}eld speelt geen rol bij andelenruil van Wilton Baptisten bereiden nieuwe actie voor anpassen aan eisen; voortzetten van werk Mensen van de weg Kerkdiensten Leiden en omgeving Financieel weekoverzicht idse van bezinning Ned. Opera weer op eigen benen Handelingen 69ivil gemeenten activeren A O 14 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD pagina 15 RUn 49. (Van onze financiële medewerker) „Anything you can do, i can do better" werd het gepasseerde tijdag toen Rijn-Schelde een bod op de aandelen Wilton uit dacht, waarmede Verenigde Machine Fabrieken met grote arge werd geklopt. Even leek het of er een soort Wild-West- ama zou groeien uit de strijd om de aandelen van Wilton, aar gelukkig prevaleerde het verstand bij V.M.F., die met n overtreffend bod toch de deur open hield om Rijn-Schelde nnen te laten. Na een dramatisch weekeind, waarin de leden van de Raden edrij in Bestuur en de gedelegeerd commissarissen om beurten aten trden opgetrommeld om besprekingen te voeren over de we- n welke openstonden om de beoogde doeleinden te bereiken j nam de ontknoping. In hotel De Nederlanden te Vreeland >,rd in het holst van de nacht de vredespijp gerookt. De buit erd verdeeld. D« ,en Ontknoping het goed te stellenhet is nut- er grotere eenheden ontstaan lYjijde scheepsbouw en metaalnijver- "lllpd en het is alleen maar te be uren dat de bereidheid tot sa- nwerking niet zover is gegaan dat drie par bij en met elkaar kunnen rekken. licenties en allerlei andere inge deelde zaken maken het voors- nds onmogelijk dat Verenigde ichine Fabrieken, Rijn-Schelde Wilton-Feijenoord-Bronswerk ge- een optrekken. Uiteindelijk zal het tcch wel van moeten komen en Zeebenen niet sterk genoeg Teneinde minder conjunctureel ge voelig te worden was indertijd al een samengaan met Bronswerk tot stand gekomen, zoals Rijn-Schelde een landbeen krege door samensmelting met Thomassen motoren en andere bedrijven. De concurrentie van Ja pan en Zweden is gevaarlijk voor het zeebeen van Wilton. Niet-scheepbouwers zullen zich dan ook wel afvragen of de Rijn- Schelde groep er uiteindelijk wel goed aan doet om het zeebeen te verlengen, terwijl het landbeen niet is hetgeen waar de Raad van meegroeit. Het gevolg zal zijn dat het stuur van Wilton het in meer heid wel over eens was. Vergroting van capaciteit [en van de aspecten van de mo- tüd is dat de mate van capa- litsvergroting, nodig voor een aan- ,1 'kkelijke kostprijsverlaging, door- ins groot is. De voorbeelden hier- treft men allerwegen aan, niet ten in de zwarte industrie, zoals staal, petrochemie en leepsbouw. maar ook in de z.g. hte industrie, zo schreef het Cen- lOïP'Instituut voor Industrieontwik- ing (Civi) deze week in een ver- 01 bedrijf mank gaat lopen. Voor Ver enigde Machine Fabrieken geldt dit gevolg van de opsplitsing van Wilton- Ffjenoord-Bronswerk niet. want hier is het dat de schoenmaker zich bij zijn leest houdt door uitsluitend op landbenen te staan. Scheepsbouwers zijn nu eenmaal geobsedeerd door de mammoetdok- ken. die aan de Nieuwe Waterweg moeten bijdragen tot bestendiging van de glorieuze groei van het Rot terdams havengebied. Gezond bedrijf Voor aandeelhouders liggen de za ken haast nog moeV,üker te beoor delen dan voor het personeel, dat Zeer terecht is dan ook onlang* uilïraard dlrect de ^volgen van or dr. A. C. R. Dreesmann opge- erkt. dat het voor het kleine en ddelgrote bedrijf steeds moeilijker rdt zijn zelfstandigheid te bewa il. 3eze opmerking moet men ter har- nemen