Allerlei „kunsten" plus ambiente zijn aanwezig Mobiele lokalen voor school Splinterlaan Roomer stopt Documenta 68 in Kassei Meisje (2) door auto geschept Loop der Bevolking te Leiden Onderwijsvoorstellen in Leiderdorpse raad 1 rolijkheid Koninklijk brons voor K. Wassenaar Gouden paar PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 neer mensen van vlees en bloed zich aan deze of gene zijde van het raam bewegen, daarmee restau rant en stoep „bevolkend". Maar Segal en Kienholz zijn al lang geen nieuwlichters meer. Zo wel hun werk als dat van het me rendeel van de andere in Kassei op de Vierde Documenta getoonde kun stenaars. kennen de meeste belang stellenden al van afbeeldingen of uit eigen aanschouwing in andere mu sea. De Marilyn Monroe van Andy Warhol, de Amerikaanse vlaggen van Jasper Johns, de pop-sex van Allen Jones en de pop-art van het aller eerste begin in de vorm van Roy Lichtenstein's grof-gerasterde strip helden en heldinnen, ze zyn voldoen de bekend en even zelfs het gevoel van een zekere vertrouwdheid, van een „weer thuis" te z|jn. WADDINXVEEN Een tweejarig dochtertje van de familie Moons is I zondagochtend in levensgevaarlijke toestand opgenomen in een zieken huis in Gouda nadat zij door een i auto op de Henegouwerweg was ge- j schept. De vader van het kindje ging van de Zuidkade met een bootje over de Gouwe naar de andere kant van het water. Het meisje zag de vader ko men en rende naar hem toe door plotseling de weg over te steken. Een passerende automobilist kon het kindje niet meer ontwijken. Met een zware schedelbasisfractuur en ande re verwondingen werd het meisje naar een ziekenhuis in Gouda ver voerd. Burgerlijke Stand Leiderdorp Geboren: René, z. v. J. Kleyn en J. J. Otto. Ondertrouwd: W. A. Bongaars. 20 Jr.. en I. Saijers. 20 jr.; A. Achouri, 26 Jr.. en J. Rasser, 22 jr. Getrouwd: J. P. Kaper. 26 jr.. en E. V. van Gent. 23 jr. Gevestigde personen in de week van Jong, Pieterskerk-Choorsteeg 28; J. C. 19 t/m 26 aug. 1968 W. J. de Wit, Ververstraat 18; C. Hendriksen, Utrechtse Jaagpad 108; N. C. Stlkkelman, a/b. Haanemmertrek- vaart; H. P. van den Dolder, Zoeter- woudsesingel 108; A. W. Koenen-Kyk indeVegte. Mamlxstraat 65; C. J.S. Schroder. Obrechtstraat 49; M. Litu- nov. Opaalstraat 18; J. A. van Teijlln- gen, Tltus Brandsmalaan 100; G. Heij- nekamp, Bernhardstraat 13; M. L. van der Loo, Opaalstraat 134; M. Ouwer- kerk. Zaanstraat 117; T. Wilczek, Mors- 6traat 37; G. Beurse, Stieltjesstraat 60; R Post, Schutterstraat 2; I. Droogh- Weber, Wagnerpleln 40; A. van Peet, Joseph Haydnlaan 86; L. Lam, Sta tionsweg 7-9; J. E. Alwart, Drecht- 6traat 135; R. P. Elzas, v .Bemmelen- straat 24; R. F. Zandvoort. Cobetstr. 17; A. J. J. Westan, Breestraat 45; H. van der Hoef. Haxtmanstr. 18; A. J. M van Leeuwen, Jacob Catslaan 65; H.' G. van der Hilst. Hoge Rijndijk 298; P. G. A. Noordanus. Rijn- en Schie- kade 102; W. A. Drlessen-van Rooljen, Os en Paardenlaan 13; I. W. L. Moer man. Oude Vest 187a; C. Bamhoorn. Rijndijk 270; T. V. C. Bradt-Beeren, J. P. Coenhof 14; C. F. Scnelder-Hof- man. ab ligg Slaaghsloot; M. J. van der Born-van der Star, Haarlemmerweg 68a: H. C. van der Maat-Hoogervorst, Plantsoen 90; J. D. Rutgers, P. Paal- tjenspad 3; E. M. M. Pool, de Sitter- laan 114; P. L. J. Siera, de MeiJ van Streefkerkstraat 48; K. B. Man. Sta tionsweg 7-9; R. Fajkovlc, Pasteurstr. 