Geen controle op gladde praatjes Lagos gaat schieten op Rode Kruis Boekenclub maakt zwarte lijstmaar wie beschermt publiek Postkoets Maatregelen Agressief Beboet Nooit zekerheid Annulering Afperser van De Funès gegrepen en gióteren NA INTENSIVERING VLUCHTEN TV-reportage doop Prins Maurits Binnen 15 tellen klaar DINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA I IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIWIIIIIIIIM^ DEN HAAG (GPD) De Europaclub voor boeken en grammofoonplaten N.V. laat een zwarte lijst circuleren on der clubs en wervingsfirma's, die in heel Nederland boeken- abonnementen uitventen. Op die zwarte lijst staan 82 namen van colporteurs en colportage- koppelbazen, wier praktijken de Europaclub te ver gingen. De clubdie wordt gerugge- steund door bekende uitgeverijen, werkt nu anderhalf jaar, met een door verloop nogal wisselend korps van 250 colporteurs. In die tijd zijn onder die colporteurs 82 zwendelaars ontmaskerd. De laat ste zwarte lijst dateert van 5 juli. Er komen telkens nieuwe lijsten uitmet nieuwe namen er bij. Na men van lieden die nu nog glim lachend, met een leugenachtig praatje langs deuren, in zaal tjes, op straat het publiek handtekeningen laten zetten on der contracten. Die 82 zwendelaars hebben dit soort dingen uitgehaald: it Zij hebben namen uit telefoon boeken overgeschreven en handteke ningen vervalst, zodat niets vermoe dende mensen ineens betalingsplich. t'g lid van de club bleken te zijn. Zij hebben verteld, dat zij geld en handtekeningen verzamelden voor een monument voor de vermoorde negerleider Martin Luther King, waarbij zij dan op een contractfor mulier van de Boekenclub een hand tekening lieten zetten. Zij hebben gezegd en dat komt herhaaldelijk voor dat het lidmaatschap alleen maar f2.50 kostte, doch na ondertekening van het cootract was men verplicht voor f 60.a f 90.per jaar aan boeken te bestellen. Trarara trarara. Wat schet tert daar zo vrolijk door het reeds gelend zomerloof? Vrolijk is misschien wat veel gezeya, want het instrument dat boer Leenmans op de bok van zijn postkoets bespeelt, is eigenlijk een schuiftrompetwaarmee boer Blaaskens, werkend lid van de fanfare, na zijn werk op de brommer tegen een boom is ge reden. De brommer was lelijk verbogen, maar de schuiftrom pet mooi: er zat dezelfde krul in als bij een posthoorn, hoewel het geluid wat houtig was gebleven. Dit 'verleent aan de feestelijke klanken een zekere weemoed, en als zodanig wordt het ook erva ren door meneer Postma, de postdirecteur, die voor zijn raam staat en het gevaar hoort nade ren dat hem in zijn broodwin ning bedreigt. Sinds de Boeren leenbanken zijn begonnen hun ei gen post te bezorgen, wordt zijn postkantoor bijna uitsluitend be zocht door boeren die hem be lachelijk lage bedragen voor zijn postzegels komen bieden. Vijf cent voor een postzegel van twintig is het hoogste bod. „Daar deed je vader het ook voor", zeggen ze. Meneer Post ma kan daar natuurlijk niet op i/ngaan maar hij voelt zijn posi tie wankelen, want als de boeren de post bezorgen is er voor de post reden genoeg om bezorgd te zijn. Postiljon Leenmans laat de zweep rustig knallen, en de trouwe merries Vosje en Bruin- tje spitsen de oren nu ze met hun kostbare last een halteplaats naderen waar een verse hap ha ver hun ivacht. Van een kostbare last mag zeker ivorden gespro- ken: nu de Boerenleenbanken de communicatie in eigen beheer hebben genomen, is het nergens meer voor nodig om de geld- ov er schrijving en te verrichten door middel van papieren brief jes, waartegen de boeren altijd het diepst mogelijke ivantrouwen hebben gekoesterd. De post koets, een verbouwde brik, kreunt dan ook onder het ge wicht van de zakken met goud