kon o, 196? Zweden naar stembus Canadese kritiek op „agitator" uit Parijs Optimisme our van socialistisch tijdperk tweedoden Onrust bij Franse studenten groeit HAAGSE AGENDA voedselproblemen J l De mensheid f ~1 I 1 zes procent meer eten BIJ BOTSING Versobering Voor twee jaar Plan - Faure dreigt te mislukken Stewart terug uit Roemenië MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 SEPTEMfiLpgF DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal) N.C.V.B. afd. Zuid-West. Spr ds. P. J. Mackaay over „Afrikaanse christenen tussen he den en verleden" 8 uur nam. ROME/STOCKHOLM (AP, GPD) De voedsel -en landbouworganisa tie van de Verenigde Naties (FAO) toont zich in haar zoju>st versche nen verslag over 1967 bijzonder te vreden over de huidige wereldvoed selsituatie. Na twee bijzonder ma - gere jaren is de voedselproduktie in 1967 gestegen met zes procent. De gemiddelde groei van de wereldbe volking was 2,2 procent. De FAO waarschuwt echter voor verdere onbeheerste groei van de be volking waardoor de hoop op even wicht tussen bevolkingsaantal en voedselproduktie opnieuw de bodem kan worden ingeslagen. De Nederlandse directeur van de FAG, ir. A. H. Boerma acht het noodzakelijk met verdubbelde kracht te werken voor afrommine van de groei van de bevolking. Boerma meent dat de wereldbevolking in een hoopvol overgangsstadium is gekomen. Hij voorspelt voor 1966 nog grotere oogsten ndanks grote droogte op de Balkan, Zuid-Amerika en het midden- en zuiden van Afrika. Als oorzaken voor de hogere op brengsten noemt Boerma de verbe terde meststoffen en graansoorten, alsmede de grotere belangstelling in ontwikkelingslanden voor de land bouw. Meer dan de helft van de in 1965 en 1966 geleden verliezen in de voedselproduktie konden de arme landen in het vorig jaar goedmaken. Met de nieuwe graansoorten werden in Azië spectaculaire resultaten be haald. Ondanks de chaos van de culturele revolutie produceert China meer voedsel, exporteert het meer rijst en eet beter dan de meeste buitenlan ders denken. De licht terugggang in 1966 kwamen de Chinezen te boven. Wetenschap Ook een in de Zweedse hoofdstad Stockholm gehouden congres van 250 internationale experts op het gebied van landbouw, medicijnen, biologie, chemie en demografie heeft zich op timistisch getoond over de wereld voedselproblemen. Het optimisme gold vooral het tekort van proteïne de meest voorkomende doodsoor zaak in deze tijd. De wetenschaps mensen waren het er over eens, dat de meest belovende methode voor bestrijding van het proteïnetekort de micro-bacteriologische produktie er- OMMEN (ANP) In Ommen heeft gistermiddag tegen zes uur, op de provinciale weg Raalte-Hoogeveen. een botsing tussen twee personenau to's plaats gehad, die aan twee men sen het leven heeft gekost, terwijl drie anderen ernstig gewond werden. Een personenauto reed van een met de provinciale weg parallel lo pende weg onverwacht de provinciale weg op en werd aangereden door een andere personenauto. De 5 inzitten den van beide wagens werden over gebracht naar 'n ziekenhuis in Zwol le, waar de bestuurder van eerstge noemde auto, de 56-jarige heer P. Adriaanse uit Bussum, en een der andere gewonden, de 66-jarige heer J. de Groot (oud-Alphenaar) uit Ny- verdal in de loop van de avond aan hun verwondingen overleden. (Van onze correspondent) STOCKHOLM (GPD) „Wij in de socialistische partij leiding zien de verkiezingsuitslag als zeer ernstig. Er is zonder twijfel sprake van een verlies ter grootte van een