Kamer veroordeelt Russisch optreden Westerse cp's over akkoord positief Moskou Bescheidenheid bij loonoverleg nu een ondeugd Politieman redt baby Bedrijfsleven voor gelijk loon voor mannen en vrouwen Arabische meisjes naar Nederland Na regeringsverklaring over Tsjecho-Slowakije K belegin Interlinie 4 Schij NW- VOORZITTER MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D i PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1 ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) Het de bat ia de Tweede Kamer ii gisteren geëindigd met- een aanvaarding van de motie, ingediend door de AR- fractievoorziUer, Biesheuvel, waar in de Kamer het Russische optre den in Tsjecho-Slowakije in flagran te strijd noemt met het handvest van de Verenigde Naties en met het recht op zelfbeschikking en vrijheid. In de motie wordt de aanslag op de onafhankelijkheid van Tsjecho-Slo wakije ten scherpste veroordeeld en wordt verder solidariteit betuigd met de bevolking van Tsjecho-Slo wakije in haar verzet tegen de on derdrukking. De enige fractie, die niet vóór de motie was, was die van de CPN, omdat zoals fractievoorzitter Bak ker zei, de CPN niet de schyn wil wekken het eens te zyn met mensen als Koekoek, Harmsen en Van Dis. Tevoren had de Kamer zich vrijwel in zijn geheel geschaard achter de regeringsverklaring, die premier De Jong gistermiddag omstreeks één uur aflegde. Namens de drie chris telijke partijen, de KVP, de ARP en de CHU, zei mr. Biesheuvel, dat de agressie van de Sow jet-Unie niet voortgekomen is uit een militaire bedreiging. Hij noemde het een aan val op de vrijheid. Met de regering prees mr. Biesheuvel de houding van het Tsjechische volk. de weer baarheid en de moed van de jeugd en oe onverschruckenheid van de mannen en vrouwen, die het vrije woord in geschrift via radio en tele visie .visten en weten te brengen. ^^0NAALf beleg,^7. T °Y "5^ ^^TIONAAL BELEG N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag etcfenda Geen excursies De socialistische fractievoorzitter, drs. Den Ujl, mede sprekend na mens D'66 en de Politieke Party Radicalen, veroordeelde eveneens het Russische optreden ten scherp ste. Hij vond het nu geen tijd voor excursies en vriendelijkheden aan het Oostblok, maar op langere ter mijn wilde hij geen stopzetting van de contacten met Oost-Europa. Een staking van dergelijke contacten zou de Sowjet-Unie motiveren vast te houden aan de harde lijn. Drs. Den Uyl meende, dat men bewust moest blijven streven naar ontspanning. De NAVO kunnen we niet missen al dus de heer Den Uyl, maar het Westen dient naast een gecoördi neerde verdediging ook een gecoör dineerde ontspanningspolitiek te voeren. De fractievoorzitter van de PSP, de heer LankhoiM, zei diep teleur gesteld te zijn, maar pleitte niet voor een wijziging in onze buiten landse politiek. Hij vond, dat de Tsjecho6lowaken een voorbeeld ga ven van geweldloos verzet. De heer Harmsen (Boerenpartij) zei dat het communisme wreed blijft en noemde het pijnlijk dat het Tsjechische volk ons dat duidelijk heeft moeten maken. Krokodille tranen Ook de fractievoorzitter van de CPN. de heer Bakker, veroordeelde het optreden van de Russen, maar hij wilde niet mee doen aan wat hy noemde het „vergieten van kroko- dilletranen." Zijn fractie voelde dan ook niets voor de twee minuten stilte, die tevoren ook door de Twee de Kamer in acht waren genomen. Zowel het houden van de twee minu ten stilte als de motie die tevoren was ingediend door mr. Biesheuvel kwam naar zijn mening alleen maar voort uit communistenhaat en niet uit liefde voor het Tsjechische volk. Minister-president De Jong tijdens het afleggen van de rege ringsverklaring in de Tweede Ka mer. De heer Koekoek (Boerenparty- Koekoek) zei, dat er van de ontspan ning niets terecht is gekomen, wat ook de mening was van de heer Van Dis (SGP). Namens de regering zei minister president De Jong de motie te ver welkomen. Hij gaf als mening van de regering, dat de veiligheid van het. Westen nog voldoende be schermd is ook al vinden er troepen bewegingen van de Russen in Tsjecho-Slowakye plaats. Hij zei toe. dat de Nederlandse regering soort gelijke