„IK BEN VERANDERD Albert's Corner Wegen rondom Utrecht vergen tl 150 miljoen Schokkende tonelen in Chicago Te vroeg voor optimisme Democratisch presidentskandidaat Humphrey waar de koffie lekker vers is (elk 7z uur vers gezet) Oudenrijn in november gereed MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 AUGUSTUS 196ipO: 55 CHICAGO, (AP) Ze hebben vice-president Hubert H. Hum phrey een „stem uit het verleden" genoemd, en een „man van zijn tijd", en ook een „verrader van de liberale zaak", een „op gewekte krijgsman" en een „huilende havik". Toen hij onlangs op de National Press Club in Washington werd ingeleid, zei de voorzitter: „Wil de echte Hubert Hum phrey nu opstaan?" zegt hij. „wist ik dat de kansen te gen my waren. Ik herinner me. dat een paar van mijn zogenaam de vrienden plotseling verdwenen. Ik had cynisch en kwaad kunnen wor den. maar dat was het niet waard. Wel leerde Ik dat je zonder geld niet kon winnen". Tweede viool Het gewone beeld van Humphrey is dat van een snel pratende topverko- per, die veel met uitroeptekens werkt, een politieke evangelist, die de ene leuze na de andere ten beste geeft. Maar de 57-jarige Humphrey Is méér. Hij is de man van branden- ambities. die ontvlamden in de depressie en de zandstormen van zijn jeugd in Zuid-Dakota, toen de ge dwongen verkoop van zijn ouderlijk huis een einde betekende van zyn kinderjaren. Het is 33 jaar geleden, dat Humphrey met zijn padvinders- groep Washington bezocht. Uit de Amerikaanse hoofdstad schreef de jonge hopman aan zyn aa. vrouw. Muriel Buck „Ik moet meer lezen en schryven, meer denken als Ik mijn droom om iets in de wereld te worden wil ver vullen. Ik zie de dag dat wy, JU en ik. als we beiden ons er toe zetten grotere dingen te doen, hier in Wash ington kunnen wonen en misschien in de politiek of in de regering gaan werken. Humphrey werd 21 mei 1911 gebo ren in een kamer boven de winkel van zyn vader in Wallace, in de staat Zuid-Dakota. een plaats van niet veel meer dan 100 mensen. Hy was de tweede van vier kinderen. De groot ste Invloed op zyn leven had zyn va der: „Dat was een prachtvent. Hij was mijn held. Hü hield van mensen en van politiek. HU was feiteiyk de enige Democraat in een Republikein se plaats. Maar zy kozen hem tot burgemeester, maakten hem lid van de wetgevende vergadering en bijna was hy kandidaat geworden voor het gouverneurschap". Slag Humphrey herinnert zich, niet «on der bitterheid, dat de sluiting van de banken in de late jaren-20 economi sche ontreddering bracht en „op ze kere dag kwam ik van school en daar zaten mam en pap in tranen j in de boomgaard. Mijn vader «ei: „Zoon. ik heb ons huis moeten ver- j kopen". Mijn kinderjaren eindigden hiermee". De zwarte dagen van de depressie sloegen toe toen Humphrey naar de universiteit van Minnesota ging. De mensen ruilden kippen, eieren en vlees in voor kruidenierswaren in de zaak van zyn vader. Hy moest de universiteit verlaten en zyn vader begon opnieuw in het nabUe Horon, een grotere stad van 6000 mensen. Toen zyn vader tot lid van de wet gevende vergadering was gekozen, ging Hubert een stoomcursus in de farmacie aan de universiteit van Denver volgen, zodat hy de zaak kon drijven. In 1936 trouwde hy met Muriel en keerde op de universiteit van Minne sota terug. Na twee jaar studeerde hij cum laude af. vlak daarvoor werd het eerste kind. Nancy, geboren. Maar de studie was nog niet klaar. Hij be haalde daarna een graad in de poli tieke wetenschap op een beurs aan de universiteit van Louisiana. In 1964 koos Johnson hem als kan didaat voor het vice-presidentschap. Het was niet gemakkeiyk om de tweede viool te spelen. „Toen ik vice- president werd", vertelt Humphrey, „werd ik er voor gewaarschuwd dat myn verhouding tot de president binnen zes of 12 maanden overeen komstig het historische patroon slechter zou gaan worden. Het is niet gebeurd. Het is een feit, dat de mees te presidenten en vice-presidenten el kaar voor de nationale conventie n&uweiyks