aardbeving, en we kunnen de mogelijkheid van het uitschrijven van nieuwe algemene verkiezingen niet uitsluiten." Het is twee jaar geleden 1 dat de Zweedse socialistische premier, Tage Erlander, dit com- mentaar gaf. Dat was ter gelegenheid van de in september 1966 gehouden gemeenteraadsverkiezingen, waarbij de sociaal democraten niet minder dan 8,2 procent van hun aanhang ver loren. Premier Erlander. die sedert 1946 met zijn partij in Zweden aan de macht is, schreef toen dit grote ver lies toe aan het versoberingsbeleid dat men gedwongen was te voeren, maar zei tevens te verwachten dat de afvalligen teruggewonnen zouden kunnen worden. Vanaf 1932 heeft Zweden een socialistisch bewind. Op 15 september zullen in Zweden nu parlementsverkiezingen worden gehouden. En dan zal moeten blijken of ,de eeuwig zingende wind' in de Scandinavische bossen haar anti-so cialistische kracht verloren heeft. In Noorwegen en Denemarken werden de socialistische regeringen reeds ge veld. en in Finland bleven de socia listen slechts met moeite op de been. Scandinavië, dat eens een voor beeld vormde voor alle socialisten op aarde, heeft de afgelopen tyd over de gehele linie een achteruitgang voor de socialistische partijen beleefd. En nu is de mogelijkheid groot, dat ook Zweden de oppositionele storm niet meer kan weerstaan, en dat er een einde zal komen aan het socialisti sche tijdperk. De verkiezingscampag ne is langzaam maar zeker op volle toeren gaan draaien en, vrij naar Amerikaans voorbeeld, trekken de partijleiders door stad en land om de goegemeente te overtuigen van hun uitstekende politieke bedoelingen. Er zijn vyf partyen waarmee reke ning moet worden gehouden de grootste en oudste partij, de so ciaal-democratische. gesticht in 1889, en sedert 1932 aan de macht. Partijleiding: premier Tage Erlan der, die hoopt na 15 september in zijn ambt te kunnen blijven. Zo'n 70 procent van de arbeiders stem den per traditie op de sociaal-de mocratische party, die verder ook aanhangers heeft in de midden klasse: de liberale party (onder leiding van Sven Wederi)waarvan het partij programma is gebaseerd op een sociaal getint liberalisme. Deze party ondervindt de meeste steun van de pers in het algemeen en heeft haar aanhang voornamelijk in de middengroepen; de betrekkelijk kleine centrumpartij, ontsproten aan de vroegere boeren partij. ongeveer 100.000 leden, on der supervisie van Gunnar Hed- lund. Zy steunt op een uitstekende organisatie, waarvan het beste be wijs wel is dat meer dan de helft van de kiezers die op de partij stemmen tevens lid is van de par tij. Dit si een unioum in 't Zweed se partywezen, aangezien men geen kiesplicht kent in Zweden; dan is er de conservatieve party, aangevoerd door de jonge en ener gieke Yngve Holmberg. bekend als de „John Kennedy van de Zweedse politiek" wegens zyn persoonlijke verschijning. De onpopulaire maat regelen die de party in het verle den nogal eens voorstond, onder andere besnoeiing van het sociale stemmen zou verkrygen, inderdaad het bewihd in handen van de opposi tie zou geven. En zeer waarschynlyk direct na de verkiezing. Premier Erlander uitte by die ge legenheid z yn verwondering voor het feit. dat de oppositie nog steeds geen duidelyk programma had ge presenteerd. zo kort voor de verkie- I zingen. „De verdeeldheid onder de drie oppositieparty en, centrum, li.be- ralen en conservatieven, is ongetwy- feld veel groter dan wordt toegege ven in de debatten", meende hy. Hy ontkende geruchten dat in