Voedsel is welkommaar BIAFRA WIL WAPENS! c@ „Ze lachen om alles Discussie medische opleiding Molniya's doen het niet best Niets nieuws onder Heymans-zon R ei Twee doden door kolendamp Cineasten filmden in stervend land F.C. Nürnberg Broedvogels Contrasten programma Toon Hermans vertrokken HOOFDPIJN? WITTE KRUIS WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) „Wat in Biafra de grootste indruk 0p me heeft gemaakt? Eigenlijk niet eens de honger, maar het enorme vertrouwen dat de mensen nog steeds hebben dat zij ie oorlog zullen winnen. Het is onbegrijpelijk, maar ook vol komen uitgehongerde mensen zijn daar rotsvast van overtuigd". Aan het woord is Roeland Kerbosch, 27 jaar, die zich na zijn terugkeer in Nederland met zijn vrouw heeft teruggetrokken in het schilderachtige Zeeuwse dorpje Westenschouwen. „Toen ik terugkwam, vond ik 't vervelend mensen te zien eten; je liet weer die welvaartspensen. 99 „De Biafranen zijn vriende lijke mensen. Ze lachen om al les. We hebben ze alleen boos gezien en bij wijze van spreken horen vloeken, toen zij voedsel litlaadden. Natuurlijk is dat pgj voedsel wel welkom, maar wat Y zij in de eerste plaats willen hebben, zijn wapens! En die krijgen ze vrijwel niet. Uit Frankrijk komt nu via de voor malige Franse kolonie Gabon wat binnen, maar dat is een druppel op een gloeiende plaat". .laten we wel beseffen dat de Bia franen zelf nooit om voedsel hebben gevraagd. Ze hebben in de eerste plaats wapens nodig, willen ze deze oorlog overleven. Overste Ojoekwoe, ce Biafraanse leider, is er hier in het Westen herhaaldelijk van beschul- iigd met zijn hongerend volk een cynisch spel te spelen. Maar hij had volkomen gelijk toen hij zei: „Als we D iel doorvoed en vetgemest zijn, wor- I den we als kerstkalkoenen afge slacht. Daarom ook heeft hij Toedsel uit Engeland geweigerd, niet tij, maar de Engelsen zijn cynisch, door Nigerië grote hoeveelheden wa pens en Biafra alleen voedsel te le- reren". Op de eerste dag zijn we met z'n drieën naar een Rode Kruis-zie- ui LEIDEN (ANP) Overmorgen om inafJO.OO uur organiseert de MFAS, de studievereniging voor studenten in de medicijnen aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, in sa menwerking met de Nederlandse Studentenraad en het Verbond van Medische Studenten Faculteiten, een openbare discussieavond over de si- tuatie aan de medische faculteiten fa de aula van de Lutherse kerk aan bet Spui in Amsterdam. Onder de titel „De prop, de stop i de propedeuse" zal een panel on der leiding van J. van Roon, redac- Iplteur onderwas van het Vrije Volk, 11 un de discussie deelnemen. Op deze avond zullen onder andere volgende onderwerpen ter spake komen: de discrepantie tussen het lanbod van studenten in de studie I der geneeskunde en de door de facul teiten geadviseerde opleidingscapaci teit. BERLIJN (AP) Het gaat niet ?oed met de Russische Communica tiesatellieten van het type Molniya wanneer de verklaringen van Harro r Zimmer van, het Wilhelm Foerster Observatorium in West Berlijn juist tt Dezer dagen zou een tweede sa- f telliet van dit type, de Molniya IV die op 20 oktober 1966 is gelanceerd, ffl de dampkring zijn teruggevallen «n verbrand. Zeven satellieten van dit type zijn nog in de ruimte, maar werken er slechts drie. De Russen hadden gehoopt deze kunstmanen ivoor onbepaalde tijd in de ruimte te I kunnen houden waarmee een voort durend voor het gehele Sovjetgebied werkend communicatiestelsel zou zijn opgebouwd. HOUTEN (ANP) Gisteravond is i Houten een echtpaar overleden &n kolendampvergiftiging. De slachtoffers, de heer A. van Leur, °ud 59 jaar, en de 58-jarige mevr. H. van Leur-Elbersen, woonden in „Het °ude tolhuis" aan het begin van de Utrechtseweg. Een bejaarde mede bewoner, die niets van het gebeurde bad bemerkt, trof het echtpaar van ochtend levenloos in hun stoelen aan, tegenover de nog ingeschakelde tele visie. Volgens de politie is het wind stille mistige weer van gisteravond oorzaak geweest, dat de kolendamp fach in het vertrek kon concentreren. ROELAND KERBOSCH kenhuis gegaan. „Op alles voor bereid reden we naar dat zie kenhuis, waar vluchtelingenkinderen werden verpleegd. In elk bed bleken daar drie kinderen te liggen. Er wa ren ongeveer 400 volslagen ondervoe de kinderen, allemaal ernstige geval len uit vluchtelingenkampen, die je daar by wijze van spreken op elke hoek van de straat ziet. Die kinde ren stierven aan de lopende band. Dat was voor ons meteen een mooie dreun op ons kop. Later werd het nog erger, al leek ons dat toen bijna niet mogelijk. Maar degenen, die er het ergst aan toe zijn, zijn de kinderen die ze in het oerwoud hebben gevon den. Duizenden en nog eens duizen den kinderen vluchtten en vluch ten trouwens nog steeds het oer woud in nadat hun ouders door de Nigerianen zijn vermoord. Van wat wij ettelijke malen gehoord hebben en ook van vele foto's hebben gezien, gaat het in Biafra ongeveer zo toe: als de noordelingen, de regerings troepen dus, een veroverd dorp bin nentrekken en er zijn daar nog men sen achtergebleven, dan verkrachten zü eerst met z'n allen de vrouwen en maken die daarna af. De mannen worden meteen vermoord of eerst mismaakt en krijgen dan een gena deschot. De grote hoeveelheden foto's die wij te zien kregen, waren niet om aan te zien. Je werd er compleet mis selijk van. Vreemd genoeg laten de Nigerianen de heel jonge kinderen leven en die vluchten dan het oer woud in, waar ze letterlijk weghon- geren. Een klein deel ervan wordt ge vonden en dan naar ziekenhuizen ge bracht, maar meestal zijn ze redde loos verloren. We hebben een kamp ziekenhuis gezien, waar tussen haak jes in tegenstelling tot de andere zie kenhuizen de hygiëne slecht was, dat een soort sloot had. waar de kinderen hun behoefte moesten doen. Het is stuitend om het zo te zeggen, maar door de permanente buikloop kwa men by die kinderen de darmen ge woon uit him lijf. Ik kan het u niet anders vertellen, want het is gewoon de waarheid. „Mochten overigens zulke kinderen nog gered kunnen worden, dan zijn door de totale ondervoeding hun her sens voorgoed beschadigd. Het zullen dus nooit meer volwaardige, intelli gente mensen kunnen worden. Dat is ook een manier om de Ibo's voor de komende generatie uit te schake len. Of je vermoordt ze of je hongert de kinderen zo uit dat ze qua intel ligentie voorgoed krachteloos en dus ongevaarlijk blijven. Het is je rein ste genocide, die daar gepleegd wordt. Dat. is trouwens één van de vrese lijkste dingen, dat door de gerichte voorlichting die we in het Westen knjgen. het grote publiek nog steeds niet gelooft dat in Biafra een heel volk systematisch uitgemoord wordt. Nog geen vijfentwintig jaar na de moord op zes miljoen Joden, waar over fatsoenlijke mensen zich terecht nog steeds opwinden, laat de wereld rustig toe dat veertien miljoen an dere mensen afgeslacht worden. En dat gaat gebeuren als niets of nie mand hier tussen komt. Het is om gek van