Schip zat tussen klem de Rijnzichtbrug LFC naar De Vliet RAAD LEIDERDORP MAANDAG BIJEEN Leiderdorpers kregen het e.h.b.o.-diploma Advocaat kreeg geen kans om te pleiten Verhoging jaarwedde Leidse wethouders remier spreekt de oonrede uit bij availing Prinses ip Prinsjesdag Dutschke ongewenst H. J. Doeleman nam afscheid Treinverkeer naar Utrecht had ruim uur vertraging zeró óckryven PERDAQ 29 AUGUSTUS 1988 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA HAAG (GPDj Indien de vain Prinses Beatrix, waarvan boorte in de tweede helft van nber wordt verwacht, op >sdag (dinsdag 17 september) geboren, zal niet de Koningin 'minister-president De Jong de ede in de Ridderzaal voorlezen, ns de grondwet kan de Konin- 8en commissie" in dit geval it deze dus uitsluitend uit de er belasten met het uitspre- an de troonrede. De minister ent zal waarschijnlijk in een 5erliner van het paleis aan het Voorhout naar het Binnenhof prfbalprogramma RMOND De chr. korfbalver- ig „Warmond" heeft voor za- vier wedstrijden op het pro- a staan. Drie wedstrijden n gespeeld in het gemeente- portpark 't Overbosom 2.30 Warmond 2 tegen Velocitas 2 >rdorp); 3 uur: Warmond a Velocitas a en de Warmond- ai spelen om 2 uur thuis te- pupillen van Fluks uit Noord- Warmond 1 moet om 4.15 uur Haag spelen tegen VES IV. [estauratie van molen in de inniikeii polder rschreed raming DERDORP Bü het gereed- van de restauratie van dc kkenpoldermolen is de raming restauratiekosten te laag ge- In deze raming uit 1966 wa- ee stelposten opgenomen, een t voor reparatie van de roe een stelpost onvoorzien, telpost voor reparatie van de bedroeg f 1.732,50 en werd >n bedrag van f 190,46 over- n. Voor rekening van de stel- onvoorzien, geraamd op 50 kwam een bedrag van ,34, een overschrijding van de dus met f 3.150,84. Oorzaak ze overschrijding was de nood- te vervanging van diverse on- en van de molen, waarvoor ikelijk niet was geraamd >udt in, dat de oorspronkelijke met f 3.341,30 overschreden >n rekening is hierbij gehouden kosten van toezicht en voor- ing door de Dienst van Ge- iwerken. Hoewel deze kosten iet bekend zijn, mag worden ïomen, dat ook deze het in eraamde bedrag van f 770 zul- erschrijden. gezien deze laatste over- stellen B. en W. de raad en behoeve van de restauratie de Munnikenpoldermolen een llend krediet van f 3.600 te ra- ffaartoe afzonderlijk een begro- Uziging ter vaststelling wordt loden. euw voorstel tot koop van grond de Bospolder DERDORP De gemeente- besloot in 1965 tot de aankoop n perceel grond in de Bospol- te bestemmen als recreatiege- - voor de prijs van f 100.485 levr. J. C. M. Verhagen-Stad- in Vught. eputeerde Staten onthielden uring aan dit raadsbesluit we- iet feit dat bij de aankoop van nd naast de berekende grond- an f 2,50 per m2 een vergoeding beleggingsschade was opgeno- In geval van onteigening zou ie mening van G.S. geen ver- 51 uit dien hoofde worden toe waardoor de overeengeko- irijs van circa f 2,65 per m2 te ferd geacht. Bovendien vonden le geschatte waarde van f 2,50 te hoog. un voorstel aan de raad schrij- irgemeester en wethouders dat niet met dit standpunt kun- irenigen weshalve zij voorstel gen de beschikking van G.S. in te gaan bij de Kroon. Dit be- erd ongegrond verklaard, zijn nieuwe onderhandelingen nevr. Verhagen aangeknoopt, met haar- zoon, de heer J. F. M. Verhagen te Leiden en die 1 ertoe geleid dat het college voorstelt van mevr. Verhagen ei'ceel grond in de Bospolder, 3.74.00 