te gen de wind in. „We namen goed over, bleven niet te lang op kop rij den en toen liepen we uit tot drie minuten", aldus Karstens. Twee renners werden in Dronten node gemist, tourwinnaar Jan Jans sen zag geen kans tijdig in de pol der te arriveren, wat zijn ploeg (de Rotterdamse Leeuw» deed besluiten zich terug te trekken. Leo Duyndam tekende gisteravond nog een contract voor wedstrijden in Canada. ..Zijn" Westland Wil Vooruit, dat ook Cees van der Wilk nog miste, eindigde nu op de voorlaatste plaats. Uitslage A-categorie (profs en amateurs) 1. Swift-Combinatie (Leiden) met Gerben Karstens. Bart Zoet. Joop Zoetemelk en Jan Zoons de 81 km in 1.44.46.1: 2. Olympia (Amsterdam» met Harry Jansen. Henk Comelisse, Peter Post en Cor Schuuring 1.48.04.1. 3 Maastricht (met Eddy Beugels. Huub Harings, Jan Harings en Jan Hugens) 1.48.11.5: 4. Bergklimmers (Stein»; 5. DTS Zaandam: 6. Sieben gewald. C-calegorie (nieuwelingen» 1. De Kampioen (Haarlem» de 35 km in 49.18.8; 2. De Zwaluwen (Doe- tinchem» 49.41,1: 3. Theo Middel kamp (Goes) 49.43.3. Bridgevraag dezer week: Zuid gever, allen kwetsbaar. Zuid heeft: 7 6 5 3 CP 8 5 2 O B 10 8 6 3 4 Oost één klaver zuid past west één schoppen noord één Sansatout oost past zuid past west twee klaver noord doublet oost past wat moet zuid doen? Antwoord elders op deze bladzijde. Schaken Viktor Kortsjnoi heeft in de schaaktweekamp tegen zijn landgenoot Boris Spasski zijn eerste succes geboekt. Kortsjnoi wist in Kiev de zesde partij m winst om te zetten en hij bracht daarmee de voorsprong van Spasski terug tot 3V4— 2 «4. Wielrennen De Fransman Jean Pierre Boulard heeft woensdag de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst, een tijdrit over 47 ki lometer. van Gerardmer naar Epi- nal. gewonnen. Bouiard nam de gele trui over van de Belg Micihel Coulon. Gerben Karstens en Joop Zoe temelk rechtspasseren de fi nishlijn. LONDEN (ANP) Karl Milden- berger is gisteravond voor 12 000 toe schouwers zijn Europese bokstitel in het zwaargewicht kwijtgeraakt aan zijn Engelse uitdager Henry Cooper. Mildenberger werd aan het eind van de achtste ronde gediskwalificeerd nadat hü na de gongslag met een kopstoot zijn tegenstander een bloe dende wond aan de rechterwenk- 1 bra uw had bezorgd Mildenberger had al eerder van de Italiaanse i scheidsrechter Nello Barravecchia terecht wijzigingen ontvangen. DEN HAAG (GPD) De vaste kamercommissie voor Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk wil inzicht hebben in de kosten, die de omroepverenigingen en de NTS en NRU tot dusver hebben gemaakt bij het verslaan en begeleiden van de voorbereidingen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, het maken van reportages over Indonesië e.d. en salariskosten. Ook zou men graag van de betrokken ministers willen vernemen, op welke punten de or ganisatie en efficiency van de tele- I visie voor verbetering vatbaar is. In haar voorlopig verslag over de wet tot regeling van de omroepbij- Griekenland heeft tijdens de we reldkampioenschappen in de rij van 35 deelnemende landen vrijwel voort durend de rol van drager van de rode lantaarn gespeeld. Toen Neder land in de voorlaatste (34e) ronde van het toernooi tegen de Grieken moest uitkomen, verwachtte vrijwel iedereen dat ons team tenminste 17 van de 20 te winnen competitiepun- tem zou binnenhalen. Ik was daar niet ze gerust op, want juist tegen de zwakkere tegenstanders vertoon de ons team als regel minder sterk spel. Inderdaad bevestigde de gang van de wedstrijd mijn angstige ver moedens. want hoewel aan de tafel waar vader en zoom Rebattu een goede partij speelden het verloop voor Nederland niet ongunstig leek, waren de spellen daar overwegend dermate eenvoudig