34a; A. A. J. M. Heemskerk-van Eijck, Morsweg 138; H. M. van der StaaiJ- van Rhee. Vliet 44; S. Letronnière-de BONN (GPD) In Kassei waaien de vlaggen van de vierde „Documenta"-tentoonstelling en gaan de bezoekers gebogen onder de twee zware delen van de meer dan 40 mark kostende catalogus. Kassei is een reis waard, maar het is een zware en lange reis in vele en trage files over smalle en onoverzichtelijke Het kartonnen lijk van Kien holz. op twee voorbeelden moet worden gewezen. Aan de ene kant is er de spiegelkamer van de Zwitser Chris tian Megert. Hier houdt de moge- wegen. Van noord naar zuid zijn er de Autobahnen. Van het lijkheid tot acceptatie op en betreedt Westen uit blijven de autoreizigers op de beruchte Hessische j men sebied van het kermisver- j - maak. Wanneer de bezoeker zich door een nauwe gang op weg naar deze spiegelkamer begeeft, wordt hij gevangen in een ronde spiegel, die het effect van een zoom-lens heeft. Men ziet zichzelf in een bijna drei gend naar voren schuivende bewe ging met het eigen beeld geconfron teerd, dan wel het trekt zich terug naar de achtergrond en is daarbij omringd door een steeds breder wor dende omgeving, die met de andere bezoekers is bevolkt. In de „kamer" In Kassei regeren van 27 juni tot 6 oktober „pop-art" en „op-art", „minimal art" en „kinetische kunst", en tenslotte het nieuwste, maar ook niet meer zo nieuwe: de ambienteoftewel het „environment" Definities over al deze verschijnselen in de meest recente kunst vormen zijn gegeven, maar zelden werd er meer gepraat (en ge zwetst) dan onder beeldende kunstenaars en alle al verkondigde theorieën blijven niet zelden op het niveau van de beroemde conser venblikken, die de Amerikaan Andy Warbol schilderde: ze kunnen na gebruik worden weggeworpen tes zijn ook niet aan een be- Veel behartenswaardige dingen schrijft Max Imdahl in de catalogus van de Vierde Documenta. Hij wijst er nog eens op dat „pop" in Amerika een reactie op de onderwerploze schilderkunst van mensen als Pol lock is. En wanneer deze reactie dan tot het minitueusze naschilderen van soepblikken overgaat, is dat volgens Imdahl geen anti-kunst, maar veel eerder een beslissing ten gunste van „alles", .in de trant van Warhols opmerking „all is pretty". Hierin is de kunst veel positiever dan de Dada-beweging van weleer, die zich eveneens van dagelijkse ge bruiksvoorwerpen bediende. Hier werd het lichaam van de kunst ech ter met pijlen van belachelijkheid doorpriemd. zoals de Dada-expert Gichter opmerkte. Pop en zijn uitlo pers zijn positiever. Tentoonstellin gen van pop-artiesten hebben dan ook altijd iets buitengewoon vrolijks. Men zou zelfs van een soort humor kunnen spreken, wanneer het niet paalde opstelling gebonden. Ieder f]bestaan wanden, vloer en pla- onderdeel kan verplaatst en ln vele fJSL gevallen door andere worden verwis seld. De ambiente ontleent zijn magie aan één of meer „ongewo- raden. Het is waar dat zonder per sonages de kamer zinloos is. Een ambiente evenwel, die zich op de overigens rand van het kinderspel beweegt. De indrukwekkendste ambiente's onderdelen, die het individuele i zijn die van de Amerikaan George prodükt van de kunstenaar zijn, en Segal. Officieel schijnt hij tot de die de fluidum op de eens normaal ,pop"-kunstenaars te behoren, maar uitziende gebruiksvoorwerpen stralen. Griezelen Bij