r. C. C. Vlam rector in osterwolde E. M. S. betaalde schuld aan Zwolsman „Familiezwemfeest" in zwembad De Does Lioetsjau nu in handen van Mao KAMERHEER VAN KONINGIN VERONGELUKT LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 .Naeff aanwezig bij installatie 55.-, VU. asal Pi IVOLDE Dr. C. C. Vlam, rector van het Rijnlands Ly. Oegstgeest, is door de in- van het middelbaar onder- [j 1. J. W. Verhaak, geïnstal- •cctor van de ryksscholen- ap atheneum-mavo ln ld. de plezierige bijeenkomst dat de scholengemeenschap wolde, ontstaan uit de ge- ke ulo en de ryks-hbs, in 3 uniek is. Bovendien is de lil je hbs samen met de rijks- Harlingen en het christelijk goj a Sneek. één van de 3 mid- rtoicholen in Friesland (totaal de oude basis vrijwel geheel rhj rbreken. g) erhaak verwachtte, dat er p* Ie nieuwe structuur nog wel eilijkheden zullen voordoen, larom gelukkig, dat de rec- "O, lauw Zwart t mi 535 leden SNAAR Onder voorzitter- n mr. L. A. L. Weeber heeft freniging Blauw Zwart in mis aan de Dr. Mansreltka- irvergadering gehouden. Mr. herdacht in zijn inleidend tee overleden leden: de he- rouu er en N. van Leeuwen. grote verdiensten hebben or de vereniging, ris W. Ruygrok van de Wer- een verzorgd jaarverslag een goed overzicht gaf van en wee der vereniging in het clubjaar Verheugend dat het ledental van de g met ongeveer 100 is ge it 535. Vooral in de jeugdaf- as de groei bijzonder sterk, gmeester Th. Donath gaf is een toelichting op het fi- jaarverslag van het bestuur, lgt van een gezond beleid, er J. Gottenbos bracht een ut over de jeugd-afdeling. altijd boeiend en bijzonder slag. Zoals reeds werd opge- 'X «ft h t afgelopen jaar zich rkt door een snelle groei van tl jeugdleden, dat nu 110 be- bestuursverkiezing hadden L. Kerkvliet, L. Kouwenho- |p. Roozen zich herkiesbaar >r het bestuur werd kan- iteld voor een bestuursfunc- H van Deursen. door een was voorgesteld de heer loorn Omdat er nog voor. worden in een vakature.' er vier bestuursleden uit de- •ndidaten worden gekozen Werden de heren Kerkvliet. >ven. Van Deursen en Ouds heer Roozen werd niet her- enkele commissies waren ging de vergadering ak- t een verhoging van de con- p en wel voor senioren van r f 60.- per jaar. voor junio- f 18.- tot f24.- per jaar. voor Ipupillen van f 7.50 tot f 12.- f en voor niet-spelende pu- i f 3.- tot f 5.- per jaar. De- g. die door penningmees- tonath werd toegelicht gaat a.s. in. toren in het toekomstige sys teem veel bewegingsvrijheid krijgen. Hij suggereerde dat het zelfs wel eens nodig kan ztfn. dat een rec tor van het lesgeven wordt vrijge steld. De inspecteur hoopte, dat dr. Vlam erin zal slagen vele en goede contacten te leggen. Het doel moet zyn, de school geheel in de streek te Intrigeren, zei hij. „Moge uw recto raat bijdragen tot de menselijke, maatschappelijke en culturele vor ming van de Ooststellingwerfse Jeugd". Burgemeester dr. Oosterwijk be groette de nieuwe rector en wees er op, dat dr. Vlam zich een gelukkig mens kan noemen, omdat hy in de mooiste gemeente van Nederland komt wonen.. Tevens maakte hy van de gelegenheid gebruik om te pleiten voor een havo-afdeling aan de school. Dr. P. J. Naeff, rector van het Rijn lands Lyceum in OegstgeeSt, waar dr. Vlam 