faciliteiten aan Tsjechoslo- waakse vluchtelingen zal verlenen als de Zwitserse regering reeds heeft verleend. (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) Er bestaat In bedrtffstakken met veel vrouwelijk personeel veel verzet tegen de plan nen van minister Roolvink van So ciale Zaken om de minimumlonen voor mannen en vrouwen gelijk te trekken (f135 per week). Tientallen afgevaardigden uit ver schillende bedrijfstakken hebben gis teren op een openbaar gehoor van de raste commissie voor Sociale Za ken uit de Tweede Kamer hun be zwaren tegen de voorstellen kenbaar gemaakt. Eén van de kamerleden, de heer De Mooy (AR) uitte bovendien de vrees, dat bij gelyke beloning „de vrouw zichzelf uit de markt gaat prijzen". De bezwaren kwamen voornamelijk uit de sector van de textiel-, confec tie- en schoenenindustrie. Vertegenwoordigers van deze be drijfstakken wezen op de moeilyke economische situatie waarin ze ver keren. Ze drongen met klem aan op: 1. ontheffing van de verplichting om het wettelijke minimumloon aan vrouwen uit te betalen of. 2. op het opnemen in het wetsont werp van bepalingen, waardoor zy de lonen geleidelijk op het wettelijk minimum zullen kunnen brengen. Zij wezen erop, dat de textielbranche vol gend Jaar een complex van moeilijk heden te wachten staat: zoals de be lasting op toegevoegde waarde, aan- n Mr. Toxopeus (WD) trok uit het gebeurde de conclusie dat commu nisme en vrijheid niet samen kun nen gaan. Wie de weg van de vrij heid opgaat, verlaat de weg van het communisme. Hy meende d at de ontspanning meer schijn dan werke lijkheid was geweest. Meer dan ooit zullen we moeten beseffen dat we de NAVO niet kunnen missen en dat de NAVO effectief moet zijn. In gelijke termen sprak de afge vaardigde van het GPV, de heer Jongeling. PRAAG (DPA, AFP, Reuter) De secretaris-generaal van die een en ander voor de grondrech ten van het Tsjechoslowaakse volk de Italiaanse communistische partij Longo, heeft het akkoord tussen Sowjet-Rusland en Tsjecho-Slowakije over normalisatie van de toestand in Tsjecho-Slowakije „positief" beoordeeld. Longo sprak de hoop uit dat het volk en de communistische party van Tsjecho-Slowakye aan de hand van de overeenkomst in staat zullen zijn in volledige autonomie het „proces voor democratisering en consolide ring van de socialistische maat schappij" voort te zetten en dat het akkoord ook de eerste stap zal zijn voor normalisatie van de betrekkin gen tussen de communistische landen Ook de Franse communistische partij heeft gisteren de Russisch- Tsjechoslowaakse overeenkomst in Moskou positief genoemd. Volgens het politiek bureau van de Engelse communistische party vormt de overeenkomst een „eerste belang rijke stap" op weg naar oplossing van de crisis rond Tsjecho-Slowakije. De voorzitter van de Zweedse com munistische partij Hermansson zei, dat de toekomst zal leren of de over eenkomst. .getekend onder druk van een militaire bezetting" gesteund wordt door de meerderheid van het Tsjechoslowaakse volk. Ook de Deense communistenleider, Jespersen, beoordeelde het akkoord als een positieve stap ter bereiking van een politieke oplossing voor de crisis. Hy voegde daaraan toe dat de Deense party zich krachtig tegen de bezetting van Tsjecho-Slowakye heeft verzet. Het Joegoslavische com munistische partyorgaan „Borba" gelooft dat het akkoord een compro mis is, dat geen lang leven is bescho ren, omdat de onderhandelingspart ners niet gelijkwaardig waren. De Amerikaanse regering heeft ook gisteren na de publikatie van het communiqué van Moskou terug houdendheid betracht. Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat het communi qué van Moskou zorgvuldig bestu deerd zal worden. Ook de gevolgen, „Bescheidenheid bij het loon overleg zou in de huidige om standigheden een ondeugd kun nen zijn", merkte vanochtend N.V.V.