is fout „Vluchten Praag aanleiding tot duel Russen-Duitsers Roemeense hoofdstad registreert thans een voelbare ontspanning 99- Als ze mij oppakken zal ik celmuren volschrijven" mijn CïQcfenda over en weer Verwijten Steeds minder Tewea voor Duitsland Ml 181 LONG WING Produkten van eigen tuin Gezondheid van Prinses Beatrix bijzonder goed Uw Kunstgebit MET EEN ENKEL WOORD TVorgels piano's hifi installaties mossel* HAAGS AGENDA' PAGINA 1 LEÏDSCH DAGBLAD dinsdag 3 september 1963 ADVERTENTIE (Van onze reisredacteur Henk Kolb) Doebtsek te staan. Ik ben het daar niet mee eens. Als we niet achter Doebtsek staan, zei Zatopek, achter wie hadden we dan moeten staan? Toen heb ik opgemerkt: wy moeten het idee trouw zijn en niet de men sen. Zatopek zei: ja. misschien heb je wel geiyk. op mensen kun je im mers niet bouwen". De verrader Lennart heeft ond. toen wtf illegaal werkten, zijn diens ten aangeboden. Kolder haalde zelf onder de neus van de Russen de ge heime bevelscode van de arbeiders militie uit het gebouw van het se cretariaat weg. Het heeft werkelijk maar een haar gescheeld of wij wa ren met het Warschau-pact in oorlog geweest. Twee commandanten van pantserdivisies lieten weten dat zij geen bevelen tot ontwapening zouden opvolgen. Ook niet al die van pre sident Swoboda kwamen. In een an dere divisie werden verdachte officie ren ontwapend en stonden de moto ren van de tanks warm te draaien om tegen de Russen te kunnen uit rukken". „Nu zeg ik nogmaals: ik hoop, dat ze mij arresteren. Want dat is een teken en ik zal schrijven op de mu ren van mijn cel. Dan zal mijn ziel zij het laat. gered zijn. Laat om al deze redenen de mensen mij maar schrijven en opbellen. Bij wijze van boodschap uit de vrije wereld, die mij j het gevoel kan geven niet zo alleen te staan als ik nu wel eens denk te *Ün". Hij staat op en blijkt wat moei lijk te lopen omdat hy met een ge weerkolf in de buik is geslagen. Op straat staart een Russische soldaat hem zonder belangstelling na. Dit is „Ook na de capitulatie moet ie mand bewijzen dat wjj er nog zyn. AU dat niet gebeurt, verliest elke strijd haar zin. Wij zullen dan ook verder gaan zolang wjj kunnen, doch het zullen er steeds minder zijn. Ten slotte zal het volk ons zelfs haten omdat hun op zelfbehoud gerichte belang geen verzet kan tolereren dat Immers gevaar meebrengt. Het erg ste zou zijn als ze ons, ondanks de verzetsdaden, met rust laten. Op de een of andere dag worden we dan gewoon door het eigen volk moreel in een hoek weggedrukt. Wanneer ze ons arresteren is dat tenminste nog een soort overwinning". ,De Hussieten-beweging heeft be wezen hoe de aanvankelijk gezamen lijke strijd tegen de overheersende kerk van Rome tenslotte ontaardde in een onderling gevecht tussen de strenge en gematigde vleugels. Deze laatsten, de „weeskinderen" werden zy genoemd, zijn tot de laatste man afgeslacht. Wij, de weeskinderen van de twintigste eeuw, moeten strijden tot de laatste man en ons laatste ideaal", aldus Pachman. „Velen zullen misschien hun hoofd verliezen en vluchten. Maar ze moe ten hier blijven ook al dreigt dan het gevaar van arrestatie. We moe ten niet in vertwijfeling handelen, het moeten onze gedachten zijn die zegevieren. De dichters moeten dich ten en de componisten componeren, want de cultuur is ons laatste en ons sterkste wapen, dit volk kent een held, die heet Doersek Ik geloof dat hij de tragische gestalte is in de mo- derne Tsjechische geschiedenis. Hij ls zonder twijfel dapper en eerlijk en zwichtte niet voor morele of fysieke druk, maar Doebtsek stond voor het dilemma, dat in onze geschiedenis niet nieuw is: moet er wel of niet gevochten worden. De Russen