Belgrado voorbereid invasie TITO's PARTISANEN STAAN KLAAR Minister Faure staat nu min of meer onder gaullistische curatele REBELLIE ONDER DE BRITSE LIBERALEN DANSEN in de VINK MET EEN ENKEL WOORD EL-MIOR Jlhnd' Six- eidóe CfQcjencla. AMERIKA GEEFT SPI0NAGETAAK „PUEBLO" TOE Generaal Schnez wordt inspecteur van Bundeswehr 1 HAAG SI? AGENDA LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 SEPTEMBER! 2R| JfDAO Thorpe eenheid "bewaren. LONDEN (GPD) Engelands li berale partij wordt met een scheu ring bedreigd. De aanleiding daar toe is het artikel van de voormalige leider der liberalen, Grimond, waar in hij aanbeveelt geweld te gebrui ken als het middel om „in Enge land iets gedaan te krijgen." Terwijl de nieuwe leider, de libe rale Jeremy Thorpe, gisteren pro beerde de storm te kalmeren en de eenheid in Engelands derde en klein ste partü te bewaren, zagen enkele van Thorpe's tegenstanders in Gri mond's woorden een reden om een drastische hervorming van de party te eisen. Zy toonden plotseling open ly k steun voor de revolutionaire ..Jonge Liberalen", die reeds lang hebben aangedrongen op meer actie en die nu de steun heben gekregen van Grimond. ..Het belooft heet toe te gaan op ons jaarlyks congres, dat maandag in Edinburgh zal beginnen," aldus één van Thorpe's tegenstanders ,,Wy verwijten de party leiding al lang dat zy te rechts en te statisch is." Bovendien wordt Thorpe per soonlijk voortdurend aangevallen wegens zyn gebrek aan leiding en zijn te grote belangstelling voor het society-leven van Londen. Thorpe bleef gisteren voorzichtig. In een BBC-interview gaf hij Gri mond gelyk, wanneer deze spreekt over een zekere frustratie van de Engelsen over het huidige leven to hun land. „Maar ik ben het niet met hem eens, als hy aanraadt ge weld toe te passen." Voor de „Jonge Liberalen" zyn de woorden van Gri mond olie op het vuur geweest. Zy zyn nu van plan in ieder geval weg te blijven by het officiële partij congres en in de buurt een eigen congres te organiseren onder de leus: „de rode garde." (Van een speciale verslaggever) (GPD) Omdat het leven voor 90 procent uit toeval be staat, zal het wel toeval zijn dat juist dezer dagen in Joego- Slavië's „officieelste" dagblad „Borba" (wat „strijd" betekent) de eerste afleveringen zijn verschenen van de „ongepubliceerde roman" van de Rus Alexander Solzjenitsin, „Eerste Kring". In de tweede aflevering, van vrijdag 6 september, komt een frag ment voor waarin Stalin zich niet lekker voelt. Ik citeer: „Meteen herinnerde hij zich weer wat hem zo be drukte, zijn maag deed omdraaien, zijn plezier bedierf. Dat was de man die hem nog steeds in de weg stond en nog steeds niet uit de weg was geruimd: Tito Tito! In 1948 maakte Joego-Slavië zich onder leiding van maarschalk Tito klaar voor een reprise van de parti- sanenstryd In de Tweede Wereldoor- I log, die maakte dat Joego-Slavië het enige door de Duitsers bezette land was dat zichzelf voor het belangrijk ste deel vrij vocht. Maar ditmaal ging het niet tegen de Duitsers, maar was het een voorbereiding te gen de Russen, die echter zo voor zichtig waren Tito niet aan te val len. Dezer dagen zal een film worden vertoond die „mobilisatie" heet. ge schreven en geregisseerd door kolo nel Obrad Gatsinowits. en geprodu ceerd door Zastawa-films, die ook menige bioscoopfilm heeft afgele verd van een zorgeloze strekking, met dartele blote meisjes e.d. En daarom even strijdig was met de Russische opvattingen als „mobilisa tie" ongetwyfeld zal zyn. Betekent dat nu. dat Joego-Slavië zich in eenzelfde positie gevoelt* als twintig jaar tevoren en zich in ernst voorbereidt op een