bij het beoordelen van de uatie, die nu ontstaat met betrek- ig tot het voortbestaan van Wil- •Feijenoord-Bronswerk. Het is duidelijk dat het bedrijf, >e groot het in de ogen van het rsoneel ook is, toch niet groot ge- t j ueg is om zonder samenwerking it andere bedrijven bestand te zijn gen de golfslag van de interna- inale concurrentie. de splitsing is betrokken. Ontslagen zullen er niet vallen, zoals aanvan kelijk door sommigen werd veron dersteld. Men neemt nu eenmaal geen bedrijf over om er meteen de poorten van te sluiten, of om het in te krimpen. Dat zou betekenen dat er een aan de rand van de afgrond staand bedrijf voor een koopje zou zijn overgenomen. Wilton was be paald een goed financieel gezond be drijf. Wat kostte het? Laten we nu eens uitrekenen wat het Wilton nu precies heeft gekost het geplaatste kapitaal van Wilton bedraagt f 34.839.000, hetgeen bete kent dat er 34.839 aandelen van elk f 1000 nominaal uitstaan. Voor die 34.839 aandelen moet bij de uitbeta ling van f 250 in contanten rond ge nomen f 8,7 min. worden uitgeteld. Er staat evenwel tegenover dat Wilton zelf ook geld in kas heeft. Volgens de balans van 31 december 1967 was er voor f 5 miljoen aan contanten aanwezig. Dit betekent dat een belangrijk deel van de koopsom met het eigen geld van het bedrijf kan worden vol daan. Met elkaar moeten Rijn-Schel de en V.M.F. maar f3.7 miljoen fourneren, wat per bedrijf op afge rond f 1,8 min. uitkomt. Met dit bedrag van f 1,8 min. heeft de een het zeebeen en de andere par tij het landbeen gekocht, verdere on- derlinge verrekening daargelaten. J Het is een koopje zou men kunnen zeggen Er komt echter nog wat bü, want voor de 34.839 aandelen Wilton moe ten VMF en RS elk 17.2420 nieuwe eigen aandelen van f 250 nominaal j afgeven. het gegarandeerd div'i- dend van 12 moet men elk per jaar iets meer dan een half miljoen verdienen om de nieuwe aandeelhou ders tevreden te kunnen stellen. Er staat tegenover dat Wilton, ook al is het bedrijf gesplitst, zelf ook nog wat kan verdienen, dus dat halve mil joen komt er wel. Dan is er de jaarlijkse rentelast op de obligaties waarmede zowel VMF als RS zich een schuld op de hals haalt van f 17,4 min. De rente be draagt 7V8 hetgeen wil zeggen dat er jaarlijks ongeveer 7 ton aan rente moet worden betaald. Hiervan komt 47 op rekening van de fiscus, zodat er uiteindelijk hooguit 4 ton behoeft te worden opgebracht. Het is duidelijk dat het bestuur van Wilton er bepaald niet op uit is geweest om het bedrijf voor een koopje van de hand te doen. Er wa ren klemmender redenen om tot sa mengaan met andere bedrijven te i besluiten. Die raken in de eerste plaats de continuïteit van de werk gelegenheid en in de tweede plaats de betere financieringsmogelijhkeden voor verdere expansie en aanpassing aan de eisen, welke de scheepsbouw stelt. Fusies in Engeland De Nederlandse industriëlen zyn niet de enigen, die door samengaan j en bundeling versterking van de po sitie trachten te verkrijgen. In het buitenland is men al veel verder op deze weg gegaan. Vooral in Groot-Brittannië zijn de fusies niet van de lucht in een krampachtige poging om te trach ten de op velerlei gebied bestaande industriële achterstand in te lopen. Het elektrotechnische en elektro nische concern Englisch Electric heeft een aanbieding gekregen van een ander concern tot fusie te ko men. De voorkeur van English Elec tric ging echter uit naar een andera bruidegom General Electric. Dit concern is tenslotte toch met een