heb ben hem gedreigd dat zU desnoods twee miljoen Tsjechen zouden ver moorden als dat nodig was om hun doel te bereiken. Doebtsek heeft als humanist deze ken en zich als premier onder Nowot ni compromitteerde, een eerlijk man noemde. Nu is Doebtsek ongelukkig genoeg een symbool geworden op een veel te groot voetstuk". Strijd verloren „Onze strijd was verloren op het moment dat de onderhandelingen be gonnen. Doebtsek heeft tegen de Russen gezegd: „Als ik verdwijn wie moet er dan met u onderhandelen?" In die wetenschap dat hij de enige re presentant van dit volk was. had hij moeten weigeren. In de communisti- jsche partij blijft nu een minderheid, die het met deze capitulatie eens is, daarentegen verder wil strij den. Eerst met de restanten van le galiteit die een minderheid aan vankelijk nog kan vinden en. als die over een paar weken of maanden verdwenen is. illegaal. Dan staat een illegale communistische partij tegen over een legale. Ik zelf kan dat niet, ik deug niet voor iets geheimzinnigs, want ik heb al een keer mijn auto op weg naar een geheim adres precies bij het hoofdkwartier van de Russi sche geheime dienst neergezet. Ik ga dus alleen verder, er zullen ande re intellectuelen zyn, die ook door zetten, met twee hoofddoelen: het ge teisterde ziel redden en de eer van het volk veilig stellen. In zes of zeven dagen van strijd hebben wy onze dapperheid bewezen. Na de capitula tie moet die wederom worden aange toond. „Zélfs wanneer ik alleen als scha ker tegen de Sowjet-Unie strijd, helpt dat een beetje. Ook al zullen velen er wellicht om lachen. Sommige intel lectuelen zijn weggegaan naar het buitenland om vrij te kunnen spre ken en schrijven. Dat is verkeerd. Men heeft mij al vier keer de gele genheid geboden om naar Wenen te vertrekken. Weglopen heeft geen en kele zin, want één woord hier van daan weegt zwaarder dan tiendui zend woorden uit Wenen. Als het n.«et anders meer kan, zullen wij zelfs nog op d e wanden van onze kerkers schrijven. En dat is altijd nog van Nad Klikovkou 11. 520947. Praag 5, telefoon PRAAG (GPD) Ludek Pachman, 44 jaar, in het schaken internationaal befaamd grootmeester, in het verflauwde Tsje chische verzet tegen de Russische overval een eenzame, die vol heroïek poogt niet zijn huid maar in elk geval wel zijn ziel te |zjjn adres: Ludek Pachman, Kosire redden. Hij heeft zes overweldigende dagen beleefd als hoofd redacteur van een illegale krant en aanschouwt nu tot zijn ont zetting hoe de bevolking zich terugtrekt in angst en vreze. Pachman. de eenzame, die geheel ongeschikt is voor onder gronds werk omdat hij bij tijden buitengewoon verstrooid adressen en telefoonnummers door elkaar haalt, heeft besloten niet te capituleren in het spoor van zijn radeloze leiders. Méér voetbal, méér show programma's, méér quizz es, méér Olympische spe len! U kunt nu de drie Duitse programma's ont vangen met één van de re - volutionaire Wing antennes +Teweant versterker.Laat- steTewea-ontwikkeling speciaal voor Kleef en Wesel: Long Wing, Alle inlichtingen, ook wat betrelt de dichtstbijzijnde Tewea-lnstallateur: Tewea Postbus 4052, Amsterdam Tel. (020J-943211 LEIDEN In de boerdery v. dhr Van der Krogt (recreatieoord Oostvliet) houdt de Leidse Volkstuinvereniging „Roomburg" zaterdagmiddag 'n ten toonstelling van groente, bloemen en fruit, die de volkstuinders in vrye tijd zelf hebben gekweekt. >ins: Bahal-gespreks- Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7- 8 uur nam Charlotte de Bourbonhot: Elektroni- caclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam Pardoezi. (Doezastraat)Politiek trefpunt, 8 30-12 uur nam. DEN HAAG (ANP) Professor dr. W. P. Plate heeft