Russische invasie zoals Tsjecho-Slowakije? Ja. Er zijn berichten dat er tanks naar de grens zyn gestuurd (met name die grens die Joego-Slavië van Bulgarye scheidt i, dat er gevechtsvliegtuigen zyn geïnstalleerd, ook op de burger luchthavens en dat er in verhoogde mate herhalingsoefeningen worden gehouden. En ook die film duidt na- kranten» op de historische breuk met Rusland in 1948 en die troepen verplaatsingen naar de grensgebie den? Er zyn verschillende redenen. De belangrijkste is versterking van het nationale bewustzijn, een aaneensluiten van de rijen ten be hoeve van de efigen, Tito-istische ideologie, die misschien het beste omschreven kan worden als een se mi-democratisch communisme. Tito grijpt de gelegenheid aan, om het sluimerende verlangen naar ex- commun.Vsering en een nog grotere zeggenschap van alle burgers (zie ook de studentenrellen die hij zoveel taktischer dan De Gaulle wist om te buigen tot een persoonlijke overwin ning) in te dammen. Omdat hij ook een groot strateeg is, zal hy het wenselyk hebben ge vonden de Russen ook met enig wa pengekletter opmerkzaam te maken op zyn vastbeslotenheid Joego-Slavië niet alleen met geheime zenders en leuzen, maar ook te vuur en te zwaard te verdedigen. En by al die manoeuvres zal Tito af en toe zeker terugdenken aan de Tweede Wereldoorlog, toen hy de geallieer den om wapens smeekte, by de Rus sen echter geen gehoor vond, omdat Stalin het niet opportuur achtte een communist al te sterk te maken in zyn eigen land, maar wel alle steun kreeg van Churchill. Of. met andere woordenvan het Westen ADVERTENTIE Elke zaterdagavond sfeer en gezelligheid met de „JAZZ PILGRIMS" DE GROTE VINK - VOORSCHOTEN BINNENLAND A.R.-rapport ontwikkelingshulp Het college van advies van de Anti- Revolutionaire Party heeft een rap port gepresenteerd over ontwikke lingspolitiek. „De nota geeft niet het officiële standpunt van de ARP weer", aldus professor dr. P. H Tito Wie Kooijmans. die voorzitter was van ADVERTENTIE vanaf f 15,90 HERENMODE ONFEKTIE mensen met een leeftydsverschil van dertig jaar worden, hoe meer de va- der-zoonverhouding vervaagt. Tito Het tweede verschil tt»c? had een jaar geleden van Doebtsek 1 werkgroep; het "W® heeft gehoord? Geen mens. Hi, mag dan j «Pfsteld. -Het ls een poging een ontzettend populair zijn geworden in bUdrage te leveren tol het denkpro- ces. Hoofdmotief van het rapport, is de gedachte, dat de ontwikkelingspo litiek niet als een louter economisch- technisch probleem kan worden ge- enkele maanden tyd, zyn invloed, zijn gezag zijn toch niet te vergely- tuurlijk op iets dat tenminste met met dle yan Tltó dle al vanaf de term ..waakzaamheid gewaar- 19,j een populariteit geniet on- deerd moet worden. Maar betekentd„ dje sbovendlenzien. maar een structureel probleem der de bevolking en dat ook dat de Joegoslaven in ernstbesohOTWd wordtn als één van rekening houden met een Inval van de Warsohau-patclanden op luidt het antwoord „nee" Er waren al verschillen tussen de weinige grote staatslieden die de I Daar- wereld kent Misschien kun je Doebtsek met is in de totale samenleving. Niet naar Rusland Een delega tie van de federatie van jongeren? zyn gezicht naar de muur laten j groepen uit de Party van de Arbeid ,3oedapest en „Praag het verschil s^aan geboeid naar Moskou trans- zal voorlopig niet naar Rusland kun- bussen „Praag" en „Belgrado is nog p0rteren maar het is ondenkbaar oen gaan. De Russische jeugdorga- aanzienlyk groter. Ziehier hoe de dat de zihc zoiets tegenovernisatie „Komsomol" heeft namelyk Tito zouden durven veroorloven. I Joegoslaven redeneren. In de eerste plaats (zeggen