huwelijksaanzoek gekomen en het ziet ernaar uit dat Englisch Electric en General Electric in het schuitje stappen. Daarmede wordt een mam- moetbednjf geschapen dat het wat de omzet betreft tegen ons eigen Phi- lipsconcern kan opnemen. De deur open! Hoe groter de concerns, des te rui mer de kapitaalmarkt die ter be schikking staat. Vooral nu blijkt dat de binnenlandse markt niet over vol doende middelen beschikt om de snel expanderende bedrijven te financie ren is het noodzakelijk dat de deur van de Europese kapitaalmarkt kan worden geopend. Hoogovens, KLM, Koninklijke Shell, Philips en Koninklijke Zout- Organon hebben de weg daarheen al gevonden, maar VMF zou, zelfs met het landbeen van Wilton erbij nog niet van voldoende formaat zijn om buitenlandse kapitaalverschaf fers te Interesseren. Uiteindelijk is het lenen op de Europese kapitaalmarkt goedkoper dan wanneer men in eigen land te recht moet. De rentevoet voor de Euroleningen is de laatste tijd flink gedaald, hetgeen tot uiting komt in een stijging van de koersen waarte gen de obligaties worden verhandeld. De 6'A lenning, welke Philips in dertijd aanging staat nu op 99 tegen medio juli op 9614 de 4 converteerbare obligaties zijn al tot boven pari opgelopen. Zij werden vorige week verhandeld tegen 101 Een christen, wat is dat eigen lijk voor een mens? Het Nieuwe Testament geeft op verschillende plaatsen op deze vraag een kort maar dui delijk antwoord. De mensen in het Nieuwe Testament zeggen: het christendom is een weg en christenen zijn mensen die in hun leven met deze weg reke ning houden. Paulus heeft b.v. eens gezegd toen hem voor een rechtbank naar zijn geloof werd gevraagd: ik erken dat ik over eenkomstig de weg, die anderen een secte noemen, de God der vaderen vereer. Er is dus een weg volgens wel ke een christen God vereert. De christenen werden zelfs in het allereerste begin „de mensen van de weg" genoemd. Maar nu moeten we wel op letten. De mensen in de bijbel zeggen niet dat zij die weg ge baand hebben. Het is niet onze weg, onze christelijke manier van spreken en handelen. Het is de weg, die een ander gebaand heeft, het is n.l. de weg van Je zus. Hij is die weg gegaan. Wat wij dan met deze weg. die de Heer 19 eeuwen geleden gegaan is. te maken hebben? Wij. wanneer we althans een christen willen zijn, zullen daar mee rekening houden. Christe nen zijn mensen, die zich door de mensen in de bijbel laten zeggen dat de Heer die weg voor ons is gegaan. Bij God begon die weg. Van daar ging hij over deze aarde, tot in een graf, waar de weg van ons allen eenmaal in eindigt. Maar vandaar ging het verder terug tot God. Dat is het verras sende wat die mensen in de bij bel hebben ontdekt. Als christenen op de christe lijke feestdagen samenkomen in de kerken dan is dat omdat ze telkens willen horen over be langrijke plaatsen langs die weg, die hun Heer is gegaan. Om het te zeggen met de woorden van de eeuwenoude geloorsbelijde- nis: geboren uit de Maag Maria, geleden onder Pontius Pilatus, gekruisigd, gestorven en begra ven, ten derde dage opgestaan uit de dood, opgevaren ten he mel. Wij mensen gaan langs vele wegen door de geschiedenis. Langs de weg die Boeddha wees of Confucius, Mohammed, Marx en Lenin. In onze geseculariseerde Euro pese wereld gaan tallozen tegen woordig op hun eigen manier. Maar in onze geschiedenis, over onze wereld is ook Jezus voor de christenen „de Heer" zijn eigen vreemde weg gegaan. Van God, over Bethlehem en Golgo tha, en weer naar God