kennen. Maar president Johnson en ik zyn al 20 jaar vrien den. Hy kent me goed genoeg om loyaliteit te verwachten, maar geen na-aping. Op kritiek, dat hy in de regering terzake van Vietnam degene is ge weest die Johnson door dik en dun steunde, antwoordt Humphrey: „een vice-president kan nooit loyaal ge noeg zyn. Ik ben geen vice-presi dent geworden om de president te bedriegen". Maar Humphrey geeft toe. dat hy niet dezelfde Humphrey is van 20 jaar geleden. „Ik ben veranderd", vertelt hy op by eenkomsten van za kenlieden. die misschien nog aan hem denken als bommensmijter en een liberaal door dik en dun. Als de mensen me vragen wat er gebeurd is met dat liberale program waarover ik zoveel heb gepraat, dan kyk ik hun recht in de ogen en antwoord hun: „Het is voorby. Dat is ermee gebeurd. Dat is de wet van het land". Humphrey vertelt graag, dat hy uit armoede is omhooggeklommen. HU j leeft nu in betrekkelijke weelde. Zijn huis in Minnesota aan het Waverly- meer, een uur ryden van Minneapo lis, heeft vyf slaapkamers, een zwem bad. een sauna, een verbiyf voor gas ten, een botenhuis en natuuriyk bo ten. In Washington woont hy in een luxe-flat met een prachtig uitzicht op de Potomac. „Weet je", zegt Humphrey, „alles is op zij'n kop. Een mens zou de beste dingen van het leven moeten heb ben als hy ze het meest nodig heeft, als hy er 't meest van kan genieten. Wat my betreft, ik had het mooiste huis van myn leven willen hebben, toen myn kinderen klein waren, en kyk nu eens: ik heb twee huizen, maar ik heb geen kinderen meer thuis en ik heb vrywel geen tijd om I in myn huizen te zyn". Maar Hum phrey, een ambitieus man. kykt nog steeds uit naar een ander huis het I Witte Huis. ADVERTENTIE Johnson Toen kwam de eerste stap om „iemand" in de wereld te worden. Twee vakbondsleiders vroegen hem zich kandidaat te stellen voor het - burgemeesterschap van Minneapolis. De eerste keer verloor hy, maar twee jaar later haalde hy het. Op 34-ja- rige leeftyd was hy de jongste bur gemeester van een grote Amerikaan se stad. Het was een stad met pro blemen. In 1948 raakte hy in het centrum van het nationale politieke to neel. Hy werd niet alleen kandidaat voor de Amerikaanse senaat, maar ook de leider van de delegatie van zyn staat naar de Democratische conventie in Philadelphia, waar de verkiezing van Truman plaats vond, maar waar ook een strijd woedde over de burgerrechten. Zyn tegenstanders beweren nu. dat Humphrey's wynjaar 20 jaar ge leden was en dat de Humphrey-wyn zuur is geworden in de fles met het LBJ (Johnson)etiket. Maar aan de andere kant zou Humphrey zonder Johnson niet geweest zyn waar hy nu is. Ze werden in hetzelfde jaar lid van de senaat. Johnson kwam snel in de kern, maar Humphrey niet. Hy had het toen moeilyk. Maar John son had Humprhey gevolgd en toen hy ln 1953 de Democratische fractie leider in de senaat werd bracht hij Humphrey in de „club". De ambities van Humphrey groei den. In 1956 verwachtte hy. dat Ste venson, de Democratische candidaat voor het presidentschap, hem zou aanwyzen als kandidaat voor het vice-presidentschap. Maar Stevenson liet de keuze over aan de conven tie, die senator Kefauver aanwees, en Humphrey werd door een vriend in de hoek van de zaal huiend aan getroffen. In 1960 ging Humphrey het met te weinig organisatie en te wei nig geld in de voorverkiezingen op nemen tegen Kennedy. Hij ging zyn nederlaag tegemoet. Nu. acht jaar later, kwam Hum phrey beter te zitten. ,Jn 1960", zo UTRECHT (ANP) De aanleg en reconstructie van een aantal autosnelwegen rond Utrecht in het kader van het vijfjarenplan van het Rijkswegenfonds vergt een investering van ruim f 150 miljoen. Behalve de verbreding van weg- vakken van een aantal rijkswegen by Oudenryn worden drie verkeersplei nen gebouwd (het klaverblad Ouden rijn, by Lunetten en by het univer siteitscentrum De Uithof). Voorts ko men er twee nieuwe rijkswegen (Utrecht—Hilversum en Utrecht— Amersfoort). Men hoopt omstreek# 1974 alle werkzaamheden