ha voor de prijs van per m2 te kopen, in totaal der- 184.150; van de heer Verhagen en een perceel grond van 0.14.30 ineens voor f 2,25 per m2, ver- erd met een schadevergoeding 0.75 per m2 (omdat deze 0.08.80 zijn moeder had aangekocht), zal f 4.290. Tot slot wordt voor aan de heer Verhagen een ivergoeding van f72.130 te be- voor het pachtvrij maken van nd van mevr. Verhagen. Naar verluidt wordt in de Ridder zaal een kleine lessenaar in gereed heid gehouden, van waarachter de premier de verenigde vergadering zal toespreken. Zoals gebruikelijk wordt ook in dit gevail na het beëin digen van de toespraak het „Leve de Koningin" geroepen. De premier keert vervolgens in het rijtuig langs de kortste route terug naar het pa leis. Bij afwezigheid van Koningin Ju liana zal de gouden koets dus niet worden gebruikt. Even-min volgt de gebruikelijke rijtour door de stad. Op de zaterdag vóór Prinsjesdag zal mi nister Beenninfc van Binnenlandse Zaken in naam van de Koningin de zitting van de Staten Genei-aal slui ten. De bewindsman vertrekt in een galarijtuig van het Huis ten Bosch. Prijsuitreiking van f lorali a-wedstr i j <1 LEIDERDORP In de Willen de Zwijgerschool zijn gistermiddag de prijzen uitgereikt van de floralia- plantenwedstrtfd voor leerlingen van vijfde en zesde klassen van zeven la gere scholen. De keuring werd gehou den door de heren P. Rasser hr. P. Zuiderduijn en E. Kronenburg als lid van de culturele raad. De prijzen werden uitgereikt door mevr. Meerburg, de echtgenote van de loco-burgemeester. De wisselbe ker. die twee jaar achtereen werd gewonnen door de leerlingen van de Willem de Zwijgerschool, ging nu naar de Kon. Julianaschool. De per soonlijke prijzen werden als volgt toegekend: Koningin Julianaschool: 1. Katy Hokkeling, 2. Koen Vogel, 3. Jantine Kauffeld: Willem de Zwij gerschool: 1. Trudy Kuperus, 2. Dolf den Hollander, 3. Reina Roest. De klasseplant, gekweekt door de geza menlijke leerlingen kreeg een eervol le vermelding; Engelendaelschool: 1. Rob v. d. Meer (met lof), 2. René Meijer, 3. Anneke van Zijp; Meije- gaardschool: 1. Peter Toelen, 2. Els van Bemmelen, 3. Rob van Egmond; Prins Willem Alexanderschool:. 1. Frits Kronenourg. 2. Ton Bavelaar; Kastanjelaanschool: 1. Lydia Ver mond, 2. Jeannette Dijkman; Zijl- school: 1. Teake de Boer, 2. Leo Fi- lippo. LEIDEN De heer H. J. Doele man. technisch hoofdambtenaar van de sportstichting, heeft gisteren in de Roomburg-kantine afscheid geno men van de Leidse verenigingsbe stuurders, met wie hij jarenlang heeft samengewerkt. Zoals bekend heeft de heer Doeleman per 1 sep tember een functie aanvaard in Hil versum. Mej. G. de Groot sprak de schei dende functionaris toe namens de Sportstichting en de verenigingen. „Met u verliest de Sportstichting een schaap met vijf poten," zo zei ze. .Als iedereen in Leiden de ener gie van u had gehad, dan zouden we hier in Leiden vermoedelijk hebben beschikt over de beste sportoutilla- ge van Europa." Zij overhandigde de heer Doeleman, die vergezeld was van zijn echtgenote, een prach tige radio. De heer Doeleman merk te direct op: „Er moet een spion aan de gang zijn geweest, of er moet een ernstig lek in de verbin dingen zijn geweest, want voor een dergelijke radio was ik net aan het sparen." Hij zei in een korte toe spraak dat hij Leiden met enige weemoed verlaat. Zeer op prijs had hij gesteld dat men in sommige za ken. zoals die zich voordeden, erg met hem had meegeleefd. „Dat was