sociaal- democratisdhe kringen zou worden gevoeld voor een positie-verbetering door middel van een coalitie met de communistische party. Het optimisme van de premier is even groot als dat van zijn politieke mededingers naar de macht, maar niet te ontkennen valt dat in Zweden steeds meer burgers zich ervan be wust geworden zijn dat de sociaal democraten niet het monopolie bezit ten van het paradijs op aarde. Veel is er ten goede veranderd sedert de jaren -'30 maar de aloude socialisti sche leuzen hebben afgedaan en de jongere kiezers - de kiesgerechtigde leeftyd werd in 1966 van 21 op 20 jaar verlaagd - wensen nieuwe be zems die schoon vegen. Zondag gaat Zweden ter stem bus. waarvoor het land in 28 districten is verdeeld. Naar ge lang van de omvang der bevol king worden in die districten drie tot vijfentwintig Kamerle den gekozen volgens't stelsel der evenredige vertegenwoordiging. Het aantal stemgerechtigden is groter dan ooit.hijna SVz miljoen Ditmaal zal de Tweede Kamer worden gekozen voor twee jaar in plaats van vier. zoals gebrui kelijk. De reden is, dat in 1971 de Eerste Kamer wordt afge schaft. Zweden gaat dan over op een één-kamerparlement van 350 leden. Schouwburg Hoofdstad „Die Csardasfürstin" 8 uur n De uitslag van de komende verkie zingen is uitermate ongewis: vrijwel niemand waagt zich aan voorspellin gen - uitgezonderd de partyleiders natuurlyk, die zich stuk voor stuk op hun komende regeringsperiode ver heugen TAGE ERLANDER welvaartsbudget, heeft haar de lei dende positie vrijwel ontnomen. Daarentegen worden de conserva tieven wel sterk gesteund door de pers. De party heeft zo'n 250.000 leden; als hekkesluiter de Zweedse commu nistische party, die meer roze dan rood is. De leiding is in handen van Carl Hermansson. die zich in 1966 na de gemeenteraadsverkiezingen zeer verheugd toonde over de grootste winst: 2.7 procent ging het aantal stemmen omhoog. De party kreeg 6.6 procent (277.060 stem men). Een typisch staaltje voor deze partij was onlangs het uitloten van een kapitalistische Mercedes in de lotery ten bate van de eigen partij, in plaats van bijvoorbeeld een Moskwitsj (hetgeen geen ver wondering wekte by de eigen aan hangers!). Daarnaast bestaat een aantal splin terparty tjes, die niet groot genoeg zyn om vermeld te worden, maar wel interessant zyn uit een ander oog punt. zy vormen namelijk voor een groot deel de zwakte van de burger lijke partyen die de onderlinge ver- I deeldheid amper kunnen camoufle ren. In de verkiezingscampagne zyn tot i nu toe, naast de gebruikelijke verwy- ten (te weinig woningen, te hoge be- lastingen, te hoge levenskostenaan I het adres van de sociaal-democraten, weinig nieuwe slogans te ontdekken, j Versobering Het grote oppositionele vraagstuk j was tot dusverre: geven de socialis ten de macht uit handen als zy niet j de absolute meerderheid van de stemmen krijgen? (tot dusverre re- geerden zij al met een minderheid in j de Tweede Kamer van 113 zetels op de in totaal 233). Desgevraagd heeft i premier Erlander ons overigens eens verteld, dat zyn party, als zy geen j 50 procent van het totaal aantal OTTAWA (Reuter. AP) Premier Trudeau van Canada heeft de Fran se regering er gisteren van beschul digd een agent naar de westeiyke provincie Manitoba te hebben gezon den om de Franssprekenden daar droeg zijn bezoek een strikt parti culier karakter. Intussen heeft het Canadese ka binet zijn goedkeuring gehecht aan speciale maatregelen, die de immi gratie van Tsjechoslowaakse vluch