Spion" Willi Reinke kon och nog achen „In Maastricht is het altijd moeilijk" Lief en leed van de voetbalvelden CIJFERLIJST VAN EERSTE DIVISIE Na zege van Go Ahead over Ajax Filmen Guus Brox van Feijenoord: Ill (AA1TOA0 19 AUGUSTUS 198» PAGINA T LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DFC—Willem 2 2—1 (2-0). Vermolen 1—0, 2—0, rust, Timmer mans 2—1. Srheidrechter Klaassens. 6000 toeschouwers. Goede eerste helft. In de zeer matige tweede helft keurde scheidsrechter Klaassens een zuiver doelpunt van Saris (Willem 2) af. DEVENTER (GPD) De door FC Neurenberg-trainer Max lerkel naar de wedstrijd Go Ahead—Ajax gestuurde „spion" Tilli Reinke, toonde gisteren in Deventer twee verschillende ichten. Stond het vóór de wedstrijd aanvankelijk erg som- en wilde hij maar weinig vertellen, hoe het nu mogelijk was it „Der Klub" met 14 van Alemannia Aachen had verloren, j >en hij Ajax met 21 tegen een prachtig vechtend Go Ahead ad zien ondergaan, was de Duitser geheel opgelucht. Met glanzende oogjes wilde hij nu wel vertellen dat de Duitse kam- oen ondanks de onverwacht grote nederlaag niet kansloos was in ontmoeting met Ajax om de Europa-Cup. Wij hebben zaterdag •.el pech gehad. De vorm moet bovendien nog wat groeien". En over faz: „Er werd niet slecht gespeeld, maar imponerend was het niet. cart vond ik erg goed". En hij vervolgde met een vraag: „Is Keizer g geblesseerd?" Het voor hem negatieve antivoord verwonderde m niet. Nel toonde hij zich verbaasd over feit dat FC Neurenberg opnieuw n filmopnamen mocht maken van ax. „Belachelijk", brieste hij. „Uw S-sport heeft ons in ons trainings- np opgezocht. Wij hebben alle me- rerking verleend om het Neder- idse publiek, en uiteraard ook ix, met ons spel bekend te maken. konden er nog begrip voor op- ngen dat ons in Heerlen tijdens ontmoeting AjaxAlemannia then geen toestemming tot filmen d verleend. Maar waarom nu het laatste moment Go Ahead ieens niet akkoord ging, is voor onbegrijpelijk. Dachten ze nu kelijk dat het ons alleen om die ging. Welnee, het zou alleen i Merkel en mij enkele reizen be ren. U kunt rustig aannemen Merkel zondag naar Amsterdam it. Dat zullen ze toch niet verbie- gemak en besloot zijn solo met een enorm schot dat het doel net miste. En zo bleef het lange tijd doorgaan. Go Ahead was de gevaarlijkste ploeg. Solo Vreemd 4 Slnderdaad was het een vreemde 24k. Aanvankelijk had het stich- 3«sbestuur van de Deventer club 4Jstemming gegeven om filmopna- 2-u te maken. Later kwam het be- 2 ur daar op terug. Vrijdag werd 1 log snel een telegram naar Neu- 2iberg gestuurd. Overigens dit ini- tief werd niet genomen op ver- i van Ajax. Go Ahead wilde de isterdammers kennelijk tegemoet nen. Verder zijn de koekstadbe- tiers niet gegaan. In het veld nd een elftal dat zich kennelijk ledig leegvocht, dat weigerde op a geven. Met goed voetbal, vooral ade tweede helft, werd getoond dat zonder Cruijff nog kwetsbaar 2- i lanielsson mag dan een goede 1 tballer zyn, hij is niet van de 0 sse Cruyff. De Nederlandse voet- 1 Ier van het jaar kan, zoals be- 2fd, de bal op een ongelooflijke ma- vasthouden (beschermen) en zo- 3-inde zijn medespelers de mogelijk- 1-jd geven van verdediging op aan- over te schakelen. Danielsson 1-fieerst dit facet van de voetbal- niet voldoende. Te vaak ver- elde hij gisteren de bal aan So- of de uitblinkende Henk Warnas. aar, ani ede ?a. 11 ;t i ze Pto i \i