dat het moeilijk te zien was hoe of Kreyns-Slaven- burg die het juist niet van de een voud moeten hebban, aan de andere tafel tot ruime winst zouden kunnen komen. De uitslag was tenslotte dan ook niet zó verrassend: 38-36 match- punten in Nederlands voordeel, wat ons slechts een heel magere 119 overwinning in competitiepunten op bracht. Max Rebattu junior droeg het zijne aan dit kleine succes bij door kundig afspel van een drie- Sanscontract. Het was één der wei nig? lastiger problemen dezer wed strijd en aan de andere tafel ging de Griekse speler dan ook prompt één down in hetzelfde eindcontract. A V 8 4 H O A B 6 5 2 AVB Noord gever, NZ kwetsbaar. Tegen Kreyns-Slavenburg boden I de Griekennoord één schoppen I zuid één Sansatout noord drie rui ten zuid drie Sansatout einde. Hans Kreyns vond in west de goede I uitkomst van harten acht, die op tafel noordgewonnen werd met hartenheer. Bij gebrek aan entree naar de zuidhand is het zeker het beste spel om in slag 2 van noord uit een kleine scheppen naar zuids tien te spelen. Daarbij blijft de kans bestaan dat west schoppenheer twee de of derde heeft (of zelfs (HBx), terwijl reeds de aanwezigheid van schoppenboer bij oost de spelleider vrijwel verzekert van het maken der twee schoppenslagen die hij nodig heeft voor het winnen van zijn con tract. De Griekse speler volgde dit plan echter niet en zette latei-, toen hij na het maken van vier klaversla gen aan tafel was, zijn geld op de eenvoudige snit tegen schoppenheer. Die mislukte en Kreyns-Slavenburg kregen twee hartenslagen, één rui tenslag en twee schoppens. Rebattu jr. deed het beter, hoewel hij daarbij nogal aanzienlijk was ge holpen door het biedverloop: noord I één ruiten oost één schoppen j zuid twee harten noord drie San satout. Oost kwam met klaver tien uit, noord die hier spelleider was won de slag en speelde meteen schoppen I vier na. Oost nam en vervolgde met klaver, noord won en incasseer de hartenheer, waarna schoppen acht volgde. Of oost deze weigert of neemt de negen slagen waren nu binnen en deze brachten een welverdiende 600 scorepunten in het laadje. Antwoord op bridgevraag: Wellicht zij'n er spelers die met dit zuidspel al „direct" na één SA 'n bod van twee ruiten had den gedaan. Toch is dat onjuist want één SA „vraagt" niet om een bod, tenzij dit opgelegd is. Noords één SA geeft behoorlijke kracht in de kleur der tegenpar tij aan en zün doublet moet dan ook gezien worden als een straf- doublet. In feite had noord: VB 10 9 H V 9 3 O A 2 A V 10 9. Twee klaver zou waarschijnlijk één down geweest zijn, maar zelfs als het gemaakt wordt is er geen man overboord. Zuid moet dus passen en niet, zoals vele spelers doen, redeneren „ik heb niets en loop eruit". Dat zuid niets kan hebben, weet noord ook wel. Twee ruiten werd afge straft met een doublet en het kostte 500 punten. 91 n V 8 7 W O O 10 9 8 7 4 7 732 H B 3 2 g B 9 5 4 O H V 10 9 4 10 6 5 9 A 10 6 3 2 O 4 AH 8 6 5 drage blijkt men de voorgestelde ge combineerde verhoging tot f75.— per jaar over het algemeen wel toe te juichen. Maar men staat gereser veerd tegen het feit, dat tv-bezit- ters, die geen radio bezitten toch het volledige bedrag zouden moeten be talen. Den Haag (ANP) Voor de Euro pese bekertoernooien werden gisteren de volgende wedstrijden gespeeld: Landskampioenen FC Nümbeig (W-Dld) Ajax (Ned) 11; St. Etienne (Fr) Cel tic (Schotl) 2—0; Waterford (Ierl.) Manchester United (Eng) 13; AEK Athene (Grkli Jeunesse d'Esch (Lux) 30: Rosenborg B.K. (Noorw> Rapid Wien (Oost) 13; Steaua Rosso (Roem) Spartak Trnava (Tsj-Sl) 31; Flcriana (Malta) Reipas Lahti (Finl) 11; FC Ziirich (Zwits) Akademisk B.K. (Den) 13; Manchester City (Eng) Fe- nerbahce (Turk) 00: FC Valur