zy) Het derde verschil is Joego-Slavië. zou een Russische inval wel erg laat De Tsjechen werden onverhoeds LEIDEN GANGETJE 6 komen. Tenslotte dateert de breuk j met de Sowjet-Unie al van 1948. dat is twintig jaar geleden. De Sowjet- Unie bestaat 50 jaar. wij bestaan als onafhankelijke natie twintig jaar. je kunt dus zeggen dat we allebei „volwassen" zijn. Hoe ouder twee PARIJS (GPD» - Zonder al te |soren, tegen extremistische studenten grote incidenten zyn de twee grote i en hij moest de openbare mening ge- universiteit van de Sorbonne en ruststellen. die de baaricaden de keel Nanterre gisteren weer open ge gaan. De eerste bezoekers van de Sorbonne waren buitenlandse toeris ten. die niet wisten wat zy zagen, zo schoon was het overal. Op de muren geen enkel aanplakbiljet en krijtte kening meer! Wat er maandag met de examens zal gebeuren, valt niet te voorspellen. Een commissie van hoogleraren en studenten heeft aangekondigd, dat -die dag een staking zal beginnen als de para-politie niet uit de faculteiten wordt verwyderd. Het is deze ver kapte politie extra-aangenomen surveillanten die het extremisme by de studenten in de kaart speelt. Prof. Duverger schreef in „Le Mon de" van gisteren o.m. dat één extre mist op de tien studenten voldoen de 'is om het werk van de universitei ten te verlammen. Dat gevaar van verlamming dreigt volgens hem in- uithingen. Thans mag men de vraag stellen of hy de solidariteit in de regering niet overschat heeft, want hy moet de ene concessie na de andere doen. De grootste veer heeft Faure moeten laten op het congres van de gaullis tische fractie, dat gisteren in de bad plaats La Baule gesloten is. Daar heeft zich het zonderlinge verschyn- sel voorgedaan dat de gaullistische fractie 'n kleine commissie heeft be noemd die Faure permanent op zyn vingers zal kyken: wat hy uitvoert met hervormingsplannen voor het nationaal onderwijs. Toezicht In feite komt dat hier op neer, dat Faure door de gaullisten onder cura tele is gezet. Sommige ministers in het kabinet zouden maar wat graag willen dat Faure zyn hals brak om hem door een man met de harde derdaad. „óf het komt door de boy- cot der examens, óf het komt door hand vervangen, de maatregelen die de boycot willen I Op het congres van La Baule heb- verhinderen". De para-politie drijft ben zowel oud-premier Pompidou als de studenten naar sabotage van de examens en werkt op de studenten als de bekende rode lap op de stier. Overschat De minister van onderwys. Edgar Faure, heeft, toen hy kortgeleden zyn nieuwe portefeuille kreeg vóór de algemene verkiezingen was hy minister van landbouw lykheden niet onderschat. Couve de Murville gesproken. Pompi dou liet weten dat de gaullistische meerderheid de regering niet blinde lings zal volgen, wat kennelijk tegen Faure was bedoeld. Couve de Murville de huidige minister-president zei onder daverend applaus, dat de orde zal worden gehandhaafd, zowel op straat als in de universiteiten. Faure zat er bij. Ook hy stak een re devoering af waarvan het slot luidde, de moei- j dat de openbare mening van de re- Hij moest gering méér verwacht dan het hand- opboksten tegen conservatieve profes- haven van de orde alleen. overvallen door de invasie, dat kan niet meer gebeuren. Bovendien zyn ze geoefend in het bestrijden van een militaire overmacht. Met alle eer bied voor de Tsjechen, die in augus tus een ultra-moderne vorm van verzet hebben uitgevonden, kan toch niet gezegd worden dat zy een par- tisanentraditie achter zich hebben. Dat heeft Joego-Slavië wel. Natuurlijk zijn de leiders van toen te oud om nu nog in de bossen te gaan vechten, maar de