Slachthuisrechten gaan 20 pet omhoog HEDENAVOND AUTO (WRAK) BRAK DOORMIDDEN SENSATIONEEL OPTREDEN VAN Kon. brons voor H. Keereweer Klimwerktuigen op speeltuinen worden onderzocht Leidse raad heslist: EFFICIENCY ONDERZOEK JEUGDDORP IS WEER OPEN Voor de Leidse balie THE LUCKBERRIES Morgenavond RITA CORITA Alleen op de Huishoudshow Top 1963 JINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 In restaurana ..De Doelen" vonddustrie betekent. Burgemeester, mr. ADVERTENTIE hedenochtend een receptie plaats, bij welke gelegenheid d e heer H. Keereweer werd gehuldigd in ver band met zijn veertig jarig jubileum bü de firma J. J Krantz en Zn. NV. De directeur van het bedrijf, de heer G. W. Burgemeester, zei het prettig te vinden dat de gemeente belang stelling toonde voor jubilea als deze. hetgeen een ruggesteun voor de in- ellli >pen, oorn Ut' i da LEIDEN Het in de augustus-zitting aangehouden voorstel 10^ van B. en W. om in Leiden de slachthuisrechten en keurlonen gemiddeld 20% te verhogen, is in de gisteravond gehouden erk- gemeenteraadsvergadering aangenomen met 27 tegen 10 stem- "men. Alvorens deze beslissing viel is nog uitvoerig gesproken over het „doorlichten" het verkrijgen van een inzicht over economische bedrijfsvoering van het Openbaar Slachthuis. lam een. leni nd. Vele argumenten, welke reeds in de augustusvergadering wa- ren aangevoerdkwamen ook nu weer ter sprake Zo vroeg de heer Versnel (P.v.d.A.) om een effi- ciency-onderzoek, neergelegd in een rapport, dat voor 1 januari a.s. dient te worden uitgebracht. Voorts wenste hij te weten of de i exportslachterij nog wel lonend is. De heer Nijssen Noodraad diende tijdens de discussie een motie in, waarin de raad als zijn mening uitspreekt, dat eerst over een tariefsverhoging zal worden beslist nadat de raad via een rap port nader over deze kwestie is geïnformeerd. De heer Lambermont (KVP) en la- et ter ook de heer Zitman (VVD) de den de suggestie om een dergelijk ef- ficiency-onderzoek door een particu- lier adviesbureau, waar men deskun dig is op dit terrein, te doen uitvoe ren. Volgens de heer Lambermont werkt een dergelijk bureau sneller, dan een gemeentelijke dienst, welke reeds met werk overladen is. De '3 daaraan verbonden kosten leken hen civolledig verantwoord. T Afwijzend In haar antwoord deelde wethou der, mevr. Den Haan-Groen mee, dat B. en W. afwijzend staan om een dergelijk onderzoek in handen te ge ven van een particulier bureau. „In eigen huis hebben wij eveneens vak mensen". Het is niet verantwoord om voor een dergelijk onderzoek, dat zeker een ton gaat kosten, zo veel geld uit te trekken. De ervaring had haar ge leerd, dat ook een particulier bureau lange tijd nodig heeft om een rap port uit te brengen. Met de export slachterij, aldus mevr. Den Haan, waren wij destijds blij omdat deze slachterij de onrendabele uren op ving. Het valt nog te bezien of wij er bij het afstoten van deze slachterij beter op worden. Snel Wethouder Harmsen, die dit voor stel eveneens verdedigde, vreesde zelfs, dat bij het wegvallen van de exportslachterij de slachthuistarie ven voor de slagers nog wel eens ho ger zouden kunnen uitvallen. Ook hü pleitte voor een onderzoek in eigen huis. Het college heeft reeds besloten om dit efficiency-onderzoek snel te doen instellen. Hoewel het college zich niet aan deze datum wenst te bin den. zal de Gem. Accountantsdienst zijn best doen om het rapport om streeks 1 januari te doen verschij nen. In tweede instantie vroeg de heer Versnel om aan dit onderzoek hoge prioriteit te verlenen. Zijn fractiege noot, de heer