gisteren Prinses Beatrix in kasteel Draken- steyn bezocht voor een routine-on derzoek. Hij verklaarde na afloop, dat de gezondheidstoestand van de Prinses bijzonder goed is. Het is de bedoeling, dat de beval ling, die in de tweede helft van deze maand wordt verwacht, in het Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht zal plaats hebben, aldus deelde de RVD mee. (Van een speciale verslaggever) BOEKAREST (GPD) Na de on gerustheid over een mogelijke Rus sische inval, die z.V?h tijdens het af gelopen weekeinde in Roemenië deed gelden, is thans duidelijk een periode van ontspanning ingetreden. Het zijn niet zozeer de berichten in de eigen pers, die tot deze veranderde stem ming hebben bijgedragen, want, als gebruikelijk, werd over dit hachelijke 'internationale probleem door de Roe meense publiciteitsmedia met geen woord gerept. Maar wel waren er ge ruststellende mededelingen van radio Vrij Europa, waarvan de Roemeense uitzendingen blijkens uitlatingen van Roemenen vrij intensief worden be luisterd als aanvulling op het magere menu van de scherp bewaakte pers organen en de staatsradio- en tele visie. Ook in Roemenië hoort men wel de opvatting, dat de alarmerende be richten van eind vorige week nogal eenzijdig van Westduitse oorsprong waren en vanuit deze hoek hun weg hebben gevonden over de wereld. Over de laatste ontwikkelingen in Tsjecho-Slowakije wordt in de Roe meense pers met grote behoedzaam heid bericht. 2 miljoen willen redden. Hij had i grotere waarde dan schrijven in wei- tei 't leven van die twee miljoen dan maar moeten riskeren tegenover het leven van wellicht twee miljard an deren. Het komt mij voor dat zijn houding onjuist is geweest. Volgens een opinieonderzoek dat zaterdag werd gepubliceerd, kiest 99 pet van de bevolking voor de man Doebtsek en daarentegen slechts 24 pet voor zijn beslissing. Dat is kenmerkend. Deze Doebtsek heeft ook vroeger al routen gemakt, toen hij bijvoorbeeld Lennart. die een verrader is geble- ke krant ter wereld ook". (Van onze correspondent R. Bakker) BONN (GPD) Hoewel Russische tanks op het ogen blik langs zowat de hele oost- niet grens van de bondsrepubliek staan, is er zo goed als niemand die aan een inval van de Rus sen in West-Duitsland gelooft. En dat ondanks het feit, dat de Sowjetrussische propaganda op het ogenblik alles doet om de indruk te wekken alsof de re gering in Bonn verantwoorde lijk zou zijn voor de gebeurte nissen in Tsjecho-Slowakiie! De president van de bondsdag, Gerstenmaier. verklaarde tii- dens het afgelonen weekeinde in een intervieuw voor de ..Deutschlandfunk". dat de Duitsers rustig konden gaan slaoen. Kanselier Kiesinger ontving giste ren anderhalf uur lang de Sowjet russische ambassadeur Tsarapkin, in welk gesprek de Rus ook alweer be gon over de Duitse schuld in Praag. De Westduitse ambassadeur in Moskou. Allardt, had juist dezer da gen bij de Sowjetrussische regering geprotesteerd tegen een verdraaiing van een televisie-interview, dat de kanselier gegeven had en waarin hij volgens de Russen niet meer of min der dan een oorlogsverklaring tegen de Sowjet-Unie zou hebben gedaan Als men de tekst van dit inter view leest, lijkt het er echter mee' op of de Russen gebruik hebben ge maakt van een meer openhartige dan verstandige opmerking van Kie- inval in Praag als eerste Westduitse politicus het woord nam De strjjd gaat de laatste dagen voornamelijk om de vraag of de bondsrepubliek het kernstopverdrag al dan niet zal ondertekenen. Deze kwestie speelt in Bonn nu een rol. omdat in Genève de landen die als kandidaat-ondertekenaars bekend staan en zelf niet over landse Zaken Brandt, voorzitter van atoomwapens beschikken, het