12 jaar con-rector is ge weest, merkte op dat dr. Vlam in 6taat is met iedereen samen te wer ken, je hoort hem niet. maar hij geeft toch de toon aan. Dat noem ik een verfijnd soort leiderschap, zei dr. i Naeff, en daarom zullen wij hem missen. Nadat nog enige andere sprekers het woord hadden gevoerd richtte dr. Vlam zich tot de aanwezigen. Hy be kende ruiterlyk, dat hij nooit eerder ln de omgeving van Oosterwolde was geweest. Hy vond, dat ook niet ver- wonderlyk omdat htf, kort voor zyn sollicitatie, in een aardrykskun- dig woordenboek uit het midden van de vorige eeuw had gelezen, dat Oos terwolde 6 uur oostelyk van Heeren veen en 3 uur noordoostelyk van Ol- deberkoop lag Overigens begreep hij niet, dat de meeste westerlingen wat huiverig voor deze kontrcien zijn. Men is er over het algemeen gewoon te onbe- kend mee, zei hy. De nieuwe rector verheugde zich erover, dat de open heid bij de mensen hem nu reeds was opgevallen. Met de burgemeester was hi/ van mening, dat er gestreden moet wor den voor een havo-richting. Hy besloot zyn van humor niet ge speende rede met te zeggen, graag bereid te zyn medewerking te ge ven aan buitenschoolse activiteiten. „Ik hoop, dat de initiatieven daartoe van leerlingen komen", aldus dr. Vlam. Viswedstri jd bij „Buitenrust" ZOETERWOUDE Het was zon dagmorgen weer een hele drukte in Camping ..Buitenrust" want voor de 2e maal organiseerde de heer C. A de Jong een viswedstryd. Er waren 29 deelnemers, die tesamen 194 stuks aan de haak sloegen. Na de wedstrijd zorgde mevr. De Jong weer voor een gezellig samenzyn, wat haar goed lukte. De uitslag was als volgt: 1. T. Hoogkamer 20 stuks, 2. J. v. d. Hoogt 18. 3. G. v. d. Hoogt 17. 4. W. J. de Jong P. zoon 13. 5. Mevr. Turk 12. Na de prysuitreiking verrast te een van de deelnemers de aanwezigen op goede accordeonmuziek. Ook de kin deren werden niet vergeten, want, als verrassing zorgde de heer De Jong voor een filmmiddag, die by de kin deren goed in de smaak viel. Radio uit auto gestolen Nieuwe ambtsdragers irerefonn. kerk C LEIDERDORP Gisterochtend zyn in de Geref Kerk tot ouderling bevestigd: de dames mevrouw J. J. SchutteVeerman; W J. den Hee- tenVan Leeuwen; A. J. Rietkerk- Van Bostelen en de heren; P. Huis man; K. P. Bosman; J- W. Bever- siuis; H. M. J Krans; K. J. Sipkema; R van Zwan; P J de Geus; P. Ro denburg; J B Stikvoort en C. F W. Wernecke. Tot diaken werden be vestigd M Roest, W J Nagtegaal. H. Rodenburg, A. Janssen en J, Kar stens. ZOETERWOUDE Uit een op de Oianjelaan geparkeerde^wagen is dit weekeinde een radio gestolen. De wagen was niet afgesloten. Een hond slceg omstreeks half twee alarm. Door hei aanhoudende geblaf van het dier werd zyn baas gewekt. Hy zag de veimoedelyke dader op een bromfiets wegryden. Hy kon slechts een vaag signalement aan de politie geven. De christelyke korfbalvereniging „Warmond" heeft zaterdagmiddag deelgenomen aan een toernooi dat was uitgeschreven door DES uit Delft. Het eerste twaalftal behaalde de eerste plaats in de derde klas. CLUBHUIS VELOCITAS GEOPEND LEIDERDORP Op het korfbal- veld van de chr. korfbalvereniging „Velocitas" heerste zaterdagmiddag een bijzonder feestelijke stemming. Leden en hun ouders, ereleden mevr. W. Koning-Kwik en de