Moedige redster in Rijnsburg gehuldigd NSR over noodsituatie in de medische studie Bloembollen worden steeds goedkoper W interdienstregeling N.Z.H. (29 september) in de Werkloosheid Bollenstreek aanzienlijk gedaald Memorandum naar Kamer-commissie Bijdrage oplossing parkeervraagstuk Onhandelbare verpleger Initiatief van N.Z.H. Ook in Leiden? BIJ DE HOBAHO IN LISSE Academische examens Belangstelling (AO 12 SEPTEMBER 1988 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1} puny; i RIJNSBURG In de raad- van het gemeentehuis werd termiddag de 17-jarige Tini 25^1 NOORDWIJK Een 's nachts de Gooweg surveillerende pa- van de Noordwijkse poli- zag plotseling het dak open- in van een voor haar rijdende De hoofden van een paar «.osiers staken hoven het dak 53 m °P luidruchtige wijze be- den de heren hun instem- met de politionele aanwe- Ujfheid. 'oen op een gegeven moment wagen naar links zwenkte, Ironderstelden de politiemannen t zonder reden, dat het gezel- \p wel ivat te diep in het glas gekeken. Men nam daarop Inzittenden mee naar het bu tyl. bleken verplegers te zijn Ke yjjn een inrichting uit de omge- Bomg, die in de badplaats een 6f* pondje uit waren geweest. De ituurder trof geen blaam, om- bij het onderzoek bleek, dat passagiers hem tijdens de rit iden gehinderd, let een van de verplegers ivas het politiebureau geen land te eilen. Hij maakte het zo bont hij buiten de deur gezet moest orden. Toen de man vervolgens het terras van het politiebu- iu in de meest letterlijke zin m ging afblazen, was de maat en liep hij ook voor dit feit bekeuring op. Botsing op het Palaceplein NOORDWIJ K Op het Palace- ein in Noordwijk vond een niet da- lij ks voorkomend verkeersongeval aats. Een Duitse gast reed in zijn ito met een geopend portier a chter- Dit gebeurde nogal snel en daar- botste hij tegen het open portier een stilstaande wagen, waar men bezig was in te stappen. Beide werden grondig gekraakt, niemand liep letsel op. Minder cultuurgrond in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Het aan- hectaren cultuurgrond neemt nog af in de gemeente. Uit het erzicht van het sociografisch m blijkt, dat van de totale op- 1 •Vervlakte van de gemeente 18.523 ^ai a op 31 december 1967 nog 14.619 i ia cultuurgrond aanwezig was tegen k 4.876 na het jaar daarvoor. De be bouwde oppervlakte in de polder be- 1288 ha (v. j. 1294 ha). Naast die cultuurgrond wordt het ite aantal hectaren in beslag ge- iafcpnmen door de luchthaven Schiphol, ult« Kumeiyk 1700 ha, waarvan ongeveer jreederde in agrarisch gebruik is. In I 963 nam de luchthaven nog genoe- 98 ogen met 778 ha en in 1966 met 1500 Oepha. wegen in de poldler ("dus buiten ?u Ite belbouwde kom) beslaan 423 ha. >leld imp Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK derc Beroepen te Maarssen (tvac. J. Vroeg- ent Jndewey) B. Meijndert te Woudenberg L0D te Lienden R. T. Huizinga te jotÓi's-Grevelduin-Capelle te Hijker- «milde J. G. N. Cupédo te Pijnacker. tjf GEREF. KERKEN Beroepen te Groningen-West (wijk Be Paddestoel) W. B. v. Halsema te Bteenwijk - te Assen (5e pred.pl.), te hg Örondngen-Oost en te Veenendaal (3e pred.pl.) F. de Jonge te Emmer- Compascuum te Nieuw-Vennep J. Drtel te Leiderdorp. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen te Rotterdam-Zuid J. F. Weger te Houwerzijl Bedankt voor Capelle aan de IJssel T. Dekker te Goes. