W. Kosten middelpunt van afscheidsreceptie A. Poortman voor het laatst naar kantoor Leidato vandaag -festijn is begonnen Prof. Blok begraven Inschrijving voor haring en wittebrood Sportweek opening sporthal Kijkenkeuren en kopen Waarnemend commandant Leidse brandweer Basketbal wedstrijd Nederland-Bel gië studenten De muzikale omlijsting van deze avond is in handen van Kunst en Genoegen. 25 september: Turnen door Aspasia Rotterdam en groep van Leidse Turnkring. Tafeltenniswedstrijd Bert v. d. Helm-Gerard Bakker Tenniswedstrijden Muziek Kunst en Genoegen junio renkorps. 26 september: Zaalvoetbalwedstrijd Leiden-Den Haag Schermwedstrijd (sabel) tussen de heren Verzijden en De Vos Microkorfbal wedstrijd Ons Eiber nest-Blauw Wit Muzikale omlijsting Kunst en Ge noegen 27 september. Zaalhockeywedstrijd Leiden-Den Interland zaalhandbal Nederland- West Duitsland Demonstraties judo. jiu jitsu en karate door sportschool Luiten Muzikale omlijsting jeugdorkest De Burcht. 28 september: Badmintonwedstrjj denmet o.a. Leidelmeyer Volleybalwedstrijd Blokkeel--Ra cing Olub de Prance (Parijs) Muzikale omlijsting De Burcht. De heer Van Egmond deelde voorts mee, dat de belangstelling voor de door B. en W. uitgeschreven prijs vraag „Naamgeving Sporthal" bij zonder groot is. Er zyn reeds 450 in zendingen. Schouwburg- programma voor i968-'69 LEIDEN Het bestuur van de Leidsche Schouwburg ver eeniging organiseert wederom twee series van acht abon nementsvoorstellingen voor het sei- ADVERTENTIE LEIDEN Het commerciële festijn dat Leidato heet is in alle hevigheid losgebarsten. Vanmiddag om vier uur name lijk is de toegang naar de ze vende LEIDATO-huishoud- beurs geopend. Officieel door burgemeester mr. G. C. van der Willigen, aan wie als eer ste burger van Leiden de ge legenheid geboden werd om de 125 stands te bedoeken. De jaarlijkse huishoudbeurs van de Leidse middenstand is uit het bekende jasje (Stadsge hoorzaal) gegroeid, gezocht werd naar een grotere expo sitieruimte en na rijp beraad hebben de middenstanders hun tenten opgeslagen op het Schuttersveld. Er zijn drie grote tenthallen, waarvan de middelste een oppervlakte heeft van 800 vierkante meter. De beide tenten, die als zijarmen tegen de middenhal aan zjjn gebouwd, zijn elk 600 vierkante meter. Deze ruim te biedt plaats aan 57 winkeliers, die voor een week niet alleen hun laatste (huishoudelijke) geheimen prijs geven, maar voorop stellen dat de klant nog steeds koning is. Op oorspronkelijke wjjze wordt ieder, die maar komen wil, onthaald. Veel bloemen, een spuitende fontein en verlichte vlaggemasten voor de in gang zorgen voor gezelligheid. Het winkelen is nog steeds een feest voor menige vrouw, maar kan het ook z\jn voor de man en de jeugd. RÜken, keuren en zonodig kopen, dat is mogelijk. Het zwaartepunt ligt op de demonstratie. Dagelijks ko men veel nieuwe produkten op de markt en de beschikbare winkel ruimte leent zich niet altijd even goed om aan deze vooruitgang de juiste aandacht te besteden. De LEIDATO is dit jaar nieuw en an ders en biedt vele verrassingen. Er is een restaurant en er worden 1 filmvoorstellingen en demonstraties j op velerlei gebied gegeven. stands de mooiste is. Hiervoor zijn een aantal vliegreizen beschikbaar j gesteld. Ook het Leidse gemeente- bestuur maakt een keuze uit de stands en stelt een legpenning be- schikbaar voor de mooiste en origi neelste stand. Het Schuttersveld, het feestterrein bij uitstek voor Leiden en omgeving, presenteert op feestelijke wijze de Leidse middenstandsshow. De openingstijden zijn dagelijks van 15 uur en van 7.10.30 uur. Za terdags echter van 115 en van 710.30 uur. (Foto L D./Holvast) zoen 1968/1969 en zoals gewoonlijk op maandag- en dinsdagavond Ondanks de reorganisatie in de toneelwereld is het het bestuur ge- I lukt- om twee series samen te stel- j len met dezelfde gezelschappen al6 vorige jaren in het abonnement zijn opgetreden. Ter gelegenheid van de eerste abonnementsvoorstclling op 23 en 34 september zal het gezelschap „Cen- i brum" een voorstelling geven van „Slaohtveld", een blijspel van Boris j Vian. Het gezelschap „Theater" zal waarschijnlijk op 2i en 22 oktober een voorstelling geven van „Moor denaarsavond" van José Triana. Daarover worden nog onderhande lingen gevoerd. Behalve deze voorstellingen en de voorstellingen, die de Volksuniversi teit K. en O. zal geven, kan nu reeds worden aangekondigd, dat het be