Kienholz's „Roxy's" is dat bijv. het kartonnen lijk van een jonge vrouw, rustend op het onderstel van een oude naaimachine. Het hoofd hangt achterover, de lange zwarte haren naar beneden. Uit de hals steekt een witte roos. Onder een gigantisch opge zwollen lichaam bungelen twee kleine bijna uitgeperst lijkende beentjes. En uit de linkerborst van het ontzielde meisje kruipt een jong konijn. Het is op wog naar de rech terborst. die tot voorraadschuur voor een handjevol pinda's dient. Dan zijn LEIDERDORP „Ik voorzie", zei loco-burgemeester C. Meerburg gis teravond in de eerste openbare raadsvergadering na de benoeming van mr. R. M. Gallas tot eerste bur ger van Alphen aan den Rijn, „dat de Interimperiode waarin we ons nu bevinden, niet al te lang zal duren. De solicitatie- termijn is op 28 au gustus j.k gesloten, en de commissa ris is zo'n werk ter voorziening in on ze vacature al begonnen. We hopen, dat er spoedig een nieuwe burge meester benoemd zal worden". Dat voor de scholen het nieuwe cursusjaar weer is begonnen, was gis teravond ook te merken aan de agen da, want meer dan de helft van alle ter tafel liggende voorstellen behels de verzoeken om medewerking vol gens art. 72 der la gei- onderwijswet 1920. De verzoeken kwamen van de prot. chr. schoolvereniging in Leider dorp en van de Stichting Parochiële Scholen Meerburg in Zoeterwoude en van de kleuterscholen. Behalve leer middelen en spelmateriaal, werden ook oplossingen gevonden voor lo kaalruimte. Zo zal de chr. lagere school Splinterlaan één leslokaal in de r.k. kleuterschool gebruiken en één in de r.k. lagere Meijegaardschool. De school zal later ook de beschikking er de afzichtelijke dwerg, ingeklemd eerder een ondergekoelde humor was tussen twee stoeien en be en de grappigheid uit het reservoir I schenen door het licht van een even van de sick-jokes voortgekomen is. j treurige perkamenten schemerlamp. De recalcitrante Duitse schilder ^e kaptafel, waarvan de spiegel Schreib noemde in een discussie voor de Norddeutsche Rundfunk de Ameri kaanse pop-art „een vitaal engage ment ten gunste van de .American way of life", als begeleidend ver schijnsel van het over de hele we reld gaande militaire en economische expansionisme van de V.S.". De En gelse pop-art definieerde hij als een neo-Dadaisme. De Eindhovenaar Jean Leering, directeur van het Ab- be-museum, sprak in dezelfde dis cussie over een „materialiteit. die niet meer materialistisch is". Achterdochtig Het is waar dat de onvoorbereide bezoeker in Kassei door de ogen van de pop-kunstenaars en hun di recte opvolgers de meest banale da gelijkse gebruiksvoorwerpen een nieuwe waarde gaat toekennen. Dat hü zich in ieder geval dingen gaat afvragen over de aard van het be staan van deze voorwerpen. Hij wordt achterdochtig jegens alles wat hij aanpakt, en achterdochtig over de rol die zijn eigen lijfelijkheid ln zijn omgeving speelt. Deze reactie volgt het indringendst bij het betreden van een zogenaam de „ambiente" of „environment". Ze is de nieuwste maar ook niet meer zo erg nieuwe ontwikkeling in wat als pop-art begon. In dergelijke „en vironments" is blijkbaar de laatste fase in de ontwikkeling van het mo derne museum ingetreden. De toe schouwer verliest zich niet alleen meer passief in het getoonde, zoals by de op-art. Hij wordt niet en dit is de stap verder uitgenodigd aan het getoonde