ig< raaifct chet i por igs Tot de 37ste minuut. Toen onder nam Swart een magnifieke solo die hem langs drie Deventer verdedi gers bracht. Hij trok de bal terug, waar Danielsson en Warnas deze centrale verdediger gleed op het spekgladde veld uit misten. Nunin- ga voltrok toen het vonnis: 01. In de tweede helft beheerste Ajax de strijd lange tyd. Tot de 21ste mi nuut. Toen raakte een nonchalante Suurbier de bal aan Niehaus kwyt die fel inschoot. Bals bracht red ding maar was kansloos toen Veen- stra de bal op zijn beurt inknalde. Vervolgens redde Vasovic, maar heel Ajax moest het hoofd buigen toen de trage Van Tilburg de bal vry kreeg: 1—1. Ajax moest terug. En terwijl de regen „met bakken tegelijk" uit de lucht plensde, werd de ploeg ont luisterd. Go Ahead bleef komen. Bals bracht verschillende keren fraai redding, maar had vaak de steun van Vrouwe Fortuna nodig. Vooral toen Veenstra van grote afstand een geweldig projectiel losliet dat de binnenkant van de paal raakte. Maar kort voor tijd was ook Bals verslagen. Veenstra (Opnieuw!) speelde Knoef vrij. Weer bracht de lat aanvankelijk voor Ajax redding, maar de goed meegekomen Hoeke- ma kopte toch nog vallend in: 21. Factor der m andere factor die beslissend zi 1 voor het eindresultaat van dit tisch sterk gespeeld duel, was het dat Henk Groot noch Vasovic i slaagde Wietze Veenstra af te Lapfcpen. En toch had Ajax deze wed- a np Öd moeten winnen! Toen Klaas Inga in de 37ste minuut van de ilasfste helft Ajax de leiding had be- werd het verweer van de itig gestarte Deventer ploeg dfcderogen minder. Maar opnieuw sk dat de hoofdstedelijke forma- moeilijk een voorsprong kan vast- l-fiden. Evenals zovele keren in het ite verleden werd een onacht- mheid in de defensie noodlottig, urbier raakte de bal kwijt aan haus en dat was beslissend. Zelfs «hten de bezoekers blij zijn niet een nog grotere nederlaag dan naar de kleedkamers te zyn te- gekeerd »o Ahead begon overdonderend Eds in de zevende minuut kwam goed weg. Veenstra speelde ivelt vrij. Doelman Bals ver- zich op het schot van de opge- vleugelverdediger. maar had geluk dat de lat hem te hulp Niehaus deed eveneens een In het zakje door een vlotte aan- ffiet een dreunend schot voor- te besluiten. De Ajax-defensie v®£arin ditmaal Pronk de rol van li- - vervulde, wankelde opnieuw na e^c i solo van uitblinker Veenstra. De ine A-international passeerde not en Vasovic met een opvallend :er pk :ei oot. Vitesse RCH (2—2). Hofs 1—0, 2—0, Smits 2—1. Meyer 2—2. Scheidrechter Godding. 8000 toe schouwers. Terwijl Vitesse vaak een veldmeer- derheid bezat toonde RCH meer handigheid en een beter ploegver- band. Doelman Bes van RCH blonk uit. Heracles Blauw Wit 32 (20). Pesman 10 (straf schop), 2—0, rust, Waaijenberg 2—1, Morsing 31, Waayenberg 3—2. Scheidsrechter Van der Veen. 5000 toeschouwers. Een vlakke wedstrijd op een laag technisch peil. Heracles kreeg loon voor harder werken. Blauw Wit was constructief iets beter. FC Den BoschEindhoven 2—0 (20). De Ridder 10 (strafschop). Mulders 20. Scheidsrechter Boos- ten 7500 toeschouwers. Od het verregende veld was goed voetbal onmogelijk. FC Den Bosch sterker door verdedigende taktiek van Eindhoven. SVV Helmcnd Spoit 2—2 2—1). Van der MedT 1—0, Koudyzer 20, Oomens 21 en Van Berlo 22. Scheidsrechter Klopper. 