Paulus heeft het eens in één zin sa mengevat: Hij heeft zich ver nederd en is gehoorzaam gewor den tot de dood aan het kruis. Ergens anders schrijft hij. Hij is arm geworden hoewel hij rijk was. En wanneer u nu vraagt wat wij met deze weg te maken heb ben dan antwoordt Paulus in dezelfde zin: opdat wij door zijn armoede rijk zouden worden. Door deze weg, die Jezus ge gaan is, is onze wereld, is ons aller leven weer verbonden met God. Christenen zijn mensen, die zich dat door de mensen in de bijbel laten zeggen, die daar re kening mee houden, die overeen komstig deze weg, die anderen In de dagen van Paulus een sec- te noemden, waar velen tegen woordig hun schouders over op halen, God vereren. P. J. Mackaay Zendingssecretaris N.H. Kerk Oegstgeest. DEN HAAG (GPD) Naar w*j van welingelichte zijde vernemen, zal de Ned. Opera Stichting de bestaan de nauwe samenwerking met de Na tionale Opera van België onder lei ding van indendant dr. Maurice Huisman aan het einde van het sei zoen '68'69 beëindigen. Als opvolger van de heer Huisman bij de Ned. Opera Stichting wordt ge noemd de heer Leon Schonenmakers, die onlangs als dramaturg is aange steld. Voor die tijd was de heer Schonen makers muziekcriticus in Brabant. Twee politiemannen, bewa pend met machinepistolen, bewa ken de „Kroon van de Andes", een gouden sieraad met 453 emeral- den ter waarde van 18 miljoen gulden. Het kostbare voorwerp staat op een tentoonstelling in Frankfort. Vierentwintig goud smeden werkten in de 16e eeuw gedurende zes jaren aan de kroon. Lelden Hervormde gemeente Pieterskerk 10.30 u. ds. A. J. Kret (Jeugddienst) Hooglandse Kerk 10.30 u. ds. J. A. Eekhof. Marekerk 10.30 u. ds. H. J. van Ach- I terberg. 5 u. ds. A. M. Llndenburg te Ter Aar. Bethlehemkerk Driftstr. 10 uur ds. Joh. Poort. Maranathakerk Lage Morsweg 10.30 u. ds. J. Diepersloot te Rotterdam. 7 u. ds. H. J. van Achterberg. Bevrijdingskerk Montgomerystr. 9. u. ds. H. W. Hemmes. Konlngskerk Konstr. 10 u. ds. Y. Schaaf te Plngjum. Vredeskerk Burggravenln. 10 u. mej. dr. C. Boer te Arnhem. Ver. Vrijz. Herv. Geen dienst (zie Vredeskerk) Eglise Wallonne Breestr. 10.30 u. Pasteur A. Malaise. Academisch Ziekenhuis 10 u. ds. J. E. Brederveld. Diaconessenhuls 10.30 u. Prof. dr. M. de Jonge. Jeugdkerk L.H.J.-Gebouw Jeugd dienst in de Pieterskerk. Geref. Kerk Zutderkerk. Lammen- schansweg 15: 10 u. ds. C. L. Ruben, te Den Haag. 7 u. ds Kronemeijer. Petrakerk Surinamestr.: 10 u. cis. N. Korenhoff. leger pred. 5 uur dr. v. d. Zwaan. Oude Vestkerk 10 u. dr. Dronkert. 5 tl. dr. Vlijm. Beloftekerk 10 U. dr. Vlijm. 6.50 u. R. Hassefras evang. te Lobith. (Dienst met belangstellenden) Bevrijdingskerk, Aerent Bruunstraat 10.30 u. dr. v. d. Zwaan. 5 u. dr. Dron kert „Groenhoven" 10 u. ds. Kronemeijer. „De Mirt" 10 u. (Ouderendienst)de heer De Koning. Geref. Kerk (Vrijgem): 10 en 5 u. ds. J. v. d. Haar. Doopsgez. Gem. 10 u. ds. H. van Bil- derbeek (H.A.). Evang. Chr. gem. 10 en 5 u. dhr. Th. Dikkes. Christian Science (Steenschuur 6) 10.30 u. dienst. Oud-Kath Kerk 9.45 H. Mis. Nieuwe Apo9t. Kerk 9.45 en 4 u. dienst. Evang. Luth. kerk 10.16 u. ds. J. Happee. Bapt. Gem. 10 en 5 u. ds. Reiling. Vrije Kath. Kerk 10.30 u. H. Mis. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds J. H. Carller. Geref. gem 10 en 5 u. ds. P. Blok (woensdag 7.30 uur ds. Suyker). Rem. Gem. 10.30 da. H. van Holk- Meyer. slHil. Haarlem „iedere ist een evangelist" is *n leuze, die bij de Bap- isten nog ajtijd opgeld loet. Dat er nog altijd feel van waar is, blijkt üt het enthousiasme, faarmee op vele plaatsen speciale evangelisatie acties worden gevoerd, uit iet bij vele nog onge- djÉchokte geloof in het nut Van het „tentwerk" en °°k uit de grote aantallen laarin het evangelisatie- 'lad „De Zaaier" wordt 'gezet. Streeft men er l laar de verschillende fbangelisatie bladen in federland tot nauwere sa menwerking te brengen, fe baptisten houden zich b'J hun eigen blad. Trou- frens, ook de actie die zij Momenteel voorbereiden, pandelingen 69", is niet )lf Kcumenisch opgezet. -.Handelingen 69" be- |^°gt een landelijke cam- me, waarin het evange- overal. met gebruik- van moderne ook traditionele 'delen, wordt gebracht, voornaamste aspect is voor de initiatiefnemers wel dat de gemeenteleden geactiveerd worden. Men hoopt dat de bovenge noemde leus na afloop van de actie voo iedereen wer kelijkheid zal zijn gewor den. De Nederlandse Unie van Baptisten Gemeenten die op voorstel van de ge meente IJmond tot de ac tie besloot, kan zich spie gelen aan veel buiten landse voorbeelden. In Zuid-Amerika heeft men succes geboekt en ook in Duitsland heeft men on langs een dergelijke actie geveerd. Dr. Guenther Wieske, de leider van de ze laatste actie, meent dat 't succes heel belang rijk is geweest. Niet alleen heeft men veel mensen kunnen bereiken, maar ook heeft de gemeente zichzelf ontdekt. Het min derwaardigheidsbesef is grotendeels overwonnen, men stelt zich weer meer open voor de buitenwe reld, een belangrijk ding voor de daar vaak erg in troverte gemeenten. De gemeente is volgens dr. Wieske ook sterk met zichzelf geconfronteerd. „Het kwam voor dat de halve gemeente bij bijeen komsten naar voren kwam en boete deed", aldus dr. Wieske. Dat de kerken in Duitsland zich steeds meer naar buiten openstellen heeft hij ook kunnen ont dekken toen vele predi kanten meemarcheerden in de „tocht naar Bonn" en in het groeiende aan tal dienstweigeraars. Overigens zal de actie In Nederland ongetwijfeld toch wel een wat ander karakter gaan dragen dan in Duitsland. Daarvoor hebben de leidende figu ren in de actie een veel te sterke belangstelling voor politieke en sociale vra gen. De actie zal dan ook moeten leiden tot 'n wis selwerking, waarvan zo wel de Nederlandse Bap tisten, als degenen, die zij willen bereiken, zullen profiteren. De naam van de actie duidt al aan, dat het ac cent op het jaar 1969 ligt. Dan zullen de echte evan gelisatie-acties worden on dernomen. Maar vandaag krijgt de actie al een massaal begin op „De Jagerstee" in Epe (Gel derland), waar een toog- dag „Handelingen 69" in leidt. Ds. F. E. Huizinga uit Hengelo, bekend door zijn weigering belasting voor militaire doeleinden te betalen, heeft voor deze manifestatie een spel ge schreven. Toespraken, mu ziek en zang, en ook een gospelpromenade zullen op een doel zijn gericht: de uitzending van de deel nemers en degenen, die z\j vertegenwoordigen. Het motto van de actie is:1 „gaat dan heen". De Nederlandse Baptis ten moeten verder schrij ven aan de Handelingen der Apostelen. De gemeenten zullen na de toogdag worden gecon fronteerd met veel spe ciaal voor de campagne geschreven studiemate riaal. Hoe de mens van heden nog kan wor- .den benaderd met het evangelie staat centraal. Bidstonden vormen een belangrijk onderdeel van het voorbereidingswerk, dat in maart zijn vervolg vindt in een landelijke colportage met „De Zaai er". Dan volgen speciale acties, waarvoor teams worden opgeleid. Teach- ins en koffiebarevangeli satie zulen even goed als middel worden gehan teerd als de traditionele tent of de samenkomst in de kerk. Leger des Heils: 10 u. Heilig ings- dienst 7.30 u. verlOGslngsGamenkomst. Aarlanderveen Herv. Gem. 10 u. ds G. van Doorn. 