deel te nemen door bij voorbeeld een beweging te ontkete nen, zoals in de z.g. „kinetische kunst". In de ambiente treedt de toeschouwer het getoonde binnen en vormt er zelf een essentieel onder deel van. Daaraan komt de bovengenoemde verwondering over de vroeger zo da gelijks geoordeelde voorwerpen. In de ambiente „Roxy's" van Edward Kienholz, treft hij eenzelfde stoel aan als die waarop elders in het museumgebouw suppoosten plaats nemen. Dergelijke ambien- is vervangen door gescheurd kippen gaas, waarbinnen een bloedend vrou wenhoofd is opgehangen. lOver de perverse erotiek van vele dezer pop> kunst uit het tijdperk waarin de geil Gipsfiguren zijn kamers met gipsen beelden zijn in werkelijkheid .ambiente's". in Kassei zijn een aantal van deze al beroemd geworden structuren te zien: „Woman washing hei- feet in a sink", „The restaurant window" en „Ruth in the kitchen", alle uit krijgen over twee rijdende schoollo- 1964. en „The legend of a lot" uit kalen. 1966- Op het perceel grond naast de openbare Prins Willem Alexander- school, oorspronkelijk bestemd voor de bouw van een openbare mavo- Vooral „The restaurant window" is j school zal nu een 12-klassige tweede een heel ontroerende en beeldende r-^- lagere school worden gebouwd, ambiente. Het meisje dat achter de °e vraag naar een gymnastieklokaal ruit achter een leeg rstauranttafl- deze school kwam naar voren, tje zit, terwijl op straat een man maar de heer Meerburg zei. blij te voorbijgaat, de handen diep in de zullen zijn als deze grote school op zakken van zijn regenjas, het hoofd j dit terrein gebouwd zal kunnen wor- lichit gebogen. .Alle gipsfiguren, die den. Er is daar dan geen ruimte meer j op „levende personen gegoten zijn", j over. Men hoopt in oktober met de zodat de gelijkenis binnen in zit en i bouw te kunnen beginnen. B. en W. dus onzichtbaar is zoals Nancy hebben alle hoop de financiering Marmer opmerkte houden het rond te krijgen, hoofd licht naar beneden gebogen. Ze verspreiden een sfeer van ondoor- j dringbare, maar geduldig gedragen eenzaamheid. aan de Achthovenerweg tegen- j drag f 42.098,50 zal worden toegekend, over het Patrimoniumpark niet kan met een noot van waardering dat het worden voldaan. De heer J. W. Boot gemeentebestuur 4 van de 6 molens (prot. chr.) vond. dat de PTT hier in zijn gebied heeft aangekocht en schromelijk te kort schiet ln dienstverlening. Mej. M. v. d. Voort (PvdA) post kantoorhoudster in Leiderdorp, zei zich bewust te zijn tegen eigen sche nen te schoppen, daar ze niet na wil- te laten op te merken het fout te vinden van Den Haag, dat men ren dabiliteit afmeet naar de mate van urgentie. Ir. R. Poels (WD) meen de, dat de zaak wel in orde zou ko men als de gemeente zich garant wil de stellen voor vernielingen. Ook het college is teleurgesteld, al dus de heer Meerburg, maar niet ver geten mag worden dat de PTT zit met overvolle lijnen, en voor een lijn die zo weinig gebruikt zal worden, worden geen nummers beschikbaar gesteld. Van G.S. is een brief ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat voor de restauratie van de molen in de Kalkpolder 15 van het totaal be de I er reeds drie gerestaureerd zijn, ter wijl nu ook de laatste hersteld wordt. De raad voteerde 1.600 voor aan sluiting op het waterleidingnet van de molen in de Zijllaan- en Meye- polder. Besloten werd tot aankoop