telingen in Canada bespoedigen, al dus maakte Trudeau verder bekend. Canada verwacht, dat er duizend Tsjechoslowaken zullen immigreren. Trudeau kritiek. aan te moedigen hun taal te behou- den. Het hoofd van het Franse co- mité voor de verdediging van de Franse taal, Rossillon, heeft twee weken in Manitoba vertoefd. Trudeau noemde het antipathiek van de Franse regering op een dergelijke „slinkse wyze" in een ander land op i te treden, temeer omdat Rossillon j deel uitmaakt van de stad van de Franse premier. De zaak van de tweetaligheid in Canada (Trudeau spreekt zelf even goed Frans als En gels) kan door een dergelijke agita tie worden geschaad en een zeer on gewenste terugslag hebben. Trudeau vroeg zich af of Parij9 meer autonomie aan de inwoners van de Elzas en Baskenland zou geven, zodat er minder „kolonialisme" in Frankrijk zou zijn Volgens de Franse ambassade In Ottawa was Rossillon op uitnodiging van een Franstalige culturele orga- i nisatie naar Canada gekomen en j LONDEN (GPD) De eerste Westeuropese minister die na de in val in Tsejcho-Slowakije een War schau- Pactland bezocht, de Britse minister van Buitenlandse Zaken Stewart is gisteren in de Br>tse hoofdstad teruggekeerd. Stewart die drie dagen lang in Roe menië besprekingen heeft gevoerd, vertelde dat de Roemenen vooral be hoefte hadden aan de morele steun van het Westen. De Britse minister zag zyn bezoek als een belangrijke stap in het streven naar een grotere eenheid in Europa. In de gesprek ken met de Roemenen had hy het voorstel om Oost-Duitsland te erken nen volgens de Roemenen een stap in de richting van ontspanning evenwel voorlopig van de hand ge wezen. Wel had hy de nadruk gelegd op het belang van betere relaties tus sen West-Duitsland en de Oosteuro- pese landen. Het bezoek van de Britse minister was overigens door de Roemenen met grote warmte verwelkomd. Zy had den daarin een gebaar voor sympa thie voor hun huidige positie gezien. Voorlopig is het resultaat een consu lair verdrag tussen beide landen en een uitbreiding van de handel. Vol gend jaar zullen premier Maurerd en minister Manescoe een tegenbezoek aan Engeland brengen. Een invitatie daartoe werd door hem met beide handen aanvdard. PARIJS (GPD) - Elke dag wordt het wat onrustiger onder de studen ten in Parijs. Van het afleggen van examens is gisteren niet veel te recht gekomen. Iedere student moest zijn examenkaart laten zien. Wie die niet had werd niet toegelaten. Om half negen kwamen de eerste studenten binnen onder kreten als: „Weg met de politie-examens". Di- afgenomen, wat ondermeer tot ge-1 volg heeft dat de studenten geen goedkope maaltijden meer kunnen gebruiken in de studentenrestau-1 rants. Een studentenkaart geeft ook j reductie in bioscopen en schouw-1 burgen. Tegenstelling Faure verzet. verse collegezalen werden voor hen gereserveerd, maar alle weigerach tige studenten verzamelden zich in sleohts één collegezaal. Zy namen de examenopgaven in ontvangst maar smeten die op straat of liepen er mee in de gangen De studentenkaart van hen. die zioh niet aan de exa mens wilden onderwierpen, werden Van weerskanten spitsen de tegen-1 stellingen zich toe. Een Gaullistische afgevaardigde heeft bij de minister van Onderwijs een sohriftelyke vraag ingediend wat de minister van plan is te doen tegen hoogleraren die zich solidair verklaren met opstandige studenten en wat voor sancties nij tegen hen zal nemen. Als antwoord daarop hebben bepaalde hoogleraren besloten dat zij niet meer zullen