stukken die tot op de zitbanken toe staan opgetast. Tussen de ze kostbare kussens zit Leentje, Leenmans aanminnige dochter, die haar vader op deze roman tische tocht vergezelt. Wat haar betrof mocht er een baardige struikrover uit het struikgeivas springen en haar te paard mee voeren naar een zonnige toe komst. die door de aanwezige gouddekking voldoende lijkt ver zekerd. Omdat onze romantische doch ters minder aan het toeval over laten dan die uit de periode van de echte postkoets, heeft Leentje de gewenste overval van te vo ren besproken met haar gehei me liefde, Robert van de post directeur. Daar duikt hij reeds uit het berkenbosje op met een toefje eikebladeren op het hoofd en een plastic mitrailleur onder de arm. Voordat Leemans weet wat er gebeurt, is hij met de leidsels van Vosje aan een boom gebonden, terwijl Bruintje, met goud en liefde beladen, zich wegspoedt. De kreet van Leentje: „Vader, ik wordt ontvoerd", klinkt onder deze omstandighe den weinig overtuigend, maar tegen de tijd dat Leenmans door een groepje natuurvrienden als een storend element in de na tuur ivordt ontdekt, zijn de voort- vluchtigen al buiten bereik van de gerechtigheid. Deze romantisering van de ge schiedenis vraagt om een gero mantiseerd slot. Het goud dekt een straffeloze terugkeer en een goedgekeurd huwelijk. De Boe renleenbank verleent de posterij en een krediet waardoor deze hun tarieven kunnen verlagen. Reeds aan bedankbrieven levert dit miljoenen op. Boer Leenmans ruilt zijn antieke brik voor een moderne bungalow en neemt, wegens toenemende drukte bij de post, een baan aan voor hal ve dagen als bezoldigd hulpbe steller. Als boer Leenmans en postdirecteur Postma volgend jaar benoemd ivorden tot groot vader van hetzelfde kleinkind, kunnen ze tegen elkaar zeggen: „De boer heeft goed gepost. De post heeft goed geboerd". KEES STIP De Europaclub kan zich niet meer veroorloven deze onbetrouwbare col porteurs, voorzover zij tenminste door de mand zijn gevallen, voor haar op pad te laten gaan. Met de zwarte lijst weert zy hen bij haar wervingsfirma's. Maar niets verhin dert deze specialisten in het boeren bedrog, het publiek verder te bezwen delen. Zy kunnen ook bij u aan kloppen. Vanavond of morgen als verkopers van wasmachines, pan- nensets, massage-apparatuur. elek trische dekens, of als financierings agent. In zaaltjes met „gratis voor stelling". tijdens bustochten „met attracties", op beurzen, langs de deu ren. Op 14 juni kreeg de regering van de Sociaal-Economische Raad het dringende advies de colportage stevig aan te pakken. Door een centraal bureau voor klachten in te stellen. En de zwendelende col porteurs en colportagefirma's te straffen met een verbod hun be roep uit te oefenen. Toch heeft de regering nog geen maatregelen aangekondigd. De naam van de Europaclub is de laatste tyd de meest genoemde in verband met colportage-zwendel Directeur drs. L. Kropveld geeft dat toe, zegt dat hij niets liever wil dan zijn reeds 200.000 leden tellende organisatie tot nog groter ontwikke ling brengen, maar dat hij alleen maar tevreden klanten wil hebben. Dns. Kropveld, die aan het hoofd staat van 130 personeelsleden in een groot administratie- en expeddtiege- bouw in de industriewijk Strykviertel van het Utrechtse dorp De Meern: „Wij zijn hier vry ethisch, ondanks dat de schijn soms tegen ons is. On ze werving is agressief, maar je kunt ook nog beschaafd-agressief blijven bij de drang die je op het pu bliek uitoefent". Hy zegt: „De wervingsfirma's hebben er belang bij goed te contro leren dat zij geen fout geworven le den binnenbrengen. Anders worden zij door ons beboet evenals de col porteurs. Wij controleren of de con tracten wel volledig zyn ingevuld. Verder kunnen