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden J. van Haaren Amersfoort. (lSljb m Bouwman gehuldigd, die 9 mei j.l. de 4-jarige Lijsbertus de Mooy van de verdrinkingsdood redde. Na mens het Carnegie-heldenfonds overhandigde burgemeester B. H. Koomans haar in het bijzijn van de geredde en zijn ouders een gou den armband. In een korte toespraak getuigde de burgemeester zijn grote waar dering voor haar moedige optre den. Op donderdag 9 mei ivas de 4-jarige Lijsbertus spelenderwijs in het water van De Vliet geraakt. Tini, die toevallig passeerde zag het jongetje midden in De Vliet onder water verdwijnen. Zonder zich te bedenken, sprong zij van haar nog rijdende bromfiets en begaf zich te water. Korte tijd la ter arriveerde zij behouden met de kleine drenkeling aan de kant. Op de foto een gelukkige Lijs bertus op de arm van Tini Bouw man. Rechts burgemeester Koo mans. (Foto LD/Holvast) LISSE Het peil van de werk loosheid in de Duin- en Bollenstreek is thans niet ongunstig te noemen. Bij het gewestelijk arbeidsbureau in Lisse, omvattende de plaatsen in de Duin- en Bollenstreek, stonden per eind augustus 129 werkzoekenden in geschreven tegen 192 per eind juli. De werkloosheid is gelijk aan die in augustus 1967, toen 128 werkzoeken den geteld werden. Van de 129 thans ingeschrevenen zijn 43 jeugdigen (te gen 80 in juli). De vraag naar ar beidskrachten daalde van 311 tot 289. De afloop van de bedrijfsvaikanties en de grootste bedrijvigheid in de bloembollensector veroorzaakten de afgelopen maand een scherpe daling van het aanbod. De beroepsgroepen timmerlieden en bankwerkers profi teerden hiervan 'im beduidende mate, ofschoon met name het aanbod van 17 leerling-timmerlieden nog vrij hoog te noemen is. De toekomst voor deze jeugdige werknemers is echter nog steeds niet verontrustend en ver wacht wordt, dat dlit aanbod de ko mende maand opnieuw belangrijk zal dalen. De hause in de bloembollensector deed het aanbod van geoefend en on geschoold personeel in de bedrijfs- klassen landbouw en losse arbeiders tot vrijwel nihil teruglopen. Dit zal de komende maand wellicht zo blij ven. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten bedroeg eind augustus 41, tegen 49 per eind juli. Vorig jaar stonden 22 vrouwen ingeschreven. De waag liep terug van 147 tot 109, het geen veroorzaakt werd door de af loop van d'e werkzaamheden in de horecabedrijven en plaatsingen in de bloembollensector. Enige confectiebe drijven in het gewest hebben met af zet- en andere moeilijkheden te kam pen en voerden een aannamestop in. LPV DUIVENSPORT '68" „Leiden '68" Wedvlucht Vilvoorde (136.218 km.). Los 11.40 u. Eerste duif 11.40 uur. Uitslag: 1, 2, 3, 4, 6 A. v. d. Dop en Zn., 5 H. Poort, 7 N, v. d. Dop, 8, 10 S. Kos ter, 9 K. Lefèbré. Chaotische Boommarkt Vlotte(?) afvloeing van Leids ver keer.,,Een observatie van ruim een half uur op het spitsuur wij had den een positie ingenomen bij de gij - selaarsbank heeft ons de overtui ging bijgebracht, dat men in Leiden (althans op dit punt) met het ver keer op de goede weg is" zo las ik gis teren in Uw Dagblad. Mag ik de be treffende scribent eens verzoeke om dezer dagen eens een blik te slaan op de chaotische toestand die thans ontstaan is op de Boommarkt? Hij hoeft dan niet op het spitsuur te komen kijken, doch gewoon op een willekeurig rustig moment van de dag. Een observatie van slechts vijf mi nuten zal hem leren dat hier