jongere gene ratie is van kindsbeen af met de par- tisanengedachte opgevoed. De jonge ren weten niet beter of zy zijn par- tisanen die tijdelijk op non-actief zijn gesteld en die geestesgesteldheid zou heel Joego-Slavië ongetwijfeld In een compact partisanenleger ver anderen, dat nog veel sterker zal zyn dan in de Tweede Wereldoorlog, geaderd laten weten, dat zy niet in staat is een delegatie van de F.J.G. op korte termijn te ontvangen. De F.J.G.. die al geruime tyd geleden een uitnodi ging had ontvangen voor een veer tiendaags bezoek aan de Sowjet- Unie, had de ..Komsomol" naar aanleiding van de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakye verzocht, een F.J.G.-delegatie op zo kort moge- Ujke term-yn te ontvangen. „Sprekend een burgemeester" Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolf schoten van Den Haag heeft giste ren het boekje „Sprekend een bur gemeester" aangeboden gekregen van de uitgever. Het boekje, samenge steld by gelegenheid van het afscheid van de eerste burger van de Resi dentie geeft observaties, kenschet sen. meningen en beschouwingen van hem. Hijzelf zei er van. dat met het werkje de gemeente en de uitgever zyn aan de grens, waar het overschatting gaat worden en waardoor hy belacheiyk gemaakt zou kunnen worden. Want toen was er nog tweedracht in het land, tussen de Kroaten en Rerven. tussen communisten en niet- communisten Na de oorlog is het echter een van Tito's grootste verdiensten geweest dat hy al die aparte volkjes tot één natie heeft omgesmeed. De kans op verdeeldheid by een inval van de Russen is daar om byzonder klein. Ook heeft Joego-Slavië niet te kampen met „Stalinistische" groepe- j Zglfde dag zad een discussienota wor- Aetie Nieuw Links De groep Nieuw Links in de Party van de Ar beid gaat een landelyke actie begin nen met als doel, de PvdA te radi- kaliseren. De actie wordt ingezet met een grote byeenkomst in Nijmegen j op donderdag 19 september. Op de ringen binnen de party, die met de Russen zouden willen collaboreren Kortom: het moet voor Rusland een byzonder onaantrekkelyke ge dachte zyn Joego-Slavië binnen te vallen. Allemanslantl Tenslotte is er ook nog een vierde verschil. Als de Russen Joego-Slavië zouden bezetten, zouden zij de Adria- tische Zee beheersen en dat is wel het laatste waar Amerika behoefte aan heeft Tsjecho-Slowakye viel nog net binnen Ruslands invloeds sfeer. reden waarom Amerika met gekruiste armen en ge fronste wenkbrauwen moest blijven toekyken, maar Joego-Slavië is sinds 1948 een soort niemandsland, of beter: een allemansland tussen belde invloedssferen geworden, met veel meer Amerikaanse invloed (kranten en weekblade te kust en te keur) dan Russische invloed (Rus sische kianten zie je hier zelden». Om al deze redenen (zo redeneren de Joegoslaven» behoeft er niet voor een inval van de Warschau-Pactlan- den gevreesd te worden. Waarom dan toch al die waarschu wingen, die film, de nadruk (in de den gepubliceerd, die op ruime schaal onder de leden van de PvdA zal wor den verspreid. De vruchten van deze actie hoopt Nieuw Links te kunnen plukken op het congres dat de PvdA in maart 1968 in De Haag zal hou den. Joegoslavische vakbondsdelegatie naar Nederland Een delegatie van de Joegoslavische vakbeweging onder leiding van vice-president Wasilije Scendzic zal een tiendaags bezoek aan de drie Nederlandse vakcentra les brengen. Het gezelschap zal zon dag op Schiphol arriveren. uitzonderlyk felle aanval gedaan op zyn collega van Malawi, dr. Has tings Handa wiens aanspraken op delen van zuideiyk Tanzania hy als „krankzinnig" betitelde. Volgens de „Nationalist", het orgaan van de