te worden, juist omdat je zo machteloos bent. Weet u trouwens dat de Nigerianen ook met napalm werken? Per dag ster ven er tussen de 3000 en 6000 kinde ren. Een arts vertelde ons dat het er 10.000 per dag waren". „Daar hebt u de hele tragiek van deze afschuwelijke oorlog, die Biafra gewoon opgedrongen is. Maar het niet alleen een in hoge mate technologische oorlog, maar ook een religieuze, ethnologische, so ciale, economische en politieke oor log". „Tragisch is ook dat, tegen alle in, de Ibo's enorm goede soldaten voorspellingen van Afrika- kenners zijn gebleken, maar dat zij bü wijze van spreken met hun blote handen moeten vechten. Ze strijden tegen 'n overmacht, die geschat wordt van 1: 20, zeg desnoods 1 10. Maar als ze naar het front gaan, krijgen ze maar vijf kogels mee. Zelfs als al die vijf kogels nog raak zouden zijn, dan hebben ze nog vijf goed bewapende tegenstanders tegenover zich. Dat Is ook de reden, waarom ze zich steeds verder hebben moeten terugtrekken, en waarom zij wanhopig roepen om Louis van Gaseeren jr. Joan van der Keuken en Roeland Kerbosch, drie Nederlandse ci neasten die stuk voor stuk naam hebben gemaakt, vertrokken op 21 augustus naar Biafra, om daar ln opdracht van de NTS een kleurenfilm te maken. On langs keerden zij naar Neder land terug met voor zes uur schokkend en onthullend film materiaal, en met tevens in hoofd en hart een groot aantal onvergetelijke Indrukken. Over deze indrukken en de door hen gemaakte film, die vanavond door de NTS zal worden uitge zonden, spraken zij met een on- ®er verslaggevers. NEDERLAND 1 18.40 18.50 18.56 wapens, die zij niet of nauwelijks krijgen. Melkpoeder „In plaats daarvan krijgen ze melkpoeder en zo, een goede business voor het Westen, dat er toch een overschot aan heeft en zo zijn gewe ten tracht te sussen. En alles is in Biafra schreeuwend duur. In feite is er nog wel voedsel, maar dat kan vrijwel niemand betalen. Dat Is trou wens een van de dingen geweest, die mij in Biafra het meest opvielen, de enorme gedisciplineerdheid van de mensen en him vermogen om te or ganiseren. Overal zie je grote groe pen vluchtelingen rondtrekken, die van de vaste bevolking zoveel moge lijk voedsel krijgen. Toch zijn de meesten broodmager. Maar terwijl het in de meeste dorpen letterlijk krioelt van de kippen, hebben we nog nooit een vluchteling gezien die een kip stal. Ze hebben een merkwaardi ge eerbied voor het eigendom van een ander. Ikzelf zou in hun situatie vast wel kippen gegapt hebben. Ik denk trouwens de meeste Nederlanders". „Behalve het feit dat niet geplun derd of gestolen wordt en dat er ook geen corruptie is, is ons opgevallen dat de mensen de organisatie van het dagelijks leven nog zo goed op AMSTERDAM (GPD) Voor de snobs zorgt Max Heymans tweemaal per jaar voor een mo de-evenement van de eerste orde. De in een oude sportblou- se. ripfluwelen spijkerbroek en zonnebril gehulde 50-jarige cou turier nodigt dan de crème de la crème van de Nederlandse high society uit om op een gouden stoeltje zijn met Franse namen begiftigde creaties te komen be kijken, die traditiegetrouw ook in het Frans worden aangekon digd. Wie geen oog heeft voor de Heymans-creaties. die zowat ieder jaar hetzelfde zjjn en die gemiddeld zo n twee tot driedui zend gulden kosten kan naar de immer aanwezige e re-gas ten Mary Dresselhuys. Charlotte Kohier of Mies Bouman kij ken Dat gedoe begint wat lachwekkend te lijken als men bedenkt dat de Parijse coutu