thans een file staat vanaf de verkeerslich ten bij de hoek Kort Rapenburg- Boommarkt tot gemiddeld bij restau rant Minerva. Dit gebeurde tot voor kort alleen in de drukke- of spits uren. Nu de hele dag! Reden: van de Boommarkt kunnen slechts 3 k 5 auto's rechtsaf, zo snel springt het licht weer op rood. Dikwijls kunnen ze zelfs niet eens optrekken als hun licht groen is, omdat het verkeer van Noordeinde en Rapenburg, wachtend voor het rode licht bij de Apothe- kersdijk, de kruising nog blokkeert. Ik hoop dat de fasering van de lichten, die dus echt nog niet juist zijn afgesteld, op korte termijn her zien zal worden. De grote aanvoer van voertuigen die van de Boommarkt rechtsaf moe ten neem alleen al de openb. ver voersbedrijven, welke aanvoer nu als een slak op de Boommarkt voort- kruipt, wettigt een herziening van deze bepaald niet gunstige fasering der verkeerslichten. Een getergde buschauffeur. Ruilclub Koningskerk Na de verminderde activiteiten ge durende de zomermaanden, gaat de Ruilclub .Koningskerk" 20 septem- weer volop van start. Op deze avond kunnen de leden in de grote bijzaal van de Koningskerk (einde Konings straat) weer htm eerste ruilcontacten van het clubseizoen 1968-1969 leggen. De club telt thans bijna 300 leden en orgeniseerde reeds drie tentoonstel lingen. De ruilavonden vinden elke eerste en derde vrijdag van de maand plaats. LEIDEN De heer L. P. van der Hooft in Waddinxveen is aan de kweekschool te Lelden geslaagd voor het diploma volledig bevoegd onder wijzer. LEIDEN De Nederlandse Studenten Raad (NSR) heeft een memorandum opgesteld over het regeringsbeleid inzake het medisch wetenschappelijk onderwijs. Het dagelijks bestuur van de NSR dringt in dit memorandum aan op een principiële discussie over de uitgangspunten van het regeringsbeleid in zake het wetenschappelijk onderwijs, het oprichten van twee nieuwe medische faculteiten, meer affiliatie met niet-academi- sche ziekenhuizen, en democratisering van de faculteitsbestu ren. Het memorandum is verzonden aan de leden van de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor onderwijs en volksge zondheid, die volgende week donderdag de huidige moeilijk heden bij het medisch wetenschappelijk onderwijs bespreekt met minister Veringa van Onderwijs en Wetenschappen. De NSR spreekt in het rapport als zijn mening uit dat de capaciteit van het wetenschappelijk onderwijs te kort schiet. Naar zijn mening wordt door de regering een beleid gevoerd op een basis die onduidelijk is en waarover nog nooit een duidelijke uitspraak is gedaan. De regering gaat uit van de twij felachtige premisse dat ons onderwijs als hoofddoel heeft het opleiden tot een maatschappelijke betrekking. Op grond hiervan baseert de regering haar beleid ten aanzien van de ca paciteit op uiterst onzekere prognoses omtrent de toekomstige maatschap pelijke behoefte. Ons wetenschappelijk onderwijs heeft geen duidelijk bepaald ideolo gisch fundament. Voor zover er wel sprake is van een fundament is dat niet bewust bepaald, maar historisch gegroeid. Voor het resterende deel werd en wordt het bepaald door de minister vaar Financiën. Zolang dergelijke principiële beslis singen, genomen na rijp beraad in zo breed mogelijke kring, ontbreken be staat er geen basis op grond waarvan 't aanbod van studenten beperkt kan worden. Derhalve moet in de huidige situatie de capaciteit van het weten