heren A. Kruidenier en L. v. d. Sys; voorzitter van de Culturele Raad drs. Roorda en de heer J. Westeinde, voorzitter van de C.K.B. van Zuid-Holland- Noord. waren gekomen om de offi ciële opening van het nieuwe clubhuis door wethouder J. Nievaart by te wo nen. „Na jaren van voorbereiding zijn we dan eindelyk zo ver," aldus de voor zitter van Velocitas, de heer N. de Wolff. „Volgens de notulen dateren de plannen vanaf 1960. En nu hebben we een prachtig clubhuis met da mes- en herenkleedkamers, douches en een kamertje voor de scheidsrech ter". Op verzoek wierp de heer Nievaart allereerst een bal door de mand, het geen hem schitterend gelukte en daarna opende hij de deur van het clubhuis. De wethouder memoreerde in het kort de verbeteringen o.a. met het verharde veld voor de training en sprak zyn vertrouwen uit in de leden van de club en het bestuur, dat, naar hy hoopt het gebouw als een goed huisvader zal behartigen. Namens de jeugdcommissie sprak de heer S Braat gelukwensen en ver wachtingen uit in de vorm van een gedicht. Hij nodigde het bestuur daarna uit naar buiten te gaan en na verwijdering van een doek kwam de naam „Velocitas" op het gebouw te voorschyn. een geste die door het bestuur zeer op prys werd gesteld. Hierna volgde een wedstryd tussen Velocitas en Danaiden (Leiden) die door de Leiderdorpers gewonnen werd met 31. In de pauze van deze wed stryd zorgden de pupillen voor een gecostumeerd wedstrijdje. 's Avond werd in het nieuwe ge bouw door de ouderen leden nog wat gezellig nagefeest. LEIDEN Het Jean Pesijn hofje behoort met het St.-Anna- hofje tot de bekendste hofjes van Leiden. Dit fraaie hofje werd ge- sticht door Jean Pesijn en dient huisvrouw Maria de Lannoy in 1655. Op de grond waar nu het hofje staat w as vroeger het Com mandeurshuis der Duitse Orde ge vestigd. Het hofje heeft een uit zonderlijk mooie regentenkamer en in de tuin staat een zonnewij zer. De eeuwen lijken hier inder daad te hebben stilgestaan. Wie het Jean Pesijnhofje ioil bezoeken moet naar de Kloksteeg no. 21. (Foto L.D./Holvast) DEN HAAG (ANP) De commissie die over de toekomstige ontwikkeling en structuur van de N.V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.) een rapport heeft uitgebracht, heeft daarin de weg aangegeven hoe gehandeld moet worden ten aanzien van de schuldverhouding EMS/Zwolsmangroep. Dit deelt de heer R. Zwolsman mede. vooruitlopend op nadere mededelingen in het jaarverslag 1967. De vennootschappen heb ben inmiddels deze schuldverhouding afgedaan in overeen stemming met het oordeel van de commissie. Op grond daarvan is het door de EMS aan de Zwolsmangroep verschuldigde be drag vastgesteld op f 16.5 miljoen. J. v. (1. Hoek nam afsclieul van lier gemeente 16.5 miljoen De aanbevelingen van de commis sie die betrekking hebben op de toe komstige ontwikkeling en structuur van het EMS-concern maken nog onderwerp van studie en bespreking uit. Binnenkort zullen hierover n a- dere mededelingen volgen, terwijl in elk geval in het jaarverslag 1967 hierover zal worden bericht De overdracht van het 65 belang van de EMS in hotel Continental te Pnrijs Is inmiddels geschied- Deze transactie heeft voor wat de winst aangaat een bevredigend resultaat opgeleverd en