-voorzitter A. H. Kloos op bij de opening van het con gres van de metaalbedrijfsbond N.V.V. in de R.A.I. De heer Kloos had erop gewezen. mogeiijk de kop in te drukken, an ders is een kettingreactie van prijs stijgingen en loonstijgingen volgens hem onvermijdelijk. De heer 7*.loos gaf voorts als zijn mening, dat er op dit moment geen enkele aanleiding bestaat voor af remming van cie loonontwikkeling „Integendeel onze economie biedt ruimte voor stijging van de reële koopkracht van de werknemers We staan er heel wat beter voor dan dat de bedryfstak van de metaal- en een paar niaandcn geleden. Kon het elektrotechnische industrie dit jaar de eerste zal zijn die In onderhan delingen over een nieuwe c.ao. met de opvattingen van ondernemers en waarschijnlijk ook met die van het kabinet te maken krygt. „Wie on- simist'ische derhandeit moet e«- rekening mee houJen, dat de kosten van levens onderhoud volgend jaar zeker vier a vtff procent zullen stijgen. Een stij ging, med* veroorzaakt door meer dan een procent verhoging van de aociale lasten". D j Invoering van de belasting over de toegevoegde waarde zaJ volgens de heer Klcos ongetwijfeld vooral in de beginperiode ondernemers nopen een extraatje in de wacht te slepen. Er zaJ een straik monetair beleid moeten worden gevoerd om deze onnodige prijsstijgingen zo snel kabinet toen enigszins steunen op een toch wat aarzelende conjunc tuur (de cijfer basis waarop onze gunstige prognose berustte was erg smal), het heeft nu voor een pes- visie op onze economi sche toekomst geen voet meer om op tc staan". De heer Kloos vertelde, dat het wetenschappelijk bureau van het NW reeft gepoogd aan de hand van de nu beschikbare gegevens de prog nose van het Centraal Planbureau voor dit jaar te herzien. Het Plan bureau kwam aan een overschot op de betalingsbalans van 500 mil joen grnden De nieuwe cijfers geven aanleiding tot de veronderstelling, dat d.t overschot wel eens enkele honderden miljoenen guldens meer zou kunnen bedragen. DEN HAAG (ANP) De 24-jari ge politieman E. van Drent heeft gisteravond het leven van de zes maanden oude Dennis Staal uit Den Haag gered door mond-op-mond-be- ademing toe te passen. Op de Boslaan werd een politie auto aangehouden door een taxi chauffeur. die meende, dat de vrouw die in zyn wagen zat. een dood kind in haar armen had. Agent Van Drent pakte het kind. dat paars was aangelojjen en ogenschyniyk was ge stikt. Hy paste de kunstmatige ademhaling toe. terwyl zijn collega P. J. M. Tangel de politieauto naar het ziekenhuis reed. Daar nam een arts de taak van agent Van Drent over. De baby vertoonde nog steeds geen tekenen van leven. Na ver loop van W keerden de levensgees ten terug. Uit het medisch onderzoek is ge bleken, dat de baby het thans goed maakt. De politie vond uit, dat de baby thuis aan de Binckhorstlaan, was gestikt, vermoedelijk in braak sel. Een 31-jarige buurvrouw ging er overhaast mee naar een ziekenhuis. krachtens het handvest der Verenig de Naties zou hebben, zouden zorg vuldig nagegaan worden. Een woordvoerder van de West- duitse regering heeft in een eerste of ficiële commentaar van Westduitse zijde gezegd, dat thans ondubbelzin nig is aangetoond, dat het de Sowjet- Unie is. die de status quo in Europa te haren gunste wil wyzigen door op handhaving van haar troepen in Tsjecho-Slowakije te staan. Volgens de woordvoerder heeft de Westduitse regering bewondering voor het moe dige gedrag van de communistische passing van vrouwenionen. Daarbij lopen de afzetmogelijkheden terug. In het geweer Aanderen, die tegen het wetsont werp in het geweer kwamen, waren: bakkers, die bang zijn dat zij bij aanpassing van de vrouwenionen hun winkels wel kunnen sluiten, groen te- en fruitverwerkende bedryven, chemische wasseryen, ververijen en gewone wasserijen. winkeliers en suikerverwerkende fabrieken. De vakcentrales herhaalden hun oordeel ov?r het wetsontwerp over het minimum-loon: liever geen wet dan deze. Zy vinden het niet Juist, dat de minimum-lonen pas achteraf bij de loonontwikkeling zullen worden aan gepast. De werkgeversorganisaties vinden dat echter wel juist. Zy zijn er juist bang voor, dat voortijdige op trekking van het minimum-loon gro te invloed zal hebben op de looneisen. Het wetsontwerp wordt volgende week in de Tweede Kamer behan deld. WOENSDAG. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Afscheid W. A. Kos ten als waarn. brandweercommandant. 