schappelijk onderwijs worden aange past aan het totale aanbod van stu denten. De NSR acht beperking door mid del van een selectieve propedeuse, een numerus fixus, of welk ander middel dan ook volstrekt onaan vaardbaar zolang een redel'ijke grond daarvoor ontbreekt. HAARLEM (GPD) Als eerste busbedrijf in Nederland heeft de Noord-Zuidhollandse Vervoersmaatschappij in Haarlem het park-and-ride-stelsel geïntroduceerd. Ook in Leiden bestaat kans op een dergelijk initiatief. Het bestaat hieruit dat langpar- keerders hun wagen op het nieuwe parkeerterrein van de NZH aan de Leidsevaart kunnen achterlaten en vervolgens met een bus naar het centrum worden vervoerd. Het hier- LISSE Aan de aanvoer bij Ho- baho Lisse is te zien, dat het hoogte punt van het bloembollenseizoen voorbij is. De aanvoer gaat langza merhand wat verminderen. Ondanks het feit, dat nog veel exporteurs „aan de markt zijn" kunnen de prij zen van de meeste tulpen en narcis sen zich nauwelijks handhaven. Hoogst eigenaardig daarbij is, dat het wit bijna overal duur is. Witte tulpen in alle categorieën willen wel eens naar boven uitschieten. Witte hyacinten komen nu zelfs boven de vier dubbeltjes per stuk uit! Wit is vele. vele jaren een verguisde kleur geweest, die „je aan de straatstenen niet kwijt kon." Overigens blijft men stevig door gaan met kopen, zodat van goede partijen weinig een of twee keer in veiling moet worden aangeboden. De situatie in de vroege tulpen, enkele zowel als dubbele, Is bepaald zorg wekkend, want de prijzen blijven hier zakken. Deze moeilijke groeiers moeten veel meer opbrengen dan ze ven of acht gulden om lonend te zijn. Koploper Joffre, een gele enkele vroege, haalt soms meer dan f 13.50 voor zift 12 per honderd en sleept de oude Mon Trésor, al meer dan honderd jaar in cultuur mee naar tegen de twaalf gulden. Duur Dat Prinses Irene een oranje don ker gevlamde e nkele vroege tulp nog f 17.00 per honderd opbrengt ia niet zo verbazingwekkend. Deze tulp blijft kort en is als pottulp in veel landen te gebruiken. Een typisch voorbeeld van duur wit is de dubbe le vroege tulp Schoonoord, die met dertien tot bijna elf gulden wel ren dabel kan zjjn. De vrij nieuwe rode Stockholm steekt met f 5 mager af. Beslist duur is Apricot Beauty een abrikooskleurige schoonheid eigen lek een echt „vrouwenkleurtje" die ln de afgelopen week tussen de twin tig en zestien gulden per honderd op bracht. Zo zitten er uitzonderingen in de nog steeds lange wat trieste lijst van lage prijzen. De telers van leliebloe- mige tulpen, al weer een elegante vorm, die dames aanspreekt, zijn over het geheel genomen het duurst en dan kan men in een adem de oudere botanische tulpen noemen, die, vermoedelijk dank zij Keuken hof, jaar op jaar bekender worden. Ondanks de niet al te florissante handel in leverbaar begint men toch ook al weer het plantgoed te verhan delen waarvan een gedeelte via de veiling. Het meeste gaat via de in- en verkoopbureaus. Prijzen In de afgelopen week werden o.m. de volgende prijzen besteed; Enkele vroege tulpen Z 12, zll. z 10; per honderd. Bellona, 7.50/6.80, 7.-:6.40; Brilliant Star 7.35/5.50, 5.80: 4.40, 4.25; Couleur Cardinal 7.20/6.40, 5.70/5.00, 4.40, Great City 10.20/8.70, Keizerskroon 14.30/13.