van gronden in de Bospolder, be stemd voor recreatie. Dit moet wor den gezien als sluitstuk, zei de voor zitter. Het is de afronding tot de Lei- sloot. ROTTERDAM (GPDt De Rot terdamse scheidsrechter Het Roomer moet noodgedwongen zijn carrière beëindigen. De knie. die gebroken is geweest na 'n auto-ongeluk, doet nog steeds pijn en dr. Mosterd, de arts van de KNVB. heeft hem geadvi seerd te stoppen. „En dat doe ik", zegt Roomer, „hoe het mij ook aan het hart gaat. Scheidsrechteren is normaal al zwaar genoeg. Laat staan met één goede knie". Telefooncel lustreerde tijdschriften de fantasie j eenzaamheid van de beide gipsfigu- van de burger besturen en de vrouw als ondoorgrondelijk mannen-object meer in de openlijke belangstelling staat dan ooit, is het laatste woord nog wel niet gezegd) Kermisvermaak Het „environment" staat in Kas sei zo in de belangstelling, dat nog Een van de zalen van Docu menta '68. By de Ingekomen stukken was o.m. een brief van de chef commerciële „The restaurant window js daar- Iaken ïa„ de tïie(oondienst ln district 's-Gravenhage met de mede deling, dat aan het verzoek tot plaat sing van een openbare telefooncel LEIDERDORP Bij da Verenig de Touwfabrieken werd gisteren het veertig jarig arbeid#jubileum van de heer K. Wassenaar gevierd. In de kantine van het administra tiekantoor memoreerde directeur H. B. Haanappel dat de jubilaris vele veranderingen heeft meegemaakt. De heer Wassenaar is by de V.T. in de afdeling hekelary begonnen. Na dat hy gedurende de bezetting in Duiteland te werk was gesteld, kwam hy in 1945 op de spinnerij als smeerder. De heer Haanappel dank- te de jubilaris voor het vele werk dat hy voor de fabriek heeft verzet, hoopte dat hy er tot zyn pensione ring nog prettig zou mogen werken en bood hem de gebruikeiyke ge schenken aan: het vererend getuig schrift van de Ned. My. voor Nij verheid en Handel met het zilveren draaginsigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden polshorlo ge en een geschenk onder couvert. Hierna was het woord aan loco- burgemeester C. Meerburg. Hü wees op de verscheidene betrekkingen die de jubilaris heeft gehad, eerst als timmerman, later als slager en tot slot by het V.T. concern. Wegens «Ün trouwe dienst werd de heer Was- om zo'n fraaie ambiente. omdat de ren, die op het punt staan verloren aan elkaar voorbij te gaan, nog dra matisch wordt geaccentueerd wan- Nieuwe riolering jr iyn trouwe dienst wera ae neer was- De Kempenaersstr. sen»M de bronien medaille. Terbon- 1 j den aan de Orde van Oranje Nas- OEGSTGEEST B. en W. vragen °Pfe«Peld- de raad een krediet van f73.600 be- Voorts werd nog het woord ge- schikbaar te stellen voor de aanleg voerd door de heer I. Vogelenzang, van een riolering in de De Kempe- I bedrijfsleider der vezelafdelingen, de heer Schalkers namens de spin- nery en de heer P. van Leeuwen. Namens het jubileumfonds bood de heer W. Kooien een tuinparasol en bloemen aan en de heer P. Groenen dijk overhandigde namens de colle ga's een fruitmand, een plant en si garen. naerstraat. In een uitvoerige toelichting de len B. en W. mee. dat by raadsbe sluit van 28 maart jl. de kosten van de reconstructie van de De Kempe- naerstraat, 2de gedeelte, nader wer den vastgesteld op f 110.200. Thans blijken er zich moeliykheden te heb ben voorgedaan bij de uitvoering van dit werk. Daar er rekening mee moest