rond Utrecht te hebben voltooid. Indrukwekkend wordt de nieuwe rUksweg 12 van Oudenrijn in de rich ting Arnhem tot Bunnik. Deze zes kilometer lange autoweg wordt er één naar Amerikaans voorbeeld: er ko men hier in totaal twaalf rystroken naast elkaar (totale breedte ongeveer 70 meter), die bestaan uit twee ry- banen met ieder drie rystroken in het midden (voor het doorgaande verkeer), aan weerskanten tweemaal twee rijstroken vooi het afslaand verkeer (naar Utrecht en in zuidelij ke richting) en tenslotte is er ruimte voor vluchtstroken. De aanleg van deze rijksweg gaat alleen al ongeveer vyf miljoen gulden per kilometer kosten. Deze rijksweg ten zuiden van de Domstad is het op één na drukste wegvak van Nederland, namelyk ge middeld ruim 50.000 voertuigen per dag. Alleen de weg Dordrecht—Rot terdam is drukker (ruim 62.000 voer tuigen). Indien de hele weg hier klaar is, heeft deze een topcapaci teit van ruim 120.000 voei-tuigen per dag. De bestaande brug over het Am sterdamRijnkanaal 'de Galecop- perbrug) zal in de toekomst worden afgebroken. Daarvoor in de plaats komen twee nieuwe bruggen kos ten totaal f30 miljoen van een type, dat tot nu toe onbekend is ln Nederland. In West-Duitsland wordt veelvuldig van dit type brug een soort hangbmg van een speciale sta len constructie gebruik gemaakt. De eerste brug zal in 1971 gereed zyn. In november van dit jaar zal het klaverblad Oudenryn gereed zijn. Ir. H. A. M. Boekwyt, één van de directieleden van Rykswaterstaat, di rectie Utrecht, gelooft, dat men on danks het Rykswegenplan de gestage verkeerstoeneming in ons land moei- ïyk zal kunnen byhouden. „Hoewel deze achterstand in de wegbehoefte in de komende jaren nog groter zal worden, zal de groei van het aantal auto's in 1972 afnemen, waardoor de bestaande achterstand geleideiyk aan kan worden ingelopen", aldus ir. Boekwyt. Deze maand wordt de twee miljoenste auto op de Nederlandse wegen verwacht. Volgens ir. Boekwyt zal Nederland ln het jaar 2000 onge veer acht miljoen auto's op de wegen hebben. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, •taan. tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Aragon" (4/9), „Wa terland" (6 9), Australië: ..Thermo pylae" (2/9), Brazilië: „Aragon" (4/9), „Cap San Diego" (5/9), Cana da: „Prins Ph. Willem" (4/9), Chi li: „Pericles" (3/9), Indonesië: .Djatisari" (4/9), Ned. Antillen: „Mercurius" <3,9). Suriname: „Aristoteles" (2/9), Verenigde Sta ten van Amerika: „Nieuw Amster dam" (2/9), „Atlantic Star" (5/9). Z.-Afrika (Rep.) mJ.v. Z.-W.-Afrika: „Gies5enkerk" (4/9). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. De overval Maastricht Het wa pen, waarmee gisternacht (zoals ge meld) een overval is gepleegd op de 41-jarige pompbediende A. Loffeld uit Maastricht, is waarschynlyk een Beretta-pistool. In de garage aan de Franciscus Romanusweg in Maas tricht, waar de zes schoten op de pompbediende werden gelost, zijn lege hulzen gevonden. De pompbe diende. die door een kogel in het on derbeen en een in de dy werd ge troffen. maakt het redelijk goed. Uit het onderzoek is voorts komen vast te staan, dat de overvaller niet te voren heeft gevraagd of hy zyn auto in de garage mocht repareren. De pompbediende zag de in een zwarte trui gestoken man pas toen hy om streeks half drie in de garage een automotor met olie ging byvullen. De overvaller had zyn gezicht on zichtbaar gemaakt door een muts over het hoofd te trekken, waarin twee gaten voor de ogen waren uit gesneden. Toen de overvaller de pompbediende zag. riep hy „han den omhoog." De pompbediende liep zigzaggend weg, maar werd door twee kogels getroffen. BUITENLAND Onrust in Sao Paulo In de Brazi liaanse stad Sao Paulo zyn gisteren 20 studenten aangehouden by onge regeldheden naar aanleiding van de arrestatie van een journalist, die van terroristische activiteit wordt verdacht. Spionage ln Bulgarije De Bul gaarse veiligheidsdienst heeft vier mannen aangehouden, van wie er twee voor Griekenland, één voor