stuur van de Leidshce Schouwburg- vereeniging voor de avond van 3 ok tober Leidens Ontzet heeft ge- contracteerd met het Cabaret „Adam en Eva", dat een programma zal ge ven, dat zij „Feest" hebben genoemd. VANZELFSPREKEND werden in het Leidato - restaurant stoelen tafels serviesgoed glaswerk bars, enz. GELEVERD DOOR Leidens grootste verhuurder DE GOUDEN SLEUTELS HAARLEMMERSTRAAT 220 LEIDEN - TELEFOON 21691 De leiding hebben Fiet en Frans Koster. Op 20 september 1968 en 21, 22 en 23 oktober zal Herman van Veen optreden met het gezelschap „Har lekijn". Op 15 oktober 1968 heeft Boude- wijn de Groot een avond in de schouwburg aangekondigd. Voor de avond van 12 september 1968 heeft, de Hoofdstad-Operette een voorstelling aangekondigd van „Czardas-Fürstin". Het Cabaret-Gezelschap van Seth Gaaikema heeft de schouwburg ge reserveerd voor zaterdag 25 januari 1969 en het gezelschap .Pepijn", on der leiding van Paul van Vliet voor 21 en 22 maart 1969. i Iedere avond treden bekende arties ten op. Vanavond is het John Woodhouse; zaterdagavond het Trio Ted de Braak; zondagavond Rla Valk; maandagavond Imca Ma rina; dinsdagavond The Luckber- rics; woensdagavond Rita Corita: Donderdagavond Johnny Rijk; vrijdagavond het Cocktail Trio en de volgende week zaterdagavond Willy en Willeke. De slotavond op zondag 8 september wordt verzorgd door Ronnie Tober. De bezoekers krijgen zelf de gelegen heid uit te maken welke van de 125 LEIDEN Bijzonder hartelijk was de belang- i stelling die zich gistermiddag con- j centreerde rond de figuur van de j heer W. A. Kosten. Meer dan driehonderdvijftig be langstellenden hebben in de koffie kamer van de Stadsgehoorzaal de scheidende waarnemend brandweer commandant en zjjn gezinsleden de hand gedrukt Zelf was de heer Kos ten. die in Oegstgeest gaat wonen en In Amsterdam een functie heeft aan vaard in het particuliere bedrijfs leven, het opgewekte en stralende middelpunt van de feestelijke bijeen komst. De grote belangstelling vorm de het bewijs, dat de heer Kosten, sinds 1945 bij de Leidse brandweer werkzaam, zich vele vrienden heeft gemaakt. Onder de vele bezoekers waren burgemeesters, wethouders, hooglera renbrandweercommandan ten uit omliggende plaatsen, hoofden van dienst, raadsleden en directeuren van bedrijven. Van de laatstgenoem de categorie hebben verscheidenen de heer Kosten „in de nood" leren kennen. Het was dus niet toevallig dat de directie van Sikkens verte- Prof. dr. D. J. Kueiien (links) drukt de waarnement comman dant van de Leidse brandweer ten afscheid de hand. (Foto L.D./Holvast) genwoordigd was op deze afscheids receptie. Maandagochtend, als de heer A. C. Broeshart als commandant van de brandweer wordt geïnstalleerd, wordt officieel afscheid genomen van de heer Kosten. Gistermiddag werden geen toespraken gehouden, wel wer den geschenken aangeboden. LEIDEN Onder zeer grote be langstelling heeft gistermiddag op de begraafplaats bij het Groene Kerkje in Oegstgeest de ter aarde- bestelling plaatsgehad van prof. dr H. P. Blok, oud buitengewoon Leids hoogleraar in de Bantoeistiek. Aan deze teraardebestelling ging een sa menkomst in het. bedehuis vooral. Het was een sobere pleohtigheid, die muzikaal werd omlijst met gedeelten uit Verdi's Requiem en Mahlers Vijf de Symphome. Op de sprekerslijst stond de naam van prof. dr. C. F. j P. Stutterheim vermeld, die de thans overledene een veelzijdig begaafd mens noemde. Hij sprak er zijn da-oefheid over uit, dat deze veelzij dige figuur aan zowel de Nederland- 9e als de internationale wetenschap is ontvallen. Deze veelzijdigheid i heeft hem er voor behoed een spe cialist te worden in de slechte zin I van het woord, aldus prof. Stutter- I heim. Namens de Oegstgeester socië teit „De Harmonie" was het de heer D. G. Waasdorp die een herdenkings woord sprak. Hij herinnerde er aan dat prof. Blok vele jaren de centralP figuur van deze sociëteit is geweest. Mr. A. F. van Nievelt vertolkte aan de baar de gevoelens van de Leidse clubgenoten. Voorts voerden het woord een zoon en een zwager van wijlen prof. Blok. Beiden brachten de hoogstaande karaktereigenschap pen van de thans overledene in her innering. Aan de groeve, waaromheen de grote vriendenkring van prof. Blok zich had geschaard, werd namens de familie een kort dankwoord gespro ken. LEIDEN Bij het Leidsch Dag blad lag het werk vanochtend een ogenblik stil Het personeel kwam in de kantine byeen om