re gerende Tanzaniaanse party Tanoe, had Nyerere in een interview tevens gewaarschuwd dat dr. Banda niet mocht worden genegeerd. „Gekken hebben in handen van boosaardige lieden al heel wat kwaad aan gericht", zou de president gezegd hebben, en voorts: „De machten ach ter hem zyn niet krankzinnig". „Kaper" krijgt asiel Canada heeft de 22-jarige neger Charles La- vern Beasly uit Dallas (Texas), die woensdag geprobeerd heeft een Ca nadees vliegtuig naar Cuba te vlie gen, politiek asiel in Canada gege ven. Hy had gezegd dat hij door de Amerikaanse geheime dienst achter volgd werd Valse hoop De Republikeinse kandidaat voor het vice-president- schap Spiro Agnew heeft felle kri tiek geleverd op de verklaring van de Democratische presidentschapskan didaat Hubert Humphrey betref fende terugtrekking der Amerikaan se troepen uit Vietnam. „De politiek van Humphrey is niet langer amu sant als de vice-president van de Verenigde Staten de Amerikaanse moeders valse hoop geeft", aldus de gouverneur van Maryland. Onrust in Tokio In de Japanse hoofdstad Tokio zyn gisteren 5000 demonstrerende studenten en 1200 politiemannen slaags geweest; 154 studenten werden aangehouden en 50 politiemannen en studenten lie pen verwondingen op. De studenten eisten het ontslag van de leiding van de Nihon-universiteit in verband met vermeende financiële onregelmatig heden. Scholen gesloten Amerikaanse openbare scholen werden vanochtend gesloten doordat de onderwijzers in staking gaan. Een staking door de 53.000 leden van de vak bond, die 1.100.000 kinderen reeds maandag en dinsdag vakantie be zorgde, eindigde woensdag, maar na twee dagen zyn de onderwijzers nu opnieuw gaan staken. Geboorteregeling In India rijden thans treinen met grote borden erop bevestigd die om. de tekst dra gen „twee of drie kinderen zyn ge noeg". Andere tonen een vrouw en man met twee gelukkige kinderen. De actie valt in het kader van de geboor tebeperking. De Korte Vliet Lei dse Kunstgroep Colourform. Maandag- vrijdag 3-5 en 8-10 uur nam zaterdag 10-12 uur voorm. Op woensdag gesloten (t.e.m. 20 sept.). Kon. Ned. Natuurhistorische ver. Bezoek aan het Heempark 2 uur nam. RUpweterlng (Dorpshuis) Jongdieren- tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnenfokkersver. 7-10 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3 Plnkstergem, Spr. evan gelist Imbert 2uur nam. Rijnlandflat Zondagmorgenspr. Ex perimenteel Kerkewerk 10.30 uur nam. Rljnslands Lyceum (M. H Tromp- laan l) Gem. voor oorspronkeiyk chris tendom. afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v. d Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Zondagsschool 10.15 uur. avond maal 11.30 uur voorm. RÜpweterlng (Dorpshuls) Jongdleren- tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konynenfokkersver. 10 uur voorm. -5 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. BIOSCOPEN Lido: „Carmen baby" 18 jr. Dag. 2.80. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De bruid gaat in het zwart". 18 Ir. Dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nieuwsgierig geel". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en Luxor: „Rebel in ketenen". 18 Jr. Da gelijks 2.30, 7 en 9.16 u. Zond. 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Trianon: „Ik een markies". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De kanonnen van Navarone". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5. en 8 uur. Vrijdag en zaterdag nacht- voorstelling „The Terror" 18 Jr. 11.30 uur. Wassenaar (Asta-theater) Van don derdag t.e.m. maandag De getemde feeks. 8 uur nam. Zondagmiddag De gevreesde halve sabel. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist. Expositie Rudl Polder (t.e.m. 26 sept.). Trappenhuis Academie Schilderijen tentoonstelling Henk van der Vet. (t.e. m. 26 september». Galerie 't Duyvenhuys (Rapenburg 9<J) Tentoonstelling Tosca van den Haak en Ab Steenvoorden. Geopend Oud kanon Een Belgische trei- ler heeft in het mondingsgebied van de Schelde, 30 myl ten noorden van Zeebrugge. een bronzen Nederlands kanon uit de zeventiende eeuw opge haald. Het kanon weegt 8000 kg en draagt als opschrift „Zeelandia 1660 Johannes Burgerhuyse". De treiler heeft zijn vangst in Zeebrugge aan land gebracht. BUITENLAND Nyerere contra Banda Presi dent Nyere van Tanzania heeft een Poolse matroos gevlucht Vlak voordat zijn schip uit Londen zou vertrekken, sprong gisteravond een Poolse matroos die niet naar zyn land terug wilde, in de Theems. Een I veerboot, die langszy kwam, pikte hem op maar drie andere matrozen van de Poolse vrachtboot sprongen over boord en probeerden de vluch teling terug te halen. Daarby ont stond een handgemeen, waaraan een einde kwam door de komst van de politie. Die nam de matroos mee naar het bureau, waar hy vanoch tend door ambtenaren van de immi gratiedienst zou worden onder vraagd. WASHINGTON (Reuter) Ameri ka heeft gisteren toegegeven dat het verkenningsschip Pueblo opdracht had Russische vlooteenheden te be spioneren en voor de Noordkoreaan- se kust elektronische afluistering te bedryven. Met goedvinden van het Pentagon (ministerie van Defensie) publiceerde het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken een kopie van de geheime instructies, die op 5 januari aan de Pueblo waren verstrekt, by na drie weken voordat Noordkoreaanse kanonneerboten het schip opbrachten. De publikatie van het document heeft voornamelijk tot doel de Noord- I koreaanse beschuldigingen te ontze- j nuwen als zou de Pueblo opdracht hebben gehad vreemde kusten tot op I drie mijl te naderen. De Noordkorea- nen houden vol. dat het sch'ip hun territoriale 12-mijLstrook heeft ge schonden. Volgens de nu bekendge maakte instructies moest de Pueblo een minimumafstand van dertien zeemijlen tot de kust te bewaren. BONN (AFP) De 57-Jarige Westduitse generaal Albert Schnez wordt op 30 september inspecteur van de Bundeswehr, als opvolger van de 60-jarige generaal Josef Moll, die met pensioen gaat. Generaal Schnez is sinds april 1965 commandant van het derde leger korps te Koblenz. Toen hy in de zo mer van 1967 werd aangewezen om generaal Von Kielmansegg op te vol gen als opperbevelhebber van de NA VO-strijd krachten in midden-Europa, wekte dit zoveel kritiek in Neder landse politieke kringen, dat hy ge noodzaakt was voor deze functie te bedanken. Deze kritiek betrof het na zi-verleden van de generaal, dat vol gens de Westduitse minister van De fensie. Schroder, echter niet zodanig was, dat Schnez ongeschikt zou zijn voor hoge posten in de bondsrepu bliek of daarbuiten. Het hoofdkwar tier van de NAVO-opperbevelhebber voor midden-Europa is te Brunssum in Limburg gevestigd. dinsdag t/m zondag 2-9 uur i (tot 15 sept.). De Lakenhal: SculptureD van i van d» Kop en volumes ?an Geraedts Jr (t.m 15 september]! RU Ksm use um voor de gesc] der Natuurwetenschappen Boer) tentoonstelling i.v.m 3de eeuwf» zijn geboorte Werkd 10 uur uur nam.; zondags 1-4 uur i 1 december) Hortus Botanicus: Tent over walvissen en walvisvaart, maandag t.m zaterdag 10 uur 4.30 uur nam.; zondag 1-4. nam t.m 15 september.) Molen Valk Moienmusei geiyks (behalve maandags) voorm.- 5 uur nam. 'e zondags nam uur; k □d u LakenhalTentoonstelling Leidse fotografen" Geopend wi uur voorm.