Den Dubbelden, ver klaarde dat de PvdA, zij 't schoor voetend. met het voorstel akkoord zou gaan, om dan nader aan de hand van het uit te brengen rapport te be zien hoe in de toekomst verder ge handeld dient te worden. Stemming De motie-Nijssen in stemming ge bracht. werd met 27 tegen 10 stem men verworpen. Voor de motie stem den de PSP. de Noodraad. de CPN en de heren Lambermont, v. d. Klugt en Lyten (KVP). Het voorstel van B. en W. werd hierna met 27 tegen 10 stemmen aangenomen. Pensions voor vreemdelingen Een voorstel, dat eveneens in de augustus-zitting de eindstreep niet kon halen, vroeg deze avond nog maals een korte discussie. Het ging hierbij om de vaststelling van een verordening op de vreemdelingenpen sions (huisvesting van buitenlandse werknemers) Tijdens de behandeling diende de heer Amptmeijer (PSP) een amen dement in op artikel 5, lid 4. De heer Amptmeijer stelde de volgende re dactie voor: „In een slaapzaal, voor meer dan twee personen bestemd, mogen 's nachts geen personen van verschillend geslacht gelijktijdig ver blijven". In de oorspronkelijke re dactie kwam het woord 's nachts niet voor. Spreker vond dit een aantas ting van de persoonlijke vrijheid. Wethouder Menken maakte de raad duidelijk, dat er in de verordening vanuit wordt gegaan, dat elk pen sion een dagverblijf moet hebben, waar men ledereen kan ontvangen. Bovendien is de aanduiding 's nachts eruit gelaten op verlangen van de politie. Na deze uiteenzetting bleek de raad echter niet. overtuigd te zijn. begrip van de wethouders Piena en Sannes, de VVD, wethouder mevr. i Den Haan, de Noodraad, de CPN en i de PSP, met uitzondering van de heer j Koopmans. De verordening kreeg hierna het fiat van de raad. Bfj de behandeling van het voor stel „Overname drie complexen wo ningen aan de Woningbouwvereni ging De Goede Woning" vroeg mevr. Kerling (PvdA) wanneer de 45 wo ningen in de Marnixstraat, die bui ten het zgn. groot-onderhoud vallen, zullen worden afgebroken. Wethouder Leidse Volkshuis. Piena schatte dit op een paar jaar. De traditionele vlooienmarkt zal I plaatsvinden op 8 en 9 november. De De woningen moeten verdwijnen j opbrengst wordt deze keer gebruikt zodra er tekening komt in de door- voor nieuwe copie van de oude trekking van deze straat naar de Volkshuisfilm die in de dertiger ja- nieuwe Merenwijk. Het hoogst nood- ren js opgenomen. Bovendien ligt het zakelijke onderhoud zal evenwel ge- in de bedoeling dat in de loop van schieden. j het jaar een nieuwe kleurenfilm over Alle overige door ons reeds gepu- i werk opgenomen zal worden, ter LEIDEN Niet ver van het drukke centrum van de stad ligt op de Papengracht, verscholen achter een monumentale hardste nen gevel, het Brouckhovenliofje. Een oase van rustmet in het midden een fraaie pomp. kenmerk voor vele Leidse hofjes. Het hofje werd in 1631 gesticht dor burge meester Jacob van Brouckhoven en diens zuster Anna. (Foto L.D./Holvast) Leids Volkshuis weer actief LEIDEN Met de wintermaan den in het vooruitzicht gaat ook het Leidse Volkshuis weer tal van acti viteiten ontplooien, vooral in samen werking met personeelsverenigingen van Leidse bedrijven en ,,De Ratel". Voor de kinderen komen er in de Kinderboekenweek diverse festivite- ten waaraan o.m. meewerken de Leidse jeugdleeszalen, de gezamenlij ke Leidse boekihadelaars, de Kin- dermusicalgroep „Mascarette" en het Burgerlijke Stand GEBOREN Jolenta Maria, d. v. W. A. Loos en J. M. de Wagenaar; Renè Cornells Jo hannes. z. v. C. de Roode en A. J. L, Pennings; René Gijsbertus. z. v. J. C. van der Laan en J. Roem; Ronald, z. v. A. de