wij heus wel zien of een colporteur zelf handtekeningen heeft gezet. Maar je kunt niet steeds achter elke colporteur een controleur zetten. De mensen moeten ons dat schrijven. Wij hebben al duizenden contracten geannuleerd" Maar hij geeft toe, dat velen maar liever niets van zich laten horen. Hij vindt, dat er niet meer dan twee inspecteurs nodig zyn, omdat het toch altijd maar steekproef-werk blijft. Hij herhaalt dat de beste con trole wordt uitgeoefend door de in specteurs van de wervingsfirma's. Waarom staan de lidmaatschaps woorden op een los vel met vele klei- ven moeilijke vorderingen voortaan in handen van een incassobureau." „Wij kunnen er echter niet aan be ginnen" zegt de heer Kropveld, „de mensen bericht te sturen als hun contract is geannuleerd. Dat zou te veel administratief werk geven." De heer Kropveld zegt, dat men dan toch niet moet gaan denken aan kwade trouw van zyn kant. Dan is er sprake van een „slip" en dan moet men nog maar eens schrijven. Terwille van het publiek belang, geven wij zijn advies door: bent u bedrogen door een colporteur, wacht dan even af totdat u een kaart ont vangt waarop uw lidmaatschaps nummer staat, schrijf onder ver melding van dit nummer uw bezwa ren aan de Europaclub in De Meern. Worden er toch boeken en betalings aanmaningen gestuurd, retourneer dan de boeken ongelezen en schrijf opnieuw naar De Meern. ne lettertjes? Waarom staat er niet in duidelijk leesbare letters op: „Ik verplicht mij tot een afname van t 23.10 boeken per kwartaal". Drs. Kropveld: „Dat kan niet, an ders zou het contract een gulden ze gelrecht kosten. Daar kunnen wij de mensen toch niet om gaan vragen". Maar er wordt al een „entree-geld" van f 2.50 geheven. Kan die gulden daar niet af. Is een duidelijk bona fide indruk geen gulden waard? Drs. Kropveld„Die rijksdaalder is j voor de colporteur". De Europaclub-directeur meent dat hij een garantie voor goede voorlich ting aan het publiek heeft gevon den in zijn plan de complete lid- maatschapsvoorwaarden groot afge drukt aan de muren van de wervings zaaltjes te hangen. Verder zegt hij: „De kwaliteit van de colporteurs is, sinds wy anderhalf jaar geleden be gonnen, met enige honderden procen ten verbeterd". Eveneens anderhalf jaar heeft het geduurd voordat de Europaclub een begin ging maken met wat de heer Kropveld noemt „een stringente re gistratie" van de personalia van de colporteurs, die op het publiek wor den losgelaten. Die registratie houdt in dat voortaan hun namen en adressen zullen worden genoteerd. Drs. Kropveld zegt dat de Europa club in alle gevallen van verkeerde Toon Hermans geeft volgen de week donderdag in de stads schouwburg van Sittard een voor stelling van zijn Amerikaanse show. In zijn geboortestad dus zijn laatste optreden voor zijn vertrek naar de Nieuwe Wereld Op 17 september stapt Toon op de boot naar Canada. Gisteren had Toon Hermans een ontmoeting met de bejaarde, maar nog altijd vitale prof. Ro bert Stolz (links), die op dit mo ment met de sopraan Margrit Schramm en de tenor Rudolf Schock een uitgebreide tournee door ons land maakt. Op 18 sep tember zal dit drietal in Hillegom „Eind Abend in Wien" verzorgen. Geen controle op de praatjes aan de deur. voorlichting aan het publiek de op die manier afgedwongen contracten annuleert. De directeur van de Europaclub bezweert ons: „wij werken hier met anderhalf miljoen ponskaarten voor de computer. In de verwerking zit onvermijdelijk een klein foutenper- centage. Hoe groot dat percentage tot dusver is. zou ik echt niet kun nen zeggen. Maar wel is het zo dat men over de missers wel wat hoort, maar over de dingen die goed gaan niets. „Wij hebben nog nooit één lid, dat niet betaalde, voor de rechter ge haald. Met