--, 14.60/12.60. Dubbele Vroege tulpen: Bonanza 8.20/6 -, 7.00/6.00, 5.00, Goya 12.80, Hoangho 5.50, 5.35/4.00, 4.00; Mare- cha, Niel 7.60, 6.00/5.00, 5.00; Monte Carlo 7.00/6.00, Peach Blossom 6.60/7.00, 6.35/6.00, 5.00; Theeroos 14.70/13.10, 13.65; Darwinhybride tulpen; Apeldoorn 10.00/8.30, 9.00/6.00 Dover 5.00, 5.00/ 4.50; Gudoshnik 6.45/6.00, 6.45/6.00; Hollands Glorie 14.10/13.50, 15.00/ 14.00; Spring Song 5.50, 5.60. Leliebloemige tulpen: Aladdin 15.80 /13.60, 12.40/11.70, 9.30, Alaska 11.10/ 9.70. 11,-/9.10, Dyanito 7.00/6.00, 7.00 /6.00. Narcissen; I, II. Ill; Beersheba 10.00/9.50, 10.30/7.40, Early Glory 11.50/10.00, 9.25, 6.10; Easter Joy 25.40; Golden Advance 11.-/9.50, 10.00/8.00, 6.70; Golden Harvest 27.40/20.70, 17.30/14.10. 8.60; Golden Top 18.—, 15.15, 7.50, Gold Medal 44.50; Magnet 9.50, 8.00, 7.20, Unsur passable 31.40/25.30, 17.80/13.70, 9.60; Carlton 15.40/12.40, 10.00/8.35, 6.80; Duke of Windsor 25.60, Flower Re cord 11.60/9.50, 8.00/7.00, 6.85, Fortu ne 16.95/15.40, 10.80/7.60, 6.70; Mrs. R. O. Backhouse 12.00/9.50, 10.00/ 7.00; Sempre Avanti 27.10/25.15, 20.80/18.20. voor benodigde auto ^buskaartje, dat recht geeft op een hele dag parke ren en gratis vervoer kost 95 cent. Het busbedrijf hoopt hiermee een bijdrage te leveren tot de verminde ring van het parkeervraagstuk in de binnenstad. Talrijke genodigden waren gister middag aanwezig bij de officiële in gebruikstelling die door burgemees ter mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem werd verricht. Hierna volgde een ontvangst in het stadhuis, waar burgemeester Cre mers dit initiatief een historisch ge beuren noemde, dat de welvaart van de stad ten goede zou komen. Aan de hand van cijfers illustreerde mr. Cremers de parkeermoeilij kheden. waarmee de automobilist van van daag en morgen te maken krijgt. Uitgangspunt van de door één van de NZH-werknemers, die hoofdcontro leur D. M. A. van Gelderen gelan ceerde gedachte, is de omstandig heid dat de situatie in de binnenstad voor langparkeerders steeds ongun stiger wordt. Op het parkeerterrein is plaats voor 130 auto's met uitbrei- dingsmogel ij kheid Indien men niet van de bus ge bruik wil maken kan men volstaan met het betalen van 45 cent. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit in geslaagd voor het kand. ex. Nederlandse taal- en letterkunde de heer J. Hoigenhout (Den Haag) NEURENBERG (ANP) —De wed strijd FC NürnbergAjax op. 18 sep tember zal ongetwijfeld voor een uit verkocht stadion (64.000 plaatsen) worden gespeeld. „Ik heb", aldus penningmeester Adam Winkler van de Duitse landskampioen, „zoveel aanvragen gehad, dat zelfs een sta dion met 100.000 plaatsen niet toe reikend zou zijn geweest. Uit Amster dam heb ik het bericht gekregen, dat de door de Nederlanders gevraagde 7.000 kaartjes ook al verkocht zijn". Vier punten Ter leniging van de noodsituatie in de studie der geneeskunde stelt de NSR een vergroting van de capaci teit als voornaamste oplossing voor Deze capaciteit kan volgens de raad op vier manieren worden vergroot. In de eerste plaats is een uitbrei ding met niet-academische zieken huizen mogelijk. Met enige goede wil kan de capaciteit van de faculteiten door meer affiliatie hoger dan 1140 klinische plaatsen opgevoerd worden. Een dwingende voorwaarde voor de ze „goede wil" zal volgens de NSR wel blijken te zijn, dat de faculteits besturen, die over al of niet affiliatie beslissen, gedemocratiseerd moeten worden. Voorts dienen twee nieuwe medi sche faculteiten in het leven te wor den geroepen. Het