Lange en N. van der Plas; Marco, z. v. H. J. Zandvliet en E. P. T A. Nagtegaal; Oscar. z. v. T J. Smits en R. I. van der Vaart; Adrlana Maria, d v. P. J. Molenkamp en A. M. Koppers; Hermanus. z. v H. van den Berg en N. T. C. Zaalberg; Gerda Nelleke, d. v. A. van den Bos en G. Velthoven; Carrie Maria, d. v. A. C. van Nes en E. T M. Osinga; Cor nells Pieter. z. v. C. Metselaar en W. G. de Jonge; Cecilia Catharina, d. v. H. Stam en C. M. M Geertsma; Louis Dick, z. v P. van Milt en M. G Bak- kenes: Dirk Arend, z v. D. Verdbes en A Vlieland; Margreet Math 11de. d. v M. van den Akker en A van dén Ak ker; Lijdia, d. v. A. H. Straatman en G de Jonge: Prancina. d. v. J. M. Kok en M. W. Slingerland; Jeroen Herbert, z. v E P. Elink Schuurman en J. L E. A. Gastelaars; Katja Patricia, d. v. M. F, A Stevens en M. J. Zeegers; Barbara, d. v. H. Roman en B. Be- kooij; Adrian René. z v. M. van Ru ler en A. J. B. van der Linde; Ilona. d v. J. Zwart en A. A. M. van Goozen; Léonie Yvonne, d. v. T. Carree en M. G. Borst; Betty, d. v. G Ouwehand en G. H. Dekker; Erik Christian, z. v. H G. van Beusekom en M, N. Mole naar: Reinier Wim, z. v. k. Terpstra en T. Oostenveld; Josephina Johanna Maria, d, v. J. J. M Sanders en M. C. Versteeg: Monique Johanna, d v. A H. van Winsen en M J. J. Vintges; Hermanus Stefanus, z. v. W. Blans- iaar en A. van der Wal; Richard Jo hannes Matfchéus. z. v. J. E. M. Mid dendorp en E H. Roodenburg; Nancy Carole, d. v. P C. H van Haasteren en P. Langezaal; Adeleida Grietle. d. v. E. Rous en P. van Rijn.-. Renate Inge borg Maria d. v. W C, M. Llesker en A. J. Oliver. GETROUWD A. A. Sluijmer en I. van Leeuwen; J F. J. Koot en C. J. C. Helvensteijn. W. J. van der Meer en J. C. Planje; C A Kapaan en J P van der Horst; C. Wester en L H. A. Kupse; A. Hen driks en A G. M. Oudshoorn. bliceerde voorstellen gaven weinig stof tot discussie. Slechts hier en daar werd een korte opmerking gemaakt. De PSP en mevr. v. d. Blom (CPN) hadden principiële bezwaren tegen de verhoging van de wethouderssa- laa-sisen. Zij wilden geahet worden als tegen het voorstel te hebben ge stemd. Bij de Ingekomen stukken deelde wethouder Sannes mee, dat een on derzoek zal worden ingesteld naar de gevaren verbonden aan het gebruik van klimwerktuigen op speelplaatsen. Tot lid in de studiecommissie in zake huisvestingsaangelegenheden uit de kring van de studentenhuis vesting werd benoemd mr. C. J. D. Waal. idem in dezelfde commissie uit de kring van het bedrijfsleven de heer P. van der Voort. gelegenheid van het 70-jarig bestaan van het Leidse Volkshuis in oktober 1969. Voorts komen er tal van cursus sen en worden weer clubs gevormd voor volksdansen, badminton, tafel tennis, etc. LEIDEN - Het Jeugddorp Zuid-W. Voorschoterweg (naast het Zwembad „De Vliet") is vanaf zaterdag weer geopend op: woensdagmiddag van 14-16.30 uur en zaterdag van 10-16 uur voor jongens en meisjes van 5 tot 13 jaar. De activiteiten bestaan o.m. uit sport, spel en handenarbeid. Kami. J. P. Smit neemt beroep aan LEIDEIN De heer J. P. Smit, theologisch kandidaat in Leiden, heeft de toezegging van beroep van de hervormde gemeente in Winkel- Barsingerhorn (N. H.t aangenomen en bedankt voor de beroepen naar Kaag en Uitgeest. G. C. van der Willigen, merkte o.m. op. dat hij ztfn „kostbare tijd," zo als de heer Burgemeester dat ge steld had. met plezier voor een goed- gevierd jubileum beschikbaar stelde. Twee zaken hadden de burgemees ter. naar diens zeggen, genoopt te komen. Ten eerste wilde hij de jubi laris gelukwensen en in de tweede plaats meedelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd de jubilaris de ere-medaille in brons behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, te verlenen. Directeur Burgemeester sprak daarna enige woorden tot de jubila ris. Hij roemde diens trouw aan het bedrijf en de toewijding en bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Daarna was het woord aan de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer M. Boers. De heer Boers prees vooral de coïlègialiteit van zijn vriend en collega en over handigde de heer Keereweer even eens een enveloppe met inhoud! Tot slot sprak de heer L. Kransen- berg, hoofd van de afdeling plan ning. Van enkele vrienden en colle ga's ontving de heer Keereweer de ze dag diverse blijken van belang stelling. Burgemeester Van der Willi gen speldt de Koninklijke onder scheiding op. (Foto L.D./Holvast) Snel, doeltreffend, betrouwbaar! Hoe <le duiven vlogen Leidse Postduivenclub - Wedvlucht met oude en jonge duiven van St. Kath. Wavre op 1 september..In con cours 300 duiven. Uitslag: 1 en 2 W, L. Onstenk, 3-5-6 J. van Alphen sr., 4. H. P. Janssen, 7. W. v. d. Nieuwen- dijk, 8. H. van Riet. 9. J. C. Coster, 10. C. van den Nieuwendijk. De Rijnklievers. Wedvlucht van St. Kath. Wavres. In concours 441 dui ven. Uitslag: 1. Lolkes de Beer, 2. en 7. A. G. Holland. 3. J. Zevenhoven 4. Gc-br Kok 5 en 8. B J. de Pan 6 L. Klein 9. P. Veelenturf 10. J. Brante- naar. P.V. LEIDEN-68. Wedvlucht van Roosendaal. Uitslag: 1-8 N. v. d. Dop. 2. S. Koster. 3-5-6-7 A. v. d. Dop en Zn.. 4. H. Poort, 9. C. D. Zand vliet. 10. A. v. Tongeren. Wedvlucht van St. Kath. Wa-vre. Uitslag: 1. S. Koster. 2-3-4-5-7-9 A. v. d. Dop en Zn. 6. H. Poort, 8. A. v. Tongeren. ADVERTENTIE Van 30 aug. t.m. 8 sept. van 15 uur en van 7.0010.80 nor Zaterdags van 11-5 u. en van 7-10.80 s. Zondag s geopend Toegangsprijs 2,-; middags 1*» Kinderen tot 1? jaar halve prijs TUSSEN 7 EN 10 UUR niet minder dan 125 stands ATTRAKÏIES LCl artisten anders dan anders en kon. zo verklaarde hij tevens, ook niets als een strafverlichtende om standigheid aanvoeren De officier laakte verdaohtes over tredingen. „Verdachte kon vrijwel niets van autorijden, hetgeen nog eens extra werd onderstreept door het feit, dat hij destijds vol gas gaf in plaats van af te remmen en zo doende een zeer schadelijke botsing veroorzaakte. Omdat hij de toegebrachte schade uit eigen zak moet betalen, verzocht verdachte inzake de geldboete om uiterste clementie. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, bleek bereid te zijn de geld boeten te verlagen en wel tot drie- Het amendement-Amptmeijer werd j maal f50 subs. 30 dagen. De bijko- aangenomen met 20 tegen 14 stem- mende voorwaardelijke hechtenisstraf men. Voor stonden de PvdA, met in- verhoogde hij echter tot vier weken LEIDEN Tegen een 28-jarige Marokkaanse gastarbeider uit Noordwijk eiste de officier van Justitie, mr. C. van Steen deren, gisteren niet alleen drie geldboeten van respectievelijk f 100, f 50 en f 150 subs. 60 dagen doch ook een voorwaardelijke hechtenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. De Marokkaan, die werd bijgestaan door een tolk, stond te recht, omdat hij met zijn auto wegens het niet verlenen van voorrang een botsing had veroorzaakt en rondreed zonder rijbe wijs en WA-verzekering. Hij gaf de feiten volmondig toe met een proeftijd van 2 jaar. Voorts besloot de kantonrechter tot terug gave van de in beslag genomen auto. Doch niet voordat verdachte had beloofd niet eerder weer te gaan rij den alvorens hij zijn rijbewijs had gehaald. „Hij neemt