afscheid te ne men van de heer A. Poortman, pro curatiehouder en chef van dè adver- tie-exploitatie. De heer Poortman heeft deze functies in verband met her, bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd neer moeten leggen. Hjj werd by deze gelegenheid toegespro ken door de directeur van het Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van Dis- hoeck. De directeur bracht onder de aandacht dat de heer Poortman zich in de afgelopen vijfendertig jaar de scheidende functionaris trad in 1933 bij het LD in dienst heeft deen kennen cis een betrouwbaar en integer mens. Hy wees voorts op de uitstekende naam, die de heer Poort man zich in de advertentiewereld heeft verworven. „U heeft het Leidsch Dagblad goed weten te verkopen", al dus de LD-directeur. Hy bood de scheidende procuratiehouder als blyk van waardering een enveloppe met inhoud aan. Daarna was het onze sportredacteur, de heer R. H. Vos. die namens de personeelsvereniging een kort afscheidswoord sprak. Hij noem de de heer Poortman een vriend van de personeelsvereniging, die zich j nooit heeft opgesloten in de ivoren toren van de e.gen afdeling. De heer Vos overhandigde de scheidendel functionaris cen met bloemen gevul de tinnen vaas namens het jubileum fonds. De heer Poortman dankte voor de hem toegezwaaide lof en nam met een handdruk afscheid van al het personeel. Vanmiddag was er een receptie in caie-restaurant „In den Vergulden Turk", tydens welke de heer Poortman afscheid heeft kun nen nemen van zyn uitgebreide rela tiekring. Op de foto neemt de heer Vos (rechts) afscheid van de gepensio neerde procuratiehouder. In het midden de LD-directeur, de heer Van Dishoeck. (Foto LD Holvast/) PAGINA 3 Morgenmiddag in Den Burcht LEIDEN Morgen is het weer de inschrijving voor de uitdeling van haring en wittebrood op 3 oktober, de feestdag van Leidens Ontzet. Op zaterdag 31 augustus/ bestaat gelegenheid voor inschrijving 's middags van 4 tot 8 uur in „Den Burcht ingang Burgsteeg. Dan komen de Leidenaren bij honderden om zichhun familie en hun kennissen te laten inschrijven voor dit bij uitstek traditionele onder deel van de feestvieringOok velen van buiten de stad zouden dit evenement niet gaarne icillen missen. Op Den Burcht" is het zaterdags een gezellige drukte, maar men hoeft meestal niet te wachten, omdat het 3 October-bestuur zijn maatregelen neemt en, geholpen door een groot aantal commissie leden. zorgt voor een vlotte afwerking. Onder degenen, die zich laten inschrijven zijn er die dit al tien tallen jaren doen, uit gevoel voor traditie en omdat zij begrepen hebben hoe belangrijk het is dit deel van de herdenking van Leidens ontzet in stand te houden. Het gaat immers om een symbolische her haling van de gebeurtenissen uit 1574, toen de Watergeuzen van ad miraal Boisot met hun platboomde vaartuigen over het ondergelopen land de stad konden bereiken en de uitgehongerde bevolking spijzigde met haring en brood. Aan de hand van de inschrijvingen heeft men kunnen vaststellen, dat de aanmeldingen komen uit alle delen van de stad. Vorig jaar werd de feestgave voor niet minder dan 7.000 personen verstrekt, uit alle lagen van de bevolking, zoals ook in 1574 jong en oud, arm en rijk gelijkelijk van de goede gaven van de bevrijders mocht profi teren. De broden en de haringen, die worden uitgedeeld, zijn van uitstekende kwaliteit. De haringen zijn tegenwoordig tevoren ontzouten en men kan die terstond met smaak verorberen. Alleen nog even schoon maken. De voorzitter van de voorberei dingscommissie, de heer J. van Eg- mond, gaf gistel-middag het volgende programma vrij voor publicatie: 24 september: Welkomstwoord namens B. en W. Toespraak drs. J. P. v, d. Reyden (sportstichting) Opening door jhr. mr. A. Feith Jazz-ballet o.l.v. Marjolein Briër Demonstratie rolstoelbasketbal door leden Ned. Inv. Sportbond Uitslag prijsvraag naamgeving sporthal VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 LEIDEN De zaalhandbalinter land Nederland-West Duitsland en de volleybalwedstrijd tussen Blokkeer (Rijswijk) en Racing Club de France zijn de onbetwiste hoogtepunten van het vyf dagen in beslag nemende openingsprogramma van Leidens eerste sporthal aan de Boshuizerlaan. De sporthal zal op dinsdag 24 sep tember officieel worden geopend door de voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, jhr. mr. A. Feith. LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3