tekort aan capa citeit bedraagt op dit moment ruim 400 eerstejaarsstudenten. Het is on waarschijnlijk dat het aanbod van medische studenten in de toekomst zal afnemen. Derhalve zullen min stens twee nieuwe faculteiten moeten worden opgericht wanneer men er van uit gaat dat een aantal van 200 eerstejaars-medici per faculteit een zeker maximum betekent. Ten derde zal de capaciteit in de klinische fase dienen te worden uit gebreid. Dit eist meer stafleden. Voorts zal meer personeel moeten worden aangetrokken om de admini stratieve rompslomp van de stafleden weg te nemen. Tenslotte zal, om aan een voldoend aantal practicumplaatsen te komen, een effectief ploegenstelsel moeten worden uitgedacht. Brengt dit geen soulaas dan zullen nieuwe investerin gen moeten worden gedaan om het aantal practicumplaatsen te vergro ten. LEIDEN De winterdienstrege- ling 1968/69 van de NZH, die op zon dag 29 september ingaat, is mede be paald door de per 1 oktober in te voe ren arbeidstijdverkorting van 45 tot 43 3/4 uur per week. De gevolgen hiervan kunnen goeddeels worden opgevangen door een frequentiever laging op een aantal lijnen op zater dag- en zondagmorgen. Deze maatre gel vindt zijn rechtvaardiging in het juist op die tijdstippen gedaalde aan tal reizigers. In Leiden krijgt het Kooipark een snellere verbinding met het centrum, terwijl de bus verder in het Mors- kwartier zal doordringen. Het totaal der wijzigingen vindt men hieronder per lijn gespecificeerd. Van de niet- genoemde lijnen zijn geen verande ringen te melden. STADSNET Lijnen 18/14 Ringljjn Station Houtkwartier Noorderkwartier Koolpark Cen trum Station Lammenschans Zuid-west Boshuizen Kort Ra penburg Station. Als gevolg van de doorbraak Hooi gracht-Oosterkerkstraat is het moge lijk dat de bussen van de ringlifn 13/ 14 via de Hooigracht en Levendaal/ Korevaarstraat het centrum aandoen. Het staartje Station-Beestenmarkt wordt dan overbodig. Tevens wordt de Professorenwijk. welke reeds door de lijnen 40/42 wordt bediend, verlaten. Tussen Kooipark en Station Lammenschans wordt dus gereden via Zijlsingel. Ir. Driessenstraat, Hooigracht. Kore vaarstraat en Lammenschansweg. Na het station Lammensohans wordt via de Koninginnelaan de bestaande route naar Zuid-West. gevolgd. De halten van de lijnen 13/14 tus sen Zijlsingel en Koninginneln wor den: zyisingel/Oosterkerkstraat, Ir. Driessenstraat/Hooigracht; St. Joris- steeg/Levendaal voor lijn 14: Kore vaarstraat (Fiat) voor lijn 13; Lam- menschansweg/Leliestraat; Station Lammenschans en Koninginnelaan v.v. In Zuidwest wordt de route van de ringlijnen 13/14 gelijk getrokken met die van lijn 41, namelijk C. Schuyt- laan, Sweelinoklaan, Debussy straat, Verdistraat, Brahmslaan, Kennedy- laan, De Bazellaan, Montgomery- straat en Vijf Meilaan. De halteplaatsen op het gezamen lijke traject luiden onder voorbe houd: Sweelincklaan, Debussystr./ Verdistraat, Kennedylaan (bij Ken- nedywinkelcentrum), De Bazelstraat/ Montgomery straat en Vijf Meiplein. Lijn 15 Lelden Morskwartier Station Levendaal Leiderdorp In het Morskwartier wordt de rou te naar de nieuwe woonwijken via Damlaan en Diamantlaan verlengd. Als gevolg daarvan zal niet meer over de Hoge Morsweg worden gere den. In de richting Leiderdorp wordt de reisduur verkort omdat de route- wijziging van de ringlijnen 13/14 het overbodig maakt door het Kooipark te rijden. In plaats daarvan wordt