6.30 u. ds. M. Ha- nemaaijer te Alphen aan den Rijn. Geref. Kerk 9.30 u. en 6.30 u. ds. J. W. W. Erdman te Gouda. Chr. Geref. Kerk 9.30 u. Dienst des Woorde. 7 u. D. Blesma Jr. te Aalsmeer. Alphen aan <len R(Jn Herv. Gem. Adventskerk Julianastr. 9.30 u. ds. J. H. Bogers (Opening Winterwerk) 6.30 u ds. W. Verwelj. Kruiskerk Gouw- sluis 9.30 u. ds. P. A. Lefeber. Op- standlngskerk 9.30 u. ds. W. Verweij. 6.30 u. ds. J. H. Bogers. Gebouw Nabij Geen dienst. Zaal Opstandingskerk 9.30 u. Jeugdkapel dhr. J. J. Scholten. Martha-Stlchting „Rijnstroom" 10.30 uur ds. I. J. Wallpot. Oudshoorn Oudshoornseweg 10 u. ds. G. Cadée. 7 u. ds Kalis Ev.-Luth. Pred. te Woer den Jeugddienst. Slonskerk 9.30 u. en 6.30 u. ds. H. Koudstaal. Gebouw On derweg 10 u. ds. Joh. Stehouwer. 6.30 u. dhr. C. Stroo te Kouderkerk aan den Rijn. Aula Noord 11 en 5 uur ds. G. Cadée. Geref. Kerk Maranathakerk Raadhuisstr. 10 u. ds. C. J. Tissink Amsterdam - Osdorp. 6.30 u. ds. A. Borman. Salvatorlkerk W. de Zwlj- gerln. 10 u. ds. F. de Jong en 6.30 u. ds. C. J. Tissink. Alphen aan den Rijn Noord De Goede Herderkerk 10 u. en 6.30 u. ds. H. Post te Lelden. Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 uur leesdlenst, 6.30 u. ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk Jeru zalem 9.30 u. Dienst des Woord. 2.30 u. ds. H. C. van der Ent te Katwijk aan Zee. Oud Geref. Gem. Kerkge bouw Hooftstr. 240 9.30 uur en 4 u. Leesdlenst. Rem. Geref. Gem. Van Mandersloostr. 10 30 u. Streekdienst te Zwammerdam; Baptisten Gem. 10 u. ds. Brucks te Doorn. 6.30 u. ds. Co- hen. Volle Evang.-gem. (Volksbelang) 10 u. dienst. Bodegraven Herv. gem. 0 en 10.30 u. ds. A. Schipper te Makassar. 6.30 u. ds. J. H. Cirkel. Salvatorkerk 10 u. dominee C. A. van Harten. 6.30 uur. ds. 1. schipper te Ede. Bethlehemkerk 9.30 uur ds. Klu- sener te Amersfoort. 6.30 u. ds. C. A. van Haarten, Geref. Kerk 10 en 6.30 u. ds. A. Heuzeveldt te Goes. Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 en 4. u. ds. H. Scholte i (HA; Geref. Gem 10 en 6 u. lees- I dienst, (dinsdag 7.30 ds. A. Hofman te I Scheveningen) Evang. Luth. Kerk 10.30 I u ds. B. G. te Winkel. Evang. Kring 10 u. eredienst. 6.45 u. J. van Storm- broek te Bussum, Boskoop Chr. Geref. Kerk 9.30 en 6 u. ds. J. Mannl. Geref. Gem. 9.30 en 6 u. Leesdlenst. (Dinsdag 7.30 ds. Wisse uit Elspeet). Geref. Kerk 9.30 u. ds. H. Dijkstra. Herv gem. 9.30 u. ds. W. L. Heijmans. 6.30 u. ds. A. de Leeuw. Vrijz, Prot. Geloofsgemeenschap 10 u. ds. H. Frielink. Hoogniade Herv. gem. 10 u. ds. A. de Leeuw te Boskoop. Hazerswoude Herv. Gem. 9 u. dhr L. van Gaaien te Bodegraven. 6.30 u. ds. W. L. Heijmans te Boskoop. Ger Kerk 10.30 en 5 u. ds. Brink. Koudekerk a. d. R(|n Herv. Gem. 10 u. ds. Koerselman. 7 u. ds. Quak. Geref. Kerk 10 u. ds. Nederlof uit Califomië. 7 u. ds. Makklnga. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nwe. Kerk: 10 u. ds. J. C. van Hunnlk. op pasdienst; 6 u. ds. C. v. d. Bergh; Oude Kerk: 10 u. ds. G. Boer; 6 u. ds. A. Vink. Ichtuskerk: 10 u. ds. W. Chr. Hovius, oppasdienst: 5 u. ds. Jac. de Vos. Pniëlkerk: 9.30 u. ds. A. Vink, oppasdienst; 6 u. ds. G. Boer. Groen van Prinstererschool10 u. ds. J. P. van Roon, bed. H. A. Kapel Zieken huis Overduin: 4 u. ds. J. G. van Iepe ren. Wijkzaal Ichtuskerk: 10 u. Do- vendienst. Geref, Kerk: Vredeskerk 9.30 uur Ds, F. Pijlman; 5 u, ds. A. C. van Beek. Triumfatorkerk9.30 u, ds R. de Vries; 5 u. ds. F. Pijlman. Longkliiilek Zeehospltlum: 8.30 u. ds. R. de Vries. Chr. Geref. Kerk: 10 u. en 5 u. ds. H. C. van der Ent. Geref. Kerk (vrij gemaakt) 9 u. ds. Z. G. van Oenen, van Zwolle; 7 u. ds. Z. G. van Oenen. 