heel belangrijk zeker voor zo'n eigenwijze figuur als ik." Daarna kregen de Leidse sportbestuurders de gelegenheid afscheid van de heer Doeleman te nemen. (Vreemd was het dat op deze avond slechts een spreker, of liever spreekster, het woord voerde. Wie de recepties van voetbalverenigingen bezoekt, weet dat het spraakwater vooral de voet balofficials over de lippen pleegt te stromen. Ook deze avond waren zij in groten getale verschenen, maar om duistere redenen bleven hun dit maal de woorden in de keel steken.) Burgerlijke stand VAN LEIDEN GEBOREN A. P. Paulus Adrianus Maria, M. Heemskerk en A. M. Kortekaas; Johannes Jacobus Leonardus. z. v. J. A. M. van den Berg en J. F. M. van dér Hoorn; Karin, d. v. J F. van den Wijngaard en B. C. de Vries: Jacob Maarten, z. v. J. van der Marei en K. J van Duijvenbode; Raymond Jo hannes, z. v. T. J. M. Rooijakkers en J. M. Nijssen. ONDERTROUWD T. Muller en W. A. Muller; C. Wee- da en C. E. van Loene; M .Onvlee en G. van Leeuwen; C. J. de Vos en A. A. E. J. Verhaar: P. van der Draaij en L. C. Sinke; P. J. Philippo en A. W. Weeda; C. Domen en A. F. I van Leeuwen; W. Bekkering en R. H. i Erkelens; H. Q Conley en L. M. Hut- zinga; A. C. M. van der Drift en M. J. M. van Ulden; J. A. M. Schou- ten en M. O. van Diest; J. A. Eige- man en H. M. P. Olivier; J. F. M. Henzing en H. J. van der Pluijm; H. M. Dijkstra en E M. Groenewegen; J, A. A. A. Samson en M. A. H. Bos huizen; J. P. M. van Kempen en C. de Vos; F. J. Groenewegen en J. M. C. Kriek; L. Casu en C. M. Kette- nis; B, E, de Groot en A. A. Arkema; A. Noppen en M. E. Kastner; L. ter Wee en G. van den Broek; J. A, P. W. Willems en C. P. M. Becks. OVERLEDEN K. J. Botesz. 47 Jr., echtg. v. P. J. de Vuijst; J Massaar. 71 jr., echtg. v. J. S. Tierolf; G. van der Vo6, 52 jr., man. Beroep tegen uitspraak Autorama DEN HAAG N.V. Lever ender tien fabrikanten van de FIV A zijn in beroep gegaan van het vonnis, dat de president van de rechtbank in Utrecht, prof. mr. V. J. A. van Dijk, velde in kort geding tegen de N.V. Autorama supermarkt van J. van der Marei uit Wassenaar. Hij sprak Autorama vrij. De zaak dient op 28 november om 10 uur voor het Gerechtshof in Amsterdam. Autorama zou de verticale prijs binding hebben doorbroken door merkartikelen beneden de vastge stelde prijs te verkopen. Eisers wa ren: Lever N.V. en dertien fabrikan ten van de Vereniging van Fabri kanten en Importeurs van Verbruiks- arüikelen (FIVA): de Nederlandse Lucifersmaatschappij. Calvé, Buis man, de Betuwe, Com Product Com pany, Douwe Egberts, Droste, Duy- vis, Condensfabriek Friesland, Hei- neken. Honing, Nestlé en Persil. Volgens de president van de Utrechtse rechtbank ging Autorama vrijuit, omdat ze niet zelf de arti kelen verkocht. Ze stelde slechts verkoopruimten ter beschikking van onafhankelijke ondernemers. Ophalen grof nu maandelijks li nis vuil VOORSCHOTEN Met Ingang van woensdag 4 september zal in Voorschoten bij wijze van proef wor den overgegaan tot instelling van een maandelijkse grofvuilophaaldienst. Deze regeling houdt in, dat grotere pakken, dozen, zakken en ander grof vuil (behoorlijk gebundeld) éénmaal In de 4 weken, op de woensdagen, kunnen worden aangeboden aan de reinigingsdienst tot een maximum van li m3 per gezin. Met het instellen van deze grof vuilophaaldienst vervalt de mogelijk heid om tijdens de normale ophaal diensten grotere pakken, dozen, zak ken en ander grof vuil groter dan 1/4 hl (ongeveer 20x30x40 