non- de socaal-democratische partij, proliferatieverdrag met elkaar ondc. de loep nemen. „De bescherming van de-NAVO be- De Westduitse haviken zien na staat voor ons ook. als een andere de Tsjechische crisis des te meer re- maoht rechten op interventie meent den het kernstopakkoord niet te on-te zien en die valselijk op ons van dertekenen: de Russen houden zich j toepassing zou willen verklaren", zo toch niet aan hun afspraken en I zei Brandt. daarbij beweren ze nog het formele reoht te hebben de bondsrepubliek binnen te vallen. De duiven denken er echter an ders over. al zien ze in dat van een Westduitse ondertekening inderdaad voorlopig niets kan komen. Hun woordvoerder is minister van Buiten Officiële verklaringen van part/y en regeringsfunctionarissen bepalen zich. wat dit betreft, tot de al vele malen uitgesproken wens. dat het voor de eenheid van het wereldcom munisme gewenst is. dat Tsjecho- Slowakye zo spoedig mogelijk in staat moet blijken, vrjj van buiten landse inmenging, zyn eigen zaken te behartigen. Géén Rus Boekarest, plaats van handeling: de Lido-bar in het centrum van de stad/ Aan één der tafels een paar meis jes, een Russische bezoeker, en een Westberlyner, voor zaken in Roeme nië. Aan een aangrenzend tafeltje een wat slonzige professor, die hier dage lijks neerstrijkt om Le Monde te kunnen lezen, in gesprek met een paar Franse geologie studenten, op studiereis in Roemenië. De dronken Rus begint een ruzie, slaat met de vuist op tafel, gooit een glas om, wil perse een sigaret van de Westberlyner. „Jouw sigaretten zijn in Tsjecho- Slowakye", roept de Westberlyner. De Rus wil tot gevechtshandelingen overgaan, maar twee zeer hoekige portiers komen opdraven en zetten de wankelende figuur resoluut buiten de deur. Eén ervan keert even later terug, salueert breed grijnzend. Missie vol tooid. De bar zit vol fonkelende Wesfceu- ropese en Roemeense byval. „Ach ja", zegt de slonzige professor, „je kunt hier beter maar niet zeggen dat je een Rus bent". advertentie Hoe houdf U de gehele dog stevig op zijn plaats? Het is niet nodia, dat U angst heeft, dat Uw gebit losschiet bij net eten, lachen of niezenI Een weinig Dsntofix - 's morgens op de gebitsplaat ge strooid - houdt Uw gebit onwrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroe- §ere ongemakken vergeten. Verkrijg- aar in discrete, neutrale plastic fla cons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. advertentie «lle goede merken In één zaak Den Haag Zoutmanatr. 53d Tel.070-333970 Ook in Middelburg Groningen Heerlen „Ik wens gevangen te worden ge- i singer. In de gewraakte pasage zegt de kanselier namelijk: „We moeten proberen de status quo te verande ren, want alleen dan bereiken we de hereniging van ons land". Kiesinger gaat voort met te verklaren dat de heeft my mijn laatste les geleerd. I Sowjet-Unie probeert alle landen Toen heb ik aan het centrale comité, i binnen haar invloedssfeer in het- nomen, want dat is thans de enige manier om verder te kunnen leven. Al 23 jaar ben ik een overtuigd com munist, maar ik behoorde nooit tot de communisten. Het Midden-Oosten tezamen met de schryvers Lustig en Prohaska een scherpe brief geschre ven, die uiteindelyk tot de befaamde discussie op het schry verscongres eind vorig jaar heeft geleid. Lustig en Prohaska zyn daarvoor gestraft. Ik niet". Con tra- revolutionair „In mij aanschouwt u de geboorte van een contra-revolutionair. Ik stel me echter geen overwinning voor want die lykt er niet te zyn. Daar door juist wil ik stryden en pogen brieven te schrijven naar Sowjetrus sische intellectuelen en anderen die in hun land voor de vrije gedachten over de vrye mens