4.30-6 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lan- gezaal. 2-11 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttersveld: Opening van de 7de Leidato-hulshoudshow. 4 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lange- zaal. 2-11 uur nam. Synode Chr. Geref. Kerken begonnen HILVERSUM (ANP) In de Pniël- kapel in Hilversum is gisteren de ge nerale synode van de Christelijke Ge reformeerde Kerken geopend, met een woord van welkom door ds. J. J. Rebel namens de roepende kerk van Hilversum-C. In de ochtendzitting werd na tal van stemmingen en herstemmingen tot voorzitter gekozen ds. W. van 't Spijker te Utrecht-centrum; tot as sessor ds- I. de Bruyne te Rotter dam-centrum: lot eerste scriba ds. B. Byleveld in Bussum en tot tweede scriba ds. K. J. Velema te Leeuwar den. Nadat het moderamen zitting had genomen richtte de praeses ds. Van 't Spijker woorden van welkom tot ds. J. Tamminga van Grand Rapids en ds. C. J. Reitsma van Wellington in Nieuw-Zeeland. De zitting werd daarop verdaagd ten einde het moderamen gelegen heid te geven de arbeid in te delen en de commissies te doen samenstel len. Terre ties Hommes helpt twee oorlogsslachtoffertjes UTRECHT (GPD) De Stichting Terre des Hommes Neder land die hulp verleend aan kinderen in nood, ontvangt binnen kort twee Arabische meisjes uit de Gazastrook, het door Israël bestuurde gebied tussen het Suezkanaal en Israël. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Show firma U zaal. 2-11 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Ttq laan)Gem. voor oorspronkelijk cl tendom. Spr. evang. N. v. d. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van i Christus van de heiügen der Ui dagen. 10.15 uur voorin.zom school; 11.30 uur voorm. avondmi MAANDAG BrandweerkazerneAfscheid \t Kosten en installatie A. C. Broes als brandweercommandant, voorm. DINSDAG Diamantplein 27: Bahal-gespi avond, 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouws Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente; 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof: Elekt: caclub „De detector", 7.30-9.30 uuri Pardoeza (Doezastraat)Pol! trefpunt. 8.30-12 uur nam. BIOSCOPEN Litlo: „De pasja", 18 jaar. Dage: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Rondom het Oudeke plein", 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Le gendarmerie de Tropez". a l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Samen uit, samen thuii' 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „The bridge on the river K* 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 8 uur. Luxor: „Ik ben nieuwsgierig gt 18 Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoo 2.3Ó. 4.45. 7 en 9.15 uur. TENT STELLINGEN Galerie 't Duyvenhuys (Rapen 94Tentoonstelling Tosca van Haak en Ab Steenvoorden. Geo dinsdag t/m zondag 2-9 uur (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van L van de Kop en volumes van Pk Geraedts Jr. (tan. 15 september). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Tentoonstelling C. de Vries. E. 0( Erkelens, G Zaalberg en S.r Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.), Ryksmuseum voor de geschleO der Natuurwetenschappen Boerh* tentoonstelling l.vjn. 3de eeuwfeest zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorn uur nam.: zondags 1-4 uur nam 1 december). Hortus Botanicus: Tentoonstel over walvissen en walvisvaart. Geop maandag tm. zaterdag 10 uur va 4.30 uur nam.; zondag 1-4.80 nam. (t.m. 15 september.). Molen ..De Valk' Molenmuseum geiyks (behalve maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-6 nam De Lakenhal: Dag. 10—6 uur; i l5 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Nc Leldse fotografen". Geopend werkd. uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-6 nam (tot 22 sept.). Ryksmuseum van Oudheden (i Het tweetal, acht en negen Jaar oud, heeft bij gevechtshandelingen zware verminkingen in het gezicht opgelopen van rondvliegende gra naatscherven. Zy worden voorlopig geplaatst in de buitenkliniek Oud- B us sum in Huizen, waar ook de der tien Vietnamese kinderen van Terre des Hommos zyn geweest. Daar zal worden bezien in