de deurwaarder dreigen doen we nu ook niet meer. Wij ge- PARIJS (GPD) De Franse ban diet, die de vakantie van de bekende j Franse filmacteur Louis de Funès heeft bedorven door hem met drei- gementen grote sommen geld af te j persen, is gisteren in Parijs door de j politie gegrepen. Het verhoor van de bandiet, die zij'n spel verscheidene J weken heeft kunnen spelen, was van morgen nog niet helemaal rond. zo dat de politie nog geen definitieve mededelingen wilde doen. Bekend is echter al, dat hy de Funès met zijn chantages ettelijke tienduizenden franken lichter heeft gemaakt. ADVERTENTIE fp hTlTps batte ri je n I die móéten wel I goed zijnI 18.50 Barend de Beer (NTS) 19.00 Journaal (NTS) 19.06 Samen op het dak, ja gezellig (TV-film in kleur) (VARA) 19.31 Licht muziekprogramma in kleur (VARA) 20.00 Journaal (NTS) 20.20 Achter het nieuws (VARA) 20.45 Maccus: pantomime met muziekbegeleiding (VARA) 21.10 De 1948 show (Engels gev. programma) (VARA) 21.35 Documentaire De Thetis (VARA) 22.20 Periodieke onthouding (NSVH) 22.30 Journaal (NTS) 22.35 Teleac. Informatie over cursus Noten en tonen. NEDERLAND III 18.50 19.00 19.03 19.15 19.35 20.00 20.20 21.10 21.55 22.40 Barend de Beer (NTS) Journaal (NTS) Internationaal agrarisch nieuws (NTS) Van gewest tot gewest (NTS) Wij, Europeanen (Spanje) (NTS) Journaal (NTS) Dubbelspion (NTS) Satire of niet? (discussie) (NTS) De Wiener Symphoniker met solist (klassiek) (NTS) Journaal (NTS) LAGOS/GENEVE (AP, Reuter, AFP) De federale Nigeriaanse regering heeft het internationale Ro de Kruis er gisteravond voor ge waarschuwd vliegtuigen van deze or ganisatie neer te zullen schieten. Dit naar aanleiding van een verkla ring van het Rode Kruis gisteroch tend in Genève dat het Rode Kruis haar hulpverlening op Biafra zal in tensiveren en met ingang van van daag ook overdag met voedsel van het Spaanse eiland Fernando Poo naar Biafra zal vliegen. De federale regering is wel bereid een week lang onder scherpe con trole vluchten toe te staan naar de landingsbanen van het Rode Kruis in Biafra in het gebied Oeli-Ihihali. de intensivering van de Rode Kruis- vluchten naar Biafra is mogelijk ge worden doordat de organisatie de beschikking heeft gekregen over een vijftal vliegtuigen van de Scandina vische Rode Kruis-organisaties. Een zesde vliegtuig zal binnenkort door het Nederlandsche Roode Kruis be schikbaar worden gesteld. De positie van de Rode Kruis lan dingsstroken in Biafra wordt steeds nijpender. Niet alleen wordt het pri mitieve vliegveld steeds vaker ge bombardeerd. maar gisteren is be kend geworden dat het federale Ni geriaanse offensief dat enkele weken geleden werd ingezet, niet alleen ge richt is op de Biafraanse hoofdstad Aba maar ook op de landingsbanen. In Lagos verklaarde een woord voerder van de regering dat de fe derale regering het innemen van de landingsbanen In feite belangrijker vindt dan de inneming van Aba. „Als we ze in handen hebben", al dus de woordvoerder, „zullen wij de Biafranen hebben afgesneden. Biaf ra zal dan niet langer een interna tionaal vraagstuk zijn. Wij zullen dan gewoon een land zyn met bin nenlandse moeilijkheden zoals Soe dan of India". De federale Nigeriaan se bevelhebber kolonel Adekoenle heeft het Rode Kruis er gisteren weer van beschuldigd wapens te ver voeren. Adekoenle zei dat de Afrika nen het beste weten wat nódig is om oorlogsvluchtelingen te helpen. „De blanken twijfelen aan de integriteit of de bekwaamheid van de Afrika nen. De oorlog heeft aangetoond dat de Europeanen geen geweten heb ben. Het heeft de Afrikaan aange toond iemand die blank is nooit te vertrouwen of geloven." Volgens Adekoenle hebben zyn troepen Ogoe- ta, op de oostelijke oever van de Ni ger in handen. Dit