Reikjavik (IJsl) Benfica (Port) 00; Anderlecht (Belg) Glento- ran (Nrd-Ierl) 30; Malmö FF (Zwe) AC Milan (It) 2—1. De wedstrijden Levski Sofia (Buig) Ferencvaros (Hong) en Dynamo Kiev (Rusl) CS Ruch (Polen) zijn uitgevallen doordat de vier clubs zich terugtrokken. Rode Ster Belgrado (Za-Sl) ging automatisch over naar de tweede ronde wegens het terug treken van Karl Zeiss Jena (O-Dld). Bekerwinnaars: Girodins Bordeaux (Fr» FC Köln (W-Dld) 21; Partisani Tirana (Alb) AC Torino (It) 1—0: Crusa ders Belfast (Nrd-Ierl) IFK Norr- Köping (Zwe) 2—2; Altay Izmir (Turk) Ski Og Lyn (Noorw) 31; Dunfermline (Schotl) Apoel Ni cosia (Cypr) 101. Freja Randers (Den) Shamrock Rovers (Ierl) 10; US Rümelingen (Lux) Slie- ma Wanderers (Malta) 21; FC Brugge (Belg) West Bromwich Al bion (Eng) 31; Slovan Bratislava (Tsj-Sl) Fc Boi(Zd-Sl) 3—Oj Cardiff City (Wales) FC Oporto (Port) 22; Olympiakos Grkl) Fram Reikjavik (IJsl) De wedstrijden Dynamo Moskou (Rusl) Union Berlin (O-Dld) en Spartak Sofia iBulg) Gomik Zab- zre (Polen) zün uitgevallen doordat uit deze duels, beide clubs zich terug trokken. Dynamo Boekarest (Roem) gaat automatisch over naar de twee de ronde door het terugtrekken van Vases Eto Gyö- (Hong). ADVERTENTIE Koersen Nootdorp NOOTDORP (Eigen berichtgeving) Voor een surprise zorgde gisteren Aat Harmsen met Full Time. die de Nootdorpse baan goed schijnt te lig gen. Full Time weerstond gedeci deerd de felle eindsprint van de meerdere malen fouterende Fluitlijs- ter S en met Fille ö'Uniqe als derde bracht het trio f 1758.80 voor f 1. Hoewel Lively Rodney in de Prijs van Stockholm bü het ingaan van de laatste ronde nog op de zevende plaats lag, bleek dit voor de merrie geen bezwaar. Met een fenomenaal „eindschot" klopte zü in 1.22.6 de fel vechtende Boswmk S. Esmeraldine H zegevierde zowel in de eerste afdeling als in de finale van de seriedraverij Firestone, die ondanks een fout bij de start, toch de tweede afdeling had gewonnen viel ook in de finale in galop. Hij werd derde achter een verrassende Duke Ho'llyrood. UITSLAGEN Prijs van Dublin I: 1. Esmeraldine H (A. Haarselhorst ]r) (1.27.3), 2. Fair Play. 3. Duke Hol- lyrood. Tot. 1,50, pl. 1,10, 1,10, kop. 2,80. cov. 2.70. Prijs van Dublin II 1 Firestone (J. van Buytene) (1.26.6), 2 Fabiola Norton, 3. Frickson R. Tot. w. 2.60, pl 1,70. 1,50, 4.60. kop. 3.80 cov. 5.50. trio 119.90 Prijs van Londen: 1. Greanna (M. L v. d. Togt) (1.34.2), 2 Furie Rosa 3 Goudhaartje. Tot w. 3.10. pl. 1,90. 1.80. 3.20. kop. 7..C ov. 4.10. Prijs van Helsinki 1. Fouska P (E. Leeman) (1.27.5). 2 Gambler. 3 Dollard. Tot. w. 4.20 'stal). pl. 1,60.1 .90 2.80. kop 8.50. cov Prijs van Boedapest 1- Full Time (A. J. C. Harmsen) '1 30 8). 2 Fiuitliister S. 3 Fille dUnlque. Tot. w. 11.10. pl. 2.60. 2.-. 2 30. kop 6.50. cov 7.30 trio 1758.80. Prijs van Stockholm: 1 Lively Rodnev (J. van Dooyeweerd) (1.22.6) 2 Bosvink S. 3 Xeres. Tot. w. 6.-. pl. 1.50. 1.90. 2.-. kop. 22,80. cov. 6.90. De gouden Armbandprijs: 1. Fabiola Kittv (mevr. A. H. Wage naar-Brouwer) (1.27.1). 2. Corita R, 3. Arctic van 's-Gravenhof. Tot. w 2,10. P- 1.70. 4 - 2.70 kop 10.40. cov 11,10. 'rlo 240.20. Prijs van Dublin (finale) J. Esmeraldine H (A Haarselhorst Jr) (1.27.7). 2 Duke Hollvrood. 3 Fi restone Tot w 1.90. pl. 1,50, 2.20, 1,60. *on. 7,10, cov. 26,40 Toto-omzet 112,575.-. U rookte nog geen filter?... Doe het nu! Steeds meer mensen roken een filtersigaret. Want Norton Filter King Size is volle echte tabak, tabak die er isl Norton Filter King Size met het direct® filter geeft een zachte en toch verrassend-echte smaak. Koop nu Norton Filter King Size! 25 voor f 1,50 World Registration Pending

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15