de VS en één voor West-Duitsland zou den hebben gespioneerd. Winst Biihrniaim steeg ruim 20% AMSTERDAM Bührmann-Tet- terode heeft ln het eerste halfjaar van 1968 een flink hogere nettowinst geboekt van f161 <v.h. f133). De to tale winst beliep f7,4 (6,1) miljoen, wat een styging betekent van ruim 20 procent, zo deelt de directie in een tussentyds bericht mee. De omzet kon worden opgevoerd tot f227 (212) miljoen. De orderpor tefeuilles van alle handelsonderne mingen en fabrieken zyn goed voor zien. De directie zegt, dat de winstont wikkeling overeenkomstig de ver wachting is. Vervolg van pagina 1. Omstreeks acht uur had zich voor het Hiltonhotel. «aar zowel vice-pre sident Humphrey als senator McCar thy logeert, een grote menigte van en kelc duizenden verzameld die spreek koren aanhief en haar afkeuring be tuigde met het beleid van de Demo cratische partij. Na enkele minuten werden uit de aangrenzende straten honderden poiitie-agenten aange- Werkgeversvoorzitter Bosnia geeft zijn visie op tie lonen DEN HAAG (GPD) De voorzit ter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, Ir. J. Bosma, vraagt zich af waarom de heer Kloos, voor zitter van het NVV, het gisteren no dig heeft gevonden op dit moment al een optimistische prognose te ge ven over wat het volgend jaar op loongebied mogelijk zal zUn. Vervolg van pagina 1 Tsjechen werken aan herstel De regering heeft zich gisteren diepgaand bezig gehouden met het economisch molest. Alle krachten zullen worden ingespannen om de staatshuishouding weer zo srtel mogeiyk op gang te krij gen, doch niemand durft nu te zeg gen hoe het zal gaan met prof. Ota Siks ambitieuze plannen voor econo mische vernieuwing. De immers wa ren in ruime mate afgestemd op eco nomische beginselen, waarvoor in het samenspel van de Comecon (de .Oosteuropese EEG") nu eenmaal geen ruimte is gelaten. De Sowjet- Unie daarentegen zal naar wordt verwacht met breed opgezette steun dit Tsjecho-Slowakye ogenschynlijk de dienst der arme broeders bewyzen, maar het tegelykertyd nog onver- biddeiyker vastnagelen aan het oost- blok en zyn verwerpelyke beginselen. Op zyn vroegst over een dag of tien kunnen de internationale lucht- verbindingen weer worden hersteld. Het gloednieuwe vliegveld van Praag is nog geheel door bezettingstroepen in beslag genomen en wanneer die dit terrein prysgeven zullen de Tsje chische technici zeker nog vier da gen nodig hebben om de ingewikkelde installaties in orde te brengen. Wat de bezettingstroepen betreft: de hoop bestaat dat die, misschien over enkele maanden, tot twee divi sies zullen zyn verminderd. Geen feit bewyst overigens over tuigender de heer-en-knecht-verhou ding tussen de Sowjet-Unie en Tsje cho-Slowakye dan de aanstelling van een verbindingsfunctionaris tussen de Sowjetrussische ambassadeur en de Tsjechoslowaakse regering. Zoals gezegd: in alle tumult laat het volk geen gelegenheid voorby- gaan om in scherpe spot zyn opvat tingen ook nu nog te uiten. Op di verse punten in Praag zyn zonder commentaar de tafels van een tot en met tien aangeplakt. Elke Tsjech echter kan vertellen waarom: opdat de Russen iets geleerd zullen hebben wanneer zy hier weggaan. De Prawda's, die dag aan dag door helikopters boven de stad worden weggesmeten, komen tot keurige pak ken bijeengebonden terug by de Rus sische ambassadeur: als retourzen ding van het volk! Dat zijn overigens machteloze ge baren wanneer tezelfdertyd Doebtsek en de regering tezamen met de direc ties van het staatspersbureau CTK, radio en televisie de nieuwe lijn van morgen beramen. De CTK-directeur is dan ook ontslagen. Tsjecho-Slowakye. zo eensgezind in de tyd die aan de Russische inter ventie voorafging, heeft de saamho righeid ook nu nog kunnen bewaren. Er is vrywel algemene erkenning ont staan voor Doebtseks onmogeiyke positie, er is in dezelfde zin begrip voor de noodzaak om uit de restan ten van een korte vryheid een leef baar bestaantje op te bouwen. „Ik heb geen reden aan de cyfers van de