betekent dat de Nigerianen op schotsafstand zijn ge naderd van de landinsbanen in Oeli en Ihihali. Praag en Chicago Waar het gemiddelde intelli gentiequotiënt van de Neder landse kijker ligt weet ik niet, maar in Bussum wordt het ze ker niet te hoog geschat. Toen „Hier en nu" het wielrenstertje Haage interviewde en de jon ge wereldkampioene van de da mes op de weg naast haar fa milie op een bankje in de tuin zat, verscheen in de ondertitels kostbare informatie als „Vader Haage" „Moeder Haage". Geluk kig maar, want daar zou je zelf niet zo gauw opkomen! Overigens leverde deze NCRV- actualiteitenrubriek goed werk met de gefilmde interviews uit Praag en Chicago en alsof ze aan die twee onderwerpen nog niet de handen vol hadden, is daar de, aardbeving in Perzië bijgekomen. De ploeg is al on derweg. In de uitzending van vrijdag zal de ellende die de dood van duizenden mensen be geleidt, worden getoond. Vara's Herman Wigbold heeft eens gezegd dat we blij moeten zijn dat rampen, oorlogen, on gelukken zoveel aandacht krij gen, omdat daaruit blijkt dat ze nog' in de minderheid zyn by plezierige zaken. Heel erg waar. maar de laatste weken kost het toch wel moeite om daarvan overtuigd te blijven "The prisoner" Hoopgevend detail uit „The Prisoner" voor mannen die met weinig uiterlijk schoon zyn be deeld: het kunnen omgaan met vrouwen is geen kwestie van ge zicht, maai- van karakter. Een aanzienlijk minder appetij telijke figuur krijgt de geest van de gevangene er, hij is nog geen tien minuten op een feest of de gastvrouw hangt hem in de tuin om zijn hals. Anton Tsjechow „Gerechtigheid in Worowo- gorsk", maai- geen gerechtigheid voor Anton Tsjechow. De drie verhalen die Bavaria door Theo- dor Schübel tot een t.v.-spel liet ombouwen leverden weinig im ponerend toneel op, hoezeer de acteurs zich er ook voor inzetten. Het is inderdaad spy tig dat deze auteur niet meer theaterwerk heeft achtergelaten, stukken als „Oom Wanje" en „De kersen tuin" doen daarnaar verlangen, maar op deze manier is uitbrei ding a/vn zijn oeuvre volmaakt zinloos. Van de grootheid van Tsjechows toneelwerk en de ver halen is thans in deze produktie weinig overgebleven. Benny Goodman Even overschakelen naar het andere net bracht precies ae veelbesproken stoel van Benny Goodman in beeld, de stoel die hy liet aanrukken eer hy zich aan Mozarts klarinetconcert, dat hij in het Holland Festival met het Rott. Phil. Orkest speelde, wijdde. Daarom is toen veel her rie geweest, maar Goodman maakte een aanzienlijk minder onbehouwen indruk dan velen suggereerden. Hy leverde sim pelweg plezierige smaak en dat op een heel ontspannen manier. Laat hem zyn stoel! VOOR DINSDAG 8 SEPTEMBER Hilversum 1. 402 m. KRO: 18.00 Stereo: Metropole ork.* amusementsmuz. 18.19 üitz. van D'66 18.30 nws. 18.45 Act. 19.05 Van je buren moet je 't hebben: licht progr. 20.00 Stereo: Omroepork. en zangsol.: operamuz. 21.00 Rechterhand gezocht (I), lezing over literatuur en literai re verschijnselen in Rusland. 21.15 Utrechts symfonie ork. en sol.: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.42 Overweging. 22.45 De zingende kerk: Geestelijke liederen, 23.00 Vergezich ten: vakantie-magazine. 23.00 Stereo: Lichte gr .muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18 30 Stereo: Dansork. met zangsol. 19.00 Trefpunt: discussierubriek voor act. zaken. 19.30 Nws. 19.35 Cees de Langes Variëteitenfeabinet, gevar. progr. 20.45 Dt Citadel, hoorspel (dl. 2). 21.25 Promenade ork. en zangsol. spirituals. 22.05 Zing met ons mee: liedjesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Radio journ. NRU: 22.55 Ned. muz. in de komende 14 dagen. 23.55-24.00 Nws VOOR WOENSDAG 4 SEPTEMBER Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende I woord. 