cm) mee te geven. De grofvuilophaaldienst is als proef bedoeld. In de praktijk zal moeten blijken of deze regeling in een be hoefte voorziet, terwijl bovendien aan de hand van deze extra-service de hieruit voor de gemeentedienst voortvloeiende financiële consequen ties moet worden beoordeeld of voort zetting gerechtvaardigd is. Los van deze nieuwe regeling blijft de mogelijkheid bestaan tegen het daarvoor geldende tarief op woensda gen, na telefonisch verzoek aan de reinigingsdienst, grofvuil weg te la ten halen. Op 4 september zal de nieuwe grof- vuilophaaldiienst de volgende straten doorrijden: Letdseweg, Hofweg, Krim- kade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat, Beresteijnsbraat, Burg. Vemedepark e.o., Paoelaan (n.w.), Donklaan, Dotobeweg, de gehele wijk Boschgeest, de wijk Noord-Hofland. LEIDEN Ongeveer ander half uur lang zijn de Rijnzicht brug en de spoorbrug tussen de Haagweg en de Morsstraat ge opend geweest. Een aak, de „Vijf Gebroeders" uit Ouder kerk aan den IJssel was in de doorvaart tussen de beide brug gen klem komen te zitten met een schildersbootje, dat tegen een brugwand lag. Met behulp van lieren kon men de „Vijf Gebroeders" naar achteren trekken. De laatste trein die de spoor brug nog kon passeren was die van 13.09 u. uit Leiden. Na de opheffing van de stagnatie kon het treinverkeer om 14.41 uur vanuit Leiden weer normaal doorgaan. In de tussentijd re den de treinen uit Utrecht tot station Lammenschans en keer den daar vandaan terug. De reizigers werden van het sta tion Leiden met bussen van de N.Z.H. naar Lammenschans vervoerd. Het verkeer in de naaste om geving van de brug ondervond grote vertraging. Politieagen ten, zowel op de Haagweg als op de Morsstraat hielden de op ritten naar de brug vrij. Ook het verkeer in de binnenstad werd ontwricht, automobilisten werden via de Witte Singel om geleid. „Geachte redactie, In het artikel „LFC naar de Vliet is de beste oplossing" heeft de heer F. de Boer, voorzitter vain VTL, zijn visie op de toekomstige bewoning van de velden aan de Voorsohoter- weg gegeven. Het is een visie, die niet getuigt van realiteit en gericht is op eigen belang. Dat VTL moeilijk zit is iedere in sider in de Leiidlse voetbalwereld be kend. Maar er zitten meer clubs moeilijk, al zijn de problemen ver schillend. De toestemming van de gemeenteraad voor de aanleg van de nieuwe velden aan de Voorschoter- weg is niet alleen gegeven voor de verruiming van de Boshuizerkade, maar voor het gehele terreinenpro bleem in Leiden. Het gemeentebe stuur en sportstichting zitten nu met het probleem woonwageripark en de moeilijkheden, welke Lugdfunum daarvan ondervindt, de overbespe- ling van de terreinen aan de Boshui zerkade en het parkeerprobleem (en uitgang;, waarmee LFC te kampen heeft. Als beste plan zie ik dan ook dat van de heer Kwik (tot voor kort LEIDERDORP De gemeente raad komt maandagavond om acht uur in vergadering bijeen. De agen da vermeldt de volgende zaken: be schikbaarstelling van een krediet voor de aansluiting op het waterlei dingnet van de Zijllaan en Meijepol- dermolen en inzake de verhuur van deze molen; geven van een andere bestemming aan het „fonds muziek tent" van de harmoniekapel Leider dorp; wijziging van de legesverorde ning met betrekking tot het ver strekken van inlichtingen uit het be- volkings- en verblijf register; verho ging van het krediet voor de restau ratie van de Munnikenpoldermo- LEIDERDORP In hel „Groene kruisgebouw heeft gisteravond de voorzitter, de heer J. A. Ilon, de di ploma's uitgereikt aan de cursisten, die de afgelopen cursus met goed gevolg hebben beëindigd. Oud-burge meester mr. R M Gallas had be richt gezonden, dat hij door drukke werkzaamheden verhinderd was de diploma's uit te reiken. De voorzitter drong er bij de le den op aan het begonnen werk ver der uit te bouwen. Het is dan zeer belangryk de oefenavonden te blijven bezoeken. Voor onze groeiende ge meente is het noodzakelijk, dat het aantal EHBO-posten wordt uitge breid. Voor de pauze draaide men een film over praktisch EHBO-werk en na de pauze over diepzee-duiken. Als dank voor de prettige wijze boden de cursisten dokter P. van 't Woud een kunstaardewerk asbak aan met het EHBO-embleem. De dames Sterk en Schippers en de heer D. de Jong kregen een bloemstukje van ge droogde bloemen voor het vele werk, dat zy zo spontaan voor de vereni ging verzetten. De volgende cursisten ontvingen een diploma: Dames: M. H. C. Akerboom-Gil lissen, H, Bavelaar-Fidder. N. v. d. Berg-De Jong, J. C. Brouwer, E. J. Chandon, C. Corts-Spies. H. T. M. Dijkshoorn-van Driel, M. A. van Egmond, J. J. Feyen-Smeele, M. Gcerlings. J. H. Glasbergen, M. de Gunst-Bruines. J. Hoogenboom, L. Hoogenboom, A Hoogervorst, A. W. Hoogervorst-van Harte veld, N. Hoog straten. H. M. Hummel, Ph. Jansen- Bouwmeester, 1. M. J. Heuzenkamp, J. Knotter- v d. Reyden, C. Koning, E. Th. Lauwaars-Ruysch van Dug- teren, D. Prins, W. Rodenburg-Lod der. T. Schellingerhout, C. Scheur water- v. d. Zwan, M. J. Schildwacht, I. Scholtz, A. Spierenburg, Th. M. Slreefland-Bik, N. Swanenburg- Nanning, J. Truijers, Olivier, M. Ul- rich- Madlener T. Versteeg, G. Gijs man. Heren: P. v. d. Berg, I. Th. Gy- zenij, H- Heykoop, J. O. Kiel, W. G. Kreis, L. Noordanus, G. van Rooyen, W J. v. d. Veer, A. K. Verstraaten, J. v. d. Zwan, A. A. Zaayman en P. de Carpentier len; wijziging van het algemeen ambtenarenreglement voor het ge- meentepersoneel; verlenen van een jaarlijkse subsidie aan het Comité Nationale Herdenking van de 4de mei; beschikbaarstelling van lokaal ruimte ten behoeve van de chr. school aan de Splinterlaan, in de r.-k. kleuterschool aan de Stern- straat; beschikbaarstelling van lo kaalruimte, ten behoeve van de chr. school aan de Splinterlaan, in de r.-k. lagere Meijegaardschool; be schikbaarstelling van lokaalruimte, ten behoeve van de chr. school aan de Splinterlaan, door beschikbaar stelling van twee rijdende schoollo kalen; verlenen van medewerking aan de Protestants Christelijke Schoolvereniging ten behoeve van de Willem de Zwijgerschool en de school aan de Kastanjelaan; wijzi ging van de schoolgeldverordening voor het openbaar kleuteronderwijs; herziening van het theoretisch getal wekelijkse lesuren vakonderwijs; be schikbaarstelling van een krediet voor het maken vam een buitenberg- plaiabs bij de openbare kleuterschool „Klein Duimpje" aan de Kcyn van Aaiweg; verlenen van medewerking aan de Stichting Parochiële Scholen Meerburg, ten behoeve van de lage re school aan de Ericalaanverle nen van medewerking aan de Stich ting Parochiële Scholen Meerburg, ten behoeve van de kleuterschool „Op "t Meyeweitje"; verlenen van medewerking aan de Stichting Pa rochiële Scholen Meerburg, voor de bouw van en 12-klassige lagere school; voorlopige vaststelling van de jaarrekeningen der bedrijven over 1966; aankoop van grond, gele gen in de Bospolder, van mevrouw J. C. M. Verhagen-Stadhouder