riers hun modehuizen op het ogenblik drastisch moderniseren. Klassieke mantelpakjes van goudgeel tweed, velours en rip- fluweel namen de belangrijkste plaats in Heymans nieuwe win tercollecties in. Het waren voor het merendeel tailleurs bestaan de uit een gerende tot ruim bo ven de knie reikende rok met Een van Heymans' cre atieseen zwart nappa ja ponnetje, waarbij een zwarte minknerts wordt gedragen. Ook de kraag van het bijbe horende jasje is met zwarte mink afgezet. een aangezette blouse van zwar te zijde of goudbrocaat en een jasje met omgeslagen manchet ten en veel opgestikte zakjes. Heymans wisselde deze creaties af met mantelpakjes met vest van goudgele suède en een ef fen grijze of Prince-de-Galles Shetland. Er waren er met een doorregen ceintuur k la ricci en een grote zwarte strik k la Cha nel. Bij de avondjurken gaf de Amsterdamse couturiers de voorkeur aan lange dramatische gewaden met een diepr V-hals décolleté. Een schitterend exem plaar van gouden Jersey lurex droeg hij aan de Koningin op ter gelegenheid van haar twin tigjarig regeringsjubileum. De show werd gisteren beslo ten met een zacht bruine met goudbrocaten bruidsjapon, naar voorbeeld van Dior voorzien van een met nerts afgezet kapje. Jos Hagers Joan van der Keuken en Louis van Gasteren. gang houden en dat terwijl er bij voorbeeld nauwelijks benzine is voor vervoer per auto. De oliegebieden zijn nu helemaal bezet door de Nige rianen. Zijn er berichten geweest dat ook de Biafranen wreedheden begaan. Is u daar iets van bekend? „Dat zou me niet verwonderen als je ziet Hoe de Nigerianen de Biafra nen afslachten. Maar wijzelf hebben daar niets van gemerkt. Op de vier de dag hebben we een Nigeriaanse krijgsgevangene geïnterviewd en die j zag er goed gevoed uit. Het was een j sergeant, die met andere krygsgevan- genen temidden van burger-crimi- j nelen opgesloten zit. Overdag moes- j ten ze op het land werken". Laf spel Louis van Gasteren voegt eraan toe: „Er komt eigenlijk een gevoel van woede over je, over het feit dat dit alles, afgezien van ontwikkelin gen in die Afrikaanse wereld, mede een gevolg is van een economisch en politiek laf spel. dat door de rijke landen, ook Nederland, wordt mee gespeeld. Dat geeft je dus ook 'n ont zettende knal". Net als Kerbosch vinden van Gas teren en Joan van der Keuken de Westerse voedselhulp een uiterst hy pocriete zaak, zolang er geen inter ventie komt om althans de toestand te stabiliseren of, tweede noodoplos sing, zolang men de Biafranen geen wapens geeft om zich afdoende te verdedigen. Van Gasteren: „Dat die voedsel hulp "n af kopert je is, besef je pa€ goed in Biafra zelf. Op de vraag wat er mogelijk met Biafra zal gebeuren als het de oor log verliest, antwoordt Joan van der Keuken: „Volgens militairen in Bia fra krijg je dan een guerrilla van 4 k 5 jaar, die nigerië niet zal kun nen winnen, maar waarbij naar schatting vijf miljoen mensen zullen omkomen". Van Gasteren: „De prognose van de Duitser Rolph Steiner, die daar onbetaald en vrijwillig de comman do's leidt, Is dat de oorlog na nog een maand of vier zal duren en dat er dan vier of vijf jaar oerwoudge vechten met miljoenen doden zullen komen. „Maar", zegt hij, ,4n de „long run" komt die republiek van Biafra van de vloer, omdat daar de elemen ten voor aanwezig zijn. Die mening deel Ik. Die Ibo's vormen een uitge sproken autonome groep met een sterk gevoel van eenheid. Ze hebben gewoon op elk punt het recht zelf standig en onafhankelijk te worden. Het gaat hier om tien miljoen Ibo's en ruim vier miljoen anderen, min derheden dus. En waarom zij niet, terwijl er ln de V.N. wel staatjes met 500.000 mensen of minder zitten. 