worden gehouden, dat in de toekomst de riolering in de De Kempenaerstr. vernieuwd zou moeten worden, was reeds besloten de weg te bestraten met klinkers en deze niet te voorzien van een gesloten wegdek. Gehoopt werd dat met de vernieuwing van de riolering nog gewacht zou kunnen worden. By het begin van de werkzaam heden is echter gebleken, dat het aan de noordzyde van de weg gele gen riool onmiddellijk vernieuwd diende te worden. Vele buisnaden wa ren verbroken. Ook werd op een aan tal plaatsen buisbreuk en sterke aantasting van het beton geconsta teerd. Hoewel bekend was. dat het riool niet altyd goed functioneerde, kon, zo zeggen B. en W.. deze slechte toestand niet worden vermoed. Het aan de zuidzyde van de De Kempe- naerstraat gelegen riool verkeert nog in redelijke staat. Wanneer er in do toekomst in deze straat een nieuw diepriool zal moeten worden gelegd, kan de nu te maken riolering daarop zonder bezwaar worden aangesloten. De kosten van de aan te leggen rio lering worden, met bykomende kos ten, geraamd op f37.600. Hierin is f 10.000 voor onvoorzien inbegrepen. Ter voorkoming van vertraging in de uitvoering van de werkzaamheden hebben B. en W. opdracht verleend het riool tussen de Regentesselaan en de Spaargarenstraat onmiddellyk te vernieuwen. De kosten hiervan be dragen ongeveer f 14.000 die in het bedrag van f73.600 zyn opgenomen. Drumband behaalt een eerste plaats ROELOFAR ENDSVEEN In haar nog korte bestaansperiode heeft de drumband van de muziekvereni ging „Liefde voor Harmonie" al voor enkele opmerkelijke successen ge zorgd. In het afgelopen jaar is de band driekeer op concours geweest en steeds kwam zjj met een eerste prys thuis. Een gedegen studie en ijverig repeteren dei- leden, maar ook de ambitieuze leiding van de instructeur, de heer G. Stel- lard uit Den Haag, lid van de Kon. Kooreman, Hansenstraat, 5a; F. R. El» lis, W. de Zwygerlaan 163; K. Ouwe hand, Houtlaan 55; F. A. Elstak, Mo- lensteeg 18; I. Karacay, Kennedylaan 10; K. C. F. Ilario, Rijn- en Schie- kade 101; C. P. de Haseth, Rijn- en Schiekade 107; S. A. Djojo, Koning straat 13; R. Steehouwer, Mozartstraa t 217; W. G. Hartman-de Ridder, Sta tionsweg 3a; H. G. A. Relmers, P. Paaltjenspad 6. VERTROKKEN F. F. J. Schouten. Hooigracht 12, Gorlnchem, Wieldraalerstr. 7; L. A. Deckers. Franchimontlaan 49, Oegst- geest, Apollolaan 15; A. P. J. Slob, Schubertlaan 147, Hazerswoude, Vale- riusstr. 25; G. Klaverwyclen, Plantage 7, Utrecht. Schillerlaan 17; Weduwe Fillppo-Ummels, Hoge Ryndljk 198, Krommenie. H. D. Arlnkplein 7; G. H. Kottelaar, Stuwstraat 16, Heerlen. Be- neluxlaan 11; J. de Graaf, v. Ban- chemhof 13, Leiderdorp, Wielewaal- laan 31; C. J. W. Haasnoot-Weyers, ter Haarkade 13, Katwijk, Treubstraat 19, I. E. M. Crooy-Vodegel, J. Urlus- plantsoen 177. Duitsland; L. Schuite maker, Kennedylaan 86, Veenendaal. Pr. Willem-Alexanderpark 563; C. Vijl» brief. Verdlstraat 185. Leiderdorp. Kas tanjelaan 28; L. F. de Bos. Anna van Burenhof 34. Alphen a/d. Rijn, Venus- 6tr. 276; B. A. de Boer, VUetweg 60, Zoeterwoude. Stomp wij kseweg 13; J. L. Staudenmaljer, Peter van Anrooystraat 14, "s Hertogenbosch, Dyiestr. 8; P. van Velde, Sweelincklaan 22, Zelhem. Slo- temaker de Brulnestraat 12; B M C van der Meer. Ryndljk 24. Lisse. Ooie- vaarstr. 