uiit Vught en van de heer J. F. H. J. M. Verhagen uit Leiden en t ot het pachtvrij maken van deze gronden; beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van buiten- spelmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool „Klein Duimpje"; beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de Prins Willem-Alexan- dersohool. tweede voorzitter van Lugdunum - sportlied)verhuizing van Lugdunum naar de Vliet, zodat onmiddellijk kan worden begonnen met uitbreiding ding van het woonwagenpark. Lugdu num zal dan aan De Vliet Inwoning moeten krijgen van twee Boshuizer- kadeclubs (bijvoorbeeld Oranje Groen en VNA). Door deze verruiming zou men op de Boshuizerkade een herin deling kunnen maken, waardoor LFC een terrein erbij kan krijgen en VTL alleen komt te zitten. Dit plan getuigt van meer realiteit dan het plain van de heer De Boer". B. Franse Hoflaan 55 Leiden Naschrift sportredactie„Om de heer De Boer recht te doen wederva ren: tijdens het (lange) gesprek dat wij met hem voerden heeft hij er de gelijk blijk van gegeven een open oog te hebben voor de moeilijkheden van Lugdunum. Dat hij voor de be langen van zijn vereniging opkomt het bestuur van Lugdunum vecht immers ook voor de eigen club lijkt ons een (goed) recht dat nie mand hem mag betwisten. Allerminst getuigt dit van een gebrek aan reali teit.'Alle water van de Haarlemmer- trekvaart wast niet weg, dat sport stichting-voorzitter drs. Van der Rey den VTL verruiming heeft toege zegd en het sportpark De Vliet de „vergaarbak" Boshuizerkade daar voor soulaas zou gaan bied'en. Want hoe moeilijk Lugdunum het aan de Haarlemmerweg ook heeft de groenwitte DERDE KLASSERS mo gen toch niet vergeten, dat zij altijd nog de beschikking hebben ever drie .terreinen. VIERDE KLASSER VTL 't verschil is slechts één klasse welke zijn veld aan d'e Boshuizerkade met Leidse Boys moet delen, heeft per weekeinde de beschikking over slechts een half veld Wat het plan van de heer Kwik be treft: bijzonder gelukkig kunnen wij dit niet vinden. De heer Kwik tot voor kort tweede voorzitter van Lug dunum wil kennelijk de velden aan de Haarlemmerweg opofferen. Over de „vergoeding" daarvoor een snelle aanbesteding van het tweede deel Kikkerpol d'er, waar de sportstichting Lugdunum (dat dit niet wil) tijdelijk onderdak zou wil- lien brengen rept hij met geen woord. Lugdunum met 2 Boshuizerkadeclubs naarDe Vliet, LFC een derde veld erbij en VTL een (heel) eigen ter rein brengt de verruiming aan de Boshuizerkade geen stap dichterbij. Dat wordt duidelijk als men het lijst je van de huidige bespeling raad pleegt: velden 1 en 2 LFC, veld 3 LDWS, veld 4 VTL en Leidse Boys, veld 5 Oranje Groen, veld 6 VNL en VNA. veld 7 ZLC en De Sleutels. Met het plan van de heer Kwik wordt evenmin het parkeerprobleem van LFC opgelost, terwijl bovendien de kanaries, die tot de „grote drie" van Leiden behoren, ook nog eens ruimte moeten vinden om de (te klei ne) accommodatie uit te breiden". GEEN TOEGANG TOT ONS LAND BONN (GPD) Rudi Dutschke, de Westduitse studentenleider, die thans vrijwel geheel hersteld is van de verwondingen die hij op 11 april opliep bij een moordaanslag in West- Berlijn, zal niet meer in Nederland worden toegelaten. Sinds eind fe bruari van dit jaar staat hij op de lijst van ongewenste vreemdelingen. „Wij hebben hem bij zijn bezoek aan ons land op 20 februari duidelijk gemaakt, dat hij de openbare orde niet mocht verstoren. Zijn gedrag was