welke Nederlandse kliniek zy het best kunnen worden geopereerd, gezien de aard van de verwondingen. Uit gebreide plastisoii-c'nirurgische in grepen zyn noodzakelyk, zodat Terre des Hommes niet weet hoe lang de behanceling zal duren. De kinderen gaan daarna weer naar hun ouderlijk woongebied te rug. Terre des Hommes Nederland leiders van Tsjecho-Slowakije in het heeft bovendien tien jonge oogpa- belang van de onafhankelykheid van tiënter. uit Syrië weten te plaatsen Tsjecho-Slowakye. I in Zwitserland. Nederland heeft de Zwitserse organisatie, de meldings- oentrale, ook laten weten dat weer vyftien Vietnamese oorlogsslacht offertjes ln ons land geplaatst kun nen worden. Secretaris R. G. Dessauvagie van Terre des Hommes Nederland is by- zonder bly met de twee Arabische meisjes: „Men ging denken dat wij ons fiieen bezig hielden met Viet namese slachtoffertjes. Maar dat is niet zo. Wij proberen in de ruimste zin hulpbehoevende kinderen te helpen". Of er ook nog meer kinderen uit de Gazastrook komen, moet worden afgewacht. Voor de autoriteiten van de Verenigde Naties in Beiroet zyn deze? eerste twee een proef, maar vast staat wel dat er door de oor log in het Midden-Oosten nog veel mee; kinderen getroffen zijn en hulp nodig hebben. BINNENLAND Zelfstandigen nog buiten w.a.o. Om de arbeidsongeschiktheidsverze kering (w.a.o„ nu alleen voor loon- trekkenden) ook voor zelfstandigen te laten gelden is zoveel geld nodig dat minister Roolvin k (Sociale Za ken) liever het advies van de So ciaal Economische Raad afwacht over de programmering van de so ciale verzekeringen. De S.E.R. zou daarin ook de mate van prioriteit aangeven voor de arbeidsongeschikt heidsverzekering. Nederlanders in Praag Het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, dat gistermiddag telefonisch contact heeft gehad met de Nederlandse ambassadeur in Tsjecho-Slowakye. deelt mede. dat alle Nederlanders, die zich by de ambassade voor ver trek gemeld hadden, Tsjecho-Slowa kye hebben verlaten. Voor zover by de Nederlandse ambassade bekend is. bevinden zich in Tsjecho-Slowakye geen Nederlan ders meer die het land nog willen verlaten. Gedood door betonelement Op het terrein van Dura-Croignet aan de Bunschoterweg in Rotterdam is gisteren de 28-jarige Spaanse arbei der Louis E. Dias door een kante lend betonelement getroffen. De Spanjaard is naar het Zuider ziekenhuis gebracht waar bleek, dat hy was overleden. Engelsman onder trein In het Juliana ziekenhuis in Zaandam is overleden de in Amsterdam wonen de 27-jarige Engelsman P. R. Har- ris. die in Wormerveer op een ry- dende trein wilde springen, maar tussen trein en perron terecht kwam. BUITENLAND Studentenbetoging in Mexico Ongeveer 100.000 studenten en scho lieren hebben gisteren in Mexico- stad deelgenomen aan een betoging tegen de regering en de politie. De studenten eisten het aftreden van de regering en maakten ook duidelyk dat zy niet veel goeds van de Olym pische Spelen verwachtten. Op som mige spandoeken diezy meedroe gen, stond het Olympische symbool, de vredesduif, afgebeeld, maar met een met bloed besmeurde bajonet door het hart. Deportaties in Griekenland De Griekse regering heeft gisteravond de deportatie van vier tegenstanders gelast. Oud-minister Allamanis die een maand geleden Koning Constan ten opriep naar zyn land terug te keren, is verbannen naar het eiland je Lefkas. Brigade-generaal Tsepa- padakis. voormalig hoofd van de ge heime dienst van het Griekse leger, gaat naar hetzelfde eiland. Voorts zijn het voormalige hoofd van de ra- dio-Peponis en een kapitein b.d. naar dorpen in midden-Griekenland overgebracht. Diefstal diamanten Uit een vliegtuig van de BOAC dat van Londen naar Hongkong onderweg was zyn diamanten ter waarde van 850.000 gulden bestemd voor de Bel- gishe Bank voor het Buitenland in Hongkong verdwenen. Volgens de politie was een gat van 5 x 10 cm gesneden in het pakje met diaman ten. Franse waterstofbom De wa terstofbom, die Franklyk zaterdag boven een atol in de Stille Oceaan beproefd heeft, had een explosieve kracht van twee megaton. Dit heeft de Franse minister voor wetenschap, Galley, meegedeeld. Hy