- 5 uur nam.: zond i nam (tot 22 sept.) Rijksmuseum van Oudheden» penourg 38)Werkd 10 uur voo.? 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam RijEsmuseun. voor Voixenta - Steenstaraat 1). dag 10-6 u.; i dags 1-5 uur nam RUKsmuseum voor de gesel bit; -I Dag uur Rijksmuseum voor volkei Tentoonstelling „Vlva Mexico dagen IC uur voorm.6 uur zon en feestdagen 15 uu? (t/m l december) Ned.-Legermuseum. Geopend mm. tot en met vrijdag 9 uur voorm7-^ nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uurj mestdagen 1-5 uujj NACHTDIENST! FT EN TF. I.FII»F\ r r va ig^ste erin AVOND- EN APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende cLeto len: Haven Apotheek, Haven lsTSte 20085. •nn zondag-. avondLr J De zaterdag nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leidt wordt waargenomen door de Apotheek. 'gint De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehele I bij geopend. hel zai (Van donderdag 12 t/m woensdl^ 18 september) VRIJDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Comedie: „Ziehier, een vry manf" Caveau Tzigane (Scheveningen)I uur Haagse Jazzclub in.m.v. Trio man Dijkstra en West Coast Jazz 1. Kloosterkerk. 13.00 uur; Bernard nooy, orgel. Promenade. Schevenlngen, 20 01:0 Barnard Renooy, orgel. Promenade, Schevenlngen, 20 Harmonie „St. Caecilla". ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur Hi Comedie. „Veertig Karaat". n Circustheater, 13.30 uur: Het Al, pinoballet. m.m.v. Het Frysk Oi dt en mimegezelschap Carrousel. 16 i. Haagse Comedie: „Trommels aer Trompetten". 20.15 uur: De Studio ótl de Nederlandse Opera Stlchtini bert Herring" van Benjamin Ned- 21.30 uur: Nederlands Dans The; Kursaal, 20.30 uur: Residentie kest. o.l.v. Bruno Maderna; 23 i Het Filmcentrum Haags Muse Chaplinfilm en „Brats" 24 uur- van Vliet. Paviljoentheater, 14 en 15 uur: monstraties met oude muziektns 0 menten. 16 en 16.45 uur: poppent) em ter Don Vermelre. 20.15 uur "'-1 Komedie: „De Ruiters". Plus X Kerk: 20.15 uur, Gess vereln Harmonie m.m.v. het Salvat koor. PoppentheaterFrank Kooman, uur: „De pantoffels van Koning K kleum". Promena.de (Schevenlngen), 15 padvinders band. 20 uur: Kon. 'i venhaagse Politie Muzlekverei „Onderling Kunstgenot". ZONDAG Kon. Schouwburg, 14 uur: Hai Comedie: „Ziehier, een vrij man", h uur. Haagse Comedie: „Trommeli Trompetten". Ha<ogse Kunstkring. 20.15 uur: vla Marcovlcl, vlooi en Miep den I oili der, plano. Poppentheater: Frank Kooman, 1 uur: „De pantoffels van Koning EP5* kleum". Promenade (Schevenlngen) uur: Muziekvereniging „Pro Musl MAANDAG DINSDAG Kon. Schouwburg: 14 en 20 u &n Ned. Dans Theater. ,f. Houtrustgebouw, 20.15 uur: R U1 dentle Orkest, o.l.v. Bruno Maie na man .v. Silvia Marcovlcl, vlooi. "fr iste WOENSDAG Kon. Schouwburg. 14 en 20 O Ned. Dans Theater. Paviljoentheater, 20 uur: Opera-3 dio van de Ned. Opera Stlchtlr-- bert Herring" van Benjamin m.m.v. het Amatl Kwartet. Poppentheater: Frank Kooman, 1(£ uur: „De dieren van Sultan Haf an WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Pen Helder Twente Vlissingen Ypenburg mist mist mist mist mist onbewolkt mist licht bew mist CS a i 19 12 I 19 10 I 19 12 i 18 11 20 11 Zuid-Limburg onbewolkt Aberdeen zwaar bew. 20 13 20 10 Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich onbewolkt mist geh bew. geh. bew. zwaar bew. mist zwaar bew. onbewolkt licht bew. mist mist licht bew. zwaar bew. onbew. geh. bew. mist motregen zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt mist zwaar bew. Hebt bew. zwaar bew. mist 21 5 20 10 24 18 9 20 12 17 3 25 16 30 20 17 4 22 9 24 16

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2