deelnemen aan het corrigeren van sohriftelyke examens. De verbittering Dij bepaalde stu denten, die toch al groot is, is gis teren in de loop van de dag nog ver hoogd doordat de minister van Bin nenlandse Zaken het nodig heeft ge oordeeld een aantal agenten wegens hun gedrag in de meidagen in het openbaar te decoreren. Gisterochtend vergaderde het ka binet drie uur lang over het ont werp van de minister van Onderwys, Faure, waarin de nieuwe hervormin gen staan omschreven. Niet minder dan 12 ministers oefenden op het plan Faure ernstige kritiek uit. Over een week vergadert het kabinet op nieuw en daarna gaan de voorstellen van Faure naar de inspectie van on derwijs en naar de staatsraad om advies. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië „München" (16 9», Brazi lië „Rio Tunuyan" (17/9), Canada „Maakefjell" (18/9», Chili „Dioge- nos" (18 9». Kenya, Oeganda, Tan- zanië „Albin Koebis" (16/9). ned. Antillen „Neptunus" (17/9), Nieuw- Zeeland „Trafalgar" (16/9), Surina me „Oranje Nassau" (18/9), Ver enigde Staten van Amerika (18/ 9», Z.-Afrika iRep.) m.i.v. Z.W. Afri ka „Simonskerk (18/9). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Ziekte van weil By een inwoner van Oosterwolde. de 20-jarige H Bruinsma. is de ziekte van Weil ge constateerd. De jongeman is overge bracht naar het Academisch Zieken huis in Groningen. Hy heeft de ziek te waarschynlyk opgelopen toen hij veertien dagen geleden met de fiets in de Compagnonsvaart in Appelscha reed. Dit voorjaar werd in de vaart het lyk van een hond aangetroffen, be smet met de ziekte van Weil. B. en W. van Oosterlingwerf hebben toen per advertentie gewaarschuwd voor het besmette water. Zedekwetsend Onbekenden heb ben vanuit een hefschroefvliegtuig boven Helmond een onbekend aantal zedekwetsende stencils gestrooid. De politie deelde mede, dat het om slecht verzorgde, aan elkaar gehech te stenciltjes gaat, met grove, vul gaire taal en een enkele tekeningetje. Het zou naar verluidt een kleine Bel gische wentelwiek zyn geweest, aldus de Helmondse politie. BUITENLAND Marcus veroordeeld Oud direc teur Marcus (37) van het waterlei dingbedrijf in New York is wegens het aannemen van steekpenningen tot vijftien maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij had een aannemers bedrijf in ruil voor 40.000 dollar een contract ter waarde van 835.000 dol lar gegund voor de zuivering van een waterreservoir. Marcus had by beurs speculaties veel verloren. Rassenonlusten In Syracuse in de staat New York zyn gisternacht drie branden gesticht. Het was de derde achtereenvolgende nacht van rassenonlusten in de negerwyken van de stad en tot dusverre zyn 41 per sonen gearresteerd. De burgemeester van de stad heeft een avondklok in gesteld van 1 uur 's nachts tot 7 uur 's ochtends voor jongelui onder de 17 jaar. Niet welkom Men heeft twee Russische ministers laten weten dat zij niet welkom in Engeland zyn in verband met de Russische inval in T.sjecho-Slowakije tltiietpteote. now. minister van Burgerluchtvaart en Dementjew, minister van vlieg tuigindustrie. die een uitnodiging aan vaard hadden van het Genootschap van Britse lucht- en ruimtevaart maatschappijen (SBAC) voor een be zoek aan de luchtvaartschouw in Farnborough die de volgende week gehouden zal worden Universiteit bezet Driehonderd jongelui hebben gisteren het gebou wencomplex van de universiteit van Quito, in Ecuador, bezet. Ze eisen af schaffing van de toelatingsexamens, waar de universitaire autoriteiten niets