102; A. Lyphart. Vreewijk- straat 5, Wassenaar, Anemonenweg 42; H. B.R. van Wegen, Zoeterwoudsewee 110, Delft. Willem Bllderdykhof 58- H. M. Guérin, Hoflaan 68, Canada; b. M- M°hamed. Doezastraat 34, Marokko; J. J. Leipoldt. Noordeinde 2a, Oldebroek, Magnoliastraat 16; M. A NagtegaaL't Hart, Utrechtse Jaagpad 109 Voorschoten. Jan Steenlatn 24; Weduwe C. H. den Harten-van Glnne- ken, Roomburgerweg 26. Bergen op Zoom. v. Dedemstraat 11; G. M. C C. Brui J nine kx. Witte Singel 27. Schie dam. Fazantl. 59; W. A. W. van Ges tel, Witte Rozenstraat 24, Zweden; N. C. H. Knape, Brucknerstraat 35. De venter, Ceintuurbaan 179; L. E. J. M. Tolenaar. Rijnsburgerweg 31f Voor burg. Park Vronestein 14; R. A. Keus. Flanorpad 4, Vlaardlngen. Pr. Hendrlk- offiJi J;tE* Rutten, meergenaam Roethof. Meerburgerstr. 6 Deventer, Gtbsonstraat 34; J. Breugem, Moriaan- steeg 6. Zwolle. Monteverdllaan 132* J. W. Manden, Oude Vest 87a, Oegstgeest. Leytweg 1203; M. I. A. E. Scholvlnck, Oude Singel 70. 's Hertogenbosch. Ju- lianapleln 11; M. J. M. Snijders. Hoge Ryndyk 124, Utrecht. Koetsveldstra&6 91: B. Have, Cobetstraat 63. Culem» borg, Slotstraat 13; I. J. van Wijk, Middelstegracht 20. Vlaardlngen. Su» matrastr. 32; C. van der Zwan. Veer- srtraat 31. 's Gravenhage, Schevenlngse» weg 46; D. H. von Malt-zahn, Nleuw- steeg 2, Brummen, Elzenbosweg 14; M. F. Amrani, Doezastraat 34, Noordwyk, Hoofdstraat 77a; J. Ravensbergen, Pre sident Steinstr. 7a. Benthuizen, Kon, Jullanastr. 43; H. M. Lake. Rynsbur- gerweg 10, Amsterdam. Weesperplein 1; H. Hogenboom. Rijnsburgerweg 10, Wassenaar. Rijksstraatweg 324; M. G. Spijkerman. Merelstraat 3. Oegstgeest, Leytweg 905; B. H. M. van Venrooll, Trompstraat 77, 's Gravenhage, Har- derwykstr. 160; S. D. R. Mlddendorp.de Sitterlaan 114, 's Gravenhage. Waals dorp erweg 102; Weduwe J. H. Zwel- sloot-van Bemmelen, Seringenstraat 23, Deventer. Diepenveenseweg 184; A. N, Vroom. H. de Vrlesatraat 88. Schagen, Haydnstraat 2; J. M. A. Arkeeteljn, Hugo de Vriesstraat 78. Woerden, Baamstraat 33; C. C. Vlam. Boshui- zerlaan 17. Ooststelllngwerf, Oosterwoi de Brink 3; H. van Zwet. Klikspaan, weg 32. Verenigde Staten van Noord- Amerika; D. P. Wymans. Witte Singel 77a. 'b Gravenhage. Banstraat 4: M. C, de Regt. de MelJ van Streefkerkstra a t 9. Groningen, Chopinlaan 20; W, Smeenk, Cronesteinkade 30. Groningen, Bomeopleln 3a; J. J. Groen. Pieters kerkhof 34, Groningen, Chopinlaan 20? D. Sijbesma, Noordwlnde 2a, Den Hel» der. Het Nieuwe Diep 5; J. Kuljten, Noordelnde 2a, Den Helder. Het Nleu. we Diep 5; M. Middendorp, Kolf ma kers teeg 5, Heemstede, Wagnerkade 97J M. R. Kaersenhout, Beethovenlaan 253, Oapelle a/d Ussel, Hoofdweg 57; We duwe C. S. van Ryn-den Hoedt, Storm Buysingstr. 12, Leidschendam, ab wa t/o Veursestraatweg 4; J. P. L. Tie- man. Rijnsburgerweg 10. Wassenaar, Roeenplein 14; A. Jongman, Rynsbur- gerweg 10, Oegstgeest. Karei Doorman» laan 9. G. F. Pet, Munnlkenstr. 72, Dubbeldam. Groenekrulslaan 2: N L. Kryger, Witte Singel 27. Ryswyk ZH. Oranjelaan 49; R. J. va<n der Krogt, Sweelincklaan 21. Oegstgeest. Ende- geesterstraatweg 5; J. F. van der Horst, Si bellusstraat 7. Velsen, Middendulner» weg 44; E. de Vries. Rijnsburgerweg 140, Katwyk Overrijn 7; J. van der Leek, Roodborststraat 36, Heemstede, Vijfhe renstraat 58; E. G. Ruestow, Mare» wijk 49, Ver. Staten van Noord-Amerl. ka; P. Vermond. Tlmorstraat 32, Oegst geest.. Endegeeeterstraatweg 5; W. J, van der Burg. Prins Frederikstraat Oegstgeest. r Kouprie. Sta Endegeesterstraatweg 5; B M. Ange- vare. Hoge Ryndljk 166. Zoeterwoude, Bennebroekweg 1J. Bavelaar, O. Rijn 22. Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5; P. A. van der Helde. Nieuwstraat 8a. Hilversum. Vaartweg 89; C. F. A. v. cL Reyt. Pieterskerkhof 4c. Tilburg. Prof. Cobbenhagenlaan 204; P. Sloos- van Doom, Haverstraat 80. Schiedam, Herenstraat la; J. J. van der Reljt- de Vries. Haagweg 35. Tilburg. Prof. Cobbenhagenlaan 204; M. E. M. de Bree. Roodenburgerstraat 28. Rotter dam. 's Gravendykwal 156D; F. de Gast. de Mey van Streefkerkstr. 58, Hengelo (O.) F. Zemickestr. 299. H. van Loo, Hoge Rijndyk 63, Leiderdorp. Maurltssingel 29; J. Bik. Herenstr. 146. Rotterdam, Mathenesserln. 346; A. W. de Bruijne. Herenstr. 142. Oegstgeest. Frans Halsln. 215; H. Zwart. Herengrt. 33-45. Oegstgeest. En degeesterstraatweg 5; M. Was. Groe- neveldstichting 2. Oegstgeest. Ende geesterstraatweg 5; H. L. Rennenberg. Noordelnde 2a. Den Helder. Het Nieu we Diep 5; J. R. M. van der Lugt, Kliksnaanweg 17. 's-Gravenhage. Pr. Mauritsln. 52: A. Olivier. Kennedvln. 76. Duitsland; J. E. Baerts. de Gène- stetstr. 92. Rotterdam. Schulpweg 121- a; A. M. Overvliet. Lopsenstr. 22. Oeestgeept. Schotenburgstr. 11; W. D. van Olphen. Piet Paaltlenspad 1. Bloemendaal. Vlnkenln. 62; W. C. A. v. d. Voort. W de Zwijgerln. 223a. Lel- derdom. Molenaarstr 2. R. Redel. Fr. van Mierisstr. 20, Delft. Poptahof Zuid 616. sing, r 11110 rreaerixsvraai 96t. Endegeesterstraatweg 5: A, Staaiwijkstraat 26. Oegstgeest, sterstraatweg 5; B. M. Ange- WARMOND De heer cn mevr. Van Seggelen-Kwantem (Herenweg Mü. Kapel, hebben tot deze succes- j 39) z"n 19 september vüftig jaar ge- sen geleid. Deze keer werd deelge- |ro"wd. Die dag wordt er om 2 uur nomen aan het drumband concour.s s middags een hoogmis n de paro- in Uden. Het hoogst aantal punten chiekerk Sint Matthias opgedragen. werd behaald door drumband „Gif debondsharmonie" uit Boxtel met 140V2 pnt., waarna „Liefde voor Har monie" (139 pnt) de tweede plaats bezette in puntenaantal. De drum band van „Liefde voor Harmonie" voor het eerst uitkomend met trom petters behaalde dit puntenaantal in de 2e afd. en verkreeg hiervoor een eerste prys met promotie naar de le afd. Voor de vakkundige jury be staande uit de heren H. van Kapel uit Rotterdam en J. van Kleef uit Amersfoort moest als stilstaand werk worden uitgevoerd. „Mazurka Fre deric" en als marcherend werk „Re fresh". Vooral bij dit laatste nummer verkreeg de tambour-maitre mej. Le- ni Klein, die deze taak voor het eerst op een concours vervulde, een bijzon dere waardering. waarna er van vier uur tot half zes gelegenheid is het gouden paar te feliciteren in hotel „De Zon" aan de Dorpsstraat. De bruidegom <741 heeft de eerste jaren na zijn huwelyk een beurt- vrachtdienst op Leiden gehad. Hier na was hy als depothouder van Van Gend en Loos in Warmond werk zaam. Na enige jaren werd hy be noemd tot beheerder van het War- mondse station. Toen de halte werd opgeheven kreeg de heer Van Seg- gelen een betrekking als kaartjes verkoper in het station van Leiden, welk werk hy tot zyn pensionering heeft gedaan. Het gouden paar kreeg twee kinderen, van wie er nog een in leven is; er zyn voorts twee klein- en twee achterkleinkinderen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6