7.15 Stereo: Klass. muz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klas sieke pianomuz. (gramm.pl.)) TROS: 8.00 Nws. 8.11 Op sleeptros: progr. voor automobilisten. (8.30 Nws. èn act.) 9.15 Heel toevallig, klankbeeld. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Stereo: Mod. muz. (gr.). 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws. 11.02 Luister uit én thuis: verz.pl.progr. voor de mil. 11.50 Act. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr (12 22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws. 12.41 act.; 13.00 Raden maar..) NCRV: 14.00 Stereo: Lichte gr.muz. 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 Zing je mee?: Ned. lie deren en liedjes. 17.15 Stereo: Licht* gr.muz. 17.50 Overheidsvoorl.: Hoe gaan we? Een progr. over verkeer, vervoer en vooruitzien. Samenstelling en presentatie: Rob Maas. HILVERSUM (ANP) De NTS zendt dinsdag 10 september van 18.30 tot 18.50 uur op Nederland 2 I een reportage uit van de doopplech- tigheid van Prins Maurits in de Gro- te Kerk in Apeldoorn. \DVERTENTJLE vla-flip En nog door de melkman thuisbezorgd ook! Hilversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Stereo: Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis pr. voor de huisvr.). 9.00 Ste reo: semi-klass. muz. (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gr.muz] 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws. 11.02 RVU: Recente balletmanifestaties, döör dhr. N. Sickens de Wal. 11.32 Stereo: Mod. grjnuz. 12.00 Stereo: Semi-klassieke ?u>z. (gr.). 12.21 Voor het platteland. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, j 12.29 Stereo: walsork. 13.00 Nws. I 13.11 Act. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voor de kin deren. 15.00 Stereo: Fluit en plano: klass. muz. 15.25 Sopr., harp en pla no; mod. muz. 16.00 Nws. 16.02 Socië teit Zestig min. voor boven de zestig, progr voor oudere luisteraars. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de jeugd. 17.55 Med. J 6 Hilversum 3. 240 m. en FM. I NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte voc. muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe lp.'s. 10.30 Ramblers Radio Re prises. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Muz.« I lezen: internationaal nws. van de llch- I te muz. (12.00 Nws.). AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radiojourn. 13.06 Zet 'm I op: licht pl.progr. 14.00 Nws. 14.03 Muz -Boetiekprogr. met prominente Ned artiesten. 15.00 Nws. 15.03 Ar- beidsvit.: populair verz.pl.progr. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Superclean dream- machlne. (17.00 Nws. 17.02-17.05 Ra diojourn.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NCRV:. 17.00-17.35 Voor de kinde ren. NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. NTS: 19.06 In kleur: De Bosbrlgadlertjes, TV-feuill. voor de jeugd. 19.31 Visserslatijn, een doe. over het Ned. visserij-onderzoek. NTS: 20.00 Journ 20.20 Uitz. van de Kath. Volkspartij. NTS: 20.30 Uitz. Stichting Socutera: een filmpje van de Kon. Ned. Ver. E.HB.O. 20.35 De terug keer van Frank James, speelfilm, van Fritz Lang. (Keuring: 14 Jr.) 22.05 In kleur: Taptoe Delft. 22.30-22.35 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. NCRV: 19.03 Int. ge zien: amusement, kunst en nieuwtjes uit het buitenland. 19.53 Harprecital: klas muz. NTS: 20.00 Journaal. NCRV 20.20 De grap. filmversie van een kort verhaal van Anton P. Tsjechow. 20.40 Gezond gezin: De inwoning, TV-film met aansluitend disc. 21.25 Portret van een troubadour, progr. over de Franse dichter-zanger George Brasens. 22.00 Pasfoto. NTS: 22.10-22.16 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5