10.30 u. ds. C. J. Breen; 5 u. ds. C. J. Breen Ger. Gem. (Remisestr.)10 u. en 5 u. ds. P. van der Bijl. (Woensdag 7.45 u. Bijbellezing, ds. v. d. Bijl). Katwijk aan den' Rijn. Hervormde gemeente (Dorpskerk) 9.30 uur prof. H. Berkhof te Oegstgeest; 5.45 u. ds. J. P. van Roon te Katwijk aan Zee (Ontmoetlngskerk)10 u. ds. A. Baas (H.D.); 6.30 u. ds. G. Zonneveld te Valkenburg (Z.-H.); Geref. Kerk: 9.30 u. ds. A. C. van Beek; 7 u. ds. H. Zweepe te Scheveningen; Interkerke lijke dienst in gym.lokaal school Nar- cisstr.: 10.15 u. dhr. A. Kruislnga. di visie-officier van het Leger des Hells te Amsterdam. Kaag Herv. Gem.: 10 u. ds J. van Dok van Noordwij k. Leiderdorp Herv. gem. Hoofdstr. 9 u. ds. M. J. Elfferich te Voorburg. 10.30 u. ds. J. Honnef. (Schep- pingskerk. kapel) 10.30 u. ds. M. J. Elf ferich. (Gebouw) 10 u. Jeugdkerk. Ge ref. Kerk Hoofdstr. 9 u. 10.45 u. en 6.30 u. ds. J. van Drie (H.A.). Schep- pingskerk 9.30 u. 5 u. ds ,F Minnema. (HA). Leimulden Herv. gem. 9.30 u. ds. J. Gebraad te Nieuwveen. Geref. Kerk 9.30 u. en 7 u. ds. H. van den Berg te Sassenheim Llsse Herv. Gem. (Grote kerk) 10 u. ds. Jac. de Vos te Katwijk a. Zee; 7 u. ds. H. L. Boonstra. te Haar lem (Jeugddienst). Herv. kapel 10 u. ds H. G. Oostinga; Geref. Kerk 10 en 7 u. dre. A. E. van der Woude Chr. Geref. Kerk 10 en 4.30 u. ds. M. Draaljer, té Hilversum. Geref. Gem 10 en 4 u. ds. W. Suyker; Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 4.30 u. ds. J. J. Ver leur; Oud Geref. Gem. 9.30 en 3 Lees dlenst; Ned. Prot. Bond geen dienst. Nieuwveen Herv. gem. 9.30 u. ds. P. L. J. Wapenaar te Leimulden. 6.30 u. ds. J. Gebraad. Geref. Kerk 9.30 u. 7 u. ds. J. Wagenaar te 't Harde Nieuwkoop Herv. gem. 9.30 ds. A. M. Llndenburg te Ter Aar 6.30 u. ds. J. Poort te Lelden Geréf. Kerk 9.30 u. en 6.30 uur ds P. Boe^ te Nieuw-Loosdrecht. Chr. Geref. Kerk 9.3u u. en 6.30 u. dhr. J. van Leeuwt.» Rem. Geref. Gem. 10.30 u. Streekdienst te Zwammerdam. Noordwijk aan Zee Herv. gem. 10 u. ds. H. Perdok (Oegstgeest). (De Rank) 10 u. Jeugdkerk. 7 u ds J. Irik (Oegstgeest). Sole Mio 10 u. de heer Kooy (Lelden). Geref. kerk 10 u. ds. W. Dekker. 7 u. ds. C. Warner. Herv Ger. Evang. VGLO-school. Schoolstr. 2; 10 u. ds. J. Timmer (Woerden) 7 u. ds. W. Chr. Hovius (Katwijk aan Zee). NoordwiJk-Blnnen Herv. gem. 10 u. ds. E. Saraber (Voorschoten), 7 u. ds. J. Streef land (Haarlem). Geref. Kerk 9 30 u. ds. C. Warner. 7 u ds. H. Lijesen. (Van den Berghstichtlng) 11 u. ds. C. Warner. Ned. Prot Bond geen dienst. NoordwiJkerhout Herv. Gem. (Wit te Kerkje)10 u. ds. A. H. Smits, 7 u. ds W. Dekker uit Noordwijk-Binnen (geref. dienst), 7 u. aula meisjeschool Zllk: ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 u. ds. J. Irik. Pauluskerk; 10 u. ds. H. P. Hulsman. Gemeente centrum: 7 u. ds. W. E. Verdonk. Vrijz. H. Gemeentecentrum: 10.30 s. ds. D. A. Werner te Wassenaar. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Vegter. Geref Kerk vrijgem.) (Rijnlandslyceum): 8.30 en 3 u. ds. J. v. d. Haar. Julianal&an 1 8.30 u. onbekend, 3 xi. ds. Z. G. van Oene. Oude Wetering 9.30 u. ds. Lalle- man. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. S. Hoek stra. 6.30 u. onbekend. RUnsaterwoude Herv. Gem.: 9.30 u. ds. M. Hanemaaijer te Alphen a. d. Rijn, 7 u. ds. P. A. Lefeber te Alphen d. Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. Dienst des Woords, 2.15 u. ds. G. Bouw te Scheveningen. Rijnsburg Herv. Gem. Grote Kerk» 9.30 u. ds. I. J. Wisse, 5 u. ds. K. J. H. Burgy te Den Haag, Bethelkerk, Brou- werstr.: 9.30 u. ds. H. van Gosliga, 5 u. ds. I. J. Wisse. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. G. de Vries. Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 5.15 u. ds. J. Blokland Ger. Kerk Petrakerk: 9.30 u. ds. Lije sen te Noordwijk, 5 u. ds. Byieveld. Maranathakerk (voor kerkgangers Ra- penburgkerk)10.15 u. ds. Bijleveld. 6 u. ds. v. d. Linde (Deze dienst ls spe ciaal een Jeugddienst allen be doeld voor de Jeugd). Marana thakerk: 8.45 uur ds. van der Linde, 4.30 u. ds. Lijesen. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 u. ds. J. Bronsgeest te Hillegom, 5 u. ds. H. G. Oostinga te Llsse. Geref. Kerkt 9.30 u. ds. J. D. te Winkel, 7 u. Jeugd dienst. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. L. S. den Boer. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en б.30 u. ds. G. Zonneveld. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. Langeler. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 3 u. prof. J. Kamp huis. Voorhout Herv. Gem.: 10 u. dB. Hoekstra te Oegstgeest. Voorschoten Herv. Gem. Dorps kerk: 10 u. ds. Meljerlng, 7 u. geen dienst, Hulp en Heil: 10 u. ds. v. d. Geest, Rijndijk: 10 u. dr. J. Plooy te Haarlem. Geref. Kerk: 9, 10.30 en 5 u. ds. Modderaar. Geref. Kerk (vrij gem.) 10 en 5 u. ds. J. Bos. Waddlnxveeu Herv. Gem. Brug- kerk: 9.30 u. ds. L. VroeglndeweiJ te Delft, 6.30 u dhr. De Groot te Nieuw Lekkerland, Esdoomlaan: 9.30 u. dhr. J. v. Henzen. 6.30 u. ds. T. van '6 Veld, Bethel: 9.30 u. ds. T. van 't Veld. 5 u. ds. A. Wisgerhof te Veenendaal, Immanuelkerk, Pr. Beatrixlaan. 9.30 u. dr. A. van Haarlem, 7 u. ds. C. Spoor te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: 9 en 10.30 u. ds. B. Koekkoek. 6.30 u. ds. J. Stolk te Waarder. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 u. ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 u. dhr, J. de Vries van Meer en Bosch te Heemstede. 7 u. ds. J. M. Snijders. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk 10 u. ds. A. J. van Cruyningen te Rijs wijk. 7 u. ds. C. L. van üen Broeck. Klevietkerk: 9 u Jeugdkerk, 10 u. ds. J. T. Wiersma MessLaskerk: 10 u. dr. Th. C Frederlkse. Deylerhuls: 10 u. Jeugdkerk. Geref Kerk, Bloemcampl.: 10 en 7 u. ds. L. Bech, zyilaan: 10 en 5 u. ds. D. van der Meulen. Ned, Prot. Bond, lange Kerkdam: 10.30 u. ds. J. Zuurdeeg te Maarssen. Herv. Geref. Evangelisatie, Dorpshuls: 10 en 5 u. G. de Pater te Haastrecht. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u. ds. Kempenaar. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. Veenhulzen te Alphen a. d. Rijn. 6.30 u. ds. Hoekstra te Oude We tering. Zevenhoven Herv. Gem. 9.30 u. ds. Reijenga. Geref. Kerk: 9.30 u. en 7 u. ds. H. G. A. Meinders. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 u. ds. L. Doorn (Jeugddienst mjn.v. kou dekerks Blaaskwlntet). Zwammerdam Herv. Gem.: 10 u. ds. C. L. v. d. Broeck. 6.30 u. ds Krii- gers te Den Haag. Geref. Kerk: 10 èn 6.30 u. ds. J. Maaskant te Leiden Rem. Geref. Gem.: 10.30 u. ds. H. Cramer t® Epe (Streekdienst),

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15