legde er de nadruk op dat de radio-actieve neer slag te verwaarlozen is. De bom is, hangende aan een ballon, op een hoogte van rond 550 meter tot ont ploffing gebracht. De proef was volledig geslaagd. Ruiten bij Wilson ingegooid Met flessen smytende Biafraanse betogers hebben gisteravond drie ruiten Ingegooid van de ambtswo ning van premier Wilson van En geland. By een heftige betoging bui ten Wilsons officiële verbiyf in Lon den, verbrandden de betogers een afbeelding van de Britse eerste mi nister en vochten met de politie. Proces tegen ex-SS'ers Giste ren is in Kiel het proces begonnen tegen drie voormalige SS-ers die werden verdacht van medeplichtig heid aan moord op 5000 Russische joden in 1942. De verdachten zyn de 65-jarige ex-majoor Richter, en de onderofficieren Hasse (63) in Schlechte (58). Grote Indiase voedselproduktie De Indiase graanproduktie zal dit jaar naar verwacht een recordhoog te bereiken. Er zyn tekenen die er op wijzen dait het land zelfs in staat zal zijn in de toekomst de totale voedselproduktie met ongeveer 5 pro cent per jaar op te voeren by na het dubbele van de normale 2.7 pro cent. Het biyft echter de vraag of de styging van de voedselproduktie gelijke tred zal houden met de be volkingsexplosie van het land. Arrestaties in Oost-Berlijn De Oostduitse volkspolitie heeft dinsdag drie personen aangehouden van een groep van ruim 30, die voor de Tsjechoslowaakse ambassade in Oost-Berlijn hun sympathie betuig den met het Tsjechoslowaakse volk. Dit is in west-Beriyn vernomen. De „vopo's" wisten onder andere door dreiging met handen de beto gers te verspreiden. Droogte ln Spanje Zuidoost- Spanje wordt getroffen door een ernstige droogte, die vermoedelyk de ergste is in 50 jaar. in Murcia, Alicante en Cartagena is drinkwa ter gerantsoeneerd. De schade aan het gewas bedraagt naar schatting miljoenen peseta's. De rivier de Se- gura is geheel drooggevallen. uur nam; zond 1-5 uur nam Ryksmuseum voor VoikenJniadln (Steenstraat 1): dag. 10—6 uj dags 1—5 uur nam. Ryksmuseum voor de gerch! der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond. 1-4 uur. Ryksmuseum voor Volk« Tentoonstelling „Viva Mexico" dagen IC uur voorm.5 uur zon- en feestdagen 1—5 uur aan! rl (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maed tot en met vrijdag 9 uur voorm, I n nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur et d< Avond- en nachtdienst der apothek Geopend voor spoedeisende geval! Apotheek Tot Hulp der Menschh Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, en na< dienst van apotheek R. van Br Smallenburg te Leiderdorp wordt wi genomen door Apotheek Tot Hulp Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Ai theek Voorschoten zyn de gehele v geopend. pi W EEKLLNDED1EN8T DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ra plege men de eigen hulsarts, da» n tot zondagnacht 24 uur de dokU de telefoon 2 2 222. DAGELIJKS Kon. Schouwburg. 20.15 uur: 22 t, 29 aug.: „Veertig karaat". Circustheater. 20.15 uur: tm aug.: „Anatevka" musical van Jew Stein en Jerry Bock; 26 aug. tjn. 1 sept.: 20.15 uur: Tournee Theat „Blaffende honden bijten niet" Paviljoentheater 20.30 uur beh. i en di.-avond)t.m 1 sept.: Het A.B., Cabaret o.l.v. Wlm Kan en Corrv Vo „Hop, Hop, Hop!" (A.) Theater Pepijn, 20.30 uur (beh. av.)Cabaret Pepijn o.l.v. Paul Vliet: „Dag en Nacht" (A.) WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur O. O. a s s Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vlissingen Ypenburg Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mttnchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich 20 zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. 23 mist 20 regen 20 geh. bew. 19 zwaar bew. 22 mist 22 mist 21 motregen 14 onbewolkt 29 regen 28 zwaar bew. 22 onweer 24 licht bew. 21 mist 24 zwaar bew. 25 geh. bew. 18 licht bew. 23 motregen 23 geh. bew. 24 geh. bew. 24 geh. bew. 22 zwaar bew. 23 regen 26 geh. bew. zwaar bew. 33 mist 19 half bew. 23 onbewolkt 23 geh, bew. 26 mist 25 geh. bew. 22 onbewolkt 24 mist 22 12 10 16 18 15 15 1 13 15 20 11 23 0 11 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2