6000 toeschouwers. SVV speelde deze keiharde wedstrijd met negen man uit. Door keepers- fout kon Helmond Sport inlopen tot 2—2. Haarlem Cambuur 21 (11). Hoeben 10, Weering 1—1, rust, Peeters 21. Scheidsrechter Roomer. 6000 toeschouwers. Vooral van Haarlemzijde teleurstel lende wedstryd. Haarlem miste veel kansen in het begin. FC Cambuur viel tegen het einde fel aan. Volewijckers Wageningen 2 2 (10). Boekestein 10, Tonnie van de Weerd 11, Boszhardt 21, Vlie gen 22. Scheidsrechter Schalks. 400O toeschouwers. In de eerste helft was Volewyckers een klasse beter, maar er ontbrak een schutter. Wageningse supporters vochten na afloop uit enthousiasme. HBC—RBC 3—0 (2—0). Tem- Piet Keizer U in zijn aanval gestuit, maar Sjaak Swart (links) gaat met de bal verder. Keizer zou met een blessure in de tweede helft het veld ruimen. negem en deze schoot via de vuist van Korver en onderkant lat raak: 2—3. MAASTRICHT (GPD) Een speler heeft zich niet aan de opdracht gehouden. En dat is de oorzaak, dat Feijenoord in de eerste helft zo'n enorm overwicht kreeg. Wie die spe ler is, doet er niet toe, maar het gevolg was dat de Rotterdam mers het middenveld volledig Een van de toeschouwers bij MVV-Feijenoord was de (gepas seerde) Coen Moulijn, die het al lemaal wat moeilijk bekeek (rechts) in handen kregen. Van Hane- gem, Jansen en Boskamp kon den toen vrijuit spelen. In de rust heb ik de jongens weer op hun taak gewezen en u hebt gezien: in de tweede helft ging het veel beter. Nee, ik ben niet tevreden". Aldus MVV-trainer Jung Schlangen. Feijenoord-manager Guus Brox was ook niet content: „We hebben er nog voor moeten knokken, omdat er in de tweede helft weinig goede passes kwamen vanuit het midden veld. Het eerste uur liep het wel lekker. Maar door het beetje pech bleven meerdere doelpunten uit en dat had mentaal zyn terugslag op de ploeg. Er zijn te veel kansen ge mist. We hebben er veel uit ge leerd en daarom is het van één kant wel goed." En dan opgelucht: „We hebben het hier altijd moeilijk ge had, maar gelukkig zit het er voor dit jaar weer op." Ongelukkig Doelman Frans Korver voelde zich heel erg ongelukkig met de 23 nederlaag. „Daar heb je twee maanden voor getradnd, 11 was toch goed geweest." Zjjn mening over het enorme overwicht van Feijenoord de eerste drie kwartier: „Het was een schietschijf de druk was te groot." Korver hield by hoog en bU laag vol, dat scheids rechter Van Ravens ten onrechte een strafschop had toegekend aan Feyenoord. Een half uur voor tijd namelijk viel de doorgebroken Van Hanegem over de MVV-doelman. De arbiter wees resoluut naar de witte stip, maar een heilig verontwaardig de Korver ontkende ten stelligste dat hij Van Hanegem ten val had gebracht. Korver: „Ik was volko men de kluts kwijt toen Wery die penalty nam. Ik heb me maar laten vallen." Een kwartier daarop kreeg MW een strafschop toegewezen, omdat Sjef Geurten door Laseroms „in de schaar" werd genomen. Geurten: „Dat heb ik uitgelokt. Toen ik dicht by het doel was met de bal begreep ik dat Laseroms slechts ten koste van een overtreding m(j het scoren kon beletten. Daarom wacht te ik op die fout en toen Laseroms met zyn benen de schaarbeweging maakte, floot Van Ravens inder daad." Uit die penalty door Hoe- nen benut via de binnenkant van de paal werd het 2—2. maar die stand heeft MVV nog geen zestig seconden kunnen vasthouden. Feije noord trok meteen ten aanval en in de Maastrichtse achterhoede ont stond een groot misverstand. Na een duel om de bal tussen Van