heer Kloos te twyfelen en we kunnen er met ons allen verheugd over zyn, dat het met onze economie beter gaat en onze exportpositie is verbeterd. Maar de heer Kloos weet net zo goed als wy. dat het wel by- j zonder vroeg is om op grond van de huidige gegevens een steekhoudende visie op 1969 te geven. We kennen de miljoenennota nog niet en evenmin de macro-economische verkenningen en het Centraal Economisch Plan". De heer Bosma beschouwt de uit spraak van de NVV-voorzitter als het afsteken van vuurwerk lang voordat de festiviteiten de loononderhan delingen beginnen. „Ik vind het niet juist, dat hy verwachtingen wekt zonder er zeker van te zUn. dat ze |ook kunnen worden gehonoreerd. De heer Kloos heeft wel meer voorspel lingen gedaan ik denk aan de door hem aangekondigde „lange hete zo mer" die niet zijn uitgekomen". Zakkenrollers De politie van In- stanboel (Turkije) heeft een inval gedaan op een „congres van zakken rollers". terwyl daar net een verhit te discussie aan de gang was over de methodes om de razzia's van de veiligheidstroepen te ontlopen. In het nauw gebracht door de onlangs ver scherpte politiemaatregelen, hadden de zakkenrollers en dieven besloten een vergadering byeen te roepen, zy hadden zelfs al een voorzitter ge kozen toen de inval gedaan werd... Onderwijs ln Friese taal Twaalf scholen in het Westduitse Sleeswyk- Holstein beginnen in het n ieuwe schooljaar met onderwys in de Frie se taal. Met dit onderricht moet wor den voorkomen dat dit cultuurgoed zal verdwynen, zo heeft de voorzit ter van de Friese Raad en afgevaar digde in het parlement van de deel staat. Claussen, gisteren in Niebüll verklaard. voerd, die met een wig van mi schappen een aanval deed op de monstranten. Jongens en meisjes werden net geknuppeld, anderen werden vier man sterk naar overvalwage gesleurd en afgevoerd, tr aangas jj naten werden afgeschoten en binn korte tijd was het kruispunt van N chigan Avenue en Balbo Street hi schapen in een slagvefld zonder er een schot gelost was. Het i dek was bezaaid met verloren scho nen, studieboeken, brillen, gebrok glas. slaapzakken van de hippies in een park sliepen en vredesspeld Churchi Even later stond ik met Winst Churchill, de kleinzoon van de staa man. op een hoek tegenover het b tel, terwyl traangasgranaten werd afgeschoten. Op dat ogenblik rukt een vyfhonderd man troepen van militie op, de bajonetten op het weer. Churchill huilde terwyi riep: .zo werkt de democratie m zo werkt de democratie niet. Ik dankbaar dat ik niet in dit la woon. Kijk naar deze vertegenwa digers van het gezag, het is Dub land in de jaren '30! Op het trottoir lagen drie neerj knuppelde demonstranten, half bewustzyn. bloedend uit hoofdwond Een telexiste in het hoofdkwart van senator McCarthy zond een richt naar de congreshal: „er woi hier gevochten. Tegenover myn ka toortje worden hippies binnenged' gen met gapende hoofdwonden. Brt dit alstublieft ter kennis van het oc gres". Afgevaardigden van Wisconsin New York probeerden daarop een solutie aanhangig te maken om congres te schorsen en op een and< datum opnieuw byeen te doen komi maar hun microfoons werden door functionarissen op het podium uitj schakeld. De afgevaardigde van Wisconsin huilde. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lange- eaal. 2-11 uur nam. Stadsgehoorzaal: Afscheid W. A. Kos ten als waarn. brandweercommandant. 4.30-6 uur nam. VRIJDAG T. Brandsmalaan 76: Demonstratie avond boetseren, emailleren en kralen- werk. 6.30-10 uur nam. Stadsgehoorzaal: Show firma Lan- gezaal, 2-11 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttersveld: Opening van de 7de Leidato-hui6houdshow. 4 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lange- zaal. 2-11 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lange- zaal. 2-11 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen 10.15 uur voorm.. zondags school; 11.30 uur voorm. avondmaal. MAANDAG Brandweerkazerne: Afscheid W. A. Kosten en installatie A. C. Broeshart als brandweercommandant. 