kunnen opkomen, Ik heb een gesprek gehad met mijn vriend Zatopek, die in de Rude Pravo een oproep heeft gedaan om achter Overleg metaalindustrie Deze maand zal in Den Haag de stichting „Raad van overleg in de m etaalin- dustrie" worden opgericht, die d e werkzaamheden van de Vakraad voor de Metaalindustrie en van de centrale commissie voor de beamb te nzaken in die industrie zal overne men. Het was de laatste jaren al ge bruikelijk dat gezamenlijk overleg werd gevoerd. De nieuwe stichting zal de vakraad en de centrale com missie, die beide tot eind van dit jaar blyven bestaan, liquideren. Voor een ton gestolen De Amers. foortse politie blijkt met de aanhou ding van twee Utrechters (19 en 32», die ervan verdacht worden een po ging tot inbraak by de groothandel Helms in Amersfoort te hebben ge daan. een bijzonder goede vangst te hebben gedaan. Het tweetal heeft in het afgelopen jaar ettelijke malen bezoeken gebracht aan kledingzaken en daar voor een ton aan kleding stukken gestolen. Ook een 43-jarige Utrechter, die in het complot zat, werd aangehouden. De mannen ope reerden in Eibergen. Holten, Marke- lo. Hellendoorn, Hengelo. Putten en Utrecht. Ontucht niet dochter De ge meentepolitie van Assen heeft een 49-jarige inwoner van Assen aange houden, die heeft bekend gedurende een lange periode met zyn thans 16- jaxige dochter ontucht te hebben ge pleegd. De man is ingesloten en zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie. Eieren gestolen Bij het pluim- veebedrijf Christensen in het Oost brabantse Bergeijk zyn 10.000 eieren gestolen. De politie vermoedt, dat de eieren naar België zijn vervoerd. De kippenfarm van de heer Christensen ligt een paar honderd meter van de grens af. Ravage na windhoos Een wind hoos heeft gistermiddag voor meer dan een ton r avage aangericht op de camping Eldorado in Piasmolen in BINNENLAND de maasoever worden weggesleept, terwijl zeker zestien caravans zware averij opliepen doordat ze een of meer keren over de kop waren ge slagen. Enkele tientallen bungalow tenten werden als goedkope katoen aan flarden gescheur#, tentpalen als meubilair werd onherstelbaar ver nield, serviesgoed verpletterd. Nage noeg alle gedupeerden zyn verze kerd. zelfde verzet te betrekken tegen elke vorm van opklaring van het poli tieke klimaat. De kanvselier zegt dan verder nog Iets dat hij misschien beter had kun nen vei-zwijgen, omdat hij van een veronderstelling uitgaat, die in hel buitenland nu juist niet gedeeld wordt: „Het is een groteske situatie zo zegt hij dat deze grote maoht (de Sowjet-Unie) ons wil ver hinderen te doen wat de hele wereld met ons eens is. waarvoor de hele wereld ons dankbaar is, namelijk r.u al dat uit de weg ce ruimen wat zich vooral door de tweede wereldoorlog en de Hitlertyd heeft opgehoopt". In de politiek van het ogenblik tekenen zich net als in de V.S. steeds meer de kampen van de dui ven en haviken af. Er moet overi gens b\j worden gezegd, dat de dui ven verreweg de overhand hebben De voornaamste havik is Bonds dagpresident Gerstenmaier. Het was de kop van Noord-Limburg. Twee ca Garstenmaitt', die na (1# Russishce raians moesten gkeheel vernield urn BUITENLAND Noodtoestand in Berkeley In de Amerikaanse universiteitsstad Berkeley (Californië» is gisteren de noodtoestand afgekondigd wegens de gewelddaden die de laatste drie dagen zijng epleegd. De moeilijkhe den begonnen vorige week vrydag na een betoging van linkse studenten tegen het optreden van de politie in Chicago. Sindsdien is er een politie man beschoten, een bom ontploft en Zyn er branden gesticht. Inval bij militante neger De politie heeft bij een inval in een huis in Wilmington (Delaware» meer