voor voelt. De politie heeft de wacht betrokken by de universiteit om eventuele onlusten het hoofd te bieden. Scholen gesloten President Bar- rientos van Bolivia heeft de scholen en universiteiten voor de rest van het jaar gesloten na toenemende be togingen van studenten en leerkrach ten voor meer gelden voor het onder wys' en meer salaris. President Bar- rientos heeft een „hoge onderwys- raad" benoemd waarvan hyzelf voorzitter is, die tot taak heeft bin nen een maand het onderwys op een andere leest te schoeien. Salazar blijft vooruitgaan In een medisch bulletin over de toestand van de Portugese premier Antonio Salazar is gezegd dat de toestand van de patiënt blijft vooruitgaan en dat Salazar in zyn kamer in het zie kenhuis heeft rondgelopen zonder on dersteund te worden. Hy had vier uur opgezeten en de .lunch gebruikt buiten bed. Rhodesische minister afgetreden In Salisbury is gisteren bekendge maakt dat Lord Graham, minister van Buitenlandse Zaken en Defen sie van Rhodesië, is afgetreden. Pre mier Smith heeft het ontslag aan vaard. Lord Graham, een van de lei ders van de groep rechtse extremis ten in de partij van Smith, heeft in zyn ontslagbrief gezegd dat hy het over een aantal zaken niet eens is met premier Sm'th en daarom beslo ten heeft af te treden. (\an donderdag I" in woensdag 18 september) DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haagse Comedie: „Ziehier, een vrij man". VRIJDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haagse I Comedie: „Ziehier, een vrij man". I Caveau Tzigane (Scheveningen)21 j uur Haagse jazzclub mm.v. Trio Her man Dijkstra en West Coast Jazz Men. Kloosterkerk. 13.00 uur: Bernard Re- j nooy, orgel. J Promenade. Scheveningen, 20 uur: j Barnard Renooij. orgel. Promenade, Scheveningen, 20 uur: Harmonie „St. Caecilia". ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haagse Comedie. „Veertig Karaat". Circustheater. 13.30 uur- Het Sca- plnoballet, m m.v. Het Frysk Orkest en mlmegezelschap Carrousel. 16 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten". 20.15 uur: De Studio van de Nederlandse Opera Stichting: „Al- bert Herring" van Benjamin Britten. 21.30 uur: Nederlands Dans Theater. Kurzaal, 20.30 uur: Residentie Or kest. o.l.v. Bruno Maderna; 23 uur: Het Filmcentrum Haags Museum Chaplinfllm en Krats". 24 uur: Paul van Vliet. Paviljoentheater, 14 en 15 uur: de monstraties met oude muziekinstru menten. 16 en 16.45 uur: poppenthea ter Don Vermeire. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters". Plus X Kerk: 20.15 uur. Gesang- verein Harmonie mm.v. het Salvatore- koor. Poppentheater: Frank Kooman, 14.30 uur: „De pantoffels van Koning Kou kleum". Promenade (Scheveningen). 15 uur: padvinders band. 20 uur: Kon. 's-Gra- venhaagse Politie Muziekvereniging „Onderling Kunstgenot". ZONDAG Kon Schouwburg. 14 uur: Haagse Comedie: „Ziehier, een vrij man". 20.15 uur. Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten". Haagse Kunstkring. 20.15 uur: Sil via Marcovlcl, viool en Mlep den Her der, plano. Poppentheater: Frank Kooman, 14.30 uur: „De pantoffels van Koning Kou kleum". Promenade (Scheveningen) 13.00 uur: Muziekvereniging „Pro Muslca". MAANDAG DINSDAG Kon. Schouwburg: 14 en 20 uur: Ned. Dans Theater. Houtrustgebouw. 20.15 uur: Resi dentie Orkest, o.l.v. Bruno Mader na m.m'.v. Silvia Marcovlcl. viool. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 14 en 20 uur: Ned. Dans Theater. Paviljoentheater, 20 uur: Opera-Stu dio van de Ned. Opera Stichting: „Al- bert Herring" van Benjamin Britten, m.m.v, het Amati Kwartet. Poppentheater: Frank Kooman. 