de liquiditeit aan- merkelyk verbeterd. Overigens biyft de EMS via een Franse dochter- HONGKONG <AFP» De Rode Garde heeft het gezag in Lioetsijau ln handen genomen, het belangryke spoorwegknooppunt in de provincie Kwangsi. waarover de verbinding met Noord-Vietnam loopt, aldus heeft ra dio Kwangsi gisteren omgeroepen. In de stad zyn drie revolutionaire comi tés opgericht. Op 12 augustus schreef een blad van de Rode Garde in Kan ton dat in Lioetsjau in april en mei zeldzaam heftig was gevochten. De „revolutionairen" waren toen aange vallen en verslagen door tienduizen den boeren uit genoemde provincie. maatschappy belangen houden in dit Parijse hotel. De EMS zal haar medewerking aan de uitvoering van de reeds begonnen modernisering en uitbreiding van het hotel biyven ver lenen. Zy zal hiervoor na de vol tooiing gedurende 16 jaren met een percentage van de bruto-omzet wor den gehonoreerd Afscheid van dr. C. C. Vlam OEGSTGEB8T In het gymnas tieklokaal van het Rijnlands Lyceum zal zaterdagmorgen om tien uur ty- dens een bijeenkomst afscheid wor den genomen van dr. C. C. Vlam, die benoemd is tot rector van de rijks scholengemeenschap in Oosterwolde (Fr.). Om kwart over elf begint in de hal van het lyceum een receptie voor ouders, oud-leerlingen en andere be langstellenden. Installatie A. W. Rietdijk OEGSTGEEST Zaterdag 31 augustus a.s. zal de heer A. W. Rietdijk worden geïnstalleerd als hcofd van de Christelyke School aan ae Kamperfoelielaan in Oegstgeest. Hiertoe zal om elf uur 'n bijeenkomst gehouden worden in de Hofdyck- school. Na afloop zal er gelegenheid zyn de heer Rietdyk geluk te wensen. Kleuter gewond VOORSCHOTEN Op de Leid- seweg ter hoogte van perceel 348 is een driejarig jongetje, dat plotseling de weg overstak, door een personen auto, bestuurd door een inwoner van Zoeterwoude, gegrepen Het slacht offertje liep een wond aan het ach terhoofd op. Nadat dokter S. v. d. Kooy eerste hulp had verleend kon de kleuter naar huis terugkeren. Algerijn door ruit geduwd LEIDEN Een uit Alphen a. d. Ryn afkomstige Algeryn werd in de nacht van zaterdag op zondag door tot nog toe onbekend gebleven Lei- denaars de etalage vkn een schrijf- machinezaak aan de Haarlemmer straat Ingeduwd. Aan de winkelruit werd een schade van duizend gulden toegebracht. Bromfietsers botsten LEIDEN Op het fietspad langs de Kanaalweg botsten azterdagmid- dag twee bromfietsers frontaal tegen elkaar. Eén van de bromfietsers, een 56-jarige inwoner van Leidschen- dam, kreeg een sleutelbeenfractuur en vermoedeiyk een zware hersen schudding. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. De an dere bromfietser, een 26-jange Lei- denaar, kwam er met schaafwonden aan de rechterarm goed van af. Kwart eeuw bij Leids bedrijf LEIDEN De heer C. B. A. van der Kwast (Jac. Urlusplantsoen 298» herdacht eind vorige week het feit dat hy een kwart eeuw geleden in dienst trad van Koningsveld. Als leerling-lithograaf bij dit Leidse be- dryf begonnen is de jubilaris in de loop der jaren opgeklommen tot chef van de afdeling lithografie. De heer Van der Kwast werd in tegenwoor digheid van het voltalligepersoneel gehuldigd. Hy kreeg van de directie een enveloppe met inhoud en namens het personeel enkele waardevolle ge schenken. Ook de echtgenote van de zilveren jubilaris werd in de hulde betrokken. Bovendien waren er voor de heer en mevrouw tal van bloem stukken. felicitatiebrieven en geluks telegrammen binnengekomen. Op de weg door het Franse plaats je Brabant sur Meuse. 