dan 3000 schoten munitie in beslag genomen. Volgens burgemeester Ba- biarz was deze munitie eigendom van de 18-jarige Allen Steed, lid van de militante negerorganisatie „Black Li beration Front". Steed en vijf ande re leden van de groep zyn zaterdag gearresteerd tydens „manoeuvres" op Cherry Island, een oevengebied in de oostelyke buitenwijken van de stad. Verstekelingen naar Kanton De communistisch-Chinese regering in Peking heeft ongeveer 50.000 militai ren naar Kanton gestuurd ter ver sterking van het garnizoen daar. De troepen moeten een einde maken aan de gevechten, die zich in deze Chinese stad sedert begin dit jaar voordoen Besprekingen uitgesteld Moskou heeft een week uitstel gevraagd voor een Indisch-Russische bespreking van internationale zaken en weder zijdse betrekkingen, die morgen in Nieuw Delhi zou beginnen. India heeft in liet uitstel toegestemd en voorgesteld, dat de besprekingen, die drie dagen zullen duren, op 12 sep tember beginnen Slachtoffers van ijskast Drie jongens zyn in Medford in de Ame rikaanse staat New York dood aan getroffen in een yskast die niet meer werd gebruikt, in een garage. De jon gens, 5, 7 en 13 jaar oud zyn volgens de politie in de yskast geklommen en de deur is vermoedelyk achter hen dicht gevallen. Makarios in Athene De presi dent van Cyprus, aartsbisschop Ma karios, is gisteren in Athene aange komen voor een tweedaags bezoek. Het is de eerste keer dat hy een be zoek brengt aan de Griekse hoofd stad, sinds de kolonelsregering daar aan het bewind kwam. Hy werd of ficieel ontvangen. Gedurende zyn be zoek zal hy met de Griekse rege ringsleiders spreken over de kwestie Cyprus en waarschijnlijk zal hij de kolonels inlichten over zijn bezoek aan Koning Constantyn in Rome. Demonstraties in Tokio Radi cale Zengakuren-studenten hebben gisteren felle demonstraties gehouden voor de Russische en Franse ambas sades in Tokio, om te protesteren te gen de Russische invasie van Tsjecho-Slowakye en de Franse atoombomproeven in de Stille Oce aan. De politie deelde mee dat der tig studenten werden gearresteerd. Twee in braak jes LEIDEN Tweemaal is in het af gelopen weekeinde in Leiden ingebro ken. Uit een bouwkeet van Rijkswa terstaat aan de Rijksstraatweg na men inbrekers een radio, sleutels en wat minder waardevolle voorwerpen mee. Door forceren van een deur wis ten in de nacht van zondag op maan dag inbrekers zich toegang te ver schaffen tot de kolenopslagplaats van de firma Wyntjes aan de Herensin gel. Zy gingen er met de daar ge stalde bestelauto vandoor. Gister avond werd deze wagen onbeheerd en onbeschadigd aangetroffen in Voorburg, waar de eigenaar hem %eer in ontvangst kon nemen. WOENSDAG School Stadhouderslaan: Installs schoolhoofden A. C. Bouwman en Bekooy 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreeki sociale raadsvrouw 4,-6 uur nam. VRIJDAG Pieterskerk: zomerorgelconcert K 0 door Jan Welmers. mm.v. Hern: Scbey. 8.15 uur nam. Nieuw Minerva: Bruidstollettensh fa. Slóos. 8 uur nam. Koningkerk: Ruilclub 7.30-10 i nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chr tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Vlletweg 7 Opening tentoopstelli Volkstuinvereniging Roomburg 12 v nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp 1) Gem. voor oorspronkelijk christe dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jez Christus van de heiligen der laati gen. Zondagsschool 10.15 uur voon Avondmaal 11.30 uur voorm BIOSCOPEN Rev: „Terugkeer van de wreke: 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijd en zaterdag 11.30 uur nachtvoorsU llngen „Liefdesspel", 18 Jr. Lido: „Beach Red". 