Hane gem en Bonfrere kwam het leer bij Quadackers. Deze hoorde „Frans" (Korver) roepen. Quadackers keek naar zijn doelman doch deze was niet vlak by hem. Daarop werkte Quadackers het leer haastig weg, maar de bal draaide op de 16-me- ter-lljn voor de voeten van Van Ha- Vertraging De resterende tijd ging Feijenoord over tot vertragingsacties en moest zelfs enkele keren zyn toevlucht zoe ken in het onderuit halen van MW- ers. Toch kon de thuisclub te wei nig dreiging in de aanval leggen om de zege van de Rotterdammers in gevaar te brengen. Feijenoord was onmiskenbaar de betere ploeg, maar kon de laatste fase niet impo neren. Heel anders was dat in de eerste helft toen MVV volkomen uit ver band werd gespeeld door het supe rieure spel van de klasseryke tegen standers. Na vijftien minuten werk te killer Kindvall een zuivere voor zet van Wery genadeloos hard af. Daarna kogelden Kindvall en Jan sen tegen de paal en lat en was het eigenlijk onbegrijpelijk dat er niet meerdere doelpunten vielen. Kort voor rust blies een moegebeukt Feijenoord even stoom af en dat bracht herstel by MW. Tot enor me vreugde schoof Breikers een uit gekiende vrye schop van Hoenen laag langs Pieters Graafland: 1—1. En amper was het gejuich ver stomd of Brokamp dwong Pieters Graafland tot een verre duik naar de bedreigde hoek. Na rust was er geen sprake meer van een Feye- noord-overwicht. want de MVV-ers voerden hun taak nu veel beter uit. Er moesten een strafschop en een blunder in de Maastrichtse achter hoede aan te pas komen om de zege voor de Rotterdamse stadionclub te verzekeren. Jung Schlangen was toch niet ontmoedigd. Hy erkende de betere kwaliteit van Feyenoord: „We moeten de werkelykheid niet uit het oog verliezen en onze eigen kracht kennen. We krygen de zware brokken het eerst, maar onze tyd komt ook nog wel." Temming 30. Scheidsrechter Kei zer. 3000 toeschouwers. De ploegen wogen tegen elkaar op in een op redely* niveau staand dueL Temming gaf voor HVC de gunstige doorslag. Motorsport De Oostduitser Paul Frledrichs is door een overwinning in de Grote Prys van Zwitserland voor de derde achtereenvolgende maal wereldkampioen motorcross in de 500 cc-klasse geworden. Kindvall heeft een kans ge mist en maakt verontschuldigen de gebaren. ROTTERDAM (GPD) Toon Hermans bal lonnetje, ballonnetje in de wind en Maastrich tenaar in hart en nieren kon het na afloop ook niet anders zeggen; „hardstikke verdiend Maar aangezien het niet altijd de paarden zijn die de haver krijgen, welke zij verdienen, haalden Ben Peeters en Guus Brox toch wel ver licht adem, toen scheidsrechter Van Ravens het laatste fluitsignaal liet horen. En Wim van Hane gem kreeg een extra klopje op de schouder, om dat hij het tenslotte was die de weegschaal in de goede richting (voor Rotterdam dan) deed door slaan. Feijenoord kocht er meer voor dan voor de kreten: „Ze hadden wel met 80 kunnen winnen" „Hè", zei een oud mannetje vóór de wedstrijd tegen Coen Moulijn, „speel jij niet mee?'" „Zoals u ziet", zei Moulijn. Het mannetje: „Wie staat er dan onder de lat?" Het is historisch. Wanneer wij het thuisfront in Amsterdam goed beluisteren was de nederlaag van Ajax tegen Go Ahead weer 'n krijgslist (net als tegen Alemannia Aken) om opnieuw Duitse spionnen, die gretig toekeken, zand in de ogen te strooien. Want het geheime wapen Cruijff deed niet mee. Dat opereerde zaterdag bij Ajax BNEC B en maakte