11 uur voorm. DINSDAG Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof: Elektronl- caclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt, 8.30-12 uur nam. WOENSDAG School Stadhouderslaan: Installatie schoolhoofden A. C. Bouwman en J. Bekooy 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Rex: „Terugkeer van de wreker". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstel lingen „Liefdesspel", 18 Jr. Lido: „Beach Red". 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Samen uit samen thuis", a.l Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: ,.Le endarme de Saint Tropez", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor- stelllngen „The young one". 18 Jr. Luxor: „Ik ben nieuwsgierig-geel". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.16 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: .Wat deed Je )oen et licht uitviel?", a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra: donderdag t. m. maandag 8 uur: „'tls'n gekke, ra re dolle, dwaze wereld" (It's a mad, mad. mad. mad world) a.l. Zondag 2.30 uur: „SJors en SJimmie en de gorilla" a.l. TENT STELLINGEN Galerie 't Duyvenhuys (Rapenburg 94): Tentoonstelling Tosca van den Haak en Ab Steenvoorden. Geopend dinsdag t/m zondag 2-9 uur nam. (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van Davlo van de Kop en volumes van Ple Geraedts Jr. (tm 15 september). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerst F. Erkeiens, G Zaalberg en 8. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 urn voorm 6 uur nam (tot 1 sept.) Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen. Boerhaave- tentoonstelling l.v.m. 8de eeuwfeest zyn geboorte. Werkd. 10 uur voorn uur nam.; zondags 1-4 uur nam (tl 1 december). Hortus Botanicus: Tentoonstel over walvissen en walvisvaart. Geo] maandag tm zaterdag 10 uur v< 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 nam. (t.m 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam. 'e zondags 1-5 Lakenhal: Tentoonstelling ,.Nq Leldse fotografen". Geopend werkd. uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden (1 penburg 28): Werkd. 10 uur voorm uur nam.: zond 1-5 uur nam Ryksmuseum voor VolkenJrun< (Steenstraat 1): dag 10—6 U.J dage 1-5 uur nam Rijksmuseum voor de gerchlede der natuurwetenschappen: Dag. 1( uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkum Tentoonstelling „Viva Mexico" Wei dageD IC uur voorm.5 uur nu zon- en feestdagen 1—5 uur aam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maant tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur m Avond- en nachtdienst der apotliekf Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Tot Hulp der Menschhel Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, en nact dienst van apotheek R. van Brei Smallenburg te Leiderdorp wordt was genomen door Apotheek Tot Hulp Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Ap theek Voorschoten zijn de gehele we geopend. WEEKEINDEDIENST DEK HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur rat plege men de eigen buisarts, daar tot zondagnacht 24 uur de doktci telefoon 22 2 22. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vllsslngen Ypenburg Zuid-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Miinchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich Belgrado regen regen regen regen motregen regen regen geh. bew. motregen regen motregen half bew. mist mist mist geh. bew. re«»en mist motregen half bew. mist zwaar bew. regen motregen geh. bew. geh. bew. half bew. half bew. mist zwaar bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. mist zwaar bew. mist half bew. i 1 a e 22- 17 23 17 23 11 13 21 16 5 22 16 19 17 23 16 21 18 22 17 23 16 13 9 - 26 18 1' 25 16 0 24 18 22 23 16 24 16 18 15 15 14 19 15 24 14 - 22 15 0 24 17 13 19 16 II 18 14 22 14 24 14 25 20 28 22 25 14 24 18 24 16 '20 16 14 26 19 19 14 25 16 22 14 '2 24 15 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2