rechtstreeks óver de Lage Rijndijk naar Leiderdorp gereden. In Leiderdorp krijgt lijn 15 zijn eindpunt definitief aan de Maurits- singel/Hubrechtsplein. LUn 31 Katwijk Hoornes Rijnsburg Lelden Station Meerburg De laatste dienst van 23-55 uit Oegstgeest naar Meerburg en van 0.20 van Meerburg naar het Station vervallen. De bus van 0.05 uit Meer burg rfjdt niet verder dan het Station INTERLOKALE LIJNEN Lijn 30 Katwijk Valkenburg Leiden Als gebruikelijk vervalt tijdens de winterdienst de route langs het kam peerterrein. Lijn 40/42 Noordwijk Rijnsburg Voorhoirt Leiden Leiderdorp Met het oog op de verkeersconges- ties wordt de rijtijd tussen Leiden Station en Leiderdorp met twee mi nuten verlengd. Op zaterdagen wordt tot 8.00 en op zondagen tot 10.00 een half-uurdiensli over de lijnencombinatie gereden, dus om het uur over Rijnsburg en oiü het uur over Voorhout. De bus van van 23.53 it Noordwijk zal om 0.32 van Leiden Station naar Leiderdorp vertrekken teneinde de aansluiting uit de richting Noordwljkerhout «*t Voorhout via lijn 60 t« verzekeren. L(jn 48 Den Haag Waeeenaa» Oegsto geest Leiden Lijn 45 Den Haag Wassenaar Yooneho» ten Leiden Op zondagmorgen tot tien uur half* uurdienst over het lijngedeelte Leiden Oegstgeest Wassenaar Den Haag (43) en afzonderlijke halfuur dienst Leiden-Voorschoten-Wassenaar De laatste bus uit Den Haag (0.103' rijdt voortaan via Oegstgeest k% plaats van via Voorschoten. Lijn 60 Noordwijkerhout Voorhout Let* den De laatste bus (23.55) uit Noordwfl» kerhout Sancta Maria wordt iets ver* sneld, waardoor de aansluiting op de laatste bus (lijn 40) richting professo renwijk en Leiderdorp te Lelden Sta» tion wordt verzekerd. Lijn 93 Noordwijkerhout BoHenetreek -• Haarlem In overeenstemming met de ver keerssituatie tussen Hollandse Spoof en Staatsspoor in Den Haag kan de rijtijd van de uitgaande bussen over dag twee en 's avonds drie minuten worden versneld. Dit heeft overigens consequenties voor lijn 93, die dan ook twee minuten vroeger van het eindpunt Sancta Maria moet vertrek ken om de aansluiting te Noordwij» kerhout Brink op lijn 90 te verzeke ren! De laatste bus uit Den Haag (0.06) wordt wat versneld. Teneinde de wachttijd van in Heemstede/Aerdenhout overstappen de treinreizigers wat te bekorten, zal de bus van 23.45 uit Haarlem richting Noordwijk voortaan om 23.35 vertrek ken. STUDENTEN STUREN PETITIE LEIDEN Driehonderd stafleden en studenten van de Leidse Uni versiteit, het Institute of Social Stu dies in Den Haag en de Vrije Univer» siteit in Amsterdam hebben een pe titie gestuurd aan de Zuidafrikaanse minister van onderwijs om te protes teren tegen het ongedaan maJken van de benoeming van Archie Mafeje als lector aan de Universiteit van Kaap stad. Zoals bekend zou de Afrikaan Ar chie Mafeje sociale anthropologic do ceren aan deze universiteit. Het mi nisterie van onderwijs heeft de be noeming tegengehouden met het ar gument dat een Afrikaanse lector aan een blanke universiteit tegen de traditie i6. De ondertekenaars van de petitie protesteren tegen deze inbreuk op de academische vrijheid van de uni versiteit die uitsluitend over benoe- noemingen beslist op grond van de kwaliteit van het werk en de weten schappelijke bevoegdheid van de be trokkenen en niet opgrond van ras, Een afschrift van deze petitie Is aan Archie Mafeje gestuurd.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11