echter van dien aard, dat wij hem liever niet binnen onze grenzen heb ben", aldus het commentaar van een woordvoerder van het ministe rie van Justitie. „Overigens", voegde hij er nog aan toe, „Moet aan dit feit geen bij zondere waarde worden toegekend, want die lijst van ongewenste vreem delingen is bepaald vrij ruim". De Warmondse dameskrans komt maandagavond a.s. om 8 uur in het Trefpunt bijeen onder leiding van mevr. J. Oudshoom. De plannen voor het komende seizoen zullen worden besproken. Jubileumtocht voor bejaarden uit Zuidwest Onder auspiciën van de speeltuin vereniging Westerkwartier (Lardee- tuin) hebben gisteren 225 bejaarden uit Zuidwest hun jaarlijkse uitgaans dag gehouden. Het was een jubileum- toch: de 20-ste. De tocht ging van Leiden, via Leiderdorp, de Braasem, Haarlemmermeer. Nieuw-Vennep, Hillegom. Bennebroek, Heemstede en Groenendaal. waar een rustpauze was ingelast. Verder strekte de reis zich uit naar Haarlem, Halfweg, Amster dam, Broek in Waterland, Monniken dam met Volendam als eindpunt. Hier werd naar hartelust gewandeld tot kwart over vier. Toen wachtte een feestelijke broodmaaltijd. Onder accordeonmuziek werd tot het ver trek op uitbundige wijze meegezon gen en gedanst. Deze tocht was mogelijk dank zij een die in Zuidwest met lijsten had ge collecteerd. De gulle gevers hebben deze tocht ook dit jaar weer moge lijk gemaakt, waarmee een mooi stuk sociaal werk weer werkelijkhied is geworden. Van de 225 deelnemers moet immers 80 van de a.o.w. be staan. Het voortzetten van deze jaar lijks terugkerende tocht is dus wel een noodzakelijkheid voor een beetje meer ontspanning van de gepensio neerden. De tocht werd besloten met een rondgang door Zuidwest, vooraf gegaan door de Chr. muziekvereni ging „Concordia", met de speeltuin zaal aan de Ten Katestraat als eind doel, waar een gezellige avond werd gegeven, die opgeluisterd werd met muziek en door de medewerking van de heer Bavelaar. Onder het genot van koffie en gebak voor de aanwe zigen sloot voorzitter Sliggers deze zeer goed geslaagde jubileumtocht annex genoeglijke avond. Drs. N. H. Voltelen directeur van „Oud-Poelgeest" OEGSTGEEST Met ingang van 1 september is mejuffrouw drs. N. H. Voltelen, de sociaal-pedagogische ad- viseuze van het vormingscentrum „Oud-Poelgeest" in Oegstgeest door het bestuur tot directeur benoemd. Met ingang van dezelfde datum zal de directeur, mr. A. W. Kist, zijn huidige taak aan mejuffrouw Volte len overgedragen en zich als studie- directeur, behalve op de leiding van de cursussen, in het bijzonder rich ten op de thematische en culturele aspecten van het werk van de stich ting. Ook in de bestuurscolleges is wij ziging gekomen. De huidige samen stelling is als volgt: Raad van toezicht en advies: ir. F, K. T. Beukema toe Water (voorzitter, mevrouw M. C. E. Kloosterman- Fortgens (vice-voorzitter)Jhr. T. A. J. van Eysinga, mejuffrouw ds. E. Frederiks, prof. dr. H. J. Heering, G. A. Kieft, mevrouw L. A. H. Klaa- seszde Bruyne, dr. G. de Ru en J. F. Sarrxsom. Bestuur: mr. A. D. Vas Nunes (voorzitter), jhr. mr. N. J. West- palm van Hoorn (vice-voorzitter), mr. P. H. Kaars Sypesteyn (secreta ris), G. Timmer (penningmeester) en mevrouw drs. E. PostelCoster. Wassenaarder vrijgesproken van heling DEN HAAG (GPD) Ter zitting van de Haagse politierechter deed zich gisteren de merkwaardige Situa tie voor dat een vonnis werd uitge sproken alvorens de advocaat van de verdachte zelfs maar de kans