14.30 uur: „De dieren van Sultan Hassan". BIOSCOPEN Apollo: „Angélique en de Sultan", 18 laar Asta: „Star!" 14 jr. Bijou- „Prudence and the Pill". (Met de pil meer mans) 14 jr. Camera: „Het uur van de Wolf". (Hour of the wolf) 18 jr. Cineac: Nieuws en „De verdere perike len van Laurel en Hardy" a.l. dag. 5.30. 7.30, 9.30 uur: „Decadentie 1- 1000" 18 Jr. Cltv: „Hammerhead, de meedogenloze 18 Jaar. Corso: „Het wonder van de liefde". (Das Wunder der Liebe) 18 Jr. Du Midi: „De Apenplaneet" 14 jr. Zat., wo. 2 uur: .Koninkrijk der humor" a.l. Zon. 12 uur: „Das Drle- maderlhaus" a.l. Euro Cinema: „The sound of music", a.l. Zat., zon., wo. 1.30 uur: Laurel en Hardy in „Gezworen kameraden" a.l. Zat. 24.02 uur: „Nooit op zondag" 18 Jaar. Flora. „Weekend op de Reeperbahn". (Tranen trocknet der Wind). 18 Jr. Vrij. zat. 24 uur: „Texas onder ter reur" 18 Jr. Hollywood: „Blauwdruk voor moord" (A. lovely way to die) 14 jr. Zat. 24 uur: „De bruiden van Dracula" 18 Jr. Kriterion: „Ik ben nieuwsgierig-geel". 18 jr. Vrij. zat. 23.30 uur: „Dag boek van een kamermeisje" 18 Jr. Metropole: „De reis om de wereld in 80 dagen", a.l. Odeon „Je geld of Je leven!" a.l. Olympia: „De Tien Geboden" (The Ten Commandments) a.l. Passage: „De laatste trein uit Katan ga" (The mercenaries) 18 jr. Rex: „Wanted". 18 jr. Zon. 11.30 uur: „Dertig jaar vrolijkheid" a.l. Roxy: „Kasteel der monsters". (Mon ster, go home) 14 Jr. Zon. 12 uur: „Duel der kampioenen" 14 Jr. Seinpost: „De nacht van Inspecteur Tibbs". (In the heat of the night) 14 jr. Studio de Luxe: „Bandolero" 14 jr. Studio 2000: Ray Harryhausen truca gefilmfestival: Do. vr. „De zevende reis van Sindbad". (The 7th vovage of Sindbad) 14 jr. Zat. zon.: „Gul livers reizen". (The three worlds of Gulliver) a.l. Ma. dl.: „Jason en de duistere machten". (Jason and the Argonauts) 14 jr. WO.: „De eerste mensen op de maan". (First men on the moon) 14 jr. Zat., wo. 2 zon. 1.30 uur: ..Mijn vriendje Trigger" a l Thalia: „Perry Grant, agent van staal". (Parrv Grant the big black out) 14 jr. Vrij., zat. 24 uur: ..Een dollar met een gaatle" 18 Jr. Zon. 1 uur: „De leeuwendoders" a.l Wo. 18 sept.: „Verborgen moederschap". 18 jr. De Uitkijk: „Cul-de-sac" 18 jr. Regie: Roman Polanskl. West-End: „Grafin Mariza" al. Zat. wo. 2. zon 1.30 uur: „SJors van de Rebellenclub" a.l. De Korte Vliet Lel dse Colourform. Maandag- vrijdj 8-10 uur nam., zaterdag voorm. Op woensdag geslotl-- 20 sept Kon. Ned. NatuurhistorJ Bezoek aan het Heempark 2 I Kijpue tering (Dorpshuis) J tentoonstelling Leidse Plulirl Konijnenfokkersver. 7-10 nu] ZONDAG Rijnslands Lyceum (M. laan 1Gem. voor oorspron; tendom. afd. Oegstgeest. Sp v. d Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen i dagen Zondagsschool 10.15 i maal 11.30 uur voorm Klipwetering (Dorpshuls) tentoonstelling Leidse PM Konijnenfokkersver. 10 uur i uur nam. MAANDAG De Kleine Burcht PolitiekI 8 uur nam. DINSDAG Diamantplein 27: BahaiJ avond 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfonds Ned. Gem nam. Ch de BourbonhofEelekti „De detector" 7.30-9.30 uur r BIOSCOPEN. BIOSCOPEN Lido: „Carmen baby" 18 Jr. i 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 9.15 uur. Studio: „De bruid gaat in heilEI IB 15 uuAn Nationalisatie van lijken Een vooraanstaand medicus in Spanje, professor Gil Vernet, heeft „nationa lisatie van lijken met het oog op overplanting van organen op