10 km ten noorden van Verdun, is zaterdag avond een auto, bestuurd door de 73-jarige baron H. Collot d'Escury, iil botsing gekomen met een vracht auto. De baron overleed ter plaatse. Zyn echtgenote, de baronesse gebo ren M. Williamson-Napier werd overgebracht naar een ziekenhuis in Verdun en overleed daar aan haar verwondingen. Heinrich Adolf André baron Col- lot d'Escury was zaterdagavond uit Kloo6terzande in Zeeland vertrok ken. Hy is geboortig uit Hontenisse. Zyn 76-jarige echtgenote is in Arn hem geboren en heeft behalve de Nederlandse ook de Engelse natio naliteit. Baron Collot d'Escury is kamer heer in buitengewone dienst van de Koningin. Hy was vroeger rentmees ter van het kroondomein ln Honte nisse, voorzitter van de Eerste Ne derlandse Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek in Sas van Gent en voorzitter van de zuivelfabriek in Kloosterzande. Raad Heerlen Vandaag uitspraak Vasco-af faire HEERLEN (GPD) Vanavond zal de gemeenteraad van Heerlen 'n be langryke uitspraak moeten doen in de Vasco-affaire. Het gaat om het garanderen van een geldlening van 10 miljoen. Dit geld moet het de re- financiers mede mogelijk maken om een faillisement te voorkomen en de Vasco weer op poten te zetten. Er is in de voorbye week druk onderhan deld en vergaderd. De commissie van financien, die in deze aangelegenheid B. en W. van advies dient, heeft er een indringen de bespreking aan gewyd zonder tot een eensluidend advies te komen. Vier leden waren voor en vier leden waren tegen de garantie, terwyl één lid zich van stemming onthield om tijdens de raadsvergadering de kat nog eens uit de boom te kyken. in Leiderdorp LEIDERDORP In de herv. kerk aan de Hoofd straat heeft de eerwaarde heer J. v. d. Hoek gisterochtend zyn afscheids preek gehouden. Zoals bekend, ver trekt hij per 1 september naar zijn nieuwe gemeente Zuidzande (Zeeuws Vlaanderen). Als tekst had de scheidende hulp prediker gekozen Joh. 8:36: „Wan neer dan de Zoon u vrygemaakt heeft, zult gij werkelyk vry zyn". De heer V. d. Hoek knoopte aan by de politieke gebeurtenissen van de af gelopen week in Tsjecho-Slowakye. „Wy hebben", zo zei hy, „de vuis ten gebald, maar onze handen zyn gebonden. Gebonden handen kun nen echter gevouwen handen wor den en dat sluit worsteling niet uit. Schaduwen van morgen zyn vaak donderker dan de schaduwen van vandaag, want we leven in een ver dwaasde wereld. Werkehjk vry is die mens, wordt dat volk. dat door God is vrygemaakt". Na de preek richtte de heer V. d. Hoek nog een persoonlyk afscheids woord tot de verschillende collega's. Het kerkgebouw was overbezet, o.m. waren aanwezig oud-burgemeester mr Gallas en echtgenote, loco-burge meester C. Meerburg, wethouder Nie vaart. afgevaardigden van de bond van Hulppredikers in Nederland, af gevaardigden uit Nieuwveen (vroege re gemeente) en uit Zuidzande en van de r.-k.