kreeg een woord van zijn pleidooi uit te spreken. De verdachte zelf vond het best. Hij werd vrijgesproken. Ook de ad vocaat. de Haagse strafpleiter mr. J. A. Schuering. liet geen protest ho ren. Hij zal zich wellicht troosten met. de gedachte dat zijn aanwezig heid op zichzelf al tot het resultaat kan hebben meegewerkt. De verdachte, een 30-jarige inwo ner van Wassenaar, stond terecht op verdenking van heling van een par tij gestolen zuivelprodukten. Twee kameraden van hem hadden boter en kaas in de nacht van 12 op 13 oktober vorig jaar weggehaald uit een bestelwagen in een garage die zij eerst hadden opengebroken. Het duo had de buit verdeeld ten huize van de man die nu voor heling voor het hekje stond, maar die in de betreffende nacht niet eens thuis was geweest. Zijn vrienden hadden aan genomen, dat hij wel een deel van de zuivelprodukten soldaat wilde ma ken en dus lieten zij heel royaal een LEIDEN De jaarwedde van de Leidse wethouders zal wor den verhoogd. De burgemeester is n.l. van mening dat, gelet op de sedert 1 januari j.l. doorgevoerde verhoging van het salaris peil voor overheidspersoneel, er voor de raad alle aanleiding is de door G.S. aangegeven verhoging te aanvaarden. In het des betreffende voorstel wordt het bedrag van de verhoging niet genoemd. (De wethouders hebben op het ogenblik een jaar wedde van ruim f 30.000,red.) aantal worsten, stukken kaas en pakjes boter voor hem achter. „Haal die rommel weg. Ik wil er niks mee te maken hebben", zou de onvrijwillige ontvanger de volgende dag tegen zijn vrienden gezegd heb ben. „Ik heb het meteen wegge haald", getuigde één der dieven gis teren ter zitting van de politierech ter. De ander was minder positief. Hij meende zelfs dat zijn vriend toch wel een stuk gestolen worst had op gegeten. De verdachte ontkende dit nadrukkelijk en de officier achtte het bewijs niet geleverd Marktberichten RIJNSBURG, 28 aug. Bloe menveiling Flora; Grote Chrysanten Breltner 20-30, Alex Bedser 15-25, Mi- goli 10-20, Am. Anjers Farah Dlba 4-13. Harvest Moon 5-22, Keefer 5- 15, Esperance 4-14, Clear Yellow 6- 20. William 3-13, Selecta 3-14, Dusty 5-14, Witte 3-12, Rode 4-12. Rose 3- 11. G. J. 3-11, Arthur 3-12, Crowly 3-13. Rozen Baccara 5-23, Junior Miss 10-14, Zorina 8-12, Carol 2-5, Gar- nette 2-5, Diverse snijbloemen: An- thurium 35-145, Gerbera 5-23. Gladio len 3-8, Colvillei 2-7 alles per stuk. Dahlia's 300-750. Ornithogalum 100- 250 per 100, Statice 80-100, Ridder sporen 20-60. Asters 20-45. Tros Chry santen Tumyfull 10-160. White Spldër 100-160. Indianapolis ena-145, De- llghtfull 100-140, Tokyo 100-140 Ly- ona 85-130, Lilian Hoek 20-65, Koena Elite 25-60, Freesia's White Swan 100- 160, Golden Yellow 35-75. alles per bos. RIJNSBURG, 28 aug. Bospeen 56-58. Peterselie 9. Krulpeterselie 12- 16, Seldery 9-14, Radijs 9-15 per bos. Spitskool 36. Groene kool 11-16 per kg, Bloemkool 18-36 per stuk. BARNEVELD, 29 aug. Coop. Ve- luwse Eiervelling Barneveld. Aanvoer 695.165 stuks, stemming rustig. Prij zen in gld. per 100 stuks: eieren van 52/53 gr. 10.71-11.01. 56/57 11.48-12.33. 60/61 12.21-13.48, 64/65 12.87-13.80. BARNEVELD, lerveillng aan voer 695.340 stuks, stemming kalm. Prijzen In gld. per 100 stuks: eieren van 52/53 gr. 10.52-11.16, 57/58 12.22- 12.86. 62/63 13.17-13.93, 66/67 13.51- BARNEVELD. Eiermarkt Aan voer 55 stuks, handel redelijk Prn- zea in gulden per stuk: biggen 69-77.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13