20.49 21.09 21.14 22.40 NEDERLAND 2 18.50 19.00 19.03 19.08 19.33 20.00 20.20 21.00 21.45 22.20 Barend de Beer (NTS) Journaal (NTS) Voetbalwedstrijd FC-Nürnberg-Ajax (onder voorbehoud) (NTS) Plm. 19.45 - Uitzending WD Journaal (NTS) Socutera Caught, speelfilm van Max Ophiils (NTS) Journaal (NTS) Barend de Beer (NTS) Journaal (NTS) Voor de kleintjes (AVRO) Onze vrienden de dieren (AVRO) De Monkees. tv-film AVRO) Journaal (NTS) Jazzband met zangsoliste (AVRO) Literaire ontmoeting (AVRO) Televizier (AVRO) Journaal (NTS) De meeste kijkers zullen gis teravond de uitzending rond FC Nürnberg hebben verkozen bo ven „Vanavond in Nieuwspoort". Ook al ging deze KRO-produktle over de Troonrede en de miljoe nennota. Lof daarom voor de NTS, die met deze extra sport- uitzending de Cupkoorts met en kele graden heeft opgejaagd Wij kregen overigens niet de indruk dat FC Nürnberg meent dat de strijd tegen Ajax vanavond al gewonnen zou zijn. Voetbal kent geen profeten, zei hulptrainer Robert Klörner tegen Henk Ter- llngen en we zullen hard ons bes moeten doen om van Ajax te winnen. Nürnberg-tralner Max Merkel zei over de sterkte van Ajax: de internationale resulta ten spreken voor zichzelf. Je weet wat je te wachten staat. Ondanks de moordend zware training van de spelers van de speelgoed stad vertrouwen wij daarom maar op Ajax. Vanavond zullen we het weten. Welhaast volmaakt van visie en techniek was de kleurendocu- mentadre broedvogels in Lim burg. waarmee de KRO de avond begon. Des te opmerkelij ker was dit filmwerk omdat hij oorspronkelijk als 8 mm-aima- teurfllm was opgezet. Mau rice Nijsten en Jo Erkens (alle bei in het onderwijs werkzaam) maakten na hun geslaagde ama teurfilm de opnamen opnieuw, nu op 16 mm en in kleur. Het re sultaat doet allerminst onder voor natuurdocumenta ires als „Luipaard op schoot". Integen deel zelfs. Het was overigens wel een avond van contrasten, want aan sluitend op het journaal moest gekozen worden uit Dubbelspion en een programma over Brede- ro, die 350 jaar geleden is gestor ven. Vermoedelijk hebben Alexander Scott en Kelly Robin son gewonnen, al deden de me- despelende in de „alderminste onder de rijmers" nog zo hun best. Overigens was dit al de tweede aflevering van dubbel spion waarin het directe licha melijke geweld vrijwel ontbrak. Maar op het eerste net kon men op dit punt het hart opha- en. Daar gaven John Steed en Emma Peel als „De wrekers" minutenlang gaaf vechtwerk te cien, in stromende namaakregen ditmaal, terwijl op het tweede net drie journalisten, nJ. Harry Ellis uit de VS., de Zuidslaaf Bozidar Dikic en onze landge noot W. L. Brugsma een woor denstrijd voerden met de West- duitse socioloog en radicaal-libe rale politicus prof. Ralf Dah- rendorf stelde dat de klassen strijd voorbij is en vervangen raakt door een conflict tussen de aanhangers van de open en de gesloten partij. Al met al een avond vol afwisse ling. SCHIPHOL (GPD) Toon Hermans is gistermiddag om vijf uur het grote avontuur tegemoet gevlo gen: samen met vrouw Rietje, zoon Maurice, assistente Kiki Mol en Go- vert van Oest met zijn musici is de cabaretier naar Toronto in Canada vertrokken om daar tien voorstellin gen te verzorgen van zijn one man show in de Engelse taal. In Toronto treedt