van de 80, waarmee Ajax won, niet minder dan vijf doelpunten en die hebben de spionnetjes van Max Merkel niet gezien. Maar a.s. zondag tegen NAC wordt hij er toch wel weer bij verwacht met of zonder Neurenbergse pottenkijkers. Kessler zal er ook bij zijn en beslissen of Bouwmeester in de Neder landse elftalclub blijft of niet. Dat de Bredanaars met 5—1 van Fortuna/Sittardia wonnen maakte op onze bondscoach niet zo'n grote indruk. Apropos: in Rotterdam juichen ze nu al over de twee punten voorsprong van Feijenoord op Ajax. „En", zeggen ze, „dat worden er over veer tien dagen vier Dan moet Sparta wel heel wat beter over de brug komen dan het gisteren heeft gedaan tegen NEC. Zenuwachtig liepen oude en nieuwe Spartanen tegen NEC op te boksen tot Ressel (ex-Go Ahead) de poort van het Kasteel open ramde, eerst Geut jes, daarna Verdonk en tenslotte zichzelf de eer van de 30 overwinning en het gejuich van een paar duizend Nijmegenaren gunde. Een paar karakteristiekjes van de eerste dag uit de eredivisie. DWSTwente: Eén Seemann maakt nog geen zilvervloot en Geurtsen, die 18 pond is afgevallen, is nog veel to zwaar. PSVTelstar: „We hebben de beste man ge kocht: Kurt Linder. Toevallig speelt hij niet mee. GVAVDOS: de Groningers speelden met blik semkracht (uit de hemel), op het veld was het maar een tamme boel. ADOVolendam: „gewoon gewonnen. Niks bij zonders". AZ '67Holland Sport: „Overwinning tegen wil en dank De laatste karakteristiek verdient een nadere toelichting. Er is groot ongenoegen bij de aan deelhouders van AZ (70 man) over het beleid van de tc, met name van Klaas Molenaar. Een ge meentelijke garantie van 2y2 ton heeft de tc niet gebruikt om de nodige aankopen te doen, maar wil men bestemmen om oude schulden (aan Zaan streek) af te lossen. Door deze zuinigheid heeft men in allerijl Schouten, die zijn benefietwedstrijd al gekregen had, onder de lat terug moeten roe pen. De overwinning op HS heeft aldus verze kert men ons de rimpels van wrevel niet kun nen wegstrijken. Uit deze wedstrijd nóg een paar kleine malheurtjes. Valkenhof f van HS gekwetst middenvoetsbeentje Twisk van AZ een ge kneusde rib. Erger was Coolen van Limburgia (tweede divi- alev eraan toe, die ln de wedstrijd tegen Zwolse Boys een trap tegen het achterhoofd kreeg en zwaar groggy ging. Een oogzenuw was geraakt. De grootste winnaar uit de tweede divisie was Heerenveen, dat met 51 van EDO won. Drie doelpunten van Thomas Haan, die als amateur van Noordster overkwam en nu goudhaantje wordt genoemd. Besluiten wij dit „lief en leed" met een stichte lijk woord. Doordat ElinkwijkVeendam werd afgelast een unicum kreeg Velox tegen AGOVV een onverwacht grote toeloop. De duizen den Utrechters wachtte aan het slot een surprise. Tot een kwartier voor het einde was de stand 11. Toen ging Velox plotseling de mist in door een merkwaardig voorval. Schulzle peuterde even aan zijn schoenveter, hetgeen bij Velox werd uit gelegd dat hij bezig was uit te vallen. Hup Van Arnhem erin. Doordat Schulzle het niet onmiddel lijk bevatte, speelde Velox even met twaalf man, tot het de schoenpeuteraar duidelijk werd ge maakt dat hij ongewenst was. Schulzle was hier over zo verbitterd, dat hij zijn shirtje van het lijf trok en de Utrechters op een striptease vergastte. De Apeldoorners maakten van een en ander dank baar gebruik om te winnen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7