-kerk namens de parochie Menswording pastoor Baeten. In het kerkgebouw achter de kerk werd vervolgens nog gesproken door de heer Meerburg (namens het ge meentebestuur» pastoor Baeten, mej, G. Beimers (maatschappelyk werk ster van de Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelyk Werk en gezinsverzorging) en door afgevaar digden uit Nieuwveen en Zuidzande. Allen kregen daarna gelegenheid persoonlyk afscheid te nemen van de familie V. d. Hoek. Warmuiula won WARMOND Warmunda doet het in de oefenwedstrijden bijzonder goed. Dit weekeinde werd een com binatie van DCG uit Amsterdam met maar liefst 40 verslagen. De Warmonders liepen in dtt duel verrassend goed van start. De Am sterdamse defensie werd direct het vuur na aan de schenen gelegd. Tot de rust bleef het 00. I In de tweede helft kwamen de doel punten van de beide Meskers, die voor Warmunda een versterking zyn. j Mulder nam het laatste doelpunt voor zyn rekening. Als Warmunda zo blijft voetballen zal het nog menig eilf tal verrassen to de competitie. Het vierde van Warmunda moest het onderspit delven tegen een ande re combinatie van DCG. Nadat het met rust nog met 21 voorstond was het einde 23 voor DCG. Warmunda 5 won van Fareholte 4 met 64. De Japanse kroonprins brengt met zijn vrouw en kinde ren een zomervakantie door aan het Hamana-meer in het departe ment Sjizoeoka. Hier ziet men de kleine prins Hiro met zijn vader kroonprins Akihito, in het water. De man met de badmuts is een lijfwacht. In de boot kroonprinses Mitsjiko en prinses Aja. LEIDERDORP Met stralend weer en onder grote belangstelling heeft de zwemvereniging „De Does" zaterdagmiddag haar jaarlijkse „Fa- miliezwemfeest" gehouden. De leiding van deze middag was in de vertrouw de handen van badmeester Lans en I jong en oud hebben met enthousias me aan de verschillende evenemen ten deelgenomen. Uitslagen: stokzwemmen groep 1 meisjes: 1. Bettina Hoogenboom. 2 Yvonne Ruiter: jongens: 1. Jean- not Wais Fisz. 2. Erik van Ark. Groep 2: meisjes: 1. Irene Vriend. 2. Mary- ke Miolet ,3. Anne M. v. D. Horst; jongens: 1. Piet Bogerd. 2. Wim Sprey. Groep 3: meisjes: 1. Els Jan sen, 2. Anneke Devilee en Sylvia Lonkhuizen; jongens: 1. Peter Smit. 2. Bert Lans. Twintig meter schoolslag: groep 1: meisjes: 1. Wouke Lans. 2. Yvonne Ruiter; jongens: 1. Peter Hendrik - sen, 2. Erik van Ark; groep 2: meis jes: 1. Anneke M. v. d. Horst, 2. Ma deion Scholz; jongens: 1. Paul Jekel, 2 Piet Bogert; groep 3: meisjes: 1. Truus van Wyck: jongens: 1. Bert Lans. 2. Jan Pander. 50 m school slag: groep 1: meisjes: 1. Joke v. d. Bosch. 2. Wilma Zwemmer; jongens: 1. Paul Koops, 2. Pim v. d. Bosch en Max v. d. Hoeven; groep 2: jon gens: 1. Harry Tortieken; groep 3: jongens: 1. DDICK Honders. Dames: J. Scholtz. 2. E. Stockman. Heren: 1. D. Hendriksen, 2. hr. Pley Luchtbeddenracemeisjes 1. Mieke Hendriksen. 2. Anneke Nayé; dames: 1. mevr. Keizer. 2. mevr. Segaar: jon gens: 1. H. Tortikke (groep 1), F. La- man (groep 2), D. Hedriksen (groep 3). Gecostumeerd: 1. Els de Bruin, 2. Joke v. d. Bosch. Ballonrace: meisjes: 1. Joke v. d. Bosch, 2. Yvonne Schemkes; jongens: 1. Paul Koops. 2. Bores Roos. Familie-estafette: 1. en wisselbeker fam. v. d. Kwaak, 2. fam. Hokkeling. 3. fam. Snaterse, 4. fam. Mac Lean, 5. fam. Schemkes.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11