al ijverig rijlessen", kon de tolk hier nog aan toevoegen Houten balken Over het gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel, dat een 56-jarige metaalbewerker uit Leiden aan de dag had gelegd, was het rechtscol lege evenmin best te spreken. De metaalbewerker schoot met zijn auto op de Hoge Rijndijk „zonder enige verkeersnoodzaak" het trottoir op en ramde vervolgens een lan taarnpaal. Na deze „stunt" kwam aan het licht, dat de carrosserie van ver- dachtes auto op veie plaatsen totaal was doorgeroest en verdachte de „zwakke plekken" met enkele hou ten balken wat stevigheid had ge geven. „Toen wij de zwaar bescha digde auto met een kraanwagen weg wilden slepen, brak het vehikel to taal door midden", aldus las de kan tonrechter o.m. in het politierapport. „Ik dacht, dat die balken de auto wel de nodige stabiliteit zouden ge ven", voerde verdachte als excuus aan, waarop de kantonreohter scherp repliceerde: „Zo kan men wel een boerekar repareren, maar toch geen auto". Inzake zijn verkeersstunt kon ver dacht e slechts verklaren: „Ik reed tegen de stoeprand en schoot toen verder". De officier nam een en ander nog al zwaar op. Hij eiste dan ook een geldboete van f225 subs. 45 dagen alsmede de onvoorwaardelijke intrek king van verdaohtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Ten aanzien van de geldboete vroeg verdachte uiterste clementie. Dat hij gedurende 6 maanden geen auto mocht besturen drong blijkbaar nog niet tot hem Goor. Want eerst nadat de kantonrechter hem had gevonnist met een totale geldboete van f 100 subs. 20 dagen en de ge- eiste intrekking van de rijbevoegd heid, protesteerde hij tegen de bij komende straf. „U krijgt hierdoor tevens 6 maan den de tijd om voor een betere auto te sparen", zo reageerde de rechter op verdaohtes protest. Te snel Een 32-jarige technisch ambtenaar uit Leiderdorp kan zich niet herin neren, dat hij met zijn auto op 22 april j.l. de Willem de Zwijgerlaan in Leiden onveilig had gemaakt door met een snelheid van ruim 75 km'u te rijden. „De politie belde mij hier enige tijd later over op en ik weet alleen, dat ik daar op vermelde dag en vermeld urn- heb gereden", ver zekerde hjj de rechter. Deze kwam de snelheidsovertreding van ver dachte niet vreemd voor en wel, om dat blijkens het dossier verdachte in 1967 al tweemaal werd veroordeeld wegens overtreding van de maximum toegestane snelheid. Dit kon ver dachte zich uiteraard wel herinneren De offiicer hekelde verdachtes snelheidsmanie in hoge mate en eiste ditmaal naast een geldboete van f 75 subs. 15 dagen de voor- waardelüke intrekking van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste uit eindelijk met f 60 subs. 12 dagen en de geëiste voorwaardelijke ontzeg ging. „Ik hoop U hier niet meer te rug te zien", aldus sloot hü deze zaak af. Geen W.A. Een 62-jarige opperman uit Leiden, die terecht stond, omdat hij met zijn auto op de Kemiedylaan te Oegst- geest achterop een voorgesorteerde auto was gereden, liet verstek gaan. Zo niet de benadeelde partü. die o.a: zei: „Hij berokkende mij f200 scha de en heeft hiervan nog geen cent betaald. Hü zal dat ook wel niet doen, want destüds zei hü tegen mü, dat ik het beter kon betalen dan hij". Daar de opperman niet tegen WA verzekerd was, loopt de benadeelde partü inderdaad het ri sico zelf voor de schade te moeten opdraaien. Teneinde dit risico op te vangen veroordeelde de kantonrechter ver dachte conform de eis bü verstek tot de betaling van eên boete 'van f150 subs. 30 dagen en f200 schade.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3