Toon op in een theater, dat ruim 1800 toeschouwers kan bevatten. Alle tien voorstellingen zijn reeds uitverkocht. Toon Hermans brengt zijn show niet alleen voor het Canadees pu bliek, maar ook voor Amerikaanse producers die naar Toronto komen om de Nederlander te zien werken. „Als de reacties goed zijn, ga ik me verder voorbereiden op Broadway, over een maand kom ik. naar Neder land terug om de Engelse show onder andere in Amsterdam en Rotterdam te brengen". Het is voor Toon een prestige kwestie en zeker niet in de eerste plaats een zaak om geld te verdienen. Hermans Amerikaanse impressario William Morris heeft reeds een aan bieding gekregen van een miljoen dollar op voorwaarde dat Toon een jaar achtereen in Amerika blijft. „Ik zie dat niet zo. Als je eenmaal in die Amerikaanse molen zit, wordt je ver malen eer je het weet". WOENSDAG 18 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m 18.00 Stereo: Veel gevr. gew. muz. (gr.). 18.30 Nwb. en weerpraatje. 18.46 Act. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Ned. Kasteelconcerten (II): oude muz. en voordracht. 20.40 Inter nationale Gaudeamus Muziekweek 1968: NCRV Vocaal Ensemble en vier leden van het Ned. Slagwerk Ensem ble: mod. muz. 21.05 Een noors compo nist en een koninginmoeder, klank beeld. 21.20 Stereo: Het Israëlisch Ka merorkest en solisten: klass. en mod. muz 22.05 Spiegel van België: progr. In samenwerking met de BRT. 22.20 Nws. 22.40 Stereo: X, een sprong ln het duister. 23.5524.00 Nws. Hilversum 2, 298 m VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.30 En ze willen 't weten ook: reportage uit Neurenberg. NRU: 18.55 Reporta- j ge van de voetbalwedstrijd FC Neuren- oerg-AJax. VARA: 20.45 En hebben ze I 't ook geweten?: beschouwingen. 21.20 Country en Western muz. 21.35 Wlm mag het zeggen: ontmoeting met Wlm Sonneveld. 22.15 Rijk maim een crltlsche beschou' 22.40 Med. 22.45 Act. rlton, cello en claveclmbel. oude en mo- muz. 23.25 Blokflultrecltalmod. muz. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e iyn) van 18-20 uur. Südlch der Alpen Suite (Fischer) Berlijn Promenade Orkest o.l.v. Hans Carste. Die Gltarre und das Meer (Oli os) Freddy. Nur du, du, du alleln (Spevtor) Mellta Berg. I've got you under my skin (Porter) Orkest Joe Bushkln. Night and day (Porter) Id. Glna (Börner) Bob en Eddy, Haiti cherle (Burgess) Caterlna Valente, Be gin the beguine (Porter) Get out of town (Porter) Orkest Joe Bushkln. El relicarlo- Lady of Spain- Valen- tina- Clelito Undo- Tipltln Hotcha Trio. Love for sale (Porter) Let's do It (Porter) Orkest Joe Bushkln. Ce solr la (Dorsey) Francois Deguelt. Pa pa alme maman (Chabrler) Ensemble Jo Moutet. Salade de fruits (Roux) BouvrU. What Is this thing called love (Porter) Orkest Joe Bushkln. Just one of those things (Porter) ld. La valse a mllle temps (Brei) André Claveau. Mustapha (trad.) Armand Canfora. Frappe dans tes mains (Nicolas) Geor ges Guétary. Alice ln Wonderland (Hll- llard) Dave Brubeck Quartet. Some day my prince will come (Morey) Id. Valmontana (Marray) Miguel's party (Marray) Prelude ln blue (Marray) No problem (Marray) "Art Blakey. Barny Wllen, Lee Morgan, Bobby Tlmmons, Jimmy Merrltt. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Hilversum, 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woora. 7.15 Badlnerle: klass. en mod. muz. (7.30 Nws., 7.32 Act., 7.50 Over weging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.35 Wateret. NRU: 10.00 Wat heeft dan kind?, pedag. le zing 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok. KRO. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grammuz. 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Parasolasldogev. progT 13.30 Stereo: Lichte gram muz. NRU: 13.45 Fragmenten uit de mu sical Kiss me Kate, v. C. Porter (gr.). NCRV: 14.30 Klass. strijkkwartet (gr.). 15.00 Gerev middagdlenst. NRU: 15.30 Een mens z'n lust ls z'n leven: progr. over hobby's en liefhebberijen. 15.50 Bijstaan en bijstand: lez. over gemeen telijke sociale diensten. 16.00 Nws. 16.02 Internationale Gaudeamus Muz. week 1968: Gaudeamus kwartet: hedendaag se muz. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Jazzmuz. met commentaar. NCRV: 17.45 Sportactualltelten. Hilversum 2, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grammuz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Ra diojournaal. 8.20 1. gram.muz. (8.30 -8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Stereo: Klass. orkestmuz. (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen popu lair verzoekplatenprogramma (11.00 11.02 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Pia norecital: mod. muz. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Mod. platte land, praatje. 12.34 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't MuzikantenuurI. Holland Festival 1968: Beiaardspel: mod. muz. II Stereo: Klein radiokoor: mod. lie deren. III. Stereo: Hobo en piano t klass. muz. 14.40 Morgen ls vandaag, klankbeeld. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Solistenportretllederenpro- granuna (gr.). 17.30 Voor de Jeugd. Hilversum 3, FM en 240 m NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Onder de hoogtezon: progr. voor de zieken. 9.30 Lichte instrumentale muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. b(J de koffie (11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12.03 De Inwoners van praten gewoon tussen de pla ten door. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.08 T.N.T.Knalmuz. 14.00 Nws. 14.03 Popmuz. 15.00 Nws. 16.03 Holster: licht platenprogramma. 16.00 Nieuws 16.03 lORRRrrr tienerprogram ma. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07—18.00 Draal J1 Jof draallkverzoekp late np rogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. 11.00-12.00 NTS/NOT: Schooltelevi sie. 14.00-14.50 Schooltelevisie. NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19 00 Journaal. VARA: 19.06 Roofdieren ln mensenhanden, progr. over het dieren temmersvak. 19.46 De Jonge onderzoe kers: magazine voor wetenschap ln wedstrijdverband. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 In kleur: Kermis der IJdelheid, Engelse TV-fllm naar W. M. Hackerey (Tweede deel). 2105 Si mon Carmlggelt leest uit eigen werk. 21.10 Achter het nieuws: De derde donderdag in september: een speelse politieke uitzending. NTS: 22.20 Jour naal. 22.25-22.55 Teleactlvltelten (her haling van maandag 16 september Jl.). Nederland 2 NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest: Informatie uit de regio. 19.25 Wat doe lk voor de kost, quiz. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Duitsland na de oorlog, documentaire. 21.05 In kleur: Mada me Bovary. Duitse TV-fllm naar Gus- tave Flaubert (Tweede deel). IKOR/ CVK: 22.25 Twijfels en zekerheden, ge sprek. NTS: 22.55-23.00 Journaal. ADVERTENTIE Weg pijn... fijn! w Want helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5