18 Jr. Dag. 2.J 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. en 9.15 uur. Studio: „Samen uit samen thuli a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Le endarme de Sal| Tropez", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 ut Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrl dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoo stellingen „The young one", 18 Jr. Lu.vor: „Ik ben nleuwsglerlg-geel 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zoi dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Trianon: .Wat deed Je toen i licht uitviel?", a.l. Dag. 2.30, 7 f 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.1 uur. Wassenaar Astra: donderdag m. maandag 8 uur: ,,'tls'n gekke, ri re dolle, dwaze wereld" (It's a ma. mad, mad, mad world) a.l. Zonda 2.30 uur: „SJors en SJimmls en c~ gorilla" a.l. TENTOONSTELLINGEN f. Galerie 't Duyvenhuys (Rapenbu 94Tentoonstelling Tosca van de Haak en Ab Steenvoorden. Geopei dinsdag t/m zondag 2-9 uur nai (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van Dav van de Kop en volumes van Pie Geraedts Jr. (tJn. 15 september). Rijksmuseum voor de geschieden der Natuurwetenschappen Boerhaavi tentoonstelling l.vjn. 3de eeuwfeest va zfln geboorte Werkd. 10 uur voorm. uur aam.: zondags 1-4 uur nam (t/i 1 december). Hortus Botanicus: Tentoonstellii over walvissen en walvisvaart. Geopen maandag t.m zaterdag 10 uur voorn 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uti nam. (tjn. 15 september.). Molen .De Valk* Molenmuseum da geiyka (behalve 's maandags) 10 uu voorm.- 6 uur nam.. *s zondags 1-5 uu nnm De Lakenhal: Dag. 106 uur; eond 1—6 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Nege: Leidse fotografen". Geopend werkd. 1 uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-6 uu nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden (Re penourg 28): Werkd. 10 uur voorm. uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; 'szon dag® 1—5 uur nam Ryk6museum voor de geschledenli der natuurwetenschappen: Dag 10-4 y uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vlva Mexico" Werk- g< dagen IC uur voorm.5 uur nam.; zon- en leestdagen 1—6 uur nam. (t/m l december) O' Ned.-Legermuseum: Geopend maandai tot en met vrijdag 9 uur voorm. -6uei nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstr. 35, tel. 20136 Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zyn de gehele week geopend. Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedle „Ziehier, een vrij man". e Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret l Pepyn „Dag en nacht". WOENSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haag se Comedle „Ziehier, een vry man". Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret 1 Pepijn „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente V lissingen Ypenburg Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Zhrlch Kopenhagen denmorgen 7 uur O. O. i a s 4- «J y. O >- 1-4 Si 1 it a S c«I half bew. 20 14 7 half bew. 21 15 3 regen 21 16 1 regen 20 14 3 licht bew. 22 15 13 zwaar bew. 20 14 2 regen 19 16 20 zwaar bew. 20 15 18 geh. bew. 20 15 7 half bew. 24 15 2 i half bew. 10 0 onbewolkt 30 21 O half bew. 26 18 5 zwaar bew. 22 13 O zwaar bew. 24 14 O zwaar bew. 20 14 13 licht bew. 22 14 9 regen 25 15 12 zwaar bew. 20 10 11 mist 13 11 31 licht bew. 22 13 0.1 half bew. 24 13 0 licht bew. 24 18 0 geh. bew. 21 13 5 licht bew. 20 10 1 zwaar bew. 22 14 3 llchtb ew. 25 14 0 onbewolkt 32 19 0 onbewolkt 28 19 0.1 geh. bew. 24 13 0.1 onbewolkt 23 16 25 half bew. 20 16 2 regen 21 14 26 onbewolkt 25 15 0 mist 23 11 0 onbewolkt 22 12 0 3 zwaar bew. 20 16 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2