zieken" voorgesteld. Hy deed dat woensdag op een persconferentie aan de voor avond van een internationale confe rentie over orgaantransplantaties, die in Poblet by Barcelona zal wor den gehouden. „Briljante operatie" Westelijke waarnemers met militaire ervaring zyn van oordeel, dat de Sowjetrussi- sche inval in Tsjecho-Slowakye zui ver militair gezien een briljante en perfect uitgevoerde operatie is ge weest, aldus de New York Times. Op het hoogtepunt van de operatie wa ren 650.000 Russische, Poolse, Hon gaarse, Bulgaarse en Oostduitse sol daten op de been, d.i. 100.000 man méér dan het gehele huidige Ameri kaanse troepencontingent. 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nleuws2iea'jU' 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur|ae 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrkrei zaterdag 11.30 uur nachtvoorsferw „De butler". 18 Jr. Luxor: „Rebel in ketenen". \(<ph gelijks 2.30. 7 en 9.15 u. Zond.F 7 en 9.15 uur. Trianon: „Ik een markiesf? Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zonf 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De kanonnen van Naii 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zon® en 8 uur. Vrijdag en zaterdaZ voorstelling „The Terror" 18 f uur. j] fel 171 Wassenaar (Asta-theater) V(la?u derdag t.e.m. maandag De feeks. 8 uur nam. Zondagmir gevreesde halve sabel. 2.30 ul ee TENTOONSTELLING EX Galerie Van der Vlist. Exposli Polder (t.e.m. 26 sept.). Trappenhuis Academie Schil tentoonstelling Henk van der ff m. 26 september). Galerie 't Duyvenhuys (H 94Tentoonstelling Tosca Haak en Ab Steenvoorden, dinsdag t/m zondag 2-9 (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van df Kop en volumes Geraedts Jr (tm 15 septembj Rijksmuseum voor de der Natuurwetenschappen Bol tentoonstelling l.v.m 3de eeuwr zijn geboorte Werkd 10 uur i uur nam.: zondags 1-4 uur l december) Hortus BotanicusTent over walvissen en walvisvaart, maandag t.m zaterdag 10 ui 4.30 uur nam.; zondag 1- nam (t.m 15 september.) Molen „De Valk' Molenmus geiyks (behalve 's maandags) voorm.- 6 uur nam. 'e zondagsI nam LakenhalTentoonstelling b Leidse fotogTafen" Geopend wi uur voorm.- 5 uur nam.: zond. nam (tot 22 sent.) Rijksmuseum van Oudhet penburg 28): Werkd 10 uur t 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1); dag 10—6 u.;i& dags 1-6 uur nam RUksmuseum voor de gesel der natuurwetenschappen- uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volken! Tentoonstelling „Vlva Mexico"!1 dageD lt uur voorm.6 uur j zon en leestdageD 16 uur ft/m 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend t tot en met vrydag 9 uur voorm.F nam.: zon.- en feestdagen 1-6 uvf Avond- en nachtdienst der apolj Geopend voor spoedeisende i Zuider Apotheek. Lannnenschaiii tel. 23553 i De zaterdag-, zondag-, avow nachtdienst van apotheek Rs. Breest Smallenburg te Leiderdorp waargenomen door de Zuider Ap<P De Oegstgeestse Apotheek is gw WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vlissingen Ypenburg Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen iiixemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zlirich zwaar bew. zwaar bcw. regen mist mist geh. bew. regen mist zwaar bew. motregen motregen onbewolkt half bew. zwaar bew. licht bew. mist licht bew. licht bew. half bew. licht bew. zwaar bewM mist licht bew. motregen licht bew. geh. bew. mist zwaar bew. onbewolkt half bew. zwaar bew. half bew. licht bew. half bew zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2